Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Κι εγώ είμαι 17+3 σήμερα και νομίζω ότι το έχω αισθανθεί αρκετές φορές αυτή την εβδομάδα. Ειδικά όταν ξαπλώνω ανάσκελα και μαζεύεται η κοιλιά μου προς τα πίσω αισθάνομαι κι εγώ κάτι σαν μπορμπουλιθρα συνήθως στη δεξιά μεριά και πετρώνει στιγμιαία η κοιλιά μου σε αυτό το σημείο... είναι διαφορετική αίσθηση από ότι έχω βιώσει ως τώρα και δεν νομίζω να είναι το έντερο... 

Εχεις δει μηπωσ αυτό που περιγραφεις είναι συσπάσεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κ εγώ το ενιωθα...ειναι η μητρα σου που μεγαλώνει.. Το μωράκι οπωσ είπες είναι χαμηλά περίπου φαντάσου στη τιμή της Καισαρικης. Αναλόγως βέβαια σ ποια βδομάδα είσαι.. 

Μάλλον τότε δεν το έχω νιώσει ακόμα 😂 είμαι στην 17η. Γενικά το θεωρώ πολύ νωρίς να το νιώσω.. Αλλά ειχα μια μικρή ελπίδα μήπως είναι. Όχι τίποτα έχω να το δω από την αυχενική και έχω αγχωθεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Μάλλον τότε δεν το έχω νιώσει ακόμα 😂 είμαι στην 17η. Γενικά το θεωρώ πολύ νωρίς να το νιώσω.. Αλλά ειχα μια μικρή ελπίδα μήπως είναι. Όχι τίποτα έχω να το δω από την αυχενική και έχω αγχωθεί.. 

Εκεί θα ναι μην αγχώνεσαι!! Εγώ με δίδυμα και ξεκάθαρα τα ενιωσα 20-22.. Τώρα γίνεται χαμός που είμαι στην 27.😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μάλλον τότε δεν το έχω νιώσει ακόμα 😂 είμαι στην 17η. Γενικά το θεωρώ πολύ νωρίς να το νιώσω.. Αλλά ειχα μια μικρή ελπίδα μήπως είναι. Όχι τίποτα έχω να το δω από την αυχενική και έχω αγχωθεί.. 

Βρε θηρίο έχεις αντέξει από τότε κ δεν πήγες για υπέρηχο; μπράβο!!! 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βρε θηρίο έχεις αντέξει από τότε κ δεν πήγες για υπέρηχο; μπράβο!!! 😜

Ναι άντεξα.. Το πώς δεν ξέρω. Βασικά ξέρω.. Κάθε βραδυ βλέπω εφιάλτες... Αλλά είπα δεν το ξανά κάνω αν μου πει σε ένα μήνα πάλι θα του πω όχι.. Θα πάω πιο νωρίς αν το έχω ανάγκη γιατί τώρα μετρούσα τις μέρες σαν φυλακισμένη. Δουλεύω αρκετά όμως και περνάνε πιο γρήγορα οι μέρες. Φαντάσου κάθομαι μόνο Κυριακή τον τελευταίο καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι άντεξα.. Το πώς δεν ξέρω. Βασικά ξέρω.. Κάθε βραδυ βλέπω εφιάλτες... Αλλά είπα δεν το ξανά κάνω αν μου πει σε ένα μήνα πάλι θα του πω όχι.. Θα πάω πιο νωρίς αν το έχω ανάγκη γιατί τώρα μετρούσα τις μέρες σαν φυλακισμένη. Δουλεύω αρκετά όμως και περνάνε πιο γρήγορα οι μέρες. Φαντάσου κάθομαι μόνο Κυριακή τον τελευταίο καιρό.. 

Και εγώ κάθε 3 εβδομάδες. Κ τις μετράω μια προς μια... Κ έχω σκάσει αυτή τη φορά. Νιώθω πως κάτι έχει γίνει.... Δεν ξέρω ίσως κ η ιδέα μου. Αλλά κ με τον μικρό δεν έχω χρόνο να κάτσω λίγο να χαϊδέψω τη κοιλιά μπας κ νιώσω τίποτα. Γενικά είναι λίγο στον αυτόματο.... Ευτυχώς κάνω συσπάσεις από τώρα. 🤣 Κ λέω εντάξει κάτι θα υπάρχει μέσα κ θα ενοχλείτε... Κ κάνει συσοαση.. Οπότε εκεί θα είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ κάθε 3 εβδομάδες. Κ τις μετράω μια προς μια... Κ έχω σκάσει αυτή τη φορά. Νιώθω πως κάτι έχει γίνει.... Δεν ξέρω ίσως κ η ιδέα μου. Αλλά κ με τον μικρό δεν έχω χρόνο να κάτσω λίγο να χαϊδέψω τη κοιλιά μπας κ νιώσω τίποτα. Γενικά είναι λίγο στον αυτόματο.... Ευτυχώς κάνω συσπάσεις από τώρα. 🤣 Κ λέω εντάξει κάτι θα υπάρχει μέσα κ θα ενοχλείτε... Κ κάνει συσοαση.. Οπότε εκεί θα είναι. 

Εγώ θα πάω ακριβώς 1 μήνα μετά.. 12 και 3 έκανα αυχενική 16 και 4 θα πάω για υπέρηχο 😬

Και εγώ αυτό σκέφτομαι.. Έχω ενοχλήσεις πονάει η μέση μου έχω κάνει κατά καιρούς και 3 4 εμετούς.. Τι στο καλό πια 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Και εγώ κάθε 3 εβδομάδες. Κ τις μετράω μια προς μια... Κ έχω σκάσει αυτή τη φορά. Νιώθω πως κάτι έχει γίνει.... Δεν ξέρω ίσως κ η ιδέα μου. Αλλά κ με τον μικρό δεν έχω χρόνο να κάτσω λίγο να χαϊδέψω τη κοιλιά μπας κ νιώσω τίποτα. Γενικά είναι λίγο στον αυτόματο.... Ευτυχώς κάνω συσπάσεις από τώρα. 🤣 Κ λέω εντάξει κάτι θα υπάρχει μέσα κ θα ενοχλείτε... Κ κάνει συσοαση.. Οπότε εκεί θα είναι. 

@Starrrεσυ σιγά σιγά θα το αισθάνεσαι κ χωρίς να βάζεις το χέρι όποτε θα χαλαρώσεις. Που να προλάβεις με το παιδί μου. Πάντως βρε κορίτσια εγώ κ που το αισθάνομαι αγχώνομαι για όλα με το παραμικρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Starrrεσυ σιγά σιγά θα το αισθάνεσαι κ χωρίς να βάζεις το χέρι όποτε θα χαλαρώσεις. Που να προλάβεις με το παιδί μου. Πάντως βρε κορίτσια εγώ κ που το αισθάνομαι αγχώνομαι για όλα με το παραμικρό. 

Είναι επειδή είναι το πρώτο σου. Εγώ ξεχνιέμαι κιόλας. Απλά ήταν τώρα που είχα πολλές μέρες να πάω στο γιατρό κ με έπιασε μια ανησυχία. Ευτυχώς έχω αύριο.... Να μου γράψει κ εξετάσεις... Έχω να κάνω από αρχές Δεκεμβρίου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Starrrεσυ σιγά σιγά θα το αισθάνεσαι κ χωρίς να βάζεις το χέρι όποτε θα χαλαρώσεις. Που να προλάβεις με το παιδί μου. Πάντως βρε κορίτσια εγώ κ που το αισθάνομαι αγχώνομαι για όλα με το παραμικρό. 

Κ εγώ μια από το ίδια.. σίγουρα είμαι πιο χαλαρή και ξεχνιέμαι πολύ μέσα στην ημέρα, αλλά με την παραμικρή συσπασούλα αμέσως ταραζομαι!! Ευτυχώς βλέπω ότι όλες έχουμε λίγο πολύ και ηρεμώ 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Είναι επειδή είναι το πρώτο σου. Εγώ ξεχνιέμαι κιόλας. Απλά ήταν τώρα που είχα πολλές μέρες να πάω στο γιατρό κ με έπιασε μια ανησυχία. Ευτυχώς έχω αύριο.... Να μου γράψει κ εξετάσεις... Έχω να κάνω από αρχές Δεκεμβρίου... 

Το 2ο είναι!!! Έχω ένα αγοράκι 4 χρόνων!!! Κ εγώ ξεχνιέμαι αλλά το άγχος, άγχος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Κ εγώ μια από το ίδια.. σίγουρα είμαι πιο χαλαρή και ξεχνιέμαι πολύ μέσα στην ημέρα, αλλά με την παραμικρή συσπασούλα αμέσως ταραζομαι!! Ευτυχώς βλέπω ότι όλες έχουμε λίγο πολύ και ηρεμώ 🤩

Ναι ναι... Εγώ ειδικά στο μικρό είχα πολλές συσπάσεις κ από πολύ νωρίς.... Κ όταν ήταν η ώρα να βγει διαστολή μηδέν. 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν σας είπα... Το Σάββατο πήρα την πρώτη ροζ μπλουζιτσα.... Έτσι για το καλό.!!! ❤️❤️❤️❤️ Τι επιλογές όμως υπάρχουν στα ροζ.... Δε ήξερα τι να πρώτο πάρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Δεν σας είπα... Το Σάββατο πήρα την πρώτη ροζ μπλουζιτσα.... Έτσι για το καλό.!!! ❤️❤️❤️❤️ Τι επιλογές όμως υπάρχουν στα ροζ.... Δε ήξερα τι να πρώτο πάρω. 

Κι εγώ κοριτσάκι έχω και τώρα που άνοιξαν τα μαγαζιά θέλω να της ψωνίσω! Αλλά κρατιέται για μετά την β επιπέδου. Παρεπιπτόντως ως πρωη φορά έγγυος έχω χαθεί λίγο με όλα αυτά που χρειάζεται το μωρό, και πολλές άγνωστες λέξεις πχ σελτεδακια, πάντα, μουσελίνες και άλλα πολλά 🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ κοριτσάκι έχω και τώρα που άνοιξαν τα μαγαζιά θέλω να της ψωνίσω! Αλλά κρατιέται για μετά την β επιπέδου. Παρεπιπτόντως ως πρωη φορά έγγυος έχω χαθεί λίγο με όλα αυτά που χρειάζεται το μωρό, και πολλές άγνωστες λέξεις πχ σελτεδακια, πάντα, μουσελίνες και άλλα πολλά 🥴

Αυτό ξαναπες το! Τις προάλλες με ρώτησε μια φιλη αν θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 ή το "αυγό" χώρια κ την κοιτούσα σαν χανος! 🤣 Κι εγώ πάντως δεν παίρνω τίποτα μέχρι τη β επιπέδου, άσε μην έχουμε κι εμείς ανατροπή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω μπερδευτεί. Νιώθω χαμηλά στο εσώρουχο πρπ αραιά κ που κτ σαν χτύπημα από το εσωτερικό. Είναι όμως κτ που είχα πρωτονιωσει στην 16η μην σας πω 15η βδομάδα γι αυτό θεωρούσα ότι είναι το έντερο, αν κ δεν είχα νιώσει κτ αντίστοιχο παλιά. Παίζει να είναι το μωρό ή παραλογιζομαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Αυτό ξαναπες το! Τις προάλλες με ρώτησε μια φιλη αν θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 ή το "αυγό" χώρια κ την κοιτούσα σαν χανος! 🤣 Κι εγώ πάντως δεν παίρνω τίποτα μέχρι τη β επιπέδου, άσε μην έχουμε κι εμείς ανατροπή!

Κάποια στιγμή θα πρέπει να ανοίξουμε το θέμα καρότσι! Αλλά νομίζω είναι αρκετά νωρίς για όλες μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Κάποια στιγμή θα πρέπει να ανοίξουμε το θέμα καρότσι! Αλλά νομίζω είναι αρκετά νωρίς για όλες μας. 

Εννοείται οτι είναι νωρίς. Γι αυτό δεν ήξερα τι είναι το αυγό 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια έχω μπερδευτεί. Νιώθω χαμηλά στο εσώρουχο πρπ αραιά κ που κτ σαν χτύπημα από το εσωτερικό. Είναι όμως κτ που είχα πρωτονιωσει στην 16η μην σας πω 16η βδομάδα γι αυτό θεωρούσα ότι είναι το έντερο, αν κ δεν είχα νιώσει κτ αντίστοιχο παλιά. Παίζει να είναι το μωρό ή παραλογιζομαι??

Μπορεί να είναι και το μωρό, μπορεί καμία μικρή κράμπα. Υπομονή κορίτσι εγώ σήμερα 19 και 6 μέρες και την τελευταία βδομάδα μπορώ να πω ότι μάλλον το αισθάνομαι το μωρό. Δεν είμαι ακόμα σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ κοριτσάκι έχω και τώρα που άνοιξαν τα μαγαζιά θέλω να της ψωνίσω! Αλλά κρατιέται για μετά την β επιπέδου. Παρεπιπτόντως ως πρωη φορά έγγυος έχω χαθεί λίγο με όλα αυτά που χρειάζεται το μωρό, και πολλές άγνωστες λέξεις πχ σελτεδακια, πάντα, μουσελίνες και άλλα πολλά 🥴

Ε σιγά σιγά θα τα μάθεις... Θες δε θες😜🤣 κ μένα επειδή το μικρό μου είναι χειμώνα... Πρέπει να πάρω καλοκαιρινά κ σε άλλα χρώματα...... Τίποτα δνε πέτυχα. 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αυτό ξαναπες το! Τις προάλλες με ρώτησε μια φιλη αν θα πάρουμε καρότσι 3 σε 1 ή το "αυγό" χώρια κ την κοιτούσα σαν χανος! 🤣 Κι εγώ πάντως δεν παίρνω τίποτα μέχρι τη β επιπέδου, άσε μην έχουμε κι εμείς ανατροπή!

Τα 3 σε 1 είναι τα πιο βολικά για μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Εννοείται οτι είναι νωρίς. Γι αυτό δεν ήξερα τι είναι το αυγό 🤣🤣🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια έχω μπερδευτεί. Νιώθω χαμηλά στο εσώρουχο πρπ αραιά κ που κτ σαν χτύπημα από το εσωτερικό. Είναι όμως κτ που είχα πρωτονιωσει στην 16η μην σας πω 15η βδομάδα γι αυτό θεωρούσα ότι είναι το έντερο, αν κ δεν είχα νιώσει κτ αντίστοιχο παλιά. Παίζει να είναι το μωρό ή παραλογιζομαι??

Εσύ πρεπει να έχεις νιώσει το μωρό. Είμαι σίγουρη.. Είναι διαφορετικό ρε συ το έντερο θ το καταλάβεις στην πορεία. 

Το αυγό είναι το καθίσματακι αυτοκινήτου. Προσωπική μου γνώμη κ η πιο ασφαλέστερη έπειτα από ψάξιμο είναι ότι το αυγό πρέπει να είναι χωριά. Πρέπει να έχουν περάσει τα crash test απο πιστοποιημενους φορείς. Αν θέλετε σας λέω κ ομάδα στο φβ για πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με τα καθίσματα αυτοκινήτου. Επισης το αυγουλακι δεν είναι για βολτουλες οπως το κάνουν πάρα πολλοί 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Ε σιγά σιγά θα τα μάθεις... Θες δε θες😜🤣 κ μένα επειδή το μικρό μου είναι χειμώνα... Πρέπει να πάρω καλοκαιρινά κ σε άλλα χρώματα...... Τίποτα δνε πέτυχα. 😜

@Liiida και @Clairy.@Clairy. σας έβαλαν στην Αττική; 

@Starrr εμένα είναι αγόρι κ Γενάρη γεννημένος. Οπότε αν όντως έχω κορίτσι τώρα όλα από την αρχή.. Κ αν δεν κάνω β επιπέδου δεν παίρνω τίποτα απολύτως ούτε στον μικρό είχα πάρει. Αλλά τα κοριτσίστικα είναι άπειραααα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Εσύ πρεπει να έχεις νιώσει το μωρό. Είμαι σίγουρη.. Είναι διαφορετικό ρε συ το έντερο θ το καταλάβεις στην πορεία. 

Το αυγό είναι το καθίσματακι αυτοκινήτου. Προσωπική μου γνώμη κ η πιο ασφαλέστερη έπειτα από ψάξιμο είναι ότι το αυγό πρέπει να είναι χωριά. Πρέπει να έχουν περάσει τα crash test απο πιστοποιημενους φορείς. Αν θέλετε σας λέω κ ομάδα στο φβ για πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με τα καθίσματα αυτοκινήτου. Επισης το αυγουλακι δεν είναι για βολτουλες οπως το κάνουν πάρα πολλοί 

@Liiida και @Clairy.@Clairy. σας έβαλαν στην Αττική; 

@Starrr εμένα είναι αγόρι κ Γενάρη γεννημένος. Οπότε αν όντως έχω κορίτσι τώρα όλα από την αρχή.. Κ αν δεν κάνω β επιπέδου δεν παίρνω τίποτα απολύτως ούτε στον μικρό είχα πάρει. Αλλά τα κοριτσίστικα είναι άπειραααα. 

Ναι ναι ροζ έχουμε μπόλικα..!!! Και θα ξανά κάνω κ λίστα γέννας... Οπότε δεν έχω πολλά πράγματα να πάρω.... Ρουχαλάκια κάποια θα μου δώσει κ η κουνιαδα μου. Οπότε λιγοστά είναι που θέλω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Εσύ πρεπει να έχεις νιώσει το μωρό. Είμαι σίγουρη.. Είναι διαφορετικό ρε συ το έντερο θ το καταλάβεις στην πορεία. 

Το αυγό είναι το καθίσματακι αυτοκινήτου. Προσωπική μου γνώμη κ η πιο ασφαλέστερη έπειτα από ψάξιμο είναι ότι το αυγό πρέπει να είναι χωριά. Πρέπει να έχουν περάσει τα crash test απο πιστοποιημενους φορείς. Αν θέλετε σας λέω κ ομάδα στο φβ για πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με τα καθίσματα αυτοκινήτου. Επισης το αυγουλακι δεν είναι για βολτουλες οπως το κάνουν πάρα πολλοί 

@Liiida και @Clairy.@Clairy. σας έβαλαν στην Αττική; 

@Starrr εμένα είναι αγόρι κ Γενάρη γεννημένος. Οπότε αν όντως έχω κορίτσι τώρα όλα από την αρχή.. Κ αν δεν κάνω β επιπέδου δεν παίρνω τίποτα απολύτως ούτε στον μικρό είχα πάρει. Αλλά τα κοριτσίστικα είναι άπειραααα. 

Εννοείς στον θηλασμό;; ναι με έχουν βάλει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...