Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Είσαι ρε συ λογικά! Τις εξετάσεις κλπ δεν στις γράφει ο γιατρός σου και πληρώνεις απλά συμμετοχή; 

Ναι αν και εκεινος δεν συνεργάζεται με εοππυ αλλα το νοσοκομείο με ρώτησε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ξέρεις αν εισαι ή δεν εισαι εοππυ; εγω απο τοτε που καταργηθηκαν τα βιβλιαρια πολυ εχω μπερδευτει.. Οχι με ρωτησαν αν εχω αλλη ερώτηση αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.. 

Κορίτσι μου αφού εργάζεσαι, ασφαλίζεσαι είσαι με εοππυ. Οι τιμές χωρίς ασφάλεια στα ιδιωτικά αλλάζει γιαυτό κ σε ρώτησαν.. Τα μαιευτήρια παίρνουν κάποια χρήματα από την ασφαλιστικό φορέα της λεχωνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Καλημέρα....έφτιαξα την βαλίτσα σημερα.....συμμαζέψω και το δωμάτιο...έφτιαξα συρταριερα...και τώρα έβαλα ένα πλυντηριο με τα σεντονακια...και καποια ρουχαλακια επόμενα μεγέθη...αλλά εφόσον κάθομαι να μπουν και αυτά στην σειρά να μν τα χω σε σακούλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα....έφτιαξα την βαλίτσα σημερα.....συμμαζέψω και το δωμάτιο...έφτιαξα συρταριερα...και τώρα έβαλα ένα πλυντηριο με τα σεντονακια...και καποια ρουχαλακια επόμενα μεγέθη...αλλά εφόσον κάθομαι να μπουν και αυτά στην σειρά να μν τα χω σε σακούλες!!!

Εχω ξεκινήσει και πιστεύω ότι τα πλυντηρια δεν θα τελειωσουν ποτε😂 νιωθω οτι δεν θα είμαι ποτε έτοιμη 😂ποτέ έχεις γιατρο; τι νεα έχουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!

Εγώ πήγα χθες γιατρό, είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, ακόμα πάνω η μικρούλα,έκανε κ  εξέταση με το χέρι και είπε ότι έχει λειανθεί ο τράχηλος και είναι λίγο πιο αισιόδοξα τα πράγματα!!! Μέχρι την Κυριακή είναι η ΠΗΤ. ΤωραΘα γίνει κάνα θαύμα; δεν ξέρω!!🥺 Είπαμε περιμένουμε ως Κυριακή Δευτέρα και άλλες δύο μέρες και βλέπουμε... Διαστολή γιοκ... Σήμερα είχα κάτι καφέ υγρά και χάρηκα, λέω κάτι γίνεται... Τον πήρα τηλέφωνο και λέει όχι κοπέλα μου από την εξέταση είναι άμα δεν έρθουν πόνοι δεν ξεκινάει ο τοκετός!

Ουφ, κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!

Εγώ πήγα χθες γιατρό, είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, ακόμα πάνω η μικρούλα, εξέταση με το χέρι και είπε ότι έχει λειανθεί ο τράχηλος και είναι λίγο πιο αισιόδοξα τα πράγματα!!! Μέχρι την Κυριακή είναι η ΠΗΤ. ΤωραΘα γίνει κάνα θαύμα; δεν ξέρω!!🥺 Είπαμε περιμένουμε ως Κυριακή Δευτέρα και άλλες δύο μέρες και βλέπουμε... Διαστολή γιοκ... Σήμερα είχα κάτι καφέ υγρά και χάρηκα, λέω κάτι γίνεται... Τον πήρα τηλέφωνο και λέει όχι κοπέλα μου από την εξέταση είναι άμα δεν έρθουν πόνοι δεν ξεκινάει ο τοκετός!

Ουφ, κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Μπορεί να σπάσουν τα νερά κιολας... Ευχομαι να πάνε όλα όπως τα θες!! Σύντομα θα την κρατας αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπορεί να σπάσουν τα νερά κιολας... Ευχομαι να πάνε όλα όπως τα θες!! Σύντομα θα την κρατας αγκαλιά 

Αχ τώρα στην περίπτωση μου δεν θέλουμε να σπάσουν τα νερά!!! Τι να πω τώρα άλλο.... Όπως και να χει μέχρι την άλλη εβδομάδα θα την έχουμε παρέα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες!!

Εγώ πήγα χθες γιατρό, είδε ο γιατρός στον υπέρηχο, ακόμα πάνω η μικρούλα, εξέταση με το χέρι και είπε ότι έχει λειανθεί ο τράχηλος και είναι λίγο πιο αισιόδοξα τα πράγματα!!! Μέχρι την Κυριακή είναι η ΠΗΤ. ΤωραΘα γίνει κάνα θαύμα; δεν ξέρω!!🥺 Είπαμε περιμένουμε ως Κυριακή Δευτέρα και άλλες δύο μέρες και βλέπουμε... Διαστολή γιοκ... Σήμερα είχα κάτι καφέ υγρά και χάρηκα, λέω κάτι γίνεται... Τον πήρα τηλέφωνο και λέει όχι κοπέλα μου από την εξέταση είναι άμα δεν έρθουν πόνοι δεν ξεκινάει ο τοκετός!

Ουφ, κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα!!

Υπομονή δεν έμεινε πολύ ακόμα! Όλα καλά να πάνε!!! Η εξέταση σε πόνεσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μία άλλη ερώτηση τώρα για όσες κοπέλες πάνε στο ΙΑΣΩ:

Υπάρχουν κάποιες εξετάσεις για το μωρό που περιλαμβάνονται στην τιμή και κάποιες άλλες που είναι έξτρα που είναι για την ακοη  κ κάποιες ακόμα. Θα κάνετε τις βασικές που περιλαμβάνονται και τις υπόλοιπες έξω μήπως είναι πιο οικονομικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Και μία άλλη ερώτηση τώρα για όσες κοπέλες πάνε στο ΙΑΣΩ:

Υπάρχουν κάποιες εξετάσεις για το μωρό που περιλαμβάνονται στην τιμή και κάποιες άλλες που είναι έξτρα που είναι για την ακοη  κ κάποιες ακόμα. Θα κάνετε τις βασικές που περιλαμβάνονται και τις υπόλοιπες έξω μήπως είναι πιο οικονομικά??

Εγώ στην κόρη μου δεν τις έκανα ποτέ τις υπόλοιπες, ούτε μέσα ούτε εξω😂😂 το ίδιο θα κάνω και τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Υπομονή δεν έμεινε πολύ ακόμα! Όλα καλά να πάνε!!! Η εξέταση σε πόνεσε?

Α ήθελα να σας το πω και αυτό. Ρε κορίτσια μου γλυκά όλα είναι σχετικά! Την προηγούμενη εβδομάδα που είχα πάει και ήμουν στην αναμονή ήταν μία κοπέλα μέσα που τσίριζε ,την άκουγε όλο το τετράγωνο!!! Και όταν μου είπε θα σε δω από κάτω είπα "καλά κρασιά" καθώς θυμόμουν την προηγούμενη κοπέλα! Εντάξει, είναι ενοχλητικό, αλλά όχι και τόσο για να τσιρίζεις!! Ήταν κάπως περίεργο, είμαστε ευαίσθητες αυτό τον καιρό από κάτω, αλλά όχι και έτσι όπως τα παρουσιάζουν! Και το λέω εγώ που είμαι η σούπερ λιγόψυχη!! Μην ακούτε κανέναν! Η κάθε μία αντιλαμβάνεται τον πόνο διαφορετικά. Δεν ήταν ούτε ένα λεπτό η εξέταση. Και από ότι αποδείχτηκε είναι καλό να γίνεται γιατί έχει καλύτερη εικόνα ο γιατρός σε σχεση με τον υπέρηχο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ στην κόρη μου δεν τις έκανα ποτέ τις υπόλοιπες, ούτε μέσα ούτε εξω😂😂 το ίδιο θα κάνω και τώρα 

Ναι είπα να ρωτήσω γιατί τις είδα στον κατάλογο και δεν ειχα ιδέα! Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι είπα να ρωτήσω γιατί τις είδα στον κατάλογο και δεν ειχα ιδέα! Ευχαριστώ

Νομίζω σε όλα τα μαιευτήρια γίνονται κάποιες εξετάσεις που ειναι μεσα στην τιμή και καποιες που τις πληρώνεις εξτρα. Η παιδίατρος εμένα μου είπε αν μπορώ οικονομικά να τις κάνω καλό θα ήταν. Αν δεν μπορώ τουλάχιστον από τις εξτρα να κάνω έστω μια για μεταβολικά νοσήματα καπως έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω ξεκινήσει και πιστεύω ότι τα πλυντηρια δεν θα τελειωσουν ποτε😂 νιωθω οτι δεν θα είμαι ποτε έτοιμη 😂ποτέ έχεις γιατρο; τι νεα έχουμε; 

Παρασκευή.....δύο μέρες νόμιζα πως θα βγει το μωρό όλο κάτι έκανε εκεί κατω...και ελεγα είναι νωρίς...μν κάνεις τετοια!!!!😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Νομίζω σε όλα τα μαιευτήρια γίνονται κάποιες εξετάσεις που ειναι μεσα στην τιμή και καποιες που τις πληρώνεις εξτρα. Η παιδίατρος εμένα μου είπε αν μπορώ οικονομικά να τις κάνω καλό θα ήταν. Αν δεν μπορώ τουλάχιστον από τις εξτρα να κάνω έστω μια για μεταβολικά νοσήματα καπως έτσι.

 Ναι για τα Μεταβολικά νοσήματα και για τα αυτιά. Στο ΙΑΣΩ Θεσσαλίας είναι + 125 ευρω. Εγώ λέω μήπως έξω είναι πιο οικονομικά γιατί 150 το ένα 150 το άλλο, 100 ευρώ Θα μας βγουν μόνο τα τεστ κοβιντ...ειπα μήπως γίνονται και έξω πιο οικονομικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Και μία άλλη ερώτηση τώρα για όσες κοπέλες πάνε στο ΙΑΣΩ:

Υπάρχουν κάποιες εξετάσεις για το μωρό που περιλαμβάνονται στην τιμή και κάποιες άλλες που είναι έξτρα που είναι για την ακοη  κ κάποιες ακόμα. Θα κάνετε τις βασικές που περιλαμβάνονται και τις υπόλοιπες έξω μήπως είναι πιο οικονομικά??

Πριν λιγο μου ειπε η μαια οτι δεν χρειάζεται να τις κανουμε γιατι μπορούν να γραφτουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πριν λιγο μου ειπε η μαια οτι δεν χρειάζεται να τις κανουμε γιατι μπορούν να γραφτουν 

Αα ωραία μπας κ γλιτώσουμε τίποτα,θα μας βγει ο κούκος αηδόνι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; προσπαθώ να σας προλαβαίνω αλλά κάπου σας χάνω... Γέννησε η @Lia5

@Valxris πηρα μαρσιπο από babywearing 365, τον mini monkey στα 35€. Είναι εργονομικος! Η κοπέλα που τους πουλάει πολυ καλή! 

Γέννησα την Κυριακή! Όλα καλά με τον τοκετό και είμαστε καλά και οι 2. Μας δυσκολεύει ο θηλασμός όμως γιατί το μωρό είναι μικρο και δεν πιάνει καλά το στήθος ενώ έχω αρκετό γάλα. Είπα θα το πάω αποκλειστικά αλλά έχασε πάνω από το 10% του βάρους έκανε πολύ ικτερο του έπεσε και το σάκχαρο πολύ. Οπότε βγάζω με το θήλαστρο και του δινω και λίγο συμπλήρωμα ξένο να πάρει λίγο βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Σχετικά με τα χθεσινα τα των τιμών 

Η τιμη που μου ειπαν ειναι και τα υπόλοιπα μεσα περα απο τις έξτρα του μωρου και τα τεστ κοβιντ. 

Μου ειπε η μαια να κανουμε τα μεταβολικα νοσηματα μόνο γιατι τα υπόλοιπα γράφονται 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Σχετικά με τα χθεσινα τα των τιμών 

Η τιμη που μου ειπαν ειναι και τα υπόλοιπα μεσα περα απο τις έξτρα του μωρου και τα τεστ κοβιντ. 

Μου ειπε η μαια να κανουμε τα μεταβολικα νοσηματα μόνο γιατι τα υπόλοιπα γράφονται 

 

Καλημέρα!!! Νιώθω πολύ κουρασμένη,έχω υπνηλία και αργοσβηνω από τη ζέστη! Μόλις άναψα air condition! Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Νιώθω πολύ κουρασμένη,έχω υπνηλία και αργοσβηνω από τη ζέστη! Μόλις άναψα air condition! Εσύ; 

Εγω τρεχω πάλι 😂 εχω μπειμπι σιτινγκ την αδελφη μου.. Και μου δώσανε ημερομηνία για τον πολιτικο κατα πασα πιθανότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω τρεχω πάλι 😂 εχω μπειμπι σιτινγκ την αδελφη μου.. Και μου δώσανε ημερομηνία για τον πολιτικο κατα πασα πιθανότητα 

Εσύ αλίμονο, μη κάτσεις καμιά μέρα!!! 😄😄😄 Χαρά στο κουράγιο σου με τέτοια ζέστη! Άντε ωραία που ξεμπερδεψες κ με τον γάμο! Ποτέ σου είπαν; Θα προλάβεις; 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εσύ αλίμονο, μη κάτσεις καμιά μέρα!!! 😄😄😄 Χαρά στο κουράγιο σου με τέτοια ζέστη! Άντε ωραία που ξεμπερδεψες κ με τον γάμο! Ποτέ σου είπαν; Θα προλάβεις; 😂😂😂

Αυτοι θελανε αυριο 😂 αλλα τελικα μου ειπαν για τρίτη.. Τον άντρα μου σκέφτομαι που θα γκρινιαζει 😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτοι θελανε αυριο 😂 αλλα τελικα μου ειπαν για τρίτη.. Τον άντρα μου σκέφτομαι που θα γκρινιαζει 😂😂 

Γιατί να γκρινιάζει; 10 λεπτά υπόθεση είναι, κλιματισμό θα έχει, μια χαρά θα είναι πες του !!! 😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Γέννησα την Κυριακή! Όλα καλά με τον τοκετό και είμαστε καλά και οι 2. Μας δυσκολεύει ο θηλασμός όμως γιατί το μωρό είναι μικρο και δεν πιάνει καλά το στήθος ενώ έχω αρκετό γάλα. Είπα θα το πάω αποκλειστικά αλλά έχασε πάνω από το 10% του βάρους έκανε πολύ ικτερο του έπεσε και το σάκχαρο πολύ. Οπότε βγάζω με το θήλαστρο και του δινω και λίγο συμπλήρωμα ξένο να πάρει λίγο βάρος. 

Να σας ζήσει!!!! Αφού χρειάστηκε για ιατρικούς λόγους, δεν πειραζει που έδωσες ξένο! Είναι για καλό! Υπομονή.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...