Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Και εμένα δεν μου έχουν πει να είμαι ξαπλωμένη. Μέχρι και 30 λεπτά περπάτημα 3 φορές την εβδομάδα λέει. 

Αλλά κάνω συσπασεις πολύ συχνά και δε νιώθω άνετα να είμαι πολύ όρθια. Εσύ που έχεις και την εμπειρία από την προηγούμενη εγκυμοσύνη είναι νορμάλ να κάνει πετρωματα η κοιλιά εκεί που είναι τα μωρά? Ειδικά όταν κουνιέται οι κινήσεις του μου δημιουργούν πετρωματα με πόνο κιόλας κάποιες φορές. Και μπορείς να δεις πχ τον πωπω του και άλλα μέρη του σώματος του. Με τρομάζει αυτό όταν συμβαίνει. Και στον καρδιοτοκογραφο το καταγράφει ως συσπαση. Πάντα αναρωτιεμαι πως διαφέρει η συσπαση τοκετού από αυτό το πετρωμα...

Εγώ στην πρώτη είχα συσπάσεις από πάρα πολύ νωρίς. Ειδικά μετά τις 20 εβδομάδες τα πετρώματα ήταν συνεχή το ένα πίσω από το άλλο μέσα στη μέρα. Αλλά δεν είχα κάτσει και καθόλου, ήμουν σε διαρκή κίνηση. Δεν με απασχόλησε ποτέ και δεν δημιούργησε και πρόβλημα. Θυμάμαι στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού ηταν κάποιες έγκυες που το ένιωθαν πρώτη φορά εκείνον τον καιρό 30+ εβδομαδες και είχαν αγχωθεί μήπως πάνε για πρόωρο. Ενω εγώ τα είχα μήνες πριν. Η μαία μας είπε ότι πάντα γίνονται συσπάσεις από νωρίς αλλά δεν γίνονται αντιληπτές σε όλες το ίδιο. Μάλιστα αν είσαι αδύνατη είναι πιθανότερο να τις νιώθεις πιο πολύ. Και ότι σημαίνει ότι η μήτρα είναι ζωντανή και κάνει καλά τη δουλειά της.

Τώρα οι συσπάσεις τοκετού, τουλάχιστον οπως το βίωσα εγω, διαφέρουν στο ότι είναι πιο συντονισμένες, πιάνουν όλη την κοιλιά και όχι μόνο ένα σημείο, μπορεί να αντανακλούν και στη μέση, με χαρακτηριστικο πονο περιόδου, αυξανόμενη διάρκεια και ένταση και δεν υποχωρούν αν αλλάξεις θέση ή αν ξαπλώσεις. Θα τις χαρακτήριζα πιο μαζικές και αποφασιστικές. Και μάλλον είναι αυτές που προκαλούν βαθμιαία και την εξάλειψη του τραχήλου. Αλλά ακόμα και αυτές τις συσπάσεις μπορούν να τις σταματήσουν με τοκολυτικα φάρμακα και να κερδίσουμε ακόμα 1-2 βδομάδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 5/12/2020 at 4:20 ΜΜ, ο/η Magaiver είπε:

@Nefeliap Λένε ότι η κοιλιά στις 29 εβδομάδες με δίδυμα είναι σα να μπαίνεις στον 9ο με ένα μωρό.. Εάν το σκεφτείς όπως λέει και η @Antelope τα μωρά σε αυτή την εβδομάδα ζυγίζουν πάνω από κιλό συν δύο πλακούντες και δυο αμνιακα υγρά φτάνουν σίγουρα το βάρος ενός μωρού στην 36η εβδομάδα. 

@Sweetie79 λογικά εσύ πρέπει όντως να έχεις κοιλιά τελειομηνης. Είναι μεγάλα τα μωράκια σου?

@Evi 89 Μπορώ να φανταστώ πως είναι η δική σου γιατί ειμαι στο μέγεθος σου σε σωματοτυπο.. Κοιμάσαι πλέον? Βρίσκεις κάποια θέση να σε βολεύει?

@Antelope εσύ έχεις και μετρό σύγκρισης από την πρώτη εγκυμοσύνη και μπορείς να κρίνεις καλύτερα νομίζω. Βέβαια το εξωπραγματικό μέγεθος νομίζω εμφανίζεται μετά την 32η εβδομάδα. Ίσως βοηθάει κιόλας το ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη σου γιατί η μήτρα ήδη έχει διαταθει μια φορά και έχει μνήμη.. Είσαι οντως συνέχεια ξαπλωμένη για τον τράχηλο? 

Τα ίδια με τον ύπνο.. καθιστή λες και κανω διαλογισμό. Μονο το κεφάλι γέρνει! Άστα να πάνε! Αύριο έχω ντόπλερ. Για να δούμε τι θα δούμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Τα ίδια με τον ύπνο.. καθιστή λες και κανω διαλογισμό. Μονο το κεφάλι γέρνει! Άστα να πάνε! Αύριο έχω ντόπλερ. Για να δούμε τι θα δούμε! 

Συμπαραστεκομαι και στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς ! Κοιμάμαι έτσι από Σεπτέμβρη! Ρε  κορίτσια ειναι κάποιες μέρες που μαζί με οοοοοολα τα άλλα με πιάνουν κάτι καούρες... Νιωθω σα δράκος... Θέλω ένα κουτί σιμεκο για να πω ότι κάπως νιώθω καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω... Έχει νιώσει καμία πόνο σαν σουβλια;;;;δηλ παίζει να είναι συσπαση; γενικά νιώθω κάτι πονάκια περιόδου σε όλη την εγκυμοσύνη αλλά πολύ χαλαρά... ξεκίνησα να νιώθω κάτι τέτοιους πόνους τώρα λες κ μ περνάνε σούβλα από περινεο μέχρι στομάχι... Εννοείται μίλησα με γιατρό κ παρακολουθώ χρόνους αν τυχόν είναι συσπαση με περιοδικοτητα (διάσπαρτοι ήταν και σε άσχετους χρόνους) .. Το έχει νιώσει καμία έτσι; γτ βλέπω όλες νιώθετε την κοιλιά κάπως... Εγω πάντα πετρωμενη τη νιώθω πολύ σφιχτή γτ πάντα είναι τσίτα... Ποτε δεν είναι μαλακή.. Επίσης στους πόνους αυτούς τους ένιωσα τόσο δυνατά που δε σκέφτηκα να δω την κοιλιά απλά προσπαθούσα να αναπνεύσω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Συμπαραστεκομαι και στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς ! Κοιμάμαι έτσι από Σεπτέμβρη! Ρε  κορίτσια ειναι κάποιες μέρες που μαζί με οοοοοολα τα άλλα με πιάνουν κάτι καούρες... Νιωθω σα δράκος... Θέλω ένα κουτί σιμεκο για να πω ότι κάπως νιώθω καλύτερα... 

Πω πω πώς αντέχεις; Δε νιωθεις κουρασμένη ή μες στα νεύρα; Εγώ ευτυχως καούρες δεν έχω.. αν και εχω διαβάσει ότι ειναι συχνό φαινόμενο αυτές τις βδομάδες. Καμιά φορά αναρωτιέμαι πόσες βδομάδες θα φτάσουμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Πω πω πώς αντέχεις; Δε νιωθεις κουρασμένη ή μες στα νεύρα; Εγώ ευτυχως καούρες δεν έχω.. αν και εχω διαβάσει ότι ειναι συχνό φαινόμενο αυτές τις βδομάδες. Καμιά φορά αναρωτιέμαι πόσες βδομάδες θα φτάσουμε;;;

Δεν αντέχω.... Απλά αντί να συνέλθω μετά το πρώτο 3μηνο, κάπως λίγο βελτιωθηκα κάνα 3 βδομαδες κ μετά πηρε την κάτω βόλτα η κατάσταση με παλινδρομησεις κ εμετούς στον ύπνο μ... Οπότε καταλαβαίνεις πήγα καναπέ για να είμαι κάπως πιο ψηλά από το στομάχι κ να με στηρίζει κιολας στην πλατη... Εεεετσι ξεκίνησαν κ οι καούρες (ευτυχώς όχι τραγικές συνέχεια) Φυσικά εννοείται χειροτερεψαν οι πόνοι σε όλα τα κόκαλα, πλευρά, η ανάσα με δυσκολία κλπ... Τέλος πάντων... Υπομονή μέχρι να γεννήσουμε..δεν έμεινε πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Δεν αντέχω.... Απλά αντί να συνέλθω μετά το πρώτο 3μηνο, κάπως λίγο βελτιωθηκα κάνα 3 βδομαδες κ μετά πηρε την κάτω βόλτα η κατάσταση με παλινδρομησεις κ εμετούς στον ύπνο μ... Οπότε καταλαβαίνεις πήγα καναπέ για να είμαι κάπως πιο ψηλά από το στομάχι κ να με στηρίζει κιολας στην πλατη... Εεεετσι ξεκίνησαν κ οι καούρες (ευτυχώς όχι τραγικές συνέχεια) Φυσικά εννοείται χειροτερεψαν οι πόνοι σε όλα τα κόκαλα, πλευρά, η ανάσα με δυσκολία κλπ... Τέλος πάντων... Υπομονή μέχρι να γεννήσουμε..δεν έμεινε πολύ... 

Πω πω.. πραγματικά στεναχωρέθηκα. Αντί να το χαιρόμαστε... εντάξει η χαρά υποβόσκει νομίζω. Απλά αν χειροτερεύουν τα πράγματα με αναπνοή κλπ πώς θα φτάσουμε 36 βδομάδες; Που ειναι ενα φυσιολογικό όριο.. δεν ξέρω.. εγώ σημερα έκανα 2-3 ώρες κάτι δουλειές όρθια και δεν κατάλαβα κούραση και ξαφνικά έσφιξε η κοιλιά κάτω χαμηλά, ψιλοποναει και η μέση και κάθομαι 5 ωρες καναπέ και δεν έχω ηρεμήσει. Που πριν μέρες πετούσα. Εμφανώς η κούραση ερχεται και δε φευγει και ειναι δυσκολο. Ουτε τουαλέτα δεν μπορω να παω..κουραζομαι. Σιδηρο παιρνεις ακομα ε; Να φανταστω..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Πω πω.. πραγματικά στεναχωρέθηκα. Αντί να το χαιρόμαστε... εντάξει η χαρά υποβόσκει νομίζω. Απλά αν χειροτερεύουν τα πράγματα με αναπνοή κλπ πώς θα φτάσουμε 36 βδομάδες; Που ειναι ενα φυσιολογικό όριο.. δεν ξέρω.. εγώ σημερα έκανα 2-3 ώρες κάτι δουλειές όρθια και δεν κατάλαβα κούραση και ξαφνικά έσφιξε η κοιλιά κάτω χαμηλά, ψιλοποναει και η μέση και κάθομαι 5 ωρες καναπέ και δεν έχω ηρεμήσει. Που πριν μέρες πετούσα. Εμφανώς η κούραση ερχεται και δε φευγει και ειναι δυσκολο. Ουτε τουαλέτα δεν μπορω να παω..κουραζομαι. Σιδηρο παιρνεις ακομα ε; Να φανταστω..;

Αστα να πάνε... Ναι ναι παίρνω ασβέστιο σίδηρο κ βιταμίνες.. Όλα είναι πιο δύσκολα όσο βαραινουμε... Αχ δεν πειράζει κάναμε τοοοοσο δρόμο λίγο έμεινε θα αντέξουμε.... Πόσο είσαι τώρα; από πίεση πως πας; εμένα ανέβηκε από το 9μιση στο 12+...φυσικα την παρακολουθούμε κ αυτή.. ξαφνικά αν κάνω κάτι ανεβάζω κ τρελούς παλμούς 100+.. Ακομη κ τουαλέτα να πάω όπως λες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Πω πω.. πραγματικά στεναχωρέθηκα. Αντί να το χαιρόμαστε... εντάξει η χαρά υποβόσκει νομίζω. Απλά αν χειροτερεύουν τα πράγματα με αναπνοή κλπ πώς θα φτάσουμε 36 βδομάδες; Που ειναι ενα φυσιολογικό όριο.. δεν ξέρω.. εγώ σημερα έκανα 2-3 ώρες κάτι δουλειές όρθια και δεν κατάλαβα κούραση και ξαφνικά έσφιξε η κοιλιά κάτω χαμηλά, ψιλοποναει και η μέση και κάθομαι 5 ωρες καναπέ και δεν έχω ηρεμήσει. Που πριν μέρες πετούσα. Εμφανώς η κούραση ερχεται και δε φευγει και ειναι δυσκολο. Ουτε τουαλέτα δεν μπορω να παω..κουραζομαι. Σιδηρο παιρνεις ακομα ε; Να φανταστω..;

2-3 ώρες όρθια κ δουλειές;!;!;;;;; Πως τα κατάφερες κορίτσι μου;;; Πλάκα κάνεις; Λογικό να είσαι κομμάτια. Εγώ σκέψου μαγείρεψα καθιστή, έκανα μπάνιο στέγνωσα μαλλιά κ ήμουν λες κ εσκαβα.. Εννοείται πως ο άντρας μου έπλυνε κατσαρόλες κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κορίτσια τα ίδια σερνομαι.. το βράδυ πάλι δε κοιμήθηκα.. η κοιλιά μου σφίγγει αρκετά συχνά το απόγευμα, χθες το βράδυ ξάπλωσα και δε μπορούσα να ανασανω καλά καλά.. αυτά τα λίγα, κι εννοείται δε κάνω τίποτα!!!!. 

@melodyy κι εγώ με την κοιλιά έχω πετρώματα και κάποιες φορες πονάει η μέση μου, τώρα τι είναι δεν έχω καταλάβει, τις περισσότερες φορές νιώθω τα μωρά να κουνιούνται, έντονο πόνο δεν είχα πάντως κάτι ψιλό πονακια μόνο. Μήπως είναι το έντερο σου???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ κορίτσια τα ίδια σερνομαι.. το βράδυ πάλι δε κοιμήθηκα.. η κοιλιά μου σφίγγει αρκετά συχνά το απόγευμα, χθες το βράδυ ξάπλωσα και δε μπορούσα να ανασανω καλά καλά.. αυτά τα λίγα, κι εννοείται δε κάνω τίποτα!!!!. 

@melodyy κι εγώ με την κοιλιά έχω πετρώματα και κάποιες φορες πονάει η μέση μου, τώρα τι είναι δεν έχω καταλάβει, τις περισσότερες φορές νιώθω τα μωρά να κουνιούνται, έντονο πόνο δεν είχα πάντως κάτι ψιλό πονακια μόνο. Μήπως είναι το έντερο σου???? 

Όχι όχι ξεχωρίζω το έντερο γτ πάντα είχα θεματάκια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αστα να πάνε... Ναι ναι παίρνω ασβέστιο σίδηρο κ βιταμίνες.. Όλα είναι πιο δύσκολα όσο βαραινουμε... Αχ δεν πειράζει κάναμε τοοοοσο δρόμο λίγο έμεινε θα αντέξουμε.... Πόσο είσαι τώρα; από πίεση πως πας; εμένα ανέβηκε από το 9μιση στο 12+...φυσικα την παρακολουθούμε κ αυτή.. ξαφνικά αν κάνω κάτι ανεβάζω κ τρελούς παλμούς 100+.. Ακομη κ τουαλέτα να πάω όπως λες... 

26+4 είμαι. Να σου πω δεν την μετραω γιατι εχουμε κάτι κινέζικα πιεσόμετρα και δεν τα εμπιστευομαι. Μονο στην γιατρο μετριέμαι. Εβαλα ενα τωρα επειδη με ρωτησες και μου λεει 6 με 11. Ε ενταξει πιστευω να ψιλοδειχνει καλα. Θα δω αυριο στην γιατρο στα σιγουρα.  Αυτο με τους παλμούς.. εκνευριστικό. Εσύ πότε θα γεννήσεις περιπου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

2-3 ώρες όρθια κ δουλειές;!;!;;;;; Πως τα κατάφερες κορίτσι μου;;; Πλάκα κάνεις; Λογικό να είσαι κομμάτια. Εγώ σκέψου μαγείρεψα καθιστή, έκανα μπάνιο στέγνωσα μαλλιά κ ήμουν λες κ εσκαβα.. Εννοείται πως ο άντρας μου έπλυνε κατσαρόλες κλπ. 

Δεν ξέρω πώς άντεξα οντως. Άλλες μερες δεν μπορω να παρω τα ποδια μου. Σημερα ξεγελάστηκα. Και δεν ειναι να παιζει κανεις με αυτά. Βλακεία μου. Τωρα εχω να κανω και μπανιο και δεν ξέρω πώς θα σηκωθω φαντάσου. Τα μαλλια θα κάτσω και θα μου τα στεγνωσει ο αντρας μου! Εκεί φτάσαμε. Αλλά δεν το ρισκάρω για άλλη κουραση φτανει για σημερα. Εσύ είσαι και ενα μήνα πιο μπροστά απο μενα αν δεν κάνω λάθος. Να δω πώς θα ειμαι στις δικές σου εβδομάδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Κι εγώ κορίτσια τα ίδια σερνομαι.. το βράδυ πάλι δε κοιμήθηκα.. η κοιλιά μου σφίγγει αρκετά συχνά το απόγευμα, χθες το βράδυ ξάπλωσα και δε μπορούσα να ανασανω καλά καλά.. αυτά τα λίγα, κι εννοείται δε κάνω τίποτα!!!!. 

@melodyy κι εγώ με την κοιλιά έχω πετρώματα και κάποιες φορες πονάει η μέση μου, τώρα τι είναι δεν έχω καταλάβει, τις περισσότερες φορές νιώθω τα μωρά να κουνιούνται, έντονο πόνο δεν είχα πάντως κάτι ψιλό πονακια μόνο. Μήπως είναι το έντερο σου???? 

Αυτο με την αναπνοή όλες το εχουμε λιγο πολύ; Ειναι στην διδυμη κύηση συχνο φαινόμενο; Εγω διαβαζω αυτα που γραφετε και απορώ με τις γνώσεις σας. Εγω δεν διαβαζα γενικώς για να μην αγχωθώ. Αλλά επειδή δεν είχα και προβλήματα δεν χρειάστηκε να ενημερωθω για κάτι συγκεκριμενο οποτε δεν εμπαινα στην διαδικασία να διαβασω τιποτα. Πχ αυτο για τις ενεσεις κορτιζονης ουτε που το ξερω ουτε που μου το εχουν πει. Και πολλά αλλα βεβαια. Και απορω που τα θυμάστε όλα! Μπραβο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

26+4 είμαι. Να σου πω δεν την μετραω γιατι εχουμε κάτι κινέζικα πιεσόμετρα και δεν τα εμπιστευομαι. Μονο στην γιατρο μετριέμαι. Εβαλα ενα τωρα επειδη με ρωτησες και μου λεει 6 με 11. Ε ενταξει πιστευω να ψιλοδειχνει καλα. Θα δω αυριο στην γιατρο στα σιγουρα.  Αυτο με τους παλμούς.. εκνευριστικό. Εσύ πότε θα γεννήσεις περιπου; 

Αχ ξέρω γω;;;αύριο ξεκινάω 33....μακαρι να περάσω κ πρωτοχρονιά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Αχ ξέρω γω;;;αύριο ξεκινάω 33....μακαρι να περάσω κ πρωτοχρονιά... 

Αχ αντε ωραία! Μακάρι!!! Όλα καλά να πάνε! Αγχος έχεις για την γέννα; Εγώ βλεπω εφιαλτες οτι ειμαι στο χειρουργείο.. πφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αχ ξέρω γω;;;αύριο ξεκινάω 33....μακαρι να περάσω κ πρωτοχρονιά... 

Μαζί είμαστε εμείς κι εγώ αύριο ξεκινάω 33!!!!Καλού κακού ρώτα το γιατρό για αυτό τον πόνο!!! 

@Evi 89 κάποιες λόγω εξωσωματικής έχουμε μελετήσει πολύ τα φόρουμ και το Internet, οπότε όλο και κάτι θυμόμαστε 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sweetie79 είπε:

Μαζί είμαστε εμείς κι εγώ αύριο ξεκινάω 33!!!!Καλού κακού ρώτα το γιατρό για αυτό τον πόνο!!! 

@Evi 89 κάποιες λόγω εξωσωματικής έχουμε μελετήσει πολύ τα φόρουμ και το Internet, οπότε όλο και κάτι θυμόμαστε 😄

Κατάλαβα.. αχ άντε να γραφει μια μια οτι γεννησε κ πηγαν ολα καλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μαζί είμαστε εμείς κι εγώ αύριο ξεκινάω 33!!!!Καλού κακού ρώτα το γιατρό για αυτό τον πόνο!!! 

@Evi 89 κάποιες λόγω εξωσωματικής έχουμε μελετήσει πολύ τα φόρουμ και το Internet, οπότε όλο και κάτι θυμόμαστε 😄

Φυσικά πρώτα μίλησα με γιατρό κ μετά εδώ βρε κορίτσια!! Νομίζω το έγραψα κιόλας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Αχ αντε ωραία! Μακάρι!!! Όλα καλά να πάνε! Αγχος έχεις για την γέννα; Εγώ βλεπω εφιαλτες οτι ειμαι στο χειρουργείο.. πφφ

Χαχαχα κ εγώ... Ότι δε με έπιασε η νάρκωση! Χαχαχα γενικά δεν το σκέφτομαι γτ πέρασα τόσα κ λέω όλα καλά θα πάνε... Στο παρατσακ μπορεί αλλά κάθε φορά όλα καλά!!! Πιο πολύ αγωνία για να γυρίσουμε όλοι μαζί σπίτι... Αλλά υποσυνείδητα προφανώς έχω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Χαχαχα κ εγώ... Ότι δε με έπιασε η νάρκωση! Χαχαχα γενικά δεν το σκέφτομαι γτ πέρασα τόσα κ λέω όλα καλά θα πάνε... Στο παρατσακ μπορεί αλλά κάθε φορά όλα καλά!!! Πιο πολύ αγωνία για να γυρίσουμε όλοι μαζί σπίτι... Αλλά υποσυνείδητα προφανώς έχω χαχαχα

Πω ωραία περνάμε! Τι να πω! Η πιο ωραια περιοδος της γυναικας η εγκυμοσυνη; Ποιος τα λέει αυτά;; Ποιος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Πω ωραία περνάμε! Τι να πω! Η πιο ωραια περιοδος της γυναικας η εγκυμοσυνη; Ποιος τα λέει αυτά;; Ποιος;

Χαχαχαχα οποίος μ το πει θα τον σφαλιαρισω!!!! Μόνο το αποτέλεσμα είναι ωραίο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση ενιωσα κάτι σαν κλωτσιά αλλά οχι μπροστά στήν κοιλιά όταν ήμουν ξαπλωμένη στα πλαγιά αλλά δεν ξέρω αν είναι το έντερο η το μωρό δεν ξέρω έχει τύχει σε καμία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Χαχαχαχα οποίος μ το πει θα τον σφαλιαρισω!!!! Μόνο το αποτέλεσμα είναι ωραίο!! 

Χαχα εντελώς όμως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Evi 89 ξεκάθαρα θα φάει ξύλο ο επόμενος που θα μου το πει. Όπως κ καμμία ατάκα του τύπου υπομονή λίγο έμεινε κλπ... Κουβαλά εσυ φιλενάδα 2 μωρά κ ελα μετά να μου πεις τη γλύκα.. Που στον 9ο δεν την παλεύετε κ μεις είμαστε έτσι από τον 6ο.. Ναι κορίτσι μου ένα μήνα μπροστά είμαι μαζί με τη @Sweetie79 κ την @melodyy με διαφορά 3 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...