Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

@Evi 89 Αχ αχ... Άστα κορίτσι μου.. Είναι πολύ μεγάλη η πρόσληψη βάρους ανά εβδομάδα κύησης στον 8ο και δυσκολεύει υπερβολικά η κατάσταση.. Δεν αναπνέω δεν κοιμάμαι δεν μπορώ να φάω καν γιατί δυσκολεύομαι να χωνέψω. Είναι να πάω τουαλέτα και να κάνω μπάνιο και το σκέφτομαι ώρες για να σηκωθώ.. Και είμαι 31+4 σκέψου.. Δεν μπορώ να διανοηθώ πως γίνεται να φτάσω 34+2 σαν την @annie! ειλικρινά.. Μπράβο κορίτσι μου που τα καταφέρνεις! Δυστυχώς τα πρηξιματα νομίζω είναι αναπόφευκτα. Νομίζω θα χειροτερεύουν κιόλας. Φοράς κάλτσες? Μήπως βοηθάνε στα πρηξιματα? 

@melodyy φαντάστηκα ότι κάτι συμβαίνει και εξαφανίστηκες. Είχα πάρει και εγώ τοκολυτικα όταν έκανα συσπασεις. Πολύ καλό που σε πιάσανε βασικά. Θα το καθυστερησετε όσο γίνεται!!!  Πόσο είσαι τώρα? Τα μωράκια εχουν καλό βάρος?

@Antelope Εσύ πώς πας? Ξαπλωμένη συνέχεια? Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Ξεκινάω αύριο να διανύω την 36!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι ξαπλωμένη, σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και γρήγορο μπάνιο. Θα ξαναβγω σε 10 μερες που εχω doppler.

Αχ κορίτσια μου, σας συμπονω για τους πόνους και τα άλλα "χαρούμενα" συμπτώματα εγκυμοσύνης που εχετε.

Εγω δεν εχω τίποτα, σε σημειο να ανησυχώ! Ούτε καν δυσκοιλιότητα, παρόλο που δεν κινούμαι καθόλου. Βέβαια είμαι ακόμα 28+6 σήμερα. Θα σας πω όταν θα φτάσω στις εβδομάδες σας. Μακάρι να φτάσω δηλαδή κι ας υποφέρω. 

Εσύ @Magaiver θα εισαι σπίτι μέχρι το προγραμματισμένο ραντεβου για τη γέννα ή μέχρι να σπάσουν τα νερά; τι πλάνο έχετε;

Θα φτάσετε σιγά σιγά θα δεις. Όλες φτάνουν. Μπαίνεις 30η εβδομάδα ήδη!!! Αυτά όλα φαντάζομαι δεν τα είχες στην μονή κύηση εε? Είναι των διδύμων οι δυσκολιες?

Εγώ έχω τα κλασσικά πετρωματα όταν κινείται το κάτω μωρό πολύ συχνά. Κουλουριαζεται και πετρωνει. Άλλα ακόμη δεν έχω καταλάβει εάν αυτό θεωρείται συσπαση.. Εδώ μου λένε είναι φυσιολογικό να πετρώνει από τις κινήσεις του μωρού. Κάθε βδομάδα πάμε γιατρό (που είναι λίγο κουραστικό βέβαια γιατί έχει σκάλες κλπ). Το θεωρητικό πλάνο ειναι να κόψουμε το ράμμα στις 36+0 αλλά δε νομίζω να φτάσουμε.. Εάν πχ η γιατρός δει κάτι ανησυχητικό θα πάμε νοσοκομείο και ελπίζω να μην μας στείλουν πάλι σε κανένα περίεργο μέρος.. Το πολύ κακό είναι ότι δεν μπορούμε να πάρουμε έναν γιατρό τηλέφωνο όπως Ελλάδα. Πρέπει ή να οδηγήσουμε εμείς μέχρι το νοσοκομείο ή να καλέσουμε ασθενοφόρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Ξεκινάω αύριο να διανύω την 36!

Οοοο σούπερ!!! Θα τα πατε περίφημα! Με το καλό 😊 

Στο νοσοκομείο είσαι εντελώς μόνη λόγω κορονοιου ή υπάρχει επίσκεπτηριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Magaiver είπε:

Ναι ξέρουν οι γιατροί! Είναι πολύ έμπειροι με τις δίδυμες κυησεις και ξέρουν τι συμβαίνει πότε.. Όταν πρήζεσαι μάλλον είναι ένδειξη ότι εισαι κοντά στο τοκετό? Γιαυτό λογικά το ρώτησε? Σπάνε τα νερά?

Δεν έχω ιδέα, αλλά δε νομίζω. Εδώ σε μόνη κύηση και πρήζονται στο 3ο 3μηνο όχι τώρα στα δίδυμα που μπαίνω στον 9 σε μια βδομάδα.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Ναι ξαπλωμένη, σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα και γρήγορο μπάνιο. Θα ξαναβγω σε 10 μερες που εχω doppler.

Αχ κορίτσια μου, σας συμπονω για τους πόνους και τα άλλα "χαρούμενα" συμπτώματα εγκυμοσύνης που εχετε.

Εγω δεν εχω τίποτα, σε σημειο να ανησυχώ! Ούτε καν δυσκοιλιότητα, παρόλο που δεν κινούμαι καθόλου. Βέβαια είμαι ακόμα 28+6 σήμερα. Θα σας πω όταν θα φτάσω στις εβδομάδες σας. Μακάρι να φτάσω δηλαδή κι ας υποφέρω. 

Εσύ @Magaiver θα εισαι σπίτι μέχρι το προγραμματισμένο ραντεβου για τη γέννα ή μέχρι να σπάσουν τα νερά; τι πλάνο έχετε;

Μη το λες ούτε εγώ έχω δυσκοιλιότητα, άντε τις τελευταίες μέρες είναι λίγο πιο περιορισμένη η κινητικότητα στο έντερο αλλά μέχρι εκεί. Και ούτε εγώ κινούμουν μέχρι πριν 1 βδομάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Κοριτσάκι μου να σου ζήσουν τα μωράκια σου!!! Να είναι γερές, δυνατές, καλότυχες και να βγουν γρήγορα από τη θερμοκοιτίδα και να τις έχεις αγκαλιά!! Θα μπορέσεις να τις δεις σήμερα; Πως είσαι εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Και σε σκεφτόμουν και εσένα γλυκιά μου.. Γιατί δεν έγραφες τις τελευταίες μέρες! Είχατε κάνει τις ενεσουλες σωστά? Είναι καλά οι μικρουλες? Πότε θα τις δεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Να σας ζήσουν!!! Με το καλό να γυρίσετε σπιτι! Όλα καλά να πάνε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Magaiver δύσκολα βρε παιδι μου... μέρα μέρα τις μετράω! 
 

παντως να ρωτήσω κάτι; Σε γενικές γραμμές με όλα αυτά τα συμπτώματα και τις δυσκολίες είστε χαρούμενες; Πώς ειναι η διάθεσή σας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! Όχι δε θα μπορέσω να τις δω σήμερα, αύριο τώρα, ευτυχώς είμαι καλύτερα.

@Magaiverναι είχα κάνει τις ενέσεις, τώρα αύριο με το καλό θα τις δω!!!

Κοριτσια δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, λόγω που δεν τις έχω δει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sweetie79 μου να σου ζήσουν γλυκιά μανούλα! Τα κοριτσάκια σου μας καναν ποδαρικό! Με το καλο να τις πάρεις αγκαλιά και καλή ανάρρωση σε εσένα!

Πως και εγινε εκτάκτως η καισαρική; Πες μας δύο λόγια για την εμπειρία σου όταν μπορέσεις ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Τι ωραια κοπελα μου να εισαι γερα κ τυχερα να ειστε ολοοι παντα χαρούμενοι!! Χριστουγεννιάτικα σαββατογεννημενα κοριτσακια!! Καλη ανάρρωση!!περαστικα τωρα αυτα ..ολα θα ειναι καλα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@annie! Όχι δε θα μπορέσω να τις δω σήμερα, αύριο τώρα, ευτυχώς είμαι καλύτερα.

@Magaiverναι είχα κάνει τις ενέσεις, τώρα αύριο με το καλό θα τις δω!!!

Κοριτσια δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμη, λόγω που δεν τις έχω δει!!!! 

Αχ θα τρελαθείς πιστεύω μόλις τις δεις!!! Πολύ συγκινητικη στιγμή θα είναι σίγουρα! Θα περιμένουμε να μας περιγράψεις το συναίσθημα!!! Ξεκουράσου μέχρι αύριο γιατί τα μωράκια σου σε χρειάζονται!!! Όλα θα πάνε καλά! 😍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

@Magaiver δύσκολα βρε παιδι μου... μέρα μέρα τις μετράω! 
 

παντως να ρωτήσω κάτι; Σε γενικές γραμμές με όλα αυτά τα συμπτώματα και τις δυσκολίες είστε χαρούμενες; Πώς ειναι η διάθεσή σας; 

Εγώ ναι είμαι χαρούμενη αρκετά. Βέβαια έχω και άγχος του πότε θα γίνει και δεν με αφήνει να το χαρώ τόσο όσο το φανταζόμουν.. Επίσης σκέφτομαι πως θα γίνει άραγε? Θα έχω πόνους και συσπασεις? Θα σπάσουν τα νερά? Θα δω αίμα? Το αίμα με τρομάζει πιο πολύ από τα άλλα νομίζω..

Τώρα παραγγελνουμε πυρετωδώς πράγματα για τα μωρά, πλενουμε και σιδερωνουμε τα ρουχαλάκια τους και όλες αυτές οι ετοιμασίες είναι πολύ ωραίες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Magaiver είπε:

Εγώ ναι είμαι χαρούμενη αρκετά. Βέβαια έχω και άγχος του πότε θα γίνει και δεν με αφήνει να το χαρώ τόσο όσο το φανταζόμουν.. Επίσης σκέφτομαι πως θα γίνει άραγε? Θα έχω πόνους και συσπασεις? Θα σπάσουν τα νερά? Θα δω αίμα? Το αίμα με τρομάζει πιο πολύ από τα άλλα νομίζω..

Τώρα παραγγελνουμε πυρετωδώς πράγματα για τα μωρά, πλενουμε και σιδερωνουμε τα ρουχαλάκια τους και όλες αυτές οι ετοιμασίες είναι πολύ ωραίες!!! 

Όλα αυτα τα μικρά που μας αγχώνουν! Βέβαια δεν είναι κ τόσο μικρά! Μας δυσκολεύουν! Αλλά η χαρα θα ειναι μεγαλύτερη! Άντε κοντεύεις κ συ! Ετοιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi 89 κι εγώ παρόλο που έχω άγχος για το τι θα γίνει, υπάρχουν κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα που νιώθω απέραντη χαρά. Όπως σήμερα που μου χάιδευε ο γιος μου την κοιλιά και μίλαγε στα μωράκια. Και αυτά αντιδρούσαν με κινήσεις 🥰

@Magaiver η πρώτη εγκυμοσυνη ήταν περίπατος. Είχα όμως δυσκοιλιότητα και ειδικά προς το τέλος είχα αρχίσει να κουράζομαι και να λαχανιαζω. Αλλά ζούσα σαν να μην είμαι έγκυος, οπότε δεν ξέρω αν ήμουν όλη μέρα στο κρεβάτι πως θα ήμουν.

Ακριβώς αυτά τα 3 που είπες είναι τα σημάδια ότι πλησιάζει ο τοκετός και είναι και αυτά με τα οποία παίρνουμε βαλίτσα και φύγαμε!

Το αίμα δεν με φοβίζει πολύ. Σκέφτομαι ότι θα παω και θα μου δώσουν αγωγή και θα κερδίσουμε μερικές μέρες, όπως η melody. Αν σπάσουν τα νερά πάλι έχω χρόνο να πάω αλλά δεν μπορούν να σε καθυστερήσουν  και πολύ, άντε μια δύο μέρες, ανάλογα με το πώς αντιδρά το μωρό που του έφυγε το αμνιακό. Αν όμως αρχίσουν οι πόνοι πραγματικά δεν ξέρω πόσο μπορούν να το καθυστερήσουν. Νομίζω η διαστολή πάνω από 3 είναι το όριο που δεν έχει επιστροφή. Εγώ όμως στην προηγούμενη όταν είχα αρχίσει να καταλαβαίνω ότι πονάω για γέννα έφυγα για μαιευτήριο και είχα ήδη πάνω από 7! Οπότε δεν ξέρω τι προτιμώ. Μάλλον το προγραμματισμένο χειρουργείο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Οοοο σούπερ!!! Θα τα πατε περίφημα! Με το καλό 😊 

Στο νοσοκομείο είσαι εντελώς μόνη λόγω κορονοιου ή υπάρχει επίσκεπτηριο?

Αχ ευτυχώς υπάρχει επισκέπτηριο! Έρχεται 1 φορά τη μέρα ο άντρας μου! Γενικά μέσα όμως μόνη.. Δεν επιτρέπεται σύνοδος.. Μόνο όταν γεννήσω.. Γενικά έχω πολύ καλή ψυχολογία δε με πειράζει! Φτάσαμε τόσο κοντά που κ τώρα να γεννήσω δε με πειράζει! Δε φοβάμαι κάτι! Εσύ πως είσαι;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εγω τελικά γέννησα χθες τα κοριτσάκια μου!!! Η μία 2400 κι η άλλη 2090, μπήκαν θερμοκοιτίδα για υποστήριξη, ειδικά η μία για το αναπνευστικό!! Εγώ βέβαια δεν τις έχω δει ακόμη γιατί είχα ένα θεματακι με την τομή και ξαναχρειαστηκε να την ανοίξει σήμερα για να καυτηριασει ένα αγγειακι!!! Ζορίστηκα αρκετά αλλά όλα καλά!! 

Κορίτσι μου να σου ζήσουν οι κοριτσαρες σου!!! Γερές και δυνατές να είναι κ σύντομα να τις αγκαλιάσεις!!! Πως είσαι; πως νιώθεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Evi 89 κι εγώ παρόλο που έχω άγχος για το τι θα γίνει, υπάρχουν κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα που νιώθω απέραντη χαρά. Όπως σήμερα που μου χάιδευε ο γιος μου την κοιλιά και μίλαγε στα μωράκια. Και αυτά αντιδρούσαν με κινήσεις 🥰

@Magaiver η πρώτη εγκυμοσυνη ήταν περίπατος. Είχα όμως δυσκοιλιότητα και ειδικά προς το τέλος είχα αρχίσει να κουράζομαι και να λαχανιαζω. Αλλά ζούσα σαν να μην είμαι έγκυος, οπότε δεν ξέρω αν ήμουν όλη μέρα στο κρεβάτι πως θα ήμουν.

Ακριβώς αυτά τα 3 που είπες είναι τα σημάδια ότι πλησιάζει ο τοκετός και είναι και αυτά με τα οποία παίρνουμε βαλίτσα και φύγαμε!

Το αίμα δεν με φοβίζει πολύ. Σκέφτομαι ότι θα παω και θα μου δώσουν αγωγή και θα κερδίσουμε μερικές μέρες, όπως η melody. Αν σπάσουν τα νερά πάλι έχω χρόνο να πάω αλλά δεν μπορούν να σε καθυστερήσουν  και πολύ, άντε μια δύο μέρες, ανάλογα με το πώς αντιδρά το μωρό που του έφυγε το αμνιακό. Αν όμως αρχίσουν οι πόνοι πραγματικά δεν ξέρω πόσο μπορούν να το καθυστερήσουν. Νομίζω η διαστολή πάνω από 3 είναι το όριο που δεν έχει επιστροφή. Εγώ όμως στην προηγούμενη όταν είχα αρχίσει να καταλαβαίνω ότι πονάω για γέννα έφυγα για μαιευτήριο και είχα ήδη πάνω από 7! Οπότε δεν ξέρω τι προτιμώ. Μάλλον το προγραμματισμένο χειρουργείο 😂

Περίεργη φάση που έχεις ήδη ένα παιδάκι και τα βλεπετε ολοι μαζί! Κ τα περιμένετε! Τι φύλο ειναι ειπαμε τα διδυμάκια; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Περίεργη φάση που έχεις ήδη ένα παιδάκι και τα βλεπετε ολοι μαζί! Κ τα περιμένετε! Τι φύλο ειναι ειπαμε τα διδυμάκια; 
 

Ναι είναι περίεργα. Γιατί δεν είναι μόνο οι τρυφερές στιγμές. Πρέπει να προσέχω μην του σβουρήξει και μου ρίξει καμία μπουνιά στην κοιλιά 🤪 Αγόρι + κορίτσι έχω

Εσύ πότε ξαναέχεις τωρα ραντεβου να δείτε τα αγοράκια σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ναι είναι περίεργα. Γιατί δεν είναι μόνο οι τρυφερές στιγμές. Πρέπει να προσέχω μην του σβουρήξει και μου ρίξει καμία μπουνιά στην κοιλιά 🤪 Αγόρι + κορίτσι έχω

Εσύ πότε ξαναέχεις τωρα ραντεβου να δείτε τα αγοράκια σου; 

Χαχα! Λες να το επιχειρούσε; Τι χαρά θα έχετε μεσα στο σπιτι σας! Μπραβο!!

Εγώ εχω τωρα στις 11/1 νοσοκομειο και καπάκι 12/1 μου έβαλε κ η δικιά μου έξω. Θα είμαι 31+5 οταν παω. Εσύ πότε έχεις ραντεβού; Δεν μπορω να πω πάντως οτι μου κλείνουν πιο συχνά οπως νόμιζα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Evi 89 κι εγώ παρόλο που έχω άγχος για το τι θα γίνει, υπάρχουν κάποιες στιγμές μέσα στη μέρα που νιώθω απέραντη χαρά. Όπως σήμερα που μου χάιδευε ο γιος μου την κοιλιά και μίλαγε στα μωράκια. Και αυτά αντιδρούσαν με κινήσεις 🥰

@Magaiver η πρώτη εγκυμοσυνη ήταν περίπατος. Είχα όμως δυσκοιλιότητα και ειδικά προς το τέλος είχα αρχίσει να κουράζομαι και να λαχανιαζω. Αλλά ζούσα σαν να μην είμαι έγκυος, οπότε δεν ξέρω αν ήμουν όλη μέρα στο κρεβάτι πως θα ήμουν.

Ακριβώς αυτά τα 3 που είπες είναι τα σημάδια ότι πλησιάζει ο τοκετός και είναι και αυτά με τα οποία παίρνουμε βαλίτσα και φύγαμε!

Το αίμα δεν με φοβίζει πολύ. Σκέφτομαι ότι θα παω και θα μου δώσουν αγωγή και θα κερδίσουμε μερικές μέρες, όπως η melody. Αν σπάσουν τα νερά πάλι έχω χρόνο να πάω αλλά δεν μπορούν να σε καθυστερήσουν  και πολύ, άντε μια δύο μέρες, ανάλογα με το πώς αντιδρά το μωρό που του έφυγε το αμνιακό. Αν όμως αρχίσουν οι πόνοι πραγματικά δεν ξέρω πόσο μπορούν να το καθυστερήσουν. Νομίζω η διαστολή πάνω από 3 είναι το όριο που δεν έχει επιστροφή. Εγώ όμως στην προηγούμενη όταν είχα αρχίσει να καταλαβαίνω ότι πονάω για γέννα έφυγα για μαιευτήριο και είχα ήδη πάνω από 7! Οπότε δεν ξέρω τι προτιμώ. Μάλλον το προγραμματισμένο χειρουργείο 😂

Ξέγνοιαστη ησουν δηλαδή με το ένα μωρό στην κοιλιά εεε? Ούτε τράχηλος ούτε κρεββάτωμα, τίποτα..? 

Και εγώ προτιμώ το πρόγραμματισμενο χειρουργείο 1000% αλλά κανένας δεν σε προγραμματίζει να γεννήσεις 34η εβδομάδα πχ. Εάν πας νοσοκομείο είναι έκτακτα για κάποιον λόγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

Χαχα! Λες να το επιχειρούσε; Τι χαρά θα έχετε μεσα στο σπιτι σας! Μπραβο!!

Εγώ εχω τωρα στις 11/1 νοσοκομειο και καπάκι 12/1 μου έβαλε κ η δικιά μου έξω. Θα είμαι 31+5 οταν παω. Εσύ πότε έχεις ραντεβού; Δεν μπορω να πω πάντως οτι μου κλείνουν πιο συχνά οπως νόμιζα.. 

Θα έρθουν οι μεγάλες χαρές για όλες μας! Αυτο που ακούγεται πολύ κλισέ το πιστεύω πλέον: τα παιδιά είναι ευτυχία. Όχι ότι δεν μπορεί κανείς να είναι ευτυχισμένος και χωρίς παιδιά, αλλά είναι μια τεράστια πηγή ευτυχίας!

Ούτε εμένα μου βάζουν πολύ συχνά ραντεβού, κάθε 3 εβδομάδες. Το επόμενο είναι 5/1 που είναι το doppler και θα είμαι 30+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...