Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αρχίζω να υποψιάζομαι ότι υπάρχει κάποια κύστη γιατί ακόμα παλεύει να κατέβει το αιμα

Η αυτό η πηγε κάτι να γίνει... Αν κατέβει το αίμα και δεις πιο πολλά πηγματα κ πονο μπορεί να είχες βιοχημικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αρχίζω να υποψιάζομαι ότι υπάρχει κάποια κύστη γιατί ακόμα παλεύει να κατέβει το αιμα

Γιατί δεν μιλάς στον γιατρό να κάνετε έναν υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσια αρχίζω να υποψιάζομαι ότι υπάρχει κάποια κύστη γιατί ακόμα παλεύει να κατέβει το αιμα

Θύμισε μου πότε ήταν να σου έρθει κανονικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Η αυτό η πηγε κάτι να γίνει... Αν κατέβει το αίμα και δεις πιο πολλά πηγματα κ πονο μπορεί να είχες βιοχημικη. 

Πηγματα γενικά δεν έχω ποτέ...πάντως και την προηγούμενη φορά δεν είχα κανονική περίοδο και μάλιστα κράτησε μόνο μια μερα αλλά έκανα χοριακη μετά από 4 μέρες και ηταν αρνητική....τώρα να το γυροφερνει από τον προηγούμενο μήνα;;τι να πω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Celine είπε:

Θύμισε μου πότε ήταν να σου έρθει κανονικά; 

Σήμερα κανονικά αλλά ξεκίνησε από χθες με ένα πολύ αραιό καφέ προς το μπεζ θα έλεγα και τώρα έχω ένα καφέ ροζ και αυτό κυρίως στο σκούπισμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί δεν μιλάς στον γιατρό να κάνετε έναν υπέρηχο; 

Θα δω πως θα πάει και θα τον πάρω...αν και νομίζω ότι δεν έχει ερθει ακόμα Ελλάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Σήμερα κανονικά αλλά ξεκίνησε από χθες με ένα πολύ αραιό καφέ προς το μπεζ θα έλεγα και τώρα έχω ένα καφέ ροζ και αυτό κυρίως στο σκούπισμα

Εγώ για παν ενδεχόμενο θα προσεχα να μη σηκώνω βάρη κ λοιπά μέχρι να έρθει κανονικά κ να σιγουρευτω ότι μιλάμε για περιοδο. Κατάλοιπα από την προηγουμενη δεν το νομίζω ότι είναι είναι σε αυτη,  αν έχει γίνει συλληψη δηλαδή. 

Γιατί δεν παιρνεις τα οικονομικά τεστ για τέτοιες περιπτωσεις να κάνεις ένα να σου φευγει η απορία. Εγώ έχω παρει η ήδη χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Εγώ για παν ενδεχόμενο θα προσεχα να μη σηκώνω βάρη κ λοιπά μέχρι να έρθει κανονικά κ να σιγουρευτω ότι μιλάμε για περιοδο. Κατάλοιπα από την προηγουμενη δεν το νομίζω ότι είναι είναι σε αυτη,  αν έχει γίνει συλληψη δηλαδή. 

Γιατί δεν παιρνεις τα οικονομικά τεστ για τέτοιες περιπτωσεις να κάνεις ένα να σου φευγει η απορία. Εγώ έχω παρει η ήδη χαχαχα

Τα βαρύ τα προσέχω γενικα...το έχω σκεφτεί κι εγώ για τα τεστακια αλλά φοβάμαι μήπως βλέπω τα αρνητικά και στεναχωριέμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Τα βαρύ τα προσέχω γενικα...το έχω σκεφτεί κι εγώ για τα τεστακια αλλά φοβάμαι μήπως βλέπω τα αρνητικά και στεναχωριέμαι

Στην αρχή μπορεί να κάνεις κ κανένα παραπανω είναι πειρασμος η αλήθεια είναι. Αλλά σε κάτι τέτοιες περιστασεις βολεύουν τα άτιμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 🍼💙

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ💗

Maroulita? :28/11

diana8:?

Lacostaki:15/12

I want a baby:?

Pangipot:?

Sillia:?

Αννια27:?

Ευάγγελοςτ:08/12

misofeggaro:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

Αννι:?

Nikol:23/11

 

anna90:06/12

Litsadi:07/12

 billibas:?

Pixies:?

Kostef:?

Matilda94:08/12

ntinaki83:18/12

Marakii:?

Μt3508:14/11 

Ana1989:20/11 

geo2222:11/11 

Celine: 26/11


  •  
  •  

 

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τη Δευτέρα θα πάμε για αυχενικη διαφάνεια, κ εχω αγχωθει πάρα πολύ..

Να μην αγχώνεσαι καθόλου κορίτσι μου όλα τέλεια θα είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Σήμερα κανονικά αλλά ξεκίνησε από χθες με ένα πολύ αραιό καφέ προς το μπεζ θα έλεγα και τώρα έχω ένα καφέ ροζ και αυτό κυρίως στο σκούπισμα

Αφού δεν είναι αίμα αίμα δεν ξέρεις ποτέ. Μακάρι να είναι υγρά εμφυτευσης. Οι περισσότερες φίλες μου νόμιζαν αδιαθετουν από τους πόνους αλλά είχαν θετική χοριακη τελικά, μακάρι κορίτσι να εισαι και εσύ μια τέτοια περίπτωση. Αλήθεια, ολόψυχα στο εύχομαι!!!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η condios είπε:

Αφού δεν είναι αίμα αίμα δεν ξέρεις ποτέ. Μακάρι να είναι υγρά εμφυτευσης. Οι περισσότερες φίλες μου νόμιζαν αδιαθετουν από τους πόνους αλλά είχαν θετική χοριακη τελικά, μακάρι κορίτσι να εισαι και εσύ μια τέτοια περίπτωση. Αλήθεια, ολόψυχα στο εύχομαι!!!! ❤️🥰

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τι να πω μακάρι!!! Πάντως η μέρα κοντεύει να φύγει κι εγώ έχω μόνο ένα καφέ ροζ και αυτό στο σκούπισμα..αύριο θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Τι να πω μακάρι!!! Πάντως η μέρα κοντεύει να φύγει κι εγώ έχω μόνο ένα καφέ ροζ και αυτό στο σκούπισμα..αύριο θα δειξει

Αν δεν πονάς γενικά στην περίοδο σου, και δεν πονάς και τώρα , παρά μόνο βλέπεις αυτό το ροζ καφέ , για μένα είναι καλό σημάδι!!!!! Πότε είναι να κάνεις χοριακη? Πόσο δυνατή είσαι! Μπράβο σου!!!!! Εδώ και εμείς να σου δίνουμε δύναμη να μένεις θετική και ψύχραιμη!!!! Εις αύριο τα σπουδαία λοιπόν! 🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Την άκουσα κορίτσια την άκουσα.. ❤️❤️ Από το άγχος μου ανεπνεα τόσο δυνατά που μου στην αρχή ήταν σαν να διακόπτεται και μου λέει είναι από την αναπνοή σου... Ήταν ότι πιο όμορφο είδα ❤️

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα...!!! ❤️❤️❤️ 

Πωπω θυμάμαι κι εγώ όταν είχα πρωτοακούσει καρδούλα, και τώρα βλέπω το μωράκι δίπλα μου που κοιμάται και κοντεύει ήδη 3 μηνών και σκέφτομαι πότε πέρασε ο καιρος; ..🥰😍💙 Σε λίγο καιρό θα το έχεις κι εσύ αγκαλιά και δε θα πιστεύεις στα μάτια σου..❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

Ελενακι12: ΓΈΝΝΗΣΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 29/06/20

🎂❤️

St3llina:Γέννησε αγορακι🍼💙

Frogel:Γέννησε κοριτσακι❤️🎂 

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20 

Evie2:ΓΕΝΝΗΣΕ κοριτσακι13/10/20🎂🎂

Mt3508: ΓΈΝΝΗΣΕ:3/8/20αγορακι💙😙

💗🎂💗

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:αγορακι👶

Tzortzina123:ΘΕΤΙΚΟ ΠΗΤ:23/08👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μάσα:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eiffel:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Hope19:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kardoula1991:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Kallina:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ioannastr:ΘΕΤΙΚΟ👶 

BASOULA2:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σταυρι:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Μαρινα22:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Beatrice:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Lactaki:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Prinssc1313:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Smurff88:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Natasha24:ΘΕΤΙΚΟ👶 

DIAMANTW:ΘΕΤΙΚΟ👶 

ζουζούνα*: ΘΕΤΙΚΟ 👶

Clairy:ΘΕΤΙΚΟ👶

Βάλε μου κι εμένα καμια τουρτίτσα μπιμπερό καρδούλα δίπλα 😍😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Βάλε μου κι εμένα καμια τουρτίτσα μπιμπερό καρδούλα δίπλα 😍😍❤️

Καλημέρα φυσικά θα σου βάλω...αλλά δεν θυμάμαι...κοριτσάκι ή αγοράκι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,τη Δευτέρα θα πάμε για αυχενικη διαφάνεια, κ εχω αγχωθει πάρα πολύ..

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Είναι λογικό να αγχώνεσαι όμως θα σου πω το ίδιο που είπα και στην clairy. Πίστη και θετική σκέψη. Μόνο αυτό! Κι όλα καλά θα πάνε θα δεις!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου να σου πάνε όλα καλά από δω και πέρα...!!! ❤️❤️❤️ 

Πωπω θυμάμαι κι εγώ όταν είχα πρωτοακούσει καρδούλα, και τώρα βλέπω το μωράκι δίπλα μου που κοιμάται και κοντεύει ήδη 3 μηνών και σκέφτομαι πότε πέρασε ο καιρος; ..🥰😍💙 Σε λίγο καιρό θα το έχεις κι εσύ αγκαλιά και δε θα πιστεύεις στα μάτια σου..❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ.. Δεν το πιστευα ότι αυτό το σπορακι που έβλεπα να κουνιέται ότι είναι αληθινό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου! Είναι λογικό να αγχώνεσαι όμως θα σου πω το ίδιο που είπα και στην clairy. Πίστη και θετική σκέψη. Μόνο αυτό! Κι όλα καλά θα πάνε θα δεις!🥰

Είμαι απίστευτο όλο το άγχος.. Εγώ αυτό που σκέφτομαι ότι τα ποσοστά να υπάρχουν σύνδρομα είναι εξαιρετικά σπάνια.. Όλα καλά θα πάνε  @DIAMANTW

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺 Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!
    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...