Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είχα ραντεβού με την μαία κ η μικρή έχει κατέβει πολύ!! Θα είναι stand by κ αλλη μια μαια πολύ κοντά μου γιατί φοβάμαι ότι ούτε κιχ δεν θα προλάβω να κάνω. Μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις για να ανακουφιζομαι από τους πονους κ αναπνοές αυτό που ήξερα. Εκείνη την στιγμή αν χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο θα μου δείξει. 

Με το καλό, όλα να πάνε καλά!!! ✌️💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είχα ραντεβού με την μαία κ η μικρή έχει κατέβει πολύ!! Θα είναι stand by κ αλλη μια μαια πολύ κοντά μου γιατί φοβάμαι ότι ούτε κιχ δεν θα προλάβω να κάνω. Μου είπε να κάνω κάτι ασκήσεις για να ανακουφιζομαι από τους πονους κ αναπνοές αυτό που ήξερα. Εκείνη την στιγμή αν χρειαστεί να κάνω κάτι άλλο θα μου δείξει. 

Το ένιωθες ότι έχει κατέβει;; 

Τι άλλο θα χρειαστεί να έχετε σπιτι πλακα πλάκα;; πρέπει να έχεις κάτι έξτρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθαν τα ψώνια του μπέμπη από laredoute και nef nef! Είμαι κατενθουσιασμενη 🤩 Έτοιμος είναι, το μόνο που έμεινε να πάρει θέση! Ανυπομονώ 🤱🏼

20210521_154837.jpg

Είναι πολύ ομορφααα!! Όντως πόσο καιρό έκαναν να έρθουν και πως είναι τελικά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Τέλεια μπραβο κορίτσι μου!! Μια χαρά θα είστε θα μπεις στον μήνα σου κ μετά θα έρθει!! 

Ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι!!!! Με το καλό και σε εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθαν τα ψώνια του μπέμπη από laredoute και nef nef! Είμαι κατενθουσιασμενη 🤩 Έτοιμος είναι, το μόνο που έμεινε να πάρει θέση! Ανυπομονώ 🤱🏼

20210521_154837.jpg

Πανέμορφα είναι μεγια σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλοφορετα!!! 

Έχουμε το πάρει το ίδιο σεντονάκι!!! 

Να σε ρωτησω στο laredoute πότε έκανες την παραγγελία; γιατί έκανα κ εγώ μια κ θέλω να δω πότε θα έρθουν. 

Μα είναι τέλειο 😁 Πήρα και ένα ίδιο στυλ παρόμοιο σε γαλάζιο αλλά αυτό με τα κοτοπουλακια είναι το αγαπημένο μου 🐤 Την έκανα στις 9/5 και ήρθαν σήμερα με ACS.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Είναι πολύ ομορφααα!! Όντως πόσο καιρό έκαναν να έρθουν και πως είναι τελικά??

Ήρθαν σε 12 μέρες και μου αρέσουν πολύ 😊 Πιστεύω πως έκανα καλά που πήρα για 3 μηνών γιατί μου φαίνονται πολύ μικρουλια αν και λένε για 60 εκατοστά. Όχι ότι έχω δει και ποτέ νεογέννητο 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Το ένιωθες ότι έχει κατέβει;; 

Τι άλλο θα χρειαστεί να έχετε σπιτι πλακα πλάκα;; πρέπει να έχεις κάτι έξτρα; 

Ναι νομίζω το είχα αναφέρει την περασμένη εβδ αλλά την δεύτερα που πήγα στο Έλενα δεν ανέφερε κάτι ο γιατρός. 

Ναυλον, υποσεντονα, αμυγδαλελαιο, λεκάνες 2 κ γάντια μιας χρήσης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μα είναι τέλειο 😁 Πήρα και ένα ίδιο στυλ παρόμοιο σε γαλάζιο αλλά αυτό με τα κοτοπουλακια είναι το αγαπημένο μου 🐤 Την έκανα στις 9/5 και ήρθαν σήμερα με ACS.

Ναι είναιι τέλειο!!! Όλα της nef nef είναι φοβερά! Κ καλή ποιότητα! Τουλάχιστον αυτά που έχω για μας δεν παθαίνουν τίποτα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ναι νομίζω το είχα αναφέρει την περασμένη εβδ αλλά την δεύτερα που πήγα στο Έλενα δεν ανέφερε κάτι ο γιατρός. 

Ναυλον, υποσεντονα, αμυγδαλελαιο, λεκάνες 2 κ γάντια μιας χρήσης..

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Αδιάκριτο.. Το κόστος ποιο είναι; ξέρω ότι το ικα δίνει κάποια χρήματα στην περίπτωση γέννας στο σπίτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ήρθαν σε 12 μέρες και μου αρέσουν πολύ 😊 Πιστεύω πως έκανα καλά που πήρα για 3 μηνών γιατί μου φαίνονται πολύ μικρουλια αν και λένε για 60 εκατοστά. Όχι ότι έχω δει και ποτέ νεογέννητο 😆

Χαχα εγώ είδα την ανιψιά μας σαν πιο πρόσφατο γεννήθηκε 51 εκατοστά 3,400 κ πραγματικά είναι μικροσκόπιικη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweemaεύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Θα εχεις και το αλλο σου παιδακι εκει; Με εναν πόνο εύχομαι και να μας πεις πως ειναι😂🤣

@Lia5 μεγειες!! Πολυ χαριτωμένα χρώματα! Καλοφορετα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Χαχα εγώ είδα την ανιψιά μας σαν πιο πρόσφατο γεννήθηκε 51 εκατοστά 3,400 κ πραγματικά είναι μικροσκόπιικη!!!

 

Να σας ζήσει! Κι εγώ την ανιψιά μου είδα πριν 2 μήνες που γέννησε η αδερφή μου αλλά μόνο σε βιντεοκλήση γιατί είναι Θεσσαλονίκη. 53 εκατοστά και 3 κιλά ψηλολιγνη 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Αδιάκριτο.. Το κόστος ποιο είναι; ξέρω ότι το ικα δίνει κάποια χρήματα στην περίπτωση γέννας στο σπίτι.. 

Δίνει εφόσον υπάρχει μαία κ δεν χρειαστεί η γυναίκα νοσοκομειακή περίθαλψη. 

Η τιμή κυμαίνεται αναλόγως το τι ζητάς.. Έχω δει από 500€ μέχρι κ 3500€!!!εξαρτάται πόσες μαιες θέλεις κ αν θέλεις κ βοηθό μητρότητας. Εγώ στην αρχη έλεγα 1 μαία +1 βοηθό μητροτητας.. Μέχρι να μιλήσω με μια κοπέλα άλλαξα κ είπα άσε καλύτερα 2 μαιες χωρίς βοηθό μητρότητας. Μετά συζήτησα με εκείνη, συζήτησα με την μαία που έχω τώρα κ είπαμε κ με 1 είμαι οκ.. Εαν χρειαστεί θα είναι stand by κ αλλη 1.αν κ φοβάμαι ότι στο τέλος δεν θα με προλάβει καμία 😂 οπότε καταλαβαίνεις ότι ακόμα δεν είναι σίγουρο πόσο θα μου πάει. Ο εοππυ δίνει 900€.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@Tweemaεύχομαι να πάνε όλα τέλεια!! Θα εχεις και το αλλο σου παιδακι εκει; Με εναν πόνο εύχομαι και να μας πεις πως ειναι😂🤣

@Lia5 μεγειες!! Πολυ χαριτωμένα χρώματα! Καλοφορετα! 

Αρχικό πλάνο λέμε να είναι. Εύχομαι να γεννήσω νύχτα να γλιτώσω πολλά γιατί όσο να ναι θα με από συντονίζει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Να σας ζήσει! Κι εγώ την ανιψιά μου είδα πριν 2 μήνες που γέννησε η αδερφή μου αλλά μόνο σε βιντεοκλήση γιατί είναι Θεσσαλονίκη. 53 εκατοστά και 3 κιλά ψηλολιγνη 😁

Ευχαριστούμε!! Να σας ζήσει να είναι γερό και καλότυχο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Χαχα εγώ είδα την ανιψιά μας σαν πιο πρόσφατο γεννήθηκε 51 εκατοστά 3,400 κ πραγματικά είναι μικροσκόπιικη!!!

 

Να σας ζήσει!! Εν τω μεταξύ να ξέρεις βγήκε τέλεια γραμμάρια, ύψος, ιδανικά θα έλεγα. Απλά έτσι τοσοδουλικα είναι αλλά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ❤️

Αχ σήμερα το απόγευμα πήγαμε για λίγο κούνιες με τν μικρό κ εβλεπε ενα μικρούλακι κοριτσάκι 2-3 μηνών κ δεν σταμάτησε να μου λέει μαμά κοιτα πόσο γλυκούλα είναι, κοίτα πόσο μικρούλα είναι κ τι μικρά χεράκια έχει 😍 κ μετά σου λέει ο άλλος πωω αγόρι ζωηρό κ άλλες βλακειες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Να σας ζήσει!! Εν τω μεταξύ να ξέρεις βγήκε τέλεια γραμμάρια, ύψος, ιδανικά θα έλεγα. Απλά έτσι τοσοδουλικα είναι αλλά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ❤️

Αχ σήμερα το απόγευμα πήγαμε για λίγο κούνιες με τν μικρό κ εβλεπε ενα μικρούλακι κοριτσάκι 2-3 μηνών κ δεν σταμάτησε να μου λέει μαμά κοιτα πόσο γλυκούλα είναι, κοίτα πόσο μικρούλα είναι κ τι μικρά χεράκια έχει 😍 κ μετά σου λέει ο άλλος πωω αγόρι ζωηρό κ άλλες βλακειες. 

Γεννήθηκε 2950 την ημέρα π την είδαμε εμείς είχε πάει 3400 αλλά κ παλι νομίζω μια χαρά είναι! 

Έλα μωρέ το αντράκι💙 !!! Ας λένε ότι θέλουν όλοι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια συγνώμη τώρα για την ερώτηση! Όσες βάζατε κολπικά utro έχετε παρατηρήσει μετά από ένα διάστημα να μπαίνουν όλο και πιο δύσκολα? 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Γεννήθηκε 2950 την ημέρα π την είδαμε εμείς είχε πάει 3400 αλλά κ παλι νομίζω μια χαρά είναι! 

Έλα μωρέ το αντράκι💙 !!! Ας λένε ότι θέλουν όλοι!!

Μία χαρά είναι!! 

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια συγνώμη τώρα για την ερώτηση! Όσες βάζατε κολπικά utro έχετε παρατηρήσει μετά από ένα διάστημα να μπαίνουν όλο και πιο δύσκολα? 😏😏

Στην 1η έπαιρνα κούτες δεν είχα θέμα κανένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Μία χαρά είναι!! 

 

Στην 1η έπαιρνα κούτες δεν είχα θέμα κανένα. 

Σκεφτόμουν μην τυχόν και όλο και κλείνει ξέρεις χαζομάρα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Σκεφτόμουν μην τυχόν και όλο και κλείνει ξέρεις χαζομάρα 😂😂

Τίποτα δεν είναι χαζομάρα κάτσε να δεις τι θα πουν κ άλλα κορίτσια.. Εμένα μπορεί να μην έτυχε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Πήγα κ γω σήμερα γιατρό... Η μπεμπα κλασσικά χοντρουλα.... 2.500 κιλακια κ είμαι 32+4!!!!!! Θα με ξαναδεί κ πάλι 1 Ιουνίου... Την περασμένη φορά ο τράχηλος ήταν 3.35 και τώρα 3.06.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια συγνώμη τώρα για την ερώτηση! Όσες βάζατε κολπικά utro έχετε παρατηρήσει μετά από ένα διάστημα να μπαίνουν όλο και πιο δύσκολα? 😏😏

Εγώ έβαζα μέχρι τον 6ο. Το αντίθετο θα έλεγα... το είχα συνηθίσει και μου φαινόταν πιο εύκολο όσο περνούσε ο καιρός 😕 Επίσης για να μη σας φανεί παράξενο σε όσες παίρνετε, αφού το σταμάτησα έβγαιναν υπολείμματα μέχρι και μια βδομάδα μετά 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ έβαζα μέχρι τον 6ο. Το αντίθετο θα έλεγα... το είχα συνηθίσει και μου φαινόταν πιο εύκολο όσο περνούσε ο καιρός 😕 Επίσης για να μη σας φανεί παράξενο σε όσες παίρνετε, αφού το σταμάτησα έβγαιναν υπολείμματα μέχρι και μια βδομάδα μετά 🙄

Ναι σίγουρα το έχω συνηθίσει από τι στην αρχή απλά 2 μέρες τώρα κάπως μ φαίνεται. Ίσως έφταιξε η στάση το σώματος ποιος ξέρει. Ωραία ευτυχώς που το ειπες.

Πότε θα μ το σταματήσει δεν ξέρω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι σίγουρα το έχω συνηθίσει από τι στην αρχή απλά 2 μέρες τώρα κάπως μ φαίνεται. Ίσως έφταιξε η στάση το σώματος ποιος ξέρει. Ωραία ευτυχώς που το ειπες.

Πότε θα μ το σταματήσει δεν ξέρω. 

Ναι μπορεί! Εγώ ήθελα να το βάζω όρθια για να πλένω τα χέρια αλλά δε μου έμπαινε, κάπου έχανα τον δρόμο 🤭 Οπότε καθόμουν ξάπλα και τα καθάρισα με μωρομαντηλο 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...