Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο ΟΚΤΏΒΡΗΣ με τις πρώτες τις βροχές για να σπείρουμε αγάπη, να γεμίσουν οι αγκαλιές 🥰🥰🥰🙏🙏🙏🍼🍼


Smurf88

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Έχω πολύ καιρό ν γράψω αλλά εννοείται ότι σας διάβαζα.. Όχι κάθε μέρα λόγω φόρτου εργασίας αλλά όποτε είχα χρόνο.. τώρα που τελείωσα τη δουλειά είπα να σας γράψω κ πάλι κ να ευχηθώ σε όλα τα κορίτσια καλό χειμώνα κ επισήμως! 

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που είναι εγκυουλες κ στα κορίτσια που ακόμα προσπαθούν να τους πω να μην το βάζουν κάτω κ να έχουν υπομονή κ επιμονή κ όλα θα γίνουν! Για όσες δε θυμούνται εγώ προσπαθούσα για μωράκι ένα χρόνο ακριβώς! Πέρυσι τέτοιο μήνα είχαμε ξεκινήσει προσπάθειες! Μετά από αρκετούς μήνες, πολύ ταλαιπωρία, εξετάσεις,γιατρούς, άγχος, κλάμα, αυτό το μήνα λοιπόν κ συγκεκριμένα σήμερα είδα το πρώτο μου θετικό τεστ! Είμαι στην ουσία 2 μέρες πριν την καθυστερηση.. κ επειδή μια εικόνα χίλιες λέξεις σας στέλνω κ τη φωτογραφία την οποία περίμενα πως κ πως να την ανεβάσω κ εγώ σε αυτό το φόρουμ κ να μπω κ στο περίφημο πινακακι σας!❤

20201022_081533.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃🥳 Τι υπέροχα νέα! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! 😘💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 εχω κυκλο απο 24-28 ημερες πλεον με το dostinex που παιρνω. Ναι κι εγω θεωρω οτι ακομα ειναι νωρις για αυτο και δεν απογοητευομαι!! @Celine κοριτσι μου τι κι αν πατε στο χωριο με τους γονεις του? Δεν θα ειστε σε δικο σας δωματιο??? Εγω δεν θα αφηνα μερα να χαθει...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!😃🥳 Τι υπέροχα νέα! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά! 😘💗💗💗💗💗💗💗💗

Σας ευχαριστώ όλες!! Πραγματικά δεν το έχω πιστέψει ακόμα! Είμαι λίγο επιφυλακτική βέβαια με τόσα που συμβαίνουν αλλά σκέφτομαι θετικά! 2😊😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες!! Πραγματικά δεν το έχω πιστέψει ακόμα! Είμαι λίγο επιφυλακτική βέβαια με τόσα που συμβαίνουν αλλά σκέφτομαι θετικά! 2😊😘

Με το καλό 🍼🍼🍼🥳🥳🥳🥳να έχεις μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

@Smurf88 εχω κυκλο απο 24-28 ημερες πλεον με το dostinex που παιρνω. Ναι κι εγω θεωρω οτι ακομα ειναι νωρις για αυτο και δεν απογοητευομαι!! @Celine κοριτσι μου τι κι αν πατε στο χωριο με τους γονεις του? Δεν θα ειστε σε δικο σας δωματιο??? Εγω δεν θα αφηνα μερα να χαθει...!

Είμαστε λίγο κομπλεξικοί σε αυτό το θέμα... Μάλλον δεν θα πάμε. Δεν θέλω να χάσω την ευκαιρία... Θελω Να έχω κάτι να περιμένω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Παρασκευή κούκλες μου!! Σήμερα η θερμοκρασια μου έκανε βουτιά από 36 με 36.1 τις τελευταίες μέρες, στο 35.8, αλλά χθες είχα 2 αρνητικά τεστ ωορρηξίας...! Για σήμερα δεν έκανα ακόμα,είναι νωρίς! 🤔🤔

20201023_081644.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna90 είπε:

Καλή Παρασκευή κούκλες μου!! Σήμερα η θερμοκρασια μου έκανε βουτιά από 36 με 36.1 τις τελευταίες μέρες, στο 35.8, αλλά χθες είχα 2 αρνητικά τεστ ωορρηξίας...! Για σήμερα δεν έκανα ακόμα,είναι νωρίς! 🤔🤔

20201023_081644.jpg

Εγώ έχω καταμπερδευτει με την θερμομετρηση. Η θερμοκρασια μου έπεσε 3 μερες συνεχόμενα στις γόνιμες 😂 είχα 35.8 δλδ. Είναι ο πρώτος κύκλος που μετράω.. Μήπως συμβαίνει και σε σένα το ίδιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας βάζω και εγώ το πινακάκι μου με τις θερμοκρασίες.. Βέβαια εγώ δεν έχω κατεβάσει αυτό που έχετε εσείς.. Κάποιες μέρες όμως είχα ξυπνήσει για τουαλέτα πολλές φορές.. Οπότε δεν ξερω αν είναι σωστο

 

Screenshot_20201023_093250.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έχω καταμπερδευτει με την θερμομετρηση. Η θερμοκρασια μου έπεσε 3 μερες συνεχόμενα στις γόνιμες 😂 είχα 35.8 δλδ. Είναι ο πρώτος κύκλος που μετράω.. Μήπως συμβαίνει και σε σένα το ίδιο; 

Τι εννοεις "στις γονιμες"; Εγώ δεν βλέπω τι λέει η εφαρμογή....Εγώ πάω μόνο με τη θερμοκρασία και τα τεστ ωορρηξίας, γιατί κάθε κύκλος μου είναι διαφορετικός οπότε δεν μπορώ να πάω με βάση τα στατιστικά της εφαρμογής. Η θερμοκρασία σου ανεβηκε;;;; Εαν όχι, ακόμα δεν έγινε ωορρηξία. Εγώ έκανα και το πρωινό τεστ, βγήκε αρνητικό πάλι! Δεν με πειράζει, θεωρητικά έχω μέρες ακομα για να κάνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σας βάζω και εγώ το πινακάκι μου με τις θερμοκρασίες.. Βέβαια εγώ δεν έχω κατεβάσει αυτό που έχετε εσείς.. 

Screenshot_20201023_093250.jpg

19 Οκτωβρίου πρέπει να έκανες......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

19 Οκτωβρίου πρέπει να έκανες......!!!

Δεν είμαι σίγουρη καθόλου με την θερμοκρασία. Εκείνη τη μέρα μέσα στο βράδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα.. Πόνους είχα στις 16 και 17 του μηνός.. Και καθόλου υγρα όλον τον μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είμαι σίγουρη καθόλου με την θερμοκρασία. Εκείνη τη μέρα μέσα στο βράδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα.. Πόνους είχα στις 16 και 17 του μηνός.. Και καθόλου υγρα όλον τον μήνα. 

Βρε μην είσαι τόσο αυστηρή με το εάν σηκώθηκες ή όχι....Δεν έσκαψες κιολας. Σκέψου ότι θεωρητικά εφόσον σηκώθηκες θα έπρεπε να είχες ανεβασμένη θερμοκρασία και όχι 35.8....!!! Πρέπει να έκανες 19 του μήνα εφόσον ανέβηκε η θερμοκρασία σου!! Είχες και πονακια λίγες μέρες πριν!!!! Εκανες έκανες....συνέχισε να μετράς φυσικα για να το επιβεβαιώσεις ότι έκανες και για να δεις πως παει η Β φάση του κύκλου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Βρε μην είσαι τόσο αυστηρή με το εάν σηκώθηκες ή όχι....Δεν έσκαψες κιολας. Σκέψου ότι θεωρητικά εφόσον σηκώθηκες θα έπρεπε να είχες ανεβασμένη θερμοκρασία και όχι 35.8....!!! Πρέπει να έκανες 19 του μήνα εφόσον ανέβηκε η θερμοκρασία σου!! Είχες και πονακια λίγες μέρες πριν!!!! Εκανες έκανες....συνέχισε να μετράς φυσικα για να το επιβεβαιώσεις ότι έκανες και για να δεις πως παει η Β φάση του κύκλου....

Επαφή βέβαια δεν είχα 19 του μήνα. Είχα σχεδόν μέρα παρά μέρα και κάποιες μέρες κάθε μέρα όλη την προηγούμενη εβδομάδα.. Θα δούμε την άλλη εβδομάδα τι ψάρια πιάσαμε 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Επαφή βέβαια δεν είχα 19 του μήνα. Είχα σχεδόν μέρα παρά μέρα και κάποιες μέρες κάθε μέρα όλη την προηγούμενη εβδομάδα.. Θα δούμε την άλλη εβδομάδα τι ψάρια πιάσαμε 😂

Δεν πειραζει εαν δεν ειχες επαφη στις 19, αρκει να ειχες τις προηγουμενες ημερες (το σπερμα ζει εως και 5 ημερες)!!!! Ευχομαι πολυ πολυ πολυ καλη τυχη!!!!!!!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Δεν πειραζει εαν δεν ειχες επαφη στις 19, αρκει να ειχες τις προηγουμενες ημερες (το σπερμα ζει εως και 5 ημερες)!!!! Ευχομαι πολυ πολυ πολυ καλη τυχη!!!!!!!! 🙏🙏🙏

Σε όλες μας καλή τύχη... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρααα. Λες να είναι σήμερα η ωορρηξία σου;; 

Δεν έχω κάνει το τεστ ακόμα θα το κάνω σε λίγο και θα δούμε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σας βάζω και εγώ το πινακάκι μου με τις θερμοκρασίες.. Βέβαια εγώ δεν έχω κατεβάσει αυτό που έχετε εσείς.. Κάποιες μέρες όμως είχα ξυπνήσει για τουαλέτα πολλές φορές.. Οπότε δεν ξερω αν είναι σωστο

 

Screenshot_20201023_093250.jpg

λογικά πρέπει να εκανες στην 16η μερα με 18η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Βρε μην είσαι τόσο αυστηρή με το εάν σηκώθηκες ή όχι....Δεν έσκαψες κιολας. Σκέψου ότι θεωρητικά εφόσον σηκώθηκες θα έπρεπε να είχες ανεβασμένη θερμοκρασία και όχι 35.8....!!! Πρέπει να έκανες 19 του μήνα εφόσον ανέβηκε η θερμοκρασία σου!! Είχες και πονακια λίγες μέρες πριν!!!! Εκανες έκανες....συνέχισε να μετράς φυσικα για να το επιβεβαιώσεις ότι έκανες και για να δεις πως παει η Β φάση του κύκλου....

Άννα μπορει να πλησιάζει η ωορρηξια σου...εμενα κατέβηκε από 36,3 που ειχα 2 μερες σε 36,2 και σήμερα κοντεύει να γινει θετικο το τεστ...ελπίζω το απογευμα να το δω όλο μωβ ,τωρα ειναι το μισό, σας βάζω φωτο 

received_2750312991893733.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

Άννα μπορει να πλησιάζει η ωορρηξια σου...εμενα κατέβηκε από 36,3 που ειχα 2 μερες σε 36,2 και σήμερα κοντεύει να γινει θετικο το τεστ...ελπίζω το απογευμα να το δω όλο μωβ ,τωρα ειναι το μισό, σας βάζω φωτο 

received_2750312991893733.jpeg

Τι κύκλο έχεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τι κύκλο έχεις;; 

δεν εχω ακομα σταθερό, επειδή θηλαζα ,σταμάτησα τον θηλασμο πριν 1 βδομαδα και οι προηγούμενοι κύκλοι ηταν 44,57,44,40,31 κ τωρα θα δω μάλλον θα κανω φυσιολογικο.πριν τα παιδια ειχα απο 33 μεχρι 40 συνήθως. εσύ πως το βλέπεις το τεστ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

δεν εχω ακομα σταθερό, επειδή θηλαζα ,σταμάτησα τον θηλασμο πριν 1 βδομαδα και οι προηγούμενοι κύκλοι ηταν 44,57,44,40,31 κ τωρα θα δω μάλλον θα κανω φυσιολογικο.πριν τα παιδια ειχα απο 33 μεχρι 40 συνήθως. εσύ πως το βλέπεις το τεστ?

Έτσι όπως το βλέπω αν κάνεις και το απόγευμα ένα θα βγει σίγουρα θετικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι όπως το βλέπω αν κάνεις και το απόγευμα ένα θα βγει σίγουρα θετικο

θα κανω ενα σίγουρα γυρω στις 5 με 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έφαγα το χαστούκι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα φάω..

- Λυπάμαι αλλά η μόνη λύση είναι η εξωσωματική.

Αυτά ήταν τα λόγια του γιατρού μου όταν του έστειλα τα αποτελέσματα της σάλπιγγογραφιας.

Βουλωμενες και οι δύο σάλπιγγες.

Είμαι κομμάτια..δεν μπορώ να σταματήσω τα δάκρυα... νιώθω τόσο χαμένη.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...