Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως ειστε 

Φουσκωμένη και σκασμενη!!! Χθες αρνί σήμερα μπριζόλες!!!🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ είμαι εμφανώς καλύτερα αφού μου πέρασε το έντερο μου. Φαγητό τρώω πολύ λίγο, δεν μπορώ να φάω νιώθω φουσκωμένη συνέχως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εγώ είμαι εμφανώς καλύτερα αφού μου πέρασε το έντερο μου. Φαγητό τρώω πολύ λίγο, δεν μπορώ να φάω νιώθω φουσκωμένη συνέχως. 

Κ γω ωω. Αλλά τα κιλά ανεβαίνουν. Έχει κ φουλ ζέστη.... Τι θέλω κ γω κ ανεβαίνω σε ζυγαριές 🤣🤣 πασχαλιάτικο 😅😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κορίτσια και εφαγα και σε ζυγαριά ανεβηκα και σκαω απο την ζέστη αλλα περασα όμορφα!την τελευταία εβδομάδα νιώθω πρισμενη, στους αστραγάλους το παρατήρησα κατα κύριο λόγο! Μου εφερε και η κουνιαδα μου σήμερα πράγματα για να διαλέξω για την μικρη! Εχθες εβαλα σε μια τζαμπο σακούλα οτι εχω για την μικρη που πρέπει να πλυθει και γενικα ξεκιναμε να κανουμε κάποια πλανα για βαψιμο και επιπλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια... Χριστός Ανέστη!! Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας..εγώ δεν έφαγα πολύ χθες αλλά με έπιασε ξαφνικά η ζέστη κ σκάω λίγο! @Tweema έχω φίλη που κάνει τοκετό στο σπίτι κ είναι πολύ καλή μαία αλλά είναι Θεσσαλονίκη..έλα εδώ 😋😋 παρόλα αυτά ξέρω ότι έχει φτάσει μέχρι Βόλο!! Θέλεις να την ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποια συνάδελφο στην Αθήνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω κορίτσια και εφαγα και σε ζυγαριά ανεβηκα και σκαω απο την ζέστη αλλα περασα όμορφα!την τελευταία εβδομάδα νιώθω πρισμενη, στους αστραγάλους το παρατήρησα κατα κύριο λόγο! Μου εφερε και η κουνιαδα μου σήμερα πράγματα για να διαλέξω για την μικρη! Εχθες εβαλα σε μια τζαμπο σακούλα οτι εχω για την μικρη που πρέπει να πλυθει και γενικα ξεκιναμε να κανουμε κάποια πλανα για βαψιμο και επιπλα 

Θύμησες μου θα κάνεις δωμάτιο κανονικά ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Θύμησες μου θα κάνεις δωμάτιο κανονικά ε?

Οχι μακάρι να μπορούσα! Θα ειναι μαζι μας στο δωμάτιο. Αλλα θα φέρουμε την κούνια και θα αλλάξουμε το δικό μας κρεβάτι και θα αγοράσουμε και μια συρταριερα! Θα βάψουμε τον τοίχο πισω απο το κρεβάτι ήταν σε γκρι απόχρωση χρόνια τωρα και θέλουμε να το αλλάξουμε πια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι μακάρι να μπορούσα! Θα ειναι μαζι μας στο δωμάτιο. Αλλα θα φέρουμε την κούνια και θα αλλάξουμε το δικό μας κρεβάτι και θα αγοράσουμε και μια συρταριερα! Θα βάψουμε τον τοίχο πισω απο το κρεβάτι ήταν σε γκρι απόχρωση χρόνια τωρα και θέλουμε να το αλλάξουμε πια! 

Αφού θα την έχεις μαζί σου,και αργότερα να το κάνεις μια χαρά!! Τι χρώμα θα το κάνετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αφού θα την έχεις μαζί σου,και αργότερα να το κάνεις μια χαρά!! Τι χρώμα θα το κάνετε?

Σκεφτομαστε να κρατήσουμε το γκρι και να κανουμε μοτιβο με ενα μωβ και ενα πιο ανοιχτο γκρι.. Αυτα τα μεγάλα τριγωνα που έχουν αλλο χρώμα το καθένα και το κανεις με χαρτοταινία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σκεφτομαστε να κρατήσουμε το γκρι και να κανουμε μοτιβο με ενα μωβ και ενα πιο ανοιχτο γκρι.. Αυτα τα μεγάλα τριγωνα που έχουν αλλο χρώμα το καθένα και το κανεις με χαρτοταινία 

Τέλεια ναι όπως κ οι ρίγες μ αρέσουν πολύ αλλά εμάς δεν πιάνει το χέρι χαχαχ! Θα πρέπει κάποιον αν φωνάζαμε. Αλλά βάψαμε το σπίτι τον Σεπτέμβρη γιατί νοικιάζουμε κ μόλις μπήκαμε δεν το κάναμε το κάναμε τοτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια ναι όπως κ οι ρίγες μ αρέσουν πολύ αλλά εμάς δεν πιάνει το χέρι χαχαχ! Θα πρέπει κάποιον αν φωνάζαμε. Αλλά βάψαμε το σπίτι τον Σεπτέμβρη γιατί νοικιάζουμε κ μόλις μπήκαμε δεν το κάναμε το κάναμε τοτε. 

Χαχαχαχ αυτο με την χαρτοταινία δεν είναι δύσκολο και εγω αμα βαψω τα κανω χαλια ολα🤣🤣 θα αφήσω τον αντρα μου να το κανει και εγω θα ασχοληθώ με την διακόσμηση στα πράγματα της μικρης🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κ γω ωω. Αλλά τα κιλά ανεβαίνουν. Έχει κ φουλ ζέστη.... Τι θέλω κ γω κ ανεβαίνω σε ζυγαριές 🤣🤣 πασχαλιάτικο 😅😅 

Πώς;;; εγώ έχω αυτήν την απορία, πως;;; κ εσείς Κρήτη έχετε ψηθεί τις τελευταίες μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ αυτο με την χαρτοταινία δεν είναι δύσκολο και εγω αμα βαψω τα κανω χαλια ολα🤣🤣 θα αφήσω τον αντρα μου να το κανει και εγω θα ασχοληθώ με την διακόσμηση στα πράγματα της μικρης🤣🤣

Εμ είδη έχουμε τόσα πράγματα να κάνουμε 😂😂 θα πάρεις αλλαξιερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια... Χριστός Ανέστη!! Με το καλό να υποδεχτούμε τα μωράκια μας..εγώ δεν έφαγα πολύ χθες αλλά με έπιασε ξαφνικά η ζέστη κ σκάω λίγο! @Tweema έχω φίλη που κάνει τοκετό στο σπίτι κ είναι πολύ καλή μαία αλλά είναι Θεσσαλονίκη..έλα εδώ 😋😋 παρόλα αυτά ξέρω ότι έχει φτάσει μέχρι Βόλο!! Θέλεις να την ρωτήσω μήπως γνωρίζει κάποια συνάδελφο στην Αθήνα;

Ευχαριστω ❤️Λες να ξενιτευτω γιαυτό;! .μπήκα σε ομάδα που είναι για τοκετους στο σπίτι έχω διαβάσει τις τελευταίες μέρες πάρα πάρα πάρα πολλές ιστορίες. Έχω την εντύπωση πως διάβασα ότι στην Θεσσαλονίκη είναι 1ή 2 πού αναλαμβάνουν τοκετους στο σπίτι κ φαίνεται 1 θα είναι η φίλη σου. Κοίτα είμαι Αθήνα είναι αρκετές οι μαιες μπορώ να πω κ είναι καλό που έχω διαβάσει τόσες ιστορίες. Δεν αναφέρουν ονόματα όμως εάν θέλεις μπορούν να σου στείλουν σε μήνυμα την ομαδα τους. Λέω αύριο να πάρω ένα τηλ σε μια μαια κ σε μια βοηθό μητρότητας. Με τις ιστορίες που έχω διαβάσει κλίνω για 1 μαία κ 1 βοηθό μητρότητας. Έχω μιλήσει κ με 2 κοπέλες μου είπαν κάποιες μαιες αλλά θέλω να πάρω πρώτα αυτή που μου έκανε το κλικ. Πάντως θα με ενδιέφερε να μιλήσεις με την φίλη σου να μας πει κάποιο όνομα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πώς;;; εγώ έχω αυτήν την απορία, πως;;; κ εσείς Κρήτη έχετε ψηθεί τις τελευταίες μέρες!! 

Κατακρατησεις..... Πίνεις νερό βάζεις μισό κιλό...... 🙄🙄🙄🙄😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Τι κάνετε??

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ μετά από πολλές μέρες δεν έβρασα τη νύχτα κ κοιμήθηκα καλά! Είναι τέλεια σήμερα που δρόσισε λίγο! Εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Εγώ μετά από πολλές μέρες δεν έβρασα τη νύχτα κ κοιμήθηκα καλά! Είναι τέλεια σήμερα που δρόσισε λίγο! Εσύ τι κάνεις?

Εχτές πραγματικά μας έσκασε! Και είναι κ νωρίς ακόμα μετά θα είμαστε κάτω από ένα air-condition χαχα! Μια χαρά δόξα το Θεό!! Ξεκούραση και σήμερα κ αύριο δουλειά. Και είναι τόσο άχαρο μετά από μέρες 😋😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εχτές πραγματικά μας έσκασε! Και είναι κ νωρίς ακόμα μετά θα είμαστε κάτω από ένα air-condition χαχα! Μια χαρά δόξα το Θεό!! Ξεκούραση και σήμερα κ αύριο δουλειά. Και είναι τόσο άχαρο μετά από μέρες 😋😂

Εγώ είμαι επισήμως σε άδεια από χθες ημερολογιακα 😁 Σύντομα και εσύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Εγώ είμαι επισήμως σε άδεια από χθες ημερολογιακα 😁 Σύντομα και εσύ!!

Πωπω εγω εχω 2 μήνες και κάτι 🥵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Εμ είδη έχουμε τόσα πράγματα να κάνουμε 😂😂 θα πάρεις αλλαξιερα?

Υπάρχουν 2 επιλογές ή θα παρουμε την αλλαξιερα της κουνιαδας μου που πλεον δεν χρησιμοποιεί και μπαίνει στην κουνια πανω ή θα την κάνουμε πανω στην συρταριερα! Εσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια και καλή Παρασκευούλα.Ξεκιναω σήμερα το φαρμακευτικό μου πρωτόκολλο.Πρωτος υπέρηχος 8 Μαϊου.Ευχομαι η δεύτερη ετ να είναι η τυχερή ♥️🙏♥️
    • Πωπω βρε κορίτσι μου τι περασες;! Δόξα το Θεό είσαι καλύτερα τώρα, εύχομαι περαστικά να είναι όλα στο τέλος και θα ηρεμήσετε μετά! Μην ακούς κανέναν, να κάνεις όπως νιώθεις εσύ καλά, οι γύρω πάντα λένε!
    • Καλημέρα Ιωάννα μου, πως είσαι; το μικρό σου; καλά εμείς δόξα το Θεό, τώρα περιμένω από μέρα σε μέρα το δεύτερο😊
    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...