Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Μέχρι τον 5ο είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με τον ύπνο γτ πάντα κοιμόμουν μπρούμυτα. Κ προσπαθούσα να κοιμάμαι μόνο στο πλάι με αποτέλεσμα να πονάνε τρομερά γοφοί κ πλευρά. Στον 5ο λπν το πήρα απόφαση κ επιστράτευσα το μαξιλάρι εγκυμοσύνης κ σώθηκα!!! (ριξτε μια ματιά στη grecostrom)

@Νίναα μάλλον στο nuna triv θα καταλήξουμε με το καθισματακι της ίδιας εταιρείας. Λες οι αντάπτορες να παίρνουν κ άλλες μάρκες?? Δεν το ρώτησα αυτό! Αν βρεις σε κάποιο σάιτ την τσάντα που έγραψες, μου τη στέλνεις πλιζ? 😊

Καλημέρα κορίτσι! 

Ναι οι αντάπτορες από όσο ξέρω είναι ειδικοί για να κουμπωνουν τα αυγά επάνω ανεξαρτήτου εταιρίας! Αλλά κάνε μια ερώτηση ακόμα για σιγουριά😉

https://www.kidscom.gr/product/23356/frontida-mamas-tsanta-allaksiera-tsanta-allaksiera-nuna-caviar-/?skr_prm=WyI4NWU0ZDA4Ni04OWE1LTQ4Y2EtOWEyOS1jM2NiYjc1OGRiOTYiLDE2MTgxMjc2OTc1NTQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0 

Τη βρήκα την τσάντα ναι και σε ελληνικό site αλλά πανάκριβη😥 Εγώ την πήρα 100 και κάπως με βαριά καρδιά να σου πω και εδώ την έχει 160 και καλά έκπτωση από 180😬😨 Διαφέρουν αρκετά τελικά οι τιμές... Σου την στέλνω παρόλα αυτά να της ρίξεις μια ματιά αν θέλεις, φοριέται επίσης και σαν τσάντα πλάτης με 2 λουριά πέρα από το κλασικό με το 1 λουρί! Επίσης μήπως θυμάσαι το Nuna Mixx πόσο το έβρισκες? Έτσι από περιέργεια για να συγκρίνω τιμές... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Χαχχα πάντα ξυπνούσα νωρίς κ εγώ όταν δούλευα σε καφέ 4 η ώρα ήμουν ξύπνια μ άρεσε πολύ !!! Αλλά κ τώρα π άλλαξα δουλειά πάλι πρωινή είμαι!! Δεν κοιμόμουν ποτέ μέχρι 10-11 !! 

Και εγω στα ρεπο μου δεν κοιμαμαι πολυ 8-9 ειμαι στο ποδι. Η αλήθεια είναι ότι δεν ειχα σκεφτει να βαλω διαφορετικό καλαθι για το μωρο.. Στο δικο μας θα τα βαζω απλα τα πλυντηρια θα είναι διαφορετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Δεν κάνει τίποτα η αλλη λύση είναι να ρωτήσεις τον παιδίατρο σου, πάντως υπάρχουν οικονομικές λύσεις για καρότσι με Πορτ μπεμπέ για τους πρώτους έξι μήνες  εμείς πήραμε την τριπλέτα της cossato

ναι τώρα κοιτάω μήπως πάρω ενα άλλο καρότσι που να είναι απο ο μηνων  2 σε 1 ,που γινεται κ πορτ μπεμπε αλλά να έχει ελαφρια κατασκεύη ,να το παίρνω μόνη μου άνετα κ μετά τους 6 μήνες θα μπορούμε με το σύυντροφο μου να παίρονουμε κ το πιο μεγάλο για μεγάλες βόλτες.

Η αλήθεια είναι ότι δεν όδηγηθηκα σε κάτι τέτοιο που λες γιατί έχω λίκνο κ έχω κ αυγο.

Ισως η λύση ειναι η παραπάνω με άλλο καρότσι γιατι ο παιδίατρος που θα έχουμε, που είναι μιας φίλης ,είχε πει ότι μέχρι τους πρωτους 6 μήνες πρέπει να είναι το μωρό σε ευθεια και ούτε στο ριλαξ να μπει μέχρι 4 μηνων.

Γι αυτό ρώτησα κ εσάς να πάρω κ άλλες γνώμες κ θα το σκεφτώ τωρα.

Σας ευχαριστώ κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Νίναα είπε:

Καλημέρα κορίτσι! 

Ναι οι αντάπτορες από όσο ξέρω είναι ειδικοί για να κουμπωνουν τα αυγά επάνω ανεξαρτήτου εταιρίας! Αλλά κάνε μια ερώτηση ακόμα για σιγουριά😉

https://www.kidscom.gr/product/23356/frontida-mamas-tsanta-allaksiera-tsanta-allaksiera-nuna-caviar-/?skr_prm=WyI4NWU0ZDA4Ni04OWE1LTQ4Y2EtOWEyOS1jM2NiYjc1OGRiOTYiLDE2MTgxMjc2OTc1NTQseyJhcHBfdHlwZSI6IndlYiIsImNwIjoiZiIsInRhZ3MiOiIifV0 

Τη βρήκα την τσάντα ναι και σε ελληνικό site αλλά πανάκριβη😥 Εγώ την πήρα 100 και κάπως με βαριά καρδιά να σου πω και εδώ την έχει 160 και καλά έκπτωση από 180😬😨 Διαφέρουν αρκετά τελικά οι τιμές... Σου την στέλνω παρόλα αυτά να της ρίξεις μια ματιά αν θέλεις, φοριέται επίσης και σαν τσάντα πλάτης με 2 λουριά πέρα από το κλασικό με το 1 λουρί! Επίσης μήπως θυμάσαι το Nuna Mixx πόσο το έβρισκες? Έτσι από περιέργεια για να συγκρίνω τιμές... 

Το mixx μόνο του το είχαν γύρω στα 600. Αλλά αν πάρεις κ κάθισμα κ βάση της nuna αλλάζουν οι τιμές (προς τα κάτω). Πχ το triv καρότσι +κάθισμα +βάση μας το αφήνουν 700, ενώ η τιμή του καροτσιού μονου του, έστω κ με έκπτωση, είναι 550. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; πως ειστε; 

Καλημέρα, εγώ περιμένω στο γιατρό να μπω για υπέρηχο και ντοπλερ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα, εγώ περιμένω στο γιατρό να μπω για υπέρηχο και ντοπλερ.. 

Καλημέραααα 

Εγω δουλειά 🙄

Πες μας μετα😁

@Diana_caterina πως είσαι εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα, εγώ περιμένω στο γιατρό να μπω για υπέρηχο και ντοπλερ.. 

Περιμένουμε νεα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέραααα 

Εγω δουλειά 🙄

Πες μας μετα😁

@Diana_caterina πως είσαι εσυ; 

Και εγω δουλειά! Αλλα αυριο καθομαι παλι καλα και θα παω για γενικες παλι..

Ειχε καμια ποτε πρόβλημα με ουλίτιδα; Ειχα και πριν μείνω έγκυος αλλά τώρα χειροτέρεψε ξυπνησα το πρωι με ενα πρισμενο ουλο παναγια μου.. και εχω εναν οδοντίατρο πολυ φοβιτσιαρη.. Λογω εγκυμοσύνης 2 φορες πηγα για καθαρισμό και τις δυο με εδιωξε χωρις να κανουμε δουλειά! Πήγα στο φαρμακείο και πηρα της frezyderm την οδοντόκρεμα εγκυμοσύνης και το στοματικό διάλυμα για την ουλίτιδα και θα δουμε τωρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω δουλειά! Αλλα αυριο καθομαι παλι καλα και θα παω για γενικες παλι..

Ειχε καμια ποτε πρόβλημα με ουλίτιδα; Ειχα και πριν μείνω έγκυος αλλά τώρα χειροτέρεψε ξυπνησα το πρωι με ενα πρισμενο ουλο παναγια μου.. και εχω εναν οδοντίατρο πολυ φοβιτσιαρη.. Λογω εγκυμοσύνης 2 φορες πηγα για καθαρισμό και τις δυο με εδιωξε χωρις να κανουμε δουλειά! Πήγα στο φαρμακείο και πηρα της frezyderm την οδοντόκρεμα εγκυμοσύνης και το στοματικό διάλυμα για την ουλίτιδα και θα δουμε τωρα.. 

Κοπέλα μου συνηθισμένο το πρόβλημα..εγώ που δεν είχα ουλίτιδα έχω δει ματωμένα τα ούλα μου αρκετές φορές τους τελευταίους μήνες. Είναι ψιλοστάνταρ στην εγκυμοσύνη λόγω αυξημένης ροής του αίματος. Δεν έχω πάει οδοντίατρο ακόμα, πάντως μια φιλη μου που είχε μεγάλο πρόβλημα τη βοήθησε πολύ ο καθαρισμός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κοπέλα μου συνηθισμένο το πρόβλημα..εγώ που δεν είχα ουλίτιδα έχω δει ματωμένα τα ούλα μου αρκετές φορές τους τελευταίους μήνες. Είναι ψιλοστάνταρ στην εγκυμοσύνη λόγω αυξημένης ροής του αίματος. Δεν έχω πάει οδοντίατρο ακόμα, πάντως μια φιλη μου που είχε μεγάλο πρόβλημα τη βοήθησε πολύ ο καθαρισμός. 

Και εμένα πιστεύω θα με βοηθούσε αλλα πηγα σε αυτον και την πρώτη φορά μου λεει ελα στον 4ο μηνα γιατι πριν τον 4ο δεν αναλαμβάνω.. Πηγα ξανα και ξεκινησαμε τον καθαρισμό και ματωνα πολυ λογω οτι παίρνω σαλοσπιρ με ξανα εστειλε σπιτι μου στα μισα... Σήμερα πηρα σε ενα οδοντιατρικο κεντρο αλλα ειναι κλεισμενοι για την επόμενη εβδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά ευτυχώς πάμε καλά! λοιπόν την ξαναρωτησα και μου είπε ότι το ντοπλερ είναι ο έλεγχος των αγγείων του μωρού, εμένα για παράδειγμα το έλεγχε κάθε φορά απλά μου είπε ότι στη βδομάδα που είμαι τώρα 30+6 μπορεί να δείξει αν έχεις πιθανότητες για προεκλαμψία κ.α. τράχηλος καλός, δεν μου είπε μήκος θα το κοιτάξω στα χαρτιά μετά. 

Για την ουλίτιδα που λέτε, εγώ δεν έχω κάνει ουλίτιδα αλλά είχα κατά τον 4 ο αίμα συχνά. Πήγα κι έκανα ένα καλό καθαρισμό και αν θυμάμαι καλά μου έκανε και φθορίωση και σώθηκα, από τότε ελάχιστα είχα ξανά αίμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλε η @eleni5522 ειναι😂😂😂

Εγώ έκλεισα β επιπέδου 14/5  😁

 

Παράθεση στην παράθεση, έμπλεξα τα μηνύματα!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εμένα πιστεύω θα με βοηθούσε αλλα πηγα σε αυτον και την πρώτη φορά μου λεει ελα στον 4ο μηνα γιατι πριν τον 4ο δεν αναλαμβάνω.. Πηγα ξανα και ξεκινησαμε τον καθαρισμό και ματωνα πολυ λογω οτι παίρνω σαλοσπιρ με ξανα εστειλε σπιτι μου στα μισα... Σήμερα πηρα σε ενα οδοντιατρικο κεντρο αλλα ειναι κλεισμενοι για την επόμενη εβδομάδα! 

Έκανα και εγώ καθαρισμο και ένα σφράγισμα στον 4ο μηνα. Εγώ είχα συνεννοηθεί με τον αιματολογο και είχα σταματήσει το σαλοσπιρ 4 μέρες πριν πάω οδοντίατρο. Και μου είχε πει ότι σε κάθε οδοντιατρική πράξη θα κάνω το ίδιο. Μίλα με τον γιατρό σου μηπως σου δώσει οδηγίες πρώτα.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω δουλειά! Αλλα αυριο καθομαι παλι καλα και θα παω για γενικες παλι..

Ειχε καμια ποτε πρόβλημα με ουλίτιδα; Ειχα και πριν μείνω έγκυος αλλά τώρα χειροτέρεψε ξυπνησα το πρωι με ενα πρισμενο ουλο παναγια μου.. και εχω εναν οδοντίατρο πολυ φοβιτσιαρη.. Λογω εγκυμοσύνης 2 φορες πηγα για καθαρισμό και τις δυο με εδιωξε χωρις να κανουμε δουλειά! Πήγα στο φαρμακείο και πηρα της frezyderm την οδοντόκρεμα εγκυμοσύνης και το στοματικό διάλυμα για την ουλίτιδα και θα δουμε τωρα.. 

Κ εγώ βγάζω αίμα σχεδόν κάθε φορά που πλένω τα δόντια μου κ προχθές έβγαλα κ επουλιδα κύησης. Δεν είναι κάτι φεύγει μετά τη γέννα. Κ μένα ο οδοντίατρος δεν μου κάνει καθαρισμό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κορίτσια όλα καλά ευτυχώς πάμε καλά! λοιπόν την ξαναρωτησα και μου είπε ότι το ντοπλερ είναι ο έλεγχος των αγγείων του μωρού, εμένα για παράδειγμα το έλεγχε κάθε φορά απλά μου είπε ότι στη βδομάδα που είμαι τώρα 30+6 μπορεί να δείξει αν έχεις πιθανότητες για προεκλαμψία κ.α. τράχηλος καλός, δεν μου είπε μήκος θα το κοιτάξω στα χαρτιά μετά. 

Για την ουλίτιδα που λέτε, εγώ δεν έχω κάνει ουλίτιδα αλλά είχα κατά τον 4 ο αίμα συχνά. Πήγα κι έκανα ένα καλό καθαρισμό και αν θυμάμαι καλά μου έκανε και φθορίωση και σώθηκα, από τότε ελάχιστα είχα ξανά αίμα.

Μακαρι να ηταν κ ο γιατρος μου ετσι ξυπνιος και να μου τα εκανε αλλα με παει απο μην σε μηνα και εγω χειροτερευω... Μπράβο κορίτσι για τα καλα νεα!! Παμε δυναμικα ολες να εχουμε καλες εξετάσεις 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έκανα και εγώ καθαρισμο και ένα σφράγισμα στον 4ο μηνα. Εγώ είχα συνεννοηθεί με τον αιματολογο και είχα σταματήσει το σαλοσπιρ 4 μέρες πριν πάω οδοντίατρο. Και μου είχε πει ότι σε κάθε οδοντιατρική πράξη θα κάνω το ίδιο. Μίλα με τον γιατρό σου μηπως σου δώσει οδηγίες πρώτα.. 

 

Ο γιατρός μου ειχε δωσει το ελεύθερο εξαρχής κ ενω το ανέφερα εκείνος επέμενε.. Τι να πω.. Θα παω σε κανεναν αλλον δεν γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ βγάζω αίμα σχεδόν κάθε φορά που πλένω τα δόντια μου κ προχθές έβγαλα κ επουλιδα κύησης. Δεν είναι κάτι φεύγει μετά τη γέννα. Κ μένα ο οδοντίατρος δεν μου κάνει καθαρισμό

Καποιοι δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη.. Αλλα τι να πω δεν γίνεται.. Στο τελος υπάρχει πρόβλημα αν αφησεις την ουλίτιδα ανεξέλεγκτη! Δεν πιστεύω να μπορώ να περιμένω μεχρι την γεννα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω εκανα καθαρισμο κοριτσια νομιζω καπου στον 3ο μηνα..... Κ πηρα κ ενα ειδικο στοματικο διαλυμα για εγκυμοσύνη. Κ οδοντοκρεμα της frezyderm για εγκυμοσύνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν έχω κάνει ουλιτιδα αλλά λίγο αίμα στο βούρτσισμα βγάζω και θα πάω για καθαρισμό. Βασικό πολύ να χρησιμοποιείτε μαλακή οδοντόβουρτσα! Έχει καμία που παίρνει σίδηρο 2 φορές την ημέρα θέμα με το δέρμα; Μου έχει αφυδατωθεί τελείως. Βάζω ενυδατική, πάει κάτι να γίνει, την απορροφά και πάλι τα ίδια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα, εγώ περιμένω στο γιατρό να μπω για υπέρηχο και ντοπλερ.. 

Αχ κι εγώ έχω στις 3! Καλημέρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...