Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Lia5 είπε:

Εδώ σήμερα έχει δροσιά και αέρα 🤩 Νιώθω υπέροχα 👌 Τι καλά που θα ήταν να κρατήσει για τις επόμενες 3 βδομάδες 🙏

Αχ, τι ωραία! Λίγη δροσιά!!!! Εδώ στην Αθήνα δε θα δροσίσει πριν τον Οκτώβριο 🤣 εντάξει, δεν έχει υπερβολική ζέστη αλλά έχει 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 35 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, τι ωραία! Λίγη δροσιά!!!! Εδώ στην Αθήνα δε θα δροσίσει πριν τον Οκτώβριο 🤣 εντάξει, δεν έχει υπερβολική ζέστη αλλά έχει 😕

Καλά μη φανταστείς ότι έχει μεγάλη διαφορά εδώ, αλλά αν το συγκρίνεις με τα 40αρια που είχαμε, πλέον είμαστε ευχαριστημένοι 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από αποφρακτηρα μύτης τι πήρατε; Ή όσες έχετε ήδη χρησιμοποιήσει κάποιον κ ήταν καλός, θα εκτιμούσα προτάσεις! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Στο σίδερο καθομαι καναπε και χαμηλα την σιδερωστρα εχω την τηλεόραση μπροστά και διπλα ο ανεμιστηρας😂 

 

Μια χαρά, κυρία!!!😎🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ειστε με τις προετοιμασιες; 

Καλά εγώ είμαι έτοιμη!!Έτσι λέω δλδ!!38 σήμερα,38+1 αύριο...!!!😊

Πέρα από τις προετοιμασίες για το μωρό κάνεις καμιά ασκήσεις γιόγκα εγκυμοσύνης ,για την προετοιμασία του τοκετού ή και αναπνοές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ειστε με τις προετοιμασιες; 

Εγώ θέλω να πιστεύω πως αυτή την εβδομάδα θα τελειώσω κ αν όχι με όλα θα μείνουν ελάχιστα. Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ θέλω να πιστεύω πως αυτή την εβδομάδα θα τελειώσω κ αν όχι με όλα θα μείνουν ελάχιστα. Εσύ;

Σχεδόν έτοιμη και εγω... Παρήγγειλα του φαρμακειου τα πράγματα και τις πανες πιστεύω ότι αυριο θα ειναι εδω.. Αυτες τις μέρες θα φτιάξω και την παντα της κουνιας..το στρώμα εμεινε.. Με έπιασε παλι με τις δουλειές... Γενικη.. Θέλω να παρω και κατι κουτια να τακτοποιήσω καποιες πανες και τα καλτσακια κλπ 

Αλλα είμαστε ζε γενικες γραμμες έτοιμοι.. 

Εγω δεν κανω τίποτα απο ασκήσεις... Και θελω πολυ να κανω καθισματα γιατι περπάτημα και σκαλες δεν κανω.. Αλλα τα καθίσματα εννοούμε τα squats? Λογικα αυτην την βδομάδα θα κανω και μαθημα με την μαια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Σχεδόν έτοιμη και εγω... Παρήγγειλα του φαρμακειου τα πράγματα και τις πανες πιστεύω ότι αυριο θα ειναι εδω.. Αυτες τις μέρες θα φτιάξω και την παντα της κουνιας..το στρώμα εμεινε.. Με έπιασε παλι με τις δουλειές... Γενικη.. Θέλω να παρω και κατι κουτια να τακτοποιήσω καποιες πανες και τα καλτσακια κλπ 

Αλλα είμαστε ζε γενικες γραμμες έτοιμοι.. 

Εγω δεν κανω τίποτα απο ασκήσεις... Και θελω πολυ να κανω καθισματα γιατι περπάτημα και σκαλες δεν κανω.. Αλλα τα καθίσματα εννοούμε τα squats? Λογικα αυτην την βδομάδα θα κανω και μαθημα με την μαια.. 

Ναι αυτά!!!εγώ κάνω αλλά όχι 3 φορες την ημέρα που λένε!!!🤪όσο μπορώ..

Η μαία λέει ότι βοηθάνε οι ασκήσεις κ το περπάτημα πολύ και οι σκάλες...ο γιατρός μου πάλι λέει κάνε ο,τι θες αν δεν κατέβει το μωρό ,δεν κατεβαίνει!!Τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι να πω.. Θα τριγυρναω το σπιτι στα τέσσερα 😂 και εγω θελω να κανω αλλα δεν τα κανω ποτε σωστα😂 

Έτσι μου είπε η μαία,σφουγγαρίζει λέει στα τέσσερα!!!😁😁Γιατί δεν τα κάνεις σωστά; Εννοείς με συνέπεια;;ή  λάθος τις ασκήσεις; Πάντως βοηθάνε γιατί εγώ που τις κάνω οσο μπορω δεν έχω πόνους στην πλάτη κλπ. Είμαι οκ..οπότε θα βοηθάνε λέω εγώ τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Έτσι μου είπε η μαία,σφουγγαρίζει λέει στα τέσσερα!!!😁😁Γιατί δεν τα κάνεις σωστά; Εννοείς με συνέπεια;;ή  λάθος τις ασκήσεις; Πάντως βοηθάνε γιατί εγώ που τις κάνω οσο μπορω δεν έχω πόνους στην πλάτη κλπ. Είμαι οκ..οπότε θα βοηθάνε λέω εγώ τώρα...

Δεν κάνω τις ασκήσεις σωστά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ειστε με τις προετοιμασιες; 

Έχω πλύνει και σιδερωσει τα ρουχαλακια που θα χρειαστούμε τον πρώτο καιρό..έχω βάλει σε ένα σημείο και τα δικά μου τα του νοσοκομείου.....έχω πάρει τα του φαρμακειου..μέσα στην βδομάδα λέω να φτιάξω την βαλίτσα...να καταλήξω σε καρότσι..και στρώμα για την κούνια...νομίζω έχω μείνει λίγο πίσω σε σχέση με όλες σας...αλλά έλειπα στους γονείς μου μια βδομάδα και τώρα θα οργανωθω....παρακολούθησα και κάποια μαθήματα ανώδυνου στο ίντερνετ..αλλά δεν ξέρω δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να με συντονισω εκείνη την στιγμή🤪😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Έχω πλύνει και σιδερωσει τα ρουχαλακια που θα χρειαστούμε τον πρώτο καιρό..έχω βάλει σε ένα σημείο και τα δικά μου τα του νοσοκομείου.....έχω πάρει τα του φαρμακειου..μέσα στην βδομάδα λέω να φτιάξω την βαλίτσα...να καταλήξω σε καρότσι..και στρώμα για την κούνια...νομίζω έχω μείνει λίγο πίσω σε σχέση με όλες σας...αλλά έλειπα στους γονείς μου μια βδομάδα και τώρα θα οργανωθω....παρακολούθησα και κάποια μαθήματα ανώδυνου στο ίντερνετ..αλλά δεν ξέρω δεν νομίζω ότι θα καταφέρω να με συντονισω εκείνη την στιγμή🤪😜

Όλα θα τα κάνεις,δεν πειράζει!!

Καλά κι εγώ με τις αναπνοές κ τις στασεις..τα βλέπω τα ξαναβλεπω αλλά εκείνη την ώρα ποιος ξέρει τι θα κάνουμε!!!😁😁😁🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν θυμάμαι με ποια κοπέλα λεγαμε για την αλλαγη πανας αλλα εχουν πανω τα πακετα οδηγίες 

IMG_20210719_120310.jpg

Στο YouTube έχει πάρα πολλά βιντεάκια αλλά φαντάζομαι θα μας δείξουν και εκεί από την κλινική ή το νοσοκομείο αντίστοιχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε??

Καλά είμαστε ,τρωγόμαστε με τα ρούχα μας!!! Έχω τελειώσει τα πάντα και δεν περνάει η μέρα τώρα, μου την έχει δώσει, περιμένω! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση τώρα... Έχετε βρει παιδίατρο ή σύμβουλο θηλασμού ή κάτι τέτοιο;; Μήπως πριν γεννήσουμε πρέπει να το κανονίσουμε αυτό, ούτως ώστε αν χρειαστεί να μας βοηθήσουν στο θηλασμό π.χ. για όσες θέλουν να θηλάσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ερώτηση τώρα... Έχετε βρει παιδίατρο ή σύμβουλο θηλασμού ή κάτι τέτοιο;; Μήπως πριν γεννήσουμε πρέπει να το κανονίσουμε αυτό, ούτως ώστε αν χρειαστεί να μας βοηθήσουν στο θηλασμό π.χ. για όσες θέλουν να θηλάσουν;

Εγώ έχω σύμβουλο θηλασμού. Έχω κάνει μάθημα/προετοιμασία και όταν γυρίσουμε από το μαιευτήριο θα έρθει και σπίτι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ έχω σύμβουλο θηλασμού. Έχω κάνει μάθημα/προετοιμασία και όταν γυρίσουμε από το μαιευτήριο θα έρθει και σπίτι 😊

Έχεις βρει χωριστά παιδίατρο και άλλον σύμβουλο θηλασμού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Έχεις βρει χωριστά παιδίατρο και άλλον σύμβουλο θηλασμού;

Οι παιδίατροι εδώ δεν είναι υποστηρικτικοι ως προς τον θηλασμό, οπότε θα πηγαίνουμε σε κάποιον όταν χρειάζεται χωρίς να τον συμβουλευομαι. Εστιασα εξ αρχής στη σύμβουλο για να είμαι προετοιμασμένη και αν χρειαστώ να έχω βοήθεια μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Πως ειστε; @Love32εγω παλουκοθηκα λιγακι γιατι σήμερα παροτι δεν εκανα παρα πολλες δουλειες με πιανει ενα σφίξιμο χαμηλα σαν αυτο οταν περπατας πολλή ώρα!

Μου ηρθαν τα πράγματα του φαρμακειου 18€  168τμχ πανες! 

Πηρα κρεμα λανολινης, επιθέματα και φυσιολογικό ορο για την μπουμπου! 

Και εγω σκεφτηκα να δω κανένα βίντεο στοyoutube με την φροντιδα του μωρου για να φρεσκαρω τις γνώσεις 😂 κατα τα αλλα ψαχνω κορδελα κοκκινη και δεν βρισκω στο ίντερνετ κατι που να μου αρεσει. 

Και κορμακια λευκα ψαχνω αλλα δεν κοιταξα ακομη. 

Παιδιατρο εχω κατα νου μια εδω κοντα απλα θέλω να μαθω απο κανεναν γνωστο αποψη αλλα εχει καλες κριτικές στο doctor anytime 

Απο θεμα θηλασμου θελω να ειναι υποστηρικτικη αν και τον πρωτο καιρο θα εχω την μαια μου να ερθει σπιτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...