Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, λοιπόν οι ουρολόγοι 9 στις 10 περιπτώσεις δίνουν Profertil. Οι οποίες είναι του πανακριβου (70-90€ το κουτί). Όπως είπε κ η @Ευάγγελοςτ που μάλλον έχουμε τον ίδιο ουρολόγο βγάζει δικές του βιταμίνες, ίδιες με αυτές, στη μισή τιμή όμως σ ένα συγκεκριμένο φαρμακειο στην Αγίας Σοφίας στο ύψος της Τσιμισκη στη Θεσσαλονίκη. Γενικά αν δεν συντρέχει κάποιος άλλος λόγος όπως ενεργό μικρόβιο στο σπερμα κλπ κάνουν θαύματα αλλά θέλουν ένα 3μηνο σίγουρα.

Καλημέρα annie μου! Ναι μάλλον τον ίδιο θα λέμε. Τώρα θυμήθηκα ότι πήραμε δύο σακουλάκια άρα ήταν πιο οικονομικές! Να είναι καλά πάντως ο άνθρωπος μας βοήθησε! Σε τρείς μήνες μου είχε πει ότι θα μείνω έγκυος και όντως τον τρίτο μήνα κιόλας κρατούσα θετικό τεστακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ρώτα τον κ για κλομιφαινη.... 

Από αυτά που διάβαζα κάνει η κλομιφαινη για την ηλικία μου? Εχω κ ενα θέμα με το στήθος κ δεν θέλω να παρω ορμόνες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

@Lacostaki αν θέλεις μπορώ να βρω διεύθυνση κ τηλέφωνο φαρμακείου, αν δε βρίσκεσαι Θεσσαλονίκη και να τους ζητήσεις να στις στείλουν. 

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά λέω να βρω κάτι ποιο οικονομικο.... lockdown έχουμε και δεν ξέρει πότε κάνεις ποτέ θα βγω κι εγώ σε αναστολή...η επιχείρηση είναι ήδη σε αναστολή 10 άτομα δουλεύουμε και δεν ξέρω μέχρι ποτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ αλλά λέω να βρω κάτι ποιο οικονομικο.... lockdown έχουμε και δεν ξέρει πότε κάνεις ποτέ θα βγω κι εγώ σε αναστολή...η επιχείρηση είναι ήδη σε αναστολή 10 άτομα δουλεύουμε και δεν ξέρω μέχρι ποτε

Δεν έχω ψάξει πολυ τα ανδρικά θέματα, εγώ του δικου μου του δίνω καρυδια Βραζιλίας 2 καθε μερα να παιρνει το σελινιο που χρειάζεται. Και τον κυνηγάω να τρώει καρυδια μια μικρή χουφτα κάθε μέρα αυτό δεν το καταφέρνω παντα χαχα... Α κ του πηρα συμπλήρωμα ω3 γιατί δεν τρελαίνεται για ψάρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

@Starrr μου πας για το δευτερο βρε θηρίο?? Με το καλό εύχομαι, να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Τι κάνεις εσύ????.. Είδες στα ξαφνικά ααα. Χωρίς πολύ προσπάθεια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Από αυτά που διάβαζα κάνει η κλομιφαινη για την ηλικία μου? Εχω κ ενα θέμα με το στήθος κ δεν θέλω να παρω ορμόνες... 

Δεν είναι ορμόνες.. Καούν ένα μπουστ απλά στα ωοθυλακια. Κ υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες.. Ρώτησε τον γιατρό σου. Γιατί ούτως ή άλλως πρέπει να κάνεις παρακολούθηση... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Δεν είναι ορμόνες.. Καούν ένα μπουστ απλά στα ωοθυλακια. Κ υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες.. Ρώτησε τον γιατρό σου. Γιατί ούτως ή άλλως πρέπει να κάνεις παρακολούθηση... 

Δεν ξέρω αν θέλω να μπω σε τέτοια παρακολουθηση δηλαδή υπερήχους. Ουτως η αλλως εμένα το προβλημα ειναι άλλου. Γίνεται εμφυτευση κ δεν προχωραει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω αν θέλω να μπω σε τέτοια παρακολουθηση δηλαδή υπερήχους. Ουτως η αλλως εμένα το προβλημα ειναι άλλου. Γίνεται εμφυτευση κ δεν προχωραει. 

 

Δεν ξέρεις ποσο σε καταλαβαίνω....δεν φτάνει που κάνουμε σεξ με πρόγραμμα θα τρέχουμε και μέρα παρά μέρα στον γιατρό να δούμε αν έσπασε το ωοθυλάκιο....εγώ προσωπικά ούτε καν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Δεν ξέρω αν θέλω να μπω σε τέτοια παρακολουθηση δηλαδή υπερήχους. Ουτως η αλλως εμένα το προβλημα ειναι άλλου. Γίνεται εμφυτευση κ δεν προχωραει. 

 

Μπορεί αν πας σε αιματολογο να σου δώσει προληπτικά ενεσακια προληπτικα.. Όπως και σε εμένα τώρα. Γιατί στην ουσία δεν είχαμε κάποιο εύρημα θρομβοφιλιας πέρα από την ομοκυστεινη που αυτή με το φυλλικο είναι εντάξει. Μου τις έδωσε τελείως προληπτικά και στην πορεία μάλλον θα τις σταματήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν ξέρεις ποσο σε καταλαβαίνω....δεν φτάνει που κάνουμε σεξ με πρόγραμμα θα τρέχουμε και μέρα παρά μέρα στον γιατρό να δούμε αν έσπασε το ωοθυλάκιο....εγώ προσωπικά ούτε καν 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπορεί αν πας σε αιματολογο να σου δώσει προληπτικά ενεσακια προληπτικα.. Όπως και σε εμένα τώρα. Γιατί στην ουσία δεν είχαμε κάποιο εύρημα θρομβοφιλιας πέρα από την ομοκυστεινη που αυτή με το φυλλικο είναι εντάξει. Μου τις έδωσε τελείως προληπτικά και στην πορεία μάλλον θα τις σταματήσω.. 

Μα πηγα σε αιματολογο βγήκαν φυσιολογικά όλα, έχω τη συνείδηση μου καθαρή ότι έκανα ότι χρειαζόταν. Δεν θέλω να το ψάξω τοοοοσο πολυ αν θέλει θα κάτσει. Πιστεύω ήταν θέμα χρωμοσωμάτων που από ότι μου είπε και η αιματολογος είναι το πιο μεγάλο ποσοστο αιτίας από βολών. 

Θα ρωτησω τον γυναικολόγο που θα παω αν με ωφελήσει το σαλοσπιρ αν μείνω ξανά αλλά δεν παω σε άλλο γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου. 
εχω να γράψω αρκετό καιρό αλλά με τη δουλειά δεν έχω καθόλου χρόνο 😕

Εχω κάνει εξετάσεις έχω πάει σε γυναικολόγο όλα καλά λέει μόνο έχω άγχος . Έκανα εξετάσεις θυρεοειδή και μου είπε να κατεβάσουμε λίγο το TSH 3,1 και μετά μπορεί να μείνω πιο εύκολα . 
Αυτο το μήνα ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξιας την 16 μέρα έδειξε θετικό από εχθές 19 ημέρα έχω πονοκέφαλο μέχρι και σήμερα . Εκτός από όλα αυτά έχω και πολλά νεύρα σήμερα κορίτσια .

Έχει συμβεί αυτό σε καμία κοπέλα ; 🤔Δεν έχω ξεκινήσει και την αγωγή για να πω ότι είναι παρενέργειες αλλά πραγματικά κορίτσια πολλά νεύρα !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2020 at 5:52 ΠΜ, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα φυσικά θα σου βάλω...αλλά δεν θυμάμαι...κοριτσάκι ή αγοράκι;;

Αγοράκι!! 🤗💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kostef είπε:

 

Μα πηγα σε αιματολογο βγήκαν φυσιολογικά όλα, έχω τη συνείδηση μου καθαρή ότι έκανα ότι χρειαζόταν. Δεν θέλω να το ψάξω τοοοοσο πολυ αν θέλει θα κάτσει. Πιστεύω ήταν θέμα χρωμοσωμάτων που από ότι μου είπε και η αιματολογος είναι το πιο μεγάλο ποσοστο αιτίας από βολών. 

Θα ρωτησω τον γυναικολόγο που θα παω αν με ωφελήσει το σαλοσπιρ αν μείνω ξανά αλλά δεν παω σε άλλο γιατρό. 

Καλημέρα  kostef μου! 🥰 Επειδή και σε εμένα είχαν βγεί όλες καλές οι εξετάσεις ( τις επανέλαβα και κατά την διάρκεια της κύησης) μου έδωσε προληπτικά ένα σαλοσπιρ την ημέρα. Από την μεριά σου έκανες αυτό που έπρεπε. Πιστεύω κι εγώ ότι είναι θέμα χρωμοσωμάτων και ότι απλά έτυχε. Εσύ ξεκίνησε ξανά με πίστη και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά. Ε! Δεν θα συμβαίνει το ίδιο συνέχεια. Η επόμενη φορά θα είναι και η τυχερή! Είμαι σίγουρη! Εξάλλου ο επιμενων νικά!!!!💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα διαδικτυακές μου φίλες!🤗

Να έχουμε ένα υπέροχο σαββατοκύριακο! Περιορισμένο μεν αλλά πιστεύω θα βρούμε τρόπους να το ομορφαίνουμε!😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :28/11

diana8:?

Lacostaki:15/12

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:08/12

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

anna90:06/12

Litsadi:07/12

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:?

Matilda94:08/12

ntinaki83:18/12

Marakii:21/12

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Εγώ σήμερα είχα λίγο πονοκοιλο και είδα το πρωί λίγα καφέ... Πιστεύω μέχρι το βράδυ η και έστω αύριο να μου έρθουν πια... Επιτέλους!!! Και μετά να βάλουμε μπρος!! 🌹Ελπίζω να είστε όλες καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2020 at 3:18 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Τι κάνεις εσύ????.. Είδες στα ξαφνικά ααα. Χωρίς πολύ προσπάθεια.... 

Είμαι πολύ καλά.. η μικρή μας τρέχει.. τα κλασσικά... Σε βρήκε χαλαρή το σποράκι και τσουπ φύτρωσε.. χαχαχα με το καλό εύχομαι! Εμείς ακόμα ούτε που το συζητάμε για δεύτερο.. να μεγαλώσει λίγο η τσαπερδόνα και βλέπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!!! Ήρθα επιτέλους περίοδο σήμερα έπειτα από 2 μήνες!!! @Lacostaki εάν μπορείς βάλε με για 21 Δεκέμβρη που περιμένω κανονικά και βλέπουμε! Ας ελπίσουμε πλέον να μου ρθει πολλούς μήνες αργότερα και να χουμε ευχάριστα  νέα τα Χριστούγεννα!!! Όλες κορίτσια μακάρι!!! Σε αυτές τις δύσκολες μέρες να μας κάνει αυτό το δώρο!!! Σε όλες μας!!!σας φιλώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Καλημέρα σε όλες!!! Ήρθα επιτέλους περίοδο σήμερα έπειτα από 2 μήνες!!! @Lacostaki εάν μπορείς βάλε με για 21 Δεκέμβρη που περιμένω κανονικά και βλέπουμε! Ας ελπίσουμε πλέον να μου ρθει πολλούς μήνες αργότερα και να χουμε ευχάριστα  νέα τα Χριστούγεννα!!! Όλες κορίτσια μακάρι!!! Σε αυτές τις δύσκολες μέρες να μας κάνει αυτό το δώρο!!! Σε όλες μας!!!σας φιλώ!

Καλημερα αντε να παρω σειρά σε λίγες μέρες!! Είμαι στη 32 μέρα σήμερα κ άγνωστο ποτε θα έρθει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...