Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι απίστευτο όλο το άγχος.. Εγώ αυτό που σκέφτομαι ότι τα ποσοστά να υπάρχουν σύνδρομα είναι εξαιρετικά σπάνια.. Όλα καλά θα πάνε  @DIAMANTW

Μακάρι να είναι όλα καλα..να μου φύγει το άγχος..μας είπε ο γιατρός κ το φύλο του..το έχει δει από την 8η εβδομάδα..💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Μακάρι να είναι όλα καλα..να μου φύγει το άγχος..μας είπε ο γιατρός κ το φύλο του..το έχει δει από την 8η εβδομάδα..💞

Από την 8η;; αγοράκι προικισμένο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2020 at 8:00 ΜΜ, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια θυμάστε τις 50+ ημέρες κύκλου μου.... Καθυστέρηση ήταν. Πριν λίγο έκανα τεστ κύησης. Είναι καραθετικο 💞💞 @lactaki

Συγχαρητήρια!!!♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Χάθηκα λίγο γιατί στόλιζαμε το σπίτι βάζαμε χάλια και γενικά πολλές δουλίτσες... Λοιπόν ενημέρωση. Εφόσον είχα καθυστέρηση 12 μέρες μετά από αρνητικά τεστ και αρνητική χοριακή μου έδωσε ο γιατρός duphaston για να μου ρθει... Τα πήρα για 7 μέρες. Και τώρα έχουν περάσει οκτώ μέρες από τη μέρα που τα σταμάτησα αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....... Έχει συμβεί σε καμία άλλη κάτι παρόμοιο? Έχω αρχίσει και ανησυχώ..... Έχω να δω περίοδο από τις 24 του Σεπτέμβρη..... Και το στήθος μου πονάει πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Με το καλό ❤️❤️ όλα θα είναι τέλεια και στην αυχενική.. 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..κ εσύ με το καλό όλα..💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Χάθηκα λίγο γιατί στόλιζαμε το σπίτι βάζαμε χάλια και γενικά πολλές δουλίτσες... Λοιπόν ενημέρωση. Εφόσον είχα καθυστέρηση 12 μέρες μετά από αρνητικά τεστ και αρνητική χοριακή μου έδωσε ο γιατρός duphaston για να μου ρθει... Τα πήρα για 7 μέρες. Και τώρα έχουν περάσει οκτώ μέρες από τη μέρα που τα σταμάτησα αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....... Έχει συμβεί σε καμία άλλη κάτι παρόμοιο? Έχω αρχίσει και ανησυχώ..... Έχω να δω περίοδο από τις 24 του Σεπτέμβρη..... Και το στήθος μου πονάει πολύ..

Εγω οταν τα ειχα παρει νομιζω αφου τα τελειωσα πρεπει να εκανα 1 εβδομαδα μεχρι να ερθει κ ημουν πολυ πρησμένη κ πονουσα ασε για τα νευρα δεν σου λεω τιποτα....τον γιατρο σου τον ρωτησες ποσες μερες μετα απο τα χαπια  περιπου θα ερθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Χάθηκα λίγο γιατί στόλιζαμε το σπίτι βάζαμε χάλια και γενικά πολλές δουλίτσες... Λοιπόν ενημέρωση. Εφόσον είχα καθυστέρηση 12 μέρες μετά από αρνητικά τεστ και αρνητική χοριακή μου έδωσε ο γιατρός duphaston για να μου ρθει... Τα πήρα για 7 μέρες. Και τώρα έχουν περάσει οκτώ μέρες από τη μέρα που τα σταμάτησα αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....... Έχει συμβεί σε καμία άλλη κάτι παρόμοιο? Έχω αρχίσει και ανησυχώ..... Έχω να δω περίοδο από τις 24 του Σεπτέμβρη..... Και το στήθος μου πονάει πολύ..

Κ εμένα είχε καθυστερήσει κάποια στιγμή με τα duphaston μην νομίζεις ότι έρχεται κατευθείαν.... Κάνε λίγο υπομονή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakii είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Χάθηκα λίγο γιατί στόλιζαμε το σπίτι βάζαμε χάλια και γενικά πολλές δουλίτσες... Λοιπόν ενημέρωση. Εφόσον είχα καθυστέρηση 12 μέρες μετά από αρνητικά τεστ και αρνητική χοριακή μου έδωσε ο γιατρός duphaston για να μου ρθει... Τα πήρα για 7 μέρες. Και τώρα έχουν περάσει οκτώ μέρες από τη μέρα που τα σταμάτησα αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει περίοδος....... Έχει συμβεί σε καμία άλλη κάτι παρόμοιο? Έχω αρχίσει και ανησυχώ..... Έχω να δω περίοδο από τις 24 του Σεπτέμβρη..... Και το στήθος μου πονάει πολύ..

Επίσης ξανά κάνε κάνα τεστ άμα έχεις..... Που ξέρεις.... Τι να πω. Αυτοί οι περίοδοι μας πια ότι να ναι γενικότερα...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Επίσης ξανά κάνε κάνα τεστ άμα έχεις..... Που ξέρεις.... Τι να πω. Αυτοί οι περίοδοι μας πια ότι να ναι γενικότερα...... 

Θα πάρω τον γιατρό αν δεν έρθει μέσα στις 10 μέρες! Να πάω μια και καλή να με δει εάν είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ntinaki83 είπε:

Εγω οταν τα ειχα παρει νομιζω αφου τα τελειωσα πρεπει να εκανα 1 εβδομαδα μεχρι να ερθει κ ημουν πολυ πρησμένη κ πονουσα ασε για τα νευρα δεν σου λεω τιποτα....τον γιατρο σου τον ρωτησες ποσες μερες μετα απο τα χαπια  περιπου θα ερθει?

Δεν μου είπε ακριβώς.μου είπε μόλις τα κόψεις όπου να ναι θα σου έρθει... Αλλά έχει περάσει ήδη μια βδομάδα... Θα το αφήσω άλλες τρεις μέρες κ θα πάω να με δει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια εγώ φυσικά αδιαθετησω κανονικότητα σήμερα.... @Ευάγγελοςτ ο δικός σου ο άντρας δεν έπαιρνε κάτι βιταμίνες;; Θυμάσαι ποιες ηταν;; Νομίζω λίγη ενισχύσει κακό δεν θα κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2020 at 10:00 ΠΜ, ο/η Kostef είπε:

Για να μη σας σοκάρω δεν το ειχα γράψει, εχω να κάνω σ.... Από τα τέλη Αυγούστου που έμεινα εγκυος!! Σοκ σοκ!!! Μια το αίμα μετά που δεν καθάριζα εντελώς κ καπάκι η περιοδος με την αιμορραγία χαλιααααααα.... Τώρα που είμαι καθαρή το απαγόρευσε ο γιατρός για λίγες μέρες ακόμα! Ήπια τις αντιβιωσεις μου τα σιδηρά μου να ερθει κ η περιοδος κ αυτό το κεφάλαιο αποβολή (η συγκεκριμένη τουλ) κλείνει!!! 

 

Ε ναι...πώς να μην ανυπομονείς!!τα πέρασα αυτά οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα..κάνε ένα κουράγιο ακόμη και είμαι σίγουρη ότι θα σου έρθει σύντομα!! Για να σε παρηγορήσω, είμαστε και εμείς σε εμπάργκο!! Πάνω που κάτι κάναμε,ε έπιασε το στομάχι και η νυστα και καπάκι τα καφέ που μια έρχονται, μια φεύγουν!! Πάντως λόγω χειμώνα κάνε εξέταση για d.. και εμένα ήταν φαινομενικά καλή πριν από 2 εβδομάδες (26,5) αλλά η αιματολογος μου είπε ότι την θέλει πάνω από 30 και λόγω χειμώνα μου έδωσε συμπλήρωμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια εγώ φυσικά αδιαθετησω κανονικότητα σήμερα.... @Ευάγγελοςτ ο δικός σου ο άντρας δεν έπαιρνε κάτι βιταμίνες;; Θυμάσαι ποιες ηταν;; Νομίζω λίγη ενισχύσει κακό δεν θα κανει

Αχ @Lacostaki πόσο σε νιώθω... τελευταία μου πρότειναν της axion woman και έχουν αντίστοιχες αντρικές..ο γυναικολόγος μου είπε ότι έχουν πολύ καλά αποτελέσματα..δεν έχετε να χάσετε κάτι.. παίρνεις στην εταιρεία και σου κάνουν καλύτερη τιμή αν πάρεις 3μηνη αγωγή ή μήνα μήνα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ε ναι...πώς να μην ανυπομονείς!!τα πέρασα αυτά οπότε σε καταλαβαίνω απόλυτα..κάνε ένα κουράγιο ακόμη και είμαι σίγουρη ότι θα σου έρθει σύντομα!! Για να σε παρηγορήσω, είμαστε και εμείς σε εμπάργκο!! Πάνω που κάτι κάναμε,ε έπιασε το στομάχι και η νυστα και καπάκι τα καφέ που μια έρχονται, μια φεύγουν!! Πάντως λόγω χειμώνα κάνε εξέταση για d.. και εμένα ήταν φαινομενικά καλή πριν από 2 εβδομάδες (26,5) αλλά η αιματολογος μου είπε ότι την θέλει πάνω από 30 και λόγω χειμώνα μου έδωσε συμπλήρωμα!! 

Θα παω θα παω εχω ραντεβού 1/12 ! Θα του πω να κάνουμε γενικό ξεσκόνισμα!! 

Δεν είναι τόσο το σ... Αλλά που θέλω να το αφησω πίσω μου όλο αυτό κ αν δεν έρθει η περιοδος δεν τελειώνει. Εσυ τουλ έχεις ιερό σκοπό αυτό να θυμασαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια εγώ φυσικά αδιαθετησω κανονικότητα σήμερα.... @Ευάγγελοςτ ο δικός σου ο άντρας δεν έπαιρνε κάτι βιταμίνες;; Θυμάσαι ποιες ηταν;; Νομίζω λίγη ενισχύσει κακό δεν θα κανει

Σίγουρα δεν κάνει κακό! Δυστυχώς δεν θυμάμαι. Βασικά τις πήραμε από ένα συγκεκριμένο φαρμακείο στην Θεσσαλονίκη ( Στην Τσιμισκή αν δεν κάνω λάθος). Μας έστειλε ο ανδρολογος εκεί. Ήταν μέσα σε ένα σακουλάκι διάφανο. Τώρα τι βιταμίνες ήταν ούτε κι εγώ ξέρω😆. Πάντως ήταν ακριβές! 70 ευρώ! Εδώ στην πόλη μας δεν υπάρχουν. Αυτή την φορά πήρε τις centrum men και καρνιτινη( κάπως έτσι λέγεται η οποία δεν έχω ιδέα σε τι βοηθάει) αλλά δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο καλές με εκείνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Σίγουρα δεν κάνει κακό! Δυστυχώς δεν θυμάμαι. Βασικά τις πήραμε από ένα συγκεκριμένο φαρμακείο στην Θεσσαλονίκη ( Στην Τσιμισκή αν δεν κάνω λάθος). Μας έστειλε ο ανδρολογος εκεί. Ήταν μέσα σε ένα σακουλάκι διάφανο. Τώρα τι βιταμίνες ήταν ούτε κι εγώ ξέρω😆. Πάντως ήταν ακριβές! 70 ευρώ! Εδώ στην πόλη μας δεν υπάρχουν. Αυτή την φορά πήρε τις centrum men και καρνιτινη( κάπως έτσι λέγεται η οποία δεν έχω ιδέα σε τι βοηθάει) αλλά δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο καλές με εκείνες.

Δεν πειράζει κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι μου σε ευχαριστώ πάντως

Ο άντρας σου έχει κάνει σπέρμοδιαγραμμα;; δεν θυμάμαι αν έχεις πει. 

Πάντως κορίτσια η ειρωνεία είναι ότι 1 εβδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έβαλα τον συντροφο μου να πάει να κάνει σπέρμοδιαγραμμα και να πάει σε ουρολόγο. Όπου το σπέρμα ήταν όλα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά του είχε πει ο γιατρός ότι παίρνει μια βελτιώσει αν θέλει.. Ήμασταν έτοιμοι να πάρουμε κάτι βιταμίνες που πρότεινε 80 ευρώ νομίζω και τσουπ να το θετικό 😂

Του έχει γράψει και ένα τριπλεξ που τον πίεσα να το κάνει έτσι και αλλιώς γιατι δεν είναι κακο να ελεγχθεί. Και θα το κάνει και αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ο άντρας σου έχει κάνει σπέρμοδιαγραμμα;; δεν θυμάμαι αν έχεις πει. 

Πάντως κορίτσια η ειρωνεία είναι ότι 1 εβδομάδα πριν μάθω ότι είμαι έγκυος έβαλα τον συντροφο μου να πάει να κάνει σπέρμοδιαγραμμα και να πάει σε ουρολόγο. Όπου το σπέρμα ήταν όλα στα φυσιολογικά πλαίσια αλλά του είχε πει ο γιατρός ότι παίρνει μια βελτιώσει αν θέλει.. Ήμασταν έτοιμοι να πάρουμε κάτι βιταμίνες που πρότεινε 80 ευρώ νομίζω και τσουπ να το θετικό 😂

Του έχει γράψει και ένα τριπλεξ που τον πίεσα να το κάνει έτσι και αλλιώς γιατι δεν είναι κακο να ελεγχθεί. Και θα το κάνει και αυτό.. 

Έχει κάνει και είναι στα ορια... βέβαια δεν περιμέναμε να είναι και τέλειο μην ξεχνάμε ότι δεν είναι και 25 χρόνων τα 54 κλείνει φέτος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Έχει κάνει και είναι στα ορια... βέβαια δεν περιμέναμε να είναι και τέλειο μην ξεχνάμε ότι δεν είναι και 25 χρόνων τα 54 κλείνει φέτος

Εντάξει το σπέρμα αν δεν έχει μικρόβιο και μικρή ποσότητα να είναι το ένα κάνει την δουλίτσα. Τώρα για βιταμίνες δεν κάνει κακό να πάρετε. Και εσύ αντίστοιχα. Αλήθεια ακόμα και η D από μόνη της θεωρώ ότι βοηθάει πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια εγώ φυσικά αδιαθετησω κανονικότητα σήμερα.... @Ευάγγελοςτ ο δικός σου ο άντρας δεν έπαιρνε κάτι βιταμίνες;; Θυμάσαι ποιες ηταν;; Νομίζω λίγη ενισχύσει κακό δεν θα κανει

Καλημέρα κοπέλα μου, λοιπόν οι ουρολόγοι 9 στις 10 περιπτώσεις δίνουν Profertil. Οι οποίες είναι του πανακριβου (70-90€ το κουτί). Όπως είπε κ η @Ευάγγελοςτ που μάλλον έχουμε τον ίδιο ουρολόγο βγάζει δικές του βιταμίνες, ίδιες με αυτές, στη μισή τιμή όμως σ ένα συγκεκριμένο φαρμακειο στην Αγίας Σοφίας στο ύψος της Τσιμισκη στη Θεσσαλονίκη. Γενικά αν δεν συντρέχει κάποιος άλλος λόγος όπως ενεργό μικρόβιο στο σπερμα κλπ κάνουν θαύματα αλλά θέλουν ένα 3μηνο σίγουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki αν θέλεις μπορώ να βρω διεύθυνση κ τηλέφωνο φαρμακείου, αν δε βρίσκεσαι Θεσσαλονίκη και να τους ζητήσεις να στις στείλουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Θα παω θα παω εχω ραντεβού 1/12 ! Θα του πω να κάνουμε γενικό ξεσκόνισμα!! 

Δεν είναι τόσο το σ... Αλλά που θέλω να το αφησω πίσω μου όλο αυτό κ αν δεν έρθει η περιοδος δεν τελειώνει. Εσυ τουλ έχεις ιερό σκοπό αυτό να θυμασαι! 

Ρώτα τον κ για κλομιφαινη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...