Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Εντάξει κάθε γυναίκα είναι διαφορετική κ κάθε εγκυμοσύνη. 

Πιστεύετε γενικά ότι τα της εγκυμοσύνης τα παίρνουμε λίγο και από τη μητέρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια εσείς που γεννατε σε ιδιωτικό το έχετε συζητήσει με τον γιατρό σας το ενδεχόμενο του θετικού τεστ; κ αν ναι τι σας έχουν πει; Αθήνα το Λητώ δεν είναι που το έκαναν πρόσφατα μονάδα κοβιντ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τετοια λεγε μου τέτοια λεγε μου🤣🤣🤣 σε αυτήν την περίπτωση τι θα πληρωσεις; 🤔

Μόνο την βραδιά που έμεινες. Κ τον γιατρο... Αυτή μια χαρά την πέρασε.... Χαλαορυιτα..... Το θέμα είναι να μην είναι θετικό πριν. Γιατί άλλη δνε ήταν καλά. Έκανε μοριακό. Βγήκε θετικό. Αλλά ευτυχώς ήταν με καισαρικη. Οπότε την προγραμματισαν σε δημόσιο νοσοκομείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πιστεύετε γενικά ότι τα της εγκυμοσύνης τα παίρνουμε λίγο και από τη μητέρα; 

Εγώ δεν το πιστεύω. Κάθε σώμα είναι μοναδικό.. Γενικά τα έχω αποβάλλει σαν άνθρωπος από το κεφάλι μου  όλα αυτά. 

Παντως μιας κ το ρωτάς θα σου πω ότι κ εγώ κ η αδερφή μου κ η μάνα μου έχουμε κ διαφορετικές εγκ κ διαφορετικές γέννες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ έτσι σκέφτηκα όταν το διάβασα. Απλά στο Ρέα νομίζω σου κάνουν απ ευθείας μοριακό νομίζω.. 

Ναι απλά για να βγει το αποτέλεσμα καθυστερεί. Κ ιδιωτικά έξω να πας θέλει πολλές ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εσείς που γεννατε σε ιδιωτικό το έχετε συζητήσει με τον γιατρό σας το ενδεχόμενο του θετικού τεστ; κ αν ναι τι σας έχουν πει; Αθήνα το Λητώ δεν είναι που το έκαναν πρόσφατα μονάδα κοβιντ; 

Σε περίπτωση θετικού γενναω σε δημόσιο εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εσείς που γεννατε σε ιδιωτικό το έχετε συζητήσει με τον γιατρό σας το ενδεχόμενο του θετικού τεστ; κ αν ναι τι σας έχουν πει; Αθήνα το Λητώ δεν είναι που το έκαναν πρόσφατα μονάδα κοβιντ; 

Ναι στο Λητώ εγινε πριν 3 μηνες κοβιντ το ξέρω γιατί εκει ήθελα να γεννησω αλλα μου εριξε ακυρο ο γιατρός 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Ναι απλά για να βγει το αποτέλεσμα καθυστερεί. Κ ιδιωτικά έξω να πας θέλει πολλές ώρες. 

3 ώρες μου είπε ο γυναικολόγος.. Απλά εμένα με χουν μέσα ας πούμε αν με έχουν πιάσει οι πόνοι.. Ο άντρας μου εξω και από το μαιευτήριο. Απλά νομίζω σε αντιμετωπιζουν ως κρουσμα μέχρι να βγει το αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι στο Λητώ εγινε πριν 3 μηνες κοβιντ το ξέρω γιατί εκει ήθελα να γεννησω αλλα μου εριξε ακυρο ο γιατρός 🤣🤣🤣 

Δηλ σε περίπτωση που βγει κάποια θετική μπορθ να ζητήσει να πάει στο Λητώ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tweema είπε:

Δηλ σε περίπτωση που βγει κάποια θετική μπορθ να ζητήσει να πάει στο Λητώ; 

Νομίζω όχι... Το λητω απλά δέχεται γενικά ασθενείς κοβιτ όχι εγκυμονουσες.. Έτσι έχω καταλάβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω όχι... Το λητω απλά δέχεται γενικά ασθενείς κοβιτ όχι εγκυμονουσες.. Έτσι έχω καταλάβει.. 

Α μάλιστα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχαχ γιατι καλε; 

Εγω του ειπα δεν ξερω τι θα κανεις αν δεν γίνεται μην κατσεις μαζι μου αλλα στην γεννα θέλω να είσαι εκει

Τι να τον κάνω; 😆😆😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δηλ σε περίπτωση που βγει κάποια θετική μπορθ να ζητήσει να πάει στο Λητώ; 

Οχι καλε! Το Λητώ ως κοβιντ δεν έμεινε μαιευτήριο απλα νοσοκομείο κοβιντ. Αν εχεις κοβιντ θα πας σε δημόσιο μαιευτήριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πιστεύετε γενικά ότι τα της εγκυμοσύνης τα παίρνουμε λίγο και από τη μητέρα; 

Όχι, εμένα η μαμά μου είχε κ στις δύο εγκυμοσύνες από τον τρίτο μήνα συσπάσεις και είχε κάνει κ περίδεση τραχήλου, τα είχα πει αυτά από πολύ νωρίς στη γυναικολόγο μου μπας κ είναι κληρονομικά και μου είχε πει όχι. Και στην πράξη δλδ καμιά σχέση, πάλι καλά! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι να τον κάνω; 😆😆😆 

Χαχαχα δεν ξερω μπράβο δύναμη κορίτσι 🤣 εγω ας πουμε τον θέλω για συμπαράσταση φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

3 ώρες μου είπε ο γυναικολόγος.. Απλά εμένα με χουν μέσα ας πούμε αν με έχουν πιάσει οι πόνοι.. Ο άντρας μου εξω και από το μαιευτήριο. Απλά νομίζω σε αντιμετωπιζουν ως κρουσμα μέχρι να βγει το αποτέλεσμα 

Μηπωσ για το rapid?? Εδώ παντού που έχω ρωτήσει μετά από 24 ώρες. Κ αν είναι πχ πρωί βγαίνει απόγευμα..... Κ άλλες που γέννησαν ήταν ο άντρας... Είναι στην πολιτική του κάθε μαιευτηριου., 🙄 μακάρι να ναι 3 ώρες. Παλεύονται...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχα δεν ξερω μπράβο δύναμη κορίτσι 🤣 εγω ας πουμε τον θέλω για συμπαράσταση φοβάμαι 

Χρειάζεσαι κάποιον να βρίζεις εκείνη την στιγμή.. Τι? Θα μιλάμε στους τοίχους? Ούτε καν.... Εγώ σκέφτομαι να έχω κ τόσο μεγάλο τοκετο. Θα βαρέσω ενεσεις...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πάντως πρέπει να είμαι η μοναδική που δεν θέλω να είναι ο άντρας μου μαζί μου μεσα στη γέννα!!! 🤭🤭🤭 

Ούτε ο δικός μου θα είναι 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι καλε! Το Λητώ ως κοβιντ δεν έμεινε μαιευτήριο απλα νοσοκομείο κοβιντ. Αν εχεις κοβιντ θα πας σε δημόσιο μαιευτήριο! 

Μαιευτήριο ή στο αττικό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πιστεύετε γενικά ότι τα της εγκυμοσύνης τα παίρνουμε λίγο και από τη μητέρα; 

Εγώ το πίστευα, σαν αισιόδοξη που είμαι, επειδή η μάνα μου δεν κατάλαβε τίποτα στις εγκυμοσύνες, αλλά απογοητεύτηκα 😆 Ας ελπίσουμε στη γέννα που μας ξεπετουσε μπαμ μπαμ 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τν άντρα μου στον 1ο τοκετό δνε ήθελα ούτε να τν βλέπω μπροστά μου, τον εδιωχνα κ τν έβριζα. Μόλις γέννησα κ τν είδα ήθελα μόνο εκείνον κανέναν άλλον.τώρα να σας πω θα ήθελα να είναι κοντά μου. Εμένα η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει παρά πολύ για πολλούς λόγους κ μέσα σε αυτό είναι κ όλο αυτό με το κοβιντ..δεν θέλω να γεννήσω και να τον δω πχ μετά από 4-5 ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εγώ τν άντρα μου στον 1ο τοκετό δνε ήθελα ούτε να τν βλέπω μπροστά μου, τον εδιωχνα κ τν έβριζα. Μόλις γέννησα κ τν είδα ήθελα μόνο εκείνον κανέναν άλλον.τώρα να σας πω θα ήθελα να είναι κοντά μου. Εμένα η ιδέα του νοσοκομείου με αγχώνει παρά πολύ για πολλούς λόγους κ μέσα σε αυτό είναι κ όλο αυτό με το κοβιντ..δεν θέλω να γεννήσω και να τον δω πχ μετά από 4-5 ώρες. 

Είναι ανάλογα τον άντρα 😛 Κι εγώ θα τον δηλώσω σύνοδο για να μπορεί να μπει όταν γεννήσω, αλλά άμα είναι στον τοκετό θα ουρλιάζει πανικόβλητος, οπότε δε θα με ωφελήσει κάπου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέλω να σας ρωτήσω κ κάτι άλλο. Εσεις που γεννατε πχ στο ιασω.. Ξέρω ότι αν δώσει το οκ ο γιατρός μπορείς να πάρεις εξιτήριο πιο νωρίς. Πχ για καισαρική είναι 4 βραδιά αν ο γιατρός σε αφήσει να φύγεις στα 2 βραδιά, πληρώνεις 2 βραδιά; το έχετε ρωτήσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είναι ανάλογα τον άντρα 😛 Κι εγώ θα τον δηλώσω σύνοδο για να μπορεί να μπει όταν γεννήσω, αλλά άμα είναι στον τοκετό θα ουρλιάζει πανικόβλητος, οπότε δε θα με ωφελήσει κάπου 😂

Εμενα τον έχει πιάσει πανικός για το σπίτι.. Κ δεν μπορώ να είμαι μπροστά και διάφορα άλλα.. Εγώ του είπα μην είσαι δε με νοιάζει. Αν κ ξέρω ότι εκείνη την στιγμή θα έχει άλλη αντίδραση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Μαιευτήριο ή στο αττικό; 

Νομίζω σε πηγαινουν σε μαιευτήριο αν δεν έχεις γεννησει αν γεννησες λογικα παλι σε μαιευτήριο πρέπει να σε πανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...