Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Ρε κορίτσια...εμένα η γιατρός μου είπε ότι η εγκυμοσύνη δεν παίρνει ούτε κολπικές κρέμες ούτε υποθετα. Μου έκανε εντύπωση γτ διαβάζω από εσάς, αλλά ήταν πολύ κάθετη. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Είχα κάνει καλλιέργεια και η χλωρίδα μου δεν ήταν καλή. Επίσης είχα ασθενώς θετικό ουρεοπλασμα όπου αυξάνεται όταν η χλωρίδα δεν είναι καλή. Μου είπε να βάλω για κάποιες μέρες τα eco bag και μετά αν θέλω να συνεχίσω 2 φορές την εβδομάδα. Η αλήθεια είναι ότι έχω να βάλω 3 εβδομάδες σίγουρα και είχα δει μεγάλη βελτίωση στα υγρα μου. Τώρα μάλλον θα αρχίσω πάλι. 

Ευχαριστώ, μου έχουν περισσέψει κάποια eco vag από προηγούμενη θεραπεία και θα το έχω υπόψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Ρε κορίτσια...εμένα η γιατρός μου είπε ότι η εγκυμοσύνη δεν παίρνει ούτε κολπικές κρέμες ούτε υποθετα. Μου έκανε εντύπωση γτ διαβάζω από εσάς, αλλά ήταν πολύ κάθετη. 🙄

Πως βάζουν τα ουτροτζεσταν και τα σικλακουρ στον κόλπο; δεν ξέρω μήπως εννοεί για κάποιες θεραπείες;  . Τα eco vag είναι φυτικά.  κοπέλες έγκυες στη δουλειά και έχουν βάλει και εκείνες όταν χρειάστηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Ρε κορίτσια...εμένα η γιατρός μου είπε ότι η εγκυμοσύνη δεν παίρνει ούτε κολπικές κρέμες ούτε υποθετα. Μου έκανε εντύπωση γτ διαβάζω από εσάς, αλλά ήταν πολύ κάθετη. 🙄

 Εμένα με τους μύκητες μου έδωσε κρέμες travogen μέσα και travocort έξω, είχα ξεκινήσει με χαμομήλι αλλά τίποτα 🥴 πραγματικά τι να πω, είμαστε στα χέρια του γιατρού.. και από ότι φαίνεται δεν δίνουν τις ίδιες οδηγίες όλοι. Μακάρι να μην χρειαζόταν να μη πάρω τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι, για κολπιτιδα-μυκητίαση 

Μιας και ξεκίνησε η συζήτηση έτσι για να δώσω κι άλλες πληροφορίες, μου έδωσε επίσης να κάνω και μια πλύση με ένα σκεύασμα της frezyderm νομίζω με σόδα και εχινακεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι, για κολπιτιδα-μυκητίαση 

Αυτό δεν το ξέρω να σου πω την αλήθεια δεν το έχω ρωτήσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Μιας και ξεκίνησε η συζήτηση έτσι για να δώσω κι άλλες πληροφορίες, μου έδωσε επίσης να κάνω και μια πλύση με ένα σκεύασμα της frezyderm νομίζω με σόδα και εχινακεια

Με τις κολπικές πλύσεις είναι οκ. Της Eva μου είχε πει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Μπορείτε να μου πειτε πως υπολογιζουμε με τις εβδομαδες του μηνες κυησης; Εγω αυριο κλεινω τη 17η βδομαδα αρα απο μεθαύριο μπαινω στον 5ο μηνα που ξεκινα η 18η; Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΕΥΑ8 είπε:

Γεια σας κορίτσια!Μπορείτε να μου πειτε πως υπολογιζουμε με τις εβδομαδες του μηνες κυησης; Εγω αυριο κλεινω τη 17η βδομαδα αρα απο μεθαύριο μπαινω στον 5ο μηνα που ξεκινα η 18η; Ευχαριστώ πολύ!

 

Screenshot_2021-01-15-19-45-42-027_com.microsoft.office.outlook.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

 

Screenshot_2021-01-15-19-45-42-027_com.microsoft.office.outlook.jpg

Σευχαριστω, ετσι υπολογιζω αλλα δεν καταλαβαίνω αν μετραμε τη βδομαδα απο οταν ξεκιναει ή οταν τη συμπληρωνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ΕΥΑ8 είπε:

Σευχαριστω, ετσι υπολογιζω αλλα δεν καταλαβαίνω αν μετραμε τη βδομαδα απο οταν ξεκιναει ή οταν τη συμπληρωνουμε!

Όταν θα είσαι πχ 17+3 θα είσαι στη 18η βδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2021 at 9:21 ΠΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!! Εννοείται ότι μπορώ, το ιατρείο του βρίσκεται εξω απο το μετρο ανθουπολη. ΓΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ λέγεται, εξαιρετικος

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ! 

Να έχεις μια υπέροχη μέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...πώς είστε;; Χιονίζει κάπου;; Εδώ έχουμε πολύ κρύο και προβλέπω χιονάκι αύριο. Όχι ότι θα πάω και πουθενά αλλά λέμε τώρα... περιμένω να πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε μήπως αλλάξει κάτι...η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω κ δεν μπορώ να χαρώ εγκυμοσύνη! Μέχρι κ η όρεξη μου κόπηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πώς είστε;; Χιονίζει κάπου;; Εδώ έχουμε πολύ κρύο και προβλέπω χιονάκι αύριο. Όχι ότι θα πάω και πουθενά αλλά λέμε τώρα... περιμένω να πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε μήπως αλλάξει κάτι...η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω κ δεν μπορώ να χαρώ εγκυμοσύνη! Μέχρι κ η όρεξη μου κόπηκε..

Καλημέρα....Θεσ/νίκη άρχισε να το ρίχνει λίγο λίγο...Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς..Σήμερα ξεκίνησα να παίρνω ασβέστιο και σίδηρο έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες.. Είχες καμία εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...πώς είστε;; Χιονίζει κάπου;; Εδώ έχουμε πολύ κρύο και προβλέπω χιονάκι αύριο. Όχι ότι θα πάω και πουθενά αλλά λέμε τώρα... περιμένω να πάω την Πέμπτη στο γιατρό να δούμε μήπως αλλάξει κάτι...η αλήθεια είναι ότι με έχει πάρει πολύ από κάτω κ δεν μπορώ να χαρώ εγκυμοσύνη! Μέχρι κ η όρεξη μου κόπηκε..

Απόλυτα λογικό κοπέλα μου...Η καραντίνα δε βοηθαει ούτως ή άλλως στην ψυχολογία, σου έτυχε και αναποδιά, δε θέλει πολύ. Μακάρι να έχεις καλά νεα την Πέμπτη! Κι εγώ έχω επηρεαστεί ψυχολογικά με την όλη κατάσταση κ το γεγονός ότι σταμάτησα τη δουλειά. Δεν κοιμόμουν σχεδόν καθόλου τις προηγούμενες μέρες, μου κόπηκε η όρεξη τελείως, δλδ έτρωγα κτ λίγο μόνο από τύψεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ μόλις γύρισα απ' την καμπύλη σακχάρου...

Όλα μια χαρά ευτυχώς...γιατί είχα διαβάσει διάφορα και ειχα αγχωθει αρκετά η αλήθεια είναι....!!

Αλλά όλα οκ..πέρασε κι αυτό και περιμένουμε Δευτέρα για τα αποτελέσματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vivi_ καλά αποτελέσματα!

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Έχει χρειαστεί καμία να πάρει αντιισταμινικό στην εγκυμοσύνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariamp είπε:

Καλημέρα....Θεσ/νίκη άρχισε να το ρίχνει λίγο λίγο...Όλα καλά θα πάνε μην ανησυχείς..Σήμερα ξεκίνησα να παίρνω ασβέστιο και σίδηρο έχω ακούσει για διάφορες παρενέργειες.. Είχες καμία εσύ;

Κ εγώ Θεσσαλονίκη...μόλις έγραψα το μνμ μετά από λίγο χιόνισε.. χαχαχαχαχα!! Ο σίδηρος συνήθως φέρνει δυσκοιλιότητα..το ασβέστιο δεν προκαλεί κάτι.εμενα απλά δεν μου το ξεκίνησε ακόμη γιατί δημιουργεί συσπάσεις κάποιες φορές! Το μαγνήσιο σε μένα λειτούργησε ως καθαρτικό κ τώρα άλλαξα σκεύασμα!

@Liiida υπομονή σε όλες μας θα πω και που θα πάει, θα περάσει.. τουλάχιστον όταν γεννησουμε θα είναι καλοκαίρι κ θα μπορούμε να βγάζουμε τα μικρουλια βόλτα με το καρότσι! Η μαία είναι αισιόδοξη ότι θα φτάσουμε 38 εβδομάδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κ εγώ Θεσσαλονίκη...μόλις έγραψα το μνμ μετά από λίγο χιόνισε.. χαχαχαχαχα!! Ο σίδηρος συνήθως φέρνει δυσκοιλιότητα..το ασβέστιο δεν προκαλεί κάτι.εμενα απλά δεν μου το ξεκίνησε ακόμη γιατί δημιουργεί συσπάσεις κάποιες φορές! Το μαγνήσιο σε μένα λειτούργησε ως καθαρτικό κ τώρα άλλαξα σκεύασμα!

@Liiida υπομονή σε όλες μας θα πω και που θα πάει, θα περάσει.. τουλάχιστον όταν γεννησουμε θα είναι καλοκαίρι κ θα μπορούμε να βγάζουμε τα μικρουλια βόλτα με το καρότσι! Η μαία είναι αισιόδοξη ότι θα φτάσουμε 38 εβδομάδες!!!

Εγώ μπήκα σημερα στην 17η εβδομάδα. Μην μου λες για συσπάσεις.. τρομάζω. Παίρνω και προγεστερόνη. Και με την δυσκοιλιότητα πως το αντιμετωπίζεις; Αν δω ότι κάτι δεν πάει καλά θα μιλήσω με τον γιατρό μου. Για  το μαγνήσιο δεν μου έχει πει κάτι ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 38 βδομάδες είναι άψογα, τί λέμε τώρα??? Το εύχομαι ολόψυχα!! 

Αχ μακάρι...κ εγώ αυτό λέω!!μου φαίνεται βουνό τώρα αλλά αν πηγαίνω καλά θα είμαι πιο αισιόδοξη..κ εγώ πάντως έβαλα στόχο να φτάσω στο τέλος..🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η mariamp είπε:

Εγώ μπήκα σημερα στην 17η εβδομάδα. Μην μου λες για συσπάσεις.. τρομάζω. Παίρνω και προγεστερόνη. Και με την δυσκοιλιότητα πως το αντιμετωπίζεις; Αν δω ότι κάτι δεν πάει καλά θα μιλήσω με τον γιατρό μου. Για  το μαγνήσιο δεν μου έχει πει κάτι ακόμη.

Όχι καλέ, να μην τρομάζεις καθόλου...σε μένα δεν έδωσε λόγω της κατάστασης..στην πρώτη εγκυμοσύνη έπαιρνα κανονικά! Κ τώρα θα μου δώσει αλλά αρκετά αργότερα, να φύγουμε από τον μεγάλο κίνδυνο..

Για τη δυσκοιλιότητα πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα έχεις αλλά αν βάλεις πολλές φυτικές ίνες και φρούτα στη διατροφή θα είσαι μια χαρά! Εμένα μου έδωσε για λίγο καιρό μαγνήσιο και στις 3 ημέρες σωθηκα..μετά ρολαρε από μόνο του!! Υπάρχουν όμως και σκευάσματα συμβατά με την εγκυμοσύνη που βοηθούν.. προγεστερόνη γιατί παίρνεις ακόμη; Είχες θέμα στην αρχή; Δε θυμάμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...