Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Δεκέμβρη αρχιμηνιά να φέρει πολλά γερά μωρά,,, πίστη, αγάπη και ελπίδα ,,,μια αγκαλιά μεγάλη ασπίδα!!! 🤞🙏⛪👶❤️


condios

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η condios είπε:

Τη φοράς συνέχεια από πριν,,όσο προσπαθείς. Έχει και μια ευχή όταν θα σου έρθει με το καλό να διαβάζεις.🤞🙏👶❤️ Βοηθεια σου!!!! 

Λέω να στείλω αυριο εμειλ, δεν έχω να χάσω κάτι. Ας έχουμε και από εκεί πανω μια παραπανω βοήθεια νομίζω τη χρειάζομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα σήμερα έκλεισα 34μέρες από την αρχή της περιόδου και 14 μέρες από την ωορρηξία,χθες έκλαιγα γιατί θα μου έρθει και σήμερα που μέτρησα τις μέρες ένιωσα μία μικρή χαρά...ψεύτικη αλλά μικρή χαρά 😏 ξέρω ότι δεν είμαι έγκυος από την θερμοκρασία και από απουσία συμπτωμάτων αλλά  γαμ...το είναι ωραίο αυτό το ψέμα 😥

Τελικα δεν κατάλαβα ήρθε η όχι? Αν δεν ήρθε σήμερα κ ουτε αυριο είναι καλό σημάδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Λέω να στείλω αυριο εμειλ, δεν έχω να χάσω κάτι. Ας έχουμε και από εκεί πανω μια παραπανω βοήθεια νομίζω τη χρειάζομαι! 

Καλό είναι όπως αισθάνεται ο καθένας να πράττει. Φυσικά και τα θεία είναι ανεξήγητα και είναι μόνο για καλό, η πίστη μας σώζει!!!! Δεν ξέρω αν είσαι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα ή οπουδήποτε αλλού,,,απλά να ξέρεις πως υπάρχει και μια εικόνα εδώ και λίγα χρόνια στην παραλία Κατερίνης , Καλλιθέα λέγεται η περιοχή στην εκκλησία του Αγίου Στυλιανού , η Παναγία η Εγκυμονούσα. Είναι η μοναδική εικόνα που εμφανίζεται η Παναγία μας να κυοφορεί. Πάνε πολλά ζευγάρια απ'όλη την Ελλάδα και τους διαβάζει ο πάτερ προσευχή. 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,καταλαβαίνω ότι έχεις μεγάλο κύκλο γενικά αφού λες 14 μέρες από ωορηξια. Το θέμα δεν είναι αυτό. Το θέμα είναι γιατί δεν κάνεις ένα τεστ ή μια χοριακη??? Και τι έγινε που δεν έχεις συμπτώματα?? Δεν έχουν όλες!!!! Εγώ μια φορά μέτρησα θερμοκρασία και μου χάλασε όλη η μέρα που δεν είδα αυξημένη και αποφάσισα να μην ξανακοιταξω. Μακάρι να μετατραπει σε απέραντη χαρά η αγωνία σου 🤞🙏👶❤️

Μπα δεν εχω αγωνία στεναχώρια είναι 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Τελικα δεν κατάλαβα ήρθε η όχι? Αν δεν ήρθε σήμερα κ ουτε αυριο είναι καλό σημάδι. 

Όχι ακόμα ...περιμένω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλό είναι όπως αισθάνεται ο καθένας να πράττει. Φυσικά και τα θεία είναι ανεξήγητα και είναι μόνο για καλό, η πίστη μας σώζει!!!! Δεν ξέρω αν είσαι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα ή οπουδήποτε αλλού,,,απλά να ξέρεις πως υπάρχει και μια εικόνα εδώ και λίγα χρόνια στην παραλία Κατερίνης , Καλλιθέα λέγεται η περιοχή στην εκκλησία του Αγίου Στυλιανού , η Παναγία η Εγκυμονούσα. Είναι η μοναδική εικόνα που εμφανίζεται η Παναγία μας να κυοφορεί. Πάνε πολλά ζευγάρια απ'όλη την Ελλάδα και τους διαβάζει ο πάτερ προσευχή. 🤞🙏👶❤️

Το ειχα διαβάσει κάπου για τη ζώνη και το σκεφτόμουν καιρό τώρα αλλά δεν προεκυψε να το συζητήσουμε. Κρήτη είμαι και μου πεφτουν μακριά τα πιο πολλα. Το email όμως είναι ευκολος τρόπος επικοινωνιας και ελπίζω να το δουν. Εχω πιστη και ελπίζω την επόμενη φορά να γίνει το θαυμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Μπα δεν εχω αγωνία στεναχώρια είναι 😔

Εγώ συνεχιζω να πιστεύω ... Αύριο είναι μια άλλη διαφορετική ημέρα...ξεκουράσου και μη σκέφτεσαι...αυτή η στεναχώρια μας τρώει τα σωθικά. Και ειλικρινά εύχομαι αυτό που αισθάνεσαι τώρα,  να δώσει συντομα τη θέση του σε απερίγραπτη χαρά. 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Το ειχα διαβάσει κάπου για τη ζώνη και το σκεφτόμουν καιρό τώρα αλλά δεν προεκυψε να το συζητήσουμε. Κρήτη είμαι και μου πεφτουν μακριά τα πιο πολλα. Το email όμως είναι ευκολος τρόπος επικοινωνιας και ελπίζω να το δουν. Εχω πιστη και ελπίζω την επόμενη φορά να γίνει το θαυμα! 

 

Να την παραγγείλεις τότε,,,,είδες? Επειδή το σκεφτοσουν ήρθε με κάποιο τρόπο σε σένα,,,και σύντομα θα την έχεις και στα χέρια σου. Βοήθεια σου!!! 🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kostef εμένα με βοήθησε πολύ η Παναγία γοργοϋπήκοος..νομίζω έχει και στο Ηράκλειο..είναι πολύ θαυματουργή!! Όλα με το καλό σου εύχομαι 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλό είναι όπως αισθάνεται ο καθένας να πράττει. Φυσικά και τα θεία είναι ανεξήγητα και είναι μόνο για καλό, η πίστη μας σώζει!!!! Δεν ξέρω αν είσαι Θεσσαλονίκη ή Αθήνα ή οπουδήποτε αλλού,,,απλά να ξέρεις πως υπάρχει και μια εικόνα εδώ και λίγα χρόνια στην παραλία Κατερίνης , Καλλιθέα λέγεται η περιοχή στην εκκλησία του Αγίου Στυλιανού , η Παναγία η Εγκυμονούσα. Είναι η μοναδική εικόνα που εμφανίζεται η Παναγία μας να κυοφορεί. Πάνε πολλά ζευγάρια απ'όλη την Ελλάδα και τους διαβάζει ο πάτερ προσευχή. 🤞🙏👶❤️

Ναι έχεις δίκαιο! Θα πάω! Να με βοηθήσει η χάρη της και να καταφέρω να αποκτήσω ακόμη ένα παιδάκι! Το θέλω τόσο πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Όχι ακόμα ...περιμένω 

Καλησπέρα αγαπημένη. Πως είσαι σήμερα? 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι έχεις δίκαιο! Θα πάω! Να με βοηθήσει η χάρη της και να καταφέρω να αποκτήσω ακόμη ένα παιδάκι! Το θέλω τόσο πολύ!

Αν είναι κλειστή η εκκλησία όταν πας μη φύγεις,,,εκεί κοντά είναι και η εκκλησία του Αγίου Νικολάου,,να πας εκείνα ρωτήσεις και θα έρθει ο παπάς. Βέβαια καλό είναι να ρωτήσεις τώρα με τα μέτρα τι και πως.😘😍🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Αν είναι κλειστή η εκκλησία όταν πας μη φύγεις,,,εκεί κοντά είναι και η εκκλησία του Αγίου Νικολάου,,να πας εκείνα ρωτήσεις και θα έρθει ο παπάς. Βέβαια καλό είναι να ρωτήσεις τώρα με τα μέτρα τι και πως.😘😍🤞🙏👶❤️

Ναι κορίτσι μου θα ρωτήσω πρώτα αν και είναι κοντά στο σπίτι μου! Σε 10-15 λεπτά είμαστε εκεί με το αυτοκίνητο αλλά με όλη αυτήν την κατάσταση που μπλέξαμε καλό είναι να ρωτήσουμε. Σήμερα έμαθα κιόλας ότι ούτε στα κοιμητήρια σε αφήνουν να πας ( ευτυχώς εγώ πήγα προχθές). Σταμάτησαν μια συγγενή μου το πρωί και παραλίγο θα την έγραφαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Ναι έχεις δίκαιο! Θα πάω! Να με βοηθήσει η χάρη της και να καταφέρω να αποκτήσω ακόμη ένα παιδάκι! Το θέλω τόσο πολύ!

Επίσης και η Αγία Άννα βοηθάει αλλά και η Αγία Ειρήνη της Χρυσοβαλάντου εγώ έχω και τις δύο ζώνες στην κοιλιά μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα αγαπημένη. Πως είσαι σήμερα? 😘

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Περαστικά γρήγορα εύχομαι να είναι για το κρύωμα!!!! Να προσέχεις 😘🥰🤞🙏👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Αντε κάνε κανένα τεστ να χαρουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Καλέ κάνε ένα τέστ... έτσι όπως πας θα γεννήσεις.. χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η condios είπε:

Περαστικά γρήγορα εύχομαι να είναι για το κρύωμα!!!! Να προσέχεις 😘🥰🤞🙏👶❤️

Εστειλα μήνυμα για τη ζώνη και μου απάντησαν τώρα το απόγευμα!!! Θα μου τη στείλουν από εβδομάδα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Καλησπέρα κορίτσι μου αρχικά περαστικά σου!!! Έκανες τεστακια ωορρηξίας;; Γιατί σύμφωνα με την ημερομηνία που έχω στο πινακακι είσαι στην 4 μέρα καθυστερησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου δεν είμαι καλά σήμερα κρύωσα χθες το βράδυ και είμαι στο κρεβάτι ούτε περίοδο έχω ακόμα. 

Περαστικά κορίτσι μου!💗 Πόσες ημέρες έχεις από το θετικό της ωορρηξίας; Νομίζω ότι έγραψες ότι συμπληρώθηκαν οι 14 ημέρες χθες! Αχ μακάρι!!!!!! Κάνε ένα τεστακι αύριο το πρωί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου αρχικά περαστικά σου!!! Έκανες τεστακια ωορρηξίας;; Γιατί σύμφωνα με την ημερομηνία που έχω στο πινακακι είσαι στην 4 μέρα καθυστερησης

Καλησπέρα κοπέλα μου έκανα και είχα στις 27 θετικό τεστ,συμπλήρωσα τις 14 μέρες και περιμένω😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Περαστικά κορίτσι μου!💗 Πόσες ημέρες έχεις από το θετικό της ωορρηξίας; Νομίζω ότι έγραψες ότι συμπληρώθηκαν οι 14 ημέρες χθες! Αχ μακάρι!!!!!! Κάνε ένα τεστακι αύριο το πρωί!

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,δεν θα κάνω θα περιμένω η θερμοκρασία μου δεν είναι ανεβασμένη για να έχω ελπίδες, θα περιμένω τουλάχιστον 3μέρες το ίδιο έπαθα τον Οκτώβριο,στις 34μέρες μου είχε έρθει 15μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου,δεν θα κάνω θα περιμένω η θερμοκρασία μου δεν είναι ανεβασμένη για να έχω ελπίδες, θα περιμένω τουλάχιστον 3μέρες το ίδιο έπαθα τον Οκτώβριο,στις 34μέρες μου είχε έρθει 15μέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας ☹

Μου λες γιατί έχεις κολλήσει με τη θερμοκρασία;; Ακόμα και τον ή την γιατρό σου να ρωτήσεις θα σου πει ότι θεωρείται η πιο αναξιόπιστη μέθοδος...14 μέρες από την ωορρηξία ήταν εχθές σήμερα είναι 15 και αύριο θα είναι 16

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια τα τεστακια ωορρηξίας που είχα παραγγείλει ακόμα δεν έχουν έρθει και δεν έχω καν ειδοποίηση για το πότε θα έρθουν... βλέπω να χάνω και αυτόν τον κυκλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω Πολυκυστηκες έχω  εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος  στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές  σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 
    • @Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....
    • Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού! Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας! Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;
    • @arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.
    • Βρεθηκα στη θεση σου πριν 4 χρονια καλη μου Ελενη κι ακομα χειροτερη θα ελεγα! Αποκολληση σακου (δραματικου μεγεθους,) με πληρη ακινησια για 2 μηνες φαντασου,το αιμα να μην σταματαει τις πρωτες μερες,το οποιο εγινε μελλοντικα καφε αλλα επισης το εβλεπα καθε φορα και δεν μπορουσα να το διαχειριστω ψυχολογικα! Κι ομως ολα πηγαν καλα! Οποτε αν τα καταφερα εγω που με ειχαν "ξεγραμμενη",να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις κι εσυ! Μην σκυβεις ουτε να πιασεις χαρτοπετσετα! Μονιμη ξεκουραση και καθολου πιεση! Δεν εχεις μεγαλη αποκολληση αλλα προληπτικα το λεω,οσο δεν ταλαιπωρεισαι καλο θα σου κανει! Τα ουτροτζεσταν βοηθανε αρκετα! Επισης οπως μου ελεγε ο γυναικολογος μου,το καφε οσο κι αν τρομαζει σε ποσοτητα,ειναι παλιο αιμα οποτε δεν ανησυχει!🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...