Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Δουλεύω σε παιδικό σταθμό... μιλά μου για ιώσεις 🤣

Πραγματικα!! Εσυ εισαι μεσα στο πηγάδι των ιωσεων!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μωρε μια χαρα μπορεί να κολλησει ιωση κ από εσάς. 

Αααα μπήκαμε κ μια φορα στο μετρο.. Καλα με τον γιο μου μπαίναμε παντού!! Κ τότε δεν ηταν ηλεκτρονικα τιποτα. Ικα, οαεδ ειχα πολυ τρεξιμο.. Ειδικα ικα γιατι ημουν σε άδεια με επαπειλουμενη. 

Νομίζω ότι αν δεν είχαμε και εμείς βοήθεια μαζί θα τον είχαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ εμάς μας είπε καλυτερα όχι σε κλειστους χώρους κ τους αποφεύγουμε

@Tweema τρέχεις κ εσυ όλη μέρα! Πόσο δυσκολο με δυο παιδια.... Αχ, υπομονή! 

 

Κ σκυλι παρακαλώ! Μολις γυρισα απο την μινι βολτα της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα πρώτη φορά κοιμήθηκαν ταυτόχρονα 9:20 και τα δύο τραγουδούσα στην μικρή που το έχει χούι για να κοιμηθεί θήλαζα τον μικρό όρθια και κοιμήθηκε και αυτός απολαμβάνω τον χυμό μου μπανανα-βυσινο ήσυχα τι καλααααα! 

Σημερα η μικρή φαγώθηκε να στολίσει δέντρο στο δωμάτιο της,ε την έβαλα να το κάνει όπως θέλει οριστε το αποτέλεσμα🤷‍♀️

IMG_20211130_200112.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα πρώτη φορά κοιμήθηκαν ταυτόχρονα 9:20 και τα δύο τραγουδούσα στην μικρή που το έχει χούι για να κοιμηθεί θήλαζα τον μικρό όρθια και κοιμήθηκε και αυτός απολαμβάνω τον χυμό μου μπανανα-βυσινο ήσυχα τι καλααααα! 

Σημερα η μικρή φαγώθηκε να στολίσει δέντρο στο δωμάτιο της,ε την έβαλα να το κάνει όπως θέλει οριστε το αποτέλεσμα🤷‍♀️

IMG_20211130_200112.jpg

Ειναι πανέμορφο 😍

Εγω η ακαματρα τελευταια στιγμη φτιαχνω ημερολογιο!! 

IMG_20211130_221117.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειναι πανέμορφο 😍

Εγω η ακαματρα τελευταια στιγμη φτιαχνω ημερολογιο!! 

IMG_20211130_221117.jpg

Να σου πω ήθελα και εγώ να της κάνω αλλά αλήθεια δεν προλαβαίνω έχω και τα γενέθλιά της μπροστά που θέλει και τούρτα στο σχολείο και στο σπίτι και κοιτάω να καθαρίζω λίγο λίγο το σπίτι γιατί είναι χαμός!! Εύχομαι να το χαρεί το ημερολόγιο ο γιός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ειναι πανέμορφο 😍

Εγω η ακαματρα τελευταια στιγμη φτιαχνω ημερολογιο!! 

IMG_20211130_221117.jpg

Φαίνεται τέλειο !!! Μέσα γράφεις δράστιριοτητες για κάθε μέρα η βάζεις κάποιο δωράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια.. Τώρα που είπατε τούρτα στο σχολείο.. Απλα θέλω να σας πω κάτι λογο του ότι έχω ανιψιό με σοβαρό θέμα αλλεργιων... 

Να ρωτάτε στο σχολείο αν υπάρχουν αλλεργίες στο τμήμα.. Για το παραμικρό.. Αν έχουν μην πηγαίνετε φαγώσιμα.. Πάρτε άλλο δωράκι μικρό. Πλέον υπάρχουν και οι νοσηλεύτριες στα παιδάκια που έχουν θέμα.. Αλλα 1 στις 100.. Επίσης να μην τεθεί θέμα ζήλιας.. Ας πούμε ο αδελφός μου τον έχει μεγαλώσει έτσι που δεν ακουμπάει και δε ζηλεύει τίποτα φαγωσιμο αν δεν πάρει το οκ.. Αλλα άλλα παιδάκια δεν το έχουν αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Τώρα που είπατε τούρτα στο σχολείο.. Απλα θέλω να σας πω κάτι λογο του ότι έχω ανιψιό με σοβαρό θέμα αλλεργιων... 

Να ρωτάτε στο σχολείο αν υπάρχουν αλλεργίες στο τμήμα.. Για το παραμικρό.. Αν έχουν μην πηγαίνετε φαγώσιμα.. Πάρτε άλλο δωράκι μικρό. Πλέον υπάρχουν και οι νοσηλεύτριες στα παιδάκια που έχουν θέμα.. Αλλα 1 στις 100.. Επίσης να μην τεθεί θέμα ζήλιας.. Ας πούμε ο αδελφός μου τον έχει μεγαλώσει έτσι που δεν ακουμπάει και δε ζηλεύει τίποτα φαγωσιμο αν δεν πάρει το οκ.. Αλλα άλλα παιδάκια δεν το έχουν αυτό.. 

Ναι πράγματι θέλει πολύ προσοχή καλύτερα δωράκια μικρά παρά κάποιο φαγώσιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια.. Τώρα που είπατε τούρτα στο σχολείο.. Απλα θέλω να σας πω κάτι λογο του ότι έχω ανιψιό με σοβαρό θέμα αλλεργιων... 

Να ρωτάτε στο σχολείο αν υπάρχουν αλλεργίες στο τμήμα.. Για το παραμικρό.. Αν έχουν μην πηγαίνετε φαγώσιμα.. Πάρτε άλλο δωράκι μικρό. Πλέον υπάρχουν και οι νοσηλεύτριες στα παιδάκια που έχουν θέμα.. Αλλα 1 στις 100.. Επίσης να μην τεθεί θέμα ζήλιας.. Ας πούμε ο αδελφός μου τον έχει μεγαλώσει έτσι που δεν ακουμπάει και δε ζηλεύει τίποτα φαγωσιμο αν δεν πάρει το οκ.. Αλλα άλλα παιδάκια δεν το έχουν αυτό.. 

Εννοείται πως έχω ρωτήσει ήδη στον παιδικό για αλλεργίες κλπ όπως επίσης και αν υπάρχει κάποιος γονιός που δεν επιτρέπει γλυκά στο παιδί γιατί επειδή είμαι βρεφονηπιοκομος και έχω δουλέψει σε παιδικό είχαμε και τέτοια περίπτωση που δεν επέτρεπαν στο παιδί να φάει οτιδήποτε σε σοκολατοειδη και δεν θα ήθελα να φέρω κάποιο παιδάκι σε δύσκολη θέση ή να στεναχωρήσω κάποιο έχω πάρει ήδη το οκ! Και τους έχω ετοιμασει και τσαντουλες με δωράκια τα έκανα χρυσά τα τζάμπο φέτος χαχαχαχ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Voila!! 

@Love32 δραστηριότητες βαζω να κανουμε.

@Clairy.μου συμφωνω μαζι σου!!! Εγω δεν ειμαι υπερ των φαγωσιμων κεράσματων. Για την ακριβεια τα μισω τα φαγωσιμα για πολλους λογους. Στον γιο μου στον παιδικο ειχα στειλει μη φαγωσιμο.. Το ιδιο θα κάνω κ τωρα. Στα γενεθλια μαλλον θα φτιαξω χάρτινη τουρτα αναλογως τον χρονο μου. 

IMG_20211130_230005.jpg

IMG_20211130_230026.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εννοείται πως έχω ρωτήσει ήδη στον παιδικό για αλλεργίες κλπ όπως επίσης και αν υπάρχει κάποιος γονιός που δεν επιτρέπει γλυκά στο παιδί γιατί επειδή είμαι βρεφονηπιοκομος και έχω δουλέψει σε παιδικό είχαμε και τέτοια περίπτωση που δεν επέτρεπαν στο παιδί να φάει οτιδήποτε σε σοκολατοειδη και δεν θα ήθελα να φέρω κάποιο παιδάκι σε δύσκολη θέση ή να στεναχωρήσω κάποιο έχω πάρει ήδη το οκ! Και τους έχω ετοιμασει και τσαντουλες με δωράκια τα έκανα χρυσά τα τζάμπο φέτος χαχαχαχ!!!!

Τέλεια απλά το ανέφερα γιατί είμαστε πολλές μαμάδες εδώ.. Κάποια μπορεί να μην το είχε στο μυαλό της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Voila!! 

@Love32 δραστηριότητες βαζω να κανουμε.

@Clairy.μου συμφωνω μαζι σου!!! Εγω δεν ειμαι υπερ των φαγωσιμων κεράσματων. Για την ακριβεια τα μισω τα φαγωσιμα για πολλους λογους. Στον γιο μου στον παιδικο ειχα στειλει μη φαγωσιμο.. Το ιδιο θα κάνω κ τωρα. Στα γενεθλια μαλλον θα φτιαξω χάρτινη τουρτα αναλογως τον χρονο μου. 

IMG_20211130_230005.jpg

IMG_20211130_230026.jpg

Τέλειο. Μέσα τι βάζεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κοιτα ανυπομονησια που θα έχει το μικρούλινι μου😍

IMG_20211130_231305.jpg

Αχ. Τι ωραία.. Και μέσα βάζεις χαρτάκια που γράφεις κάτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Αχ. Τι ωραία.. Και μέσα βάζεις χαρτάκια που γράφεις κάτι; 

Αυτο το χαρτακι μπηκε ηδη μεσα για αυριο.. Τωρα θα σκεφτω τις υπόλοιπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αυτο το χαρτακι μπηκε ηδη μεσα για αυριο.. Τωρα θα σκεφτω τις υπόλοιπες 

Γράφεις κάτι ή του δίνεις κιόλας κάτι; πρώτη φορά το βλέπω και έχω ενθουσιαστεί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γράφεις κάτι ή του δίνεις κιόλας κάτι; πρώτη φορά το βλέπω και έχω ενθουσιαστεί 😂

Θα σας βαζω καθε μερα τι κανουμε, θα προσπαθω δλδ.. Γενικά πρέπει να το ρυθμισω γιατι εχω κ την μικρη, εχουμε κ το σχολείο κ το κολυμβητήριο, οποτε ο χρονος μας περιοριζεται σε μεγαλο βαθμο. Γιαυτο έπρεπε να παω σήμερα τζαμπο να βοηθησει λίγο την κατασταση μου😂😂

Αυτο που εβαλα το ημερολόγιο ειναι χαρτιά υγειας τα οποια τα εκλεισα απο την μια πλευρά με συρραπτικο, τ βαψαμε με τεμπερες πριν κατι μέρες. Πηρα χαρτια glitter, περφορατερ με χριστουγεννιατικα σχεδια  κ τα κολλησα πανω με κολλα χειροτεχνίας έγραψα τον αριθμο με μαρκαδορο.. Τα κολλησα στο τοιχο με κολλα πλαστελίνη. Εχω χαρτακια σημειωσεων κ εκει θα γραψω τι θα γινεται καθε μερα. Το χαρτακι θα μπαινει μεσα στο κουτακι.. 

Αυριο ειπα τι θα κανουμε  θα τα φτιαξουμε μαζι εννοειται τα μελομακάρονα. 

Πεμπτη θα γραψουμε γραμμα στον αη βασιλη. Θα φτιαξω κ ταχυδρομικο κουτι. 

Καποια αλλα που θα κανει.. 

Χριστουγεννιατικη ζωγραφια (εκτυπωνει κ ζωγραφίζει) 

Χριστούγεννιατικα χαρτινα στολιδια (περσι είχαμε κανει απο πηλο) 

Χριστουγεννιατικες ταινιες

Κυνηγι κρυμμενου θησαυρου 

Να χαρίσει κατι που δνε χρειάζεται κ έκπληξη θα του φτιαξω ζέστη σοκολατα με βλακειες 😂

Νια μερα θα κανουμε κουραμπιεδες

Θα του εκτυπώσω πχ κομματια απο ταρανδο κ υα τα κοψει κ θα τον ενώσει. 

Pinterest μπορεις να παρεις ιδεες για christmas calendar.

Fb δραστηριοτητες & βιβλια για παιδια.. Ομαδαρα.. 

Αχ καποτε υπηρχε μια υπεροχη ομαδα η μαμά χειροτεχνει αλλα την έκλεισαν οι κοπέλες που την είχαν.. Ηταν υπέροχη.. Ειχα παρει ιδεες για την βαφτιση του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Τέλεια απλά το ανέφερα γιατί είμαστε πολλές μαμάδες εδώ.. Κάποια μπορεί να μην το είχε στο μυαλό της 

Ναι εννοείται αυτό!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Voila!! 

@Love32 δραστηριότητες βαζω να κανουμε.

@Clairy.μου συμφωνω μαζι σου!!! Εγω δεν ειμαι υπερ των φαγωσιμων κεράσματων. Για την ακριβεια τα μισω τα φαγωσιμα για πολλους λογους. Στον γιο μου στον παιδικο ειχα στειλει μη φαγωσιμο.. Το ιδιο θα κάνω κ τωρα. Στα γενεθλια μαλλον θα φτιαξω χάρτινη τουρτα αναλογως τον χρονο μου. 

IMG_20211130_230005.jpg

IMG_20211130_230026.jpg

Και εγώ δεν ήθελα τούρτα και ειδικά εφόσον είχα κανονίσει για το σπίτι όπως πάντα όμως έκαναν κάνα δυο παιδάκια που είχαν τον προηγούμενο μήνα και ζήλεψε η ζηλιάρα μου! Λίγο η αδυναμία του μπαμπά που δεν χαλάει χατίρι πάει ξεφραγκιαστηκαμε χαχαχαχχα!!!

Υπεροχο εγινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Θα σας βαζω καθε μερα τι κανουμε, θα προσπαθω δλδ.. Γενικά πρέπει να το ρυθμισω γιατι εχω κ την μικρη, εχουμε κ το σχολείο κ το κολυμβητήριο, οποτε ο χρονος μας περιοριζεται σε μεγαλο βαθμο. Γιαυτο έπρεπε να παω σήμερα τζαμπο να βοηθησει λίγο την κατασταση μου😂😂

Αυτο που εβαλα το ημερολόγιο ειναι χαρτιά υγειας τα οποια τα εκλεισα απο την μια πλευρά με συρραπτικο, τ βαψαμε με τεμπερες πριν κατι μέρες. Πηρα χαρτια glitter, περφορατερ με χριστουγεννιατικα σχεδια  κ τα κολλησα πανω με κολλα χειροτεχνίας έγραψα τον αριθμο με μαρκαδορο.. Τα κολλησα στο τοιχο με κολλα πλαστελίνη. Εχω χαρτακια σημειωσεων κ εκει θα γραψω τι θα γινεται καθε μερα. Το χαρτακι θα μπαινει μεσα στο κουτακι.. 

Αυριο ειπα τι θα κανουμε  θα τα φτιαξουμε μαζι εννοειται τα μελομακάρονα. 

Πεμπτη θα γραψουμε γραμμα στον αη βασιλη. Θα φτιαξω κ ταχυδρομικο κουτι. 

Καποια αλλα που θα κανει.. 

Χριστουγεννιατικη ζωγραφια (εκτυπωνει κ ζωγραφίζει) 

Χριστούγεννιατικα χαρτινα στολιδια (περσι είχαμε κανει απο πηλο) 

Χριστουγεννιατικες ταινιες

Κυνηγι κρυμμενου θησαυρου 

Να χαρίσει κατι που δνε χρειάζεται κ έκπληξη θα του φτιαξω ζέστη σοκολατα με βλακειες 😂

Νια μερα θα κανουμε κουραμπιεδες

Θα του εκτυπώσω πχ κομματια απο ταρανδο κ υα τα κοψει κ θα τον ενώσει. 

Pinterest μπορεις να παρεις ιδεες για christmas calendar.

Fb δραστηριοτητες & βιβλια για παιδια.. Ομαδαρα.. 

Αχ καποτε υπηρχε μια υπεροχη ομαδα η μαμά χειροτεχνει αλλα την έκλεισαν οι κοπέλες που την είχαν.. Ηταν υπέροχη.. Ειχα παρει ιδεες για την βαφτιση του. 

Παρα πολύ ωραίο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Κι άλλο δύσκολο βράδυ εμείς, απλά καλύτερο σε σχέση με χθες. Ανά μια ώρα σηκωνόταν η μικρή... Έχασα το μέτρημα για το πόσες φορές σηκωθήκαμε. Ευτυχώς ξημέρωσε και τελείωσε το μαρτύριο της σταγόνας (του ύπνου 😂)... 3η μέρα σήμερα που δεν έκανε τα κακά της και ζορίζεται και με αυτό... Εχει αέρια... Να ανεβαίνει και ο γιος μου στο κεφάλι μου όλη νύχτα, γιατί τους έχω μαζί μου στο κρεβάτι... Αχ, κορίτσια δύσκολα τα πράγματα, κι αν θυμάμαι καλά διαρκεί 4 εβδομάδες αυτό το άλμα;;; 😩 Σε συνδυασμό με.την μετακόμιση και τα θέματα υγείας του πεθερου θα περάσουμε τέλεια! Μετράω από τώρα αντιστροφα τις μέρες σαν τον φαντάρο να περάσουν και χωρίς χριστουγεννιατικο ημερολόγιο αντίστροφης μετρησης 😂😂 Πάντως μπράβο βρε κορίτσια για το κουράγιο να κάνετε κατασκευές. @Tweemaπολύ όμορφο το ημερολόγιο. Είμαι εκπαιδευτικος και κάθε χρόνο με χαρά περίμενα αυτή τη γιορτή, ώστε να ξεκινήσω τις κατασκευές. Φέτος δυστυχώς ούτε κουράγιο να πιάσω το ψαλίδι δεν έχω, με όσα συμβαίνουν. Εύχομαι μόνο να περάσει γρήγορα ο καιρός και να φτάσουμε με έναν γρήγορο και μαγικό τρόπο στις γιορτές...

😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ειναι πανέμορφο 😍

Εγω η ακαματρα τελευταια στιγμη φτιαχνω ημερολογιο!! 

IMG_20211130_221117.jpg

Πλάκα μας κάνεις; εγώ αρκέστηκα σε κιντερ ημερολόγιο 🤣🤣🤣

Πήγαμε γιατρό χθες, η μικρή έχει ωτίτιδα, μας έγραψε αντιβίωση και στο μπέμπη εισπνεόμενο αερολιν για το βήχα 🙄😢 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πλάκα μας κάνεις; εγώ αρκέστηκα σε κιντερ ημερολόγιο 🤣🤣🤣

Πήγαμε γιατρό χθες, η μικρή έχει ωτίτιδα, μας έγραψε αντιβίωση και στο μπέμπη εισπνεόμενο αερολιν για το βήχα 🙄😢 

Περαστικά σας! Μόνο γι'αυτό το θέμα δεν μου αρέσει ο χειμώνας είναι όλο ιώσεις και χαζομάρες αλλιώς είναι η αγαπημένη μου εποχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πλάκα μας κάνεις; εγώ αρκέστηκα σε κιντερ ημερολόγιο 🤣🤣🤣

Πήγαμε γιατρό χθες, η μικρή έχει ωτίτιδα, μας έγραψε αντιβίωση και στο μπέμπη εισπνεόμενο αερολιν για το βήχα 🙄😢 

Περαστικα βρε κοπέλα μου.. Μεγάλη ταλαιπωρια 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...