Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Που θα την κάνεις;; 

Σε ένα ιδιωτικό ιατρείο κοντά στη πλατεία Μαβίλης, Πιλάλης λέγεται ο γιατρός. Μου τον συνέστησε η γυναικολόγος μου. Ξέρετε αν είναι καλός; Κι επίσης πόση ώρα κρατάει η εξέταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σε ένα ιδιωτικό ιατρείο κοντά στη πλατεία Μαβίλης, Πιλάλης λέγεται ο γιατρός. Μου τον συνέστησε η γυναικολόγος μου. Ξέρετε αν είναι καλός; Κι επίσης πόση ώρα κρατάει η εξέταση; 

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Καλώς ήρθες με το καλο το μωρακι σας!! Εχω διαβάσει αρκετα καλά λόγια γιαυτόν.. Η ώρα εξαρτάται από την στάση του εμβρύου κ το ποσό κινητικό είναι την ώρα της εξέτασης,ωστε ο γιατρός να μπορέσεινα κάνει τις απαραίτητες μετρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Γεια σας κορίτσια. 🙂 Αυχενική έχω στις 17 Δεκέμβρη. Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι... μου είπαν και στο τηλέφωνο ότι θα πρέπει να είμαι μόνη χωρίς τον άντρα μου κι αυτό με άγχωσε ακόμα πιο πολύ...θα ήθελα να ήταν μαζί μου σε  μια τόσο σημαντική εξέταση... 😑 Κι εσάς το ίδιο σας έχουν πει;

Liiida εσυ εχεις κάνει αυχενική; 
 

 

Εγώ στις 15 έχω, μεθαύριο δλδ. Το έχουν πει κ άλλες κοπέλες που έκαναν ή θα κάνουν την εξέταση σε νοσοκομεία, αλλά εγώ θα πάω σε ιδιωτικό ιατρείο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα να είμαστε 2.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες έχετε αυχενική στα κοντά, πριν πάτε ή στο δρόμο φάτε ένα κομμάτι σοκολάτα ή φρούτο για να κουνιέται το μικρούλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια όσες έχετε αυχενική στα κοντά, πριν πάτε ή στο δρόμο φάτε ένα κομμάτι σοκολάτα ή φρούτο για να κουνιέται το μικρούλι..

Πολύ καλή πληροφορία!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ..εδώ έχουμε απίστευτα μουντό καιρό!! Μόνο για να κοιμάσαι είναι.. σήμερα το πρωί ένιωσα το μικρούλι μου💞💞💞 είχα κάποια σημάδια που κ πού πιο μπροστά, κυρίως εσωτερικά αλλά σήμερα το ένιωσα στο χέρι μου..ίσα ίσα που το κατάλαβα 🤩🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ..εδώ έχουμε απίστευτα μουντό καιρό!! Μόνο για να κοιμάσαι είναι.. σήμερα το πρωί ένιωσα το μικρούλι μου💞💞💞 είχα κάποια σημάδια που κ πού πιο μπροστά, κυρίως εσωτερικά αλλά σήμερα το ένιωσα στο χέρι μου..ίσα ίσα που το κατάλαβα 🤩🤩🤩

Καλημέρα... Τι τέλεια 😍😍

Κ εμας εδώ ο καιρός χάλια βρέχει από χθες.

Νομίζω πως 3 μέρες το αισθάνομαι κ εγώ αλλά δεν είμαι σίγουρη.🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 και @Tweema θυμηστε μου σε ποιά εβδομάδα είστε!

Κ οι 2 είμαστε στην 15η. Νομίζω η @Smurf88 είναι 3-4 μέρες πιο μπροστά από εμένα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Κ οι 2 είμαστε στην 15η. Νομίζω η @Smurf88 είναι 3-4 μέρες πιο μπροστά από εμένα.

 

Καλημέρα κορίτσια,το πρώτο σας είναι?εγωω είμαι 16η κ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια,το πρώτο σας είναι?εγωω είμαι 16η κ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι..

Καλημέρα.. 

Κ οι 2 το 2ο είναι.. 

Αλλά κορίτσια εγκυμοσύνη με εγκυμοσύνη διαφέρει κ γυναίκα με γυναίκα. Εγώ τον μικρό μου τον ένιωσα στην 14η εβδ πολύ νωρίς για 1ο παιδί..μεχρι κ ο άντρας μου τότε είχε προλάβει τις πρώτες μέρες να το αισθανθεί. Αλλά τώρα δεν είμαι σίγουρη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η DIAMANTW είπε:

Ανυπομονώ να τον καταλάβω κ εγώ..περιμένω πως κ πως..

Θα τον καταλάβεις σύντομα πολύ καλά. Γιατί ενταξει όσο προχωράει η κύηση μεγαλώνει κ είναι πιο εύκολο να τον αισθανθείς έντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Εγώ στις 15 έχω, μεθαύριο δλδ. Το έχουν πει κ άλλες κοπέλες που έκαναν ή θα κάνουν την εξέταση σε νοσοκομεία, αλλά εγώ θα πάω σε ιδιωτικό ιατρείο οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα να είμαστε 2.

Κι εγώ σε ιδιωτικό θα πάω αλλά δεν ξέρω γιατί έχουν τόσο αυστηρό πρωτόκολλο...λες και δεν είμαι συνέχεια με τον άντρα μου στο σπίτι....αν εχει αυτός τον ιό θα τον έχω κι εγώ όποτε δεν έχει κανένα νόημα αυτό σαν προφυλαξη... τι να πεις...

Καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική σου. Γράψε μας εντυπώσεις όταν γυρίσεις 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κ οι 2 είμαστε στην 15η. Νομίζω η @Smurf88 είναι 3-4 μέρες πιο μπροστά από εμένα.

 

Στη 15η είμαι κ εγώ (14+3).. περίπου ίδιες μέρες είχα νιώσει κ την μικρή μου αλλά καλή κλωτσιά έφαγα μετά από 1 μήνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κι εγώ σε ιδιωτικό θα πάω αλλά δεν ξέρω γιατί έχουν τόσο αυστηρό πρωτόκολλο...λες και δεν είμαι συνέχεια με τον άντρα μου στο σπίτι....αν εχει αυτός τον ιό θα τον έχω κι εγώ όποτε δεν έχει κανένα νόημα αυτό σαν προφυλαξη... τι να πεις...

Καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική σου. Γράψε μας εντυπώσεις όταν γυρίσεις 😀

Είχε παρατηρηθεί το φαινόμενο να νοσούν οι άντρες οπότε όσο λιγότερα άτομα μέσα στα ιατρεία τόσο καλύτερα για όλους, ακόμα και για μας!! Το ξέρω από φίλη που δουλεύει σε γυναικολόγο..μου είπε ότι όσες ενημέρωναν για τον ιό, σε όλες είχαν οι άντρες τους!! Εγώ και στον γιατρό μόνη μου ανεβαίνω..με περιμένουν κάτω ο άντρας μου με την μικρή. Μπορείς να τον πάρεις με το viber αν θέλεις να βλέπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Σε ένα ιδιωτικό ιατρείο κοντά στη πλατεία Μαβίλης, Πιλάλης λέγεται ο γιατρός. Μου τον συνέστησε η γυναικολόγος μου. Ξέρετε αν είναι καλός; Κι επίσης πόση ώρα κρατάει η εξέταση; 

γενικα η αυχενικη δεν κρατάει παρα πολυ συνηθως ειναι ηυρω στο 20λεπτο.εκτος αν δεν μπορούν να το δουν καλα κ σου πουν να περπατήσεις λιγο ή να φάς κάτι γλυκό για να κουνηθεί. γενικα αυτο ισχυει σε όλους τους υπερηχους!με το καλο ευχομαι!!εγω την εχω μαλλον την 1η βδοναδα του Γενάρη και ειναι η 4η μου εγκυμοσυνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια,το πρώτο σας είναι?εγωω είμαι 16η κ ακόμα δεν έχω καταλάβει κάτι..

εγω ειμαι στο 4ο παιδι αλλα γενικα κ τα αλλα τα ειχα νιωσει νωρις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Liiida καλή επιτυχία για αύριο ❤️

Τι ώρα έχεις ραντεβού;; 

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου!! Στις 6 έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου!! Στις 6 έχω..

Αχ κ εγώ 18:30 για υπέρηχο του μήνα!! Καλή επιτυχία 🙏🧿 θα πούμε τα νέα μας το βράδυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σήμερα έκλεισα 8 εβδομάδες και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Έχω αγχωθεί πολύ. Στις 6 βδομάδες είχα κάνει υπέρηχο και είχα ακούσει καρδιά. Αύριο έχω πάλι υπέρηχο. Είναι νορμάλ να μην έχω τίποτα; Και πιο πριν δεν είχα μόνο, κάτι καουρες, αλλά δεν υποτίθεται ότι όσο περνάει ο καιρός θα εμφανίζονται συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κ εγώ 18:30 για υπέρηχο του μήνα!! Καλή επιτυχία 🙏🧿 θα πούμε τα νέα μας το βράδυ!!

Και εγώ στις 18:30 για τον υπέρηχο της εβδομάδας 😂😂. Ναι θα πάω πάλι για να είμαι πιο ήσυχα τα Χριστούγεννα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Elenimar είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Εγώ σήμερα έκλεισα 8 εβδομάδες και δεν έχω κανένα σύμπτωμα. Έχω αγχωθεί πολύ. Στις 6 βδομάδες είχα κάνει υπέρηχο και είχα ακούσει καρδιά. Αύριο έχω πάλι υπέρηχο. Είναι νορμάλ να μην έχω τίποτα; Και πιο πριν δεν είχα μόνο, κάτι καουρες, αλλά δεν υποτίθεται ότι όσο περνάει ο καιρός θα εμφανίζονται συμπτώματα;

Κι εγώ στην 8η εβδομάδα είχα ξαφνικά διακοπή συμπτωμάτων...ενώ στην αρχή δηλαδή ήταν χάλια το στομάχι μου συνέχεια, με το που μπήκα στην 8η εβδομάδα ήμουν μια χαρά. Τώρα θα μπω στη 12η κι έχω πάλι ναυτίες...όχι τόσο χάλια όπως στην αρχή αλλά δεν με λες και τελείως καλά. Στον υπέρηχο που έκανα πριν λίγες μέρες ήταν όλα καλά και το μωρό μου έκανε τούμπες... 😁 Δεν νομίζω να παίζουν τόσο ρόλο τα συμπτώματα, σιγά σιγά συνηθίζει το σώμα μας στις αλλαγές των ορμονών που προκαλούν αυτά τα συμπτώματα 🤗 Όποτε μην αγχώνεσαι, θα δεις αύριο πως θα είναι όλα καλά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. 

Καλή επιτυχία @Liiida @Smurf88 @Clairy.για σήμερα.. Όλες μαζί υπέρηχο 😉

@Clairy.Εσύ ακολουθείς τα δικά μου μονοπάτια κάθε εβδ υπέρηχο.. Όλα τέλεια θα είναι.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...