Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, είχαμε και μεις παιδίατρο σήμερα για εμβόλια που τα είχαμε καθυστερήσει και για αυτό θα αργήσουμε λίγο και με τις στερεες αλλά θα το πάμε λίγο γρήγορα γιατί δεν έχει ατοπική και θηλάζει, οπότε θεωρεί ότι δε θα έχει θέμα. Αυτό που μου είπε και θα κάνω γιατί και εγώ το σκεφτόμουν να το κάνω έτσι είναι αλεσμένα στην αρχή και μετά από κάνα δυο βδομάδες ό,τι του δίνω να το δίνω και αλεσμένο και να του το δίνω και σε κομματάκια να το περιεργάζεται. 

@Tweema έχω αυτό το ποτηράκι ακόμα απ' την κόρη μου, το οποίο μας βόλεψε πολύ, αν και της έδινα πάντα κατευθείαν και απ' τα δικά μας ποτήρια, απλά στην πολλή χρήση όσο και να το καθαρίσεις με το βουρτσάκι που περιλαμβάνεται στη συσκευασία, μαυρίζει σε ένα σημείο και δεν βγαίνει. Αυτό βέβαια επαναλαμβάνω στην πολλή χρήση, οπότε νομίζω σίγουρα θα σε βολέψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ειναι λες και το έγραψα εγώ. 

Κορίτσια γειά σας...  Το 2ο δόντι έτοιμο να σκάσει και αυτός το βράδυ θέλει αγκαλια πολύ 

Μια κάποια ταύτιση λοιπόν 😝 

Άντε με το καλό κ το δευτερο δόντι!! Τα πάνω ή τα κάτω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μια κάποια ταύτιση λοιπόν 😝 

Άντε με το καλό κ το δευτερο δόντι!! Τα πάνω ή τα κάτω;

Τα κατω.. Νομίζω τα πάνω βγαίνουν πιο μετά. Ελπίζω δηλαδή να κάνουμε ένα διάλειμμα.. 

Λοιπόν.. Του είχα κόψει λίγο την d αυτές τις μέρες του έδωσα πάλι και μου έκανε πάλι αρκετές βλεννες.. Πρέπει να τσεκάρω.. 

Κάποια άλλη παρόμοιο θέμα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μήπως να προσπαθουσες παραλληλη άντληση με τον θηλασμό; δηλαδή από το ένα στήθος να θηλάζεις κ από το άλλο να αντλεις;

Η αυτό η να αντλω αμέσως μετά τον θηλασμό που θα ναι και ήρεμος..χάσαμε πολύ όμως...δηλ και η παιδίατρος μου πε ότι μάλλον θα χρειαστεί το συμπλήρωμα γιατί είναι έναν μήνα πίσω στην ανάπτυξη...:-\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Έχει χαλινο ο μικρός; κ ο δικός μου έχει άνω χείλους 🧐 

Αχ, δυσκολη η προσαρμογη! Όπως τα λες είναι! Θα κλαίμε κ εμεις. 

Έχει κοντό χαλινο της γλώσσας και δυσκολευόταν στη θηλαστικη κινηση. Εγώ κλαίω στην ιδέα από τώρα 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxrisπωπω κορίτσι μου τι πέρασες... Κι εγω το έχω μεγάλη φοβία αυτό γιατί όταν ήμουν μικρή κόντεψα να πνίγω με πορτοκαλι (ήμουν σχεδόν 4) κι ακόμα θυμάμαι τον φόβο και την απόγνωση που ενιωθα εκείνες τις στιγμές... Συν ότι μου έχει μείνει φοβία και δεν μπορώ να καταπιώ χάπια πχ ούτε μέχρι σήμερα... Φοβάμαι ότι θα πνίγω κι αντανακλαστικα τα φτύνω... Μόνο σε υγρή μορφή ότι φάρμακα πρέπει να παίρνω 😐 Το ψυχακι... Τι πέρασε κι αυτό!

Κι εγω με αλεσμένα θα ξεκινήσω και αν νιώθω ότι μπορεί να το υποστηρίξει το παιδί θα της δίνω και κομμάτια έναν συνδιασμο δηλαδή ούτως ή άλλως όλοι τρώνε μόνοι τους κάποια στιγμή δεν έγινε κάτι αν αργήσει λίγους μήνες να μάθει.. Θα μεγαλώσουν τόσο γρήγορα που θα μας λείπουν μετά αυτές οι μέρες που τα ταιζαμε... 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Μήπως να προσπαθουσες παραλληλη άντληση με τον θηλασμό; δηλαδή από το ένα στήθος να θηλάζεις κ από το άλλο να αντλεις;

3μιση μηνών ποσσα ml πίνατε;;και ποσσα γεύματα μήπως θυμάσαι;;εκείνη είπε 70 ml ανά 3ωρο ακόμη και το βράδυ...είτε δικό μου είτε φόρμουλα..για φόρμουλα που διάβα είναι λίγο νομίζω...

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

3μιση μηνών ποσσα ml πίνατε;;και ποσσα γεύματα μήπως θυμάσαι;;εκείνη είπε 70 ml ανά 3ωρο ακόμη και το βράδυ...είτε δικό μου είτε φόρμουλα..για φόρμουλα που διάβα είναι λίγο νομίζω...

 

 

 

 

 

 

Συγνωνη δεν έχω διαβάσει όλα τα σχόλια.. Αλλα κοιτάξατε για χαλινο;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τα κατω.. Νομίζω τα πάνω βγαίνουν πιο μετά. Ελπίζω δηλαδή να κάνουμε ένα διάλειμμα.. 

Λοιπόν.. Του είχα κόψει λίγο την d αυτές τις μέρες του έδωσα πάλι και μου έκανε πάλι αρκετές βλεννες.. Πρέπει να τσεκάρω.. 

Κάποια άλλη παρόμοιο θέμα;; 

Ναι, συνήθως βγαίνουν πρωτα τα κάτω αλλά μπορεί να βγουν κ τα πάνω. Μακάρι να κάνετε ένα διάλειμμα να ηρεμήσετε. 

Η d που δίνεις δεν είναι καθαρή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Συγνωνη δεν έχω διαβάσει όλα τα σχόλια.. Αλλα κοιτάξατε για χαλινο;; 

 

Ναι τον έχει ελέγξει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ναι τον έχει ελέγξει..

Η παιδίατρο ή πήγατε σε ειδικό; 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι, συνήθως βγαίνουν πρωτα τα κάτω αλλά μπορεί να βγουν κ τα πάνω. Μακάρι να κάνετε ένα διάλειμμα να ηρεμήσετε. 

Η d που δίνεις δεν είναι καθαρή;

Ναι καθαρή δίνω την altion

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι καθαρή δίνω την altion

Λες κ η καθαρή να κάνει βλέννες; για παρακαλουθησε το. Πάντως οι βλέννες μόνο δεν είναι απαραίτητα ανησυχητικό. Δηλαδή κ εμεις εχουμε (συγγνώμη κιόλας 😝) έτσι έχω διαβάσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Λες κ η καθαρή να κάνει βλέννες; για παρακαλουθησε το. Πάντως οι βλέννες μόνο δεν είναι απαραίτητα ανησυχητικό. Δηλαδή κ εμεις εχουμε (συγγνώμη κιόλας 😝) έτσι έχω διαβάσει

Μωρε και εμένα τα κακα του έχουν αλλά 2 φορές τώρα έβγαλε μεγάλη ποσότητα. Έδωσα προχθες μου έκανε πολύ. Σταμάτησα 2 μέρες έδωσα και πάλι έβγαλε. Θα αφήσω πάλι 2 μέρες και θα δοκιμάσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε ανοιξει τοσα πολλα θέματα.. Δεν ξερω τι να πρώτο απαντήσω.. 

Οπως ανέφερε κ η @Alexeyεπαθε πνιγμονη στα 4 της.μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή της ζωής μας., κ με σουπα κ με πουρε κ με αρνι κ μρ αλεσμενα κ κομματακια κ κομματαρες.. Μην πανικοβαλλεστε εσείς που δεν εχετε ξεκινησει στερεες...όλες πρεπει να ξερουμε πρωτεε βοήθειες.. Οσες μπορείτε να πατε να παρακολουθήσετε απο κοντα πηγαινετε αλλιως δείτε διαδικτυακα. Δε το εχω ζησει σίγουρα ειναι σοκ αλλα πρέπει να είμαστε ψύχραιμες.. Θελει δουλειά να ελεγχουμε τους φόβους μας..

@Valxrisεπειδη θα δώσεις τωρα λιωμενα οταν ια ξεκινήσεις παλι κομματια σιγα σιγα... Δεν έχει σημασία αν έχουν δοντια.. Με τα ουλα τους μια χαρα μασανε.. 8 μηνών αλλωστε πρέπει να ξεκιναει η μεταβαση απο αλεσμενα σε κομματια. Δεν εχουν όλα τα μωρα 8 μηνων δοντι. Ο γιος μου που έφαγε κομματια εβγαλε το 1ο δοντι 2 μερες πριν κλείσει 7 μηνων, μεχρι τοτε μασουσε...ουτε gagging δεν εκανε, τωρα πιυ μεγαλωσε κανει χαζομάρες. Ετυχε!! Οπως κ εσας ετυχε η πνιγμονη! Επισης χθες ανέφερες οτι εκανε πολλα gag, εψει ολα τα σημάδια για να ξεκινήσει να τρώει; το αντανακλαστικο της γλωσσας εχει υποχωρησει; 

@Lia5ποσο θα ειναι οταν θα ξεκινήσει βρεφικο;;; τον Σεπτέμβρη θα τον πας; εγω θα σου πω οτι στον γιο μου εκλαιγα εκλαιγα κ εκλαιγα... Μετα μπηκε στην μεση το ενστικτο που για αλλη μια φορα κακως δεν το ακολουθησα κ ημουν χαλια!! 

 

@Clairy.Ετσι νομιζα κ εγω με την ντε κ τελικά δεν... Ισωε είναι κ απο τα δοντια οι βλεννες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dim.The. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είχαμε και μεις παιδίατρο σήμερα για εμβόλια που τα είχαμε καθυστερήσει και για αυτό θα αργήσουμε λίγο και με τις στερεες αλλά θα το πάμε λίγο γρήγορα γιατί δεν έχει ατοπική και θηλάζει, οπότε θεωρεί ότι δε θα έχει θέμα. Αυτό που μου είπε και θα κάνω γιατί και εγώ το σκεφτόμουν να το κάνω έτσι είναι αλεσμένα στην αρχή και μετά από κάνα δυο βδομάδες ό,τι του δίνω να το δίνω και αλεσμένο και να του το δίνω και σε κομματάκια να το περιεργάζεται. 

@Tweema έχω αυτό το ποτηράκι ακόμα απ' την κόρη μου, το οποίο μας βόλεψε πολύ, αν και της έδινα πάντα κατευθείαν και απ' τα δικά μας ποτήρια, απλά στην πολλή χρήση όσο και να το καθαρίσεις με το βουρτσάκι που περιλαμβάνεται στη συσκευασία, μαυρίζει σε ένα σημείο και δεν βγαίνει. Αυτό βέβαια επαναλαμβάνω στην πολλή χρήση, οπότε νομίζω σίγουρα θα σε βολέψει.

Εψω κολλησει τωρα. Δεν το καταλαβαινω αυτο με την πολλη χρηση.. Στο μυαλο μου το εχω  να το χρησιμοποιει καθημερινά,οποτε παμε καθημερινη χρηση. Κ σε ποιο σημείο μαυριζει θέλεις να μου δείξεις; έχω αρκετά καλαμάκια απο τον γιο μου που τα καθαριζα με βουρτσάκι αλλα σε αυτο δυσκολεύτηκα λιγακι, είναι αρκετα λεπτο κ μαλακο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Έχετε ανοιξει τοσα πολλα θέματα.. Δεν ξερω τι να πρώτο απαντήσω.. 

Οπως ανέφερε κ η @Alexeyεπαθε πνιγμονη στα 4 της.μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή της ζωής μας., κ με σουπα κ με πουρε κ με αρνι κ μρ αλεσμενα κ κομματακια κ κομματαρες.. Μην πανικοβαλλεστε εσείς που δεν εχετε ξεκινησει στερεες...όλες πρεπει να ξερουμε πρωτεε βοήθειες.. Οσες μπορείτε να πατε να παρακολουθήσετε απο κοντα πηγαινετε αλλιως δείτε διαδικτυακα. Δε το εχω ζησει σίγουρα ειναι σοκ αλλα πρέπει να είμαστε ψύχραιμες.. Θελει δουλειά να ελεγχουμε τους φόβους μας..

@Valxrisεπειδη θα δώσεις τωρα λιωμενα οταν ια ξεκινήσεις παλι κομματια σιγα σιγα... Δεν έχει σημασία αν έχουν δοντια.. Με τα ουλα τους μια χαρα μασανε.. 8 μηνών αλλωστε πρέπει να ξεκιναει η μεταβαση απο αλεσμενα σε κομματια. Δεν εχουν όλα τα μωρα 8 μηνων δοντι. Ο γιος μου που έφαγε κομματια εβγαλε το 1ο δοντι 2 μερες πριν κλείσει 7 μηνων, μεχρι τοτε μασουσε...ουτε gagging δεν εκανε, τωρα πιυ μεγαλωσε κανει χαζομάρες. Ετυχε!! Οπως κ εσας ετυχε η πνιγμονη! Επισης χθες ανέφερες οτι εκανε πολλα gag, εψει ολα τα σημάδια για να ξεκινήσει να τρώει; το αντανακλαστικο της γλωσσας εχει υποχωρησει; 

@Lia5ποσο θα ειναι οταν θα ξεκινήσει βρεφικο;;; τον Σεπτέμβρη θα τον πας; εγω θα σου πω οτι στον γιο μου εκλαιγα εκλαιγα κ εκλαιγα... Μετα μπηκε στην μεση το ενστικτο που για αλλη μια φορα κακως δεν το ακολουθησα κ ημουν χαλια!! 

 

@Clairy.Ετσι νομιζα κ εγω με την ντε κ τελικά δεν... Ισωε είναι κ απο τα δοντια οι βλεννες. 

Τον Μάιο θα κάνω τα χαρτιά στον βρεφονηπιακό σταθμό του ΟΑΕΔ που πηγαίνουν από 8 μηνών και στους βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου που πηγαίνουν από 18 μηνών. Αν τον πάρουν στου ΟΑΕΔ θα πάει τον Σεπτέμβριο που θα είναι 14 μηνών ενώ αν τον πάρουν στου Δήμου θα πάει τον Ιανουάριο που θα κλείσει 18 μήνες. Δυστυχώς στον σταθμό που δουλεύω έρχονται από 2,5 χρόνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be η αλήθεια ειναι οτι ειναι στεναχωρο να παιδευεσαι τοσο πολύ κ να μην παίρνει βαρος το μωρο. Σιγουρα υπαρχει λογος κ λυση. Ακομα κ αρκετο γαλα να μην εχεις, υπάρχει λογος. 

Πριν πόσες μέρες μετρησατε βαρος;

Αν κ οι σύμβουλοι θηλασμού μπορουν να κοιτάξουν για χάλινο, οι ειδικοι ειναι ωρλ.. Αναλογως που μένεις μπορω αν θελεις να αου γραψω καποιους καλούς. 

Εχεις κανει εξεταση θυροειδη μετα τον τοκετό; 

Το μωρο πόσες πανες βρέχει το 24ωρο; τις εχεις ζυγισει ποτε 1 24ωρο;οι πανες δείχνουν εαν το μωρο σιτιζεται απο το γαλα σου. 

Επισης καλυτερα ειναι θηλαστρο διπλης αντλησης σε αυτην την περιπτωση. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Η αυτό η να αντλω αμέσως μετά τον θηλασμό που θα ναι και ήρεμος..χάσαμε πολύ όμως...δηλ και η παιδίατρος μου πε ότι μάλλον θα χρειαστεί το συμπλήρωμα γιατί είναι έναν μήνα πίσω στην ανάπτυξη...:-\

ισχύει ότι έχει χάσει το μικρουλι και στη φάση αυτή χρειάζεται η καλύτερη ανάπτυξη,το ενδεχόμενο γοπ το έχετε εξετάσει; εχειςε παρατηρήσει τίποτα περίεργο; συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις υπάρχει απώλεια βάρους. Το συμπλήρωμα σίγουρα θα βοηθήσει αλλά φοβάμαι μήπως αποτραβηχτει απο το σστήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Τον Μάιο θα κάνω τα χαρτιά στον βρεφονηπιακό σταθμό του ΟΑΕΔ που πηγαίνουν από 8 μηνών και στους βρεφονηπιακούς σταθμούς του Δήμου που πηγαίνουν από 18 μηνών. Αν τον πάρουν στου ΟΑΕΔ θα πάει τον Σεπτέμβριο που θα είναι 14 μηνών ενώ αν τον πάρουν στου Δήμου θα πάει τον Ιανουάριο που θα κλείσει 18 μήνες. Δυστυχώς στον σταθμό που δουλεύω έρχονται από 2,5 χρόνων.

Θα ειναι μωρουλι οποτε κ να παει αλλα οταν δεν υπαρχει λυση δεν γινεται αλλιως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θα ειναι μωρουλι οποτε κ να παει αλλα οταν δεν υπαρχει λυση δεν γινεται αλλιως. 

Κι εγώ πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς αλλά ο άντρας μου και μέχρι τότε με το ζόρι δέχεται να κάνει την απογευματινή βάρδια. Και εφόσον δε δέχομαι τις εναλλακτικές που μου προτείνει (γιαγιά, νταντα) δε γίνεται αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Κι εγώ πιστεύω πως είναι πολύ νωρίς αλλά ο άντρας μου και μέχρι τότε με το ζόρι δέχεται να κάνει την απογευματινή βάρδια. Και εφόσον δε δέχομαι τις εναλλακτικές που μου προτείνει (γιαγιά, νταντα) δε γίνεται αλλιώς.

Είναι πολυς καιρος για τους αντρες😂😂😂.. δεν γινεται αλλιως αυτη ειναι η λυση σας αυτο θα κανετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Έχετε ανοιξει τοσα πολλα θέματα.. Δεν ξερω τι να πρώτο απαντήσω.. 

Οπως ανέφερε κ η @Alexeyεπαθε πνιγμονη στα 4 της.μπορεί να γίνει οποιαδήποτε στιγμή της ζωής μας., κ με σουπα κ με πουρε κ με αρνι κ μρ αλεσμενα κ κομματακια κ κομματαρες.. Μην πανικοβαλλεστε εσείς που δεν εχετε ξεκινησει στερεες...όλες πρεπει να ξερουμε πρωτεε βοήθειες.. Οσες μπορείτε να πατε να παρακολουθήσετε απο κοντα πηγαινετε αλλιως δείτε διαδικτυακα. Δε το εχω ζησει σίγουρα ειναι σοκ αλλα πρέπει να είμαστε ψύχραιμες.. Θελει δουλειά να ελεγχουμε τους φόβους μας..

@Valxrisεπειδη θα δώσεις τωρα λιωμενα οταν ια ξεκινήσεις παλι κομματια σιγα σιγα... Δεν έχει σημασία αν έχουν δοντια.. Με τα ουλα τους μια χαρα μασανε.. 8 μηνών αλλωστε πρέπει να ξεκιναει η μεταβαση απο αλεσμενα σε κομματια. Δεν εχουν όλα τα μωρα 8 μηνων δοντι. Ο γιος μου που έφαγε κομματια εβγαλε το 1ο δοντι 2 μερες πριν κλείσει 7 μηνων, μεχρι τοτε μασουσε...ουτε gagging δεν εκανε, τωρα πιυ μεγαλωσε κανει χαζομάρες. Ετυχε!! Οπως κ εσας ετυχε η πνιγμονη! Επισης χθες ανέφερες οτι εκανε πολλα gag, εψει ολα τα σημάδια για να ξεκινήσει να τρώει; το αντανακλαστικο της γλωσσας εχει υποχωρησει; 

@Lia5ποσο θα ειναι οταν θα ξεκινήσει βρεφικο;;; τον Σεπτέμβρη θα τον πας; εγω θα σου πω οτι στον γιο μου εκλαιγα εκλαιγα κ εκλαιγα... Μετα μπηκε στην μεση το ενστικτο που για αλλη μια φορα κακως δεν το ακολουθησα κ ημουν χαλια!! 

 

@Clairy.Ετσι νομιζα κ εγω με την ντε κ τελικά δεν... Ισωε είναι κ απο τα δοντια οι βλεννες. 

Το αντανακλαστικό της γλώσσας το έχει σταματήσει αλλά μερικές φορές πιπίλαει και το κομμάτι και το κουτάλι τα ρουφάει σαν να μπερδεύεται μερικές φορές! Θα δίνω κομμάτια όσο θέλει και στο τέλος πατημένο Τουλ ως να τον εμπιστευτώ! Απλά μας έτυχε είμαι σίγουρη αλλά με τράβηξε λίγο πίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be έχετε δει μήπως υπάρχει κάποια αλλεργία;;

@Tweemaαν έχεις βιντεακια ευκαιρα μπορείς να τα κοινοποιήσεις;; επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το αντανακλαστικο γλώσσας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Mommy to be έχετε δει μήπως υπάρχει κάποια αλλεργία;;

@Tweemaαν έχεις βιντεακια ευκαιρα μπορείς να τα κοινοποιήσεις;; επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το αντανακλαστικο γλώσσας; 

Που όταν είναι μικρά σπρώχνουν με τη γλώσσα το φαγητό ή το κουτάλι, ο,τι δεν είναι υγρό δηλαδή. Φεύγει μεταξύ 4 και 6 μηνών μόνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Το αντανακλαστικό της γλώσσας το έχει σταματήσει αλλά μερικές φορές πιπίλαει και το κομμάτι και το κουτάλι τα ρουφάει σαν να μπερδεύεται μερικές φορές! Θα δίνω κομμάτια όσο θέλει και στο τέλος πατημένο Τουλ ως να τον εμπιστευτώ! Απλά μας έτυχε είμαι σίγουρη αλλά με τράβηξε λίγο πίσω!

Να έχεις ομως στο μυαλο σου οτι αυτο μπορει να γίνει οποτεδήποτε. 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Mommy to be έχετε δει μήπως υπάρχει κάποια αλλεργία;;

@Tweemaαν έχεις βιντεακια ευκαιρα μπορείς να τα κοινοποιήσεις;; επίσης μπορείτε να μου πείτε ποιο είναι το αντανακλαστικο γλώσσας; 

Συμφωνώ μαζι σου για αλλεργια. 

Τι βιντεακια;; 

Τα μωρακια οταν βαζουν κατι στο στομα το σπρωχνουν εξω με την γλωσσα τους ασυναισθητα. Εαν αυτο δεν έχει υποχωρήσει πεταει ςξω την τροφη ή οταν αυτοσιτιζεται μονο πιπιλαει δεν κοβαει κομματια τα σπρώχνει εκτος στοματος ολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...