Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια θα κάνετε μαθήματα ανώδυνου τοκετού?

Εγω εξαρχής ειχα αποφασισει οτι θα κανω ηξερα για δυο νοσοκομεία που κανουν στην αθηνα αλλα λογικα τωρα δεν γίνονται, επομένως θα ρωτήσω την μαια μου αν κανει εκεινη αν οχι θα ψαξω μεσω ίντερνετ που καποια κιολας ειναι επι πληρωμη αλλα ειναι φθηνά! @nik_ol Εμενα ο γιατρός μονος του ξεκινησε την κουβέντα οταν πηγα την προηγούμενη φορά αναφέροντας κιολας και τις τιμες, δεν ειναι απαραίτητο να σου πει εκεινος κατι ξεκινα εσυ μια κουβέντα! Και λογικα πας για φυσιολογικό αν δεν υπάρχει κανένας λόγος που να σε βαλει για καισαρική.Για να εισαι σιγουρη βέβαια ρωτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω εξαρχής ειχα αποφασισει οτι θα κανω ηξερα για δυο νοσοκομεία που κανουν στην αθηνα αλλα λογικα τωρα δεν γίνονται, επομένως θα ρωτήσω την μαια μου αν κανει εκεινη αν οχι θα ψαξω μεσω ίντερνετ που καποια κιολας ειναι επι πληρωμη αλλα ειναι φθηνά! @nik_ol Εμενα ο γιατρός μονος του ξεκινησε την κουβέντα οταν πηγα την προηγούμενη φορά αναφέροντας κιολας και τις τιμες, δεν ειναι απαραίτητο να σου πει εκεινος κατι ξεκινα εσυ μια κουβέντα! Και λογικα πας για φυσιολογικό αν δεν υπάρχει κανένας λόγος που να σε βαλει για καισαρική.Για να εισαι σιγουρη βέβαια ρωτα!

Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω γιατί μέχρι τώρα θεωρουσα ότι είναι νωρίς να συζητήσουμε για αυτά. Θέλω να κάνω πρώτα τη β επιπεδου. Πάνω κάτω ξέρω τιμές κ μαιευτήριο γιατί τον ίδιο γιατρό έχουν κ τρεις ξαδέρφες μου κ το δικό μας είναι το 6ο μωρό σε αυτόν τον γιατρό.

Μέχρι στιγμής δεν έχουμε αναφέρει κάτι για καισαρική, βέβαια είναι νωρίς. Γενικά είναι υπέρ του φυσιολογικου κ vbac οπότε θεωρώ ότι αν δεν υπάρχει λόγος εννοείται ο τοκετός θα είναι φυσιολογικός. Μακάρι να είναι όλα καλά κ όντως να είναι. 

Εσυ πόσο είσαι; σε ποια εβδομάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Την επόμενη φορά που θα πάω θα τον ρωτήσω γιατί μέχρι τώρα θεωρουσα ότι είναι νωρίς να συζητήσουμε για αυτά. Θέλω να κάνω πρώτα τη β επιπεδου. Πάνω κάτω ξέρω τιμές κ μαιευτήριο γιατί τον ίδιο γιατρό έχουν κ τρεις ξαδέρφες μου κ το δικό μας είναι το 6ο μωρό σε αυτόν τον γιατρό.

Μέχρι στιγμής δεν έχουμε αναφέρει κάτι για καισαρική, βέβαια είναι νωρίς. Γενικά είναι υπέρ του φυσιολογικου κ vbac οπότε θεωρώ ότι αν δεν υπάρχει λόγος εννοείται ο τοκετός θα είναι φυσιολογικός. Μακάρι να είναι όλα καλά κ όντως να είναι. 

Εσυ πόσο είσαι; σε ποια εβδομάδα;

Είμαι στην 20η! Βέβαια την κουβέντα φαντασου την καναμε στην 17η και μου είπε ότι παμε για φυσιολογικό αν δεν προκύψει κάτι! Είναι ωραίο να έχεις γιατρό εμπιστοσύνης! Εγω η αλήθεια είναι ότι αν δεν μου εκανε εκεινος κουβέντα θα του την έκανα τωρα πχ για να εχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου κάποια πράγματα! Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Κ εγώ ξέρω πάνω κάτω πόσα γιατί γέννησε πρόσφατα φίλη στον ίδιο ! Παρόλαυτά επειδή είμαι από εξωσωματική δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι ως προς τον φυσιολογικό η την καισαρική φαντάζομαι πως όχι. Επίσης εχτές άκουσα και το άλλο ότι αν παίρνεις μαγνήσιο είναι αντίθετο στο φυσιολογικό τοκετό 😏😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Κ εγώ ξέρω πάνω κάτω πόσα γιατί γέννησε πρόσφατα φίλη στον ίδιο ! Παρόλαυτά επειδή είμαι από εξωσωματική δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι ως προς τον φυσιολογικό η την καισαρική φαντάζομαι πως όχι. Επίσης εχτές άκουσα και το άλλο ότι αν παίρνεις μαγνήσιο είναι αντίθετο στο φυσιολογικό τοκετό 😏😏

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Εγώ έπαιρνα και στην 2η εγκυμοσύνη και απλά μου το έκοψε στον 8ο για να ξεκινήσει η διαδικασία σιγά σιγά από μόνη της.. Άσχετο που έκανα καισαρική τλκ 😂 

Λογικά θα σας το κοψει απλα όταν κοντεύει η ώρα για να ξεκινήσουν  και οι Braxton hicks 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Εγώ έπαιρνα και στην 2η εγκυμοσύνη και απλά μου το έκοψε στον 8ο για να ξεκινήσει η διαδικασία σιγά σιγά από μόνη της.. Άσχετο που έκανα καισαρική τλκ 😂 

Λογικά θα σας το κοψει απλα όταν κοντεύει η ώρα για να ξεκινήσουν  και οι Braxton hicks 

Ναι μια φίλη μ το είπε η οποία μου επίσης κακός παίρνω και ασβέστιο κ βιταμίνες😂 τέλος πάντων η καθεμία ας ακούει τον γιατρό της κ όλα θα πάνε καλά!! Καισαρική γιατί έκανες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πρώτη φορά το ακούω αυτό! Εγώ έπαιρνα και στην 2η εγκυμοσύνη και απλά μου το έκοψε στον 8ο για να ξεκινήσει η διαδικασία σιγά σιγά από μόνη της.. Άσχετο που έκανα καισαρική τλκ 😂 

Λογικά θα σας το κοψει απλα όταν κοντεύει η ώρα για να ξεκινήσουν  και οι Braxton hicks 

Καλημερα!! Συμφωνώ μαζί σου. @Love32κ εγώ από εξωσ. Είμαι δεν αλλάζει κάτι εκτός κ αν εισαι σε δίδυμη κυηση. Εγώ ήξερα εξ αρχής δλδ ότι θα γεννήσω με καισαρική. Σχετικά με το μαγνησιο βοηθάει πολυ στο να μην έχεις συσπάσεις κ σου τα κόβουν λίγο πριν τον τοκετό για να ξεκινήσει η διαδικασία. Εγώ σκέψου τα έχω σταματήσει εδώ κ μια βδομάδα όπως κ την προγεστερονη γιατι γεννάω μέσα στην βδομάδα. Βέβαια συσπάσεις δε κάνω δε θα μάθω πως είναι μαλλον🤣 δε θέλουν να βγουν.. Χαχχχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι μια φίλη μ το είπε η οποία μου επίσης κακός παίρνω και ασβέστιο κ βιταμίνες😂 τέλος πάντων η καθεμία ας ακούει τον γιατρό της κ όλα θα πάνε καλά!! Καισαρική γιατί έκανες?

Σχετικά με το ασβέστιο να σου πω γιατί κ εγώ το έκοψα.. Ζήτημα αν πηρα 1-1μιση μήνα στην εγκυμοσύνη. Το ασβέστιο κάνει το ακριβώς αντίθετο από αυτο που κάνει το μαγνησιο.. Διαταράσσει λίγο την κατάσταση σχετικά με τις συσπάσεις κτλ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα!! Συμφωνώ μαζί σου. @Love32κ εγώ από εξωσ. Είμαι δεν αλλάζει κάτι εκτός κ αν εισαι σε δίδυμη κυηση. Εγώ ήξερα εξ αρχής δλδ ότι θα γεννήσω με καισαρική. Σχετικά με το μαγνησιο βοηθάει πολυ στο να μην έχεις συσπάσεις κ σου τα κόβουν λίγο πριν τον τοκετό για να ξεκινήσει η διαδικασία. Εγώ σκέψου τα έχω σταματήσει εδώ κ μια βδομάδα όπως κ την προγεστερονη γιατι γεννάω μέσα στην βδομάδα. Βέβαια συσπάσεις δε κάνω δε θα μάθω πως είναι μαλλον🤣 δε θέλουν να βγουν.. Χαχχχ.. 

Καλημέρα κορίτσι :) !! Ένα μωράκι έχω ! Εγώ κάνω κ γενικά έχω ανχοθει πολύ δηλαδή σκληραίνει η κοιλίτσα για λίγο κ μετά ηρεμεί εχτές έστειλα στην μαία κ Μ αύξησε κιαλλο το μαγνησιο δεν με νοιάζει ο τροπος καθόλου απλά να ξέρω! Και utrogestan βάζω κολπικά.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Είμαι στην 20η! Βέβαια την κουβέντα φαντασου την καναμε στην 17η και μου είπε ότι παμε για φυσιολογικό αν δεν προκύψει κάτι! Είναι ωραίο να έχεις γιατρό εμπιστοσύνης! Εγω η αλήθεια είναι ότι αν δεν μου εκανε εκεινος κουβέντα θα του την έκανα τωρα πχ για να εχω ξεκάθαρα στο μυαλό μου κάποια πράγματα! Εσυ σε ποια βδομάδα είσαι; 

Στην 23η είμαι! 

Νομίζω ότι αν δεν ήξερα τίποτα θα με έκαιγε περισσότερο αλλά τώρα που ξέρω είμαι πιο χαλαρή. Φαντάσου η μια ξαδέρφη μου γέννησε τον Νοέμβριο μαζί του οπότε είναι πρόσφατη η πληροφόρηση που έχω. Βέβαια κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή ως προς όλα κ εννοείται κ ως προς το οικονομικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα!! Συμφωνώ μαζί σου. @Love32κ εγώ από εξωσ. Είμαι δεν αλλάζει κάτι εκτός κ αν εισαι σε δίδυμη κυηση. Εγώ ήξερα εξ αρχής δλδ ότι θα γεννήσω με καισαρική. Σχετικά με το μαγνησιο βοηθάει πολυ στο να μην έχεις συσπάσεις κ σου τα κόβουν λίγο πριν τον τοκετό για να ξεκινήσει η διαδικασία. Εγώ σκέψου τα έχω σταματήσει εδώ κ μια βδομάδα όπως κ την προγεστερονη γιατι γεννάω μέσα στην βδομάδα. Βέβαια συσπάσεις δε κάνω δε θα μάθω πως είναι μαλλον🤣 δε θέλουν να βγουν.. Χαχχχ.. 

Με το καλό!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι :) !! Ένα μωράκι έχω ! Εγώ κάνω κ γενικά έχω ανχοθει πολύ δηλαδή σκληραίνει η κοιλίτσα για λίγο κ μετά ηρεμεί εχτές έστειλα στην μαία κ Μ αύξησε κιαλλο το μαγνησιο δεν με νοιάζει ο τροπος καθόλου απλά να ξέρω! Και utrogestan βάζω κολπικά.!

Μια χαρά σε βρίσκω.. κ εγώ προληπτικά μεν αλλά έπινα 3 μαγνησιο κ ενα utro κολπικα.. Πόσο είσαι κοντεύεις? Αντε με το καλό!!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Σχετικά με το ασβέστιο να σου πω γιατί κ εγώ το έκοψα.. Ζήτημα αν πηρα 1-1μιση μήνα στην εγκυμοσύνη. Το ασβέστιο κάνει το ακριβώς αντίθετο από αυτο που κάνει το μαγνησιο.. Διαταράσσει λίγο την κατάσταση σχετικά με τις συσπάσεις κτλ.. 

Ναι το διάβασα κ αυτό ! Σ είπαν να το σταματήσεις ? Η από μόνη σου? Με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Μια χαρά σε βρίσκω.. κ εγώ προληπτικά μεν αλλά έπινα 3 μαγνησιο κ ενα utro κολπικα.. Πόσο είσαι κοντεύεις? Αντε με το καλό!!! ❤❤

Και εγώ 3 Μαγνησία τώρα !ειμαι 21+3 !! Σε ευχαριστώ πολύ! Επίσης κορίτσι μ όλα να πάνε καλα.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα!! Συμφωνώ μαζί σου. @Love32κ εγώ από εξωσ. Είμαι δεν αλλάζει κάτι εκτός κ αν εισαι σε δίδυμη κυηση. Εγώ ήξερα εξ αρχής δλδ ότι θα γεννήσω με καισαρική. Σχετικά με το μαγνησιο βοηθάει πολυ στο να μην έχεις συσπάσεις κ σου τα κόβουν λίγο πριν τον τοκετό για να ξεκινήσει η διαδικασία. Εγώ σκέψου τα έχω σταματήσει εδώ κ μια βδομάδα όπως κ την προγεστερονη γιατι γεννάω μέσα στην βδομάδα. Βέβαια συσπάσεις δε κάνω δε θα μάθω πως είναι μαλλον🤣 δε θέλουν να βγουν.. Χαχχχ.. 

Καλημέρα! Με το καλό κορίτσι και όλα να πάνε κατ ευχήν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Love32 είπε:

Ναι το διάβασα κ αυτό ! Σ είπαν να το σταματήσεις ? Η από μόνη σου? Με το καλό σου εύχομαι να πάνε όλα καλά ♥️

Επειδη έχω χαμηλό πλακουντα στο ένα κοριτσάκι μου παρατηρουσα πως μόλις σταματουσa utro κ έπαιρνα ασβέστιο είχα λίγες καφέ εκκρίσεις.. μια το σταματουσα μια το ξεκινούσα. Επίσης να σ πω την αλήθεια οκ βλακεία δικαιολογία αλλά ρε παιδι μου με 3 μαγνησιο συν ασβέστιο συν όλα τ αλλά δε μ φτανανε οι ώρες της ημέρας για να τα παιρνω σωστά🤣 το ασβέστιο ήθελε κ ενα τριωρακι από μόνο του να μη παρω κάτι άλλο κ το απορροφήσει. Μετά βέβαια Μ πε ο γιατρός να παιρνω παρά μέρα.. Ε μέχρι που έφθασε ο καιρός κ τα σταμάτησα όλα τώρα για να γεννήσω.. θα ξεκινήσω όμως παλι μαζί με σιδηρο για το θηλασμό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Καλημέρα! Με το καλό κορίτσι και όλα να πάνε κατ ευχήν!!

Αχ σ ευχαριστώ με το καλό κ σ εσας!!! Δε το πιστευω ακόμα ποσο μάλλον όταν τις δω.. Θα αναρωτιέμαι αν θα είναι δικές μου 🤗🌹ανυπομονω παρα πολυ αν κ πιστευω θα προστεθει κ λιγο άγχος όταν κοντοζυγώνει η ώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Επειδη έχω χαμηλό πλακουντα στο ένα κοριτσάκι μου παρατηρουσα πως μόλις σταματουσa utro κ έπαιρνα ασβέστιο είχα λίγες καφέ εκκρίσεις.. μια το σταματουσα μια το ξεκινούσα. Επίσης να σ πω την αλήθεια οκ βλακεία δικαιολογία αλλά ρε παιδι μου με 3 μαγνησιο συν ασβέστιο συν όλα τ αλλά δε μ φτανανε οι ώρες της ημέρας για να τα παιρνω σωστά🤣 το ασβέστιο ήθελε κ ενα τριωρακι από μόνο του να μη παρω κάτι άλλο κ το απορροφήσει. Μετά βέβαια Μ πε ο γιατρός να παιρνω παρά μέρα.. Ε μέχρι που έφθασε ο καιρός κ τα σταμάτησα όλα τώρα για να γεννήσω.. θα ξεκινήσω όμως παλι μαζί με σιδηρο για το θηλασμό.. 

Κατάλαβα! Αυτό π λες υσχυει πολλά χάπια κ το κάθε ένα θέλει το χρόνο του όντως δ ν προλάβενεις! Θα δω κάνω υπομονή μέχρι την β. Να δουν κ τον τράχηλο κ να ρωτήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Επειδη έχω χαμηλό πλακουντα στο ένα κοριτσάκι μου παρατηρουσα πως μόλις σταματουσa utro κ έπαιρνα ασβέστιο είχα λίγες καφέ εκκρίσεις.. μια το σταματουσα μια το ξεκινούσα. Επίσης να σ πω την αλήθεια οκ βλακεία δικαιολογία αλλά ρε παιδι μου με 3 μαγνησιο συν ασβέστιο συν όλα τ αλλά δε μ φτανανε οι ώρες της ημέρας για να τα παιρνω σωστά🤣 το ασβέστιο ήθελε κ ενα τριωρακι από μόνο του να μη παρω κάτι άλλο κ το απορροφήσει. Μετά βέβαια Μ πε ο γιατρός να παιρνω παρά μέρα.. Ε μέχρι που έφθασε ο καιρός κ τα σταμάτησα όλα τώρα για να γεννήσω.. θα ξεκινήσω όμως παλι μαζί με σιδηρο για το θηλασμό.. 

Κι εγώ από εξωσωματική είμαι και μέχρι την 9η εβδομάδα με διδυμακια, τελικά όμως μας έμεινε ένα κοριτσάκι. Αυτό που λες με τα συμπληρώματα πραγματικά και μένα δεν μου φτάνουν οι ώρες της μέρας να τα πάρω όλα, παίρνω και χάπι για θυροειδή και ξεκινάω με ξυπνητήρι από τα χαράματα! Εν τω μεταξύ όταν σταμάτησα τα φάρμακα της εξωσωματικής μετά το α τρίμηνο είχα καταχαρει γιατί δεν τα άντεχα άλλο αλλά που να ξερα ότι μετά έρχονται οι βιταμίνες! 😩 Αντιπηκτικες έκανες γενικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Ναι μια φίλη μ το είπε η οποία μου επίσης κακός παίρνω και ασβέστιο κ βιταμίνες😂 τέλος πάντων η καθεμία ας ακούει τον γιατρό της κ όλα θα πάνε καλά!! Καισαρική γιατί έκανες?

** στην 1η εγκυμοσύνη εννοούσα 😂 τώρα είμαι στη 2η

Γτ το μωρό ήταν πολύ ψηλά και είχα φτάσει 39η εβδομάδα και δεν είχε εμπεδωθεί, (δεν είχα συσπάσεις τπτ και ο τράχηλος μου ήταν ακόμα μακρύς) και επειδή ήταν και μεγάλο μωρό δεν μπορούσα Ν αναπνεύσω.. Πρόκληση δεν ήθελα να φάω τόσες ωρες τους πόνους τζάμπα, γενικά την φοβόμουν οπότε πήγα κυρία με το ραντεβού μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

** στην 1η εγκυμοσύνη εννοούσα 😂 τώρα είμαι στη 2η

Γτ το μωρό ήταν πολύ ψηλά και είχα φτάσει 39η εβδομάδα και δεν είχε εμπεδωθεί, (δεν είχα συσπάσεις τπτ και ο τράχηλος μου ήταν ακόμα μακρύς) και επειδή ήταν και μεγάλο μωρό δεν μπορούσα Ν αναπνεύσω.. Πρόκληση δεν ήθελα να φάω τόσες ωρες τους πόνους τζάμπα, γενικά την φοβόμουν οπότε πήγα κυρία με το ραντεβού μου 😂

Χαχα ναι το καταλαβα θυμάμαι πως είσαι στο 2ο :) με επισκλιριδιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Αχ σ ευχαριστώ με το καλό κ σ εσας!!! Δε το πιστευω ακόμα ποσο μάλλον όταν τις δω.. Θα αναρωτιέμαι αν θα είναι δικές μου 🤗🌹ανυπομονω παρα πολυ αν κ πιστευω θα προστεθει κ λιγο άγχος όταν κοντοζυγώνει η ώρα.. 

Κορίτσι μου γλυκό έφτασε η ώρα??? Με το καλό, όλα να σας πάνε κατ'ευχήν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι :) !! Ένα μωράκι έχω ! Εγώ κάνω κ γενικά έχω ανχοθει πολύ δηλαδή σκληραίνει η κοιλίτσα για λίγο κ μετά ηρεμεί εχτές έστειλα στην μαία κ Μ αύξησε κιαλλο το μαγνησιο δεν με νοιάζει ο τροπος καθόλου απλά να ξέρω! Και utrogestan βάζω κολπικά.!

Καλημέρα κορίτσι μου... φυσικά κ μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά μετά από εξωσωματική! Την πρώτη μου κ εγώ με εξωσωματική τη έπιασα κ τη γέννησα 39+5 με φυσιολογικό τοκετό, όπου έκανα κ αντιπηκτικές παράλληλα!! Έπαιρνα μαγνήσιο αλλά το έκοψα λίγο πριν μπω στον μήνα μου αλλά κ πάλι κάτι προπαρασκευαστικές έκανα..το ίδιο κ τώρα..παίρνω πάλι μαγνήσιο αλλά που κ που νιώθω κανένα πέτρωμα αλλά είναι φυσιολογικό γιατί κοντεύω να μπω στον 8ο!! Ασβέστιο θα μου δώσει μόλις μπω στον μήνα μου γιατί προκαλεί συσπάσεις! Εφόσον όλα κυλούν καλά με την εγκυμοσύνη δεν υπάρχει λόγος να μη σε περιμένει για φυσιολογικό..η φύση ξέρει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... φυσικά κ μπορείς να γεννήσεις φυσιολογικά μετά από εξωσωματική! Την πρώτη μου κ εγώ με εξωσωματική τη έπιασα κ τη γέννησα 39+5 με φυσιολογικό τοκετό, όπου έκανα κ αντιπηκτικές παράλληλα!! Έπαιρνα μαγνήσιο αλλά το έκοψα λίγο πριν μπω στον μήνα μου αλλά κ πάλι κάτι προπαρασκευαστικές έκανα..το ίδιο κ τώρα..παίρνω πάλι μαγνήσιο αλλά που κ που νιώθω κανένα πέτρωμα αλλά είναι φυσιολογικό γιατί κοντεύω να μπω στον 8ο!! Ασβέστιο θα μου δώσει μόλις μπω στον μήνα μου γιατί προκαλεί συσπάσεις! Εφόσον όλα κυλούν καλά με την εγκυμοσύνη δεν υπάρχει λόγος να μη σε περιμένει για φυσιολογικό..η φύση ξέρει!! 

εγώ νιώθω αυτά τα πετρώματα από τον 5ο και τώρα μπήκα στην 6ο! Μ είπαν ότι είναι φυσιολογικό κ εφόσον δεν υπάρχει πόνος δεν μας ανησυχεί! Απλά καταλαβενεις κορίτσι μόσο να ναι εμένα με ανχονει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki με το καλό!!! Έφτασε ο καιρός να δεις τις κούκλες σου 🤩🤩 πόσο είναι τώρα;; Το utrogestan πότε σου το έκοψε; Γιατί παίρνω κ εγώ τώρα κ το είχα μια απορία..θα πάω βέβαια τη Δευτέρα να δούμε τι γίνεται κ έχω μια αγωνία γιατί πήρα λίγο αέρα τώρα τελευταία κ θέλω να δω αν άλλαξε κάτι στην κατάσταση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...