Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

@Evi 89Ααα ναι αυτό που λες ακριβώς! Κάθε μέρα είναι διαφορετική. Μια μέρα είμαι χάλια και λέω εντάξει θα γεννήσω σήμερα από το ζόρι και μια είναι πιο χαλαρή και λέω το έχω ακόμα λίγες μέρες. Απρόβλεπτη κατάσταση..

Έχεις ραντεβού αυτή την εβδομάδα σωστά? Είναι με κεφαλικη προβολή τα μωρά? Σου έχουν πει καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

@Evi 89Ααα ναι αυτό που λες ακριβώς! Κάθε μέρα είναι διαφορετική. Μια μέρα είμαι χάλια και λέω εντάξει θα γεννήσω σήμερα από το ζόρι και μια είναι πιο χαλαρή και λέω το έχω ακόμα λίγες μέρες. Απρόβλεπτη κατάσταση..

Έχεις ραντεβού αυτή την εβδομάδα σωστά? Είναι με κεφαλικη προβολή τα μωρά? Σου έχουν πει καθόλου?

Χαχαχα ετσι ναι! Ευτυχώς υπάρχουν λιγο πιο εύκολες μέρες και ηρεμούμε! Αλλά κάθε μερα λεω για να δούμε και σήμερα τι θα γινει! 
Εχω αυριο 2 ραντεβού. Το πρωι με ιδιωτική γιατρό και το απογευμα στο νοσοκομείο. Θα γραψω νέα! Εμενα απο την 29η μου ειπαν οτι ειναι με τα κεφάλια κάτω και οτι έτσι θα μείνουν. Ειναι ενα κεφάλι αριστερά κ ένα δεξια. Αν και στην περίπτωσή μου λόγω καισαρικής δεν μας απασχολεί. Έτσι μου ειπαν! Τι να πω! Εσένα πώς ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evi 89 είπε:

Χαχαχα ετσι ναι! Ευτυχώς υπάρχουν λιγο πιο εύκολες μέρες και ηρεμούμε! Αλλά κάθε μερα λεω για να δούμε και σήμερα τι θα γινει! 
Εχω αυριο 2 ραντεβού. Το πρωι με ιδιωτική γιατρό και το απογευμα στο νοσοκομείο. Θα γραψω νέα! Εμενα απο την 29η μου ειπαν οτι ειναι με τα κεφάλια κάτω και οτι έτσι θα μείνουν. Ειναι ενα κεφάλι αριστερά κ ένα δεξια. Αν και στην περίπτωσή μου λόγω καισαρικής δεν μας απασχολεί. Έτσι μου ειπαν! Τι να πω! Εσένα πώς ειναι;

Ααα ναι οπωσδήποτε δεν αλλαζουν θέση πια. Δεν υπάρχει χώρος. Εάν είναι και τα δύο με το κεφάλι μπορείς να κάνεις και φυσιολογικό! Εμένα είναι το πρώτο με τα πόδια και το δεύτερο με το κεφάλι. Οπότε και να ήθελα φυσιολογικό δεν γίνεται λόγω θέσης. Καισαρική θα κάνω στάνταρ και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Πωπω Αννιε μου τι όμορφα που έχουν πάει όλα τόσο καλά!!! Και η μικρούλα σας θα δεις θα θηλασει και αυτή.. Ίσως χρειαστεί λίγες μέρες παραπάνω. Κοιμάται πίο πολύ απο τον γιο? Βγάζεις και με το θηλαστρο?

Για την περιδεση είμαι σίγουρη ότι είναι θαυματουργή. Ο γιατρός μου Ελλάδα μου είχε πει να κάνουμε και προληπτικά γιατί ήξερε ο άνθρωπος ότι σε πολλές περιπτώσεις χρειάζεται και δυστυχώς σε κάποιες δεν προλαβαίνεις και γίνεται το κακο. Λογικό που έκανες διαστολή βασικά με τόσο βάρος, είχε μαλακώσει ο τράχηλος και ήταν έτοιμος να ανοίξει.. Όλα έχουν πάει τέλεια! Να αναρρώσεις και εσύ όσο πιο γρήγορα γίνεται εύχομαι τώρα. Και η λοχεια δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλά όπως πέρασες όλα τα άλλα θα περάσεις και αυτό. Και μάλιστα με 2 μωράκια στην αγκαλίτσα σου! Τρεεεεελα!!!

Θήλασαν κ τα 2 τελικά. Όχι δε βγάζω με θηλαστρο δε χρειάστηκε. Μέχρι κ τον προηγούμενο θηλασμό, θήλαζαν εναλλάξ δεν έκατσε να θέλουν κ τα 2 στήθος την ίδια ώρα. Πριν ήταν η πρώτη φορά που θήλασαν κ τα 2, όχι ταυτόχρονα πρώτα ο ένας κ μετά η άλλη. Τώρα όπου να ναι θα τα ξαναφέρουν. Άντε γλυκιά μου προχωράς καλά κ συ και μεγαλώνουν τα μωράκια σου μια χαρά!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Ααα ναι οπωσδήποτε δεν αλλαζουν θέση πια. Δεν υπάρχει χώρος. Εάν είναι και τα δύο με το κεφάλι μπορείς να κάνεις και φυσιολογικό! Εμένα είναι το πρώτο με τα πόδια και το δεύτερο με το κεφάλι. Οπότε και να ήθελα φυσιολογικό δεν γίνεται λόγω θέσης. Καισαρική θα κάνω στάνταρ και εγώ. 

Στένεψαν τα πράγματα! Πετάγονται τα κεφάλια σαν καρούμπαλα ειναι. Συμβαίνει το ιδιο και σε σένα; 
Η γιατρός μου δεν ανέφερε καν τον φυσιολογικό, αλλά νομίζω τον φοβάμαι οποτε δεν ξέρω αν θα τον προτιμούσα! Εσύ αν μπορούσες θα το έκανες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. εμείς είχαμε γιατρό σήμερα 24+5. 750 γραμμάρια τα κορίτσια μας. Όλα καλά ευτυχώς, μόνο ο πλακούντας της μιας είναι στον τράχηλο , που το ξέρω απ' την αυχενική.. μου έγραψε κ την καμπύλη να κάνω.. χρειαζεται κάποια ειδική προετοιμασία? Τα χάπια σας τα παίρνετε κανονικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Στένεψαν τα πράγματα! Πετάγονται τα κεφάλια σαν καρούμπαλα ειναι. Συμβαίνει το ιδιο και σε σένα; 
Η γιατρός μου δεν ανέφερε καν τον φυσιολογικό, αλλά νομίζω τον φοβάμαι οποτε δεν ξέρω αν θα τον προτιμούσα! Εσύ αν μπορούσες θα το έκανες;

Αυτά είναι τα λεγόμενα πετρωματα.. ?Νομίζω τουλάχιστον. Ρώτα την γιατί και εγώ έλεγα είναι το μωρό που παγώνει ο πωπως του κλπ αλλά τελικά είναι συσπασεις που κάνει η μήτρα. Εάν γινόταν να γεννήσω φυσιολογικα ναι θα το προτιμούσα. Γιατί εάν ο γιατρός έχει εμπειρία δεν είναι πιο δύσκολος ο τοκετός σε σχέση με το ένα μωρό. Σκέψου να βγαίνει από κάτω 1 μωρό 3.5 κιλά. Ανοίγεις τρελά. Ενώ τα δίδυμα είναι πιο μικρούλια. Και σίγουρα η ανάρρωση είναι πιο εύκολη σε σχέση με την καισαρική αφού είναι χειρουργείο. Καλή επιτυχία σήμερα! Στείλε νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η annie! είπε:

Θήλασαν κ τα 2 τελικά. Όχι δε βγάζω με θηλαστρο δε χρειάστηκε. Μέχρι κ τον προηγούμενο θηλασμό, θήλαζαν εναλλάξ δεν έκατσε να θέλουν κ τα 2 στήθος την ίδια ώρα. Πριν ήταν η πρώτη φορά που θήλασαν κ τα 2, όχι ταυτόχρονα πρώτα ο ένας κ μετά η άλλη. Τώρα όπου να ναι θα τα ξαναφέρουν. Άντε γλυκιά μου προχωράς καλά κ συ και μεγαλώνουν τα μωράκια σου μια χαρά!!❤️❤️

Καταπληκτικα!!! Τα γλυκουλια τα μωράκια σας έχουν έρθει στον κόσμο υγιή και έχουν και το μητρικό σού γάλα! Σούπερ!!! 

Προετοιμάζομαι και εγώ για την μεγάλη συνάντηση. Ελπίζω να πάρουν λίγο ακόμα χρόνο αλλά είμαι ήδη ευχαριστημένη που φτάσανε και έως εδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. εμείς είχαμε γιατρό σήμερα 24+5. 750 γραμμάρια τα κορίτσια μας. Όλα καλά ευτυχώς, μόνο ο πλακούντας της μιας είναι στον τράχηλο , που το ξέρω απ' την αυχενική.. μου έγραψε κ την καμπύλη να κάνω.. χρειαζεται κάποια ειδική προετοιμασία? Τα χάπια σας τα παίρνετε κανονικά?

Πολύ ωραία!!! Και εμένα ήταν στην αρχή ο πλακούντας πάνω από τον τράχηλο. Μετά ανέβηκε. Ο τράχηλος καλος? Είναι αυτές οι εβδομάδες που τις τρέμω πια με αυτά που έχω ακούσει.. Για την καμπύλη εγώ δεν έκανα καμία προετοιμασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ ωραία!!! Και εμένα ήταν στην αρχή ο πλακούντας πάνω από τον τράχηλο. Μετά ανέβηκε. Ο τράχηλος καλος? Είναι αυτές οι εβδομάδες που τις τρέμω πια με αυτά που έχω ακούσει.. Για την καμπύλη εγώ δεν έκανα καμία προετοιμασία. 

Ναι κ ο τράχηλος 38.. δε ξέρω αν θα ανέβει μωρέ ο πλακούντας εκεί είναι απ' την αυχενική. Θα φανεί.. αν κ προσέχω ούτως η άλλως. Καναπέ κ πάλι καναπέ έτσι κ αλλιώς δε μπορούμε να πάμε κ αλλού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ ο τράχηλος 38.. δε ξέρω αν θα ανέβει μωρέ ο πλακούντας εκεί είναι απ' την αυχενική. Θα φανεί.. αν κ προσέχω ούτως η άλλως. Καναπέ κ πάλι καναπέ έτσι κ αλλιώς δε μπορούμε να πάμε κ αλλού.. 

Πολύ καλός ο τράχηλος!!! Δεν πειράζει βασικά να είναι κοντά στον τράχηλο.. Σιγά.. Εμένα όταν ήταν εκεί μου είχε κάνει λίγη αιμορραγία στο 3ο μήνα νομίζω. Όταν ακουμπουσε δηλαδή και χτυπούσε κάτω. Αλλά δεν ήμουν καθόλου συντηρητική.. Έκανα πολλές δραστηριότητες, μπάνια γυμναστική.. Εσύ κάτσε εκεί καναπέ και θα πας τέλεια! Συντηρητικα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Πολύ καλός ο τράχηλος!!! Δεν πειράζει βασικά να είναι κοντά στον τράχηλο.. Σιγά.. Εμένα όταν ήταν εκεί μου είχε κάνει λίγη αιμορραγία στο 3ο μήνα νομίζω. Όταν ακουμπουσε δηλαδή και χτυπούσε κάτω. Αλλά δεν ήμουν καθόλου συντηρητική.. Έκανα πολλές δραστηριότητες, μπάνια γυμναστική.. Εσύ κάτσε εκεί καναπέ και θα πας τέλεια! Συντηρητικα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!!

Ναι ναι αυτό κάνω.. ήρεμα.. δεν Μ έχει τύχει να δω αίμα φτου φτου, ας προσέχω όμως.. για όλες μας να πάνε όλα καλά!!! Να φθάσουμε ως το τέλος με γερά μωράκια!!🙏💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lactaki τέλειο το βάρος των κοριτσιών τέλειος κι ο τράχηλος! Είχα κι εγώ επιχειλιο. Έκανα τρελές αιμορραγίες βεβαια αλλά οι γιατροί δεν ανησυχούσαν. Κάνω και αντιπηκτικες και αυτό επιβάρυνε την κατάσταση. Γενικά δεν είναι κάτι ανησυχητικό πάντως και αίμα να δεις μην τρομάξεις. Αρκει να μην κάνεις ακρότητες πχ να κάνεις bungee jumping και να χορεύεις ζούμπα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! μου λιώνω!!! πες μας κι άλλα για τα μωράκια, πως ειναι, τι αντιδράσεις έχουν; Έπιασαν εύκολα θηλή;

Τους δοκίμασες ρουχαλάκια δικα σας ή φορανε της κλινικής; να μας πεις πώς τους είναι τα νούμερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver εσύ μου φαίνεται θα φτάσεις τις 40 εβδομάδες έτσι όπως πας! Και μη σου πω θα γυρίσει το Α τελευταία στιγμή και θα πας με φυσιολογικό! Έχω ακούσει ότι στη Γερμανία σε αφήνουν όσο πάρει μέχρι να ξεκινήσει μόνη της η διαδικασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi 89 σου ξανάρχισαν τα δύσκολα συμπτώματα; κάπως είχαν φύγει τις προηγούμενες μέρες και είχες ελαφρύνει νομίζω. Περιμένουμε νέα από τις γιατρούς! Να δούμε πόσο έφτασαν τα θηριακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Καταπληκτικα!!! Τα γλυκουλια τα μωράκια σας έχουν έρθει στον κόσμο υγιή και έχουν και το μητρικό σού γάλα! Σούπερ!!! 

Προετοιμάζομαι και εγώ για την μεγάλη συνάντηση. Ελπίζω να πάρουν λίγο ακόμα χρόνο αλλά είμαι ήδη ευχαριστημένη που φτάσανε και έως εδώ!

Όλα θα πάνε καλά!!! Ναι πίνουν μωρε όσο μπορούνε.

στις πριν 4 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. εμείς είχαμε γιατρό σήμερα 24+5. 750 γραμμάρια τα κορίτσια μας. Όλα καλά ευτυχώς, μόνο ο πλακούντας της μιας είναι στον τράχηλο , που το ξέρω απ' την αυχενική.. μου έγραψε κ την καμπύλη να κάνω.. χρειαζεται κάποια ειδική προετοιμασία? Τα χάπια σας τα παίρνετε κανονικά?

Τέλεια τα κοριτσάκια σου τα όμορφα!! Όχι καμμία προετοιμασία δεν έκανα. Ότι έτρωγα κανονικά κ το πρωί εννοείται νηστική.

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@annie! μου λιώνω!!! πες μας κι άλλα για τα μωράκια, πως ειναι, τι αντιδράσεις έχουν; Έπιασαν εύκολα θηλή;

Τους δοκίμασες ρουχαλάκια δικα σας ή φορανε της κλινικής; να μας πεις πώς τους είναι τα νούμερα

Αχ είναι να πεθαίνεις. Σήμερα μου τα βάλανε πρώτη φορά πάνω σε μαξιλάρι θηλασμού ταυτόχρονα κ τα 2.. Εντάξει χάζεψα!! Ζορίζονται λίγο στο θηλασμό η μικρή περισσότερο ο άλλος δεν καταλαβαίνει πιάνει θηλή κ τρώει. Η άλλη είναι κ πιο μικρούλα κ δε ζορίζεται τα θέλει όλα έτοιμα. Χρησιμοποιώ κ ψευδό θηλή όταν ζορίζονται, για τη μικρή ο άλλος Σήμερα με το που έβλεπε στήθος βεντούζαρε χωρίς 2η σκέψη. Τώρα τα είχα 2 ώρες στο δωμάτιο ο μπόμπιρας έφαγε έσκασε μια χαρά η άλλη δεν άνοιξε τα μάτια της ούτε ένα λεπτό... Όχι να πιάσει θηλή. Κατά τα άλλα είναι πολύ ήσυχα. Μακάρι να είναι έτσι κ στο σπίτι. Σε 2 ώρες πάλι.  Αχ κορίτσια είναι ο απόλυτος έρωτας!!😍😍😍💕💕💕 Από ρουχαλάκια δεν τους έβαλα κάτι με της κλινικής στα οποία κολυμπάνε... Κοιτα σκέψου ότι γεννήθηκαν 46 κ 48 πόντους. Τα πιο μικρά ζιπουνάκια που πήρα από orchestra είναι 54 εκατοστά. Νομίζω καλά θα είναι εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! έχει κατέβει δηλαδή κανονικά το γάλα ήδη; Ή πίνουν τις σταγόνες του πρωτογαλατος; Πάντως ο γιος που βεντουζαρει τέλεια και κάνει σωστές θηλαστικές κινήσεις θα βοηθήσει πολύ την παραγωγή. Οπότε έμμεσα θα βοηθήσει και την αδελφούλα του που το θέλει έτοιμο να ρέει 😉

Φαντάζομαι θα εδωσαν και συμπλήρωμα για να μην έχουν θέμα με υπογλυκαιμία και ίκτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@lactaki τέλειο το βάρος των κοριτσιών τέλειος κι ο τράχηλος! Είχα κι εγώ επιχειλιο. Έκανα τρελές αιμορραγίες βεβαια αλλά οι γιατροί δεν ανησυχούσαν. Κάνω και αντιπηκτικες και αυτό επιβάρυνε την κατάσταση. Γενικά δεν είναι κάτι ανησυχητικό πάντως και αίμα να δεις μην τρομάξεις. Αρκει να μην κάνεις ακρότητες πχ να κάνεις bungee jumping και να χορεύεις ζούμπα! 

Χαχααχαχαχα τα έκοψα αυτά λίγο bungee jumping που κ που 🤣🤣💕

Ναι όλα μια χαρά, μια μια να παίρνει σειρά στην ώρα της να βγαίνουν τα ζουζούνια μας.!!!🙏💕👶👶😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ζωνη ή κορσέ μετα τη γεννα βαζουμε κοριτσια;κ πότε; Ειναι καλό;;;

Εμενα μου είπε ο γιατρός και πήρα κορσέ!!!! Αλλά να ρωτήσεις το γιατρό γιατί έχει να κάνει και με την τομή της καισαρικης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Εμενα μου είπε ο γιατρός και πήρα κορσέ!!!! Αλλά να ρωτήσεις το γιατρό γιατί έχει να κάνει και με την τομή της καισαρικης!! 

Ναι θα ρωτησω..αλλα απο που το πηρες σε βολευει; Το φορας όλη μερα δηλαδη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Magaiver εσύ μου φαίνεται θα φτάσεις τις 40 εβδομάδες έτσι όπως πας! Και μη σου πω θα γυρίσει το Α τελευταία στιγμή και θα πας με φυσιολογικό! Έχω ακούσει ότι στη Γερμανία σε αφήνουν όσο πάρει μέχρι να ξεκινήσει μόνη της η διαδικασία! 

Μπα τώρα δεν υπάρχει χώρος μωρέ.. Όταν ήταν να γυρίσουν ήμουν ξάπλα απο το φόβο μου για τον τράχηλο. Και για να γυρίσουν τα μωρά στην κοιλιά θέλουν κίνηση και περπάτημα από τη γυναίκα. Δηλαδή όσο έκανα γιόγκα και όλες αυτές τις δραστηριότητες κάθε φορά στον υπέρηχο το ένα ειδικά το βλεπαμε σε διαφορετική θέση. Όσο κάθεσαι εσύ σε καναπέ ή κρεβάτι κάθονται και αυτά.. Έτσι πάει αυτό δυστυχώς. Να σου πω την αλήθεια με τόσα απρόοπτα εδώ στην Γερμανία δεν θέλω τίποτε άλλο.. Μια ημερομηνία να πάω να γεννήσω να ξέρω ότι θα έχουν θέση στο νοσοκομείο εδώ στην πόλη και όχι να μας στείλουν πάλι σε κανένα χωριό. Και είμαι υπερχαρουμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ζωνη ή κορσέ μετα τη γεννα βαζουμε κοριτσια;κ πότε; Ειναι καλό;;;

Τι είναι ο κορσές? Μπορείς να στείλεις να δω πως μοιάζει? Είναι για να μαζέψει την κοιλιά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Τι είναι ο κορσές? Μπορείς να στείλεις να δω πως μοιάζει? Είναι για να μαζέψει την κοιλιά? 

@Nefeliap δείξε μας τι πήρες.. είναι πολύ σφιχτός? Έχω κ εγώ, είχα κάτι κολλήματα πιο παλιά αλλά ρε συ δε μπορώ να πάρω ανάσα.. πως θα κάθομαι όλη μέρα Μ αυτό.. εκτός κ αν είναι κάτι λίγο πιο χαλαρό.. 🤣🤣βέβαια είναι κ η τομή δε ξέρω αν κάνει πολύ σφιχτό αυτό δεν ανεβοκατεβαίνει καν εύκολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...