Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Liiida δεν πειράζει συμπάσχω και εγω με την κοιλιά 😂 @lenaki92  @Μαριλου1 είναι ανάλογα με την θέση που είναι εμένα ας πούμε με ταραξε τώρα χαμηλά σε σημείο να ποναω και τωρα που εφαγα ηρεμησε! Εχθες το απόγευμα με κλωτσαγε στην αριστερη πλευρα αλλες φορες τεντωνεται και την νιώθω και στα δυο πλευρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina και @Μαριλου1 εμείς είμαστε κοντά νομίζω δεν θυμάμαι αν είναι και κάποια άλλη κοπέλα να σας ρωτήσω το μωρο πού το νιώθετε? εγώ εδώ και 2 3 μέρες το νιώθω πολύ χαμηλά. Πρώτη φορά τόσο πολύ χαμηλά.

Εγώ είμαι στην 29η εβδομάδα νομίζω είμαστε κοντά  ! Συνέχεια τη νιώθω χαμηλά !! Και ας ήταν προχθές που είχαμε γιατρό με το κεφάλι κάτω !! Γενικά τη νιώθω όπου να ναι χθες την ένιωθα στο ύψος του στομάχου  και μετά από λίγο έφαγα μια δυνατή κλωτσιά τέρμα χαμηλά !! 😂έχει να κάνει με το που κλωτσαει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε; καλημέρα! 

Έχετε δει καθόλου για πανες; σκέφτομαι οταν παρω να βρω μεγάλη συσκευασία! 

@Tweema  @Smurf88 @Valxris εσεις που γεννησατε ποσες πανες χρησιμοποιείται καθημερινά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλημέρα! 

Έχετε δει καθόλου για πανες; σκέφτομαι οταν παρω να βρω μεγάλη συσκευασία! 

@Tweema  @Smurf88 @Valxris εσεις που γεννησατε ποσες πανες χρησιμοποιείται καθημερινά; 

Συνήθως σε κάθε θηλασμο εγώ αλλαζα γιατί μου κανε κακάκια.... Τώρα πήρα 1 πακέτο νούμερο 1....στον μικρό μου το χρησιμοποίησα 10 μέρες το νούμερο 1....θα σου πρότεινα από το νούμερο 2 κ μετά να πάρεις μηνιαίο πακέτο..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλημέρα! 

Έχετε δει καθόλου για πανες; σκέφτομαι οταν παρω να βρω μεγάλη συσκευασία! 

@Tweema  @Smurf88 @Valxris εσεις που γεννησατε ποσες πανες χρησιμοποιείται καθημερινά; 

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα μου είπαν να πάρω ένα πακέτο (το πολύ δύο ,πάνες no1) και κατά τα άλλα να προτιμω για αρχή μηνιαία πακέτα το no2 !  Εγώ βρήκα προσφορά σε μηνιαίο πακέτο χθες no2 και παρήγγειλα δύο συσκευασίες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλημέρα! 

Έχετε δει καθόλου για πανες; σκέφτομαι οταν παρω να βρω μεγάλη συσκευασία! 

@Tweema  @Smurf88 @Valxris εσεις που γεννησατε ποσες πανες χρησιμοποιείται καθημερινά; 

Κι εγώ πήρα μηνιαίο πακέτο (200 πάνες) babylino νο.2 (δεν πήρα κ πακέτο νο.1 γτ λέω ή μικρή ήταν 2.500 στην 36η βδομάδα, άρα λογικά θα έχει ξεπεράσει τα 3 κιλά μέχρι να γεννηθεί).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Εμένα φίλες μου που γέννησαν πρόσφατα μου είπαν να πάρω ένα πακέτο (το πολύ δύο ,πάνες no1) και κατά τα άλλα να προτιμω για αρχή μηνιαία πακέτα το no2 !  Εγώ βρήκα προσφορά σε μηνιαίο πακέτο χθες no2 και παρήγγειλα δύο συσκευασίες!!

Εγω ειχα χρησιμοποιήσει 1 πακέτο μηνιαίο νούμερο 2. Αλλά εξαρτάται κ το ποσό παχαίνει το μωρό. Από νούμερο 3 πήρα 2 μηνιαία πακέτα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ πήρα μηνιαίο πακέτο (200 πάνες) babylino νο.2 (δεν πήρα κ πακέτο νο.1 γτ λέω ή μικρή ήταν 2.500 στην 36η βδομάδα, άρα λογικά θα έχει ξεπεράσει τα 3 κιλά μέχρι να γεννηθεί).

Πάρε κ ένα πακέτο απλό νούμερο 1... Κ γενικά μην βλέπετε τα κιλά που αναγράφονται πάνω. Είναι ανάλογα το μωρό. Κ πως εφαρμόζουν... Οταν αρχίζουν να λερωνονται κ να ρίχνουν ούρα απέξω αλλάζουμε νούμερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Συνήθως σε κάθε θηλασμο εγώ αλλαζα γιατί μου κανε κακάκια.... Τώρα πήρα 1 πακέτο νούμερο 1....στον μικρό μου το χρησιμοποίησα 10 μέρες το νούμερο 1....θα σου πρότεινα από το νούμερο 2 κ μετά να πάρεις μηνιαίο πακέτο..... 

Σκεφτόμουν να παρω ενα πακετο με 56τεμ απο νουμερο 1 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Σκεφτόμουν να παρω ενα πακετο με 56τεμ απο νουμερο 1 

Καλημέρα κ από μένα!!! Κ μένα μου είπαν να ξεκινήσω με 1 πακέτο νούμερο 1 και από εταιρεία μου είπαν τα pampers premium

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σκεφτόμουν να παρω ενα πακετο με 56τεμ απο νουμερο 1 

Εγώ έχω πάρει ήδη ένα μηνιαίο 2, ενα 3 και ενα 4 και νο1 πήρα μόνο ένα πακέτο απλό. Κ εγώ τα Pampers πηρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Πάρε κ ένα πακέτο απλό νούμερο 1... Κ γενικά μην βλέπετε τα κιλά που αναγράφονται πάνω. Είναι ανάλογα το μωρό. Κ πως εφαρμόζουν... Οταν αρχίζουν να λερωνονται κ να ρίχνουν ούρα απέξω αλλάζουμε νούμερο. 

Καλά ναι,θα δούμε τί θα βάλουν κ στο μαιευτήριο. Ένα πακετάκι δεν είναι τίποτα, ακόμα κ στην επιστροφή για σπίτι το παίρνεις 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. 😄 Τώρα που λέμε για πάνες, ξέρει καμια έμπειρη μανούλα που μπορούμε να βρίσκουμε προσφορές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ έχω πάρει ήδη ένα μηνιαίο 2, ενα 3 και ενα 4 και νο1 πήρα μόνο ένα πακέτο απλό. Κ εγώ τα Pampers πηρα.

Ααα εσυ είσαι πολύ μπροστά 😂😂😂... @Μαριλου1 νομίζω η εταιρεία δεν εχει σημασια ειναι οτι βολευτει η καθεμια, εγω θα παρω της babylino 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. 😄 Τώρα που λέμε για πάνες, ξέρει καμια έμπειρη μανούλα που μπορούμε να βρίσκουμε προσφορές;

Εγω βρίσκω στο σκρουτζ και συγκρινω εταιρειες και αν εχω κάποιο κατάστημα που ειναι κοντα μου παω και το παίρνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. 😄 Τώρα που λέμε για πάνες, ξέρει καμια έμπειρη μανούλα που μπορούμε να βρίσκουμε προσφορές;

Κι εγώ μέσω ίντερνετ έψαξα προσφορές στα ηλεκτρονικά φαρμακεία. Ενδεικτικά να σου πω, μηνιαίο πακέτο babylino sensitive no.2 πήγε γύρω στα 18 ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; καλημέρα! 

Έχετε δει καθόλου για πανες; σκέφτομαι οταν παρω να βρω μεγάλη συσκευασία! 

@Tweema  @Smurf88 @Valxris εσεις που γεννησατε ποσες πανες χρησιμοποιείται καθημερινά; 

Καλημέρα κορίτσια......

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Περίπου 7-9 πάνες στην αρχή την ημέρα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια......

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Περίπου 7-9 πάνες στην αρχή την ημέρα!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια......

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Περίπου 7-9 πάνες στην αρχή την ημέρα!!!!

Κοπέλα μουυυυ η ώρα η καλή!!! Ενθουσιάστηκα με τη live αναμετάδοση, όντως είσαι η 1η!!! Κάτι υποθετα δε βοηθούν με τη διαστολή, να προχωρήσει πιο γρήγορα? Επισκληρίδιο δε θα κάνεις? Ξέρεις πάντως τί με χαροποιεί κ με γεμίζει αισιοδοξία? Αν πονούσες πολύ δε θα σκεφτόσουν καν να μας γράψεις 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ μέσω ίντερνετ έψαξα προσφορές στα ηλεκτρονικά φαρμακεία. Ενδεικτικά να σου πω, μηνιαίο πακέτο babylino sensitive no.2 πήγε γύρω στα 18 ευρώ. 

Με τα μεταφορικά αλλιώς απο σκρουτζ αν βρεις κατάστημα να πας για παραλαβη ειναι 15-16 ευρω τα 168τμχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια......

Νομίζω είμαι η πρώτη που δίνω online αναμεταδοση είμαι μέσα κορίτσια μου από τις 8 στις 9μπηκε η οκυτοκινη έχω διαστολή 5 και περιμένουμε πόνοι πολλοί αλλα ακόμα αντέχονται!!!!

Περίπου 7-9 πάνες στην αρχή την ημέρα!!!!

Καλημέρα κορίτσι μου! Με ενα πονο! Και να το χαρεις όσο περισσότερο μπορείς 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλά ναι,θα δούμε τί θα βάλουν κ στο μαιευτήριο. Ένα πακετάκι δεν είναι τίποτα, ακόμα κ στην επιστροφή για σπίτι το παίρνεις 🙂

Το νούμερο 1 έχουν πάντα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. 😄 Τώρα που λέμε για πάνες, ξέρει καμια έμπειρη μανούλα που μπορούμε να βρίσκουμε προσφορές;

Ηλεκτρονικά φαρμακεία... Η αν έχουν 50% τα σούπερ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Με τα μεταφορικά αλλιώς απο σκρουτζ αν βρεις κατάστημα να πας για παραλαβη ειναι 15-16 ευρω τα 168τμχ

200 τμχ. ήταν αυτά που πήρα, 4 πακέτα των 50. Και επειδή πήρα μπόλικα πράγματα μαζεμένα δεν είχε μεταφορικά. Αλλά ναι,αν υπάρχει κάπου κοντά, βολεύει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...