Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Liiida ειλικρινά δεν ξέρω αν σε πάει προς τα εκεί αλλά μπορεί.. Μου βρωμάει λιγάκι όλο αυτό εμένα. Εννοείται πως δεν είναι κακό η καισαρική είναι ένας τρόπος να έρθουν στο κόσμο τα μωρά μας, το κακό είναι η αναίτια καισαρική.. Το ότι δεν φεύγει πολλές μέρες διακοπές εννοείται είναι καλό σημάδι κ τώρα τοτς που γέννας εσύ ε δε πιστεύω να θέλει κ διακοπές. Εγώ απλά νομίζω ότι είναι στον γιατρό. Υπάρχουν γιατροί που κάνουν μόνο καισαρικες κ άλλοι που κάνουν μόνο φυσιολογικους. 

Πάντως τον δικό μου τον έχω πάρει από τα μουτρα κ καλά κάνω!!Θέλω όσο είναι δυνατόν γιατί μην ξεχνάμε θα είμαι σε δημόσιο μαιευτήριο, να μην έχω τον ιδιο τοκετό που είχα θέλω λίγο πιο φιλικό προς εμένα τοκετό.. Αν κ έχω ένα προαίσθημα ότι θα την πατήσω.. Δεν ξέρω αν το σκέφτεστε κ τα υπόλοιπα κορίτσια που έχετε ήδη παιδάκια αλλά όλο λέω θα πάνε όλα καλά, αν πάθω κάτι το παιδί μου τι θα κάνει κλπ..

Αυτές τις σταγονιτσες στο στήθος δεν τις έχουν όλες οι γυναίκες δεν είναι ένδειξη για τον θηλασμό μετά μην φοβάστε. Όλες οι γυναίκες βγάζουμε πρώτογαλα κ 2ομε 3ο 24ωρο κατεβαίνει κανονικά το γάλα. Όπως είπαν κ άλλα κορίτσια η φύση ξέρει ❤️

@Smurf88καλά αποτέλεσματα σήμερα. Θα περιμένουμε νεα σου ❤️ σου στέλνω πάλι μήνυμα με τα κορίτσια γιατί προσθεσα κ άλλα που έγραψαν. 

@Starrrεννοώ σε όλες τις μετρήσεις είναι μεγάλο ή στις 2 που βγαίνει το βάρος πιο μεγάλο.. Μάλλον πρεπει να σου είναι όλο.. Μια χαρά είναι αυτά ξέρουν πως μεγαλώνουν.

Έχουμε πιο πολλά κοριτσάκια μέχρι στιγμής. Έχω συμπληρώσει κ άλλα στην Smurf88 

Λιντλ γενικά μην φοβάστε ηλεκτρικά, ρούχα, παιχνίδια. Έχω δοκιμάσει πολλά έχω αρκετά πράγματα δεν παθαίνουν τίποτα κ αν πάθουν πχ αυτά πιυ έχουν εγγύηση στα αλλάζουν κατευθείαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Liiida ειλικρινά δεν ξέρω αν σε πάει προς τα εκεί αλλά μπορεί.. Μου βρωμάει λιγάκι όλο αυτό εμένα. Εννοείται πως δεν είναι κακό η καισαρική είναι ένας τρόπος να έρθουν στο κόσμο τα μωρά μας, το κακό είναι η αναίτια καισαρική.. Το ότι δεν φεύγει πολλές μέρες διακοπές εννοείται είναι καλό σημάδι κ τώρα τοτς που γέννας εσύ ε δε πιστεύω να θέλει κ διακοπές. Εγώ απλά νομίζω ότι είναι στον γιατρό. Υπάρχουν γιατροί που κάνουν μόνο καισαρικες κ άλλοι που κάνουν μόνο φυσιολογικους. 

Πάντως τον δικό μου τον έχω πάρει από τα μουτρα κ καλά κάνω!!Θέλω όσο είναι δυνατόν γιατί μην ξεχνάμε θα είμαι σε δημόσιο μαιευτήριο, να μην έχω τον ιδιο τοκετό που είχα θέλω λίγο πιο φιλικό προς εμένα τοκετό.. Αν κ έχω ένα προαίσθημα ότι θα την πατήσω.. Δεν ξέρω αν το σκέφτεστε κ τα υπόλοιπα κορίτσια που έχετε ήδη παιδάκια αλλά όλο λέω θα πάνε όλα καλά, αν πάθω κάτι το παιδί μου τι θα κάνει κλπ..

Αυτές τις σταγονιτσες στο στήθος δεν τις έχουν όλες οι γυναίκες δεν είναι ένδειξη για τον θηλασμό μετά μην φοβάστε. Όλες οι γυναίκες βγάζουμε πρώτογαλα κ 2ομε 3ο 24ωρο κατεβαίνει κανονικά το γάλα. Όπως είπαν κ άλλα κορίτσια η φύση ξέρει ❤️

@Smurf88καλά αποτέλεσματα σήμερα. Θα περιμένουμε νεα σου ❤️ σου στέλνω πάλι μήνυμα με τα κορίτσια γιατί προσθεσα κ άλλα που έγραψαν. 

@Starrrεννοώ σε όλες τις μετρήσεις είναι μεγάλο ή στις 2 που βγαίνει το βάρος πιο μεγάλο.. Μάλλον πρεπει να σου είναι όλο.. Μια χαρά είναι αυτά ξέρουν πως μεγαλώνουν.

Έχουμε πιο πολλά κοριτσάκια μέχρι στιγμής. Έχω συμπληρώσει κ άλλα στην Smurf88 

Λιντλ γενικά μην φοβάστε ηλεκτρικά, ρούχα, παιχνίδια. Έχω δοκιμάσει πολλά έχω αρκετά πράγματα δεν παθαίνουν τίποτα κ αν πάθουν πχ αυτά πιυ έχουν εγγύηση στα αλλάζουν κατευθείαν.

Μετά τον 4ο μήνα βαραίνουν κ ξεφεύγουν... Τώρα στη μπέμπα πχ στη κοιλια βγαίνει 3 εβδ παραπάνω. Στα πόδια 2 εβδομάδες παραπάνω κ κεφάλι 1 εβδ παραπάνω..... Αυριο θα δούμε... Που ξανά έχω ραντεβού. Θα χει φτάσει 1.5 κιλα σίγουρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μετά τον 4ο μήνα βαραίνουν κ ξεφεύγουν... Τώρα στη μπέμπα πχ στη κοιλια βγαίνει 3 εβδ παραπάνω. Στα πόδια 2 εβδομάδες παραπάνω κ κεφάλι 1 εβδ παραπάνω..... Αυριο θα δούμε... Που ξανά έχω ραντεβού. Θα χει φτάσει 1.5 κιλα σίγουρα. 

Εντάξει ρε συ σου είναι όλες οι μετρήσεις παραπάνω..κ μένα ο μικρός μετά τον 4ο μήνα άρχισε να δείχνει μεγαλύτερος. Β επιπέδου ήταν 8 μέρες μεγαλύτερος μέχρι κ το τέλος. Γέννησα ημερολογιακα 38+6 κ υπερηχογραφικα 40 ακριβώς, αλλά κιλά ήταν ιδανικά θα έλεγα 3200 γεννήθηκε. Η μικρή τώρα 2-3 μέρες πιο πάνω βγαίνει κάπου εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα κ εγώ από το ντοπλερ 😀😀 όλα καλά με την μικρή, είναι περίπου 2100 κ όλα πάνε πολύ καλά!! Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, η ανάπτυξη της μικρής και η αιμάτωση είναι μια χαρά..το ίδιο κ ο τράχηλος! Πέτυχα κ φωτό με το ένα μάτι ανοιχτό 😂😂 έχει πλάκα!! Οπότε χαλαρώνουμε κ άλλο κ προχωράμε 💞💞💞 τώρα περιμένω κ τα μαντάτα της αιματολογου από βδομάδα..

Πρόσθεσα κ άλλες κοπέλες στο πινακακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα κ εγώ από το ντοπλερ 😀😀 όλα καλά με την μικρή, είναι περίπου 2100 κ όλα πάνε πολύ καλά!! Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, η ανάπτυξη της μικρής και η αιμάτωση είναι μια χαρά..το ίδιο κ ο τράχηλος! Πέτυχα κ φωτό με το ένα μάτι ανοιχτό 😂😂 έχει πλάκα!! Οπότε χαλαρώνουμε κ άλλο κ προχωράμε 💞💞💞 τώρα περιμένω κ τα μαντάτα της αιματολογου από βδομάδα..

Πρόσθεσα κ άλλες κοπέλες στο πινακακι!!

Μπράβο!!! Πάντα ευχάριστα νέα!! 

Από την αιματολογο τι νέα περιμενεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Εντάξει ρε συ σου είναι όλες οι μετρήσεις παραπάνω..κ μένα ο μικρός μετά τον 4ο μήνα άρχισε να δείχνει μεγαλύτερος. Β επιπέδου ήταν 8 μέρες μεγαλύτερος μέχρι κ το τέλος. Γέννησα ημερολογιακα 38+6 κ υπερηχογραφικα 40 ακριβώς, αλλά κιλά ήταν ιδανικά θα έλεγα 3200 γεννήθηκε. Η μικρή τώρα 2-3 μέρες πιο πάνω βγαίνει κάπου εκεί. 

Ναι ναι. Κ γω στο γιο μου 38+2 ηταν 3.650.....η μπέμπα τώρα μου βγαίνει λίγο πιο μεγάλη από τον μικρό. Έχουμε κ συγκρίνουμε.. 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα κ εγώ από το ντοπλερ 😀😀 όλα καλά με την μικρή, είναι περίπου 2100 κ όλα πάνε πολύ καλά!! Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, η ανάπτυξη της μικρής και η αιμάτωση είναι μια χαρά..το ίδιο κ ο τράχηλος! Πέτυχα κ φωτό με το ένα μάτι ανοιχτό 😂😂 έχει πλάκα!! Οπότε χαλαρώνουμε κ άλλο κ προχωράμε 💞💞💞 τώρα περιμένω κ τα μαντάτα της αιματολογου από βδομάδα..

Πρόσθεσα κ άλλες κοπέλες στο πινακακι!!

Άντε μπραβο κορίτσι μου!!❤️ Τώρα σίγουρα θα χαλαρώσεις τελείως!!! Σε λιγότερο από μήνα μπαίνεις στον μήνα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Starrr είπε:

Ναι ναι. Κ γω στο γιο μου 38+2 ηταν 3.650.....η μπέμπα τώρα μου βγαίνει λίγο πιο μεγάλη από τον μικρό. Έχουμε κ συγκρίνουμε.. 😂

Ισχύει!! Καλά να ναι όλα κ ας βγούνε όσο θέλουν ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα κ εγώ από το ντοπλερ 😀😀 όλα καλά με την μικρή, είναι περίπου 2100 κ όλα πάνε πολύ καλά!! Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, η ανάπτυξη της μικρής και η αιμάτωση είναι μια χαρά..το ίδιο κ ο τράχηλος! Πέτυχα κ φωτό με το ένα μάτι ανοιχτό 😂😂 έχει πλάκα!! Οπότε χαλαρώνουμε κ άλλο κ προχωράμε 💞💞💞 τώρα περιμένω κ τα μαντάτα της αιματολογου από βδομάδα..

Πρόσθεσα κ άλλες κοπέλες στο πινακακι!!

Μπράβο κορίτσι πολυ ωραία νεα! Φαντάζομαι η φωτογραφία εχει πλακα! Τωρα μπορεις να χαλαρωσεις και να μετρας αντίστροφα για τον ερχομο του ζουζουνιουυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα κ εγώ από το ντοπλερ 😀😀 όλα καλά με την μικρή, είναι περίπου 2100 κ όλα πάνε πολύ καλά!! Μου είπε να μην ανησυχώ καθόλου, η ανάπτυξη της μικρής και η αιμάτωση είναι μια χαρά..το ίδιο κ ο τράχηλος! Πέτυχα κ φωτό με το ένα μάτι ανοιχτό 😂😂 έχει πλάκα!! Οπότε χαλαρώνουμε κ άλλο κ προχωράμε 💞💞💞 τώρα περιμένω κ τα μαντάτα της αιματολογου από βδομάδα..

Πρόσθεσα κ άλλες κοπέλες στο πινακακι!!

Τέλεια ❤️ είδες και με τον τράχηλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια ερώτηση. Όσες παίρνετε μαγνήσιο κ προγεστερονη σε τι ποσότητα τα παίρνετε καθημερινά; 

Εγώ κορίτσι παίρνω το trofocard max πρωί βράδυ, μέχρι τον προηγούμενο μήνα το έπαιρνα και μεσημέρι. Και ένα utrogestan 200mg βράδυ. Από εξωσωματική και με αιμορραγίες α τρίμηνο, αλλά εξελίχθηκε καλύτερα η κατάσταση μου και έχω μειώσει παααρα πολύ τις δόσεις όσο προχωράει η εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μπράβο!!! Πάντα ευχάριστα νέα!! 

Από την αιματολογο τι νέα περιμενεις;

Ευχαριστώ πολύ 💞 Παίρνω σαλοσπιρ και θέλω να δω τι θα κάνουμε... φαντάζομαι ότι θα μου το κόψει σιγά σιγά..

@Tweema έπαιρνα 3 trofocard max, αλλά τα έκανα 2 πριν λίγες ημέρες και ένα utrogestan κολπικά! Έγινε κάτι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ευχαριστώ πολύ 💞 Παίρνω σαλοσπιρ και θέλω να δω τι θα κάνουμε... φαντάζομαι ότι θα μου το κόψει σιγά σιγά..

@Tweema έπαιρνα 3 trofocard max, αλλά τα έκανα 2 πριν λίγες ημέρες και ένα utrogestan κολπικά! Έγινε κάτι;;

Εμένα θα μου κόψει το σαλοσπιρ μπαίνοντας στον μήνα μου αλλά θα αρχίσουμε πάλι ηπαρινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Εμένα θα μου κόψει το σαλοσπιρ μπαίνοντας στον μήνα μου αλλά θα αρχίσουμε πάλι ηπαρινη

Κι εγώ κάνω αντιπηκτικες, κάπου διάβασα ότι τις κόβουμε όταν μπαίνουμε στον μήνα μας.. δεν ισχύει; Βέβαια δεν ρώτησα τον γιατρό ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι τουλάχιστον 1 εβδ που έχω καθημερινά συσπάσεις κ κάτι τσιμπήματα - τραβήγματα χαμηλά. Την τρίτη που μίλησα με τον γιατρό νόμιζε ότι παίρνω κ τα 2 χάπια όμως εγώ δεν επαιρνα, μόνο μαγνήσιο έπαιρνα που κ που οταν έκανα συσπαση οταν έβλεπα ότι δεν μου περνούσαν. Το θέμα είναι ότι ξεκίνησα ένα τροφοκαρντ μαξ κ βλέπω ότι δεν μου κάνει τίποτα. Σήμερα ήπια μόλις σηκώθηκα ένα κ προς το απόγευμα ξεκίνησα πάλι τις συσπάσεις κ ήπια κ 2ο λίγο πιο αργά  είχαν απόσταση μεταξύ τους  10 ώρες, τραβήγματα όμως έχω κ τώρα. Θα πάρω κ τον γιατρό ένα τηλ αύριο. Αισθάνομαι ότι κάτι χρειάζομαι δεν είμαι όπως ήμουν που τύχαινε 1 μέρα να μην είμαι καλά κ την επόμενη να πετάω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Είναι τουλάχιστον 1 εβδ που έχω καθημερινά συσπάσεις κ κάτι τσιμπήματα - τραβήγματα χαμηλά. Την τρίτη που μίλησα με τον γιατρό νόμιζε ότι παίρνω κ τα 2 χάπια όμως εγώ δεν επαιρνα, μόνο μαγνήσιο έπαιρνα που κ που οταν έκανα συσπαση οταν έβλεπα ότι δεν μου περνούσαν. Το θέμα είναι ότι ξεκίνησα ένα τροφοκαρντ μαξ κ βλέπω ότι δεν μου κάνει τίποτα. Σήμερα ήπια μόλις σηκώθηκα ένα κ προς το απόγευμα ξεκίνησα πάλι τις συσπάσεις κ ήπια κ 2ο λίγο πιο αργά  είχαν απόσταση μεταξύ τους  10 ώρες, τραβήγματα όμως έχω κ τώρα. Θα πάρω κ τον γιατρό ένα τηλ αύριο. Αισθάνομαι ότι κάτι χρειάζομαι δεν είμαι όπως ήμουν που τύχαινε 1 μέρα να μην είμαι καλά κ την επόμενη να πετάω. 

Εμένα μου έχει πει η γυναικολόγος αν αισθανθώ πόνο βάζω υπόθετο ουτροτζεσταν και ξάπλα. Επίσης στο παρελθόν που προσπάθησε να μου μειώσει το τροφοκαρντ Μαξ από τρία σε δύο, είχα πολλούς πόνους και το ξαναυξησα μόνη μου μέχρι να την πάρω τηλέφωνο. Για το μαγνήσιο κιόλας μου είχε πει ότι το μεγαλύτερο μέρος του αποβάλλεται με τα ούρα και να μην το φοβάμαι. Αφού βλέπεις ότι κάτι παίζει διαφορετικό εννοείται αύριο θα τον πάρεις τηλέφωνο.. είπα να σου πω τη δική μου εμπειρία μήπως και κανείς κάτι για απόψε και τη βγάλεις καλύτερα μέχρι αύριο το πρωί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είναι τουλάχιστον 1 εβδ που έχω καθημερινά συσπάσεις κ κάτι τσιμπήματα - τραβήγματα χαμηλά. Την τρίτη που μίλησα με τον γιατρό νόμιζε ότι παίρνω κ τα 2 χάπια όμως εγώ δεν επαιρνα, μόνο μαγνήσιο έπαιρνα που κ που οταν έκανα συσπαση οταν έβλεπα ότι δεν μου περνούσαν. Το θέμα είναι ότι ξεκίνησα ένα τροφοκαρντ μαξ κ βλέπω ότι δεν μου κάνει τίποτα. Σήμερα ήπια μόλις σηκώθηκα ένα κ προς το απόγευμα ξεκίνησα πάλι τις συσπάσεις κ ήπια κ 2ο λίγο πιο αργά  είχαν απόσταση μεταξύ τους  10 ώρες, τραβήγματα όμως έχω κ τώρα. Θα πάρω κ τον γιατρό ένα τηλ αύριο. Αισθάνομαι ότι κάτι χρειάζομαι δεν είμαι όπως ήμουν που τύχαινε 1 μέρα να μην είμαι καλά κ την επόμενη να πετάω. 

Μηπως είναι αυτές οι συσπάσεις Braxton? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ κάνω αντιπηκτικες, κάπου διάβασα ότι τις κόβουμε όταν μπαίνουμε στον μήνα μας.. δεν ισχύει; Βέβαια δεν ρώτησα τον γιατρό ακόμα

Νομίζω δεν κόβονται. Απλά όταν μια μέρα μπορείς να ξυπνήσεις με πονακια ενημερώνεις τον γιατρό για να σου πει αν θα την κάνεις ή όχι. Και θα σου ζητήσει να τις μεταφέρεις σιγά σιγά πρωί λίγο πριν μπεις στον μήνα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια ερώτηση. Όσες παίρνετε μαγνήσιο κ προγεστερονη σε τι ποσότητα τα παίρνετε καθημερινά; 

Καλημέρα !!! Εγώ παίρνω 3 Μαγνησία την ημέρα πρωί μεσημέρι βράδυ και ένα υτροτζεσταν κολπικά το βράδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είναι τουλάχιστον 1 εβδ που έχω καθημερινά συσπάσεις κ κάτι τσιμπήματα - τραβήγματα χαμηλά. Την τρίτη που μίλησα με τον γιατρό νόμιζε ότι παίρνω κ τα 2 χάπια όμως εγώ δεν επαιρνα, μόνο μαγνήσιο έπαιρνα που κ που οταν έκανα συσπαση οταν έβλεπα ότι δεν μου περνούσαν. Το θέμα είναι ότι ξεκίνησα ένα τροφοκαρντ μαξ κ βλέπω ότι δεν μου κάνει τίποτα. Σήμερα ήπια μόλις σηκώθηκα ένα κ προς το απόγευμα ξεκίνησα πάλι τις συσπάσεις κ ήπια κ 2ο λίγο πιο αργά  είχαν απόσταση μεταξύ τους  10 ώρες, τραβήγματα όμως έχω κ τώρα. Θα πάρω κ τον γιατρό ένα τηλ αύριο. Αισθάνομαι ότι κάτι χρειάζομαι δεν είμαι όπως ήμουν που τύχαινε 1 μέρα να μην είμαι καλά κ την επόμενη να πετάω. 

Εγώ κορίτσι μου! Ηρεμίσα με το magnesium citrate της solgar. Ρώτησε τον αν θέλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! @Tweema φαντάζομαι ότι δεν κάνει δουλειά από τη μια μέρα στην άλλη... ίσως χρειάζεται να τα πάρεις 3-4 ημέρες συνεχόμενα για να αρχίσει να δρα! Μίλησε και με τον γιατρό καλύτερα μήπως σου δώσει κανένα τοκολυτικο..όταν είχα πάρει για 4 ημέρες ηρέμησα παρά πολύ και μου κράτησε αρκετά!

@eleni5525 δεν τις κόβουμε τις αντιπηκτικές, τουλάχιστον εμένα δε μου τις έκοψε..απλά από τον 8ο ξεκίνησα σιγά σιγά να τις μεταφέρω πρωί και μου είχε πει αν ξυπνήσω κάποια μέρα και νιώσω πόνους να μην την κάνω! Έτσι όταν γέννησα είχα να την κάνω 2-3 ημέρες γιατί κάθε πρωί που ξυπνούσα ήμουν κάπως..αν κάνεις προγραμματισμένη καισαρική θα σου τις κόψει από την προηγούμενη ημέρα..

Εγώ σ' αυτή την εγκυμοσύνη το παίρνω εντελώς προληπτικά το σαλοσπιρ γιατί μου βγήκαν αρνητικοί οι δείκτες αλλά σε υψηλούς τίτλους..περιμένει να δει το ντοπλερ μου για να μου πει τι θα κάνουμε..από ότι μου είπε ο γιατρός είναι πολύ καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Νομίζω δεν κόβονται. Απλά όταν μια μέρα μπορείς να ξυπνήσεις με πονακια ενημερώνεις τον γιατρό για να σου πει αν θα την κάνεις ή όχι. Και θα σου ζητήσει να τις μεταφέρεις σιγά σιγά πρωί λίγο πριν μπεις στον μήνα σου 

Thanks και καλημέρα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...