Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Λογικά της ήρθε κ τον επόμενο μηνα; 😂 

Καλέ αφού 1 Ιούλιο γέννησε αν θυμάμαι καλά. Κάπου εκεί τέλος πάντων γιαυτό την ρωτάω. 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μέχρι τις 14 μερες είχα αρκετό, μετά μια έχω μια δεν έχω κ παλι όμως κάτι σταγόνες. 25 μερες σήμερα. Εσυ;

21η μερα σημερα! Δεν ειναι πολυ, σαν υγρα με αιμα καποιες φορες... αλλα σε συνδυασμό με τα ράμματα ειναι ενοχλητικό οσο να ναι 😛

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ καθάρισα τελείως στις 35 μέρες περίπου και στις 40 το πρωί ξύπνησα και είχα περίοδο που κράτησε 3 μέρες.. 

Δεν προλαβες να καθαρισεις εσυ 😄 Και ειχα την εντυπωση πως αμα θηλαζεις αργει να ερθει η πρωτη περιοδος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Tweema είπε:

@Valxris @Dim.The. Τι κάνετε; πως ειναι τα μικρά σας που είχαν κρυώσει; 

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Κι εμάς καλύτερα είναι ο μικρός, δόξα τω Θεώ, έχει ακόμα λίγο βηχαλάκι μόνο και τα δύο τελευταία βράδια κοιμάται καλύτερα και δεν πνίγεται. Από εχθές το βράδυ με πονάει εμένα ο λαιμός μου και καταπίνω με δυσκολία, για να δούμε πώς θα πάει.

Ο αφαλός έπεσε στην κόρη μου μες το μαιευτήριο και στον γιο μου την πρώτη εβδομάδα γιατί άρχισα καθυστερημένα να τον καθαρίζω με οινόπνευμα.

Τα λόχεια στην πρώτη γέννα κράτησαν δύο βδομάδες και τώρα σε αυτήν τρεις εβδομάδες και μου φάνηκε και περίεργο, αλλά απ' ότι διαβάζω από σας, λίγες μέρες είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα καλωσορισες στο κλαμπ! 😅😂 

Κάναμε και εμεις την nst, την ειδε ο γιατρός που ειχε εφημερια και πηρε τον γιατρο μας τηλέφωνο και του ειπε οτι κανω 15-20 λεπτες συσπάσεις που δεν καταλαβαίνω και εμενα μου είπε ότι βρίσκομαι στις τελευταίες μέρες.. Ο γιατρός μου μου έστειλε μήνυμα ύστερα και με ενημέρωσε ότι μιλησε με τον γιατρο που ειδε την nst και οτι λογικά οι 15-20 λεπτες ειναι προπαρασκευαστικες.. 🤷🏼‍♀️😥 Κλεισαμε για 19 του μηνα να τα πούμε παλι να δουμε τι γίνεται.. 

Εσεις τι κάνετε; 

Δεν κατάλαβα. Καλό δεν ειναι? Δεν σημαίνει κατι? Ότι ξεκινάει η διαδικασία ή ουτε καν???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν κατάλαβα. Καλό δεν ειναι? Δεν σημαίνει κατι? Ότι ξεκινάει η διαδικασία ή ουτε καν???

Κι εγώ για καλό το ακούω 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν κατάλαβα. Καλό δεν ειναι? Δεν σημαίνει κατι? Ότι ξεκινάει η διαδικασία ή ουτε καν???

Μάλλον.. Δεν ξέρω 🤷🏼‍♀️ ο γιατρός στο νοσοκομείο ηταν αισιόδοξος ότι απο βδομάδα θα δουμε φως ο δικος μου ο γιατρός που μου ειπε προπαρασκευαστικες με μπερδεψε.. 

Δυο μερες τωρα βέβαια ειμαι συνέχεια μες στην κουραση, την ενόχληση και τετοια.. Πιστεύω κοντεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μάλλον.. Δεν ξέρω 🤷🏼‍♀️ ο γιατρός στο νοσοκομείο ηταν αισιόδοξος ότι απο βδομάδα θα δουμε φως ο δικος μου ο γιατρός που μου ειπε προπαρασκευαστικες με μπερδεψε.. 

Δυο μερες τωρα βέβαια ειμαι συνέχεια μες στην κουραση, την ενόχληση και τετοια.. Πιστεύω κοντεύω 

Δεν τον ρώτησες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν τον ρώτησες??

Οχι.. Αν προλάβω θα πάμε Πέμπτη γιατρό και θα μας πει.. Εσείς έχετε τίποτα παρόμοιο; κανενα νεο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι.. Αν προλάβω θα πάμε Πέμπτη γιατρό και θα μας πει.. Εσείς έχετε τίποτα παρόμοιο; κανενα νεο; 

Εγώ κανένα νέο. Νιώθω γενικά συσπάσεις πιο πολλές από πριν αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Δευτέρα θα σας πω που θα γυρίσω απο το nst μπας και έχουμε καμία εξέλιξη. Γενικά πάντως ήσυχα τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Είναι εύκολος να τον φορέσεις; δεν μπαινει το μωρό σε ξαπλωτη θέση καθόλου; ring sling να πας να δοκιμάσεις για να δεις αν σε βολεύει. Κ που ξέρεις μπορεί να σε βοηθήσουν να θηλασεις τον μικρό κ σε αυτόν που έχεις. 

Φοριέται ευκολα αλλά δεν μπαίνει σε ξαπλωτη θέση. Θα παω γιατί δεν αντέχω ακουνητη στον καναπέ με το βυζί στο χέρι 😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι.. Αν προλάβω θα πάμε Πέμπτη γιατρό και θα μας πει.. Εσείς έχετε τίποτα παρόμοιο; κανενα νεο; 

Μόνο nst έκανες ή και κολπική εξέταση?? Ξέχασα να σε ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Μόνο nst έκανες ή και κολπική εξέταση?? Ξέχασα να σε ρωτήσω.

Μόνο nst κάναμε και δεν ήταν ο γιατρός μου εκεί οπότε και να μου το λεγανε θα αρνιομουν. Αλλα απο οτι καταλαβα θα κάνουμε την Πέμπτη μαζι με την καλλιέργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Μόνο nst κάναμε και δεν ήταν ο γιατρός μου εκεί οπότε και να μου το λεγανε θα αρνιομουν. Αλλα απο οτι καταλαβα θα κάνουμε την Πέμπτη μαζι με την καλλιέργεια 

Καλημέρα χρόνια πολλά. 

Αν δεν γεννήσεις μέχρι την πητ πόσες μέρες θα σε αφήσει παραπάνω ο γιατρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα χρόνια πολλά. 

Αν δεν γεννήσεις μέχρι την πητ πόσες μέρες θα σε αφήσει παραπάνω ο γιατρός σου?

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Κ εγώ θέλω να την ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού πόσο παραπάνω θα περιμένουμε. Δεν το έχουμε συζητήσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά! Κ εγώ θέλω να την ρωτήσω στο επόμενο ραντεβού πόσο παραπάνω θα περιμένουμε. Δεν το έχουμε συζητήσει

Εμένα μού είπε μία βδομάδα θα με περιμένει 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα χρόνια πολλά. 

Αν δεν γεννήσεις μέχρι την πητ πόσες μέρες θα σε αφήσει παραπάνω ο γιατρός σου?

Είπαμε ότι θα το συζητήσουμε την Πέμπτη και αυτο αν και ξέρω απο την μαια οτι περιμενει σίγουρα βδομάδα και οτι γενικα ειναι υπερ του φυσιολογικου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Είπαμε ότι θα το συζητήσουμε την Πέμπτη και αυτο αν και ξέρω απο την μαια οτι περιμενει σίγουρα βδομάδα και οτι γενικα ειναι υπερ του φυσιολογικου 

Ναι κ εμένα έτσι είναι υπέρ του φυσιολογικού. Λογικά βέβαια  με πολύ συχνή παρακολούθηση μολις περάσουμε την πητ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι κ εμένα έτσι είναι υπέρ του φυσιολογικού. Λογικά βέβαια  με πολύ συχνή παρακολούθηση μολις περάσουμε την πητ

Εμένα είναι πολυ χαλαρος😂 εγω χθες το βράδυ ονειρευόμουν οτι κανω συσπάσεις και οτι γενναω αλλα οτι κοιμαμαι και δεν το καταλαβαίνω και ξυπνησα 7 η ωρα και προσπαθουσα να δω αν κανω συσπάσεις.. Με αγχωσαν περισσότερο τωρα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα είναι πολυ χαλαρος😂 εγω χθες το βράδυ ονειρευόμουν οτι κανω συσπάσεις και οτι γενναω αλλα οτι κοιμαμαι και δεν το καταλαβαίνω και ξυπνησα 7 η ωρα και προσπαθουσα να δω αν κανω συσπάσεις.. Με αγχωσαν περισσότερο τωρα😂

Εγώ είδα ότι έπαιρνα τηλ τον άνδρα μου να του πω ότι γεννάω κ αυτός ήταν κάπου με πολλή φασαρία και δεν με άκουγε και φώναζα "ΓΕΝΝΑΩΩΩΩ" και ξύπνησα τρομαγμένη,έλεγξα κ εγώ μπας κ όντως γενναω κ μετά έβαλα τα γέλια!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2021 at 12:33 ΜΜ, ο/η Tweema είπε:

Εχω μια απορία... Πως ξέρεις ότι ήταν περίοδος;; 

Η αλήθεια ειναι οτι δεν το ξέρω...απλά ειχα πόνους περιόδου την πρώτη μέρα που δεν ειχα στα λοχεια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν ή έχουν κάποιον στην οικογένεια!! Έχω καιρό να μπω αλλά ήμουν πολύ πιεσμένη το τελευταίο διάστημα.. ευτυχώς φύγαμε διακοπές κ λίγο ηρέμησα! @Clairy. Κ η δικιά μου είχε θέμα με το στομάχι αλλά έχει βελτιωθεί παααρα πολύ..είχε βγάλει στα μάγουλα κάτι σαν ιδρωτήρια αλλά ήταν από τον καύσωνα γιατί έφυγαν γρήγορα κ δεν εμφανίστηκαν ξανά! Το συζήτησα με τον παιδίατρο όμως δεν ανησυχεί προς το παρόν.

Για τα λοχεια που λέγατε εμένα μου κράτησαν γύρω στις 30 ημέρες και στις 2..πάνω που έλεγα καθάρισα έβγαιναν πάλι λίγα και στο τέλος έγιναν καφέ κίτρινα!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...