Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Από που στο είπαν αυτό;; 

Στο ικα. Όταν κατέθεσε ο άντρας μου τα χαρτια στο ικα. Του το είπε εκεί η κοπέλα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στο ικα. Όταν κατέθεσε ο άντρας μου τα χαρτια στο ικα. Του το είπε εκεί η κοπέλα... 

Αα του έδωσε ημερομηνία ακριβώς ε; εμένα απλά μου είπε τον Ιουνιο.. Θα δω μηπως μπουν και μένα αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_ol και που εισαι ακομα... 😂

@AlKate μπράβο κορίτσι μου πως εισαι; καθεσαι σπιτι;

@PanBστην ιδια φαση.. Ειχα καλη καμπυλη και μετα την καμπύλη ειχα σκαμπανεβασμα 63-62 κιλα.. Απο βδομάδα θα παω να ξαναδω μηπως πηρα κανα κιλο παλι🤣

Σπίτι καθομαι. Άντε μέχρι το μπαλκόνι. Απλά προχθές ξεκίνησα τη μικρή μου σχολείο οπότε έχουμε με το αυτοκίνητο το πήγαινε έλα ,και στην Ελλάδα όπου και να μένεις είναι ωραίοι οι δρόμοι μας. Απλά και η μικρή ήθελε παιδάκια να παίζει οπότε είπαμε να τη πάμε μέχρι τον Αύγουστο που κλείνουν....

Εμένα δυστυχώς με το θέμα στο τράχηλο έχω ήδη εξεταστεί αρκετές φορές. Αλλά από εκεί και πέρα εφόσον δεν υπάρχει κάποιο θέμα θα συμφωνήσω, δεν ωφελεί κάπου η από κάτω εξέταση. Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα διαστολή από 2+ εβδομάδες πριν. Ε κατέληξα να κλείσω και τις 40 εβδομάδες και να συζητάμε και για πρόκληση... Οπότε και που ήξερα αν εχω διαστολή/έχει μαλακώσει ο τράχηλος δεν λέει κάτι. Άσε που ακούω για γιατρούς που κάνουν ελικόπτερακι με το έτσι θέλω.... Έχω και Πητ 14/8... Δεν με βλέπω καλά!

Άντε @Tweema με το καλό όταν προκύψει :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αα του έδωσε ημερομηνία ακριβώς ε; εμένα απλά μου είπε τον Ιουνιο.. Θα δω μηπως μπουν και μένα αύριο 

Ναι δες το... Ναι έχουν στάνταρ ημερομηνίες... Κ στο μικρό μου θυμάμαι ότι τότε τις αναρτουσαν κ στο ίντερνετ. Τώρα δεν βρήκα κάτι. Κ του είπα να ρωτήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Έλα ρε γμτ!! Φαντάζομαι η αντιμετώπιση δεν θα είναι η καλύτερη. Κορίτσι μου ευχομαι να αντέξει κι άλλο!!! Το απόγευμα αν καταφέρω να βγω (λογικά θα βγω) θα πάω να ανάψω ένα κερακι για εσάς. Στο Έλενα το μωρό το έχουν μαζί οι κοπέλες που είναι θετικές. Στο Αλεξάνδρας ισχύει το ίδιο; επίσης πες εσύ γέννας σε 2-3 εβδ από ότι έχω καταλάβει συνεχίζεις κ βγαίνεις κ ας έχεις νοσησεις σωστά; 

Ωωωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι και γω αυτό φαντάζομαι και φυσικά θα προτιμούσα να αποφύγω. Ο γιατρός δε μου έδωσε λεπτομέρειες, αλλά ελπίζω πως ναι, τουλάχιστον να έχεις το μωρό μαζί.

Σχετικά με το πότε βγαίνεις, εγώ θα κάνω μοριακό αν έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα στις 10 μέρες, γιατί από ότι διάβασα στο σάιτ του εοδυ όταν το περνάς ελαφριά, στις 10 μέρες παύεις να είσαι μεταδοτικός. Ελπίζω να βγω αρνητική και να μη χρειαστεί να μάθω τί θα γινόταν αν συνεχίσω να μαι θετική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Ωωωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι και γω αυτό φαντάζομαι και φυσικά θα προτιμούσα να αποφύγω. Ο γιατρός δε μου έδωσε λεπτομέρειες, αλλά ελπίζω πως ναι, τουλάχιστον να έχεις το μωρό μαζί.

Σχετικά με το πότε βγαίνεις, εγώ θα κάνω μοριακό αν έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα στις 10 μέρες, γιατί από ότι διάβασα στο σάιτ του εοδυ όταν το περνάς ελαφριά, στις 10 μέρες παύεις να είσαι μεταδοτικός. Ελπίζω να βγω αρνητική και να μη χρειαστεί να μάθω τί θα γινόταν αν συνεχίσω να μαι θετική!

Συνήθως μπορεί να βγαίνεις θετικη μέχρι κ 6 μήνες μετά..... Απλά έχε το χαρτι μαζί σου το πότε το πέρασες. Κ πότε σταμάτησαν όλα τα συμπτώματα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Σπίτι καθομαι. Άντε μέχρι το μπαλκόνι. Απλά προχθές ξεκίνησα τη μικρή μου σχολείο οπότε έχουμε με το αυτοκίνητο το πήγαινε έλα ,και στην Ελλάδα όπου και να μένεις είναι ωραίοι οι δρόμοι μας. Απλά και η μικρή ήθελε παιδάκια να παίζει οπότε είπαμε να τη πάμε μέχρι τον Αύγουστο που κλείνουν....

Εμένα δυστυχώς με το θέμα στο τράχηλο έχω ήδη εξεταστεί αρκετές φορές. Αλλά από εκεί και πέρα εφόσον δεν υπάρχει κάποιο θέμα θα συμφωνήσω, δεν ωφελεί κάπου η από κάτω εξέταση. Εγώ στη πρώτη εγκυμοσύνη είχα διαστολή από 2+ εβδομάδες πριν. Ε κατέληξα να κλείσω και τις 40 εβδομάδες και να συζητάμε και για πρόκληση... Οπότε και που ήξερα αν εχω διαστολή/έχει μαλακώσει ο τράχηλος δεν λέει κάτι. Άσε που ακούω για γιατρούς που κάνουν ελικόπτερακι με το έτσι θέλω.... Έχω και Πητ 14/8... Δεν με βλέπω καλά!

Άντε @Tweema με το καλό όταν προκύψει :) :)

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! 

Καλά κάνατε κορίτσι μου κ για εσένα τώρα θα είναι καλύτερα κ θα απασχολείται κ το κοριτσάκι σου. Αχ αυτοί οι δρόμοι!! Χτες κάποια στιγμή τρανταχτηκα ολόκληρη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Ωωωωω σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Ναι και γω αυτό φαντάζομαι και φυσικά θα προτιμούσα να αποφύγω. Ο γιατρός δε μου έδωσε λεπτομέρειες, αλλά ελπίζω πως ναι, τουλάχιστον να έχεις το μωρό μαζί.

Σχετικά με το πότε βγαίνεις, εγώ θα κάνω μοριακό αν έχουν υποχωρήσει όλα τα συμπτώματα στις 10 μέρες, γιατί από ότι διάβασα στο σάιτ του εοδυ όταν το περνάς ελαφριά, στις 10 μέρες παύεις να είσαι μεταδοτικός. Ελπίζω να βγω αρνητική και να μη χρειαστεί να μάθω τί θα γινόταν αν συνεχίσω να μαι θετική!

Νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέει η @Starrrr.... Μπορει να βγαίνεις για μήνες θετικη τια θα γίνει στο μαιευτήριο σε αυτήν την περίπτωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέει η @Starrrr.... Μπορει να βγαίνεις για μήνες θετικη τια θα γίνει στο μαιευτήριο σε αυτήν την περίπτωση; 

Πρέπει να το ρωτήσει... Λογικα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Νομίζω ότι ισχύει αυτό που λέει η @Starrrr.... Μπορει να βγαίνεις για μήνες θετικη τια θα γίνει στο μαιευτήριο σε αυτήν την περίπτωση; 

Λογικά με την απάντηση του πρώτου τεστ και την ημερομηνία ότι τότε το κόλλησε. Θα ξέρουν ότι σε κάποιους παραμένει θετικό για καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!! 

Καλά κάνατε κορίτσι μου κ για εσένα τώρα θα είναι καλύτερα κ θα απασχολείται κ το κοριτσάκι σου. Αχ αυτοί οι δρόμοι!! Χτες κάποια στιγμή τρανταχτηκα ολόκληρη!! 

Και στο πρωτο τράνταγμα θες κ τουαλέτα... Αχχχχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Στο ικα. Όταν κατέθεσε ο άντρας μου τα χαρτια στο ικα. Του το είπε εκεί η κοπέλα... 

Ρε κορίτσια δεν μας λέτε τη διαδικασία που την έχετε πρόσφατη; εχω ξεχάσει τη σειρά 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ρε κορίτσια δεν μας λέτε τη διαδικασία που την έχετε πρόσφατη; εχω ξεχάσει τη σειρά 😛

Το χαρτι από γιατρό εοππυ με την πητ σου και το χαρτι από τη δουλειά σου. 😎 Ααα κ κλείνεις ραντεβού για το ικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κορίτσια, αυτό ακριβώς που λέτε. Θέλω να πιστεύω ότι αρχικά δε θα γίνει κάτι τέτοιο και ότι θα πάρω ένα αρνητικό μοριακό, αλλά επειδή κι αυτό μπορεί να είναι αισιόδοξο φαντάζομαι ότι με τις ημερομηνίες του πότε ξεκίνησε και πότε θα σταματήσουν τα συμπτώματα θα βγει μια άκρη, αν και πολύ φοβάμαι ότι αν βγει θετικό, θα είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν το πρωτόκολλο. Τί να πω, με τη βοήθεια του Θεού όλα γίνονται, οπότε και γω εκεί ελπίζω και κάνω ο,τι μπορώ για να το καθυστερήσω και να αναρρώσω γρήγορα. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim.The. είπε:

Ναι κορίτσια, αυτό ακριβώς που λέτε. Θέλω να πιστεύω ότι αρχικά δε θα γίνει κάτι τέτοιο και ότι θα πάρω ένα αρνητικό μοριακό, αλλά επειδή κι αυτό μπορεί να είναι αισιόδοξο φαντάζομαι ότι με τις ημερομηνίες του πότε ξεκίνησε και πότε θα σταματήσουν τα συμπτώματα θα βγει μια άκρη, αν και πολύ φοβάμαι ότι αν βγει θετικό, θα είναι υποχρεωμένοι να τηρήσουν το πρωτόκολλο. Τί να πω, με τη βοήθεια του Θεού όλα γίνονται, οπότε και γω εκεί ελπίζω και κάνω ο,τι μπορώ για να το καθυστερήσω και να αναρρώσω γρήγορα. Σας ευχαριστώ πολύ πάντως!

Να σκέφτεσαι θετικά.. Όλα θα πάνε τέλεια 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σκέφτεσαι θετικά.. Όλα θα πάνε τέλεια 😍

Μακάρι, σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να πάνε για όλες μας τα πράγματα τέλεια, τί να κάνεις, και τα απρόοπτα μέσα στο πρόγραμμα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις διάβασα αυτο:

 

"Σε συνέχεια πρόσφατου post
Θέμα: τοκετός - αποτελέσματα μοριακό τεστ 

Γράφω για να ενημερώσω άλλες μαμάδες που περιμένουν τα μωράκια τους. Με αφορμή πληροφορίες που πηρα από την ομάδα έψαξα και επιβεβαίωσα ότι μπορεις να κανείς μοριακό pcr test δωρεάν ( εγώ έκανα ήδη το πρώτο μου σήμερα), το παρέχει το κράτος σε διαφορά κέντρα υγείας ανα την επικράτεια ( το κοντινό μου είναι κέντρο υγείας Ηλιουπολη). 
Περνεις τηλέφωνο στου 5ψηφιους αριθμούς 14900, 14884, 14784 και κλείνεις ραντεβού για το κοντινό σου κέντρο δηλώνοντας ότι πρόκειται για επικείμενο τοκετό, και αφορά και τον σύζυγο. 
Εάν πας πολύ πρωί τα αποτελέσματα σε 24 ώρες αλλιώς σε 48 ( εδώ κρατάω μικρό καλάθι, καλύτερα ρωτήστε). 
Σε τηλεφώνημα μου στο Μητέρα μου επιβεβαίωσαν ότι δέχονται και από εξωτερικό φορέα είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο αρκεί να είναι πιστοποιημένη και έγκυρη πηγή. 
Το κακό με την όλη διαδικασία είναι ότι πρέπει να υπολογίζεις τις ημέρες ώστε πάντα τα αποτελέσματα του ενός τεστ να επικαλύπτονται από το επόμενο χρονικά, ώστε πάντα να υπάρχει κάποιο αρνητικό τεστ να δωθεί στο μαιευτηριο, εάν μιλάμε για μη προκαθορισμένο τοκετό. 

Τα γράφω αυτά (ξέρω ότι είμαι άσχετη με το θέμα της ομαδας) μήπως και βοηθηθούν μαμάδες που οικονομικά δυσκολεύονται και μπαμπάδες να καταφέρουν να ζήσουν τον τοκετό. Ευχαριστω"

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kotoula είπε:

Κορίτσια δεν ξέρω αν γράφω εκεί που πρέπει..είμαι και εγώ εδώ..στις 7 μέρες έμβρυο μεταφορας.απο ανχος άλλο τίποτα.

Κορίτσι μου, καλη επιτυχία σου ευχομαι και πολύ σύντομα ένα θετικό τεστ κι ένα μωρακι στην αγκαλιά σου ❤️ 

Εμείς γεννάμε τώρα καλοκαίρι αλλά σου στέλνουμε όλες τη θετική μας ενέργεια 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μόλις διάβασα αυτο:

 

"Σε συνέχεια πρόσφατου post
Θέμα: τοκετός - αποτελέσματα μοριακό τεστ 

Γράφω για να ενημερώσω άλλες μαμάδες που περιμένουν τα μωράκια τους. Με αφορμή πληροφορίες που πηρα από την ομάδα έψαξα και επιβεβαίωσα ότι μπορεις να κανείς μοριακό pcr test δωρεάν ( εγώ έκανα ήδη το πρώτο μου σήμερα), το παρέχει το κράτος σε διαφορά κέντρα υγείας ανα την επικράτεια ( το κοντινό μου είναι κέντρο υγείας Ηλιουπολη). 
Περνεις τηλέφωνο στου 5ψηφιους αριθμούς 14900, 14884, 14784 και κλείνεις ραντεβού για το κοντινό σου κέντρο δηλώνοντας ότι πρόκειται για επικείμενο τοκετό, και αφορά και τον σύζυγο. 
Εάν πας πολύ πρωί τα αποτελέσματα σε 24 ώρες αλλιώς σε 48 ( εδώ κρατάω μικρό καλάθι, καλύτερα ρωτήστε). 
Σε τηλεφώνημα μου στο Μητέρα μου επιβεβαίωσαν ότι δέχονται και από εξωτερικό φορέα είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο αρκεί να είναι πιστοποιημένη και έγκυρη πηγή. 
Το κακό με την όλη διαδικασία είναι ότι πρέπει να υπολογίζεις τις ημέρες ώστε πάντα τα αποτελέσματα του ενός τεστ να επικαλύπτονται από το επόμενο χρονικά, ώστε πάντα να υπάρχει κάποιο αρνητικό τεστ να δωθεί στο μαιευτηριο, εάν μιλάμε για μη προκαθορισμένο τοκετό. 

Τα γράφω αυτά (ξέρω ότι είμαι άσχετη με το θέμα της ομαδας) μήπως και βοηθηθούν μαμάδες που οικονομικά δυσκολεύονται και μπαμπάδες να καταφέρουν να ζήσουν τον τοκετό. Ευχαριστω"

 

 

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες, ευχαριστούμε πολύ! Έχω μπει στο σύστημα που κανείς όντως μοριακό δωρεάν σε δημόσια κέντρα υγείας και μάλιστα έχει και για την επόμενη μέρα συνήθως! Αυτό με τις μέρες το είχα έννοια αλλά όντως αν το επαναλαμβάνεις ανά κάποιες μέρες όντως θα καλύπτεσαι πάντα από ένα αρνητικό μοριακό. Ευχαριστούμε και πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μόλις διάβασα αυτο:

 

"Σε συνέχεια πρόσφατου post
Θέμα: τοκετός - αποτελέσματα μοριακό τεστ 

Γράφω για να ενημερώσω άλλες μαμάδες που περιμένουν τα μωράκια τους. Με αφορμή πληροφορίες που πηρα από την ομάδα έψαξα και επιβεβαίωσα ότι μπορεις να κανείς μοριακό pcr test δωρεάν ( εγώ έκανα ήδη το πρώτο μου σήμερα), το παρέχει το κράτος σε διαφορά κέντρα υγείας ανα την επικράτεια ( το κοντινό μου είναι κέντρο υγείας Ηλιουπολη). 
Περνεις τηλέφωνο στου 5ψηφιους αριθμούς 14900, 14884, 14784 και κλείνεις ραντεβού για το κοντινό σου κέντρο δηλώνοντας ότι πρόκειται για επικείμενο τοκετό, και αφορά και τον σύζυγο. 
Εάν πας πολύ πρωί τα αποτελέσματα σε 24 ώρες αλλιώς σε 48 ( εδώ κρατάω μικρό καλάθι, καλύτερα ρωτήστε). 
Σε τηλεφώνημα μου στο Μητέρα μου επιβεβαίωσαν ότι δέχονται και από εξωτερικό φορέα είτε ιδιωτικό είτε δημόσιο αρκεί να είναι πιστοποιημένη και έγκυρη πηγή. 
Το κακό με την όλη διαδικασία είναι ότι πρέπει να υπολογίζεις τις ημέρες ώστε πάντα τα αποτελέσματα του ενός τεστ να επικαλύπτονται από το επόμενο χρονικά, ώστε πάντα να υπάρχει κάποιο αρνητικό τεστ να δωθεί στο μαιευτηριο, εάν μιλάμε για μη προκαθορισμένο τοκετό. 

Τα γράφω αυτά (ξέρω ότι είμαι άσχετη με το θέμα της ομαδας) μήπως και βοηθηθούν μαμάδες που οικονομικά δυσκολεύονται και μπαμπάδες να καταφέρουν να ζήσουν τον τοκετό. Ευχαριστω"

 

 

"Σημεία Δωρεάν Ελέγχου Covid-19 ΚΟΜΥ ΕΟΔΥ - Δελτία Τύπου - Υπουργείο Υγείας" https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/8669-shmeia-dwrean-elegxoy-covid-19-komy-eody Εδώ είναι η λίστα του υπουργείου Υγείας με τα σημεία που γίνεται Δωρεάν μοριακό. Στην περιοχή μου δεν έχει αλλά κάνουν rapid στην πλατεία. Ποια είναι η διαφορά; Το μοριακό δεν είναι με μπατονετα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

"Σημεία Δωρεάν Ελέγχου Covid-19 ΚΟΜΥ ΕΟΔΥ - Δελτία Τύπου - Υπουργείο Υγείας" https://www.moh.gov.gr/articles/ministry/grafeio-typoy/press-releases/8669-shmeia-dwrean-elegxoy-covid-19-komy-eody Εδώ είναι η λίστα του υπουργείου Υγείας με τα σημεία που γίνεται Δωρεάν μοριακό. Στην περιοχή μου δεν έχει αλλά κάνουν rapid στην πλατεία. Ποια είναι η διαφορά; Το μοριακό δεν είναι με μπατονετα;

Κορίτσι το μοριακό είναι όσο πιο ακριβές πάει με αυτόν τον παλιο-ιό, το rapid είναι πολύ λιγότερο ακριβές. Και σίγουρα δεν μπαίνουμε μαιευτήριο με rapid...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσι το μοριακό είναι όσο πιο ακριβές πάει με αυτόν τον παλιο-ιό, το rapid είναι πολύ λιγότερο ακριβές. Και σίγουρα δεν μπαίνουμε μαιευτήριο με rapid...

Άρα εγώ θα το πληρώσω στην κλινική όσο όσο 😁 Κι αυτό με μπατονετα είναι ή με το αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άρα εγώ θα το πληρώσω στην κλινική όσο όσο 😁 Κι αυτό με μπατονετα είναι ή με το αίμα;

Μπατονετούλα και γεώτρηση 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...