Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κλασσικος αντρας!! 

1η χρονια δεν πηραμε παιχνιδια απο εκει.. Ειπαμε να μαζευτούμε γιατι το εχουμε χρυσό πληρώσει. Επισης πρωτη χρόνια εβγαλε τοσο νωρις τα παιχνιδια. Βγαζει λιγα κ το πασχα να ξερεις. 

κ εγω ξεχωριζω το ματι ειναι συγκεκριμένος ο πονοκεφαλος. Σε τετοιο βαθμο δεν με εχει πιασει ξανα! 

Κ εγω το ιδιο! Σε ενα μαγαζι που δουλευα πριν αρκετά χρονια οπότε ήμουν πρωι μεχρι να σχολασω απο την δουλειά γονατιζα απο το μάτι. Υπξρχε συγκεκριμενο ατομο που μιλουσαμε κ πολυ μαλιστα που με ματιαζε. Μεχρι που εμεινα εγκυος στον γιο μου κ δεν ξαναπηγα. Κ δεν μου κανουν τιποτα ουτε ματοχαντρα, ουτε κατι σαν κλωστες που μου εχουν δώσει απο μυτιληνη. Αλλα ενταξει να φτασω να κανω κ εμετούς δεν υπάρχει. 

Ναι, πρωτη φορά έβγαλε τόσο νωρίς. Έψαξα λίγο κ είδα ότι έχει κ eshop στη Γερμανία αλλά δε φέρνει Ελλάδα οπότε του πήρα τώρα κάποια που ήθελα. Εντάξει είναι για αργότερα βέβαια, να μεγαλώσει λίγο 😛 εσείς θα έχετε αρκετά κ από τον γιο σου φαντάζομαι. Τι δώρο σκέφτεσαι εσυ;

Πολυ κακό πραγμα το μάτι κ είναι κάποιοι άνθρωποι που ματιαζουν τόσο έντονα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ο δικός μου κοιμάται στο λίκνο μέχρι το πρώτο ξυπνημα, μετά που έρχεται στο κρεβάτι μας τραβιέμαι τόσο άκρη που σχεδόν μπαίνω στο λίκνο 🤣 

Θα βάλεις κουνια;

Κ εμένα έτσι έκανε στην αρχή κ τώρα από τον πρώτο τόμο στο δικό μας. Κούνια δεν χωράει στο δωμάτιο μας. Εσύ θα πας στο δικό του από τι Μ είχε πει ε? Κούνια του έχω κ εγώ αλλά είναι κανονική κάτι π μετάνιωσα αν ήταν Μοντεσσόρι κάτω θα μπορούσα να πάω μαζι του κ έτσι να την μάθει κιολλας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ερωτηση.. 

Οσες θα παρετε δωρα στα μωρα αας για τα Χριστούγεννα, εχετε σκεφτει τι;

Εγώ σκέφτομαι να πάρω η το εκπαιδευτικό τραπεζάκι της fisher price η κούνια από αυτές που πιάνονται στο ταβάνι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, πρωτη φορά έβγαλα τόσο νωρίς. Έψαξα λίγο κ είδα ότι έχει κ eshop στη Γερμανία αλλά δε φέρνει Ελλάδα οπότε του πήρα τώρα κάποια που ήθελα. Εντάξει είναι για αργότερα βέβαια, να μεγαλώσει λίγο 😛 εσείς θα έχετε αρκετά κ από τον γιο σου φαντάζομαι. Τι δώρο σκέφτεσαι εσυ;

Πολυ κακό πραγμα το μάτι κ είναι κάποιοι άνθρωποι που ματιαζουν τόσο έντονα! 

Οχι δεν φέρνουν δυστυχώς, το εχω ψάξει. Εαν βρεις γενικα μιλαω τωρα κατι απο εξωτερικο παιχνίδια, οτι αφορά τ παιδια λεγε μου κ μενα. Σπανια παω σε μαγαζια για αγορες τα τελευταια χρονια. Ψάχνω ρουχα τωρα απο εξωτερικο αλλα εχουν βαλει τελωνειο εκτός ευρωπης κ με εχουν εγκλωβισει😝 

Αυτα που εχω απο λιντλ δεν κανει τιποτε για την μικρή τουλάχιστον φετος. Έχουμε τα παντα απο γραμμες.. Φετος μιυ αρεσε πολυ αυτο με το παιδιατρειο αλλα... Στο τέλος θα χρειαστούμε 200τμ σπιτι για να βαλω τα ογκωδη παιχνιδια..

Εγω δεν ξερω τι να παρω γιαυτο ρωτησα εσας να παρω καμια ιδεα.. Της αρεσουν πολυ τα φωτακια, οι σκιες αλλα έχουμε πολλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα έτσι έκανε στην αρχή κ τώρα από τον πρώτο τόμο στο δικό μας. Κούνια δεν χωράει στο δωμάτιο μας. Εσύ θα πας στο δικό του από τι Μ είχε πει ε? Κούνια του έχω κ εγώ αλλά είναι κανονική κάτι π μετάνιωσα αν ήταν Μοντεσσόρι κάτω θα μπορούσα να πάω μαζι του κ έτσι να την μάθει κιολλας.

Ναι, θα παω μόλις βγάλουμε το λίκνο. Έτσι λέω δηλαδή κ ελπίζω να μην καταλήξουμε όλοι στο διπλό γιατί βλέπω να βαριέμαι γρήγορα να μαζευω το στρώμα που θα κοιμάμαι κάθε πρωι. Μπορεις κ εσυ να κάνεις το ίδιο κ ας έχετε κουνια, για να μην πηγαινοερχεσαι από το ένα δωμάτιο στο άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ σκέφτομαι να πάρω η το εκπαιδευτικό τραπεζάκι της fisher price η κούνια από αυτές που πιάνονται στο ταβάνι 😊

Αυτες οι κούνιες ειναι πολυ ωραιες❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Οχι δεν φέρνουν δυστυχώς, το εχω ψάξει. Εαν βρεις γενικα μιλαω τωρα κατι απο εξωτερικο παιχνίδια, οτι αφορά τ παιδια λεγε μου κ μενα. Σπανια παω σε μαγαζια για αγορες τα τελευταια χρονια. Ψάχνω ρουχα τωρα απο εξωτερικο αλλα εχουν βαλει τελωνειο εκτός ευρωπης κ με εχουν εγκλωβισει😝 

Αυτα που εχω απο λιντλ δεν κανει τιποτε για την μικρή τουλάχιστον φετος. Έχουμε τα παντα απο γραμμες.. Φετος μιυ αρεσε πολυ αυτο με το παιδιατρειο αλλα... Στο τέλος θα χρειαστούμε 200τμ σπιτι για να βαλω τα ογκωδη παιχνιδια..

Εγω δεν ξερω τι να παρω γιαυτο ρωτησα εσας να παρω καμια ιδεα.. Της αρεσουν πολυ τα φωτακια, οι σκιες αλλα έχουμε πολλα. 

Ναι, ναι θα σου πω. Θέλω να ψάξω λίγο το Amazon για καποια ξύλινα Μοντεσσορι. Εγώ ήθελα την κουζίνα, τη μικρή αλλά δε χωράει σπίτι μας οπότε δεν την πηρα. Καλά κ το παιδιατρειο τέλειο αλλά όπως λες δε χωράνε όλα.... 

Παιχνίδι θέλεις ή ρουχο;

Αυτό το ποτηρακι είναι για πιο μεγάλα παιδια;

Screenshot_2021-12-13-23-18-45-635_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εμας το θέμα με τις έντονες γουλιές υποχώρησε ,Ίσως είχε απλά κρυώσει λίγο το στομαχακι της από τα μπανακια.ωστόσο εκεί που είπα ότι βρήκαμε ενσ προγταμμα κ κοιμόταν 9 ώρες συνεχόμενα ,ξαφνικά εδώ και δύο μέρες ξυπνάει στη μια ανήσυχη πετάει την πιπίλα μονη της μετά την ψάχνει,πιπιλαει σαν να πεινάει υπερβολικά ,οπότε τη σηκώνω να φάει,έπειτα κοιμάται κάτα τις 3μισή κ ξανά ξύπνημα στις 5 ,έχει έντονη ανησυχία Ενώ νυσταζει .Να πω ότι συνεχώς σπρώχνει την πιπίλα με τα χέρια της,να είναι τα ούλα; Είμαστε Και 17η εβδομάδα,να είναι άλμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, ναι θα σου πω. Θέλω να ψάξω λίγο το Amazon για καποια ξύλινα Μοντεσσορι. Εγώ ήθελα την κουζίνα, τη μικρή αλλά δε χωράει σπίτι μας οπότε δεν την πηρα. Καλά κ το παιδιατρειο τέλειο αλλά όπως λες δε χωράνε όλα.... 

Παιχνίδι θέλεις ή ρουχο;

Αυτό το ποτηρακι είναι για πιο μεγάλα παιδια;

Screenshot_2021-12-13-23-18-45-635_com.android.chrome.jpg

Καλημερα!! 

Εχουμε την κουζινα απο λιντλ μικρη ξύλινη την ειχαμε παρει πριν 3 χρονια. 

Ρουχα εχει δεν θελω.. Κ παιχνιδια εχει.. Προσπαθω να σκεφτω αλλα δεν.. 

Αυτο γράφει απο 10 μηνών αλλα θα σου πω την γνωμη μου.. Θα εχει διαρροές οπως το βλέπω κ οσον αφορα την ηλικια πολλα αναγράφουν ηλικια αλλα τα χρησιμοποιουν κ πιο νωρίς εξαρταται κ απο το παιδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμας το θέμα με τις έντονες γουλιές υποχώρησε ,Ίσως είχε απλά κρυώσει λίγο το στομαχακι της από τα μπανακια.ωστόσο εκεί που είπα ότι βρήκαμε ενσ προγταμμα κ κοιμόταν 9 ώρες συνεχόμενα ,ξαφνικά εδώ και δύο μέρες ξυπνάει στη μια ανήσυχη πετάει την πιπίλα μονη της μετά την ψάχνει,πιπιλαει σαν να πεινάει υπερβολικά ,οπότε τη σηκώνω να φάει,έπειτα κοιμάται κάτα τις 3μισή κ ξανά ξύπνημα στις 5 ,έχει έντονη ανησυχία Ενώ νυσταζει .Να πω ότι συνεχώς σπρώχνει την πιπίλα με τα χέρια της,να είναι τα ούλα; Είμαστε Και 17η εβδομάδα,να είναι άλμα;

Καλημερα!! Ειναι στο αλμα 15-19 κ η 17η εβδ είναι η κορυφωση του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

ΓΑχ κορίτσια τι επαθα πριν.. Ειμαι ολη μερα με πονοκεφαλο κ απο το πρωι θελω να κανω εμετό. Με εχουν ξεματιασει 2 διαφορετικοι ανθρωποι κ το κεφαλι συνεχιζε να ποναει. Καθομαι να φαω δεν μπορω, κανω εμετο 2 φορές. Λεω ας παω να ξαπλώσω καλύτερα. Παω στο κρεβατι ξυπναει η μικρή την παίρνω αγκαλια κ αρχιζω να μην αισθάνομαι καλα, να θελω να κανω εμετο. Παίρνω τον αντρα μου τηλ να έρθει, ευτυχώς η δουλειά του είναι 2-3  λεπτα απο το σπιτι. Ερχεται, παίρνει την μικρη κ βγαζω τα πάντα. Μια ώρα δεν μπορούσα να συνελθω κ τωρα είμαι σα να μην συνεβη ποτε τίποτα. Με ξεματιασαν παλι, πηρα κ 2 ντεπον, το 1ο το εκανα εμετό. 

Ακριβώς το ιδιο ειχε παθει η αδερφή μου πριν 2 εβδ. 

 

Ακριβώς το ίδιο παθαίνει ο άντρας μου δυο μέρες τώρα όμως αντί για εμετό κάνει διάρροια!! Μήπως είναι καμιά ίωση η τύπου γαστρεντερίτιδα;;; Καλημέρα και περαστικά σου κορίτσι  ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η vasiliki 16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμας το θέμα με τις έντονες γουλιές υποχώρησε ,Ίσως είχε απλά κρυώσει λίγο το στομαχακι της από τα μπανακια.ωστόσο εκεί που είπα ότι βρήκαμε ενσ προγταμμα κ κοιμόταν 9 ώρες συνεχόμενα ,ξαφνικά εδώ και δύο μέρες ξυπνάει στη μια ανήσυχη πετάει την πιπίλα μονη της μετά την ψάχνει,πιπιλαει σαν να πεινάει υπερβολικά ,οπότε τη σηκώνω να φάει,έπειτα κοιμάται κάτα τις 3μισή κ ξανά ξύπνημα στις 5 ,έχει έντονη ανησυχία Ενώ νυσταζει .Να πω ότι συνεχώς σπρώχνει την πιπίλα με τα χέρια της,να είναι τα ούλα; Είμαστε Και 17η εβδομάδα,να είναι άλμα;

Και εμάς κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια, με τη μόνη διαφορά πως όσες φορές τη σηκώνω να φάει δεν τρώει την παίρνει ο ύπνος ! Τα κάνει κοιμησμενη δλδ !! Είμαστε και μεις στο 15-19 ! Δεν τα ξέρω πολύ αυτά με τα άλματα αλλά γενικά ξέρω ότι είναι παλούκια 😅  εγώ άμα τη δω πολύ ανήσυχη της φασκιωνω λίγο τα χεράκια για να μη χαλάσει τον ύπνο της (γιατί αν χάσει το βραδυνό της ύπνο περνάμε απαίσια μέρα ) μέχρι να την ξαναπάρει καλά ο ύπνος ! Ρώτησα και την παιδίατρο μου είπε δεν μας πειράζει καθόλου ! Μπορεί να είναι τα ούλα,μπορεί και ένα αντανακλαστικό απλά που έχουν δε θυμάμαι πως το είπε  είναι και πρωί χαχαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Και εμάς κάνει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια, με τη μόνη διαφορά πως όσες φορές τη σηκώνω να φάει δεν τρώει την παίρνει ο ύπνος ! Τα κάνει κοιμησμενη δλδ !! Είμαστε και μεις στο 15-19 ! Δεν τα ξέρω πολύ αυτά με τα άλματα αλλά γενικά ξέρω ότι είναι παλούκια 😅  εγώ άμα τη δω πολύ ανήσυχη της φασκιωνω λίγο τα χεράκια για να μη χαλάσει τον ύπνο της (γιατί αν χάσει το βραδυνό της ύπνο περνάμε απαίσια μέρα ) μέχρι να την ξαναπάρει καλά ο ύπνος ! Ρώτησα και την παιδίατρο μου είπε δεν μας πειράζει καθόλου ! Μπορεί να είναι τα ούλα,μπορεί και ένα αντανακλαστικό απλά που έχουν δε θυμάμαι πως το είπε  είναι και πρωί χαχαχαχ 

Καλημέρα!! καπως ετσι και η μικρη μου.Ενώ κοιμάται έχει μια ανησυχία με τα χέρια ,βγάζει διαρκώς Την πιπίλα και τη θέλει μετά χαχχαχα

απ ότι φαίνεται αντιστοιχεί σε αλμα αυτή η συμπεριφορά,όπως είπε και η @Tweema και Πόσο μάλλον Την 17β εβδομάδα που είμαστε.. πάντως τρώει και περισσότερο απ όσο έτρωγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για χριστουγεννιάτικο δωράκι ,εγώ σκέφτομαι να της πάρω διάφορα ξύλινα παιχνιδάκια.Της αρέσουν πολύ τα ζωακια οπότε θα πάρω κάτι σχετικο με αυτο. Μου αρέσουν πολύ τα ξύλινα παιχνίδια στιβαξης,αλλά δεν ξέρω αν είναι για τόσο Μικρά μωράκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ακριβώς το ίδιο παθαίνει ο άντρας μου δυο μέρες τώρα όμως αντί για εμετό κάνει διάρροια!! Μήπως είναι καμιά ίωση η τύπου γαστρεντερίτιδα;;; Καλημέρα και περαστικά σου κορίτσι  ❣️

Καλημερα! Περαστικα σας!! Εγω ειμαι καλα σήμερα, μονο χθες οτι ειχα.. Τωρα εαν ηταν ιωση ή γαστρεντεριτιδα θα ειχα μονο 1 μερα συμπτωματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ερωτηση.. 

Οσες θα παρετε δωρα στα μωρα αας για τα Χριστούγεννα, εχετε σκεφτει τι; 

Καλημέραααα

Εμενα διάλεξε η κόρη μου και για το μπέμπη, οπότε είναι μονόδρομος 🤣

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Οχι δεν φέρνουν δυστυχώς, το εχω ψάξει. Εαν βρεις γενικα μιλαω τωρα κατι απο εξωτερικο παιχνίδια, οτι αφορά τ παιδια λεγε μου κ μενα. Σπανια παω σε μαγαζια για αγορες τα τελευταια χρονια. Ψάχνω ρουχα τωρα απο εξωτερικο αλλα εχουν βαλει τελωνειο εκτός ευρωπης κ με εχουν εγκλωβισει😝 

Αυτα που εχω απο λιντλ δεν κανει τιποτε για την μικρή τουλάχιστον φετος. Έχουμε τα παντα απο γραμμες.. Φετος μιυ αρεσε πολυ αυτο με το παιδιατρειο αλλα... Στο τέλος θα χρειαστούμε 200τμ σπιτι για να βαλω τα ογκωδη παιχνιδια..

Εγω δεν ξερω τι να παρω γιαυτο ρωτησα εσας να παρω καμια ιδεα.. Της αρεσουν πολυ τα φωτακια, οι σκιες αλλα έχουμε πολλα. 

Κι εγώ ήθελα το παιδιατρειο αλλά δεν το Πρόλαβα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!! 

@PanBτι δωρα θα παρετε εσείς;

Μακάρι να μπορουσα να παρω όποιο ξύλινο παιχνιδι κυκλοφορεί (μήπως να γράψω ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη;;;) 

@vasiliki 16 γενικά λένε ότι είναι για πιο μεγάλα μωράκια. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούν ακόμα να τα χρησιμοποιήσουν γιατί έχουν κ ένα βάρος τα ξύλινα.... 

Να σας ρωτήσω τα Linkimals τα έχει κάποια; είτε ωραία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!!! 

@PanBτι δωρα θα παρετε εσείς;

Μακάρι να μπορουσα να παρω όποιο ξύλινο παιχνιδι κυκλοφορεί (μήπως να γράψω ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη;;;) 

@vasiliki 16 γενικά λένε ότι είναι για πιο μεγάλα μωράκια. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούν ακόμα να τα χρησιμοποιήσουν γιατί έχουν κ ένα βάρος τα ξύλινα.... 

Να σας ρωτήσω τα Linkimals τα έχει κάποια; είτε ωραία;

Η κόρη μου ζήτησε ένα μεγαλο δεινόσαυρο για εκείνη και ένα μικρό για το μπέμπη 🤣

Κατά τ άλλα η μαμά μου της πήρε μια ξύλινη ταμειακή της little dutch, ένα πονυ που ήθελε, η νονά της το μαγικό δεντροσπιτο της klorofil και εγώ μια κούκλα (την Evi της little dutch), τον καρυοθραυστη, μουσικό βιβλιο και περιμένω και του lidl μήπως βγάλει κάτι ενδιαφέρον την άλλη εβδομάδα.. Ο άντρας μου θέλει να της πάρει Lego duplo αλλά ακόμα τον συγκρατώ 😂 η αδερφή μου της πήρε ρούχα και ένα κουκλάκι και γενικά όλο και κάτι θα μας έρθει ακόμα 

Για το μπέμπη εκτός απ το δεινόσαυρο, η μαμά μου του πήρε έναν κύβο δραστηριοτήτων από το lidl ξύλινο, βέβαια είναι για αργότερα, ένα κλιπ πιπίλας για να κρεμάω τα μασητικα να μην του πέφτουν, σαλιαρες, ένα κρεμαστό little dutch για το καρότσι. Η αδερφή μου ρούχα και 2 παιχνιδάκια, η νονά της κόρης μου πήρε της Tommy tippie τον Benny τον αρκούδο με τον αισθητήρα για τον ύπνο κι εγώ έχω πάρει κάτι ρούχα νομίζω, έχω χάσει τη μπάλα 😂 η νονά του του πήρε ρούχα και ένα στολίδι για το δέντρο, my first Christmas.. Κι αυτός επίσης όλο και κάτι θα πάρει από τους γύρω γύρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα!!!! 

@PanBτι δωρα θα παρετε εσείς;

Μακάρι να μπορουσα να παρω όποιο ξύλινο παιχνιδι κυκλοφορεί (μήπως να γράψω ένα γράμμα στον Άγιο Βασίλη;;;) 

@vasiliki 16 γενικά λένε ότι είναι για πιο μεγάλα μωράκια. Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορούν ακόμα να τα χρησιμοποιήσουν γιατί έχουν κ ένα βάρος τα ξύλινα.... 

Να σας ρωτήσω τα Linkimals τα έχει κάποια; είτε ωραία;

Τα linkimals δεν τα έχω, έχω παρεμφερή της fisher price απ την κόρη μου, της άρεσαν, της τραβούσαν την προσοχή αλλά έχω πήξει στα παιχνίδια και θέλω να παίρνω κι εγώ περισσότερο ξύλινα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Τα linkimals δεν τα έχω, έχω παρεμφερή της fisher price απ την κόρη μου, της άρεσαν, της τραβούσαν την προσοχή αλλά έχω πήξει στα παιχνίδια και θέλω να παίρνω κι εγώ περισσότερο ξύλινα 

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η κόρη μου ζήτησε ένα μεγαλο δεινόσαυρο για εκείνη και ένα μικρό για το μπέμπη 🤣

Κατά τ άλλα η μαμά μου της πήρε μια ξύλινη ταμειακή της little dutch, ένα πονυ που ήθελε, η νονά της το μαγικό δεντροσπιτο της klorofil και εγώ μια κούκλα (την Evi της little dutch), τον καρυοθραυστη, μουσικό βιβλιο και περιμένω και του lidl μήπως βγάλει κάτι ενδιαφέρον την άλλη εβδομάδα.. Ο άντρας μου θέλει να της πάρει Lego duplo αλλά ακόμα τον συγκρατώ 😂 η αδερφή μου της πήρε ρούχα και ένα κουκλάκι και γενικά όλο και κάτι θα μας έρθει ακόμα 

Για το μπέμπη εκτός απ το δεινόσαυρο, η μαμά μου του πήρε έναν κύβο δραστηριοτήτων από το lidl ξύλινο, βέβαια είναι για αργότερα, ένα κλιπ πιπίλας για να κρεμάω τα μασητικα να μην του πέφτουν, σαλιαρες, ένα κρεμαστό little dutch για το καρότσι. Η αδερφή μου ρούχα και 2 παιχνιδάκια, η νονά της κόρης μου πήρε της Tommy tippie τον Benny τον αρκούδο με τον αισθητήρα για τον ύπνο κι εγώ έχω πάρει κάτι ρούχα νομίζω, έχω χάσει τη μπάλα 😂 η νονά του του πήρε ρούχα και ένα στολίδι για το δέντρο, my first Christmas.. Κι αυτός επίσης όλο και κάτι θα πάρει από τους γύρω γύρω 

Πως να μην έχεις γεμίσει παιχνίδια;;; 🤣🤣🤣 πολλαααα δώρα, τι ωραία!!!! 

Να σου πω την αλήθεια κ εγώ μόνο ξύλινα έλεγα ότι θα του παίρνω κ όχι με μουσική, χρώματα πολλά κτλ (κ καλά αυτά που λέει η Μοντεσσορι) αλλά βλέπω ότι του αρέσουν κ αυτά με τη μουσική 😛. Εμένα η μαμά μου θέλει να του πάρει τραπεζάκι δραστηριοτήτων. Μου είπαν κ για μια πορτα δραστηριοτήτων της Fisher price 🤔 

Πωωωω κ εγώ περιμενω πως κ πως το φυλλάδιο του Lidl για να δω τι θα έχει. Ελπίζω να έχει τα ξύλινα ζωάκια, τα φρουτα κ τα λαχανικά κ εξοπλισμό για κουκλοσπιτο 🤣 βέβαια σε κανένα χρόνο θα παίζει ο μικρός με αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB  πολλαααα δωρα απορω πως τα θυμασαι!!γιατί κρατιεστε για λεγκο;;; λοιπόν εεγω αγαπω λεγκο οχι ομως η τσεπη μας 😂 του πήραμε νωρις λεγκο του αρεσαν αλλα τον τελευταιο χρονο που εμεινα εγκυος σταμάτησε να ασχολείται με τα παντα. Μας ζητησε λεγκο για χριστουγεννα - γενέθλια αλλα ειπαμε 1 δωρο. Γιατι πραγματικα εχουμε υπερβαλει πολυ στα παιχνιδια. Ηθελα να σε ρωτησω μηπως εχεις παρει το slow-cooker apo lidl ;

έμας ο αη βασιλης θα του φερει ενα μουσικο χαλι;;; σου λεει τιποτα δεν μπορώ να καταλαβω τι ειδε στην τηλεοραση κ οτι του δειχβω δεν του αρεσει. Η αδερφή μ αυτοκινητοδρομο, σε εμας εχει ζητησει αυτοκινητοδρομο-νταλικα, παππουδογιαγιαδες ειναι αμετοχοι! Βεβαια σε ενα μηνα εχει γενεθλια κ εχει ζητησει πανακριβα δωρα κ ογκωδη από hot wheels. 

@nik_ol εμενα ο μικρος εχει περασει φασεις με τα παιχνιδια μεχρι κ τώρα. Αγαπαω ξύλινα παρα πολυ κ ειδικα το λιντλ τα εχει οικονομικά. Ομως δεν βγαινει μονο με ξύλινα.. Στα παιδια αρεσουν τα χρωματα κ η μουσικη παρα πολύ. Ο γιος μου πχ εχει τρελα με τα χρώματα.

Η μικρή βλεπω της αρέσει πολυ η μουσικη με φωτακια που αναβοσβήνουν. 

Εχω αρχισει να νομιζω οτι τα ξύλινα αρεσουν σε εμας πιο πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Να ρωτήσω κάτι ξεκινώντας με φρουτάκια π.χ. το μήλο που δεν μπορεί να γίνει κρεμώδες σαν κρεμούλα μπορούμε να βάζουμε γάλα δικό μας για να γίνει σαν κρέμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@PanB  πολλαααα δωρα απορω πως τα θυμασαι!!γιατί κρατιεστε για λεγκο;;; λοιπόν εεγω αγαπω λεγκο οχι ομως η τσεπη μας 😂 του πήραμε νωρις λεγκο του αρεσαν αλλα τον τελευταιο χρονο που εμεινα εγκυος σταμάτησε να ασχολείται με τα παντα. Μας ζητησε λεγκο για χριστουγεννα - γενέθλια αλλα ειπαμε 1 δωρο. Γιατι πραγματικα εχουμε υπερβαλει πολυ στα παιχνιδια. Ηθελα να σε ρωτησω μηπως εχεις παρει το slow-cooker apo lidl ;

έμας ο αη βασιλης θα του φερει ενα μουσικο χαλι;;; σου λεει τιποτα δεν μπορώ να καταλαβω τι ειδε στην τηλεοραση κ οτι του δειχβω δεν του αρεσει. Η αδερφή μ αυτοκινητοδρομο, σε εμας εχει ζητησει αυτοκινητοδρομο-νταλικα, παππουδογιαγιαδες ειναι αμετοχοι! Βεβαια σε ενα μηνα εχει γενεθλια κ εχει ζητησει πανακριβα δωρα κ ογκωδη από hot wheels. 

@nik_ol εμενα ο μικρος εχει περασει φασεις με τα παιχνιδια μεχρι κ τώρα. Αγαπαω ξύλινα παρα πολυ κ ειδικα το λιντλ τα εχει οικονομικά. Ομως δεν βγαινει μονο με ξύλινα.. Στα παιδια αρεσουν τα χρωματα κ η μουσικη παρα πολύ. Ο γιος μου πχ εχει τρελα με τα χρώματα.

Η μικρή βλεπω της αρέσει πολυ η μουσικη με φωτακια που αναβοσβήνουν. 

Εχω αρχισει να νομιζω οτι τα ξύλινα αρεσουν σε εμας πιο πολυ.

Συμφωνώ! Νομίζω σε μας αρέσουν τόσο πολυ! Χαχαχα! Είναι πανέμορφα! 

Κ εσεις λίγα δώρα 😜

Πάντως τα παιδια θα παιξουν κ με τη χαρτοπετσέτα που λέει ο λόγος όλα στο δικό μας μυαλό είναι κ δικό μας δημιουργημα (το λέω για να το διαβάζω κ εγώ που μπορεί να αγοράσω ολόκληρο παιχνιδαδικο) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Να ρωτήσω κάτι ξεκινώντας με φρουτάκια π.χ. το μήλο που δεν μπορεί να γίνει κρεμώδες σαν κρεμούλα μπορούμε να βάζουμε γάλα δικό μας για να γίνει σαν κρέμα?

Καλημέρα!!! 

Δεν ξέρω για το γάλα μας αν κάνει να χρησιμοποιηθεί με αυτό τον τρόπο. Για το μήλο θα ακολουθήσω αυτους τους τρόπους κ ψητό με κανέλα που είχε προτεινει η @Tweema Για τον πουρε λέει ότι μαγειρευεις το μήλο κ το πολτοποιεις. 

IMG_20211214_104010.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε?

Να ρωτήσω κάτι ξεκινώντας με φρουτάκια π.χ. το μήλο που δεν μπορεί να γίνει κρεμώδες σαν κρεμούλα μπορούμε να βάζουμε γάλα δικό μας για να γίνει σαν κρέμα?

Ναι.. Ποτε ξεκινάτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...