Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Με το καλό να έρθει και η σειρά σας! 

Πήγα με ραντεβού όπως σας είχα πει από τα μεσάνυχτα και μέσα στη χαρά! 

Ξεκινήσαμε με τα υποθετα προσταγλανδινες και άρχισαν αμέσως οι πόνοι και οι συσπάσεις. Είχα από πριν αρκετές οπότε μόνο με τα κολπικα ξεκίνησε η διαδικασία άμεσα. Τις συσπάσεις παρόλο που ήταν από 60 έως και 118 τις διαχειριζομουν πολύ καλά αλλά τον διαρκή πόνο στη μέση δεν τον άντεχα. Μετά από 4 ώρες είπα μη βασάνιζεσαι άλλο, στον εαυτό μου, αφού θα κάνεις που θα κάνεις επισκληριδιο κάνε από τώρα. Έκανα λοιπόν κ όλα ήταν σούπερ χωρίς τον πόνο στη μέση. Η διαστολή είχε κολλήσει στο 3 με 4 οπότε μετά μπήκε κ η ωκυτοκυνη και πέρα από μια ναυτία που μου έγινε δύσκολη όλα συνέχισαν καλά και εκεί που είχα απογοητευτεί ότι δεν θα τα καταφέρω για φυσιολογικο τοτεκο άρχισε να προχωραει η διαστολή και το μωρό μου να κατεβαίνει. Από εκεί και πέρα αρχίσαμε κάποιες εξωθησεις με τη μαία οι δύο μας για να κατεβάσουμε το μωρό και περιττό να σας πω πως όταν επιασα το κεφαλάκι του ήθελα να αρχίσω να κλαίω..Μετά με μια εξωθηση διαρκείας ομολογώ, ήρθε η ώρα να γνωριστούμε από κοντά και όλα ήταν υπέροχα για μας όπως και ο γιος μας! Η συγκίνηση, η αγάπη και η ευτυχία μας δεν περιγράφεται.. Εσείς οι μαμάδες το ξερετε καλά κ εσείς που θα γίνεται πρώτη φορά σας περιμένουν έντονα όμορφα πράγματα! 

Έχω περινεοτομη μιας κ το μωρό ερχόταν με τον ώμο σαν τον σούπερ μαν όπως είπε ο γιατρός αλλά εκείνη την ώρα δε μας είπαν τίποτα σε εμένα κ το σύντροφό μου αν κ αυτός το κατάλαβε κ. Του έκανε νόημα ο γιατρός, όλα οκ. Οπότε εχω αυτό το κομμάτι της ανάρρωσης που με ταλαιπωρεί λίγο αλλά μπροστά στα υπόλοιπα είναι ένα τίποτα. 

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά, η εμπειρία μας με το μωρό που είναι συνέχεια μαζί μας και ο θηλασμός που δείχνει να πηγαίνει καλά!

Αν θέλει κάποια να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να απαντήσω! 

 

 

Ποσο ομορφη περιγραφή! Συγκινούμαι με κατι τετοια.. Και το εχω σίγουρο ότι θα με πιασουν κλάματα 😂 Και μονο στην σκέψη οσο διαβαζα το μηνυμα ένιωθα μια γαληνη! Και ευχομαι να χαρείτε το μωρακι σας με ολη σας την ψυχη! Που γεννησες; εχεις κανει rooming in? Εχεις καταφερει να ξεκουραστείς με το μωρο διπλα; εισαι σε τρίκλινο μαζι με αλλες; αν ναι, ο μικρος ξυπναει οταν ξυπναει κανενα αλλο διπλανο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Με το καλό να έρθει και η σειρά σας! 

Πήγα με ραντεβού όπως σας είχα πει από τα μεσάνυχτα και μέσα στη χαρά! 

Ξεκινήσαμε με τα υποθετα προσταγλανδινες και άρχισαν αμέσως οι πόνοι και οι συσπάσεις. Είχα από πριν αρκετές οπότε μόνο με τα κολπικα ξεκίνησε η διαδικασία άμεσα. Τις συσπάσεις παρόλο που ήταν από 60 έως και 118 τις διαχειριζομουν πολύ καλά αλλά τον διαρκή πόνο στη μέση δεν τον άντεχα. Μετά από 4 ώρες είπα μη βασάνιζεσαι άλλο, στον εαυτό μου, αφού θα κάνεις που θα κάνεις επισκληριδιο κάνε από τώρα. Έκανα λοιπόν κ όλα ήταν σούπερ χωρίς τον πόνο στη μέση. Η διαστολή είχε κολλήσει στο 3 με 4 οπότε μετά μπήκε κ η ωκυτοκυνη και πέρα από μια ναυτία που μου έγινε δύσκολη όλα συνέχισαν καλά και εκεί που είχα απογοητευτεί ότι δεν θα τα καταφέρω για φυσιολογικο τοτεκο άρχισε να προχωραει η διαστολή και το μωρό μου να κατεβαίνει. Από εκεί και πέρα αρχίσαμε κάποιες εξωθησεις με τη μαία οι δύο μας για να κατεβάσουμε το μωρό και περιττό να σας πω πως όταν επιασα το κεφαλάκι του ήθελα να αρχίσω να κλαίω..Μετά με μια εξωθηση διαρκείας ομολογώ, ήρθε η ώρα να γνωριστούμε από κοντά και όλα ήταν υπέροχα για μας όπως και ο γιος μας! Η συγκίνηση, η αγάπη και η ευτυχία μας δεν περιγράφεται.. Εσείς οι μαμάδες το ξερετε καλά κ εσείς που θα γίνεται πρώτη φορά σας περιμένουν έντονα όμορφα πράγματα! 

Έχω περινεοτομη μιας κ το μωρό ερχόταν με τον ώμο σαν τον σούπερ μαν όπως είπε ο γιατρός αλλά εκείνη την ώρα δε μας είπαν τίποτα σε εμένα κ το σύντροφό μου αν κ αυτός το κατάλαβε κ. Του έκανε νόημα ο γιατρός, όλα οκ. Οπότε εχω αυτό το κομμάτι της ανάρρωσης που με ταλαιπωρεί λίγο αλλά μπροστά στα υπόλοιπα είναι ένα τίποτα. 

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά, η εμπειρία μας με το μωρό που είναι συνέχεια μαζί μας και ο θηλασμός που δείχνει να πηγαίνει καλά!

Αν θέλει κάποια να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να απαντήσω! 

 

 

Τι όμορφα 😍😍😍 έχω αρχίσει να ανυπομονώ με αυτά που διαβάζω, αν και 2ο μωράκι 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Μπαμπατσικη εε;; στην ίδια ακριβως μερα την Τρίτη δλδ εμένα ήταν 2700.. 

Ναι είναι μεγαλουλα.. Πιο μεγάλη κ από τον μικρό μου βγαίνει. Που τον γέννησα 38+2 κ ήταν 3.560... Γι αυτό μου πε ότι κ από του αγ πνεύματος δεν έχει θέμα να γεννήσω... Γιατί είχαμε ζοριστεί στο 1ο τοκετο. Οποτ Ε καταλαβαίνετε σήμερα κάνω δουλειές σπίτι... Οποία θέλει έρχομαι κ στο δικό της. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Με το καλό να έρθει και η σειρά σας! 

Πήγα με ραντεβού όπως σας είχα πει από τα μεσάνυχτα και μέσα στη χαρά! 

Ξεκινήσαμε με τα υποθετα προσταγλανδινες και άρχισαν αμέσως οι πόνοι και οι συσπάσεις. Είχα από πριν αρκετές οπότε μόνο με τα κολπικα ξεκίνησε η διαδικασία άμεσα. Τις συσπάσεις παρόλο που ήταν από 60 έως και 118 τις διαχειριζομουν πολύ καλά αλλά τον διαρκή πόνο στη μέση δεν τον άντεχα. Μετά από 4 ώρες είπα μη βασάνιζεσαι άλλο, στον εαυτό μου, αφού θα κάνεις που θα κάνεις επισκληριδιο κάνε από τώρα. Έκανα λοιπόν κ όλα ήταν σούπερ χωρίς τον πόνο στη μέση. Η διαστολή είχε κολλήσει στο 3 με 4 οπότε μετά μπήκε κ η ωκυτοκυνη και πέρα από μια ναυτία που μου έγινε δύσκολη όλα συνέχισαν καλά και εκεί που είχα απογοητευτεί ότι δεν θα τα καταφέρω για φυσιολογικο τοτεκο άρχισε να προχωραει η διαστολή και το μωρό μου να κατεβαίνει. Από εκεί και πέρα αρχίσαμε κάποιες εξωθησεις με τη μαία οι δύο μας για να κατεβάσουμε το μωρό και περιττό να σας πω πως όταν επιασα το κεφαλάκι του ήθελα να αρχίσω να κλαίω..Μετά με μια εξωθηση διαρκείας ομολογώ, ήρθε η ώρα να γνωριστούμε από κοντά και όλα ήταν υπέροχα για μας όπως και ο γιος μας! Η συγκίνηση, η αγάπη και η ευτυχία μας δεν περιγράφεται.. Εσείς οι μαμάδες το ξερετε καλά κ εσείς που θα γίνεται πρώτη φορά σας περιμένουν έντονα όμορφα πράγματα! 

Έχω περινεοτομη μιας κ το μωρό ερχόταν με τον ώμο σαν τον σούπερ μαν όπως είπε ο γιατρός αλλά εκείνη την ώρα δε μας είπαν τίποτα σε εμένα κ το σύντροφό μου αν κ αυτός το κατάλαβε κ. Του έκανε νόημα ο γιατρός, όλα οκ. Οπότε εχω αυτό το κομμάτι της ανάρρωσης που με ταλαιπωρεί λίγο αλλά μπροστά στα υπόλοιπα είναι ένα τίποτα. 

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά, η εμπειρία μας με το μωρό που είναι συνέχεια μαζί μας και ο θηλασμός που δείχνει να πηγαίνει καλά!

Αν θέλει κάποια να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να απαντήσω! 

 

 

Να σας ζήσει!!! Γερός και τυχερός να είναι και πάντα να σας γεμίζει χαρά και ευτυχία!!! Τι ωραίες περιγραφές που κάνετε όσες γεννατε! Με κάνετε να ανυπομονώ!!! Καλή ανάρρωση να έχεις και με το καλό να πάτε στο σπίτι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε; δεν μπορώ να ξυπνήσω εγω και οι φυτρες μου πετανε σαν τρελες! Και σγουριναν ενω εχω ισιο μαλλι 😂 

Χαχαχα! Καλημέρα! Κ εγώ έχω βγάλει φυτρες αλλά ίσιες 😝😄 επίσης τα μαλλιά μου δεν λαδωνουν με τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια... Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο.. 35 και 4.κ η μπέμπα είναι 3.150 κιλακια.... Ξανά την επόμενη Παρασκευή ραντεβού... Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.... Απο αγ πνεύματος κ μετά μπορώ να γεννήσω λέει να ενημερώσω τη μπέμπα 😂😂😂

35 κ 5 η δικιά μου ήταν 2.500...Τί κορίτσαρος είναι αυτός??? 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@chaotic βουρκωσα κ δεν είμαι τέτοια γενικά να ξέρεις.....❤ 

Εύχομαι να έχετε μια υπέροχη ζωή με το αγοράκι σας, να είναι γερός κ καλότυχος!!! Και η περιγραφή σου είναι αυτή μιας πολύ όμορφης εμπειρίας την οποία εύχομαι να ζήσουμε έτσι όλες...Ξεκουράσου τώρα κ δεθείτε με το μωράκι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποσο ομορφη περιγραφή! Συγκινούμαι με κατι τετοια.. Και το εχω σίγουρο ότι θα με πιασουν κλάματα 😂 Και μονο στην σκέψη οσο διαβαζα το μηνυμα ένιωθα μια γαληνη! Και ευχομαι να χαρείτε το μωρακι σας με ολη σας την ψυχη! Που γεννησες; εχεις κανει rooming in? Εχεις καταφερει να ξεκουραστείς με το μωρο διπλα; εισαι σε τρίκλινο μαζι με αλλες; αν ναι, ο μικρος ξυπναει οταν ξυπναει κανενα αλλο διπλανο

Εγω γέννησα Θεσσαλονίκη, στο γενεσις. Κάνγ rooming in και αποκλειστικο θηλασμό. Είμαστε μόνοι στο δωμάτιο. Δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου είναι η αλήθεια γιατί μωρό θέλει Συνέχεια αγκαλιά κ. Στήθος αλλά είναι ο μπαμπάς μαζί οπότε με βοηθάει αρκετά. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

35 κ 5 η δικιά μου ήταν 2.500...Τί κορίτσαρος είναι αυτός??? 🤣🤣🤣

Να τα βλέπουν αυτά όσες έχουν αγόρι. Θέλουμε καλό γαμπρό. Όχι ότι κ ότι. Να την κουμαντάρει 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Να τα βλέπουν αυτά όσες έχουν αγόρι. Θέλουμε καλό γαμπρό. Όχι ότι κ ότι. Να την κουμαντάρει 😂😂

Μπασκετμπολίστα ψάχνουμε, κορίτσια κανονίστε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Χαχαχα! Καλημέρα! Κ εγώ έχω βγάλει φυτρες αλλά ίσιες 😝😄 επίσης τα μαλλιά μου δεν λαδωνουν με τπτ.

Μια απο τα ιδια!! Παλια ηταν πολυ λιπαρά! Και καθε 2 μερες λουζομουν τωρα ξεχναω να τα λουσω ετσι όπως γίνανε😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μια απο τα ιδια!! Παλια ηταν πολυ λιπαρά! Και καθε 2 μερες λουζομουν τωρα ξεχναω να τα λουσω ετσι όπως γίνανε😂 

Μια απ'τα ίδια! Και δεν πέφτουν με τπτ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Εγω γέννησα Θεσσαλονίκη, στο γενεσις. Κάνγ rooming in και αποκλειστικο θηλασμό. Είμαστε μόνοι στο δωμάτιο. Δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου είναι η αλήθεια γιατί μωρό θέλει Συνέχεια αγκαλιά κ. Στήθος αλλά είναι ο μπαμπάς μαζί οπότε με βοηθάει αρκετά. 

 

Εύχομαι οταν γυρισετε σπιτι να βρεις λιγο χρόνο να ξεκουραστείς! Αυτο είναι καλο οτι είναι μαζι, ζει και αυτος την εμπειρία απο κοντα και βοηθάει μπραβο! Ποσες ωρες ηταν ο τοκετος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα! Τι κάνετε; δεν μπορώ να ξυπνήσω εγω και οι φυτρες μου πετανε σαν τρελες! Και σγουριναν ενω εχω ισιο μαλλι 😂 

Έτσι και εγώ νυστάζω πολύ...! Ξύπνησα νωρίς και τώρα ξανά νυστάζω!! Με πονάει κ το έντερο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ συνειδητοποίησα ότι ανέφερα πριν την @Tweemaκαι της λεω οτι εχει σειρα εκεινη αλλα ξεχασα οτι γεννησε 😂 κορίτσια το μυαλο μου παει περιπατο ξεχναω τα παντα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Έτσι και εγώ νυστάζω πολύ...! Ξύπνησα νωρίς και τώρα ξανά νυστάζω!! Με πονάει κ το έντερο μου!

Το παθαινω κ εγω αυτο με το έντερο! Συνήθως ειναι αερια και με καθε κινήση που κανω ποναω.. Εύχομαι να περασει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το παθαινω κ εγω αυτο με το έντερο! Συνήθως ειναι αερια και με καθε κινήση που κανω ποναω.. Εύχομαι να περασει! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Να είσαι καλά ! 

Πότε λες να ξεκινήσεις να πλένεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Να είσαι καλά ! 

Πότε λες να ξεκινήσεις να πλένεις?

Γυρω στα μεσα Ιουλίου λεω. Αν κρατηθω😂😂.. Σε καμια 10αρια μερες θα ειναι έτοιμη η συρταριέρα και θα παμε να την παρουμε και θα την καθαρίσω και θα τακτοποιήσω το δωμάτιο και κατι ντουλαπια που θελω.. Θα κανω το μπαλκονι.. Και αφου τελειωσω με αυτα λεω να πλυνω και να τακτοποιήσω τα πράγματα της.. Θέλω να δω λιγο πως θα την τακτοποιήσω γιατι θα αφησουμε την δικη μας συρταριέρα διπλα στην κουνια και ελεγα μήπως το πρωτο συρτάρι είναι με τα πράγματα που χρειάζεται για αλλαγμα κλπ. Μετα σκέφτομαι μήπως είναι πολυ μπερδεμα αλλα ακομη δεν ξερω... Εσυ τι εχεις να κανεις ακομη; ποτε θα ξεκινησεις τα ρουχα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω 3 μερες τώρα που κάνω πάρα πολύ ανήσυχο ύπνο. Σηκώνομαι τουλαχιστον 4 φορές για τουαλέτα έχω ανησυχία. Σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση που κράτησε 1 λεπτό περίπου και μάλλον ήταν σύσπαση. Το πρωί ξύπνησα και πεινούσα πολύ και με το που έφαγα με επιασε τάση για εμετό. Τελικά καταφερα να κοιμηθώ πάλι στις 7 και το πρωί. Το έχει πάθει καμία στον μήνα της;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμενα πάντως ανέβηκε λίγο τρώγοντας μοσχάρι με κάτι πράσινο σχεδόν κάθε μέρα. Πάλι χαμηλά μου είπε ότι είναι αλλά από 32 πήγε 34. Κ δεν χρειάζεται μεγάλη ποσότητα. Εγώ πχ κόβω μισό μπιφτέκι κ το βάζω στο τοστ για βράδυ με λίγο μαρούλι. 

Εγω αιματοκριτη 29 και αιμοσφαιρίνη 9 και η γιατρος μου λεει δεν ανησυχει!!! Εχω το στιγμα βέβαια,  παντα ειχα χαμηλο αιματοκριτη, αλλα φυσικα οχι ετσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@chaotic να σου ζήσει το μωράκι 🥰🥰 γερός και τυχερός!!! Καλή ανάρρωση και σε σένα...για τα ράμματα θα σου πω ότι βοηθάει πολύ το ντουζ!! Νιώθεις τέλεια μετά και είναι λες κ περνάνε πιο γρήγορα..τώρα στην αρχή πάρε και κανένα παυσίπονο παραπάνω, δεν πειράζει!! Κ εμένα η μικρή έτσι βγήκε αυτή τη φορά αλλά δεν πρόλαβε να με πιάσει η επισκληριδιος κ ένιωθα ότι θα βγει από τον ποπό 😂😂

Με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Γυρω στα μεσα Ιουλίου λεω. Αν κρατηθω😂😂.. Σε καμια 10αρια μερες θα ειναι έτοιμη η συρταριέρα και θα παμε να την παρουμε και θα την καθαρίσω και θα τακτοποιήσω το δωμάτιο και κατι ντουλαπια που θελω.. Θα κανω το μπαλκονι.. Και αφου τελειωσω με αυτα λεω να πλυνω και να τακτοποιήσω τα πράγματα της.. Θέλω να δω λιγο πως θα την τακτοποιήσω γιατι θα αφησουμε την δικη μας συρταριέρα διπλα στην κουνια και ελεγα μήπως το πρωτο συρτάρι είναι με τα πράγματα που χρειάζεται για αλλαγμα κλπ. Μετα σκέφτομαι μήπως είναι πολυ μπερδεμα αλλα ακομη δεν ξερω... Εσυ τι εχεις να κανεις ακομη; ποτε θα ξεκινησεις τα ρουχα; 

Και εγώ έτσι το έχω στο μυαλό μου να είναι το πρώτο συρταρι με τα πράγματα π χρειάζονται. Έχω πολύ πράγμα ακόμα δεν έχω καθαρίσει τίποτα στο σπίτι πέρα από της ντουλάπες!! Έχω τα πάντα 😂😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Να σας ζήσει κοπέλα μου.. Να είναι πάντα γερός κ καλοτυχος στην ζωούλα του.. Με το καλο να γυρίσετε σπιτάκι σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Έχω 3 μερες τώρα που κάνω πάρα πολύ ανήσυχο ύπνο. Σηκώνομαι τουλαχιστον 4 φορές για τουαλέτα έχω ανησυχία. Σήμερα ξύπνησα με πόνο στη μέση που κράτησε 1 λεπτό περίπου και μάλλον ήταν σύσπαση. Το πρωί ξύπνησα και πεινούσα πολύ και με το που έφαγα με επιασε τάση για εμετό. Τελικά καταφερα να κοιμηθώ πάλι στις 7 και το πρωί. Το έχει πάθει καμία στον μήνα της;; 

Κορίτσι μου εγώ ήμουν έτσι μέχρι να γεννήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και εγώ έτσι το έχω στο μυαλό μου να είναι το πρώτο συρταρι με τα πράγματα π χρειάζονται. Έχω πολύ πράγμα ακόμα δεν έχω καθαρίσει τίποτα στο σπίτι πέρα από της ντουλάπες!! Έχω τα πάντα 😂😂

 

Εγω μπορει να μην κανω τιποτα για καμια βδομάδα και μετα τα κανω ολα μαζι αλλα αυτην την φορα το παρακανα.. Εκανα τις δουλειές τις καθημερινές πιατα, πλυντήριο, σιδερο, μάγειρεμα.. Και τι το θελα.. Ξεκινησα τζαμια κουρτινες και ξεσκονισμα και το απόγευμα δεν μπορουσα να περπατησω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...