Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Πλάκα κάνεις!! Δηλαδή όπως το βλέπουμε όλο σε κομμάτια?? Σοβαρά.?

Χαχαχ ναι σχεδόν ολο σίγουρα εχει κ οδηγιες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 23 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Τι εννοείς τις 63 μέρες πριν? Όταν είναι να βγω σε άδεια δηλαδή?

Στις 56 εννοούσα, οι 63 είναι μετά, τις μπέρδεψα 😂😂 ναι όταν είναι να βγεις 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Στις 56 εννοούσα, οι 63 είναι μετά, τις μπέρδεψα 😂😂 ναι όταν είναι να βγεις 😁

Χαχα ναι κατάλαβα. Την 56η ξεκινάει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχα ναι κατάλαβα. Την 56η ξεκινάει?

Την 56η πριν την Πητ κάθεσαι 😂 θα στις βγάλει κ ο λογιστής του εργοδότη σου αυτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Την 56η πριν την Πητ κάθεσαι 😂 θα στις βγάλει κ ο λογιστής του εργοδότη σου αυτα 

😂😂😂 Α καλά κατάλαβα πρέπει να μιλήσω άμεσα αν είναι έτσι χαχαχαχ 😂😂 ρε συ πολύ μπερδευομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

😂😂😂 Α καλά κατάλαβα πρέπει να μιλήσω άμεσα αν είναι έτσι χαχαχαχ 😂😂 ρε συ πολύ μπερδευομαι.

Ελα καλέ θα σου κάνουν εκεί ένα χαρτί θα τα πας μαζί με την αυχενική κ έτοιμη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ελα καλέ θα σου κάνουν εκεί ένα χαρτί θα τα πας μαζί με την αυχενική κ έτοιμη 😂

Στη δουλειά μ κάνουν χαρτί? Ο λογιστής ποτέ τα φτιάχνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/4/2021 at 8:32 ΠΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

 

@Tweema πολύ σε ζηλεύω που το αποφάσισες σπίτι. Και εγώ θα ήθελα αλλά δυστυχώς δεν είναι επιλογή.

Εμένα στη β επιπέδου είδαμε ότι ο τράχηλος έχει μειωθεί πολύ... Θέλει προσοχή πολύ και με ένα παιδάκι 2 χρόνων και μόνη δύσκολο... Οπότε θα πάω στη μητέρα μου και θα είμαστε με τον σύζυγό χώρια. Γιατί μένουνε και σε νησί και αν προκύψει κάτι δεν υποστηρίζει εδώ το σύστημα υγείας.... Αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε μετακόμιση, πρέπει να αφήσουμε το παλιό, το καινούριο υπολογίζουμε να το φτιάξουμε και μέχρι Σεπτέμβριο θα είμαι πρώτα στο πατρικό μου να γεννήσω (Αύγουστο) αν φτάσουμε εκεί και μετά μπορεί να πάω και λίγο στα πεθερικά να μην είμαστε συνέχεια χωριά με τον άντρα γιατί  δουλεύει και δεν μπορεί να είναι με εμένα στους δικούς μου( γιατί ίσως μπερδευτηκαυε γονείς άλλου, πεθερικά άλλου, εμείς άλλου αλλά από καλοκαίρι ο σύζυγος θα δουλεύει Αθήνα που είναι τα πεθερικά και ετοιμάζουμε το σπίτι). Οπότε ένας χαμός. Πράγματα τι θα χρειαστώ κτλ... Γενικά εμάς χαμός, αγχώνομαι, στεναχωριέμαι αλλά κατά τα άλλα όλα καλά. Ο γιατρός μου θέλει να με βλέπει κάθε δεύτερη εβδομάδα να δούμε πως πηγαίνουμε. Αλλά δεν μου εδωσε κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

@Tweema πολύ σε ζηλεύω που το αποφάσισες σπίτι. Και εγώ θα ήθελα αλλά δυστυχώς δεν είναι επιλογή.

Εμένα στη β επιπέδου είδαμε ότι ο τράχηλος έχει μειωθεί πολύ... Θέλει προσοχή πολύ και με ένα παιδάκι 2 χρόνων και μόνη δύσκολο... Οπότε θα πάω στη μητέρα μου και θα είμαστε με τον σύζυγό χώρια. Γιατί μένουνε και σε νησί και αν προκύψει κάτι δεν υποστηρίζει εδώ το σύστημα υγείας.... Αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε μετακόμιση, πρέπει να αφήσουμε το παλιό, το καινούριο υπολογίζουμε να το φτιάξουμε και μέχρι Σεπτέμβριο θα είμαι πρώτα στο πατρικό μου να γεννήσω (Αύγουστο) αν φτάσουμε εκεί και μετά μπορεί να πάω και λίγο στα πεθερικά να μην είμαστε συνέχεια χωριά με τον άντρα γιατί  δουλεύει και δεν μπορεί να είναι με εμένα στους δικούς μου( γιατί ίσως μπερδευτηκαυε γονείς άλλου, πεθερικά άλλου, εμείς άλλου αλλά από καλοκαίρι ο σύζυγος θα δουλεύει Αθήνα που είναι τα πεθερικά και ετοιμάζουμε το σπίτι). Οπότε ένας χαμός. Πράγματα τι θα χρειαστώ κτλ... Γενικά εμάς χαμός, αγχώνομαι, στεναχωριέμαι αλλά κατά τα άλλα όλα καλά. Ο γιατρός μου θέλει να με βλέπει κάθε δεύτερη εβδομάδα να δούμε πως πηγαίνουμε. Αλλά δεν μου εδωσε κάτι...

Υπομονή βρε κορίτσι μ όλα θα γίνουν κ όλα θα τα τακτοποίησετε. Έκανες συσπάσεις? Η απλά ο τραχηλος μειώθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Υπομονή βρε κορίτσι μ όλα θα γίνουν κ όλα θα τα τακτοποίησετε. Έκανες συσπάσεις? Η απλά ο τραχηλος μειώθηκε?

Απλά μειώθηκε. Η αλήθεια είναι ότι κουραζομουν και εγώ αρκετά και έπαιρνα και τη μικρή μου αγκαλιά. Μετά που το μάθαμε προσπαθώ να προσέχω όσο γίνεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Απλά μειώθηκε. Η αλήθεια είναι ότι κουραζομουν και εγώ αρκετά και έπαιρνα και τη μικρή μου αγκαλιά. Μετά που το μάθαμε προσπαθώ να προσέχω όσο γίνεται...

Α κατάλαβα ! Όλα να πάνε καλά εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 κορίτσι μου για να σου φυγει η απορία το καροτσι ηρθε σχεδόν σε κομμάτια 😂 ο σκελετος του καροτσιου ηταν διπλωμενος και τον ανοιξαμε και προσθεσαμε τις ροδες, οι οδηγίες ειναι ευκολες. Θέλει ψαχουλεμα κ τα βρισκεις ολα γρήγορα! Μας ηρθε δωρο μαρσιπος και ειχε κουνουπιερα και θηκη για ποτηρακι! Το μονο δυσαρεστο ηταν οτι δεν ηρθε ακριβώς στα χρώματα που ειχαμε κατα νου😂 ηρθε ναι μεν μπεζ αλλα κανονικα έπρεπε να ειναι μπεζ - γκρι αλλα τελικα είναι μπεζ μαυρο, δεν είναι πρόβλημα βέβαια αυτο! Στην αρχη τα ειδα ως ακαταλαβιστικα ολα στο καρότσι αλλα τελικα δεν ειχαν περασει καλα τις ζωνες οπότε τις αφαιρεσα και τις περασα απο τα σωστα σημεια! Κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημένη και χαρουμενη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Love32 κορίτσι μου για να σου φυγει η απορία το καροτσι ηρθε σχεδόν σε κομμάτια 😂 ο σκελετος του καροτσιου ηταν διπλωμενος και τον ανοιξαμε και προσθεσαμε τις ροδες, οι οδηγίες ειναι ευκολες. Θέλει ψαχουλεμα κ τα βρισκεις ολα γρήγορα! Μας ηρθε δωρο μαρσιπος και ειχε κουνουπιερα και θηκη για ποτηρακι! Το μονο δυσαρεστο ηταν οτι δεν ηρθε ακριβώς στα χρώματα που ειχαμε κατα νου😂 ηρθε ναι μεν μπεζ αλλα κανονικα έπρεπε να ειναι μπεζ - γκρι αλλα τελικα είναι μπεζ μαυρο, δεν είναι πρόβλημα βέβαια αυτο! Στην αρχη τα ειδα ως ακαταλαβιστικα ολα στο καρότσι αλλα τελικα δεν ειχαν περασει καλα τις ζωνες οπότε τις αφαιρεσα και τις περασα απο τα σωστα σημεια! Κατα τα αλλα πολυ ευχαριστημένη και χαρουμενη! 

Τελειαα πολύ χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένη έχει σημασία!!!  Το δώρο το έγραφε η όχι?? Από πιο μαγαζί το παραγγειλατε τελικά? Είχε και τσάντα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Στη δουλειά μ κάνουν χαρτί? Ο λογιστής ποτέ τα φτιάχνει?

Ναι ναι, στη δουλειά! Εμένα αν θυμάμαι καλά μου τα είχε κάνει κάποιες μέρες πριν σταματήσω, δεν είναι χρονοβόρο! Παρτον ένα τηλ αυτές τις μέρες θα σε κατατοπίσει 😁

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Απλά μειώθηκε. Η αλήθεια είναι ότι κουραζομουν και εγώ αρκετά και έπαιρνα και τη μικρή μου αγκαλιά. Μετά που το μάθαμε προσπαθώ να προσέχω όσο γίνεται...

Πόσο έφτασε; κι εγώ την παίρνω δεν γίνεται αλλιώς 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Τελειαα πολύ χαίρομαι που είσαι ευχαριστημένη έχει σημασία!!!  Το δώρο το έγραφε η όχι?? Από πιο μαγαζί το παραγγειλατε τελικά? Είχε και τσάντα?

Το παραγγειλαμε απο το mon petit στην Αργολίδα και ηρθε Αθήνα σε λιγες μερες κιολας! Εψαξα το καρότσι στο σκρουτζ και απο εκει βρήκα το μαγαζί και το εγραφε οτι εχει δωρο, καποια αλλα καταστήματα είχαν δώρο κουβέρτα fleece, ωραιος και ο μάρσιπος της lorelli between λέγεται! Ναι ειχε μαζι την τσαντα και αυτην σε χρωμα μαύρη ειναι οκ σαν χωρητικότητα χωρανε του μωρου και εσωτερικα στα πλαινα εχει θηκες για μπιμπερό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ναι ναι, στη δουλειά! Εμένα αν θυμάμαι καλά μου τα είχε κάνει κάποιες μέρες πριν σταματήσω, δεν είναι χρονοβόρο! Παρτον ένα τηλ αυτές τις μέρες θα σε κατατοπίσει 😁

 

Πόσο έφτασε; κι εγώ την παίρνω δεν γίνεται αλλιώς 😏

2,5.. από βδομάδα να δούμε που θα ξαναπάω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@Tweema πολύ σε ζηλεύω που το αποφάσισες σπίτι. Και εγώ θα ήθελα αλλά δυστυχώς δεν είναι επιλογή.

Εμένα στη β επιπέδου είδαμε ότι ο τράχηλος έχει μειωθεί πολύ... Θέλει προσοχή πολύ και με ένα παιδάκι 2 χρόνων και μόνη δύσκολο... Οπότε θα πάω στη μητέρα μου και θα είμαστε με τον σύζυγό χώρια. Γιατί μένουνε και σε νησί και αν προκύψει κάτι δεν υποστηρίζει εδώ το σύστημα υγείας.... Αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε μετακόμιση, πρέπει να αφήσουμε το παλιό, το καινούριο υπολογίζουμε να το φτιάξουμε και μέχρι Σεπτέμβριο θα είμαι πρώτα στο πατρικό μου να γεννήσω (Αύγουστο) αν φτάσουμε εκεί και μετά μπορεί να πάω και λίγο στα πεθερικά να μην είμαστε συνέχεια χωριά με τον άντρα γιατί  δουλεύει και δεν μπορεί να είναι με εμένα στους δικούς μου( γιατί ίσως μπερδευτηκαυε γονείς άλλου, πεθερικά άλλου, εμείς άλλου αλλά από καλοκαίρι ο σύζυγος θα δουλεύει Αθήνα που είναι τα πεθερικά και ετοιμάζουμε το σπίτι). Οπότε ένας χαμός. Πράγματα τι θα χρειαστώ κτλ... Γενικά εμάς χαμός, αγχώνομαι, στεναχωριέμαι αλλά κατά τα άλλα όλα καλά. Ο γιατρός μου θέλει να με βλέπει κάθε δεύτερη εβδομάδα να δούμε πως πηγαίνουμε. Αλλά δεν μου εδωσε κάτι...

Κοίτα είμαι 35η εβδ δεν είμαι κ τόσο νωρις. Αλλά εδώ παίρνουν αυτήν την απόφαση κ στις 40εβδ. 

Θυμάμαι που είχες γράψει για τον τράχηλο. 2,5 δεν είναι τόσο τραγικά.. Εννοειται ότι δεν μπορείς να εισαι ανετη να κάνεις ότι θέλεις κ φυσικά όταν έχεις κ 1 παιδάκι μικρό αλλά από αυτά που διαβάζω είναι καλά εκατοστά να σε φτάσουν μέχρι τέλους. Στην ανάγκη να βάλεις πεσσο κάπως έτσι θυμάμαι λέγεται. Όλα καλά θα πάνε!!να μας γράψεις όταν πας γιατρό πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κοίτα είμαι 35η εβδ δεν είμαι κ τόσο νωρις. Αλλά εδώ παίρνουν αυτήν την απόφαση κ στις 40εβδ. 

Θυμάμαι που είχες γράψει για τον τράχηλο. 2,5 δεν είναι τόσο τραγικά.. Εννοειται ότι δεν μπορείς να εισαι ανετη να κάνεις ότι θέλεις κ φυσικά όταν έχεις κ 1 παιδάκι μικρό αλλά από αυτά που διαβάζω είναι καλά εκατοστά να σε φτάσουν μέχρι τέλους. Στην ανάγκη να βάλεις πεσσο κάπως έτσι θυμάμαι λέγεται. Όλα καλά θα πάνε!!να μας γράψεις όταν πας γιατρό πάλι. 

Τι είναι αυτό το πράσο; Πρώτη φορά το ακούω. Φεύγω προληπτικά. Για να ξεκουραστώ και να μπορώ να είμαι λίγο πιο άνετη πιο μετά. Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Πώς είστε??

Καλημέρα κοριτσι εγω καλα ειμαι.. Σηκωθηκα παλι με την μεση μου αλλα σήμερα δεν εχω την λεκανη τουλάχιστον 😂 ειμαι πολυ φουσκωμενη και υποφερω αλλα θα μου περάσει 😅 εσυ πως εισαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Έκλεισε η βαλιτσα μου μείνανε κάποια ψιλοπραγματα από αυτά που τα πετάς μέσα πριν φύγεις(χτένα, φορτιστής, παντόφλες, αποσμητικο, οδοντόκρεμα κ οδοντόβουρτσα) τα οποία θα τα βάλω όταν χρειαστεί να φύγω.....εύχομαι να μην την χρειαστώ για τις επόμενες 4-5εβδ χαχαχαχ

32εβδ ακριβώς σήμερα έχω τις τελευταίες εξετάσεις αίματος να κάνω και το ντομπλερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! @Valxris είσαι πολύ γρήγορο πιστόλι!! Εγώ έχω πολλές εκκρεμότητες για τη βαλίτσα γτ έχω παραγγείλει πράγματα που δεν έχουν έρθει ακόμα. Επίσης το σιδέρωμα των πραγμάτων της μικρής το σκέφτομαι κ κλαίω προκαταβολικά....😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες! @Valxris είσαι πολύ γρήγορο πιστόλι!! Εγώ έχω πολλές εκκρεμότητες για τη βαλίτσα γτ έχω παραγγείλει πράγματα που δεν έχουν έρθει ακόμα. Επίσης το σιδέρωμα των πραγμάτων της μικρής το σκέφτομαι κ κλαίω προκαταβολικά....😂

Να ναι καλά ο αντρουλης μου δύο μέρες σιδερωνε και όχι οποιεσδήποτε μέρες αυτές με την κάψα Κυριακή του Πάσχα και Δευτέρα που πεθαιναμε χαχαχαχα..... νομίζω εμείς είμαστε και μαζί ε? 1/7 Πητ.....τι περιμένεις να έρθει από πράγματα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η AlKate είπε:

Τι είναι αυτό το πράσο; Πρώτη φορά το ακούω. Φεύγω προληπτικά. Για να ξεκουραστώ και να μπορώ να είμαι λίγο πιο άνετη πιο μετά. Για να δούμε!

Είναι ένα δαχτυλίδι που το βάζουν στην κορυφή του κόλπου για να κρατηθει η μήτρα ξμκ ο τράχηλος. Έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια σε ομάδες. Ωστόσο καλά θα κάνεις να πας στη μαμα σου αφού γίνεται, να είσαι κ εσυ άνετη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...