Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου κ συγχαρητήρια!! Η χοριακη έχει μεγάλες αποκλίσεις κ δεν μπορεί να σου επιβεβαιώσει τη δίδυμη κύηση. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ αν το θέλεις να είναι κ διδυμάκια!! Αν δεν έχετε ιστορικό από πλευράς σου στην οικογένεια μπορεί να έκανες 2πλη ωορρηξία. Να μας πεις τα νέα σου!! 

Καλημέρα @annie! Σε ευχαριστώ πολύ για τις γνώσεις!! Τις χρειάζομαι όπως κατάλαβες 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα @annie! Σε ευχαριστώ πολύ για τις γνώσεις!! Τις χρειάζομαι όπως κατάλαβες 🤣

Λοιπόν εγώ την 27η μέρα του κύκλου είχα 230 χοριακη, 29η 400 και μια βδομάδα μετά 7200 περίπου αν θυμάμαι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν εγώ την 27η μέρα του κύκλου είχα 230 χοριακη, 29η 400 και μια βδομάδα μετά 7200 περίπου αν θυμάμαι καλά. 

Εγώ 24η 25

26η 65

33η 3.800

Θα πάω κ αύριο να δω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ 24η 25

26η 65

33η 3.800

Θα πάω κ αύριο να δω...

Σου ζήτησε επαναληπτική ο γιατρός σου; Από ένα σημείο κ μετά δεν έχει νόημα να κάνουμε χοριακη. Εγώ έκανα μια βδομάδα μετά γιατί είχα αιμορραγία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Σου ζήτησε επαναληπτική ο γιατρός σου; Από ένα σημείο κ μετά δεν έχει νόημα να κάνουμε χοριακη. Εγώ έκανα μια βδομάδα μετά γιατί είχα αιμορραγία. 

Όχι, η αλήθεια είναι ότι δε μου ζήτησε, αλλά επειδή απέχει το ραντεβού, θα ήθελα πριν φύγω για το ταξίδι να έχω μία καλύτερη εικόνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Nefeliap σε ευχαριστώ για την απάντηση! Ναι οπως καταλαβαίνεις είμαι φουλ αγχωμένη. Είμαι 6η μέρα καθυστέρησης ναι. Λογικά, αφού χθες είχα 4000, σήμερα μπορεί να έχει φτάσει 6000...

Εγω πιστευω ναι!κανε κ μια τελευταια αυριο να σου φυγει το αγχος κ μετα υπερηχο οταν γυρισεις..οτι ειναι να γινει θα γινει,Να εισαι χαλαρη..οταν ειπα στο γιατρο «εχω υψηλη χοριακη,μηπως ειναι 2;» Μου απαντησε 10% να εχεις..στον υπερηχο θα φανει ...και εκανα 1ο υπερηχο 6+4 γιατί πιο πριν θα βλεπαμε ελαχιστα για να μη κανουμε συνεχεια υπερηχους κ οταν τον ρωτησα αν πρεπει να παω πιο νωρις για να αποκλεισουμε εξωμητριο μου το απεκλεισε οποτε προφανως απο χοριακη φαινονται κ αυτα..οποιος εχει εμπειρια βεβαια να το καταλαβει.ο δικος μου ειναι εξωσωματικος/γυναικολογος οποτε εχει δει πολλα διδυμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι, η αλήθεια είναι ότι δε μου ζήτησε, αλλά επειδή απέχει το ραντεβού, θα ήθελα πριν φύγω για το ταξίδι να έχω μία καλύτερη εικόνα. 

Ταξιδι που πας αν επιτρεπεται; Να ζηλέψουμε και λιγο κ εμεις.. :-) αν κ με τον ιο τωρα βραστα..μας εχει τρελανει παλι ολο αυτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Όχι, η αλήθεια είναι ότι δε μου ζήτησε, αλλά επειδή απέχει το ραντεβού, θα ήθελα πριν φύγω για το ταξίδι να έχω μία καλύτερη εικόνα. 

Πάντως να ξέρεις πλέον δεν είναι απαραίτητο πως θα διπλασιαστεί. Είναι ήδη υψηλό το νούμερο. Ραντεβού ούτως ή άλλως δε σου κλείνουν πριν τις 10-15 μέρες καθυστέρησης. Να δουν τουλάχιστον σάκο κ εμβρυϊκά στοιχεία. Προσπάθησε να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap και η δική μου γυναικολόγος ήθελε 2000+ για τον 1ο υπέρηχο, απλα δεν το περίμενε τόσο νωρίς μάλλον. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσα πράγματα φαίνονται από τη χοριακη και μόνο, εμένα πάντως μου έχει καρφωθεί σαν φόβος η μυλη κύηση που διάβασα στο ίντερνετ. Όσο για το ταξίδι, Θεσσαλονίκη θα πάω, μέσα στο επίκεντρο! Άστα βραστα...

@annie! προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, απλα οι εμπειρίες μου είναι αρνητικές μέχρι στιγμής γι αυτό δεν μπορώ να αποφύγω κ τις αρνητικές σκέψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

@Nefeliap και η δική μου γυναικολόγος ήθελε 2000+ για τον 1ο υπέρηχο, απλα δεν το περίμενε τόσο νωρίς μάλλον. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσα πράγματα φαίνονται από τη χοριακη και μόνο, εμένα πάντως μου έχει καρφωθεί σαν φόβος η μυλη κύηση που διάβασα στο ίντερνετ. Όσο για το ταξίδι, Θεσσαλονίκη θα πάω, μέσα στο επίκεντρο! Άστα βραστα...

@annie! προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, απλα οι εμπειρίες μου είναι αρνητικές μέχρι στιγμής γι αυτό δεν μπορώ να αποφύγω κ τις αρνητικές σκέψεις...

Στο +2000 μόνο σάκο θα βλέπατε. Καλύτερα που θα καθυστερήσεις θα δεις εμβρυϊκά στοιχεία κ μπορεί να ακούσετε κ καρδούλα!! Πίστεψε στο σποράκι σου κ όλα θα πάνε καλά!! Πρόσεχε παρα πολύ εδώ στη Θεσσαλονίκη κοπέλα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!! Κι εγώ δε ξέρω να σε βοηθήσω γιατί είμαι από εξωσωματική αλλά από ότι θυμάμαι 27 ημέρα του κύκλου είχα 270 περίπου και μετά από δύο ημέρες 660!! Περιμένουμε νέα σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Nefeliap και η δική μου γυναικολόγος ήθελε 2000+ για τον 1ο υπέρηχο, απλα δεν το περίμενε τόσο νωρίς μάλλον. Ειλικρινά δεν ξέρω πόσα πράγματα φαίνονται από τη χοριακη και μόνο, εμένα πάντως μου έχει καρφωθεί σαν φόβος η μυλη κύηση που διάβασα στο ίντερνετ. Όσο για το ταξίδι, Θεσσαλονίκη θα πάω, μέσα στο επίκεντρο! Άστα βραστα...

@annie! προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά, απλα οι εμπειρίες μου είναι αρνητικές μέχρι στιγμής γι αυτό δεν μπορώ να αποφύγω κ τις αρνητικές σκέψεις...

Εμ αυτο το λαθος που κανουμε ολες και διαβαζουμε στο ιντερνετ κ τρελαινομαστε χωρις λογο..και εγώ νομιζα πας εξωτερικο βρε..και η μυλη φαινεται απο χοριακη εχω διαβασει,οποτε θα σου ελεγε ο γιατρος πχ  κανε και αλλη..οποτε τωρα απλα ξεκολλας και δε κανεις τετοιες κακες σκεψεις γιατί δε βγαινει και η αναμονη ..και ολα καλα θα πανε! θα δεις..!!! ανυπομονουμε τωρα και εμεις μαζι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η προσωπικήμου εμπειρία είναι ως εξής. Έκανα 2 τεστ Παρασκευή 3 Ιουλίου απόγευμα, πάω κάνω χοριακή, με παιρνει η μικροβιολόγος μου λεει ειστε εγκυος. Παίρνω Δευτερα πρωί την γιατρό και μου λεει όταν περάσει τα 1500 πάρε με τηλ. Πάω κάνω μόλις κλεισαμε το τηλέφωνο και βγαινει 1500+ οπότε μου κλείνει μετά από δυο μέρες ραντεβού και μου λεει εισαι 5 βδομάδων και είδαμε και τις βουλίτσες και κάπως ετσι άρχισαν όλα. Δεν ξανακανα χοριακή.. 2 φορές μονο. Μια απο μονη μου και μια της γιατρού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Εμένα η προσωπικήμου εμπειρία είναι ως εξής. Έκανα 2 τεστ Παρασκευή 3 Ιουλίου απόγευμα, πάω κάνω χοριακή, με παιρνει η μικροβιολόγος μου λεει ειστε εγκυος. Παίρνω Δευτερα πρωί την γιατρό και μου λεει όταν περάσει τα 1500 πάρε με τηλ. Πάω κάνω μόλις κλεισαμε το τηλέφωνο και βγαινει 1500+ οπότε μου κλείνει μετά από δυο μέρες ραντεβού και μου λεει εισαι 5 βδομάδων και είδαμε και τις βουλίτσες και κάπως ετσι άρχισαν όλα. Δεν ξανακανα χοριακή.. 2 φορές μονο. Μια απο μονη μου και μια της γιατρού.. 

Σε ποιά μέρα από την ΤΕΡ ξεπερασες τα 1500 δηλαδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Σε ποιά μέρα από την ΤΕΡ ξεπερασες τα 1500 δηλαδή?

Να σου πω ποτέ δεν έβγαλα άκρη γιατί ο κύκλος μου ήταν 34-36 μερες τους τελευταίους μήνες.. αφού είχα πάρει τεστ ωορρηξίας για να δω πότε περίπου θα μου έρθει επειδή θέλαμε να πάμε διακοπες. Αλλά τα χρησιμοποιησα μονο 2 φορές και μετα εμεινα έγκυος. Η τελευταία περίοδος ήταν 29/5. Το 1500 μου το έδειξε 6 Ιουλίου. Δεν ξέρω να υπολογίσω να σου πω την αλήθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Να σου πω ποτέ δεν έβγαλα άκρη γιατί ο κύκλος μου ήταν 34-36 μερες τους τελευταίους μήνες.. αφού είχα πάρει τεστ ωορρηξίας για να δω πότε περίπου θα μου έρθει επειδή θέλαμε να πάμε διακοπες. Αλλά τα χρησιμοποιησα μονο 2 φορές και μετα εμεινα έγκυος. Η τελευταία περίοδος ήταν 29/5. Το 1500 μου το έδειξε 6 Ιουλίου. Δεν ξέρω να υπολογίσω να σου πω την αλήθεια! 

Κατάλαβα..εγώ έχω κύκλο 27-28 ημερών, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κατάλαβα..εγώ έχω κύκλο 27-28 ημερών, δεν μπορούμε να συγκρίνουμε!

Ε ναι να μην σε μπερδεύω! Εσύ μια χαρά κύκλο μπράβο! Αντε καλά αποτελέσματα! 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσεις τα καταλαβαίνετε τα μωρά σας; Κλωτσάνε; Τι γίνεται; Εμενα νομιζω οι πρωτες ηπιες κλωτσιές άρχισαν προχθες. Εν τω μεταξυ νιωθω πιο πολλη κίνηση απο την μία μεριά που μου ειπε ότι ειναι το ενα απο τα δυο μωρά. Από την αλλη οχι και πολλά.. ειναι να με ανησυχήσει; Εσεις νιωθετε σε όλη την κοιλιά σας κουνήματα κλπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Κορίτσια εσεις τα καταλαβαίνετε τα μωρά σας; Κλωτσάνε; Τι γίνεται; Εμενα νομιζω οι πρωτες ηπιες κλωτσιές άρχισαν προχθες. Εν τω μεταξυ νιωθω πιο πολλη κίνηση απο την μία μεριά που μου ειπε ότι ειναι το ενα απο τα δυο μωρά. Από την αλλη οχι και πολλά.. ειναι να με ανησυχήσει; Εσεις νιωθετε σε όλη την κοιλιά σας κουνήματα κλπ; 

Φουλ!!δε το περιμενα τοσο! αριστερα χτυπαει το ενα ..δεξια το αλλο συνεχεια κ πιο πολυ..μην ανησυχεις ρωτησα εγώ χαχα ειναι η θεση τετοια που το ενα μου χτυπαει πιο πολυ απο το αλλο :-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Φουλ!!δε το περιμενα τοσο! αριστερα χτυπαει το ενα ..δεξια το αλλο συνεχεια κ πιο πολυ..μην ανησυχεις ρωτησα εγώ χαχα ειναι η θεση τετοια που το ενα μου χτυπαει πιο πολυ απο το αλλο :-) 

Καλά ας ηρεμήσω λοιπόν! Απλά τωρα αρχισαν και δεν είναι κ πόλύ δραστήρια! Μονο το βραδυ κ αυτο λιγο.. αντε μες στην μερα μονο απο δεξια λιγακι.. 2 φορες το πολυ.. να γιαυτο τα σκεφτομαι τι να κανω!! Εσενα όλη μερα ή συγκεκριμένες ώρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Για πες λεπτομέρειες για την ζώνη.. Που γέννησες κοπέλα μου; 

Έτσι λέγεται θα την δεις σε εικονες αν το βάλεις στην αναζήτησή ζώνη καισαρικης, εγώ την πήρα σε μαγαζί που έχει μέσα στο μαιευτήριο 30€ (ΜΗΤΕΡΑ).. Με βοηθούσαν να την βάλω γτ έπρεπε να την σφίξουν και μόνη μου δεν μπορούσα, δηλαδή έβαζα την ζώνη στο κρεβάτι, ξαπλωνα  σε σημείο όπου η ζώνη να φτάνει πιο κάτω από την τομή και ο ένας έκλεινε από τη μια μεριά και ο άλλος από την άλλη για να κολλήσει στα σκρατς που εχει.. Αυτό με βοήθησε να μαζέψει και η κοιλιά παρεπιπτόντως και στις 10 μέρες ήταν σαν να μην γέννησα ποτέ.. Ο μόνος λόγος που έβγαζα την ζώνη ήταν για να κάνω μπάνιο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mariloux είπε:

Έτσι λέγεται θα την δεις σε εικονες αν το βάλεις στην αναζήτησή ζώνη καισαρικης, εγώ την πήρα σε μαγαζί που έχει μέσα στο μαιευτήριο 30€ (ΜΗΤΕΡΑ).. Με βοηθούσαν να την βάλω γτ έπρεπε να την σφίξουν και μόνη μου δεν μπορούσα, δηλαδή έβαζα την ζώνη στο κρεβάτι, ξαπλωνα  σε σημείο όπου η ζώνη να φτάνει πιο κάτω από την τομή και ο ένας έκλεινε από τη μια μεριά και ο άλλος από την άλλη για να κολλήσει στα σκρατς που εχει.. Αυτό με βοήθησε να μαζέψει και η κοιλιά παρεπιπτόντως και στις 10 μέρες ήταν σαν να μην γέννησα ποτέ.. Ο μόνος λόγος που έβγαζα την ζώνη ήταν για να κάνω μπάνιο!! 

Ωραία κορίτσι μου!! Θα ρωτήσω κ το γιατρό μου και έτσι όπως τα λες θα πάρω σίγουρα!! Σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Καλά ας ηρεμήσω λοιπόν! Απλά τωρα αρχισαν και δεν είναι κ πόλύ δραστήρια! Μονο το βραδυ κ αυτο λιγο.. αντε μες στην μερα μονο απο δεξια λιγακι.. 2 φορες το πολυ.. να γιαυτο τα σκεφτομαι τι να κανω!! Εσενα όλη μερα ή συγκεκριμένες ώρες;

Να ηρεμησεις πολυ :-) οχι δε τα καταλαβαινω ολη μερα ,οι ωρες παιζουν.. χτες το βραδυ πχ δε σταματησε το ενα για μια ωρα ολο κατι εκανε.σημερα ησυχια..μετα καποια στιγμη θα το ξανανοιωσω εντονα αυτο ..το αλλο οχι κοκ αλλα το πρωι ενοιωθα για πολυ λιγο το δευτερο..δεν εχει να κανει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Να ηρεμησεις πολυ :-) οχι δε τα καταλαβαινω ολη μερα ,οι ωρες παιζουν.. χτες το βραδυ πχ δε σταματησε το ενα για μια ωρα ολο κατι εκανε.σημερα ησυχια..μετα καποια στιγμη θα το ξανανοιωσω εντονα αυτο ..το αλλο οχι κοκ αλλα το πρωι ενοιωθα για πολυ λιγο το δευτερο..δεν εχει να κανει ..

Ωραια! Ηρέμησα καπως τωρα! Σε ευχαριστώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
    • Η γιατρος μας επιβεβαίωσε το φύλο το έχουμε ακόμη κλειστό αλλά έτσι οπως ήρθαν τα πράγματα θα το κάνουμε μετά την β επιπέδου που έχουμε 5/6 γιατί τώρα δε μπορούμε είναι Πάσχα, Ε μετά έχουμε το χειρουργείο του μικρού μετά β επιπέδου μετά έχουμε κάτι γάμους κάτι βαφτίσια κ μάλλον μετά από όλα αυτά λες να σκάσουμε κ στο τελος το ανοίξουμε;;;;  😂😂😂
    • Δεν είναι νωρις να το νιωσουμε;; Κάπου 20εβ το ένιωσα το πρώτο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...