Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Νοεμβρη η παγωνια θα μας φερει πιο κοντα! Δυο γραμμουλες σαν θα δω, ΘΕΤΙΚΟ θα τρελαθω! Θα φουσκωσει η κοιλια, να το παρω αγκαλια εννεα μηνες πιο μετα! :)


anna90

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημερα και καλως σας βρηκα 

διαβαζα το φορουμ οταν ημουν εγκυος στο νινακι μου 🥰

στον θηλασμο δεν εχειαλλαξει κατι θηλαζει 4-5 φορες την μερα κ 5-6 φορες το βραδυ 

εχω ενοχλησεις μερες τωρα αλλα ακομα η περιοδος 

απο την μια θελω να μου ερθει να μπω και σε ενα προγραμμα και να ηρεμησουν λιγο τα νευρα μου 😁

ξερω οτι ειναι δυσκολο χωρις περιοδο να πιασεις παιδακι, δεν βιαζομαστε αλλα θα το ηθελα πολυ να κανω δευτερο απο την στιγμη που γεννησα το πρωτο 

ευχομαι κ σε ολες σας με το καλο ενα θαυματακι κ οσες εγκυμονουν να εχουν μια τελειομηνη κ τελεια εγκυμοσυνη 🥰

Τα ίδια ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ όταν θήλαζα... ανυπομονούσα να έρθει περίοδος για να μπω σε σειρά!! συνήθως μέχρι τους 18 μήνες εμφανίζεται η περίοδος(δεν το ήξερα τότε).. τελικά αποθηλασα στους 15 μήνες για να έρθει γιατί δυσκολευτηκα στο πρώτο και δεν ήθελα να αφήσω κ άλλο τον χρόνο αλλά ευτυχώς έμεινα άμεσα και είμαι στη 10η εβδομάδα!! Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα.. βέβαια μπορεί να είσαι ήδη και να μην έδειξε το τεστ ακόμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εγώ αυτόν τον καιρό είμαι κάπως πεσμενη, αν κ καθάρισα επιτέλους! Είχα λίγα υπολλειματα δεν έφυγαν αμέσως έκανα αιμοραγιες λίγο. Με φόρτωσαν με αντιβίωση σίδηρο φουλ γιατί έχασα αρκετό αίμα. Αλλά τώρα είμαι καλά κ έτοιμη να επανέλθω!!! Έκλεισα αρχές του μήνα ραντεβού με ενδοκρινολογο να με ξεσκονισει, θα του πω να δουμε ότι μπορουμε να μ γραψει από εξετάσεις.

Διάβασα από κορίτσια σε φόρουμ για ένα βιβλίο it starts with the egg όπου έχει ας πουμε συμβουλές για να έχεις τη καλυτερη δυνατη ποιοτητα ωραρίου. Προσπαθώ να ακολουθήσω όσα πιο πολλα μπορώ από εκεί κ ο θεος βοηθός!!! 

Με τις εξετάσεις θρομβοφιλιας είχες κάποιο νέο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Με τις εξετάσεις θρομβοφιλιας είχες κάποιο νέο; 

Οχι ακόμα θα έπρεπε αυτές τις μέρες να παρω τα αποτελέσματα κανονικά. Θα προσπαθησω αυριο να επικοινωνήσω μήπως βρω κάποιον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Οχι ακόμα θα έπρεπε αυτές τις μέρες να παρω τα αποτελέσματα κανονικά. Θα προσπαθησω αυριο να επικοινωνήσω μήπως βρω κάποιον. 

Από εκεί δε μπορείς να πας ε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Από εκεί δε μπορείς να πας ε;; 

Είναι νοσοκομείο καλυτερα να το αποφυγω τέτοιες μέρες που ζουμε. Θα προαπαθησω πρώτα να βγάλω άκρη με το τηλέφωνο. Τις προηγουμενες μέρες κάθε τρεις και λίγο εκεί ήμουν αστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Είναι νοσοκομείο καλυτερα να το αποφυγω τέτοιες μέρες που ζουμε. Θα προαπαθησω πρώτα να βγάλω άκρη με το τηλέφωνο. Τις προηγουμενες μέρες κάθε τρεις και λίγο εκεί ήμουν αστα! 

Υπομονή ❤️ από πότε μπορείς να ξεκινήσεις πάλι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Υπομονή ❤️ από πότε μπορείς να ξεκινήσεις πάλι;; 

Να σου πω την αλήθεια δεν τους ρώτησα καθόλου, λέω να κάνω του κεφαλιου μου. Είμαι μεγάλο κορίτσι πλεον δεν θέλω να χάσω χρόνο. Ξέρω δεν ακουγεται πολυ υπευθυνο αλλά λέω τον επόμενο κυκλο αν τα ωράρια μας ευνοησουν να αρχίσουμε. 

Εσυ πως τα πας ποτε θα πας ξανά για υπέρηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Καλησπερα κορίτσια! Εγώ αυτόν τον καιρό είμαι κάπως πεσμενη, αν κ καθάρισα επιτέλους! Είχα λίγα υπολλειματα δεν έφυγαν αμέσως έκανα αιμοραγιες λίγο. Με φόρτωσαν με αντιβίωση σίδηρο φουλ γιατί έχασα αρκετό αίμα. Αλλά τώρα είμαι καλά κ έτοιμη να επανέλθω!!! Έκλεισα αρχές του μήνα ραντεβού με ενδοκρινολογο να με ξεσκονισει, θα του πω να δουμε ότι μπορουμε να μ γραψει από εξετάσεις.

Διάβασα από κορίτσια σε φόρουμ για ένα βιβλίο it starts with the egg όπου έχει ας πουμε συμβουλές για να έχεις τη καλυτερη δυνατη ποιοτητα ωραρίου. Προσπαθώ να ακολουθήσω όσα πιο πολλα μπορώ από εκεί κ ο θεος βοηθός!!! 

Το  πήρες το βιβλίο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kostef είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν τους ρώτησα καθόλου, λέω να κάνω του κεφαλιου μου. Είμαι μεγάλο κορίτσι πλεον δεν θέλω να χάσω χρόνο. Ξέρω δεν ακουγεται πολυ υπευθυνο αλλά λέω τον επόμενο κυκλο αν τα ωράρια μας ευνοησουν να αρχίσουμε. 

Εσυ πως τα πας ποτε θα πας ξανά για υπέρηχο? 

Ήδη έχουν περάσει 2 μηνες σωστά;; 

Τη Δευτέρα θα πάρω να μου πει ποτέ θα πάω. Μου είπε να έχει περάσει σίγουρα πάνω από εβδομάδα. Οπότε με υπολογίζω γύρω στην Πέμπτη. Δεν περνάνε οι μέρες... Εντωμεταξύ εγώ πάνω στον πανικό μου εκείνη την ώρα του υπερηχου δεν τον ρώτησα αν βλέπει καποια αλλά στοιχεία πέρα από τον σάκο. Και με έχει φάει η απορία. Εκείνος βέβαια μου είπε ότι όλα είναι καλά και ήδη μου έχει γράψει φαρμακα για έναν μήνα και ασβέστιο που θα ξεκινήσω λέει την 9η εβδομάδα.. Αχ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ήδη έχουν περάσει 2 μηνες σωστά;; 

Τη Δευτέρα θα πάρω να μου πει ποτέ θα πάω. Μου είπε να έχει περάσει σίγουρα πάνω από εβδομάδα. Οπότε με υπολογίζω γύρω στην Πέμπτη. Δεν περνάνε οι μέρες... Εντωμεταξύ εγώ πάνω στον πανικό μου εκείνη την ώρα του υπερηχου δεν τον ρώτησα αν βλέπει καποια αλλά στοιχεία πέρα από τον σάκο. Και με έχει φάει η απορία. Εκείνος βέβαια μου είπε ότι όλα είναι καλά και ήδη μου έχει γράψει φαρμακα για έναν μήνα και ασβέστιο που θα ξεκινήσω λέει την 9η εβδομάδα.. Αχ.. 

Αχ ποσο σε νιώθω, τέτοια αγωνία μέχρι ημερολόγιο ειχα βρεί για να σβήνω μέρες. Όλα καλά θα είναι τώρα θα περασει κ θα παε για τον υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kostef είπε:

Αχ ποσο σε νιώθω, τέτοια αγωνία μέχρι ημερολόγιο βρήκα για να σβήνω μέρες. Όλα καλά θα είναι τώρα θα περασει κ θα παε για τον υπέρηχο!! 

Βγαίνω και σε αναστολή και στο σπίτι θα είναι χειρότερα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

Τα ίδια ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ όταν θήλαζα... ανυπομονούσα να έρθει περίοδος για να μπω σε σειρά!! συνήθως μέχρι τους 18 μήνες εμφανίζεται η περίοδος(δεν το ήξερα τότε).. τελικά αποθηλασα στους 15 μήνες για να έρθει γιατί δυσκολευτηκα στο πρώτο και δεν ήθελα να αφήσω κ άλλο τον χρόνο αλλά ευτυχώς έμεινα άμεσα και είμαι στη 10η εβδομάδα!! Κάνε λίγο κουράγιο ακόμα.. βέβαια μπορεί να είσαι ήδη και να μην έδειξε το τεστ ακόμα!!

Να πω την αληθεια ειναι πολυ δυσκολο να αποθηλασω καθοτι το μωρο εχει πολυτροφικες αλλεργιες σε πολλα τροφιμα  κ το μητρικο γαλα της ειναι πολυ σημαντικο 

ειμαστε κ νεοι με τον αντρα μ εγω 25 αυτος 30 οποτε εχουμε δρομο μπροστα μας 

Εμεις πιασαμε τυχαια με μια φορα που ειχαμε ελευθερη επαφη 
Απλα θα ηθελα μια μεγαλη οικογενεια Γιατι κ εγω ειμαι απο πολυ μεγαλη οικογενεια κ περιμενω πως κ πως για το επομενο μωρο 

σου ευχομαι να εχεις μια τελειομηνη κυηση να πανε ολα καλα και να καλωσορισετε το νεο μελος 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!. Εγώ βρίσκομαι στη 53η ημέρα κύκλου.. Κ περιμένω περίοδο. Σήμερα πρωί είχα 36.4 θερμοκρασία. Για εμένα είναι υψηλή θεωρητικά. Βέβαια με τόση αϋπνία με το μωρό δεν βγάζω κ σωστή θερμοκρασία. Είναι πάντως η μεγαλύτερη μου καθυστέρηση από τότε που γέννησα. Χθες είχα λίγους πόνους κ λέω θα μου έρθει. Σήμερα μέχρι τώρα ακόμη τίποτα. Βλεπω μες τη μέρα πως θα πάει..... 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!!. Εγώ βρίσκομαι στη 53η ημέρα κύκλου.. Κ περιμένω περίοδο. Σήμερα πρωί είχα 36.4 θερμοκρασία. Για εμένα είναι υψηλή θεωρητικά. Βέβαια με τόση αϋπνία με το μωρό δεν βγάζω κ σωστή θερμοκρασία. Είναι πάντως η μεγαλύτερη μου καθυστέρηση από τότε που γέννησα. Χθες είχα λίγους πόνους κ λέω θα μου έρθει. Σήμερα μέχρι τώρα ακόμη τίποτα. Βλεπω μες τη μέρα πως θα πάει..... 😀

μηπως κανεις τωρα ωορρηξία?μπορει γιαυτο ,εκτός κ αν εχεις κανει...πάντως γενικά μπορει κάποιος κυκλος να μεγαλώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Συγχαρητήρια με το καλό κοπέλα μου!!! Βαλε το τεστ να το δουμε να μας φτιάξεις τη μέρα πρωι πρωι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

συγχαρητηρια!!να έχεις μια ομορφη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Συγχαρητήρια!!! Να πάρεις ενα μεγάλο νούμερο στη χοριακη!! 🍼👶👶

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Συγχαρητήρια 🎉🎉🎉 εύχομαι να δεις ένα μεγάλο νούμερο και με το καλό να έρθει το νέο μέλος!!! περιμένουμε νέα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου να πάνε όλα τέλεια!!! @Ευάγγελοςτ εσύ τι κάνεις κορίτσι μου? Από ότι είδα εχθές την περίμενες την ακατανομαστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Συγχαρητηριαααα με το καλο να εχεις μια ομορφη εγκυμοσυνη

ολα θα πανε τελεια!!!!!🤰🤰🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ζουζουνα* είπε:

καλημερα!!!

κοριτσια εχω ευχαριστα νέα να σας πω,θα ξερω σιγουρα το απογευμα αλλα εχω θετικα τεστ εγκυμοσύνης απο προχθές, σημερα ηταν κ αρκετα εντονο.πηγα για χοριακη ,περιμενω το αποτελεσμα το απογευμα με μειλ.ειμαι σημερα 39η μερα του κυκλου,αλλα δεν εχω σταθερο κυκλο.

εχω ειδη συμπτώματα, οπως τάση για εμετο ζαλάδες και τσιμπηματα χαμηλα που κ που ειδικά αν κουράζομαι!! 

οποτε @Lacostaki νομιζω εσυ ειχες φτιάξει την λίστα? αλλαξε το,ευχομαι ολα να πανε καλα!!!

Πολλά συγχαρητηρια ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kostef είπε:

Συγχαρητήρια με το καλό κοπέλα μου!!! Βαλε το τεστ να το δουμε να μας φτιάξεις τη μέρα πρωι πρωι!!! 

εχω πολλα ποιο θες απο ολα? εχω προχθεσινο,χθεσινά και σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...