Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμενα τον έχει πιάσει πανικός για το σπίτι.. Κ δεν μπορώ να είμαι μπροστά και διάφορα άλλα.. Εγώ του είπα μην είσαι δε με νοιάζει. Αν κ ξέρω ότι εκείνη την στιγμή θα έχει άλλη αντίδραση. 

Καλά ο δικός μου μόνο πάρτυ δεν έκανε όταν του είπα ότι δε με αναλαμβάνει καμία μαία στο σπίτι λόγω απόστασης από το μαιευτήριο 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εγώ τν άντρα μου στον 1ο τοκετό δνε ήθελα ούτε να τν βλέπω μπροστά μου, τον εδιωχνα κ τν έβριζα. Μόλις γέννησα κ τν είδα ήθελα μόνο εκείνον κανέναν άλλον.τώρα να σας πω θα ήθελα να είναι κοντά μου. Εμένα η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει παρά πολύ για πολλούς λόγους κ μέσα σε αυτό είναι κ όλο αυτό με το κοβιντ..δεν θέλω να γεννήσω και να τον δω πχ μετά από 4-5 ώρες. 

Το χειρότερο είναι ότι δε βλέπουμε το μωρό....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Μηπωσ για το rapid?? Εδώ παντού που έχω ρωτήσει μετά από 24 ώρες. Κ αν είναι πχ πρωί βγαίνει απόγευμα..... Κ άλλες που γέννησαν ήταν ο άντρας... Είναι στην πολιτική του κάθε μαιευτηριου., 🙄 μακάρι να ναι 3 ώρες. Παλεύονται...... 

Το κάνουν μέσα το Ρέα στο εργαστήριο τους.. Γενικά τη μια μέρα στην δίνουν απλά για ασφάλεια στα εργαστήρια.. Όλες οι εξετάσεις στην πράξη δεν θέλουν τόσο πολύ... Είναι ελάχιστες στις οποίες πρέπει να γίνει και επωαση για να προσχώρηση η εξέταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Το κάνουν μέσα το Ρέα στο εργαστήριο τους.. Γενικά τη μια μέρα στην δίνουν απλά για ασφάλεια στα εργαστήρια.. Όλες οι εξετάσεις στην πράξη δεν θέλουν τόσο πολύ... Είναι ελάχιστες στις οποίες πρέπει να γίνει και επωαση για να προσχώρηση η εξέταση.. 

Κ εμάς μέσα γίνεται στο μητέρα. Τρέχουν πρώτα rapid κ μετά το μοριακό βγαίνει την επόμενη το πρωί μου είπαν....... Τι να σου πω. 🙄🤔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Starrr είπε:

Κ εμάς μέσα γίνεται στο μητέρα. Τρέχουν πρώτα rapid κ μετά το μοριακό βγαίνει την επόμενη το πρωί μου είπαν....... Τι να σου πω. 🙄🤔😔

Ποιος ξέρει. Θα δείξει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θέλω να σας ρωτήσω κ κάτι άλλο. Εσεις που γεννατε πχ στο ιασω.. Ξέρω ότι αν δώσει το οκ ο γιατρός μπορείς να πάρεις εξιτήριο πιο νωρίς. Πχ για καισαρική είναι 4 βραδιά αν ο γιατρός σε αφήσει να φύγεις στα 2 βραδιά, πληρώνεις 2 βραδιά; το έχετε ρωτήσει; 

Εγώ θα σου πω τι ξέρω για την φυσιολογική γέννα.. Καθώς έτσι έγινε στην ξαδελφη μου που έχουμε τον ίδιο γιατρό. Έκατσε μόνο τα 2 βραδια ή το ένα δε θυμάμαι.. Και της αφαίρεσαν χρήματα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Καλά ο δικός μου μόνο πάρτυ δεν έκανε όταν του είπα ότι δε με αναλαμβάνει καμία μαία στο σπίτι λόγω απόστασης από το μαιευτήριο 😑

Χαχαχα

Είχες σκεφτεί το ενδεχόμενο να νοικιάσεις κάποιο σπίτι για λίγες μέρες ή  να δανειστείτε; εδώ Αθήνα βλέπω το κάνουν αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το χειρότερο είναι ότι δε βλέπουμε το μωρό....... 

Δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα αλλιώς... Είναι τραγικό!!!!!! Στο Έλενα που είναι δημόσιο μαιευτηριο στην Αθήνα αν βγεις θετική δεν το αποχωρίζεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Δεν μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα αλλιώς... Είναι τραγικό!!!!!! Στο Έλενα που είναι δημόσιο μαιευτηριο στην Αθήνα αν βγεις θετική δεν το αποχωρίζεσαι!! 

Εγω αυτό έχω άγχος.... Άσε με... Λέω μην γίνει τίποτα τώρα στο τέλος... Γιατί την πάτησα..... Κ έχω κ τον μικρό στο σπίτι. Τι θα γίνουμε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ θα σου πω τι ξέρω για την φυσιολογική γέννα.. Καθώς έτσι έγινε στην ξαδελφη μου που έχουμε τον ίδιο γιατρό. Έκατσε μόνο τα 2 βραδια ή το ένα δε θυμάμαι.. Και της αφαίρεσαν χρήματα.. 

Στο Ρέα αυτο έτσι; 

Είχα μια συζήτηση με μια φιλη που γεννάει ιασω το 2ο με καισαρική..μου είπε ότι πληρώνει κανονικά όλα τα βράδια κ λιγότερα καθίσει όμως δε νομίζω πως ισχύει κάτι τέτοιο. Για το μητέρα σίγουρα δεν ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Εγω αυτό έχω άγχος.... Άσε με... Λέω μην γίνει τίποτα τώρα στο τέλος... Γιατί την πάτησα..... Κ έχω κ τον μικρό στο σπίτι. Τι θα γίνουμε.... 

Τον πηγαίνεις βρεφικό τώρα. Δεν έχεις σκεφτεί να τον σταματησεις για λίγο;; Δεν ξέρω ρε συ εμένα όλο αυτό με αγχώνε.. Γιατί κ εγώ τα σκεφτόμουν. Όταν πήρα την απόφαση να γίνει ο τοκετός στο σπίτι μου έφυγε όλο αυτό το άγχος αλλά υπάρχει στο μυαλό μου γιατί το β πλάνο είναι το νοσοκομείο αναγκάστηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα

Είχες σκεφτεί το ενδεχόμενο να νοικιάσεις κάποιο σπίτι για λίγες μέρες ή  να δανειστείτε; εδώ Αθήνα βλέπω το κάνουν αυτό. 

Ναι σκέφτηκα να νοικιάσω... Οι μέρες ωστόσο δε θα ήταν λίγες καθώς δε θα γεννήσω προγραμματισμένα. Θα έπρεπε να πάω μόλις μπω στον μήνα μου και να καθίσω και μετά τη γέννα αφού είναι μεγάλο ταξίδι για νεογέννητο. Θα έπρεπε να κάνω ουσιαστικά μια μετακόμιση. Έτσι αποφάσισα να αλλάξω γιατρό, γιατί όσες κοπέλες ξέρω που έχουν γεννήσει με εκείνη που με παρακολουθούσε στην αρχή έχουν γεννήσει με προγραμματισμένες καισαρικές. Με τον τωρινό τα πάμε καλά προς το παρόν και τον εμπιστεύομαι σχετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι σκέφτηκα να νοικιάσω... Οι μέρες ωστόσο δε θα ήταν λίγες καθώς δε θα γεννήσω προγραμματισμένα. Θα έπρεπε να πάω μόλις μπω στον μήνα μου και να καθίσω και μετά τη γέννα αφού είναι μεγάλο ταξίδι για νεογέννητο. Θα έπρεπε να κάνω ουσιαστικά μια μετακόμιση. Έτσι αποφάσισα να αλλάξω γιατρό, γιατί όσες κοπέλες ξέρω που έχουν γεννήσει με εκείνη που με παρακολουθούσε στην αρχή έχουν γεννήσει με προγραμματισμένες καισαρικές. Με τον τωρινό τα πάμε καλά προς το παρόν και τον εμπιστεύομαι σχετικά. 

Σίγουρα είναι ολόκληρη διαδικασία.. Χρειάζεσαι 1 μήνα τουλάχιστον ενοικίαση.. Εντάξει σημασία έχει ότι βρήκες κάτι να σε καλύπτει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τι εννοείτε ότι δεν βλέπεις το μωρο; αν βγεις θετική δεν στο δινουν το μωρο; 

Όχι... Πάει στα νεογνά.... Δεν το βλέπεις.. Ούτε θηλάζεις....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τον πηγαίνεις βρεφικό τώρα. Δεν έχεις σκεφτεί να τον σταματησεις για λίγο;; Δεν ξέρω ρε συ εμένα όλο αυτό με αγχώνε.. Γιατί κ εγώ τα σκεφτόμουν. Όταν πήρα την απόφαση να γίνει ο τοκετός στο σπίτι μου έφυγε όλο αυτό το άγχος αλλά υπάρχει στο μυαλό μου γιατί το β πλάνο είναι το νοσοκομείο αναγκάστηκα. 

Όχι φυσικά. Κ εννοείται θα πηγαινει έως Αυγούστο.... Δνε θα άντεχα.... Θα χα γεννήσει.... Εάν τον κρατουσα σπίτι...... Δεν έχω άλλη επιλογή.... Ούτε βοήθεια...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι... Πάει στα νεογνά.... Δεν το βλέπεις.. Ούτε θηλάζεις....... 

Ο Χριστός και η Παναγία 😭 να θυμηθώ να μην κολλησω κοβιντ! Τσεκ😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτησω... Όσες έχετε καταθέσει για επίδομα στο ΙΚΑ από πήρατε το χαρτί με την Πητ; από τον γιατρό σας ή βρήκατε άλλον συμβεβλημενο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Όχι φυσικά. Κ εννοείται θα πηγαινει έως Αυγούστο.... Δνε θα άντεχα.... Θα χα γεννήσει.... Εάν τον κρατουσα σπίτι...... Δεν έχω άλλη επιλογή.... Ούτε βοήθεια...... 

Οταν γεννησεις καλο θα ηταν να σταματήσει λενε οτι μεταφέρονται μικροβια ιωσεις και δεν ειναι ασφαλες για το νεογέννητο. Τουλάχιστον η κουνιαδα μου αυτο μου ειπε και δεν ξερουν αν θα πανε την μικρη παιδικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω... Όσες έχετε καταθέσει για επίδομα στο ΙΚΑ από πήρατε το χαρτί με την Πητ; από τον γιατρό σας ή βρήκατε άλλον συμβεβλημενο;

Εγω ρώτησα τον γιατρό και δεν είναι συμβεβλημενος αλλα εχει φιλο γιατρο συμβεβλημενο και θα με στειλει εκει! Ρωτα και εσυ τον δικο σου μηπως εχει αλλιώς μπαίνοντας στο doctoranytime βρίσκεις οτι θες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια να σας ρωτησω... Όσες έχετε καταθέσει για επίδομα στο ΙΚΑ από πήρατε το χαρτί με την Πητ; από τον γιατρό σας ή βρήκατε άλλον συμβεβλημενο;

Άλλον συμβεββλημενο.... Μου τον σύστησε ο γιατρός μου. Μου έκλεισε εκείνος ραντεβού.... Κ πήγα.. 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οταν γεννησεις καλο θα ηταν να σταματήσει λενε οτι μεταφέρονται μικροβια ιωσεις και δεν ειναι ασφαλες για το νεογέννητο. Τουλάχιστον η κουνιαδα μου αυτο μου ειπε και δεν ξερουν αν θα πανε την μικρη παιδικο 

Δεν έχω όμως άλλη επιλογή..... Ευτυχως που είναι καλοκαίρι..... Επίσης έχουμε υπογράψει είναι ολόκληρο το έτος. Επί πληρωμής.... Οπότε γι αυτό πάει έως Αυγούστο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ρώτησα τον γιατρό και δεν είναι συμβεβλημενος αλλα εχει φιλο γιατρο συμβεβλημενο και θα με στειλει εκει! Ρωτα και εσυ τον δικο σου μηπως εχει αλλιώς μπαίνοντας στο doctoranytime βρίσκεις οτι θες! 

Ποια ειναι τα κριτήρια για να είναι κάποιος συμβεβλημενος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ποια ειναι τα κριτήρια για να είναι κάποιος συμβεβλημενος; 

Απλά είναι μέσω εοππυ..... Βάζουν την σφραγίδα. Βρες το στο Google... Ποιοι εστην περιοχής σου είναι εμσω εοππυ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Απλά είναι μέσω εοππυ..... Βάζουν την σφραγίδα. Βρες το στο Google... Ποιοι εστην περιοχής σου είναι εμσω εοππυ.. 

Αυτοί που κλείνεις ραντεβού μέσω ΕΟΠΥΥ, ε; 

Φαντάζομαι όμως θα μπορεί να μου δωσει το χαρτί κ χωρίς ραντεβού.... Θα ρωτήσω κ τον δικό μου! Thanks!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...