Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Τα μπαλκόνια μας είναι μικρά δυστυχώς κ έτσι φοβάμαι να το βγάλω έξω για να μην γίνει μουσκεμα όταν βρέχει. Όσες φορές έχει βγει έξω το σηκώνουμε αγκαλιά κ το πάμε στο δωμάτιο μας. 

Οχι δεν έχει κανει τίποτα. Ούτε ο γιος μου έκανε αλλά αυτή η μουρμουριτσα, αυτά τα κλαμματα ενώ κοιμάται αυτό μου θυμίζει. 

Α και εμένα μουρμουραει και βάζει και το χέρι στο στόμα ταυτόχρονα και το δαγκώνει! Εγώ για άλμα τον είχα λες να είναι δόντια και εμάς??? Μένουμε σε μονοκατοικία την οποία μετά από 5χρονια ενοίκια καταφέραμε να την αγοράσουμε φέτος! Έχει μεγάλο μπαλκόνι και πολύ κήπο και αποθήκες και από όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Χαχαχαχχα τα ίδια λέμε ! Πληντυριο βάζει αν ζητήσω φυσικά με τις οδηγίες μου! Δεν θες να δεις πως απλώνει τα ρούχα αν του πω να τα απλώσει ολόκληρη απλώστρα χωράει 3ρουχα έτσι όπως τα βάζει!

Χαχαχαχα έτσι ακριβώς. Εμένα δεν ξέρει να βάζει πλυντήριο. Περίεργο έτσι πριν τον γνωρίσω είχε αυτό το πλυντήριο κ τα τελευταία χρόνια δεν ξέρει να το χρησιμοποιεί!!!! Καλά για απλωμα έτσι ακριβώς κ μένα. Θα απλώσει κ θα κάνουν 3 μέρες τα ρούχα να στεγνωσουν έτσι όπως τα απλώνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχαχα έτσι ακριβώς. Εμένα δεν ξέρει να βάζει πλυντήριο. Περίεργο έτσι πριν τον γνωρίσω είχε αυτό το πλυντήριο κ τα τελευταία χρόνια δεν ξέρει να το χρησιμοποιεί!!!! Καλά για απλωμα έτσι ακριβώς κ μένα. Θα απλώσει κ θα κάνουν 3 μέρες τα ρούχα να στεγνωσουν έτσι όπως τα απλώνει. 

Ε ξέχασαν και αυτά τα λίγα που ήξεραν! Τι απορεις!!! Βολεύτηκαν από τις δουλαρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμείς λέμε να μαζευτούμε γιατί έχουμε την βάπτιση τον Μάρτιο με το καλό και το σπίτι μας επειδή το αγοράσαμε τώρα θέλει ανακαίνιση που είναι δικό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Α και εμένα μουρμουραει και βάζει και το χέρι στο στόμα ταυτόχρονα και το δαγκώνει! Εγώ για άλμα τον είχα λες να είναι δόντια και εμάς??? Μένουμε σε μονοκατοικία την οποία μετά από 5χρονια ενοίκια καταφέραμε να την αγοράσουμε φέτος! Έχει μεγάλο μπαλκόνι και πολύ κήπο και αποθήκες και από όλα!!!

Σιγουρα παίζει κ δόντια. Εμένα βγήκε από το άλμα κ εσείς βγαίνετε τώρα. Μονοκατοικία ότι καλύτερο νομίζω.. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ε ξέχασαν και αυτά τα λίγα που ήξεραν! Τι απορεις!!! Βολεύτηκαν από τις δουλαρες

Βρε θα τν αφήσω χωρίς ρούχα που θα μου πάει.. Ααααα τι μουρμουραει τις τελευταίες μέρες που βλέπει την μικρή να ξυπνάει συνέχεια τα βράδια, να κλαίει, να μην κοιμάται ούτε κ την μέρα.. Ο Χρηστάκος μας δεν ήταν έτσι, κοιμόταν.. Κ βάζω τα γέλια!!! Του λέω ποτέ κοιμόταν ο Χρήστος; μου λέει εσυ έτσι μου έλεγες.. Δεν θυμάσαι καλά μου φαίνεται, ο Χρήστος ειδικά το 1ο τρίμηνο δεν κοιμόταν καθόλου με τους κολικούς. Έχω κ αποδείξεις τα μνμ στο μεσετζερ γιατί δούλευε βράδυ κ του έστελνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εμείς λέμε να μαζευτούμε γιατί έχουμε την βάπτιση τον Μάρτιο με το καλό και το σπίτι μας επειδή το αγοράσαμε τώρα θέλει ανακαίνιση που είναι δικό μας!!!

Σιγά σιγά θα το φτιάξετε. Σημαντικό να έχεις δικό σου σπίτι. Εμείς είμαστε σε ενοίκιο τώρα λήγει το συμβόλαιο κ θέλει αύξηση ήταν να μας κάνει πέρσι κ το άφησε. Όμως δεν αξίζει για παραπάνω χρήματα αλλά πατάει στο ότι υπάρχει το μετρό 3 λεπτά με τα πόδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σιγά σιγά θα το φτιάξετε. Σημαντικό να έχεις δικό σου σπίτι. Εμείς είμαστε σε ενοίκιο τώρα λήγει το συμβόλαιο κ θέλει αύξηση ήταν να μας κάνει πέρσι κ το άφησε. Όμως δεν αξίζει για παραπάνω χρήματα αλλά πατάει στο ότι υπάρχει το μετρό 3 λεπτά με τα πόδια. 

Και αντε τώρα να βρίσκεις σπίτι με αυτές τις τιμές λες και ζούμε στη Βούλα... 

Εμενα ο άντρας μου καθημερινά θα πλύνει τα πιάτα όταν τρώμε θα κάτσει για κάνα μισάωρο με το μωρο μόνοι τους για να φτιάξει την σχέση τους λέει. Το σκ μου κάνει ξεσκόνισμα. Αλλά εντάξει τα θεωρώ και πολλά. Φεύγει 7 το πρωί και έρχεται 7 το βράδυ.. Ισα που τρώμε δλδ και ίσα που βλέπει το μωρό. Κάθε εβδομάδα ανυπομονώ για το σκ. Στις αρχές που γεννήθηκε ο μικρός είχαμε τσακωθεί αρκετές φορές.. Χωρίς λόγο πραγματικό τώρα ηρεμισαμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σιγουρα παίζει κ δόντια. Εμένα βγήκε από το άλμα κ εσείς βγαίνετε τώρα. Μονοκατοικία ότι καλύτερο νομίζω.. 

 

Βρε θα τν αφήσω χωρίς ρούχα που θα μου πάει.. Ααααα τι μουρμουραει τις τελευταίες μέρες που βλέπει την μικρή να ξυπνάει συνέχεια τα βράδια, να κλαίει, να μην κοιμάται ούτε κ την μέρα.. Ο Χρηστάκος μας δεν ήταν έτσι, κοιμόταν.. Κ βάζω τα γέλια!!! Του λέω ποτέ κοιμόταν ο Χρήστος; μου λέει εσυ έτσι μου έλεγες.. Δεν θυμάσαι καλά μου φαίνεται, ο Χρήστος ειδικά το 1ο τρίμηνο δεν κοιμόταν καθόλου με τους κολικούς. Έχω κ αποδείξεις τα μνμ στο μεσετζερ γιατί δούλευε βράδυ κ του έστελνα. 

Αχαχαχαχ έχουν επιλεκτική μνήμη δεν παίζει!!!! Και εμένα λέει στον κόσμο η μικρή κοιμόταν μια χαρά! Και απαντάω εγώ από πίσω ναι τα πρωινά μόνο πάνω μου εννοείς αλλά δεν ήσουν σπίτι για να δεις! Ότι τους συμφέρει!

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σιγά σιγά θα το φτιάξετε. Σημαντικό να έχεις δικό σου σπίτι. Εμείς είμαστε σε ενοίκιο τώρα λήγει το συμβόλαιο κ θέλει αύξηση ήταν να μας κάνει πέρσι κ το άφησε. Όμως δεν αξίζει για παραπάνω χρήματα αλλά πατάει στο ότι υπάρχει το μετρό 3 λεπτά με τα πόδια. 

Κανονικά λόγω της κατάστασης δεν θα έπρεπε να κάνει αύξηση έχει τόσο κόσμο σε αναστολή και ακόμα χειρότερα απολυμενοι δεν βλέπει τι γίνεται! Να φανταστώ μένετε σε κάποια μεγάλη πόλη εμείς σε μικρή και εκτός από αυτό σε χωριό κιόλας αυτής την μικρής πόλης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Α πάλι καλά! Ο δικός σου το κατάλαβε και το παραδέχτηκε. Εμένα ακόμα εκεί εγωιστής. Λέει μπορώ και μόνος. Τι μπορείς; Που μένει μισή ώρα και μετά δύο και με φωνάζουν 10νφορες. Μια το ένα, μια το άλλο. Κι αυτό που λες. Ούτε δουλειές, ούτε φαγητό με παιδιά, ούτε να διαβάσει παραμύθια ή να τάισε τον μεγάλο, που είναι δύσκολος. Και ταυτόχρονα να θηλάζω και τη μικρή. Και να παίζω με αυτοκίνητακια ή να ζωγραφίζω σήματα από αυτοκίνητα, γιατί ο μικρός μου έχει αδυναμίανστις.μαρκες και στα αμάξια. Καλά το καλύτερο είναι με το πρωινό. Δημητριακά με γάλα. Εκεί να δείτε! Η μικρή να θηλάσει, εγώ να μην μπορώ να γυρίσω ολόκληρη για να δώσω τη μπουκιά με το κουτάλι, να πηγαίνω με το ζόρι μέχρι το στόμα του, μην ρίξω το γάλα και ο μικρός να μου λέει δεν το έφαγα ακόμα! Μια μπίλια kellogs με γαλα🤪!!! Κι ο άντρας μου εμένα δεν μου έπεσε ποτέ! Ναι αλλά εσύ δεν θηλάζεις ταυτόχρονα του λέω. Α! Ναι! Λέει. 

Η ζωή μου όλη αυτο με τα Δημητριακά, πολύ φίλη μου 🤣

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Έτσι κάτι τέτοιο είναι κ η δική μας απλά δεν θυμάμαι διαστάσεις πάνε κ 5 χρόνια. 

Εμενα θέλει πίστα hotwheels. Αυτοκίνητο του πήραμε όταν ήταν 18μηνων.δεν θέλω αλλά παιχνίδια😢, δεν χωράμε. 

 

Τωρα αγκαλιά την έχω για να κοιμηθεί λίγο. Εμένα μου θυμίζει την φάση των δοντιών αυτό. 

Εγώ ρώτησα την κόρη μου τι θέλει να της φέρει ο αι Βασίλης και της είπα να διαλέξει και κάτι για το μπέμπη γιατί εκείνος ειναι μικρός ακόμα και μου είπε θέλει ένα δεινόσαυρο και για το μπέμπη ένα μικρό δεινόσαυρο 🤭 φθηνά τη βγάλαμε φέτος αν δεν αλλάξει γνώμη 😂

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ μεις τα ίδια λέμε. Πρέπει λίγο να περιοριστούμε γιατί έχουμε πολλά Δεκεμβρίο κ Ιανουάριο. Κάθε χρόνο παίρνουμε πολλά δώρα δεν πάει άλλο. Χθες παρήγγειλα 17 χριστουγεννιάτικα παραμύθια 115€λυπητερη.. 

Κι εγώ χθες παρήγγειλα βιβλία αλλά ήμουν πιο συγκρατημένη 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Και αντε τώρα να βρίσκεις σπίτι με αυτές τις τιμές λες και ζούμε στη Βούλα... 

Εμενα ο άντρας μου καθημερινά θα πλύνει τα πιάτα όταν τρώμε θα κάτσει για κάνα μισάωρο με το μωρο μόνοι τους για να φτιάξει την σχέση τους λέει. Το σκ μου κάνει ξεσκόνισμα. Αλλά εντάξει τα θεωρώ και πολλά. Φεύγει 7 το πρωί και έρχεται 7 το βράδυ.. Ισα που τρώμε δλδ και ίσα που βλέπει το μωρό. Κάθε εβδομάδα ανυπομονώ για το σκ. Στις αρχές που γεννήθηκε ο μικρός είχαμε τσακωθεί αρκετές φορές.. Χωρίς λόγο πραγματικό τώρα ηρεμισαμε.. 

Στο Θεό τα έχουν πάει τα ενοίκια κ επειδή έχουμε κ σκύλι εκεί να δεις πρόβλημα. Σκεφτήκαμε να δεχτούμε την αύξηση κ να συνεχίσω να ψάχνω. Ούτως ή άλλως να βρω σύντομα δεν παίζει οπότε θα περάσουν οι μήνες κ θα τελειώσει το προνηπιο κ ο μικρός. 

Κοίτα πιάτα αν έχω αφήσει θα τα πλυνει. Κ την μικρή θα την κρατήσει λίγο το πρωί πριν πάει στην δουλειά. Αυτό που με εκνευρίζει απίστευτα είναι τα παιχνίδια του Χρήστου κ το χάος που ενώ το βλέπει κάθεται. Κ εγώ για να καθίσω ή θα έχω παραδώσει σωματικά ή θα πρέπει να τους κοιμησω το βράδυ να τελειώσω μαγείρεμα κ πλύσιμο στα πιάτα,να σιδερωσω. Εντάξει έχω αρχίσει κ δεν κοιτάζω γύρω μου γιατί νευριαζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Αχαχαχαχ έχουν επιλεκτική μνήμη δεν παίζει!!!! Και εμένα λέει στον κόσμο η μικρή κοιμόταν μια χαρά! Και απαντάω εγώ από πίσω ναι τα πρωινά μόνο πάνω μου εννοείς αλλά δεν ήσουν σπίτι για να δεις! Ότι τους συμφέρει!

 

Κανονικά λόγω της κατάστασης δεν θα έπρεπε να κάνει αύξηση έχει τόσο κόσμο σε αναστολή και ακόμα χειρότερα απολυμενοι δεν βλέπει τι γίνεται! Να φανταστώ μένετε σε κάποια μεγάλη πόλη εμείς σε μικρή και εκτός από αυτό σε χωριό κιόλας αυτής την μικρής πόλης!!!

Χαχαχαχα μα πόσο ίδιοι.. Από φωτοτυπικό περνάνε όλοι; 

Μένουμε Αθήνα αλλά εντάξει τα ενοίκια είναι χαλια. Δεν αντέχω να βλέπω σπίτι που έχει τα πολύ παλιά παντζουροφυλλα να το νοικιάζουν 500ευρω κ ο βασικός να είναι λίγο παραπανω κ το σπίτι αρχαιοτάτων χρόνων. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς χθες περάσαμε μαρτυρικό βράδυ!!!ο μικρός κάθε μισή ώρα ξύπνιος....και κλάμα γοερο...αυτό μάλλον ήταν κολικοί..είχε αέρια και Σφιγγοταν...τώρα το πρωί βέβαια άλλος άνθρωπος.....οι κόμποι στον μαστό με τοσσο θηλασμό ευτυχώς λύθηκαν ..

Σε άλλα νέα γύρισα απο τον γυναικολόγο και μου λέει επαφές μπορείτε κανονικα...λέω δεν μας αφήνει κάποιος🤪🤪

2 μεερες τώρα κάθεται και χαζεύει στο ρηλαξ...μου έρχεται να τον αφήνω εκεί και το βράδυ!!!🤪

Στον σύζυγό μα ένα σετ φόρμες που ξέρω ότι τα χρειάζεται...στον μικρό κάνα παιχνιδάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η ζωή μου όλη αυτο με τα Δημητριακά, πολύ φίλη μου 🤣

Εγώ ρώτησα την κόρη μου τι θέλει να της φέρει ο αι Βασίλης και της είπα να διαλέξει και κάτι για το μπέμπη γιατί εκείνος ειναι μικρός ακόμα και μου είπε θέλει ένα δεινόσαυρο και για το μπέμπη ένα μικρό δεινόσαυρο 🤭 φθηνά τη βγάλαμε φέτος αν δεν αλλάξει γνώμη 😂

Κι εγώ χθες παρήγγειλα βιβλία αλλά ήμουν πιο συγκρατημένη 🤣

Εάν την βγάλετε μόνο με δεινόσαυρους θέλω την κόρη σου για παιδί μου 😂😂😂

Τώρα θα παραγγείλω ξανά μάλλον Φεβρουάριο, ίσως Ιανουάριο θα το δω. Τα 5 είναι για το μικιο. Με λέει υπερβολική ο άντρας μου που παρήγγειλα για την μικρή αλλά λέει βλακειες😂😂 όπως το πάω θα ανοίξουμε βιβλιοπωλείο κ είναι σχεδόν όλα σε άριστη κατάσταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμείς χθες περάσαμε μαρτυρικό βράδυ!!!ο μικρός κάθε μισή ώρα ξύπνιος....και κλάμα γοερο...αυτό μάλλον ήταν κολικοί..είχε αέρια και Σφιγγοταν...τώρα το πρωί βέβαια άλλος άνθρωπος.....οι κόμποι στον μαστό με τοσσο θηλασμό ευτυχώς λύθηκαν ..

Σε άλλα νέα γύρισα απο τον γυναικολόγο και μου λέει επαφές μπορείτε κανονικα...λέω δεν μας αφήνει κάποιος🤪🤪

2 μεερες τώρα κάθεται και χαζεύει στο ρηλαξ...μου έρχεται να τον αφήνω εκεί και το βράδυ!!!🤪

Στον σύζυγό μα ένα σετ φόρμες που ξέρω ότι τα χρειάζεται...στον μικρό κάνα παιχνιδάκι...

Χαχαχα 

Το δοκίμασες καθόλου στο ρηλαξ το βράδυ μήπως ηρεμήσει κ κοιμηθεί κ να τον μεταφέρεις; 

Τελικα τι έκανες με γάλα; ήπιε όσο έλειπες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια τα μωρά σας έχουν νεύρα;; τις τελευταίες μέρες μαλώνει με τα παιχνίδια.. Παρά πολύ όμως σε σημείο που λέω κάτι έχει.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια τα μωρά σας έχουν νεύρα;; τις τελευταίες μέρες μαλώνει με τα παιχνίδια.. Παρά πολύ όμως σε σημείο που λέω κάτι έχει.. 😂

Ναι ναι ναι... Το είχα γράψει κ εγώ πριν πολλές μέρες τσακώνεται μαζί τους, τα τραβάει με μανία, τα βάζει στο στόμα κ φωνάζει, τσιριζει, κ μετά κλαιει. Τα έχει στο στόμα της κ τα κάνει όλα αυτά. Δαγκώνει πάρα πάρα πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι ναι ναι... Το είχα γράψει κ εγώ πριν πολλές μέρες τσακώνεται μαζί τους, τα τραβάει με μανία, τα βάζει στο στόμα κ φωνάζει, τσιριζει, κ μετά κλαιει. Τα έχει στο στόμα της κ τα κάνει όλα αυτά. Δαγκώνει πάρα πάρα πολύ. 

Αα δεν το είχα διαβάσει.. Ακριβώς αυτό μου κάνει.. Και μενα όλα στο στόμα.. Φωνάζει τόσο πολύ.. Βέβαια όλο αυτό μετά καταλήγει σε ύπνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα 

Το δοκίμασες καθόλου στο ρηλαξ το βράδυ μήπως ηρεμήσει κ κοιμηθεί κ να τον μεταφέρεις; 

Τελικα τι έκανες με γάλα; ήπιε όσο έλειπες; 

Οχι δεν χρειάστηκε τον θήλασα πριν να φύγω και αμέσως μολις επεστρεψα....άσχετο μου λείψει να βγω λίγο να πάμε για καφέ.. η φαγητο..γυρισα με τα πόδια σπίτι και έφτιαξε η διάθεση μου...με τον μικρό μόνο περπάτημα παμε..δεν εμβολιαστικα ακόμη.και έχουμε περιορισμό που να πάμε με τον μικρό..εσείς βγαίνετε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα δεν το είχα διαβάσει.. Ακριβώς αυτό μου κάνει.. Και μενα όλα στο στόμα.. Φωνάζει τόσο πολύ.. Βέβαια όλο αυτό μετά καταλήγει σε ύπνο. 

Μάλλον είναι αναπτυξιακό στάδιο;; ξέρω κ εγώ. Εμενα πάντως δεν καταλήγει σε ύπνο 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

@Diana_caterina εγώ έχω το βαφτιστηρι μάλλον ρούχα κ παπούτσια! Στον άντρα μου έλεγα κ εγώ για κινητό γιατί το έχει χρόνια ! Στον μπέμπη σκέφτομαι ν πάρω το jumberoo ! Κ στην μαμά αδέρφια θα δω. Πάντως θ στολίσω νωρίς φέτος τις προηγούμενες χρονιές τελευταία στιγμή φέτος θέλω όλο το σπίτι φουλ στολισμένο.🥰🥰

Στην αδερφή μου δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια.. Στην μαμα μου θα ήθελα να της κανω κάποια περιποίηση. Εμεις φετος θα πάρουμε μεγάλο δέντρο, το ειχαμε πει ούτως ή άλλως αλλα τωρα έχουμε εναν λογο παραπάνω 🤗😍 

Εμενα τα Χριστούγεννα δεν μου αρέσουν γιατι πεφτω πολυ ψυχολογικά γιατι δεν περναγα ποτε καλα με τους δικους μου αλλα θέλω να αλλαξει αυτο και να μην επηρεάζει την μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Οχι δεν χρειάστηκε τον θήλασα πριν να φύγω και αμέσως μολις επεστρεψα....άσχετο μου λείψει να βγω λίγο να πάμε για καφέ.. η φαγητο..γυρισα με τα πόδια σπίτι και έφτιαξε η διάθεση μου...με τον μικρό μόνο περπάτημα παμε..δεν εμβολιαστικα ακόμη.και έχουμε περιορισμό που να πάμε με τον μικρό..εσείς βγαίνετε;;

Τέλεια!! 

Εμείς δεν έχουμε εμβολιαστεί, ο άντρας μου κάνει 2 ραπιντ την εβδ λογω δουλειάς. Χθες είχαμε αυτήν την συζήτηση. Έρχεται περίοδος Χριστουγέννων τι θα κάνουμε; για καφέ το έχουμε ξεχάσει από το 1ο παιδί, για φαγητό έχουμε πάει πολλές φορές αλλά έξω. Τι κάνουμε όμως από εδώ κ πέρα. Όλο το χειμώνα θα πρέπει να πηγαίνουμε σε ανοικτούς χώρους. Υπάρχουν χώροι για να πάμε να περάσει κ ο γιος μου ευχάριστα αλλά χρειάζεται εμβόλιο ή νοσηση. Ο γιος μου χθες παραονιοταν ότι βαριέται, δεν έχει να κάνει τίποτα. Τον πήγα πλατεία αλλά δεν είχε κάποιον φίλο του κ στην πλατεία δεν βρήκε κάποιο παιδί να παίξει. Στο σπίτι δεν μπορώ να ασχοληθω μαζί του γιατί η μικρή δεν κάθεται. Πηγαίνει 2 φορές την εβδ κολυμβητήριο για μισή ώρα. Να τον γράψω κ άλλη δραστηριότητα;δεν ξέρω τι να κάνω.. Έχω παρά πολλές ιδέες αλλά δεν μπορώ να τα κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Χαχαχαχχα τα ίδια λέμε ! Πληντυριο βάζει αν ζητήσω φυσικά με τις οδηγίες μου! Δεν θες να δεις πως απλώνει τα ρούχα αν του πω να τα απλώσει ολόκληρη απλώστρα χωράει 3ρουχα έτσι όπως τα βάζει! Και έρχεται μου λέει αυτά δεν χωράνε! Και πάω από πίσω και τα ξαναβαζω

Αυτο με τις οδηγίες το έχουμε και εμεις😅 στο απλωμα τα βαζει στραβα τελείως 😂 για απλωμα ουτε λόγος να παρει την πρωτοβουλία απο μονος του λες και δεν βλέπει την λεκανη με τα ρούχα στην μεση του μπανιου😂 γενικα ζει στον κόσμο του, εχει κολλησει τωρα και με το ηλεκτρονικό καζινο γιατι μαζευει κατι λεφτα καμία φορα απο εκει και εγω τον περιμένω να φαμε και μου λεει κανω ενα τσιγαρο (15λεπτα) και θα βάλω να φαμε και αλλο ενα 20 λεπτο που κανει να βαλει το φαι με διακοπές γιατι πρέπει να παιξει σε αυτην την βλακεια στο τελος φωναζω 😅 αλλα μετά γινομαι κακιά, καμια φορα του έρχονται αναλαμπες και μου λεει πες μου τι θες να κανω; ή αμα γκρινιαξω οτι δεν προλαβαινω μου λεει οτι θα με βοηθήσει εγω ομως δεν θέλω να μου κανει δουλειες γιατι κανει 10 ωρες θελω να κατσει με το παιδι να τα κανω, καθεται αλλα οταν η μικρή γκρινιαζει γιατι βαριεται πρέπει εγω να παω να του πω οτι βαριεται το παιδι😅😅😅 μήπως τελικα να μην του παρω το κινητο; αλλα να του το σπασω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εμείς χθες περάσαμε μαρτυρικό βράδυ!!!ο μικρός κάθε μισή ώρα ξύπνιος....και κλάμα γοερο...αυτό μάλλον ήταν κολικοί..είχε αέρια και Σφιγγοταν...τώρα το πρωί βέβαια άλλος άνθρωπος.....οι κόμποι στον μαστό με τοσσο θηλασμό ευτυχώς λύθηκαν ..

Σε άλλα νέα γύρισα απο τον γυναικολόγο και μου λέει επαφές μπορείτε κανονικα...λέω δεν μας αφήνει κάποιος🤪🤪

2 μεερες τώρα κάθεται και χαζεύει στο ρηλαξ...μου έρχεται να τον αφήνω εκεί και το βράδυ!!!🤪

Στον σύζυγό μα ένα σετ φόρμες που ξέρω ότι τα χρειάζεται...στον μικρό κάνα παιχνιδάκι...

Εγώ τρομάρα μου άργησα να βρω ραντεβού και έστειλα στη γιατρό να την ρωτήσω αν μπορούμε. Ε μια που έστειλα, μια που μου είπε οκ, μια που δεν μας άφησαν ποτέ τα μικρά 😂 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εάν την βγάλετε μόνο με δεινόσαυρους θέλω την κόρη σου για παιδί μου 😂😂😂

Τώρα θα παραγγείλω ξανά μάλλον Φεβρουάριο, ίσως Ιανουάριο θα το δω. Τα 5 είναι για το μικιο. Με λέει υπερβολική ο άντρας μου που παρήγγειλα για την μικρή αλλά λέει βλακειες😂😂 όπως το πάω θα ανοίξουμε βιβλιοπωλείο κ είναι σχεδόν όλα σε άριστη κατάσταση. 

Εγώ πήρα μέρος και στην ανταλλαγή βιβλιου στην ομάδα στο φβ παιδικό βιβλίο 🤣

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@PanBαπό που παραγγέλνεις παραμύθια; 

Τώρα παρήγγειλα απ την πρωτοπορία γιατί είχα και μια επιταγή οαεδ και είπα να την εκμεταλλευτώ.. Κατά τ άλλα δεν έχω στάνταρ..καλες τιμές πάντως έχει η πρωτοπορία συχνά παραγγέλνω από εκεί.. Παραγγέλνω συχνά κι από public γιατί έρχονται γρήγορα. Εσύ; 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Οχι δεν χρειάστηκε τον θήλασα πριν να φύγω και αμέσως μολις επεστρεψα....άσχετο μου λείψει να βγω λίγο να πάμε για καφέ.. η φαγητο..γυρισα με τα πόδια σπίτι και έφτιαξε η διάθεση μου...με τον μικρό μόνο περπάτημα παμε..δεν εμβολιαστικα ακόμη.και έχουμε περιορισμό που να πάμε με τον μικρό..εσείς βγαίνετε;;

Εγώ όχι ακόμα.. Μου είχε πει η παιδιατρος να περιμένω λίγο.. Κι εμείς μόνο έξω βόλτες με το καρότσι.. Αλλα εχω κουραστεί.. Θέλω να πάω την μικρή μπαλέτο η κολυμβητήριο και δεν μπορώ.. Να το κάνω να τελειώνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτο με τις οδηγίες το έχουμε και εμεις😅 στο απλωμα τα βαζει στραβα τελείως 😂 για απλωμα ουτε λόγος να παρει την πρωτοβουλία απο μονος του λες και δεν βλέπει την λεκανη με τα ρούχα στην μεση του μπανιου😂 γενικα ζει στον κόσμο του, εχει κολλησει τωρα και με το ηλεκτρονικό καζινο γιατι μαζευει κατι λεφτα καμία φορα απο εκει και εγω τον περιμένω να φαμε και μου λεει κανω ενα τσιγαρο (15λεπτα) και θα βάλω να φαμε και αλλο ενα 20 λεπτο που κανει να βαλει το φαι με διακοπές γιατι πρέπει να παιξει σε αυτην την βλακεια στο τελος φωναζω 😅 αλλα μετά γινομαι κακιά, καμια φορα του έρχονται αναλαμπες και μου λεει πες μου τι θες να κανω; ή αμα γκρινιαξω οτι δεν προλαβαινω μου λεει οτι θα με βοηθήσει εγω ομως δεν θέλω να μου κανει δουλειες γιατι κανει 10 ωρες θελω να κατσει με το παιδι να τα κανω, καθεται αλλα οταν η μικρή γκρινιαζει γιατι βαριεται πρέπει εγω να παω να του πω οτι βαριεται το παιδι😅😅😅 μήπως τελικα να μην του παρω το κινητο; αλλα να του το σπασω; 

Έχω κλάψει αληθειαααααα!!!! Εμένα αποχαυνωνεται στο τικ τοκ και αν γκρινιαξω λέει:τώρα ήρθα από την δουλειά θέλω να κάτσω 5λεπτα(45λεπτα πραγματικής ώρας) εγώ αν γκρινιαξω και μου πει τι θες να κάνω με εκνευρίζει παραπάνω και του λέω τώρα τίποτα! Δηλ πρέπει να φτάσω σε σημείο να γκρινιαξω για να σηκωθεί οπότε δεν λέω τίποτα! Βάζω τον μικρό σε μαξιλάρι στα πόδια μου και κούνημα και ταιζω ταυτόχρονα την μικρή έλα μου ντε τι λες να θέλω????? Και εγώ έχω τικ τον αλλά το ανοίγω μόνο κάτι κουρασμένα βραδια που θηλάζει ο μικρός κ δεν μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά όλη την υπόλοιπη μέρα απλα δεν προλαβαινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...