Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Αυτο δεν ακούγεται και στο ρέψιμο???🤔🤔

@Tweema ναι με καλύψεις αυτό ο σκέφτομαι να σ πω σήμερα μιλάμε έφτασα στο αμήν. Ανχοθηκα πάρα πολύ από της 10 το πρωί δεν έτρωγε με τιποτααααα τον έβαζα κάθε 3 κ λίγο τι ξαπλωτο τι όρθιο τι στο πάτωμα π έπαιζε δεν ήθελε όλο με δαγκωνε αφού πηγε μια κ μισή κ έβγαλα λίγο με το θηλαστρο το έβαλα στο εκπαιδευτικό ποτηρακι  ξεκίνησε να δάγκωνει κ κάποια στιγμή το ήπιε. Όταν πήγαμε για τον μεσημεριανό ύπνο πάλι τα ίδια σχεδόν λίγο πιπιλισε κ τον πήρε ο ύπνος. 

Κ σκεφτόμουν ότι πχ τώρα αν έτρωγε θα είχε φάει φρουτοκρεμα μέσα σε αυτό το μεσοδιάστημα μέχρι το μεσημέρι κ δεν θα είχα τόσο ανχος γιατί δεν πίνει γάλα έτσι δεν είναι? 

Σκέψου ότι άμα του έδινες τη φρουτοκρεμα και δεν την ετρωγε ούτε αυτή θα είχες περισσότερο άγχος 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Αυτο δεν ακούγεται και στο ρέψιμο???🤔🤔

@Tweema ναι με καλύψεις αυτό ο σκέφτομαι να σ πω σήμερα μιλάμε έφτασα στο αμήν. Ανχοθηκα πάρα πολύ από της 10 το πρωί δεν έτρωγε με τιποτααααα τον έβαζα κάθε 3 κ λίγο τι ξαπλωτο τι όρθιο τι στο πάτωμα π έπαιζε δεν ήθελε όλο με δαγκωνε αφού πηγε μια κ μισή κ έβγαλα λίγο με το θηλαστρο το έβαλα στο εκπαιδευτικό ποτηρακι  ξεκίνησε να δάγκωνει κ κάποια στιγμή το ήπιε. Όταν πήγαμε για τον μεσημεριανό ύπνο πάλι τα ίδια σχεδόν λίγο πιπιλισε κ τον πήρε ο ύπνος. 

Κ σκεφτόμουν ότι πχ τώρα αν έτρωγε θα είχε φάει φρουτοκρεμα μέσα σε αυτό το μεσοδιάστημα μέχρι το μεσημέρι κ δεν θα είχα τόσο ανχος γιατί δεν πίνει γάλα έτσι δεν είναι? 

Κοιτα δεν ξέρω πως θα ζησεις εσυ την απεργια οταν ξεκινήσετε στερεες. 

Εγώ θα σου πω οτι στον γιο μου μετρουσα θηλασμους μην τυχον κ μειωθει η παραγωγή εδω γελάμε!! 😂 Ακομα κ με την εναρξη στερεων παλι μετρουσα. Δεν εκανε ποτε απεργία κ ετρωγε στερεες απο την αρχη σχεδον. Δεν ενιωσα ποτε δλδ οτι είναι νηστικος.Το μικρακι τωρα που κανει απεργίες φουλ, στο 23-26  που ετρωγε στερεές μου έκανε απεργία οταν ηταν αρρωστη, τις 2 μέρες που δεν ετρωγε στερεες. Ε λοιπον πάλι δεν μετρησα θηλασμους, δεν ειχα αγχος οτι ειναι νηστικη, το αγχος μου ηταν μην παθω μαστίτιδα.. Βασικα δεν με νοιαζει αν θα φανε κ ποσο, Με λες κ αναισθητη δλδ 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Σκέψου ότι άμα του έδινες τη φρουτοκρεμα και δεν την ετρωγε ούτε αυτή θα είχες περισσότερο άγχος 😛

Α καλά αυτό μ λείπει!! 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κοιτα δεν ξέρω πως θα ζησεις εσυ την απεργια οταν ξεκινήσετε στερεες. 

Εγώ θα σου πω οτι στον γιο μου μετρουσα θηλασμους μην τυχον κ μειωθει η παραγωγή εδω γελάμε!! 😂 Ακομα κ με την εναρξη στερεων παλι μετρουσα. Δεν εκανε ποτε απεργία κ ετρωγε στερεες απο την αρχη σχεδον. Δεν ενιωσα ποτε δλδ οτι είναι νηστικος.Το μικρακι τωρα που κανει απεργίες φουλ, στο 23-26  που ετρωγε στερεές μου έκανε απεργία οταν ηταν αρρωστη, τις 2 μέρες που δεν ετρωγε στερεες. Ε λοιπον πάλι δεν μετρησα θηλασμους, δεν ειχα αγχος οτι ειναι νηστικη, το αγχος μου ηταν μην παθω μαστίτιδα.. Βασικα δεν με νοιαζει αν θα φανε κ ποσο, Με λες κ αναισθητη δλδ 🤣🤣🤣

Χαχα ρε συ με ανχονει κ η παραγωγή γιατί δεν είναι το ίδιο το θηλαστρο έβγαλα με το ζόρι κ από τα δύο 60μλ κ η αφυδάτωση κ γενικά μ έχει κάνει τρομερή εντύπωση γιατί έτρωγε φουλ κ το αδειαζε κ τώρα σήμερα κοντεύω να παλαβωσω!  Δηλαδή το κάνουν κ με την στερεα τροφή αυτό? Παναγίτσα μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Α καλά αυτό μ λείπει!! 

Χαχα ρε συ με ανχονει κ η παραγωγή γιατί δεν είναι το ίδιο το θηλαστρο έβγαλα με το ζόρι κ από τα δύο 60μλ κ η αφυδάτωση κ γενικά μ έχει κάνει τρομερή εντύπωση γιατί έτρωγε φουλ κ το αδειαζε κ τώρα σήμερα κοντεύω να παλαβωσω!  Δηλαδή το κάνουν κ με την στερεα τροφή αυτό? Παναγίτσα μου!!! 

Χαχαχα μυρίζομαι ελληνιδα μανα.. Φυσικα κ το κανουν κ με τις στερεές.. Βασικα ας παιρνει ερεθισμα η θηλη κ το γαλα δεν θα μειωθει.. Καλυτερα να αποσυμφορεις με το χερι κατα την διαρκεια του μπανιου. Παρτον κ καντε κ ενα μπανακι μαζι. 

Ο γιος μου πλεον περνάει πολλες μέρες αφαγιας αλλα δεν πτοούμαι.. Αλλη θα του εκανε εστω μακαρόνια να φάει, εγώ οχι.. Άκαρδη μάνα😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τόσο καιρό που μιλάμε όλες μας σκέφτομαι θα ήταν πολύ ωραία να βρισκόμασταν κιολλας με όλα τα ζουζούνια 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema @Valxris εσείς που δε μαγειρεύετε ξεχωριστά για τα μωρά, μαγειρεύετε για όλη την οικογένεια χωρίς καθόλου αλάτι ή θεωρείτε ότι δεν πειράζει άμα φάνε λίγο ή τα χωρίζετε πριν ρίξετε αλατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema άστο γύρισε ο άντρας μ κ δεν μιλιομουν !!! Έλεγα μόνη μ δεν γίνεται αυτό έχει περάσει όλη μέρα που θα πάει αυτή η κατασταση 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια τόσο καιρό που μιλάμε όλες μας σκέφτομαι θα ήταν πολύ ωραία να βρισκόμασταν κιολλας με όλα τα ζουζούνια 😊😊

Πόσες φορές το έχω σκεφτεί! Κρίμα που σας έχω μακριά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

@Tweema @Valxris εσείς που δε μαγειρεύετε ξεχωριστά για τα μωρά, μαγειρεύετε για όλη την οικογένεια χωρίς καθόλου αλάτι ή θεωρείτε ότι δεν πειράζει άμα φάνε λίγο ή τα χωρίζετε πριν ρίξετε αλατι;

Εγω βαζω σε αλλο κατσαρολακι της μικρης γιατι το κεφαλι μου είναι σα να βαρας κουδουνι κ ξεχνιεμαι. Κ οπως είπα ο γιος περνάει αφαγιες εαν δεν βαλω στις κοτομπουκιες που τις τρωει προς το παρόν αλατι δεν θα τις φάει ουτε εκείνες  

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Tweema άστο γύρισε ο άντρας μ κ δεν μιλιομουν !!! Έλεγα μόνη μ δεν γίνεται αυτό έχει περάσει όλη μέρα που θα πάει αυτή η κατασταση 🤣🤣🤣

Ρηλαξ χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια τόσο καιρό που μιλάμε όλες μας σκέφτομαι θα ήταν πολύ ωραία να βρισκόμασταν κιολλας με όλα τα ζουζούνια 😊😊

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Πόσες φορές το έχω σκεφτεί! Κρίμα που σας έχω μακριά. 

Εγώ σε αυτο το φόρουμ ειμαι γραμμενη απο το 2015 που προσπαθούσαμε για το 1ο. Με τα κορίτσια που μιλούσαμε επειδή μας εκλειναν τοτε συνεχεια το ποστ κ το φόρουμ φτιαξαμε ομαδα ατο μεσετζερ κ εγω σταματησα να μπαίνω στο φορουμ. Μπήκα ξανα εντατικα 2 μηνες πριν μεινω έγκυος. Με τα κοριτσια μιλάμε ακομα αραια πια.. Με τις 2 κοπέλες εχω γνωριστεί κ με την 1 απο τις 2 εχουμε αναπτυξη φιλία απλα πλεον μας χωριζει η αποσταση.

@Love32που μενεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εγω βαζω σε αλλο κατσαρολακι της μικρης γιατι το κεφαλι μου είναι σα να βαρας κουδουνι κ ξεχνιεμαι. Κ οπως είπα ο γιος περνάει αφαγιες εαν δεν βαλω στις κοτομπουκιες που τις τρωει προς το παρόν αλατι δεν θα τις φάει ουτε εκείνες  

Ρηλαξ χαχαχα 

Εχει τυχει να χωρισω πριν βαλω αλάτι αλλα προσπαθω να το αποφευγω γιατι ξεχνιέμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

 

Εγώ σε αυτο το φόρουμ ειμαι γραμμενη απο το 2015 που προσπαθούσαμε για το 1ο. Με τα κορίτσια που μιλούσαμε επειδή μας εκλειναν τοτε συνεχεια το ποστ κ το φόρουμ φτιαξαμε ομαδα ατο μεσετζερ κ εγω σταματησα να μπαίνω στο φορουμ. Μπήκα ξανα εντατικα 2 μηνες πριν μεινω έγκυος. Με τα κοριτσια μιλάμε ακομα αραια πια.. Με τις 2 κοπέλες εχω γνωριστεί κ με την 1 απο τις 2 εχουμε αναπτυξη φιλία απλα πλεον μας χωριζει η αποσταση.

@Love32που μενεις; 

Γιατί σας έκλειναν το ποστ; Εγώ πριν γραφτω πέρσι δεν ήξερα καν την υπαρξη των φόρουμ. Ήμουν σε ακινησία και γκουγκλαρα τις αιμορραγίες και μου έβγαλε συζητήσεις εδώ και σε ένα άλλο και λέω εδώ είμαστε.

@vasiliki 16 σου έχω στείλει τον αριθμό αποστολής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

@Tweema @Valxris εσείς που δε μαγειρεύετε ξεχωριστά για τα μωρά, μαγειρεύετε για όλη την οικογένεια χωρίς καθόλου αλάτι ή θεωρείτε ότι δεν πειράζει άμα φάνε λίγο ή τα χωρίζετε πριν ρίξετε αλατι;

Να πω την πικρή μου αλήθεια ξεχωρίζω αλλά αν θελήσει κάτι από το δικό μας θα του δώσω έτσι και αλλιώς δεν βάζουμε ούτε και εμείς πολύ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ είμαι αρκετό καιρό πριν με άλλο όνομα αλλά ξέχασα κωδικούς!! Έχω γνωριστεί από κοντά με 3 κοπέλες για χάριζα ένα διάστημα φάρμακα π μου είχαν περισσέψει από την εξωσωματική!

Αυτό με το μεσσεντζερ καλή ιδέα γιατί νομίζω πως θα μιλούσαμε πιο εύκολα από τι στο φόρουμ πάντως. Μένω Ίλιον Αθήνα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Γιατί σας έκλειναν το ποστ; Εγώ πριν γραφτω πέρσι δεν ήξερα καν την υπαρξη των φόρουμ. Ήμουν σε ακινησία και γκουγκλαρα τις αιμορραγίες και μου έβγαλε συζητήσεις εδώ και σε ένα άλλο και λέω εδώ είμαστε.

@vasiliki 16 σου έχω στείλει τον αριθμό αποστολής. 

Μπλοκαρε απο τα πολλα μηνυματα!! Κ επειδη μας ειχε κουρασει αυτο φτιάξαμε την ομάδα. 

Εγω τα φόρουμ τα ανακαλυψα οταν προσπαθουσαμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ είμαι αρκετό καιρό πριν με άλλο όνομα αλλά ξέχασα κωδικούς!! Έχω γνωριστεί από κοντά με 3 κοπέλες για χάριζα ένα διάστημα φάρμακα π μου είχαν περισσέψει από την εξωσωματική!

Αυτό με το μεσσεντζερ καλή ιδέα γιατί νομίζω πως θα μιλούσαμε πιο εύκολα από τι στο φόρουμ πάντως. Μένω Ίλιον Αθήνα :)

Ναι συμφωνώ κ εγω με μεσετζερ. Εαν θέλετε κανουμε.. 

Ιλιον είναι η αδερφή μου πηγε πρόσφατα. Προσπαθει κ εκείνη πλέον κ της εχω πει να μπει εδω. Εγω μενω κορυδαλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι συμφωνώ κ εγω με μεσετζερ. Εαν θέλετε κανουμε.. 

Ιλιον είναι η αδερφή μου πηγε πρόσφατα. Προσπαθει κ εκείνη πλέον κ της εχω πει να μπει εδω. Εγω μενω κορυδαλλο. 

Εγω θέλω ☝️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εχω ανοιξει μια συζητηση στα μηνυματα εδω εκανα ταγκ όσες με αφηνε κ καποιες τις εχω προσθεσει στο μηνυμα.. @Μαριλου1εσένα σε εχω προσθεσει στο μηνυμα για τσέκαρε το βλεπεις;; για να προσθεσω κ αλλα κοριτσια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Αγαπημένη ομαδα❤️ εμεις εχουμε πλούσια βιβλιοθηκη αλλά θελω να παρω κ για την μικρη με σκληρές σελιδες γιατι δεν τα βλεπω καλα τα αλλα.. Κ χριστουγεννιατικα ειχαμε παρει. 

πλούσια βιβλιοθηκη Γενικά έχουμε,αλλά μην.Την ξεκινήσω με ουγκο,Καζαντζάκη και δε συμμαζεύεται 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα μυρίζομαι ελληνιδα μανα.. Φυσικα κ το κανουν κ με τις στερεές.. Βασικα ας παιρνει ερεθισμα η θηλη κ το γαλα δεν θα μειωθει.. Καλυτερα να αποσυμφορεις με το χερι κατα την διαρκεια του μπανιου. Παρτον κ καντε κ ενα μπανακι μαζι. 

Ο γιος μου πλεον περνάει πολλες μέρες αφαγιας αλλα δεν πτοούμαι.. Αλλη θα του εκανε εστω μακαρόνια να φάει, εγώ οχι.. Άκαρδη μάνα😂😂

Αυτό που τα περισσότερα παιδάκια τη βγάζουν με μακαρόνια κ τηγανητη πατάτα από τα δύο κ Μετά. μαζί σου πάντως εγώ χαχαχαχ 

ελληνίδα κλασική μανα κάτι πρέπει να φαει το παιδί οπότε δώσε μόνο μακαρόνια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

πλούσια βιβλιοθηκη Γενικά έχουμε,αλλά μην.Την ξεκινήσω με ουγκο,Καζαντζάκη και δε συμμαζεύεται 😛

Εννοουσα πλουσια βιβλιοθηκη σε παιδικα😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η vasiliki 16 είπε:

Αυτό που τα περισσότερα παιδάκια τη βγάζουν με μακαρόνια κ τηγανητη πατάτα από τα δύο κ Μετά. μαζί σου πάντως εγώ χαχαχαχ 

ελληνίδα κλασική μανα κάτι πρέπει να φαει το παιδί οπότε δώσε μόνο μακαρόνια. 

Δεν τρωει πατατες σπανια, βασικα σπανια τηγανιζω κ μακαρονια επισης περναει φασεις. Ενω δηλωνει οτι είναι τα αγαπημένα κανω μια φορα την εβδ κ δεν τρωει παντα... Περναει την φαση του δεν του αρέσει τιποτα. Λεει οτι του αρεσει το κοτοπουλο κ στις 5 φορες πιυ θα φτιαξω θα φαει τις 2;καπου εκει... Τωρα ζητάει οταν βλεπει εμενα κ την μικρη αλλα ισα ακουμπαει κατι κ τελος. Not problem... Εχουμε αποθεματα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εννοουσα πλουσια βιβλιοθηκη σε παιδικα😝

Ναι καλέ το κατάλαβα χαχαχ

messenger sto fb εννοείτε;; εγώ δεν έχω😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...