Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Έχετε καμια πρόταση για καλη κρεμα για ραγαδες..; Καθε μερα ανακαλυπτω και αλλες και η αναπλαστική δεν μου εκανε τίποτα 

Rilastil! Top κρέμα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κρήτη.... Αύριο έχω ξανά ραντεβού με το γιατρό μου. Θέλω σαν απεγνωσμένη να γεννήσω..... 

Σε καταλαβαίνω, είμαστε περίπου μαζί εμείς. Εγώ θα γεννήσω μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Σε καταλαβαίνω, είμαστε περίπου μαζί εμείς. Εγώ θα γεννήσω μέχρι τέλος της άλλης εβδομάδας 🙂

Ε και εγώ.... Έως την επόμενη Τρίτη λογικά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΜελίναΚ @Starrrμε το καλο εύχομαι και στις δυο! Με ευχαριστους τοκετους και γρηγορη ανάρρωση!

@Love3236η μπαινεις στον 9ο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@ΜελίναΚ @Starrrμε το καλο εύχομαι και στις δυο! Με ευχαριστους τοκετους και γρηγορη ανάρρωση!

@Love3236η μπαινεις στον 9ο!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε εσένα ο,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ούτε και εγώ 😏😏😏

Μα γιατι;  Εμένα μπορεί να μην έχει εγκριθεί η αναρρωτική γιατί δεν έχω παραλάβει την απόφαση. Εσένα όμως; έλεος.... Δεν είδα κ τίποτα σε καμία ομάδα στο φβ. Θα ψάξω λίγο τώρα κ θα σου πω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μα γιατι;  Εμένα μπορεί να μην έχει εγκριθεί η αναρρωτική γιατί δεν έχω παραλάβει την απόφαση. Εσένα όμως; έλεος.... Δεν είδα κ τίποτα σε καμία ομάδα στο φβ. Θα ψάξω λίγο τώρα κ θα σου πω. 

Έλα ντε! Εμένα εκεί μ είχαν πει σε 1 μήνα περίπου αλλά αν αληθεύει το πίνακι έπρεπε σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Έλα ντε! Εμένα εκεί μ είχαν πει σε 1 μήνα περίπου αλλά αν αληθεύει το πίνακι έπρεπε σήμερα! 

Είδα σε αυτή την ομάδα ότι κάποιες πληρώθηκαν κ κάποιες όχι. Δες το αν έχεις fb

IMG_20210705_235902.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Είδα σε αυτή την ομάδα ότι κάποιες πληρώθηκαν κ κάποιες όχι. Δες το αν έχεις fb

IMG_20210705_235902.jpg

Μπήκα και διάβασα εθνική γράφουν μπήκαν ! Παίζει τόσο ρολο η τράπεζα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Μπήκα και διάβασα εθνική γράφουν μπήκαν ! Παίζει τόσο ρολο η τράπεζα ?

Μάλλον... Κ οταν ήμουν σε αναστολή, πέρσυ είχαν μπει σε διαφορετικές ώρες σε συναδέλφους ανάλογα με την τράπεζα. Μήπως έχει να κάνει κ με το ΙΚΑ; μήπως θέλουν 1 μήνα στο ΙΚΑ που ανήκεις; παρε ένα τηλέφωνο αυριο μήπως κ τους πετυχεις 😂 τι να πουμε πια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2021 at 7:02 ΜΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Οταν γεννησετε ολες με το καλο το εμβόλιο θα το κάνετε; 

Καλά,ο δικός μου ο γιατρός μου είπε να το κάνω κ τώρα!! Βέβαια τώρα έφτασα στο τέλος...μετά όμως σίγουρα θα το κάνω!!!ενημερώθηκα και από νεογνολογο και μου το πρότεινε κ αυτός ,περνάνε αντισώματα και στο μωράκι!!Μακάρι,γιατί θα είναι περίεργο φθινόπωρο πάλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω εβαζα την προληπτικη της frezyderm αλλα δεν ειμαι καθόλου τυπική σε κατι τέτοια.. Ειναι τοσα που πρέπει να θυμαμαι κρεμες σωματος, μασκες μαλλιων, κρεμες προσωπου που πραγματικά αν θελαμε να ειμαστε τελειες θα έπρεπε να ειμαστε παστωμενες 24ωρες το 24ωρο σε ολο το σωμα😂

Εγώ τώρα στην εγκυμοσύνη δεν κάνω τόσο πολλά, μου πήγε κάπως και σπυράκια δεν έβγαζα και γενικά πολύ καλή η κατάσταση σε δέρμα μαλλιά, μακάρι να κρατήσει για πάντα 😍

Αλλά την κρέμα για τις ραγάδες την έβαλα στο πρόγραμμα όπως το ασβέστιο και το σίδηρο κλπ γιατί έχω κάνει και μεγάλη κοιλίτσα και ελπίζω να τις γλιτώσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλά,ο δικός μου ο γιατρός μου είπε να το κάνω κ τώρα!! Βέβαια τώρα έφτασα στο τέλος...μετά όμως σίγουρα θα το κάνω!!!ενημερώθηκα και από νεογνολογο και μου το πρότεινε κ αυτός ,περνάνε αντισώματα και στο μωράκι!!Μακάρι,γιατί θα είναι περίεργο φθινόπωρο πάλι!!!

Κι εγώ ακριβώς το ίδιο. Περιμένω πως και πως να γεννήσω για να το κάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στη παρέα!!! Πώς είστε; Εγώ σήμερα 34+3  όλα καλά.. έχω πλέον κάποια πινάκια που πιστεύω είναι συσπάσεις και το δικό μου το ζουζούνι αν και μεγάλωσε βρίσκει χώρο να παίζει μέσα στη κοιλιά και με δυσκολεύει ώρες ώρες αυτό... Βαλίτσα πράγματα δεν έχω ετοιμάσει. Τώρα θέλω να βάλω τις παραγγελίες για τα τελευταία ρούχα, νυχτικια, κρέμα για τις θηλές και μετά πλυσίματα. Ετοιμάζω και τις τελευταίες πάνες για το μωρό(πάνες αγκάλιασε) και αύριο πάω γιατρό. Να δω τι θα μου πει και για το πράσο γιατί 36η είχε πει θα το βγάλουμε ... Νυχτικιές από που πήρατε; Σας άρεσε η ποιότητα και το μέγεθος; Φορμακια για τα μωρά; Έχω δοκιμάσει orchestra, prenatal, h&m, και έλεγα μήπως πάρω και από αλλού να δοκιμάσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κρέμα βάζω κυρίως στη κοιλιά. Προσπαθώ μια φορά την ημέρα αλλά δεν το καταφέρνω πάντα... Προς το παρόν δεν έχω κάνει. Και στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κάνει βέβαια εκεί ήμουν και πιο σχολαστική... Για να δούμε. Βασικό είναι η ενυδάτωση και μετά την εγκυμοσύνη πιστεύω. Μην το ξεχάσετε. Να πάρετε να έχετε και κρέμα λανολινης και επίσης κοχύλια για το στήθος. Σωτηρία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στη παρέα!!! Πώς είστε; Εγώ σήμερα 34+3  όλα καλά.. έχω πλέον κάποια πινάκια που πιστεύω είναι συσπάσεις και το δικό μου το ζουζούνι αν και μεγάλωσε βρίσκει χώρο να παίζει μέσα στη κοιλιά και με δυσκολεύει ώρες ώρες αυτό... Βαλίτσα πράγματα δεν έχω ετοιμάσει. Τώρα θέλω να βάλω τις παραγγελίες για τα τελευταία ρούχα, νυχτικια, κρέμα για τις θηλές και μετά πλυσίματα. Ετοιμάζω και τις τελευταίες πάνες για το μωρό(πάνες αγκάλιασε) και αύριο πάω γιατρό. Να δω τι θα μου πει και για το πράσο γιατί 36η είχε πει θα το βγάλουμε ... Νυχτικιές από που πήρατε; Σας άρεσε η ποιότητα και το μέγεθος; Φορμακια για τα μωρά; Έχω δοκιμάσει orchestra, prenatal, h&m, και έλεγα μήπως πάρω και από αλλού να δοκιμάσω...

Καλημέρα! Νυχτικά θηλασμού πήρα δύο από la redoute πολύ ωραία,ένα νούμερο μεγαλύτερο από αυτό που φορούσα πρίν. Για ρούχα μωρου αυτά που λες κ εσύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στη παρέα!!! Πώς είστε; Εγώ σήμερα 34+3  όλα καλά.. έχω πλέον κάποια πινάκια που πιστεύω είναι συσπάσεις και το δικό μου το ζουζούνι αν και μεγάλωσε βρίσκει χώρο να παίζει μέσα στη κοιλιά και με δυσκολεύει ώρες ώρες αυτό... Βαλίτσα πράγματα δεν έχω ετοιμάσει. Τώρα θέλω να βάλω τις παραγγελίες για τα τελευταία ρούχα, νυχτικια, κρέμα για τις θηλές και μετά πλυσίματα. Ετοιμάζω και τις τελευταίες πάνες για το μωρό(πάνες αγκάλιασε) και αύριο πάω γιατρό. Να δω τι θα μου πει και για το πράσο γιατί 36η είχε πει θα το βγάλουμε ... Νυχτικιές από που πήρατε; Σας άρεσε η ποιότητα και το μέγεθος; Φορμακια για τα μωρά; Έχω δοκιμάσει orchestra, prenatal, h&m, και έλεγα μήπως πάρω και από αλλού να δοκιμάσω...

Εγώ ζιπουνάκια πήρα minerva και mayoral. Νυχτικιες ακόμα δεν έχω πάρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Καλημέρα στη παρέα!!! Πώς είστε; Εγώ σήμερα 34+3  όλα καλά.. έχω πλέον κάποια πινάκια που πιστεύω είναι συσπάσεις και το δικό μου το ζουζούνι αν και μεγάλωσε βρίσκει χώρο να παίζει μέσα στη κοιλιά και με δυσκολεύει ώρες ώρες αυτό... Βαλίτσα πράγματα δεν έχω ετοιμάσει. Τώρα θέλω να βάλω τις παραγγελίες για τα τελευταία ρούχα, νυχτικια, κρέμα για τις θηλές και μετά πλυσίματα. Ετοιμάζω και τις τελευταίες πάνες για το μωρό(πάνες αγκάλιασε) και αύριο πάω γιατρό. Να δω τι θα μου πει και για το πράσο γιατί 36η είχε πει θα το βγάλουμε ... Νυχτικιές από που πήρατε; Σας άρεσε η ποιότητα και το μέγεθος; Φορμακια για τα μωρά; Έχω δοκιμάσει orchestra, prenatal, h&m, και έλεγα μήπως πάρω και από αλλού να δοκιμάσω...

Φορμακια δες στο cool club πολυ ωραια χρωματακια!! Φαίνονται κιολας πολυ καλα σε ποιότητα! 

Νυχτικο με ρομπα ψωνισα απο Σέρρες παραγγελία για Αθήνα και το εχω λατρεψει ειναι πολυ ωραιο magdapizames.gr

Εχει καλες τιμες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κοχύλια έχω. Όταν τα βρω θα σας πω ποια έχω αλλά πιστεύω όλα παρόμοια ειναι. Προσοχή όμως κοχύλια όχι ψευδοθηλες. 

@Μαριλου1πιπίλα και μπιμπερο δεν πρέπει να έχεις. Ίσα ίσα αν θέλεις να θηλάσει αποκλειστικά τότε η πιπίλα θα σας σαμποτάρει τον θηλασμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε; 

Τελικα στον μηνα μας ποτε μπαίνουμε γιατι μπερδευτηκα και εγω τωρα.. Γιατι η εφαρμογή σήμερα μου γραφει οτι σε δυο βδομάδες μπαίνω στον μηνα μου σήμερα μπηκα 34η (33+0) αρα η 36η δεν εννοεί 37η (36+0);; αλλα 36η(35+0);;; 

Οσο για τον πλακούντα εμαθα οτι μετα την 30η εβδομάδα είναι λογικο ενας πλακουντας να ειναι στο gr 2  θα ανησυχουσαμε απο 3+ 

Κοχυλια δεν ξέρω αν θα παρω.. Λεω να παρω την κρεμα λανονινης. Εγω πιπιλα πηρα μια και μια που μου δωσανε ολοκαίνουρια αλλα δινουν και στο μαιευτήριο! Εχω αγχωθει με τις λεπτομέρειες! 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...