Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;;; 

Καλημέρα!!! 

Ξυπνησα χάλια, πιασμένη κ ανακατευομαι. Ελπίζω ότι θα συνέλθω σε λιγάκι. Εσυ κορίτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ μια χαρά είμαι! Ίσως έχω αρχίσει λίγο να αγχώνομαι για όλα, ίσως! 🤭

Χαχαχαχ γιατί καλέ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μαντέψτε ποιος έκλεισε ραντεβού σε λάθος ικα κ πήγε τζάμπα 🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Μπράβο! Όχι μπράβο! 😂 Και τώρα; Θα βρεις σύντομα να κλείσεις στο σωστό; Σταμάτησες τη δουλειά ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μαντέψτε ποιος έκλεισε ραντεβού σε λάθος ικα κ πήγε τζάμπα 🙋🏼‍♀️🙋🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Ωχ.... Κρίμα! Για να καταθέσεις ή για γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μπράβο! Όχι μπράβο! 😂 Και τώρα; Θα βρεις σύντομα να κλείσεις στο σωστό; Σταμάτησες τη δουλειά ε;

Βρήκα για Δευτέρα ευτυχώς! 🤣

Τυπικά σταμάτησα, τωρα θα κάνω μια εξυπηρετιση για 2 3 μέρες ακόμα 😜

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ωχ.... Κρίμα! Για να καταθέσεις ή για γιατρό;

Για να καταθέσω ναι.. Τουλάχιστον εκεί που πήγα μου είπαν τα χαρτιά είναι κομπλέ οπότε απλά θα τα πάω τη Δευτέρα στο σωστο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Βρήκα για Δευτέρα ευτυχώς! 🤣

Τυπικά σταμάτησα, τωρα θα κάνω μια εξυπηρετιση για 2 3 μέρες ακόμα 😜

Για να καταθέσω ναι.. Τουλάχιστον εκεί που πήγα μου είπαν τα χαρτιά είναι κομπλέ οπότε απλά θα τα πάω τη Δευτέρα στο σωστο😅

Πάλι καλά που βρήκες αμέσως ραντεβού κ σε εξυπηρετησαν και με τα χαρτιά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ γιατί καλέ; 

Για τον τοκετό πιο πολύ, πως θα είναι κ τέτοια. Ήμουν πολύ κουλ τόσο καιρό κ είχα αρχίσει να ανησυχώ 😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Βρήκα για Δευτέρα ευτυχώς! 🤣

Τυπικά σταμάτησα, τωρα θα κάνω μια εξυπηρετιση για 2 3 μέρες ακόμα 😜

Για να καταθέσω ναι.. Τουλάχιστον εκεί που πήγα μου είπαν τα χαρτιά είναι κομπλέ οπότε απλά θα τα πάω τη Δευτέρα στο σωστο😅

Κάνεις και εξυπηρέτηση μάλιστα 😏 Κι εγώ δε βγαίνω καν από το σπίτι πριν πέσει ο ήλιος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Κατάφερα σας διάβασα, ειχα μέρες να μπω.. 

Θα πω ότι θυμάμαι.. 

@Dogmom να σου ζήσει το μωράκι σου.. Σύντομα να το πάρετε σπίτι σας.

14 μέρες άδεια πατρότητας δεν ισχύει ακόμα! Εγώ μπάλα πήρα στην 38η εβδ με ανακουφίζε στους πόνους της μέσης..εγώ στο μωρό δεν βάζω κάποια κρέμα αλλαγής, εχω κάνει κεραλοιφη εάν χρειαστεί. Η μικρή είναι 37 ημερών βγαίνουμε από 2 ημερών έξω, στο σπίτι δεν έχει έρθει κανεις. Δεν θέλω!! Είμαι στην φάση της λιας. Μονο αυτά θυμάμαι 😂 

@AlKateπολλές φορές οι παλμοί των εμβρύων επηρεάζονται από την δική μας κατάσταση εκείνη την στιγμή. 

@Lia5εσύ είσαι πολύ δικιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Για τον τοκετό πιο πολύ, πως θα είναι κ τέτοια. Ήμουν πολύ κουλ τόσο καιρό κ είχα αρχίσει να ανησυχώ 😄 

Μη σκέφτεσαι τίποτα κοπέλα μου και εγώ αυτό προσπαθώ να κάνω αλλιώς τα έχουμε μέσα στο μυαλό μας ,αλλιώς γίνονται... Βάλε μουσικούλα ..χαλάρωσε!! Και εγώ αυτό κάνω!!!🤪🤪

Όπως είναι να γίνουν να γίνουν τα πράγματα τώρα τα μωράκια αποφασίζουν!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/7/2021 at 1:38 ΜΜ, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια το my new baby κάνει ξανά το δωρεάν μάθημα για την περιποιηση του μωρού αν θέλει κάποια να το παρακολουθήσει. 

Hello!! Το παρακολούθησε σήμερα το σεμινάριο του my new baby; Ερωτησα σχετικά με την κρέμα συγκάματος και κρέμα αλλαγής πάνας. Η πρώτη ειναι για θεραπεία και η δεύτερη είναι για πρόληψη. Και επίσης μπορούμε να χρησιμοποιούμε αμυγδαλέλαιο  όπως σου είπα αν το μωράκι δεν βγάλει κάποια ευαισθησία ή κοκκινίλα. Αν δεν έχει πρόβλημα αμυγδαλέλαιο αλλιώς βάζουμε τις πιο δραστικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

@PanB πραγματικά θελω να μαθω πως το καταφερες😂 

Συστεγαζεται με τον οαεδ που είχα πάει μετά για το 6μηνο και είχα κολλήσει ότι πρέπει να πάω εκεί πάλι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Συστεγαζεται με τον οαεδ που είχα πάει μετά για το 6μηνο και είχα κολλήσει ότι πρέπει να πάω εκεί πάλι 😂😂

Ααα ωραία 😂 κοίτα και εγω ειχα φοβηθει στην αρχή γιατί όταν έκλεισα το ραντεβού εγραφε με αριθμηση τα καταστήματα κλπ και λεω έχει γούστο να κανω καμια πατάτα αλλα τελικα ολα εντάξει.. Βέβαια εμένα με ταλαιπωρησαν γιατι δεν δεχοντουσαν την μουτζουρα και θελανε ξανα σφραγίδα και πηγα τωρα μετα απο μια βδομάδα και το αφησα! Κοντεψα να γεννησω με την ανηφορα.. 

 

Πως την παλεύετε με την γραφειοκρατία στην Ελλάδα; με κανει εξω φρένων καθε φορα οποιαδήποτε υπηρεσία ή δουλειά θελω να κανω..πηρα σήμερα στο δημαρχειο που θα τελεστει ο γάμος και τους ρώτησα αν το πιστοποιητικό που θα φερω θελει μετάφραση και τωρα θυμηθηκανε να μου πουν οτι θελουν πιστοποιητικό γεννησης δικο μου που να εχει εκδοθει πρόσφατα.. Πρωτη φορα το ακουω αυτο.. Στου άντρα μου οταν του ζητησαν το πιστοποιητικό μου δεν του ειπαν τίποτα.. Ποσες φορες εχουμε παρει τηλέφωνο τωρα βρηκαν να μου το πουν.. Λες και τοσα χρόνια θα εχει αλλαξει κατι ας πούμε...και η πρεσβεία της χώρας μου εδω δεν το εκδιδει! Άχρηστη μου ειναι η πρεσβεια τι την εχουν ανοιχτή αν δεν μπορουν να εκδοσουν τιποτα; 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ερώτηση... Το πορτ μπεμπε είπαμε είναι καλαθουνα; και τι είναι οι ιμαντες ασφαλείας για καλαθουνα; το αναφερει στο λητω.. Αλλα δεν ξέρω τι είναι.. Μπορουν ολα τα πορτ μπεμπε να δεθουν με ιμάντες ασφαλειας; ή υπάρχουν συγκεκριμένα μοντελα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Κατάφερα σας διάβασα, ειχα μέρες να μπω.. 

Θα πω ότι θυμάμαι.. 

@Dogmom να σου ζήσει το μωράκι σου.. Σύντομα να το πάρετε σπίτι σας.

14 μέρες άδεια πατρότητας δεν ισχύει ακόμα! Εγώ μπάλα πήρα στην 38η εβδ με ανακουφίζε στους πόνους της μέσης..εγώ στο μωρό δεν βάζω κάποια κρέμα αλλαγής, εχω κάνει κεραλοιφη εάν χρειαστεί. Η μικρή είναι 37 ημερών βγαίνουμε από 2 ημερών έξω, στο σπίτι δεν έχει έρθει κανεις. Δεν θέλω!! Είμαι στην φάση της λιας. Μονο αυτά θυμάμαι 😂 

@AlKateπολλές φορές οι παλμοί των εμβρύων επηρεάζονται από την δική μας κατάσταση εκείνη την στιγμή. 

@Lia5εσύ είσαι πολύ δικιά μου!!

Ξεκινήσε η άδεια πατρότητας.. Συγκεκριμένα εγώ που γέννησα 1 Ιουλίου ο άντρας μου είχε πάρει από την κανονική άδεια του 2 εβδομάδες και θα την πάρει πίσω. Ο νόμος ισχύει ήδη δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια ερώτηση... Το πορτ μπεμπε είπαμε είναι καλαθουνα; και τι είναι οι ιμαντες ασφαλείας για καλαθουνα; το αναφερει στο λητω.. Αλλα δεν ξέρω τι είναι.. Μπορουν ολα τα πορτ μπεμπε να δεθουν με ιμάντες ασφαλειας; ή υπάρχουν συγκεκριμένα μοντελα;; 

Αλλο η καλαθουνα ,άλλο το πορτ μπεμπέ. Θα πάρεις και ιμάντες για πορτ μπεμπέ; Αν πάρεις καθισματάκι ή αυγό δεν έχει κάποιο νόημα νομίζω κιόλας...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Αλλο η καλαθουνα ,άλλο το πορτ μπεμπέ. Θα πάρεις και ιμάντες για πορτ μπεμπέ; Αν πάρεις καθισματάκι ή αυγό δεν έχει κάποιο νόημα νομίζω κιόλας...

 

Τι είναι το πορτ μπεμπε; μεταφερεις το μωρο με αυτο; μας πηρανε δωρο πορτ μπεμπε και μου ηρθε φλαδια να δω τι είναι και αν μπορώ να μεταφέρω το μωρο απο το μαιευτήριο με αυτο.. Καθισμα δεν πηραμε η κουνιαδα μου θα μας δωσει αυγό και θα κοιτάξουμε για αγορά αργότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι είναι το πορτ μπεμπε; μεταφερεις το μωρο με αυτο; μας πηρανε δωρο πορτ μπεμπε και μου ηρθε φλαδια να δω τι είναι και αν μπορώ να μεταφέρω το μωρο απο το μαιευτήριο με αυτο.. Καθισμα δεν πηραμε η κουνιαδα μου θα μας δωσει αυγό και θα κοιτάξουμε για αγορά αργότερα 

Δεν μπορείς με αυτό, αυτό θα το έχεις πχ για αρχή αν κουμπώνει στο καροτσι σου για να το πηγαίνεις καμία βόλτα ή για να κοιμάται μέσα σε αυτό κατά τη διάρκεια της ημέρας. Απ το μαιευτήριο μόνο το αυγό μπορείς να χρησιμοποιήσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ξεκινήσε η άδεια πατρότητας.. Συγκεκριμένα εγώ που γέννησα 1 Ιουλίου ο άντρας μου είχε πάρει από την κανονική άδεια του 2 εβδομάδες και θα την πάρει πίσω. Ο νόμος ισχύει ήδη δηλαδή 

Η άδεια πατρότητας πάει με βάση την ΠΗΤ ή αφού γεννήσεις; Του άντρα μου του είπαν στη δουλειά να πάει να ρωτήσει στον ΟΑΕΔ κι εκεί που πήγε του είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Η άδεια πατρότητας πάει με βάση την ΠΗΤ ή αφού γεννήσεις; Του άντρα μου του είπαν στη δουλειά να πάει να ρωτήσει στον ΟΑΕΔ κι εκεί που πήγε του είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση 🤔

Γιατί στον ΟΑΕΔ; αφού από την εργασία δίνεται; νομίζω παει ανάλογα με το ποτε θα γεννήσεις. Επίσης αν πας προγραμματισμενα μπορείς να την πάρεις 2 μερες πριν τον τοκετό. Αυτά είπαν από τη δουλειά του άντρα μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι είναι το πορτ μπεμπε; μεταφερεις το μωρο με αυτο; μας πηρανε δωρο πορτ μπεμπε και μου ηρθε φλαδια να δω τι είναι και αν μπορώ να μεταφέρω το μωρο απο το μαιευτήριο με αυτο.. Καθισμα δεν πηραμε η κουνιαδα μου θα μας δωσει αυγό και θα κοιτάξουμε για αγορά αργότερα 

Το πορτ μπεμπέ είναι για να κοιμάται το μωρό τους πρώτους μήνες ή αν κουμπώνει στο καρότσι το έχεις για βόλτα. Σου Το έφεραν έτσι σκέτο? Εννοώ συνήθως έχουν κάποια βάση είναι 3 σε 1 με καρότσια.

Όχι δεν μπορείς να μεταφέρεις το μωρό από το νοσοκομείο. Και από νομο αυγό ή καθισματάκι. Εφόσον θα σου δώσουν αυγό, την βολευεις για λίγο καιρό με αυτό.

Εμείς καθισματάκι πήραμε από 0 ως 12 ετών. Παίρνεις ένα δηλαδή που έχει πολλά εξαρτήματα και βγαίνουν βγαίνουν όσο μεγαλώνει το παιδάκι και ανοίγει και η πλάτη. Θα το δείτε αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Η άδεια πατρότητας πάει με βάση την ΠΗΤ ή αφού γεννήσεις; Του άντρα μου του είπαν στη δουλειά να πάει να ρωτήσει στον ΟΑΕΔ κι εκεί που πήγε του είπαν ότι δεν έχουν κάποια ενημέρωση 🤔

Και εγώ έτσι νομίζω ότι όταν γεννήσεις την παίρνει ο σύζυγος... Εμένα του το είπαν οι δύο τι ισχύει η άδεια αυτή... Την εργασία του το είπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γιατί στον ΟΑΕΔ; αφού από την εργασία δίνεται; νομίζω παει ανάλογα με το ποτε θα γεννήσεις. Επίσης αν πας προγραμματισμενα μπορείς να την πάρεις 2 μερες πριν τον τοκετό. Αυτά είπαν από τη δουλειά του άντρα μου. 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Και εγώ έτσι νομίζω ότι όταν γεννήσεις την παίρνει ο σύζυγος... Εμένα του το είπαν οι δύο τι ισχύει η άδεια αυτή... Την εργασία του το είπαν

Άρα εγώ που δε θα πάω προγραμματισμένα δε χρειάζεται να έχει κανονίσει την άδειά του από πριν κοντά στην ΠΗΤ; Θα το κανονίσει όταν γεννήσω για 14 εργάσιμες μετά τη γέννα; Για ιδιωτικό τομέα λέω, σε περίπτωση που παίζει ρόλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...