Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Τελικα στον μηνα μας ποτε μπαίνουμε γιατι μπερδευτηκα και εγω τωρα.. Γιατι η εφαρμογή σήμερα μου γραφει οτι σε δυο βδομάδες μπαίνω στον μηνα μου σήμερα μπηκα 34η (33+0) αρα η 36η δεν εννοεί 37η (36+0);; αλλα 36η(35+0);;; 

Οσο για τον πλακούντα εμαθα οτι μετα την 30η εβδομάδα είναι λογικο ενας πλακουντας να ειναι στο gr 2  θα ανησυχουσαμε απο 3+ 

Κοχυλια δεν ξέρω αν θα παρω.. Λεω να παρω την κρεμα λανονινης. Εγω πιπιλα πηρα μια και μια που μου δωσανε ολοκαίνουρια αλλα δινουν και στο μαιευτήριο! Εχω αγχωθει με τις λεπτομέρειες! 😭

@Diana_caterina τα λεγαμε και την προηγούμενη φορά. εγώ πραγματικά επειδή με μπερδεύουν όλα αυτά με τις βδομάδες μετράω με μήνες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δηλαδή πητ έχω 23 αυγούστου άρα 23 ιουλίου μπαίνω στον μήνα μου. Επίσης και εγώ σήμερα μπήκα στην 33η βδομάδα (33+0) βάσει εφαρμογής. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina τα λεγαμε και την προηγούμενη φορά. εγώ πραγματικά επειδή με μπερδεύουν όλα αυτά με τις βδομάδες μετράω με μήνες για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Δηλαδή πητ έχω 23 αυγούστου άρα 23 ιουλίου μπαίνω στον μήνα μου. Επίσης και εγώ σήμερα μπήκα στην 33η βδομάδα (33+0) βάσει εφαρμογής. 

33+0 αρα 34η ρώτησα και τον γιατρό γιαυτό. Απλα η εγκυμοσύνη δεν έχει πάντα τις 4 βδομάδες του μηνα ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

33+0 αρα 34η ρώτησα και τον γιατρό γιαυτό. Απλα η εγκυμοσύνη δεν έχει πάντα τις 4 βδομάδες του μηνα ☺️ 

αααααχαχαχα αρα είμαι μία βδομάδα συν? τελεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

33+0 αρα 34η ρώτησα και τον γιατρό γιαυτό. Απλα η εγκυμοσύνη δεν έχει πάντα τις 4 βδομάδες του μηνα ☺️ 

@Diana_caterina κοίτα η πητ είναι το μόνο σίγουρο 🤣 αυτό έχει σημασία 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina κοίτα η πητ είναι το μόνο σίγουρο 🤣 αυτό έχει σημασία 🤣🤣

Χαχαχαχχα ναι! Ναι φαντασου του λεω του γιατρού οτι ειμαι 32+4 την ημέρα που πηγα για την βεβαίωση και μου έγραψε στο χαρτι 33η και τον ρώτησα και μου ειπε οτι οταν θα με ρωταει ο γιατρός θα λεω ή 33η ή 32 +4 παράδειγμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχχα ναι! Ναι φαντασου του λεω του γιατρού οτι ειμαι 32+4 την ημέρα που πηγα για την βεβαίωση και μου έγραψε στο χαρτι 33η και τον ρώτησα και μου ειπε οτι οταν θα με ρωταει ο γιατρός θα λεω ή 33η ή 32 +4 παράδειγμα! 

Και εσύ στο Λητώ δεν είσαι? Καλά δεν θυμάμαι? Έχεις πάρει τηλέφωνο να ρωτήσεις τι παίζει με τα τεστ κοβιντ? ποτε γινονται? ποσο κάνει να βγει το αποτέλεσμα? κλπ... Εγώ πήρα χθες άκρη δεν έβγαλα. Ο ένας με συνέδεε με τον άλλον. Κάποια στιγμή μου είπαν ότι το κάνεις μόλις μπαίνεις και κάνε μια μέρα να βγει το αποτέλεσμα. Αλλά δεν ήξερε τίποτα άλλο..τι να πω... Γνωρίζεις εσύ κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πρέπει να έχουμε πάρει κ πιπίλες ή όσο θηλάζουμε δεν χρειάζονται; επίσης κοχύλια έχει να προτείνει κάποια;

Της medela κορίτσι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εσύ στο Λητώ δεν είσαι? Καλά δεν θυμάμαι? Έχεις πάρει τηλέφωνο να ρωτήσεις τι παίζει με τα τεστ κοβιντ? ποτε γινονται? ποσο κάνει να βγει το αποτέλεσμα? κλπ... Εγώ πήρα χθες άκρη δεν έβγαλα. Ο ένας με συνέδεε με τον άλλον. Κάποια στιγμή μου είπαν ότι το κάνεις μόλις μπαίνεις και κάνε μια μέρα να βγει το αποτέλεσμα. Αλλά δεν ήξερε τίποτα άλλο..τι να πω... Γνωρίζεις εσύ κάτι?

Ναι για Λητώ! Οχι δεν εχω παρει τηλέφωνο να σου πω την αλήθεια! Οτι μου ειπε ο γιατρός! Μου είπε ότι κανεις μοριακο εσυ κ ο σύζυγος 70€ ατομικα για ποτε βγαίνει δεν μου ειπε.. Ειπε οτι μεχρι να βγει ο σύζυγος περιμενει εξω και εμας μας αντιμετωπιζουν ως πιθανο κρουσμα με το που βγει το αποτέλεσμα μπαινει και ο σύζυγος μεσα και το βράδυ μπορεί να φυγει και να επιστρέψει κανονικά πιθανότατα να ζητησουν rapid test για να ξαναμπει, αυτα... Δεν νομίζω να κανει μια μέρα να βγει! Δηλαδή τι θα γεννησουμε χωρις τους συζυγους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Έκλεισα στον γιατρό του ικα να μου γράψει την άδεια 😁 αργά και σταθερα 😂😂 στο ικα θα πάω, πρωί, δεν πληρώνω σωστα; 🤔

Τι να πληρωσεις καλε; στον γιατρό; δεν ξερω εγω ρωτησα μου ειπε τίποτα! Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα ηταν ειχε παει σε συμβεβλημενο και εδωσε 10 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κοχύλια έχω. Όταν τα βρω θα σας πω ποια έχω αλλά πιστεύω όλα παρόμοια ειναι. Προσοχή όμως κοχύλια όχι ψευδοθηλες. 

@Μαριλου1πιπίλα και μπιμπερο δεν πρέπει να έχεις. Ίσα ίσα αν θέλεις να θηλάσει αποκλειστικά τότε η πιπίλα θα σας σαμποτάρει τον θηλασμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γυρίσαμε από καρδιοτοκογραφο 🤩 35+3: 2600 γραμμάρια ο μπεμπακος ❤ Κάνω λίγες ήπιες προπαρασκευαστικές συσπάσεις που δεν τις καταλαβαίνω. Προετοιμάζεται δηλαδή η μήτρα αλλά το μωράκι είναι ψηλά ακόμα, γι αυτό με πιέζει στο στομάχι. Πάμε για δεκαπενταύγουστο είπε ο γιατρός 😆 Έχω να φάω πολύ ανανά 🍍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια από μένα... Εδώ από τρελή εξουθενώση... Εξάντληση. Κ που ανοίγω τα μάτια μου την θεωρώ μεγάλη κίνηση.... Πρέπει να χει πάει 25 ο αιματοκριτης.. Νυστάζω συνεχώς. Ανέβηκε λίγο η πίεση οριακά δηλ η μεγάλη 125. Έκανα ούρα όλα οκ. Είναι που έχω πριστει στα πόδια. Δεν αντέχω κ άλλο βάρος. Δεν μπορούν τα πόδια μου να σηκώσουν το σώμα μου. Σήμερα η μικρή 4.250 αλλά οκ γύρω στα 4 μου είπε.... Με είδε από κάτω κατάλαβα 1 διαστολή πως έχω. Κ μόλις ακούμπησε το κεφάλι της η κυρία τιναχτηκε προς τα πάνω. Τύπου μη με ενοχλείτε εγώ καλά περνάω εδώ πέρα..... Το επίσης πρόβλημα είναι ότι τώρα κοιτάει ανάσκελα κ όχι μπρούμυτα.. 🙄🤔 Κ άμα δεν αλλάξει, όταν σπάσουν τα νερά θα μπω επείγουσα καισαρική... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια από μένα... Εδώ από τρελή εξουθενώση... Εξάντληση. Κ που ανοίγω τα μάτια μου την θεωρώ μεγάλη κίνηση.... Πρέπει να χει πάει 25 ο αιματοκριτης.. Νυστάζω συνεχώς. Ανέβηκε λίγο η πίεση οριακά δηλ η μεγάλη 125. Έκανα ούρα όλα οκ. Είναι που έχω πριστει στα πόδια. Δεν αντέχω κ άλλο βάρος. Δεν μπορούν τα πόδια μου να σηκώσουν το σώμα μου. Σήμερα η μικρή 4.250 αλλά οκ γύρω στα 4 μου είπε.... Με είδε από κάτω κατάλαβα 1 διαστολή πως έχω. Κ μόλις ακούμπησε το κεφάλι της η κυρία τιναχτηκε προς τα πάνω. Τύπου μη με ενοχλείτε εγώ καλά περνάω εδώ πέρα..... Το επίσης πρόβλημα είναι ότι τώρα κοιτάει ανάσκελα κ όχι μπρούμυτα.. 🙄🤔 Κ άμα δεν αλλάξει, όταν σπάσουν τα νερά θα μπω επείγουσα καισαρική... 

Αχ κουράγιο 💪 Σκέψου ότι λίγο έμεινε και θα την έχεις στην αγκαλιά σου 🤱🏼 Ξέρω, τα λέμε έξω από τον χορό, εσύ το περνάς αλλά το σώμα σου ξέρει. Τι σου είπε ο γιατρός, θα γυρίσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια από μένα... Εδώ από τρελή εξουθενώση... Εξάντληση. Κ που ανοίγω τα μάτια μου την θεωρώ μεγάλη κίνηση.... Πρέπει να χει πάει 25 ο αιματοκριτης.. Νυστάζω συνεχώς. Ανέβηκε λίγο η πίεση οριακά δηλ η μεγάλη 125. Έκανα ούρα όλα οκ. Είναι που έχω πριστει στα πόδια. Δεν αντέχω κ άλλο βάρος. Δεν μπορούν τα πόδια μου να σηκώσουν το σώμα μου. Σήμερα η μικρή 4.250 αλλά οκ γύρω στα 4 μου είπε.... Με είδε από κάτω κατάλαβα 1 διαστολή πως έχω. Κ μόλις ακούμπησε το κεφάλι της η κυρία τιναχτηκε προς τα πάνω. Τύπου μη με ενοχλείτε εγώ καλά περνάω εδώ πέρα..... Το επίσης πρόβλημα είναι ότι τώρα κοιτάει ανάσκελα κ όχι μπρούμυτα.. 🙄🤔 Κ άμα δεν αλλάξει, όταν σπάσουν τα νερά θα μπω επείγουσα καισαρική... 

Τα κορίτσια μας έχουν την ίδια πόζα απλά εμένα είναι κάνα κιλό πιο ελαφριά. Κουράγιο, τι άλλο να πω... Λίγο μας έμεινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια από μένα... Εδώ από τρελή εξουθενώση... Εξάντληση. Κ που ανοίγω τα μάτια μου την θεωρώ μεγάλη κίνηση.... Πρέπει να χει πάει 25 ο αιματοκριτης.. Νυστάζω συνεχώς. Ανέβηκε λίγο η πίεση οριακά δηλ η μεγάλη 125. Έκανα ούρα όλα οκ. Είναι που έχω πριστει στα πόδια. Δεν αντέχω κ άλλο βάρος. Δεν μπορούν τα πόδια μου να σηκώσουν το σώμα μου. Σήμερα η μικρή 4.250 αλλά οκ γύρω στα 4 μου είπε.... Με είδε από κάτω κατάλαβα 1 διαστολή πως έχω. Κ μόλις ακούμπησε το κεφάλι της η κυρία τιναχτηκε προς τα πάνω. Τύπου μη με ενοχλείτε εγώ καλά περνάω εδώ πέρα..... Το επίσης πρόβλημα είναι ότι τώρα κοιτάει ανάσκελα κ όχι μπρούμυτα.. 🙄🤔 Κ άμα δεν αλλάξει, όταν σπάσουν τα νερά θα μπω επείγουσα καισαρική... 

4250?😶🤐😨😰 

Ποσα κιλα έχεις πάρει εσυ; 

Πωπω φαντάζομαι δεν θα μπορείς να φας απ τη δυσφορία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια από μένα... Εδώ από τρελή εξουθενώση... Εξάντληση. Κ που ανοίγω τα μάτια μου την θεωρώ μεγάλη κίνηση.... Πρέπει να χει πάει 25 ο αιματοκριτης.. Νυστάζω συνεχώς. Ανέβηκε λίγο η πίεση οριακά δηλ η μεγάλη 125. Έκανα ούρα όλα οκ. Είναι που έχω πριστει στα πόδια. Δεν αντέχω κ άλλο βάρος. Δεν μπορούν τα πόδια μου να σηκώσουν το σώμα μου. Σήμερα η μικρή 4.250 αλλά οκ γύρω στα 4 μου είπε.... Με είδε από κάτω κατάλαβα 1 διαστολή πως έχω. Κ μόλις ακούμπησε το κεφάλι της η κυρία τιναχτηκε προς τα πάνω. Τύπου μη με ενοχλείτε εγώ καλά περνάω εδώ πέρα..... Το επίσης πρόβλημα είναι ότι τώρα κοιτάει ανάσκελα κ όχι μπρούμυτα.. 🙄🤔 Κ άμα δεν αλλάξει, όταν σπάσουν τα νερά θα μπω επείγουσα καισαρική... 

Κουράγιο γλυκούλα!!! Έβαλε κ πάλι ζέστη,εδώ σερνομαστε εμείς που έχουμε ακόμα... Αυτό με το πώς κοιτάει το κεφάλι δεν το ήξερα, νόμιζα μπρούμυτα ανάσκελα αρκεί να είναι το κεφάλι κάτω γέννας φυσιολογικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αχ κουράγιο 💪 Σκέψου ότι λίγο έμεινε και θα την έχεις στην αγκαλιά σου 🤱🏼 Ξέρω, τα λέμε έξω από τον χορό, εσύ το περνάς αλλά το σώμα σου ξέρει. Τι σου είπε ο γιατρός, θα γυρίσει;

Θα φανεί.... Αλλιώς μπαίνω κατευθείαν επείγουσα καισαρική. Είναι κ χοντρουλα οπότε δεν ξέρουμε πως θα αντιδράσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

4250?😶🤐😨😰 

Ποσα κιλα έχεις πάρει εσυ; 

Πωπω φαντάζομαι δεν θα μπορείς να φας απ τη δυσφορία 

Γενικά δεν έχω κουράγιο ούτε να μασησω.... Γενικά κάνω κατά κρατήσεις. Στο μικρό είχα πάρει 20 κιλά κ τον έκανα 3.560...κ τώρα στην μπέμπα 22 κιλά... Αλλά δεν έχουν σημασία με τα κιλά του μωρού... Επίσης ξεκίνησα κ λίγα κιλά. Κ τα πόδια μου τα χουν παίξει.... Δεν μπορούν ούτε την κίνηση για περπατημα να κάνουν. Για να μη σχολιάσω την σπονδυλική μου στήλη 😎🙄🤔🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά δεν έχω κουράγιο ούτε να μασησω.... Γενικά κάνω κατά κρατήσεις. Στο μικρό είχα πάρει 20 κιλά κ τον έκανα 3.560...κ τώρα στην μπέμπα 22 κιλά... Αλλά δεν έχουν σημασία με τα κιλά του μωρού... Επίσης ξεκίνησα κ λίγα κιλά. Κ τα πόδια μου τα χουν παίξει.... Δεν μπορούν ούτε την κίνηση για περπατημα να κάνουν. Για να μη σχολιάσω την σπονδυλική μου στήλη 😎🙄🤔🤪

Εδώ εγώ που έχω πάρει μόνο 7 πάω σαν κλώσα 🐔 Ο γιος σου πάει ακόμα βρεφικό για να ξεκουράζεσαι λίγο μες στη μέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γενικά δεν έχω κουράγιο ούτε να μασησω.... Γενικά κάνω κατά κρατήσεις. Στο μικρό είχα πάρει 20 κιλά κ τον έκανα 3.560...κ τώρα στην μπέμπα 22 κιλά... Αλλά δεν έχουν σημασία με τα κιλά του μωρού... Επίσης ξεκίνησα κ λίγα κιλά. Κ τα πόδια μου τα χουν παίξει.... Δεν μπορούν ούτε την κίνηση για περπατημα να κάνουν. Για να μη σχολιάσω την σπονδυλική μου στήλη 😎🙄🤔🤪

Γι αυτό ρε συ, επιβαρύνεται πολύ η μεση κλπ, ειδικά αν είσαι κ μινιόν ποσο ν αντέξεις; εδω εγω που δεν ειμαι δεν την παλεύω πια.. Μου κόβεται η ανάσα 5 βήματα να κανω.. 

Τα έχασες ευκολα μετά στο γιο σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Γενικά δεν έχω κουράγιο ούτε να μασησω.... Γενικά κάνω κατά κρατήσεις. Στο μικρό είχα πάρει 20 κιλά κ τον έκανα 3.560...κ τώρα στην μπέμπα 22 κιλά... Αλλά δεν έχουν σημασία με τα κιλά του μωρού... Επίσης ξεκίνησα κ λίγα κιλά. Κ τα πόδια μου τα χουν παίξει.... Δεν μπορούν ούτε την κίνηση για περπατημα να κάνουν. Για να μη σχολιάσω την σπονδυλική μου στήλη 😎🙄🤔🤪

Είναι κ η ζέστη που το κάνει χειρότερο! Το λέω από την άποψη ότι το καλοκαίρι έτσι κ αλλιώς πρηζομαστε. Που να τα αντέξεις όλα μαζί;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Starrrκανεις μεγαλα μωρα κορίτσι μου 😂 γερα να ναι!! Εύχομαι να ερθει σύντομα η μικρη και οσο μπορεις υπομονή.. Και εννοείται πως εύχομαι να μην τεμπελιασει τοσο η μπέμπα και να γυρισει για να αποφυγεις καισαρική.. Αυτο που λενε οτι την γυρναει ο γιατρός δεν εννοούν αυτο εε; εννοουν οταν ειναι με το κεφάλι προς τα πανω κ ποδια κατω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Μόλις γυρίσαμε από καρδιοτοκογραφο 🤩 35+3: 2600 γραμμάρια ο μπεμπακος ❤ Κάνω λίγες ήπιες προπαρασκευαστικές συσπάσεις που δεν τις καταλαβαίνω. Προετοιμάζεται δηλαδή η μήτρα αλλά το μωράκι είναι ψηλά ακόμα, γι αυτό με πιέζει στο στομάχι. Πάμε για δεκαπενταύγουστο είπε ο γιατρός 😆 Έχω να φάω πολύ ανανά 🍍

Κ εμένα μου είπε ότι μάλλον θα εξαντλήσουμε την πητ κ θα παρω κ καμιά δεκαριά μέρες ακόμα. 2900 είναι ο δικός μου. Μου είπε ο γιατρός να προσέξω λίγο τη διατροφή μου για να μην πάρω τώρα κιλά, εν τω μεταξύ τρώω πολυ προσεκτικα. Μάλλον ο μπέμπης λατρευει φρουτα, λαχανικά, κινόα, ταχινομελο κτλ που τρώω τι να πω 😝😝😝😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...