Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πάντως έναν μπακλαβά εγώ τον παρήγγειλα και αναμένεται να καταφτάσει το απόγευμα!!! 😁

Μια χαρά σε βρίσκω ένα κομμάτι γαλακτομπούρεκο θα ήθελα χαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα γιατί δεν ανέβαινει βρε κορίτσια ο αιματοκρίτης?

Σε καμια μας δεν εχει ανεβει! Η @Μαριλου1ειναι θαυμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ούτε εμένα, μην αγχώνεσαι 😂 εγώ ξεχνάω να πάρω κ το σίδηρο, άστα να πάνε 

Από τότε που ο αιματοκρίτης έγραψε 36 (εδώ και 2-3 βδομάδες) τον έκοψα. Τιμή μου κ καμάρι μου! Αντίο δυσκοιλιότητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Από τότε που ο αιματοκρίτης έγραψε 36 (εδώ και 2-3 βδομάδες) τον έκοψα. Τιμή μου κ καμάρι μου! Αντίο δυσκοιλιότητα!

Εσύ ακόμα καλύτερα το έκοψες κιολλας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Χθες πήγα στη γιατρό,όλα καλά! 1380 γρ η κυρία μου! Με το κεφάλι κάτω! Αρχες Ιουλίου εχω ντοπλερ. Σίδηρο θα παίρνω μέρα παρά μέρα γτ είχε φτάσει πάνω από το ανώτατο όριο. Αυτά! 😊

Μπράβο!!! Μια χαρά η μπέμπα! Γυρισε προς τα κατω ε? Σου είπε ο γιατρός αν θα παραμείνει έτσι ή παίζει να ξαναγυρίσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εσύ ακόμα καλύτερα το έκοψες κιολλας!! 

Μόνη μου, ομολογώ δε ρώτησα...Αλλά εσείς να ρωτάτε κορίτσια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σε καμια μας δεν εχει ανεβει! Η @Μαριλου1ειναι θαυμα 

Εμένα από 34 πήγε 34,7. Εντάξει δεν είναι μεγάλη διαφορά αλλά είναι μία αύξηση 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ξεχναω να παρω το ασβέστιο @PanB

@Liiida bye bye δυσκοιλιοτητα👋😂

@lenaki92 δεν είναι στάνταρ οτι θα μείνει με το κεφάλι κάτω. Α εμενα απο 33 ανεβηκε στο 33.5 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμένα από 34 πήγε 34,7. Εντάξει δεν είναι μεγάλη διαφορά αλλά είναι μία αύξηση 🤪 

Κι εμένα στην αρχή έτσι πήγαινε, στο 3ο τρίμηνο έγινε το θαύμα! Καλά, μη νομίζεις, από 32 στην αρχή έφτασα 36 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχω ξεχναω να παρω το ασβέστιο @PanB

@Liiida bye bye δυσκοιλιοτητα👋😂

@lenaki92 δεν είναι στάνταρ οτι θα μείνει με το κεφάλι κάτω. Α εμενα απο 33 ανεβηκε στο 33.5 😂

Μιας φίλης το μωρό είχε γυρίσει από τον 7ο. Μετά της συνέβη κτ που την τρόμαξε πολύ, το μωρό ξαναγύρισε κ μέχρι τέλους δεν πήρε ποτέ ξανά θέση (καισαρικούλα κ αυτή)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μπράβο!!! Μια χαρά η μπέμπα! Γυρισε προς τα κατω ε? Σου είπε ο γιατρός αν θα παραμείνει έτσι ή παίζει να ξαναγυρίσει?

Από την αρχή με το κεφάλι κάτω είναι. Εμένα πάντως μου είχε πει είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει τώρα γτ κ το κεφάλι εχει το περισσότερο βάρος και την τραβάει προς τα κάτω, είναι κ η βαρύτητα! Δεν ξέρω,ελπίζω να μείνει όπως είναι αν θέλει να τα πάμε καλά!!!😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα στην αρχή έτσι πήγαινε, στο 3ο τρίμηνο έγινε το θαύμα! Καλά, μη νομίζεις, από 32 στην αρχή έφτασα 36 😅

Κ εγώ εκεί ποντάρω να ανέβει κ από μόνος του όσο περνάει ο καιρός γτ έχω ξεκληρισει τα καημένα τα μοσχαράκια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Από την αρχή με το κεφάλι κάτω είναι. Εμένα πάντως μου είχε πει είναι πολύ δύσκολο να γυρίσει τώρα γτ κ το κεφάλι εχει το περισσότερο βάρος και την τραβάει προς τα κάτω, είναι κ η βαρύτητα! Δεν ξέρω,ελπίζω να μείνει όπως είναι αν θέλει να τα πάμε καλά!!!😄😄😄

Κι εμένα γύρισε την τελευταία φορά που πήγα.. Μέχρι τώρα ήταν εγκάρσιο.. Τρώω τις κλωτσιές μου στα πλευρά πλέον 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα στην β επιπεδου ηταν ανάποδα μετα στον υπέρηχο στον γιατρό ηταν πλαι με το κεφάλι δεξια και τις προάλλες προς τα κατω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα στην β επιπεδου ηταν ανάποδα μετα στον υπέρηχο στον γιατρό ηταν πλαι με το κεφάλι δεξια και τις προάλλες προς τα κατω! 

Εσένα εχει πάρει όλες τις θέσεις χεχε αναποφάσιστο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... Εμένα ο αιματοκριτης είναι 32,9 ενώ τον προηγουμενο μήνα ήταν 33,1. Έπεσε ελάχιστα αλλά δε θέλω να παρω άλλο σίδηρο 😝 ελπίζω να μη μου το πει ο γιατρός. 

Την Τρίτη που πηγα για Doppler το ζουζούνι ήταν με το κεφάλι κάτω κ μου είπε ότι δυσκολα θα αλλάξει θέση ωστόσο από χθες νοιώθω να μου πιεζει το στομάχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

 

Κορίτσια ο αιματοκρίτης παίζει πάρα πολύ. Μπορεί να κάνετε εξέταση 2 φορές την ίδια μέρα και να έχει αλλάξει. Έχει να κάνει και με τα υγρα του σώματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια ο αιματοκρίτης παίζει πάρα πολύ. Μπορεί να κάνετε εξέταση 2 φορές την ίδια μέρα και να έχει αλλάξει. Έχει να κάνει και με τα υγρα του σώματος...

Αλήθεια; δηλαδή έχει να κάνει λόγο κ αν θα κάνεις τις εξετάσεις πρωί ή μεσημέρι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αλήθεια; δηλαδή έχει να κάνει λόγο κ αν θα κάνεις τις εξετάσεις πρωί ή μεσημέρι;

Πάντα πρωί νηστικοί δεν κάνουμε εξετάσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πάντα πρωί νηστικοί δεν κάνουμε εξετάσεις??

Κάποιες φορές επειδή έχω μόνο γενική αίματος κ anti xa πάω το μεσημέρι γιατί πρέπει να κάνω πρώτα την ένεση κ να μου πάρουν αίμα μετά από 3 ώρες. Όταν έχω θυροειδή, ζάχαρο κ όλα τα υπόλοιπα πάω πρωί κ νηστική. Δε μου έχει πει κάποιος ότι δεν κάνει να κάνω τη γενική αίματος το μεσημέρι οπότε την κάνω για να μη με τρυπανε δυο φορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κάποιες φορές επειδή έχω μόνο γενική αίματος κ anti xa πάω το μεσημέρι γιατί πρέπει να κάνω πρώτα την ένεση κ να μου πάρουν αίμα μετά από 3 ώρες. Όταν έχω θυροειδή, ζάχαρο κ όλα τα υπόλοιπα πάω πρωί κ νηστική. Δε μου έχει πει κάποιος ότι δεν κάνει να κάνω τη γενική αίματος το μεσημέρι οπότε την κάνω για να μη με τρυπανε δυο φορές. 

Έχεις φάει το πρωί.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η γενικη αίματος που έχει μέσα τον αιματοκρίτη ότι έχει να κάνει με ορμόνες κλπ δεν θέλουν νηστεία. Προετοιμασία κάνουμε στις βιοχημικες σάκχαρο σίδηρο χοληστερίνη κλπ. Απλα ας πούμε αν παίρνεις χάπι θυροειδη και θες να δεις τις ορμόνες αυτές πας πρωί για να πάρεις το χάπι μετα. Γενικά οι εξετάσεις αίματος μπορούν να διαφέρουν μέσα στην ημέρα. Το δείγμα που παίρνουμε είναι μια φωτογραφία του οργανισμού εκείνη τη στιγμή. Δεν είναι πάντα τόσο αντικειμενικες. Γι αυτό ακούς περιπτώσεις που μπορεί να έχει κάτι κάποιος και να μη φαίνεται σε εξετάσεις αίματος. Είναι πολύ περίπλοκο. Και πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός. 

Επίσης δε μιλάω για τις γονιδιακες εξετάσεις που είναι στάνταρ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...