Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μπήκε ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΗΣ,ήρθε το φθινόπωρο,όλες έγκυες θα μείνουμε ,σαν να 'ναι όνειρο!!!🥰😍🤩


ζουζουνα*

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κοπέλα μου μην αγχώνεσαι. Είναι πολύ νωρίς να δείτε κάτι παραπάνω πέρα από σάκο και συνήθως στα νοσοκομεία τα μηχανήματα είναι πανάρχαια... Σκέψου εγώ πήγα στον 4ο αρον αρον με αίμα στο νοσοκομείο και μου έκανε κολπικο υπέρηχο.. Ενώ ο γιατρός μου από την 9η βδομάδα μου έκανε από την κοιλιά. Παίζει τεράστιο ρόλο το μηχάνημα. Εμείς είδαμε σάκο και σπορακια στην 6η βδομάδα (5 εβδ + 5 ημερών) και καρδούλες ακούσαμε την 8η εβδομάδα. Με σούπερ μηχάνημα. Όλα θα είναι καλά θα το δεις!! Με το καλό το μωρακι σου !! 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για τα λογια σου κορίτσι μου...τι σε κάνα και εσένα στο Κόλο Νοσοκομείο εκανα και χοριακη τώρα πάντως που το είπα στον γιατρό μου με είπε είναι φυσιολογικό απλως φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βεβαίως κ να μου πεις γιατί Μ ενδιαφέρει..χαχα ναι δεν έχω γράψει ακόμα νεακια μου😆🤗...εγω έκανα την εξωσωματικη λοιπόν,  κ άκουσα πριν λίγες μέρες δύο δυνατές καρδούλες να χτυπάνε.. είμαι 7+2 κ ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά σε όλες μας..  🙏👶👶😆

ωωωω τι καλα!!!!!!! Διδυμακια!!! Υπεροχα!! Με το καλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

ωωωω τι καλα!!!!!!! Διδυμακια!!! Υπεροχα!! Με το καλο!!!!

Σ ευχαριστω πάρα πολύ. Με το καλό κ σε σένα!!

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ευχές σας!!!μη τα παρατάτε ,όλες θα μείνετε εγγυουλες με τον έναν ή με τον άλλο τρόπο.. εύχομαι με τον φυσικό βεβαίως!!! Αλλά δε μετανιώνω στιγμή , που πάλεψα, έκλαψα, πόνεσα, ήμουν ανυπόμονη.. κ τελικά άκουσα να χτυπάνε οι καρδούλες των μωρών μας δυνατά. Θα το έκανα ξανά κ ξανά!!!! Υπάρχουν τρόποι, υπάρχουν μέθοδοι κ όλες θα γινουμε μανουλες❤️👣🙏🙏 κ μια συμβουλή που έχω ξανά γράψει.. μην αφήνετε χρόνο να περνά. Ψαχτειτε από νωρίς  κ προχωρήστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βεβαίως κ να μου πεις γιατί Μ ενδιαφέρει..χαχα ναι δεν έχω γράψει ακόμα νεακια μου😆🤗...εγω έκανα την εξωσωματικη λοιπόν,  κ άκουσα πριν λίγες μέρες δύο δυνατές καρδούλες να χτυπάνε.. είμαι 7+2 κ ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά σε όλες μας..  🙏👶👶😆

❤️ Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου!!! ❤️👶🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Δε ξέρω  αν παίζει ρόλο η διδυμη κυηση να σ πω την αλήθεια.. λοιπόν, πήγα 6+4 κ τις ακούσαμε κανονικά.  2 μέρες πριν τη χοριακη είχα καούρες, κ όλη την 5η βδομάδα. Με το που μπήκα στην 6η άρχισαν τα όργανα.. μου έδωσε η γιατρός κάτι φυτικά χάπια να με βοηθήσουν αλλά δε βλέπω φως.. την άλλη βδομάδα θα μπω στον τρίτο μήνα , έχω μέλλον.. ελπίζω να σταματήσουν συντομα.. εχω φοβερό θέμα με τις μυρωδιές..από αυτό κάνω εμετους.. 

τι τελεια δίδυμα!!!να προσέχεις ομως και χαλαρά γιατι θελει πολυ προσοχή η διδυμη κύηση, γενικα μην κάνεις τπτ!!!τώρα για τους εμετούς, πρόσεχε μην αφυδατωθεις...να πινει νερο,γενικα υγρά οτι μπορείς κ λιγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια ..και καλο και αποδοτικο σκ να εχουμε..ντρεπομαι που το λεω αλλα εμενα μου χει γινει εμμονη ιδεα τωρα και κυνηγαω τον συζυγο σε ολο το σπιτι..δεν ξερω τι να κανω για να ξεχαστω, ξερω οτι ετσι και με το αγχος που εχω και τις ετοιμασιες για την βαφτιση του μικρου μου δουλεια δεν γινεται 😢...ποσο χαιρομαι για τα νεα που βλεπω σε καποιες κοπελες ,ευχομαι καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βεβαίως κ να μου πεις γιατί Μ ενδιαφέρει..χαχα ναι δεν έχω γράψει ακόμα νεακια μου😆🤗...εγω έκανα την εξωσωματικη λοιπόν,  κ άκουσα πριν λίγες μέρες δύο δυνατές καρδούλες να χτυπάνε.. είμαι 7+2 κ ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά σε όλες μας..  🙏👶👶😆

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!Σου εύχομαι μια όμορφη και τελειομηνη κύηση!Συγχαρητήρια επίσης και για τα όμορφα λόγια που είπες όσον αφορά τις προσπάθειες που κάνουμε όλες λίγο-πολύ.Σου εύχομαι τα καλύτερα 😘💓🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η billbas είπε:

καλημερα κοριτσια ..και καλο και αποδοτικο σκ να εχουμε..ντρεπομαι που το λεω αλλα εμενα μου χει γινει εμμονη ιδεα τωρα και κυνηγαω τον συζυγο σε ολο το σπιτι..δεν ξερω τι να κανω για να ξεχαστω, ξερω οτι ετσι και με το αγχος που εχω και τις ετοιμασιες για την βαφτιση του μικρου μου δουλεια δεν γινεται 😢...ποσο χαιρομαι για τα νεα που βλεπω σε καποιες κοπελες ,ευχομαι καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες 

Καλημέρα κορίτσι καλό σουκου!Να σου πω κάτι αν μου επιτρέπεις; Νομίζω ότι όλες λίγο-πολυ κυνηγήσαμε τους άντρες μας για να επιτευχθεί μια εγκυμοσύνη,οπότε μην νιώθεις άσχημα!Δεν σου είπα να μην το αφήνεις να παίρνει ανάσα αλλά όλες πιέσαμε λίγο τις καταστάσεις παραπάνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ζουζουνα* είπε:

τι τελεια δίδυμα!!!να προσέχεις ομως και χαλαρά γιατι θελει πολυ προσοχή η διδυμη κύηση, γενικα μην κάνεις τπτ!!!τώρα για τους εμετούς, πρόσεχε μην αφυδατωθεις...να πινει νερο,γενικα υγρά οτι μπορείς κ λιγο 

Καλημέρα κ σ ευχαριστω πάρα πολύ για τις συμβουλές!! Αχ προσέχω προσέχω όχι ότι δε κάνω τίποτα βέβαια.. δε γίνεται άλλωστε.  Πόσο να βοηθήσει η ερμή μάνα χαχαχχα🤗🤣🤣 με το καλό κ σ σένα εύχομαι το τέταρτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου είναι 11359 είναι καλη;

Καλημέρα. Πόσες μέρες καθυστερήση έχεις?? Μια χαρά Μ φαίνεται. Κ σ ξανά λέω στη 5η βδομάδα που έκανες υπέρηχο λογικό να δεις μόνο σακο... Πήγαινε 6++ κ θα δεις ... Δε θα ναι το ίδιο.!!! Πηγές νωρίς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα. Πόσες μέρες καθυστερήση έχεις?? Μια χαρά Μ φαίνεται. Κ σ ξανά λέω στη 5η βδομάδα που έκανες υπέρηχο λογικό να δεις μόνο σακο... Πήγαινε 6++ κ θα δεις ... Δε θα ναι το ίδιο.!!! Πηγές νωρίς.. 

12 μέρες έχω απλως επειδή έχω χασει Ιδη 2 μωρά δεν μπορω να το ξανά περάσω και όλοι στην οικογένεια μου αυτο φοβούνται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Κορίτσια η χοριακη μου είναι 11359 είναι καλη;

Καλημέρα εμένα 5 εβδ +1 ημερ ταν 7260 με δίδυμα. Αν θυμάμαι καλά στην 5η εβδομάδα είσαι κ συ. Σούπερ μου φαίνεται. Ο γιατρός σου τι είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα εμένα 5 εβδ +1 ημερ ταν 7260 με δίδυμα. Αν θυμάμαι καλά στην 5η εβδομάδα είσαι κ συ. Σούπερ μου φαίνεται. Ο γιατρός σου τι είπε;

Την δεύτερα θα πάω θα το πάρω μαζι μου να το δει απο το ανχος μου είδα όνειρο οτι είχα αίμα..πραγματικα φοβάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Βεβαίως κ να μου πεις γιατί Μ ενδιαφέρει..χαχα ναι δεν έχω γράψει ακόμα νεακια μου😆🤗...εγω έκανα την εξωσωματικη λοιπόν,  κ άκουσα πριν λίγες μέρες δύο δυνατές καρδούλες να χτυπάνε.. είμαι 7+2 κ ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά σε όλες μας..  🙏👶👶😆

Ρε λακτακι μου αν σου πω ότι μπήκα για σένα στο φόρουμ γιατί μου ήρθες στο μυαλό και λέω τι να έχει κάνει αυτό το κορίτσι... συγκηνιθηκα πάρα πολύ και χάρηκα..όλα να πάνε τέλεια κοριτσαρα μου βήμα βήμα μέχρι να τα πάρεις αγκαλιά και να αποτρελαθεις..σου στέλνω μια αγκαλια από μένα και την μπέμπα και όλη μας τη θετική ενέργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Ρε λακτακι μου αν σου πω ότι μπήκα για σένα στο φόρουμ γιατί μου ήρθες στο μυαλό και λέω τι να έχει κάνει αυτό το κορίτσι... συγκηνιθηκα πάρα πολύ και χάρηκα..όλα να πάνε τέλεια κοριτσαρα μου βήμα βήμα μέχρι να τα πάρεις αγκαλιά και να αποτρελαθεις..σου στέλνω μια αγκαλια από μένα και την μπέμπα και όλη μας τη θετική ενέργεια...

Αλήθεια??? Είδες το ένστικτο καμιά φορά?? Σ ευχαριστω πάρα μα πάρα πολύ!!! Να μου τη φιλήσεις πατουσακια , χεράκια, παντού 👣🤗❤️❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια μου και καλο Σ/Κ να εχουμε! Η καθημερινη σας ενημερωση για την θερμοκρασια μου.....επεσε λιγακι σε σχεση με χθες απο 36,5 πηγε 36,4 αλλα ειναι οκ πιστευω. Απο τη 12η μερα του κυκλου που ξεκινησαν τα τσιμπηματα (τοτε λογω του οτι πλησιαζε η ωορρηξια υποθετω), μεχρι και σημερα 19η ημερα του κυκλου συνεχιζουν, απλα λιγακι διαφορετικα. Σαν τραβηγματα πιο πολυ θα ελεγα, δεν ξερω πως να το περιγραψω. Τι θα κανετε σημερα; Εμεις θα παμε ΙΚΕΑ για βολτα και ψωνια...και μετα σε κανενα ταβερνακι με τον κουμπαρο μας για να τον κερασουμε κιολας (ειχαμε επετειο γαμου και ειχε και γενεθλια ο αντρουλης μου)! Επισης τη Δευτερα το αγορι μου μπαινει για επεμβαση στον Αγ. Λουκα, θα κανει διαφραγμα μυτης, πολυποδες και ρινικες κογχες, ολα ειναι χαλια!! Δεν μπορει να εχει και κανεναν μαζι του γα@@@το! Ππππφφφ

20200912_112811.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Την δεύτερα θα πάω θα το πάρω μαζι μου να το δει απο το ανχος μου είδα όνειρο οτι είχα αίμα..πραγματικα φοβάμαι 

Προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο γίνεται. Δεν κανεις καλό στο σποράκι σου με τόσο άγχος !! Στείλε μνμ στο γιατρό να σου πει για την χοριακη αν είναι να ηρεμήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Την δεύτερα θα πάω θα το πάρω μαζι μου να το δει απο το ανχος μου είδα όνειρο οτι είχα αίμα..πραγματικα φοβάμαι 

Κορίτσι μου ηρέμησε σε παρακαλώ.Οπως είπε και η @annie! πάρε ένα τηλ τον γιατρό σου να χαλαρώσεις.Δεν είναι κακό για αυτό τους έχουμε.Ξερω ότι από τη στιγμή που μαθαίνουμε ότι έχουμε μέσα μας αυτό το θαύμα αγχωνόμαστε αλλά χαλαρωσε.Δεν κάνεις καλό στο μπεμπέ.Θα δεις όλα θα πάνε καλά 💓!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Ναι πρόλαβα τελικά 3 μέρες πριν κλείσει το κέντρο χααχχα.. τώρα με ταλαιπωρουν εμετοί, καούρες όλα... Χαλάλι τους όμως..ας μεγαλώνουν αυτά κ ας κάνω εμετούς εγώ χαχαχα..  εννοείται να Μ ενημερώσεις 🙏😉❤️θα τα χρειαστούμε... 

Με το καλό όλα κορίτσι !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

12 μέρες έχω απλως επειδή έχω χασει Ιδη 2 μωρά δεν μπορω να το ξανά περάσω και όλοι στην οικογένεια μου αυτο φοβούνται 

συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου κοπελα μου ,ευχομαι με ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου...κ γω εχασα ενα μωρακι πριν αποκτησω τον γιο μου και περασα ολη την εγκυμοσυνη μεσα στο αγχος  και τον φοβο..δεν το χα πει σε κανεναν ουτε στην οικογενεια μου...δεν ειναι καλο ομως για το εμβρυο,προσπαθησε να ηρεμησεις  κ μονο θετικες σκεψεις.. 👼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Prinssenc1312 είπε:

Την δεύτερα θα πάω θα το πάρω μαζι μου να το δει απο το ανχος μου είδα όνειρο οτι είχα αίμα..πραγματικα φοβάμαι 

Κουκλα μου, ολα καλα θα πανε!! Μην αγχωνεσαι, δεν κανει καλο (βεβαια καλα να το λεμε, αλλα δυσκολο να το κανουμε, το ξερω)...! Προσπαθησε να κανεις κατι να ξεχαστεις, κανε το αγχος σου δημιουργικο! Φτιαξε φαγητα, γλυκα, ζωγραφισε, ασχολησου με τα λουλουδια σου....κανε κατι ομορφο!!! Εφοσον λενε και τα υπολοιπα κοριτσια που γνωριζουν οτι η χοριακη σου ειναι σουπερ....ηρεμησε!!!! Θετικες σκεψεις!!! :) :) :) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Προσπάθησε να ηρεμήσεις όσο γίνεται. Δεν κανεις καλό στο σποράκι σου με τόσο άγχος !! Στείλε μνμ στο γιατρό να σου πει για την χοριακη αν είναι να ηρεμήσεις..

Θα πάω δευτερα μην των πριζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...