Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω! Όταν είσαστε πλάγια είτε δεξιά είτε αριστερά κ μετά γυρνάτε ανάσκελα η κοιλίτσα σας έχει πάει όλη προς τη μεριά π είσασταν?

 

Μπορει να ειναι το μωρο προς τα εκει.. Δεν ξερω δεν το εχω παρατηρησει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα με τρομάζει το μετά του θηλασμού. Πέρα από τη μάνα μου που μας θήλασε και τους 3 και μάλιστα τα αγόρια για αρκετό καιρό το στήθος της ακόμα και τώρα που είναι 64 είναι στον Θεό.. Όμως είδα πρόσφατα φίλη που είχε στήθος και τώρα δεν έχει πια 😬

Πιστεύω είναι ανάλογα την γυναίκα!και η μαμα μου μετα απο μενα ηταν εντάξει, οπως και η γιαγιά μου με 4 παιδια.. Παρολα αυτα.. Υπάρχουν ασκησεις για ανορθωση ύστερα 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πιστεύω είναι ανάλογα την γυναίκα!και η μαμα μου μετα απο μενα ηταν εντάξει, οπως και η γιαγιά μου με 4 παιδια.. Παρολα αυτα.. Υπάρχουν ασκησεις για ανορθωση ύστερα 😉 

Το θέμα είναι ότι σε κάποιες φεύγει τελείως 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω! Όταν είσαστε πλάγια είτε δεξιά είτε αριστερά κ μετά γυρνάτε ανάσκελα η κοιλίτσα σας έχει πάει όλη προς τη μεριά π είσασταν?

 

Μερικές φορές ναι, έχει να κάνει με το που έχει βολευτει το μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το θέμα είναι ότι σε κάποιες φεύγει τελείως 😂

Εγώ πάντως θα ήθελα να επανέλθει όπως ήταν! Ήμουν 70b και τώρα έχω φτάσει 80c 😳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Να σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες γεννησατε 🥰 έχω καιρό να μπω και τα διάβασα όλα μαζεμένα...για τις πάνες που λέτε, ξοδεύουμε περίπου 10 την ημέρα και είμαστε ακόμα στο νο1.. για μετά τον τοκετό πήρα σερβιετες ακράτειας και ήμουν μια χαρά..τις φόρεσα ίσα ίσα τις 2-3 πρώτες μέρες..μετά έβαλα τις κανονικές στο μεγάλο μέγεθος! Γενικά μετά και από τους 2 τοκετούς δεν είχα τόσο πολύ αίμα όσο ακούω αλλά μου κρατάνε τα λοχεια γύρω στις 30 ημέρες..πάνω που λέω σταμάτησε, να σου πάλι!! Σε νυχτικακι πήρα το κανονικό μου νούμερο, δε χρειάστηκε μεγαλύτερο! Ειδικά στην πρώτη γέννα έπεσε αμέσως η κοιλιά..τώρα έκανε μια εβδομάδα περίπου και ακόμα πέφτει βέβαια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ πάντως θα ήθελα να επανέλθει όπως ήταν! Ήμουν 70b και τώρα έχω φτάσει 80c 😳

Γατάκια..δεν ξέρετε τί πάει να πει βάρος αν από 75D δεν πάτε 80Ε...😅😅😅

Από σταγόνες βέβαια δεν έχω δει κτ. Λέτε το στήθος μου να είναι όλοφιγούρα κ από ουσία τίποτα??🤨😔

@Smurf88 μας έλειψες!!! Όπως πάντα, οι συμβουλές σου είναι καίριες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόσο πολύ έχει μεγαλώσει το στήθος σας βρε κορίτσια; 😅 Εγώ σήμερα έκλεισα 38 εβδομάδες και ακόμα το στήθος μου είναι σχεδόν όπως ήταν...μονο λιγο έχει φουσκώσει αλλά τίποτα το αξιοσημείωτο. Και εννοείται σταγόνες ούτε για δείγμα. Μόνο οι θηλες μου έχουν σκουρυνει πολύ. Λέτε να μη βγάλω γάλα; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τόσο πολύ έχει μεγαλώσει το στήθος σας βρε κορίτσια; 😅 Εγώ σήμερα έκλεισα 38 εβδομάδες και ακόμα το στήθος μου είναι σχεδόν όπως ήταν...μονο λιγο έχει φουσκώσει αλλά τίποτα το αξιοσημείωτο. Και εννοείται σταγόνες ούτε για δείγμα. Μόνο οι θηλες μου έχουν σκουρυνει πολύ. Λέτε να μη βγάλω γάλα; 🙄

Κι εμένα έχουν γίνει καφέ κ τριπλασιες 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Τόσο πολύ έχει μεγαλώσει το στήθος σας βρε κορίτσια; 😅 Εγώ σήμερα έκλεισα 38 εβδομάδες και ακόμα το στήθος μου είναι σχεδόν όπως ήταν...μονο λιγο έχει φουσκώσει αλλά τίποτα το αξιοσημείωτο. Και εννοείται σταγόνες ούτε για δείγμα. Μόνο οι θηλες μου έχουν σκουρυνει πολύ. Λέτε να μη βγάλω γάλα; 🙄

Δεν θεωρώ ότι το μέγεθος του στηθους παίζει ρόλο αν θα έχεις γάλα ή όχι.. Ούτε αν θα βγάλεις από πριν σταγόνες. 

@Liiida οι θηλες μου έχουν γίνει απαίσιες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν θεωρώ ότι το μέγεθος του στηθους παίζει ρόλο αν θα έχεις γάλα ή όχι.. Ούτε αν θα βγάλεις από πριν σταγόνες. 

@Liiida οι θηλες μου έχουν γίνει απαίσιες 😂

Μην τις λες απαίσιες..σε καταλαβαίνουν 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοξα το θεο δεν εχει μεγαλωσει δραματικά.. Ενα νούμερο μονο 

Για τις θηλες και εμενα μεγαλωσαν κι αλλο και σκουρυναν απο σταγόνες τίποτα αλλα επίσης έχουν κανει κατι σαν κρουστα; σκληρυναν; δεν μπορώ να καταλάβω! Ειναι το σημείο πιο σκληρο και ειναι πιο ανοιχτο χρωμα απο οσο η υπόλοιπη θηλη... Σαν εβαπορε ξεραμενο ειναι😂συγνώμη για την περιγραφή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχα η κάθε μία με δική της περιγραφή! Εγώ σήμερα θα πάω να πάρω ένα δώρο για μια βάφτιση που έχω κ θα ρίξω μια ματιά για σουτιέν και νυχτικακι με ρομπιτσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς κάναμε και το ντομπκερ όλα καλά! Μόνο που ο μικρός δεν μας άφησε να βγάλουμε καλή φωτογραφία. Κατά τα άλλα είναι και λίγο πιο μεγάλος ..  συνεχίζουμε και βλέπουμε. 

Ως προς τις διακοπές εγώ κορίτσια λόγω του θέματος που είχα έχω έρθει στο πατρικό μου για να έχω βοήθεια και είμαστε με τον άντρα μου 1+ μήνα χωριά. Τον περιμένουμε όμως όλο χαρά σε δύο μέρες για 4 μερουλες!  Διακοπές λίγο δύσκολο γιατι μετά θα ξαναέρθει όταν θα έρθει πάλι ξανά θα είμαι 38 περίπου εβδομάδων, αν φτάσω μέχρι εκεί!! 

Το στήθος και στη πρώτη εγκυμοσύνη όπως και τώρα δεν έχει μεγάλη αλλαγή. Ένα ωραίο πρήξιμο μόνο. Από σταγόνες έχω κάτι αλλά όσες δεν έχετε μην αγχώνεστε... Δεν σημαίνει τίποτα. Ούτε το μέγεθος. Όλα θα γίνουν. Αλλά καλό θα είναι τώρα που μπορείτε να ενημερωθείτε... Μπείτε στην Αττική ομάδα θηλασμού στο φμπ... Και αν θέλετε Σ-Ι-Γ-Ο-Υ-Ρ-Α θα θηλάσετε. Αυτό να θυμάστε. Για τις πάνες μη πάρετε πολλές πριν γεννησετε αφού μπορεί στη τελική να  μην ταιριάξουν στο μωρό... Πάρτε μια συσκευασία να έχετε και αν δείτε ότι κάνει μετά βάλτε μεγάλη παραγγελία :)

ως προς τις σερβίρετε εγώ είχα πάρει αυτές τις εγκυμοσύνης και μερικά βρακιά xl! Τις χρειάστηκα 2 μέρες. Δεν είχα τόσα πολλά και μετά απλή σερβιετα ήταν μια χαρά!(ναι πάρτε και μερικές απλές στη γέννα μήπως χρειαστούν πριν βγουν να τις έχετε ευκαιρες.

και αν θέλετε πάρτε κοχυλια θηλασμού. Όταν θα γεμίσει το στήθος και θα στάζει, ή θα είναι πολύ ευαίσθητο για να ακομπησει οτιδήποτε βοηθάει πολλά! Αυτά :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βρε κορίτσια η ρόμπα είναι απαραίτητη; 

Να σου πω την αλήθεια δεν το θεωρούσα απαραίτητο! Αλλα απο την στιγμή που τα νυχτικα κατεληξαν κοντύτερα... Ειναι βασικο για την δικη σου ανεση γιατι εκτος το οτι θα εισαι με αλλες 2 γυναίκες και τους άντρες τους να τριγυρνανε εκει περα θα θες να βγεις εξω και αν το νυχτικο ειναι κοντο; ή ελαφρως see-through? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βρε κορίτσια η ρόμπα είναι απαραίτητη; 

Και εγώ δεν είχα πάρει ρομπα. Αλλά πήγα στο Ρέα για εξετάσεις και είδα κοπέλες να κατεβαίνουν κάτω με τα ρομπακια τους.. Και μάλλον τελικά είναι χρήσιμο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ δεν είχα πάρει ρομπα. Αλλά πήγα στο Ρέα για εξετάσεις και είδα κοπέλες να κατεβαίνουν κάτω με τα ρομπακια τους.. Και μάλλον τελικά είναι χρήσιμο.. 

Εγω το ειδα στην ιστοσελίδα του μαιευτηριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ μια από τα ίδια! 🥵

Εγώ πήρα νυχτικακι κοντομανικα..2 θηλασμού και 1 απλό..φαντάζομαι αρκουν 3!!για τις πρώτες μέρες του μωρού τι πήρατε κοντομανικα κορμάκι και φορμακια;;έχω τελική 5 Σεπτέμβρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ πήρα νυχτικακι κοντομανικα..2 θηλασμού και 1 απλό..φαντάζομαι αρκουν 3!!για τις πρώτες μέρες του μωρού τι πήρατε κοντομανικα κορμάκι και φορμακια;;έχω τελική 5 Σεπτέμβρη...

Εγώ νυχτικά ρομπες δεν έχω πάρει ακόμα. Για το μωρό (ΠΗΤ έχω 23 Αυγούστου) έχω πάρει κοντομάνικα κορμάκια και κανα δυο μακρυμανικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ πήρα νυχτικακι κοντομανικα..2 θηλασμού και 1 απλό..φαντάζομαι αρκουν 3!!για τις πρώτες μέρες του μωρού τι πήρατε κοντομανικα κορμάκι και φορμακια;;έχω τελική 5 Σεπτέμβρη...

Πηρα μονο κοντομανικα κορμακια κ 2 ζιμπουνακια, εξω για αρχη δεν θα βγαίνουμε και θα βραζει ο τόπος.. Με το καλο Σεπτέμβριο εμεις θα βγούμε για ψωνια παρεα με την μικρή για να εχω και ενα μέτρο σύγκρισης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...