Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλέ κάθε χρόνο να κάνεις τεστ παπ.. Δεν παίζει κανέναν ρόλο η ηλικία. Στο λέω φιλικά 

Είπα ότι έτσι είπε ο γυναικολόγος δεν σημαίνει ότι θα τον ακούσω κιολας αν δεν εμένα έγκυος θα πήγαινα στον ένα χρόνο χαχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κοτομπουκιες θα φάμε και εμείς αύριο αλλά θα τις κάνω αύριο το μεσημέρι! Φακιες έκανα για την μικρή να πάρει μαζί ένα κρουασάν της βάζω και ένα γιαούρτι! Γιατί τρώνε πρωινό δεκατιανο και μεσημεριανο! Στα φρούτα είναι λιγοψυχη οπότε ακόμα τα τρώει κρέμα με φαριν. Εναλλαζω λοιπόν ή τοστ με κάτι κρέμες Νεστλέ+Μεσημεριανό ή κρουασάν με γιαούρτι+μεσημεριανό γενικά δεν τα τρώει ίσα τσιμπάει αλλά της τα βάζω! Σκέφτομαι θα λένε οι δασκάλες αυτό το παιδί όλο σούπες κριθαρακια,φιδέ,αρακά,φακιες και τέτοια το δίνει? Αλλά πραγματικά δεν τρώει κρέατα και πατάτες και ρύζια και γενικά τέτοια φαγητά τα σιχαίνεται με το που τα βλέπει άντε καμιά τηγανιτή πατατα και λίγο ψωμί μπορεί να φάει αλλά μέχρι εκεί ούτε τυρί ούτε ντομάτα ούτε τίποτα με εχει πολύ περιορισμένη,το αγαπημένο της φαγητό είναι η σούπα φιδέ καμία σχέση με εμένα και τον άντρα μου🤣 

Να στολίσετε??? Για εμάς είναι πάρα πολύ νωρίς γενικά δεν της κάνει αίσθηση το δέντρο μόνο να βάλει τα στολίδια να ανάψει τα λαμπάκια θέλει από εκεί και έπειτα χέστηκε πάντα στολίζουμε τέλος Νοεμβρίου και το θεωρώ και νωρίς! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα τα αγαπούσα ανέκαθεν αλλά από όταν γεννήθηκε η κόρη μου 19δεκεμβριου τα αγαπώ ακόμα παραπάνω! 

Δεν έχω ιδέα που θα το κρύψεις βασικά δεν κρύβεται κιόλας! Μήπως να το στολίσετε παρέα να συμβάλει και ίδιος σε αυτό και να βάλετε και χριστουγεννιάτικα τραγούδια να ακούτε ταυτόχρονα?

Περνάς τέλεια με το φαγητό βλέπω. Εμένα ενώ έτρωγε σχεδόν τα πάντα, τους τελευταίους μήνες έχει κόψει σ εδον τα πάντα 😂

Δεν θελω να το κάνουμε μαζί  θέλω να είναι έκπληξη. Προχθές του είπα ότι ξεκίνησα να του ετοιμάζω χριστουγεννιατικο ημερολόγιο κ μου φώναζε ότι τώρα δεν είναι έκπληξη. Έχουμε πολλές χειροτεχνίες να κάνουμε τον Δεκέμβρη. 

Θα σύμφωνησω με την κλαιρη τεστ παπ κάθε χρόνο από μικρή ηλικία. 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Νύχια έκανα από τον 1ο μήνα. Είχα να κάνω 1 χρόνο. Έχω πάει κομμωτήριο κλπ. Αν εννοείς αιματολογικές ναι έχω κάνει ένα τσεκ απ. Όχι όμως ορμόνες 

Μονό θυρεοειδή από ορμόνες.. 

Ρεκτιφιέ στον γυναικολόγο εννοούσα.. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να επανέλθει, μην αγχώνεσαι αφού όλα είναι καλά κ ο θυροειδης σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω! Μετά την τελευταία μαστίτιδα-φραγμενο πόρο που ήταν την παραπροηγούμενη κυριακη και ενώ ήμουν στο νοσοκομείο με τον μικρό αποφάσισα να μιλήσω με μια πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμού! Την πήρα λοιπόν τηλ της εξήγησα πως έχει η κατασταση πως τρώει ο μικρός κάθε πόσο αν βρέχει πάνες με ρώτησε το βάρος του κλπ της είπα λοιπόν για την λεκιθίνη και μου είπε ότι δεν η λύση αυτό και όσο δεν αδειάζει το στήθος καλά ότι και να πάρω θα το παθαινω! Μου είπε μετά το τέλος κάθε θηλασμού να βγάζω ότι μενει με το χέρι και όποτε αισθάνομαι συμφόρηση να βγάζω λίγο ίσα να μην έχει σκληρά σημεία πριν γίνει απροχώρητη η κατάσταση. Η αλήθεια είναι ότι τα ξέρω αυτά αλλά επειδή η μέρα είναι γεμάτη και από το ένα παιδί τρέχω στο άλλο πολλές φορές παραλείπω να αδειάζω αν δεν έχει αδειάσει και το βράδυ πέφτω σαν τούβλο οπότε δεν καταλαβαίνω ότι συμφοριζεται! Τεσπά αυτά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Περνάς τέλεια με το φαγητό βλέπω. Εμένα ενώ έτρωγε σχεδόν τα πάντα, τους τελευταίους μήνες έχει κόψει σ εδον τα πάντα 😂

Δεν θελω να το κάνουμε μαζί  θέλω να είναι έκπληξη. Προχθές του είπα ότι ξεκίνησα να του ετοιμάζω χριστουγεννιατικο ημερολόγιο κ μου φώναζε ότι τώρα δεν είναι έκπληξη. Έχουμε πολλές χειροτεχνίες να κάνουμε τον Δεκέμβρη. 

Θα σύμφωνησω με την κλαιρη τεστ παπ κάθε χρόνο από μικρή ηλικία. 

Ρεκτιφιέ στον γυναικολόγο εννοούσα.. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να επανέλθει, μην αγχώνεσαι αφού όλα είναι καλά κ ο θυροειδης σου..

Αα καλά αλλιώς το ερμήνευσα. Μπορεί να παω από τη δουλειά να κάνω μια επανάληψη θυρεοειδή ποτέ δεν ξέρεις.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ξέχασα να σας πω! Μετά την τελευταία μαστίτιδα-φραγμενο πόρο που ήταν την παραπροηγούμενη κυριακη και ενώ ήμουν στο νοσοκομείο με τον μικρό αποφάσισα να μιλήσω με μια πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμού! Την πήρα λοιπόν τηλ της εξήγησα πως έχει η κατασταση πως τρώει ο μικρός κάθε πόσο αν βρέχει πάνες με ρώτησε το βάρος του κλπ της είπα λοιπόν για την λεκιθίνη και μου είπε ότι δεν η λύση αυτό και όσο δεν αδειάζει το στήθος καλά ότι και να πάρω θα το παθαινω! Μου είπε μετά το τέλος κάθε θηλασμού να βγάζω ότι μενει με το χέρι και όποτε αισθάνομαι συμφόρηση να βγάζω λίγο ίσα να μην έχει σκληρά σημεία πριν γίνει απροχώρητη η κατάσταση. Η αλήθεια είναι ότι τα ξέρω αυτά αλλά επειδή η μέρα είναι γεμάτη και από το ένα παιδί τρέχω στο άλλο πολλές φορές παραλείπω να αδειάζω αν δεν έχει αδειάσει και το βράδυ πέφτω σαν τούβλο οπότε δεν καταλαβαίνω ότι συμφοριζεται! Τεσπά αυτά

 

Εμενα μόνο το βράδυ σκληραίνει το στήθος. Βέβαια το πρωί μέχρι να το συνέφερω έχω εντονη ροή. Όλην την υπόλοιπη μέρα ειναι μαλακό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Περνάς τέλεια με το φαγητό βλέπω. Εμένα ενώ έτρωγε σχεδόν τα πάντα, τους τελευταίους μήνες έχει κόψει σ εδον τα πάντα 😂

Δεν θελω να το κάνουμε μαζί  θέλω να είναι έκπληξη. Προχθές του είπα ότι ξεκίνησα να του ετοιμάζω χριστουγεννιατικο ημερολόγιο κ μου φώναζε ότι τώρα δεν είναι έκπληξη. Έχουμε πολλές χειροτεχνίες να κάνουμε τον Δεκέμβρη. 

Θα σύμφωνησω με την κλαιρη τεστ παπ κάθε χρόνο από μικρή ηλικία. 

Ρεκτιφιέ στον γυναικολόγο εννοούσα.. Δώσε χρόνο στο σώμα σου να επανέλθει, μην αγχώνεσαι αφού όλα είναι καλά κ ο θυροειδης σου..

Όχι εμένα ποτέ δεν έτρωγε οπότε δεν μου φαίνεται κάπως χαχαχα!!!! Εντάξει φαίνεται ότι είναι στο παιδί και του αρέσουν οι εκπλήξεις αυτές πολύ! Τότε στολίσετο και βάλτο σε μια άκρη και ριξτου ένα σεντόνι από πάνω! Ή σε καμία αποθηκουλα αν έχεις ξερω και εγώ!!! Και εγώ έχω πολλά στο νου μου για Χριστούγεννα μελομακάρονα κουραμπιέδες κουλουράκια έχει και τα γενέθλιά της να διαλέξει θέμα και την τούρτα όπως και πέρυσι που ήταν 2 εκείνη τα διάλεξε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα μόνο το βράδυ σκληραίνει το στήθος. Βέβαια το πρωί μέχρι να το συνέφερω έχω εντονη ροή. Όλην την υπόλοιπη μέρα ειναι μαλακό.. 

Και εμένα αυτές τις φορές που την έπαθα το βράδυ μου έκανε την ζημιά απλά το πρωί είναι ήδη αργά και όσο και να βγάλω δεν αποσυμφοριζεται δυστηχως έχει ήδη σκληρύνει μέσα,έχουν φράξει πόροι κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ξέχασα να σας πω! Μετά την τελευταία μαστίτιδα-φραγμενο πόρο που ήταν την παραπροηγούμενη κυριακη και ενώ ήμουν στο νοσοκομείο με τον μικρό αποφάσισα να μιλήσω με μια πιστοποιημένη σύμβουλο θηλασμού! Την πήρα λοιπόν τηλ της εξήγησα πως έχει η κατασταση πως τρώει ο μικρός κάθε πόσο αν βρέχει πάνες με ρώτησε το βάρος του κλπ της είπα λοιπόν για την λεκιθίνη και μου είπε ότι δεν η λύση αυτό και όσο δεν αδειάζει το στήθος καλά ότι και να πάρω θα το παθαινω! Μου είπε μετά το τέλος κάθε θηλασμού να βγάζω ότι μενει με το χέρι και όποτε αισθάνομαι συμφόρηση να βγάζω λίγο ίσα να μην έχει σκληρά σημεία πριν γίνει απροχώρητη η κατάσταση. Η αλήθεια είναι ότι τα ξέρω αυτά αλλά επειδή η μέρα είναι γεμάτη και από το ένα παιδί τρέχω στο άλλο πολλές φορές παραλείπω να αδειάζω αν δεν έχει αδειάσει και το βράδυ πέφτω σαν τούβλο οπότε δεν καταλαβαίνω ότι συμφοριζεται! Τεσπά αυτά

 

Είναι δύσκολο που να προλάβεις. Μηπως να προσφέρεις το ίδιο μαστό πάνω από 1 φορά; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα καλά αλλιώς το ερμήνευσα. Μπορεί να παω από τη δουλειά να κάνω μια επανάληψη θυρεοειδή ποτέ δεν ξέρεις.. 

Κάνε.. Αλλά μην αγχώνεσαι αφού στο Γυναικολογικο κομμάτι είσαι οκ. Μια χαρά είσαι απλά ακόμα έχει τα σκαμπανεβασματα της η κιουρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Είναι δύσκολο που να προλάβεις. Μηπως να προσφέρεις το ίδιο μαστό πάνω από 1 φορά; 

 

Για την ακρίβεια προσφέρω τον ίδιο μαστό μέχρι την συμπλήρωση 3ων ωρών επειδή είχα υπερπαραγωγή και την έχω στρώσει έτσι αν πρηστεί στο 3ωρο το άλλο βγάζω ελάχιστα με το χέρι γιατί έτσι και αλλιώς μετά θα δώσω από εκείνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Όχι εμένα ποτέ δεν έτρωγε οπότε δεν μου φαίνεται κάπως χαχαχα!!!! Εντάξει φαίνεται ότι είναι στο παιδί και του αρέσουν οι εκπλήξεις αυτές πολύ! Τότε στολίσετο και βάλτο σε μια άκρη και ριξτου ένα σεντόνι από πάνω! Ή σε καμία αποθηκουλα αν έχεις ξερω και εγώ!!! Και εγώ έχω πολλά στο νου μου για Χριστούγεννα μελομακάρονα κουραμπιέδες κουλουράκια έχει και τα γενέθλιά της να διαλέξει θέμα και την τούρτα όπως και πέρυσι που ήταν 2 εκείνη τα διάλεξε!

Αχαχαχαχαχα κ δλδ θα δει κάτι ο κύριος με σεντόνι κ δεν θα πάει να το δει χαχαχαχα δεν υπάρχει περίπτωση. Έχω τιγκαρει αποθήκη. Μόνο πατάρι είναι διαθέσιμο αλλά δεν θα χωρέσει. Κ μένα έτσι διαλέγει εκείνος τα θέματα. Τι ώραια χριστουγεννιατικο μωρό. Εμένα έχει γενέθλια 14/1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Ο γυναικολόγος σου που το κατάλαβε ότι δεν έχεις;;αύριο θα αφήσω για λίγο τον μικρό να πάω στον γυναικολόγο..σκέφτομαι να αφήσω αντλημενο γάλα..μήπως τύχει κάτι και αργήσω..ποσσα ml θεωρείτε είναι αρκετά ξέρω είναι ενδεικτικά το παιδί και ποσσο τρώει ...αντλίσα 100 ml..

Πίεσε τη θηλή να δει πόσο γάλα βγάζει .Βγάζει σταγόνες εννοείται δεν πιτσιλαει!Στις αρχές είχα πολύ γάλα !Αλλά στρεσαριστηκα πάρα πολύ κ Τζιφος.Ο γυναικολόγος μου υποστήριζει πολυ τον θηλασμό κ ήταν σίγουρος πως θα θηλάσω...

Η παιδίατρος υποστηρίζει ότι εκείνη την ώρα που τραβάει το μωρό παράγεται το γάλα δεν χρειάζεται απαραίτητα να είναι αποθήκη ο μαστός.Ετσι με τρελαναν από την αρχή κ έχασα τη μπάλα.

Τώρα για αποκλειστικό θηλασμό το βρίσκω δύσκολο λόγω ψυχολογίας κ συνθηκών.Αλλα ήθελα να μπορώ να θηλάζω κιόλας μαζί με το ξένο...σκέφτομαι μήπως ταλαιπωρω κ το μωρό με το ρουφα ρούφα γιατι ώρες ώρες δυσανασχετεί αλλα επιμένει κι αυτή δεν τα παρατάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια εγώ νόμιζα ότι είχε φτιάξει η παραγωγή μου αλλά βλακειες. Σήμερα πρηζομουν συνέχεια κ η μικρή έκανε πράσινα κακα. Δεν υπάρχει σωτηρία με μένα. Ευελπιστω να περάσει στο 6μηνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Αχαχαχαχαχα κ δλδ θα δει κάτι ο κύριος με σεντόνι κ δεν θα πάει να το δει χαχαχαχα δεν υπάρχει περίπτωση. Έχω τιγκαρει αποθήκη. Μόνο πατάρι είναι διαθέσιμο αλλά δεν θα χωρέσει. Κ μένα έτσι διαλέγει εκείνος τα θέματα. Τι ώραια χριστουγεννιατικο μωρό. Εμένα έχει γενέθλια 14/1.

Εεεμ βέβαια έχουμε και την περιέργεια φίλη μας είπα μήπως,,,,πάει παιδικό? Να το στολίσεις τελευταία στιγμή παίζει?

Μωρε χριστουγεννιάτικο μωρό δεν λέω αλλά πολύ περιορισμένα κάθε χρόνο τα γενέθλια δεν μπορω να τα κάνω στον κήπο μας έχει κρύο ούτε σε πισίνα π.χ σε παιδότοπο ούτε καν με τον κορονοιο οπότε θεωρώ πως την ρίχνω λιγάκι ευτυχώς έχει γιορτή 12ιουλιου και της την κάνω όπως θελω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Πίεσε τη θηλή να δει πόσο γάλα βγάζει .Βγάζει σταγόνες εννοείται δεν πιτσιλαει!Στις αρχές είχα πολύ γάλα !Αλλά στρεσαριστηκα πάρα πολύ κ Τζιφος.Ο γυναικολόγος μου υποστήριζει πολυ τον θηλασμό κ ήταν σίγουρος πως θα θηλάσω...

Η παιδίατρος υποστηρίζει ότι εκείνη την ώρα που τραβάει το μωρό παράγεται το γάλα δεν χρειάζεται απαραίτητα να είναι αποθήκη ο μαστός.Ετσι με τρελαναν από την αρχή κ έχασα τη μπάλα.

Τώρα για αποκλειστικό θηλασμό το βρίσκω δύσκολο λόγω ψυχολογίας κ συνθηκών.Αλλα ήθελα να μπορώ να θηλάζω κιόλας μαζί με το ξένο...σκέφτομαι μήπως ταλαιπωρω κ το μωρό με το ρουφα ρούφα γιατι ώρες ώρες δυσανασχετεί αλλα επιμένει κι αυτή δεν τα παρατάει!

Βρε κορίτσι αυτό που σου είπε η παιδίατρος ισχύει. Αυτό πιυ έκανε ο γυναικολόγος είναι λάθος, το γάλα παράγεται όταν το μωρό μπαίνει στο στήθος. Κ στο δικό μου στήθος να έρθει να πατήσει τη θηλη μου δεν θα βγάλει, πρέπει να γίνουν ή θηλαστικες κινήσεις ή μαλαξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσια εγώ νόμιζα ότι είχε φτιάξει η παραγωγή μου αλλά βλακειες. Σήμερα πρηζομουν συνέχεια κ η μικρή έκανε πράσινα κακα. Δεν υπάρχει σωτηρία με μένα. Ευελπιστω να περάσει στο 6μηνο. 

Εμένα πάλι το αντίθετο πάντα πρηζομαι πολύ αλλά από την Κυριακή είναι σαν χλαπατσα το στήθος όταν θηλαζει ο μικρός τότε νιώθω ότι κατεβαίνει! Μυστήρια πράγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσια εγώ νόμιζα ότι είχε φτιάξει η παραγωγή μου αλλά βλακειες. Σήμερα πρηζομουν συνέχεια κ η μικρή έκανε πράσινα κακα. Δεν υπάρχει σωτηρία με μένα. Ευελπιστω να περάσει στο 6μηνο. 

Θα περάσει ή θα αραιώσουν θηλασμους λόγω στερρεων και θα πρηζομαστε συνέχεια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Βρε κορίτσια εγώ νόμιζα ότι είχε φτιάξει η παραγωγή μου αλλά βλακειες. Σήμερα πρηζομουν συνέχεια κ η μικρή έκανε πράσινα κακα. Δεν υπάρχει σωτηρία με μένα. Ευελπιστω να περάσει στο 6μηνο. 

Και νόμιζα ότι στο 2ο το σώμα θυμάται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εεεμ βέβαια έχουμε και την περιέργεια φίλη μας είπα μήπως,,,,πάει παιδικό? Να το στολίσεις τελευταία στιγμή παίζει?

Μωρε χριστουγεννιάτικο μωρό δεν λέω αλλά πολύ περιορισμένα κάθε χρόνο τα γενέθλια δεν μπορω να τα κάνω στον κήπο μας έχει κρύο ούτε σε πισίνα π.χ σε παιδότοπο ούτε καν με τον κορονοιο οπότε θεωρώ πως την ρίχνω λιγάκι ευτυχώς έχει γιορτή 12ιουλιου και της την κάνω όπως θελω! 

Προνηπιο πάει. Θέλει χρόνο ν καθίσω ν το φτιάξω, ολόκληρο τζάκι θα ετοιμασω. 

Εμείς τα γενέθλια του κάθε χρόνο τα κάνουμε σπίτι. Δεν ειμαι υπέρ των παιδοτοπων, πολλή αρρώστια. Βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνουμε τώρα, ο γιος μου θέλει κόσμο, πολλή κόσμο, δεν γίνεται ποτέ θα προλάβω να κάνω τόσο μπουφέ; κ νομίζω πως χρειάζεται κάτι παραπάνω, κάποιος να τα απασχολήσει. Δεν ξέρω πρέπει να το συζητήσω μαζί του.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εμένα πάλι το αντίθετο πάντα πρηζομαι πολύ αλλά από την Κυριακή είναι σαν χλαπατσα το στήθος όταν θηλαζει ο μικρός τότε νιώθω ότι κατεβαίνει! Μυστήρια πράγματα

Βρε αν πρηζεσαι υπερπαραγωγή έχεις. 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Θα περάσει ή θα αραιώσουν θηλασμους λόγω στερρεων και θα πρηζομαστε συνέχεια???

Θα δείξει!!!! Ελπίζω να στρώσει. Υποθέτω θα θηλάζουν κανονικά. Ο γιος μου είχε μειώσει λίγο τους ημερήσιους. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Προνηπιο πάει. Θέλει χρόνο ν καθίσω ν το φτιάξω, ολόκληρο τζάκι θα ετοιμασω. 

Εμείς τα γενέθλια του κάθε χρόνο τα κάνουμε σπίτι. Δεν ειμαι υπέρ των παιδοτοπων, πολλή αρρώστια. Βέβαια δεν ξέρω τι θα κάνουμε τώρα, ο γιος μου θέλει κόσμο, πολλή κόσμο, δεν γίνεται ποτέ θα προλάβω να κάνω τόσο μπουφέ; κ νομίζω πως χρειάζεται κάτι παραπάνω, κάποιος να τα απασχολήσει. Δεν ξέρω πρέπει να το συζητήσω μαζί του.. 

Και εμείς 2χρονιες σπίτι(και φέτος σίγουρα)άτομα είχαμε δεν μπορώ να πω,Τουλ 10πιτσιρικια γιατί είναι μεγάλο το σόι και όλοι έχουν παιδιά και εμείς οι μεγάλοι καμιά 20αρια άτομα αλλά πέρυσι θυμάμαι ότι τα πρόλαβα στο τσακ τις ετοιμασίες άρα φέτος ούτε καν είναι θέμα από τώρα αγχώνομαι! Εσένα είναι και πιο μεγάλος μωρέ ίσως να θέλει να καλέσει και την τάξη του

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και νόμιζα ότι στο 2ο το σώμα θυμάται 😂

Άστα.. Θα αυξήσω τωρα την ώρα που αλλάζω μαστό δεν γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Βρε αν πρηζεσαι υπερπαραγωγή έχεις. 

 

Θα δείξει!!!! Ελπίζω να στρώσει. Υποθέτω θα θηλάζουν κανονικά. Ο γιος μου είχε μειώσει λίγο τους ημερήσιους. 

 

Ναι αυτό λέω είχα υπερπαραγωγή ειδικά στο αριστερό τώρα είναι το άλλο άκρο τα είχα συνηθίσει έτσι χαχαχα.....εγώ δεν θήλασα την κόρη μου οπότε δεν έχω ιδέα τι με περιμένει βλέποντας και κάνοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πω και κάτι αστείο ο μικρός δεν θέλει με τίποτα να θηλάζει αγκαλιά κλαίει και οδύρεται! Θέλει ξαπλωμένος και το κεφάλι του σε μαξιλάρι βαλτον εκεί και ξεχνιέται πιάνει και το στήθος σαν μπιμπερο και κααααααθεται! Και άντε στο σπίτι να το κάνω αν είμαστε πουθενά έξω τι γίνεται τον βάζω πάνω στο τραπέζι και τον θηλάζω??? Χαχαχαχχα πολύ γελάσα και απόψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Και εμείς 2χρονιες σπίτι(και φέτος σίγουρα)άτομα είχαμε δεν μπορώ να πω,Τουλ 10πιτσιρικια γιατί είναι μεγάλο το σόι και όλοι έχουν παιδιά και εμείς οι μεγάλοι καμιά 20αρια άτομα αλλά πέρυσι θυμάμαι ότι τα πρόλαβα στο τσακ τις ετοιμασίες άρα φέτος ούτε καν είναι θέμα από τώρα αγχώνομαι! Εσένα είναι και πιο μεγάλος μωρέ ίσως να θέλει να καλέσει και την τάξη του

Δεν παίζει κάτι τέτοιο να γίνει με τίποτα!!! 18 παιδιά μέσα στο σπίτι των 90τμ;συν γονείς; συν εμάς; συν οικογένεια, νονοι; με τίποτα. Στα 2α γενέθλια εκανα το λάθος κ είχα στο σπίτι 40 άτομα από τις 6 το πρωί έφτιαχνα φαγητά. Βλέπεις είμαι κ περίεργη. Τωρα με το μωρό δεν γίνεται να γίνει κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...