Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Αποφάσισα τελικά να γεννήσω στο Γενεσις  και ας ελπίσουμε να πάνε όλα καλά! Εσύ που λες να γεννησεις?Να σε ρωτήσω, ντοπλερ θα κανεις για κάποιο συγγκεκριμένο λόγο ή ο γιατρός σου τη θεωρεί απο τις στάνταρ εξετάσεις? 

Αυτή τη φορά θα πάω στη βιοκλινικη..το ντοπλερ το έχει στις βασικές εξετάσεις ο γυναικολόγος, αλλά και από το κέντρο που κάναμε τη β επιπέδου μου είχαν πει ήδη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι είναι εξίσου σημαντική εξέταση με τις άλλες δύο ( αυχενική και β επιπέδου)..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ποια προστατευτικα λες;; 🤔κ ποια περίοδο; για την εφηβεία λες;; 

Οι πάνες αγκαλιάς κάνουν ακριβώς το ίδιο με ένα σεντονακι..εγώ πχ είχα πολλά από αυτά κ πιο λίγες πάνες αγκαλιές. 

Ναι για την εφηβεία λέω!!! Επειδή έχουν από κάτω αυτό που απορροφάει τα υγρά 😉😉 κ εγώ πιο πολλά σεντόνια είχα αλλά κ τις πάνες αγκαλιας τις χρησιμοποιούσα ως σκέπασμα το καλοκαίρι στο καρότσι..γενικά δεν πήρα παρά πολλά και μπορώ να πω ότι τα χρησιμοποίησα όλα! Δεν έκανα υπερβολές, συγκρατηθηκα 😂😂 ακόμα κ στα ρούχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Starrr από τι ηλικία κοιμάται στο κρεβάτι Montessori ο γιος σου; @Tweema εγώ γενικά δεν έχω θέμα με τη ζέστη αλλά μόλις μπήκα στον 6ο οπότε αργότερα ποιος ξέρει; 🤷‍♀️ Έχετε χρησιμοποιήσει καμία στα μεγάλα σας παιδάκια υφασμάτινες επαναχρησιμοποιούμενες πάνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

@Starrr από τι ηλικία κοιμάται στο κρεβάτι Montessori ο γιος σου; @Tweema εγώ γενικά δεν έχω θέμα με τη ζέστη αλλά μόλις μπήκα στον 6ο οπότε αργότερα ποιος ξέρει; 🤷‍♀️ Έχετε χρησιμοποιήσει καμία στα μεγάλα σας παιδάκια υφασμάτινες επαναχρησιμοποιούμενες πάνες;

Από 7 μηνών κοιμάται... Στην αρχή του είχα μια πλεξουδα τριγύρω. Εννοείται στο πάτωμα πλαστικό τύπου τετράγωνα αυτά που υπάρχουν. Στις αρχές τον έβρισκα κάτω πολλές φορές. Αλλά οκ τον έπιανα κ τον έβαζα πάλι κρεβάτι. Τώρα του έφτιαξα κάτι μαξιλαράκια. Αστεράκια κ τέτοια κ του βάζω 2 τετράγωνα που του έφτιαξα στις άκρες... Στο πάτωμα μια μαξιλαρα καναπέ κ ένα κουβερλι. Γιατί εννοείται εξ αρχής έχουμε πολλά ξυπνηματα, όχι λόγω κρεβάτιου, απλά έτσι ξυπνάει. Οποτε έβγαζε δόντια ειδικά κάθε 3 κ λίγο ξυπνηματα με κλαμματα. Οπότε την βγάζαμε στην μαξιλαρα. Με έχει πάρει πολλές φορές ο ύπνος εκεί. Κ το κουβερλι για να σκεπαζομαι. 😂😂😂 Είναι οργανωμένη!!!!!! Αλλά γενικά σα κρεβάτι με έχει βολέψει πολύ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

@Starrr από τι ηλικία κοιμάται στο κρεβάτι Montessori ο γιος σου; @Tweema εγώ γενικά δεν έχω θέμα με τη ζέστη αλλά μόλις μπήκα στον 6ο οπότε αργότερα ποιος ξέρει; 🤷‍♀️ Έχετε χρησιμοποιήσει καμία στα μεγάλα σας παιδάκια υφασμάτινες επαναχρησιμοποιούμενες πάνες;

Όχι δεν έχω χρησιμοποιήσει εγώ τέτοιες πάνες..... Τις ξέρω. Αλλά δεν τις προτιμώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αυτή τη φορά θα πάω στη βιοκλινικη..το ντοπλερ το έχει στις βασικές εξετάσεις ο γυναικολόγος, αλλά και από το κέντρο που κάναμε τη β επιπέδου μου είχαν πει ήδη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι είναι εξίσου σημαντική εξέταση με τις άλλες δύο ( αυχενική και β επιπέδου)..

Ναι για την εφηβεία λέω!!! Επειδή έχουν από κάτω αυτό που απορροφάει τα υγρά 😉😉 κ εγώ πιο πολλά σεντόνια είχα αλλά κ τις πάνες αγκαλιας τις χρησιμοποιούσα ως σκέπασμα το καλοκαίρι στο καρότσι..γενικά δεν πήρα παρά πολλά και μπορώ να πω ότι τα χρησιμοποίησα όλα! Δεν έκανα υπερβολές, συγκρατηθηκα 😂😂 ακόμα κ στα ρούχα..

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Αυτή τη φορά θα πάω στη βιοκλινικη..το ντοπλερ το έχει στις βασικές εξετάσεις ο γυναικολόγος, αλλά και από το κέντρο που κάναμε τη β επιπέδου μου είχαν πει ήδη από την προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι είναι εξίσου σημαντική εξέταση με τις άλλες δύο ( αυχενική και β επιπέδου)..

Ναι για την εφηβεία λέω!!! Επειδή έχουν από κάτω αυτό που απορροφάει τα υγρά 😉😉 κ εγώ πιο πολλά σεντόνια είχα αλλά κ τις πάνες αγκαλιας τις χρησιμοποιούσα ως σκέπασμα το καλοκαίρι στο καρότσι..γενικά δεν πήρα παρά πολλά και μπορώ να πω ότι τα χρησιμοποίησα όλα! Δεν έκανα υπερβολές, συγκρατηθηκα 😂😂 ακόμα κ στα ρούχα..

Εμένα μου είπε η εμβρυολόγος οτι δεν είναι υποχρεωτίκη αυτη η εξέταση οπως ειναι η αυχενικη και η β επιπεδου και για αυτο το λόγο δεν την συστινουν όλοι οι γιατροί.Κάποιοι τη έχουν στα στανταρ ενω κάποιοι αλλοι μόνο όταν δεν ειναι καλες οι προηγούμενες ή αν παρουσιαστεί κάποιο θεμα. Γι αυτο σε ρώτησα.Εμενα ακόμα δεν μου έχει πει κάτι ο γιατρος . Επίσης μια φορά που δεν ενιωθα το μωρό μου είπε έλα να κάνουμε ενα ντοπλερ και μου ειπε οταν με εξετασε οτι στο ντοπλερ είχε το μωρό 10/10  ,δηλαδή κοίταξε για 10 τιμες και ημουν οκ και στις 10.Δεν ξέρω βεβαια αν έχει καμια σχέση αυτο.. Τελος παντων, ρωταω γενικα να ξέρω τι γίνεται κορίτσια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Από 7 μηνών κοιμάται... Στην αρχή του είχα μια πλεξουδα τριγύρω. Εννοείται στο πάτωμα πλαστικό τύπου τετράγωνα αυτά που υπάρχουν. Στις αρχές τον έβρισκα κάτω πολλές φορές. Αλλά οκ τον έπιανα κ τον έβαζα πάλι κρεβάτι. Τώρα του έφτιαξα κάτι μαξιλαράκια. Αστεράκια κ τέτοια κ του βάζω 2 τετράγωνα που του έφτιαξα στις άκρες... Στο πάτωμα μια μαξιλαρα καναπέ κ ένα κουβερλι. Γιατί εννοείται εξ αρχής έχουμε πολλά ξυπνηματα, όχι λόγω κρεβάτιου, απλά έτσι ξυπνάει. Οποτε έβγαζε δόντια ειδικά κάθε 3 κ λίγο ξυπνηματα με κλαμματα. Οπότε την βγάζαμε στην μαξιλαρα. Με έχει πάρει πολλές φορές ο ύπνος εκεί. Κ το κουβερλι για να σκεπαζομαι. 😂😂😂 Είναι οργανωμένη!!!!!! Αλλά γενικά σα κρεβάτι με έχει βολέψει πολύ.... 

Σκέφτομαι να του πάρω λίκνο για αρχή που θα είναι στο δωμάτιό μας και μετά κατευθείαν σε τέτοιο κρεβάτι που θα πάει στο δωμάτιό του. Κάπως μου κακοφαίνεται ενώ θα μπουσουλαει-περπατάει να μην μπορεί να βγει οπότε θέλει από την κούνια. Το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα σκύβω χαμηλά για να το στρώσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Σκέφτομαι να του πάρω λίκνο για αρχή που θα είναι στο δωμάτιό μας και μετά κατευθείαν σε τέτοιο κρεβάτι που θα πάει στο δωμάτιό του. Κάπως μου κακοφαίνεται ενώ θα μπουσουλαει-περπατάει να μην μπορεί να βγει οπότε θέλει από την κούνια. Το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα σκύβω χαμηλά για να το στρώσωστρώσ

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Και εμείς έτσι λέμε, να πάρουμε λίκνο για αρχή και έπειτα κουνια που γίνεται κρεβάτι μοντεσσορι https://anatello.gr/vrefika-epipla/krevatakia-metatrepomena-se-efivika/casababy-la-maison-brefiko-krebati-metatrepomeno-typoy-montessori

Αυτό έχω βρει προς το παρόν... Βέβαια θέλουμε να το δουμε από κοντά πριν καταλήξουμε

Πως σας φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Σκέφτομαι να του πάρω λίκνο για αρχή που θα είναι στο δωμάτιό μας και μετά κατευθείαν σε τέτοιο κρεβάτι που θα πάει στο δωμάτιό του. Κάπως μου κακοφαίνεται ενώ θα μπουσουλαει-περπατάει να μην μπορεί να βγει οπότε θέλει από την κούνια. Το μόνο αρνητικό που σκέφτομαι είναι ότι θα σκύβω χαμηλά για να το στρώσω. 

Χειρότερο είναι να χεις τα κάγκελα να τεντωνει να το σηκώνεις να το βάζεις... Τα πρωινά όταν θέλει να ξυπνήσει πλέον έρχεται κρεβάτι στο δικό μας. Κ χουζουρευουμε... Σηκώνεται ξέρει να ρχεται. Το ίδιο και τα μεσημέρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Και εμείς έτσι λέμε, να πάρουμε λίκνο για αρχή και έπειτα κουνια που γίνεται κρεβάτι μοντεσσορι https://anatello.gr/vrefika-epipla/krevatakia-metatrepomena-se-efivika/casababy-la-maison-brefiko-krebati-metatrepomeno-typoy-montessori

Αυτό έχω βρει προς το παρόν... Βέβαια θέλουμε να το δουμε από κοντά πριν καταλήξουμε

Πως σας φαίνεται;

Είναι ωραίο. Απλά έχει κ πάλι ύψος. Θα βάλεις πλαστικό πάτωμα κάτω. Κ εννοείται το πρώτο καιρό μαξιλάρες στο πάτωμα... Εμένα είναι τέλειως πάτωμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το έχεις φτιάξει ή το πήρες έτοιμο;

Γιατί αν έχω καταλάβει καλά το σωστό είναι το τελείως πατωμα

Απλά αυτό μου φάνηκε καλό γιατί μπορείς να το έχεις σαν κουνια, με το στρώμα στο υψος που έχουν οι κουνιες κ μετά να το κατεβάσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Το έχεις φτιάξει ή το πήρες έτοιμο;

Γιατί αν έχω καταλάβει καλά το σωστό είναι το τελείως πατωμα

Απλά αυτό μου φάνηκε καλό γιατί μπορείς να το έχεις σαν κουνια, με το στρώμα στο υψος που έχουν οι κουνιες κ μετά να το κατεβάσεις

Το πήρα έτοιμο.. Από lapin house... Και το στρωμα το παρήγγειλα από εδώ κατάστημα τοπικό για είναι όπως το θέλουμε εμείς... Κ εγώ για τους πρώτους 4 μηνες είχα λικνο... Μετά για κάνα 3μηνι κούνια κ μετά μετακομισαμε είχαμε περισσότερο χώρο κ δικό του κρεβάτι και ξεκίνησε με αυτό.. Λικνο κ κούνια μου την είχαν δώσει.. Το έχει πάντως αυτό που θες να αγοράσεις μια φίλη μου... Κ τώρα έβγαλε τα κάγκελα γιατί κι εκείνη με τοσες αφυπνισεις έπεφτε με τις κούνια... Αλλά έχει σα σκαλοπάτια κι κ φοβάται γιατί δεν είναι σα το δικό μου τελείως κάτω. Που κατεβαίνει ο δικός μου με πολλή άνεση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Είναι αποτέλεσμα του σαλοσπιρ. Γενικά στη κύηση έχουμε αιμορραγίες στη μύτη. Εσένα ένα παραπάνω αφού πίνεις σαλοσπιρ.... Γι αυτό κ λένε ότι το κόβουμε πριν τον 9ο για να χει ισορροπήσει η ροή του αίματος σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Καλημέρα κορίτσι, εγώ κάνω αντιπηκτικες και είχα παρατηρήσει κι εγώ λίγο αιματακι κάποιες φορές από τη μύτη αλλά όχι ροή, στο φύσημα μόνο. Καπου στον 4ο-5ο κυρίως. Τώρα έχει κανένα μήνα να εμφανιστεί αλλά ένα χαζομπουκωμα, μια ξαφνική καταρροή, εκεί που κάθομαι την έχω από την αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Και εγω το παθαινω αυτο εδω και κανα μηνα κοντα 2, στο ξύρισμα δεν εχω κοπει οποτε δεν το εχω παρατηρησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Το πήρα έτοιμο.. Από lapin house... Και το στρωμα το παρήγγειλα από εδώ κατάστημα τοπικό για είναι όπως το θέλουμε εμείς... Κ εγώ για τους πρώτους 4 μηνες είχα λικνο... Μετά για κάνα 3μηνι κούνια κ μετά μετακομισαμε είχαμε περισσότερο χώρο κ δικό του κρεβάτι και ξεκίνησε με αυτό.. Λικνο κ κούνια μου την είχαν δώσει.. Το έχει πάντως αυτό που θες να αγοράσεις μια φίλη μου... Κ τώρα έβγαλε τα κάγκελα γιατί κι εκείνη με τοσες αφυπνισεις έπεφτε με τις κούνια... Αλλά έχει σα σκαλοπάτια κι κ φοβάται γιατί δεν είναι σα το δικό μου τελείως κάτω. Που κατεβαίνει ο δικός μου με πολλή άνεση... 

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Και εμείς έτσι λέμε, να πάρουμε λίκνο για αρχή και έπειτα κουνια που γίνεται κρεβάτι μοντεσσορι https://anatello.gr/vrefika-epipla/krevatakia-metatrepomena-se-efivika/casababy-la-maison-brefiko-krebati-metatrepomeno-typoy-montessori

Αυτό έχω βρει προς το παρόν... Βέβαια θέλουμε να το δουμε από κοντά πριν καταλήξουμε

Πως σας φαίνεται;

Καλημέρα 😁 είναι πολύ όμορφο αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να πάρεις πιο μεγάλο, σαν μονο κρεβάτι.. Ίσως χρειαστεί να ξαπλώνεις μαζί του κι εσύ για να κοιμηθεί, όπως εγώ καλή ώρα, στην κούνια δεν χωράμε 😂 δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου από την αρχή, λόγω θηλασμού κάνουμε συγκοιμιση και τώρα θα πάρουμε το kura από το ikea, και θα βάλουμε το στρώμα στο πάτωμα (δες στο pinterest ikea kura hack, σου βάζω ενδεικτικά μια φωτο). Στόχος να έχει πάει στο δωμάτιο της πριν έρθει το μωρό 😛🤞 μετανιώνω που δεν πήρα απ την αρχή κάτι τέτοιο! Αργότερα γίνεται και κουκέτα 

fd1d8590a31600d93518e717776c07a3.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέρα 😁 είναι πολύ όμορφο αλλά σκέψου το ενδεχόμενο να πάρεις πιο μεγάλο, σαν μονο κρεβάτι.. Ίσως χρειαστεί να ξαπλώνεις μαζί του κι εσύ για να κοιμηθεί, όπως εγώ καλή ώρα, στην κούνια δεν χωράμε 😂 δεν την έχω χρησιμοποιήσει καθόλου από την αρχή, λόγω θηλασμού κάνουμε συγκοιμιση και τώρα θα πάρουμε το kura από το ikea, και θα βάλουμε το στρώμα στο πάτωμα (δες στο pinterest ikea kura hack, σου βάζω ενδεικτικά μια φωτο). Στόχος να έχει πάει στο δωμάτιο της πριν έρθει το μωρό 😛🤞 μετανιώνω που δεν πήρα απ την αρχή κάτι τέτοιο! Αργότερα γίνεται και κουκέτα 

fd1d8590a31600d93518e717776c07a3.jpg

Αχ, είναι πανέμορφο αυτό!!! 😍

Έχεις δίκιο, το θέμα είναι να είναι πρακτικό στην καθημερινότητα! 

Καλή μετάβαση να έχετε, το συντομότερο 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια. 

Έχετε παρατηρήσει να σας ανοίγει η μύτη;; την τελευταία εβδομάδα 2 3 φορές παρατήρησα στο χαρτί λίγο αίμα από τη μύτη. Σήμερα ξύπνησα με παραπάνω. Όχι να τρέχει ροή αλλά είχε αρκετό. Σήμερα έχω ραντεβού με τον αιματολογο και θα τον ρωτήσω μηπως πρέπει κάτι να κάνω με το σαλοσπιρ γιατί και στο ξύρισμα δε σταματαει εύκολα αν κοπώ. 

Κοπέλα μου εγώ δεν το έχω πάθει (ακόμα) αλλά όπου έχω διαβάσει είναι στις αναμενόμενες παρενέργειες της εγκυμοσύνης, είτε παίρνεις αντιπηκτικα είτε όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB θα σε ρωτήσω κάτι ακόμα αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι

Ιδανικά τι θα πρότεινες; 

Το έχω στο μυαλό μου να είναι το μωρό μέχρι 6 μηνών στο λίκνο, στο δικό μας υπνοδωμάτιο. Μετά; Δεδομένου ότι δε θα χωράει πια στο λίκνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

@PanB θα σε ρωτήσω κάτι ακόμα αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι

Ιδανικά τι θα πρότεινες; 

Το έχω στο μυαλό μου να είναι το μωρό μέχρι 6 μηνών στο λίκνο, στο δικό μας υπνοδωμάτιο. Μετά; Δεδομένου ότι δε θα χωράει πια στο λίκνο

Κι εμείς το ίδιο θα κάνουμε. Λίκνο μέχρι 6 μηνών δίπλα μας κ μετά στο βασίλειό της 😁 @PanB να σε ρωτήσω κτ για αυτό το κρεβάτι που ανέβασες? Για μικρο παιδί είναι όντως φανταστικό. Για μωρό από 6-7 μηνών πχ δε μου φαίνεται ότι βολεύει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@PanB θα σε ρωτήσω κάτι ακόμα αφού έχεις ήδη ένα παιδάκι

Ιδανικά τι θα πρότεινες; 

Το έχω στο μυαλό μου να είναι το μωρό μέχρι 6 μηνών στο λίκνο, στο δικό μας υπνοδωμάτιο. Μετά; Δεδομένου ότι δε θα χωράει πια στο λίκνο

Μετά μπορείς να το βάλεις άνετα σε ένα τέτοιου είδους κρεβάτι στο δωμάτιο του, απλά πολλοί λένε ότι πρέπει να είναι μαζί με τους γονείς μέχρι το χρόνο! Εγώ για δική μου ευκολία την έχω μαζί μας, καθώς ακόμα ξυπνάει το βράδυ και κοιμάται με στήθος.. Δεν θα άντεχα αυπνια και πέρα δώθε 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμείς το ίδιο θα κάνουμε. Λίκνο μέχρι 6 μηνών δίπλα μας κ μετά στο βασίλειό της 😁 @PanB να σε ρωτήσω κτ για αυτό το κρεβάτι που ανέβασες? Για μικρο παιδί είναι όντως φανταστικό. Για μωρό από 6-7 μηνών πχ δε μου φαίνεται ότι βολεύει....

Από ποια άποψη; 🤔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Δε θα βγαίνει έξω?

Αυτή είναι η λογική της Montessori να μπορεί να βγαίνει μόνο του οποτε θέλει για να γίνει αυτόνομο κλπ 😛 7-8 μηνών δεν νομίζω να βγαίνει πάντως, λογικά θα κλαίει για να πας 🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...