Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια μου!!Η αλήθεια είναι ότι ακόμη τις κοιτάζουμε και δε πιστεύουμε ότι είναι δικά μας αυτά τα πλασματακια 😍😍😍

Τώρα όσον αφορά το πως είναι τα πράγματα λίγο δύσκολα το βράδυ... βασικά παρότι είναι ήσυχες με τον παραμικρό ήχο που κάνουν πεταγομαστε στον αέρα, πόσο μάλλον με λίγο κλάμα!!! Εγώ αγχωνομαι πιο πολύ με το μπάνιο, φαγητό κλπ... αλλά φαντάζομαι ότι θα συνηθίσω και θα τα κάνω σωστά κάποια στιγμή 😄

Τώρα η κατάσταση μου είναι λίγο περίεργη γιατί έχω αρκετές φορές δέκατα και πονάω ακόμη. Γάλα δεν έχω δώσει ακόμη γιατί παίρνω αντιβίωση, αντλώ με το θήλαστρο και το πετάω!!! 

Κορίτσια μου κάνω παράθεση εδώ να ευχηθώ σε οσες έχουν γεννήσει να σας ζήσουν τα μωράκια σας και σε οσες ακόμα περιμένετε με το καλό να σας πάνε όλα κατ ευχήν!!! 
 

@Sweetie79 Το μπάνιο, το φαγητό και όλα τα σχετικά θα τα συνηθίσεις είναι απόλυτα φυσιολογικό να σε αγχώνουν γτ είναι κάτι με το οποίο δεν είσαι εξοικειωμένη πολύ σύντομα όμως θα τα κανεις όλα με κλειστά μάτια!! 
Οσον αφορά το γάλα είναι κρίμα να το πετάς, υπάρχουν αντιβιωσεις συμβατές με τον θηλασμο, θα μπορούσες να ρωτήσεις τον γιατρο ή την μαία σου!! Εγώ είχε χρειαστεί να παρω δυο φορές αντιβίωση, η 1η μια εβδομάδα αφού γέννησα και θήλαζα κανονικότατα!! Συγγνώμη που επεμβαίνω σε κάτι τέτοιο απλά θέλω να το έχεις στο νου σου ότι σίγουρα μπορείς να θηλάζεις!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Να σου ζήσουν!!!! Μια μια έχει πάρει σειρά ποσό όμορφες αυτές οι στιγμές!!! Πολύ καλό κι το βάρος τους, να τα χαίρεσαι και καλωσήρθες και επίσημα στο κλαμπ των διδυμομαμαδων!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Να σας ζήσουν!!!!! Καλή αρχή! Συγκινήθηκα παλι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,,,να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!!! Γερά και καλότυχα να είναι!!!! Πόσο χαίρομαι για σας!!!! Θα μυρίσει μωρουδιλα ο τόπος!!! 👶❤️👶❤️🥰😍👨‍👩‍👧‍👧👣👣🌺💐🌟🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Να σας ζήσουν κορίτσι μου!!!Να είναι καλότυχα τα μωράκια σας και μόνο χαρές να έχετε από εδώ και πέρα!!!💙💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Στα λέω κ από εδώ!!!!να σου ζήσουν γερά κ δυνατά, τα πηγές περίφημα!!! Τώρα απόλαυσε το.. Τα φιλάκια μη ξεχάσεις χαχαχα!!! Μπράβο μπράβο γεμάτη αγκαλιά , είσαι μανούλα πλέον!!!👶👶🙏💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Να τα χαίρεστε @annie! μου! 🤱👨🍼🍼🍼💝 Διάβαζα κατά καιρούς τα σχόλιά σου σε διάφορες συζητήσεις. Πάντα ήρεμη κ γλυκύτατη! Σήμερα ήρθε κ για εσένα η στιγμή που περίμενες να απολαύσεις τους καρπούς των προσπαθειών σου. Για τον περισσότερο κόσμο σήμερα είναι άλλη μια βαρετή ημέρα. Για εσάς όμως είναι η πιο όμορφη της ζωής σας!
Εύχομαι να είναι γερά, καλότυχα κ ευλογημένα! Να σας ζήσουν! 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Αχ Αννιε μου κλαίω! Τι συγκίνηση!!! Θα τα πάρεις αγκαλίτσα τώρα που θα στα φέρουν😊 Εσύ πώς αισθάνεσαι? Πονάς? Οποτε μπορείς να μας γράφεις αλλά πάνω από όλα να χαρείς όλες αυτές τις μοναδικές στιγμές με τον άντρα σου! Είστε μια ολοκληρωμένη οικογένεια πια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Κοριτσακι μου γλυκο να τα χαίρεσαι 💓💙💓💙💓💙💓💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια μου γέννησα!!!! Είναι 2 κουκλιά!! Έρωτας με την πρώτη ματιά!!! Περιμένω να μου τα φέρουν στο δωμάτιο να τα χαρώ!!! 2310 η μικρή κ 2790 ο μικρός. Όλα πήγαν καλά δόξα τω Θεω!! Τώρα τα έχουν στη ζέστη κ σε κανα 2ωρο θα μου τα φέρουν. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Να είναι γερά τυχερά και ευτυχισμένα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!! Να είναι υγιή και καλότυχα, με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας και καλή ανάρρωση στη μανούλα!!!

@Mariloux σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τις συμβουλές!!! Από αύριο αν πάνε όλα καλά και δεν έχω πυρετό θα τους δίνω κι εγώ το γάλατακι μου γιατί την έκοψα την αντιβίωση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφα νέα βρε κορίτσια... Μια μια παίρνει σειρά κ όλες παρά τις δυσκολίες τα πάμε περίφημα.. εγώ είμαι η τελευταία δλδ?? Θα έχω πολλές εμπειρίες απο εσάς 😘👶👶.. είμαι στην 25η ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! να σας ζήσουν! Να είναι γερά και τυχερά στη ζωή τους. Τι όμορφα που ολοκληρώθηκε αυτό το ταξίδι! Και άρχισε το νέο πολύ όμορφο ταξίδι της μητρότητας. Να είσαι γερή κι εσύ μανούλα, γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

Δάκρυσα βρε μπα σε καλό σου 🥰 👨‍👩‍👧‍👦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Να σου ζήσουν!!!! Μια μια έχει πάρει σειρά ποσό όμορφες αυτές οι στιγμές!!! Πολύ καλό κι το βάρος τους, να τα χαίρεσαι και καλωσήρθες και επίσημα στο κλαμπ των διδυμομαμαδων!! ❤️❤️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Να σας ζήσουν!!!!! Καλή αρχή! Συγκινήθηκα παλι!!!! 

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η condios είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου,,,να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!!!! Γερά και καλότυχα να είναι!!!! Πόσο χαίρομαι για σας!!!! Θα μυρίσει μωρουδιλα ο τόπος!!! 👶❤️👶❤️🥰😍👨‍👩‍👧‍👧👣👣🌺💐🌟🍼🍼

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

Να σας ζήσουν κορίτσι μου!!!Να είναι καλότυχα τα μωράκια σας και μόνο χαρές να έχετε από εδώ και πέρα!!!💙💗

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Στα λέω κ από εδώ!!!!να σου ζήσουν γερά κ δυνατά, τα πηγές περίφημα!!! Τώρα απόλαυσε το.. Τα φιλάκια μη ξεχάσεις χαχαχα!!! Μπράβο μπράβο γεμάτη αγκαλιά , είσαι μανούλα πλέον!!!👶👶🙏💕💕

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Να τα χαίρεστε @annie! μου! 🤱👨🍼🍼🍼💝 Διάβαζα κατά καιρούς τα σχόλιά σου σε διάφορες συζητήσεις. Πάντα ήρεμη κ γλυκύτατη! Σήμερα ήρθε κ για εσένα η στιγμή που περίμενες να απολαύσεις τους καρπούς των προσπαθειών σου. Για τον περισσότερο κόσμο σήμερα είναι άλλη μια βαρετή ημέρα. Για εσάς όμως είναι η πιο όμορφη της ζωής σας!
Εύχομαι να είναι γερά, καλότυχα κ ευλογημένα! Να σας ζήσουν! 

 

 

 

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Αχ Αννιε μου κλαίω! Τι συγκίνηση!!! Θα τα πάρεις αγκαλίτσα τώρα που θα στα φέρουν😊 Εσύ πώς αισθάνεσαι? Πονάς? Οποτε μπορείς να μας γράφεις αλλά πάνω από όλα να χαρείς όλες αυτές τις μοναδικές στιγμές με τον άντρα σου! Είστε μια ολοκληρωμένη οικογένεια πια!!!

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσακι μου γλυκο να τα χαίρεσαι 💓💙💓💙💓💙💓💙

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!! Να είναι γερά τυχερά και ευτυχισμένα!!!!! 

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Αγαπημένη μου να σας ζήσουν, γερά και τυχερά να είναι!!!

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie! μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!! Να είναι υγιή και καλότυχα, με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας και καλή ανάρρωση στη μανούλα!!!

@Mariloux σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τις συμβουλές!!! Από αύριο αν πάνε όλα καλά και δεν έχω πυρετό θα τους δίνω κι εγώ το γάλατακι μου γιατί την έκοψα την αντιβίωση!!! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@annie! να σας ζήσουν! Να είναι γερά και τυχερά στη ζωή τους. Τι όμορφα που ολοκληρώθηκε αυτό το ταξίδι! Και άρχισε το νέο πολύ όμορφο ταξίδι της μητρότητας. Να είσαι γερή κι εσύ μανούλα, γρήγορη ανάρρωση σου εύχομαι!

Δάκρυσα βρε μπα σε καλό σου 🥰 👨‍👩‍👧‍👦

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου!!! Να χαίρεστε τα παιδάκια σας κ σεις, καλή λευτεριά στις εγκυούλες κ καλή επιτυχία σε όσες προσπαθούν ακόμα!! Όλες θα τα καταφέρουν αργά ή γρήγορα και είναι κάτι μαγικό!! Όλα καλά με τα μωράκια, ο μικρός μπήκε θερμοκοιτίδα για λίγες ώρες έκανα ταχύπνοια αλλά βγήκε μου τον έφεραν το βράδυ και είναι μια χαρά!! Θήλασε κιόλας. Η άλλη η υπναρού με τίποτα..😂😍 Η καισαρική μια χαρά μισή ώρα υπόθεση ήταν, από πόνο δεν έχει πολύ καθώς με το που σε πιάνει σου βάζουν στην επισκληρίδειο παυσίπονο κ περνάνε όλα στο 2 λεπτό. Τώρα μου έδωσαν από τον όρο ένα κοκτέιλ παυσίπονων, δεν είναι το ίδιο θαυματουργό αλλά δεν είναι κ ανυπόφορος ο πόνος παλευεται άνετα. Καλά η περιδεση έκανε θαύματα. Με το που έβγαλε το ράμμα ο γιατρός ο τράχηλος άνοιξε 3 εκατοστά... Αυτό το κρατούσε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω Αννιε μου τι όμορφα που έχουν πάει όλα τόσο καλά!!! Και η μικρούλα σας θα δεις θα θηλασει και αυτή.. Ίσως χρειαστεί λίγες μέρες παραπάνω. Κοιμάται πίο πολύ απο τον γιο? Βγάζεις και με το θηλαστρο?

Για την περιδεση είμαι σίγουρη ότι είναι θαυματουργή. Ο γιατρός μου Ελλάδα μου είχε πει να κάνουμε και προληπτικά γιατί ήξερε ο άνθρωπος ότι σε πολλές περιπτώσεις χρειάζεται και δυστυχώς σε κάποιες δεν προλαβαίνεις και γίνεται το κακο. Λογικό που έκανες διαστολή βασικά με τόσο βάρος, είχε μαλακώσει ο τράχηλος και ήταν έτοιμος να ανοίξει.. Όλα έχουν πάει τέλεια! Να αναρρώσεις και εσύ όσο πιο γρήγορα γίνεται εύχομαι τώρα. Και η λοχεια δεν είναι εύκολη υπόθεση αλλά όπως πέρασες όλα τα άλλα θα περάσεις και αυτό. Και μάλιστα με 2 μωράκια στην αγκαλίτσα σου! Τρεεεεελα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie! μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!!! Να είναι υγιή και καλότυχα, με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας και καλή ανάρρωση στη μανούλα!!!

@Mariloux σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου για τις συμβουλές!!! Από αύριο αν πάνε όλα καλά και δεν έχω πυρετό θα τους δίνω κι εγώ το γάλατακι μου γιατί την έκοψα την αντιβίωση!!! 

Με το καλό να τα θηλασεις τα μικρούλια σου!!! Εχεις γενικά αρκετό γάλα? Πως είναι η διαδικασία της άντλησης? Σε έχει δυσκολέψει πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Τι όμορφα νέα βρε κορίτσια... Μια μια παίρνει σειρά κ όλες παρά τις δυσκολίες τα πάμε περίφημα.. εγώ είμαι η τελευταία δλδ?? Θα έχω πολλές εμπειρίες απο εσάς 😘👶👶.. είμαι στην 25η ... 

Έχεις μπροστά σου μπόλικο ναι!!! Όσο πιο πολύ τόσο πιο καλα για τα μωράκια! Αισθάνεσαι καλά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Έχεις μπροστά σου μπόλικο ναι!!! Όσο πιο πολύ τόσο πιο καλα για τα μωράκια! Αισθάνεσαι καλά? 

Ναι είμαι μια χαρά προς το παρόν, δεν έχω μεγάλη κοιλιά να με ζοριζει , αν κ αρχίζω κ βλέπω διαφορα από δω κ πέρα.. αύριο έχω γιατρό να μας δεί, ετοιμάζομαι κ για την καμπύλη...περνάει γρήγορα ο καιρός Μ φαίνεται.. εσύ πως είσαι??? Προχωράς περίφημα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι είμαι μια χαρά προς το παρόν, δεν έχω μεγάλη κοιλιά να με ζοριζει , αν κ αρχίζω κ βλέπω διαφορα από δω κ πέρα.. αύριο έχω γιατρό να μας δεί, ετοιμάζομαι κ για την καμπύλη...περνάει γρήγορα ο καιρός Μ φαίνεται.. εσύ πως είσαι??? Προχωράς περίφημα... 

Τώρα μόλις μπεις στον 7ο θα αρχίσει η μεγάλη πρόσληψη βάρους. Εκεί δηλαδή θυμάμαι άρχισα να νιώθω ότι η κοιλιά βαραίνει απότομα. Αύριο ελπίζω πολύ καλά νέα να έχετε στον γιατρό!

Καλά είμαι και εγώ. Κλασσικά λέω κάθε μέρα θα γεννήσω αλλά έως τώρα δεν έχει γίνει😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Τώρα μόλις μπεις στον 7ο θα αρχίσει η μεγάλη πρόσληψη βάρους. Εκεί δηλαδή θυμάμαι άρχισα να νιώθω ότι η κοιλιά βαραίνει απότομα. Αύριο ελπίζω πολύ καλά νέα να έχετε στον γιατρό!

Καλά είμαι και εγώ. Κλασσικά λέω κάθε μέρα θα γεννήσω αλλά έως τώρα δεν έχει γίνει😊

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω ότι στον 7ο θα πάρω φόρα. Ήδη βλέπω κάθε βδομάδα διαφορα.. ευχαριστω πολύ πολύ ανυπομονώ να πάω να τις δω κιόλας.. να είναι όλα καλά!!

Εσύ μια χαρά τα πας, θα φθάσεις εκεί που πρέπει , κάθε μέρα είναι κέρδος!!🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω ότι στον 7ο θα πάρω φόρα. Ήδη βλέπω κάθε βδομάδα διαφορα.. ευχαριστω πολύ πολύ ανυπομονώ να πάω να τις δω κιόλας.. να είναι όλα καλά!!

Εσύ μια χαρά τα πας, θα φθάσεις εκεί που πρέπει , κάθε μέρα είναι κέρδος!!🙏💕

@Magaiver Πόσων βδομάδων εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evi 89 είπε:

@Magaiver Πόσων βδομάδων εισαι;;

Είμαι στην 34η εβδομάδα (33+4 σήμερα). Έχω αρκετές συσπασεις η αλήθεια είναι ειδικά σήμερα. Νιώθω και το μωρό να κατεβαίνει χαμηλά. Αλλά δεν έχω πόνο γενικώς όποτε δεν δίνω σημασία ιδιαίτερη. Η βαλίτσα μου πάντως για το μαιευτήριο είναι έτοιμη γιατί είμαι σε κρίσιμη εβδομάδα για να γίνει το μπαμ. Εσύ πώς είσαι? Αντέχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Είμαι στην 34η εβδομάδα (33+4 σήμερα). Έχω αρκετές συσπασεις η αλήθεια είναι ειδικά σήμερα. Νιώθω και το μωρό να κατεβαίνει χαμηλά. Αλλά δεν έχω πόνο γενικώς όποτε δεν δίνω σημασία ιδιαίτερη. Η βαλίτσα μου πάντως για το μαιευτήριο είναι έτοιμη γιατί είμαι σε κρίσιμη εβδομάδα για να γίνει το μπαμ. Εσύ πώς είσαι? Αντέχεις?

Κοντεύεις κ συ! Μπραβο! Λιγο ακόμα να κρατήσεις να πάρουνε βαρος μωρε! Αν και οποτε να έρθουν θα ειναι για καλό! Εννοείται βαλίτσα έτοιμη! Ψυχραιμία και έφυγες! 
Εγώ καλά! Δεν έχω ακόμα συμπτωματα περιεργα αλλά ακομα ειμαι 31+4. Βαλίτσα δεν εχω κάνει καθολου! Αντεχω ναι! Λιγο άρχισαν να με πατάνε και νιωθω δυσφορία, αλλά σε γενικές γραμμές καλα. Περπαταω κιολας.. θα δειξει.. καθε μέρα ειναι διαφορετική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα και καλώς μας ήρθες κοπέλα μου!!! Εδώ είμαστε όλες μαζί για τον ίδιο σκοπό! Φυσικά και σε δεχόμαστε με!!! Επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος αργούν να φανούν τα μηνύματα σου, μόλις φτάσεις τα 20 θα εμφανίζονται αμέσως.  Αν επιτρέπεται... πόσων ετών είστε με το σύντροφο και πόσο καιρό προσπαθείτε;
    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...