Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Αυτο που λες κανενας ευχαριστημένος εγω ειμαι κομματια κ δε μπορω να χαρω απο τη κουραση..ναι αυτο σκεφτηκα και εγω να ερχεται μια κοπελα στις 7 με 15:00 και η αλλη 11:00 με 19:00 και μετα να καθομαι εγω να κοιμίζω και να ξυπναω και το βραδυ αλλα και παλι βουνο και αυτο.κανονικα θελει 3 βάρδιες και ποσα να διαθέσεις πια;800 ευρω εχω δει οτι θελει 8ωρο 5νθημερο καποια τυπου εμπειρια 28χρονη..

Λοιπόν μην υποτιμάς αυτό το 4ωρο που θα έχεις για τον εαυτό σου. Είναι πολύ αναζωογονητικό και θα σου δώσει τη δύναμη να βγάλεις εις πέρας όλο το υπόλοιπο 24ωρο. 

Μπορείς να βρεις και πιο οικονομικές κοπέλες. Εφόσον θα ξέρουν ότι δεν θα είναι μόνες τους ποτέ είναι πιο πρόθυμες γιατί θα είναι και πιο ξεκούραστη η δουλειά. Εμένα η βασική νταντά είναι 23 χρονών χωρίς καμία προηγούμενη εμπειρία αλλά με μεγάλη όρεξη. Παιρνει 650€/μηνα και είναι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι η πρωτη της δουλειά και ποιος θα την έπαιρνε χωρίς συστασεις Τις πρώτες μέρες ήμουν συνέχεια μαζί της και πήρε πολύ γρήγορα το κολλαι. Η δεύτερη είναι φίλη της πρώτης, ήρθε εκ των υστέρων, παρτ τάιμ και οποτε τη ζητήσω αρχικά. πλέον την έχω σχεδόν μόνιμη γιατί έχω ξεκινήσει δουλειά. Σε πληροφορώ ότι οι δύο τους περνάνε τέλεια με τα μωρά και η εμπιστοσύνη είναι απόλυτη γιατί νιώθει και η μια υποχρέωση απέναντι στην άλλη, αφού έγινε μέσω σύστασης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να πω επίσης ότι και τα δικα μου ειναι δυσκολα, με την εννοια οτι θελουν συνέχεια αγκαλιές και να ασχολείσαι μαζί τους. Οι κοπέλες έχουν πάει για καφέ με τα μωρά και δεν έκλαψαν καθόλου (τα μωρά, όχι οι νταντάδες!) Για εμένα ούτε να το διανοηθώ να τα βγάλω βόλτα μόνη μου! Θα άρχιζαν τη γκρίνια από το πρώτο τετράγωνο και θα καταλήγαμε γρήγορα σπίτι με κλάματα και εγώ με μεγάλο εκνευρισμό! Έχω καταλήξει ότι περνάνε καλύτερα με τις νταντάδες αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Λοιπόν μην υποτιμάς αυτό το 4ωρο που θα έχεις για τον εαυτό σου. Είναι πολύ αναζωογονητικό και θα σου δώσει τη δύναμη να βγάλεις εις πέρας όλο το υπόλοιπο 24ωρο. 

Μπορείς να βρεις και πιο οικονομικές κοπέλες. Εφόσον θα ξέρουν ότι δεν θα είναι μόνες τους ποτέ είναι πιο πρόθυμες γιατί θα είναι και πιο ξεκούραστη η δουλειά. Εμένα η βασική νταντά είναι 23 χρονών χωρίς καμία προηγούμενη εμπειρία αλλά με μεγάλη όρεξη. Παιρνει 650€/μηνα και είναι πολύ ευχαριστημένη γιατί είναι η πρωτη της δουλειά και ποιος θα την έπαιρνε χωρίς συστασεις Τις πρώτες μέρες ήμουν συνέχεια μαζί της και πήρε πολύ γρήγορα το κολλαι. Η δεύτερη είναι φίλη της πρώτης, ήρθε εκ των υστέρων, παρτ τάιμ και οποτε τη ζητήσω αρχικά. πλέον την έχω σχεδόν μόνιμη γιατί έχω ξεκινήσει δουλειά. Σε πληροφορώ ότι οι δύο τους περνάνε τέλεια με τα μωρά και η εμπιστοσύνη είναι απόλυτη γιατί νιώθει και η μια υποχρέωση απέναντι στην άλλη, αφού έγινε μέσω σύστασης

Ε τελειο αυτο ! Μακαρι να βρω καλες και εγω κ αυτο ειναι το σημαντικο να εχουν ορεξη και δε με νοιαΖουν τα πτυχια ή η εμπειρια. ΚαλΑ ναι εξω κ εγω ποτε δεν εχω βγει ..προφανως τα παιζουν ολοι μερα κ περνανε και τα μωρα καλυτερα εννοειτια.εγω δεν εχω κουραγιο να τα παιξω. :-( ετσι ειναι ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας.Το Δεκέμβρη περιμενουμε τα διδυμακια μας.ειπαμε σιγα σιγα να αρχισουμε τα ψωνια.....εχω μπερδευτει με τα καροτσια...ειναι καλυτερα να παρουμε ενα 3σε 1 η ενα κανονικο κ θεσεις αυτοκινητων??οποιαδηποτε πληροφορία ειναι πολυτιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας.Το Δεκέμβρη περιμενουμε τα διδυμακια μας.ειπαμε σιγα σιγα να αρχισουμε τα ψωνια.....εχω μπερδευτει με τα καροτσια...ειναι καλυτερα να παρουμε ενα 3σε 1 η ενα κανονικο κ θεσεις αυτοκινητων??οποιαδηποτε πληροφορία ειναι πολυτιμη

Τα 3 σε 1 με τα αυγά (καθισματακια) που κουμπωνουν απευθείας σε θέσεις isofix στο αυτοκίνητο βολεύουν απίστευτα! Τουλάχιστον τους 6 πρώτους μήνες. Είχα τέτοιο στον μεγάλο μου  αλλά για τα δίδυμα δεν έχω εμπειρία γιατί έχω απλό καρότσι. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σε διαφωτίσει. Μετά θα πρέπει σίγουρα να πάρετε αλλα καθισματακια. Θα πρέπει να σκεφτείτε αν έχετε σκοπό να κάνετε συχνά βόλτες με το αυτοκίνητο τον πρωτο καιρο και να πραξεις αναλόγως

Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Τα 3 σε 1 με τα αυγά (καθισματακια) που κουμπωνουν απευθείας σε θέσεις isofix στο αυτοκίνητο βολεύουν απίστευτα! Τουλάχιστον τους 6 πρώτους μήνες. Είχα τέτοιο στον μεγάλο μου  αλλά για τα δίδυμα δεν έχω εμπειρία γιατί έχω απλό καρότσι. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να σε διαφωτίσει. Μετά θα πρέπει σίγουρα να πάρετε αλλα καθισματακια. Θα πρέπει να σκεφτείτε αν έχετε σκοπό να κάνετε συχνά βόλτες με το αυτοκίνητο τον πρωτο καιρο και να πραξεις αναλόγως

Με το καλο!

Σευχαριστω πολυυυυ.επισης κ μια αλλη ερωτηση...τον πρωτο καιρο που τα κοιμιζεται?χωρανε σενα λικνο διπλα σας η θέλει δυο?η κουνια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ντοναλτ είπε:

Σευχαριστω πολυυυυ.επισης κ μια αλλη ερωτηση...τον πρωτο καιρο που τα κοιμιζεται?χωρανε σενα λικνο διπλα σας η θέλει δυο?η κουνια ?

Εγω ελαχιστα τα χρησιμοποίησα τα αυγα διοτι δεν πηγαινα πουθενα με τα μωρα κ που να παω αλλωστε οταν καθε 2 ωρες τρωνε κ κοιμουνται ή μαλλον δεν κοιμουνται κ γκρινιαζουν...τα εβαλα κ τα 2 σε μια κουνια κ τα χώρισα  4 μηνων   ξύπναγε το ενα το αλλο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Σευχαριστω πολυυυυ.επισης κ μια αλλη ερωτηση...τον πρωτο καιρο που τα κοιμιζεται?χωρανε σενα λικνο διπλα σας η θέλει δυο?η κουνια ?

Καλησπερα. Με το καλο τα μωράκια σας! Εγώ το πρωτο τρίμηνο τις είχα στις καλαθουνες του καροτσιου. Τώρα έχω λίκνα (5μηνων) . Σ ενα δε χωράνε με τίποτα δεν είναι μεγάλα τα λίκνα.. Ε κατά τ αλλά έχουν κ δωμάτιο έτοιμο με κρεβάτια να δω ποτε θα τα χρησιμοποιήσουν 😝 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Σευχαριστω πολυυυυ.επισης κ μια αλλη ερωτηση...τον πρωτο καιρο που τα κοιμιζεται?χωρανε σενα λικνο διπλα σας η θέλει δυο?η κουνια ?

Εγώ σε φωλιές πάνω στο κρεβάτι μαζί μας Όσο ήταν πολύ μικρα. Μετά χύμα στο κύμα όλοι μαζί με πατέντες για να μην πέσουν. Λίκνο έχω (χωράει μόνο ένα) βολεύει αν θηλάζεις τη νύχτα και θέλεις να κάνεις συγκοιμιση για να μην νιώθεις την ανασφάλεια ότι θα το πλακώσεις. Ίσως δύο λίκνα το ένα δίπλα στο αλλο; Δεν ξέρω, αλλιώς τα σχεδιάζεις και αλλιώς σου βγαίνουν συνήθως στην πράξη. Αν σου κοιμούνται τη νύχτα και έχεις χώρο στο δωμάτιο προτείνω κούνιες κατευθείαν ο καθένας στη δικιά του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα στις αγωνιστριες 😀😀

@Nefeliap μόλις μπήκα να δω τι κάνετε οι υπόλοιπες γιατί εγώ τα έχω παίξει, κι είδα τα ποστ σου!!! Λοιπόν κι Εμένα οι μικρές με έχουν ξετιναξει τα βράδια, η μία ξυπνάει και θέλει στήθος συνέχεια κι η άλλη ξυπνάει κάνα δυο φορές!!! Νομίζω είναι στα παιδιά και τα δικα μας δεν το χουν στον ύπνο!!!

Εγώ έχω κάνα 20ημερο που είμαι μόνη μου όταν δουλεύει ο σύζυγος και τα έχω παίξει!!! Ειδικά σήμερα με έχουν πεθάνει, είμαι και άρρωστη με καταρροη και συνάχι και σέρνομαι!!! Είναι που έχουν κάνα 4 ήμερο που είναι μες στη γκρίνια λόγω δοντιών, άστα να πάνε δύσκολος ο ρόλος της διδυμομανας τελικα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυσκολα τα πραγματα τα βλεπω......πολυ ξενύχτι κ κουραση....αρχιζω κ προετοιμαζω  τον εαυτο μου🥴🥴🥴🥴🥴🥴 θα ηθελα κ τα φωτα σας για καρότσι καθισματα αυτοκινητου....ειναι βολικα τα 3-1 καροτσι ? Η να παρω κανονικο κ καθισματακια αυτοκινητου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Δυσκολα τα πραγματα τα βλεπω......πολυ ξενύχτι κ κουραση....αρχιζω κ προετοιμαζω  τον εαυτο μου🥴🥴🥴🥴🥴🥴 θα ηθελα κ τα φωτα σας για καρότσι καθισματα αυτοκινητου....ειναι βολικα τα 3-1 καροτσι ? Η να παρω κανονικο κ καθισματακια αυτοκινητου?

Καλημέρα κορίτσι μου, με το καλό τα μωράκια σου!!! Εμείς πήραμε αυγά για το αυτοκίνητο και το καρότσι που μας έδωσαν δεν ήταν 3 σε 1. Τώρα στο χρόνο θα πάρουμε κανονικά καθισματακια, για τις βόλτες μας το απλό καρότσι ήταν οκ δε χρειαστηκαμε κάτι παραπάνω. Όσον αφορά τον ύπνο τους πρώτους 6-7 μήνες τις είχαμε σε λικνα τα οποία βόλεψαν πολύ γιατί τη μέρα τα μεταφέραμε και στο σαλόνι!! 

Όσον αφορά τις δυσκολίες με δύο μωρά είναι αρκετές αλλά αξίζει, η ευτυχία είναι διπλή!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου, με το καλό τα μωράκια σου!!! Εμείς πήραμε αυγά για το αυτοκίνητο και το καρότσι που μας έδωσαν δεν ήταν 3 σε 1. Τώρα στο χρόνο θα πάρουμε κανονικά καθισματακια, για τις βόλτες μας το απλό καρότσι ήταν οκ δε χρειαστηκαμε κάτι παραπάνω. Όσον αφορά τον ύπνο τους πρώτους 6-7 μήνες τις είχαμε σε λικνα τα οποία βόλεψαν πολύ γιατί τη μέρα τα μεταφέραμε και στο σαλόνι!! 

Όσον αφορά τις δυσκολίες με δύο μωρά είναι αρκετές αλλά αξίζει, η ευτυχία είναι διπλή!!!! ❤️❤️

Αχχχ ανυπομονω να ερθουν τα μικρα μου😍😍😍 σευχαριστω πολυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2021 at 10:58 ΜΜ, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπερα στις αγωνιστριες 😀😀

@Nefeliap μόλις μπήκα να δω τι κάνετε οι υπόλοιπες γιατί εγώ τα έχω παίξει, κι είδα τα ποστ σου!!! Λοιπόν κι Εμένα οι μικρές με έχουν ξετιναξει τα βράδια, η μία ξυπνάει και θέλει στήθος συνέχεια κι η άλλη ξυπνάει κάνα δυο φορές!!! Νομίζω είναι στα παιδιά και τα δικα μας δεν το χουν στον ύπνο!!!

Εγώ έχω κάνα 20ημερο που είμαι μόνη μου όταν δουλεύει ο σύζυγος και τα έχω παίξει!!! Ειδικά σήμερα με έχουν πεθάνει, είμαι και άρρωστη με καταρροη και συνάχι και σέρνομαι!!! Είναι που έχουν κάνα 4 ήμερο που είναι μες στη γκρίνια λόγω δοντιών, άστα να πάνε δύσκολος ο ρόλος της διδυμομανας τελικα!!!! 

Αστα παρα πολυ δυσκολα ,δε το περιμενα τοσο πολυ! αν κοιμοτανε εστω το ενα τα βραδια κατι θα ηταν..πω και εσυ μονη σου ουφ!! και εγω τα εχω μονη μου απο τις 7 που παει ο αντρας δουλεια μεχρι τις 13:00 (ειναι πιο ησυχα πρωινες ωρες αλλα δε παύει να ταιζω και να κοιμίζω) μετα ερχεται η πεθερα μου και μετα ο αντρας μου αλλα δεν παλευεται πραγματικα.Μιλαω με διαφορες κοπελες για βοηθεια απο 13:00 με 20:00 δε μπορω αλλο.ειναι αδυνατο να συνεχιστει!..ναι τα δοντια ειναι και αυτο θεμα.περαστικα κοριτσακι μου κουραγιο.!!! παρε βοηθεια και εσυ ,δε γινεται αλλιως! Πρεπει να χαιρομαστε τα μωρα οχι να ειμαστε στα ορια εξάντλησης και να μη μπορουμε να χαρουμε..περνα ο καιρος και πρεπει να ρουφηξουμε ολες τις ωραιες στιγμες αλλα ξεκούραστες  κ οχι σα ζόμπι κ με νευρα και στα ορια υπερκόπωσης ποναει ολο μου το σωμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/9/2021 at 4:14 ΜΜ, ο/η Ντοναλτ είπε:

Δυσκολα τα πραγματα τα βλεπω......πολυ ξενύχτι κ κουραση....αρχιζω κ προετοιμαζω  τον εαυτο μου🥴🥴🥴🥴🥴🥴 θα ηθελα κ τα φωτα σας για καρότσι καθισματα αυτοκινητου....ειναι βολικα τα 3-1 καροτσι ? Η να παρω κανονικο κ καθισματακια αυτοκινητου?

Βρες βοήθεια απο τωρα και κυριότερα για τα βραδια να μπορεις να κοιμασαι εστω για το 1ο τριμηνο.. Απορω πως αντεξα ! Εμενα δεν κοιμόντουσαν ποτε! Τωρα στρώσαμε καπως (6 μηνων).καροτσι κανονικο και αυγα εχω για το αμαξι που σπανια τα χρησιμοποίησα γιατι δε πηγαμε ουτε πηγαιναμε πουθενα.εδω δε προλαβαινα να φαω ..που να πηγαινα ..Δε θελω να σε πανικοβάλλω τα δικα σου μωρακια σιγουρα  θα ειναι πιο ηρεμα.  :-) με το καλο ! Ποτε γεννας ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Βρες βοήθεια απο τωρα και κυριότερα για τα βραδια να μπορεις να κοιμασαι εστω για το 1ο τριμηνο.. Απορω πως αντεξα ! Εμενα δεν κοιμόντουσαν ποτε! Τωρα στρώσαμε καπως (6 μηνων).καροτσι κανονικο και αυγα εχω για το αμαξι που σπανια τα χρησιμοποίησα γιατι δε πηγαμε ουτε πηγαιναμε πουθενα.εδω δε προλαβαινα να φαω ..που να πηγαινα ..Δε θελω να σε πανικοβάλλω τα δικα σου μωρακια σιγουρα  θα ειναι πιο ηρεμα.  :-) με το καλο ! Ποτε γεννας ;;;

Στις 25 δεκεμβριου ειναι κανονικα η ημερομηνια μου αλλα φανταζομαι επειδη ειναι δυο θα παμε πιο νωρις.....μη το λες.....ηδη στη κοιλιτσα μου ειναι πολυ ζωηρα κ δε με αφηνουν να κοιμηθω καθολου απο τωρα🤪🤪🤪🤪 οποτε περιμενω δυσκολες μερες μολις βγουν 🤣🤣🤣 .δυστυχως εχουμε μονο τον μπαμπα μου απο βοηθεια καθως κ η μαμα μου κ τα πεθερικα μου τα χασαμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Nefeliap εννοείς ότι 6 μήνες δεν έχεις βγει καθόλου; Μόνο επισκέψεις σε γιατρούς αν πήγατε; 

Μονο μια βδομαδα πηγαμε στην ανδρο σε ενα φιλικο σπιτι φιλοξενούμενοι αλλα δεν μπορουσα ουτε ενα καφε να πιω σαν ανθρωπος ,μιση ωρα να αραξω..καναμε και 2-3 μπανια και πισω σπιτι γιατι γκρινιάζανε συνεχως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ντοναλτ είπε:

Στις 25 δεκεμβριου ειναι κανονικα η ημερομηνια μου αλλα φανταζομαι επειδη ειναι δυο θα παμε πιο νωρις.....μη το λες.....ηδη στη κοιλιτσα μου ειναι πολυ ζωηρα κ δε με αφηνουν να κοιμηθω καθολου απο τωρα🤪🤪🤪🤪 οποτε περιμενω δυσκολες μερες μολις βγουν 🤣🤣🤣 .δυστυχως εχουμε μονο τον μπαμπα μου απο βοηθεια καθως κ η μαμα μου κ τα πεθερικα μου τα χασαμε .

Γυρω στις 9/12 σε κοβω να γεννας χαχα! Αυτο ξαναπες το εμενα ο μικρος κούναγε ολη την ωρα στη κοιλια δε σταματαγε.,ειχα ανησυχησει Ε ειναι πολυ ζωηρός κ δεν κοιμαται ποτε ολο κουνιεται χαχα! Ωχ πολυ λυπαμαι κοριτσακι μου ..τι χαρα θα κανανε..βρες μια κοπελα για το βραδυ στο λεω απο τωρα ,ή εστω απο τις 17:00 κ μετα για καποιες ωρες (οπου η υπερενταση ειναι πιο έντονη ) δε βγαινει με τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γυρω στις 9/12 σε κοβω να γεννας χαχα! Αυτο ξαναπες το εμενα ο μικρος κούναγε ολη την ωρα στη κοιλια δε σταματαγε.,ειχα ανησυχησει Ε ειναι πολυ ζωηρός κ δεν κοιμαται ποτε ολο κουνιεται χαχα! Ωχ πολυ λυπαμαι κοριτσακι μου ..τι χαρα θα κανανε..βρες μια κοπελα για το βραδυ στο λεω απο τωρα ,ή εστω απο τις 17:00 κ μετα για καποιες ωρες (οπου η υπερενταση ειναι πιο έντονη ) δε βγαινει με τιποτα..

Μακαρι να πανε ολα καλα κ να φτασω εστω κ 9/12 γιατι πολλα βλεππυν τα ματια μου κ ακουν τα αυτακια μου 😒😒😒ναι το εχω στο νου μου γιατι δυσκολα τα νλεπω τα πραγματα.....σας ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σαςςςς😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετίζω τα κορίτσια τα άυπνα! Διαβάζω αυτά που γράφετε κ τρομάζω για το τι με περιμένει! 😂 Υπομονή κ όλα θα φτιάξουν! Αυτό μόνο! 

Κορίτσια τα φώτα σας! Κυρίως εάν υπάρχουν στην ομάδα μανούλες 40+. Μετά την αυχενική κ για εντελώς προληπτικούς λόγους, κυρίως λόγω ηλικίας κάνατε nipt ή προτιμήσατε αμνιο; @Nefeliap κοριτσάκι μου εσύ που ήσουν κ στο ίδιο κέντρο που είμαι κ εγώ τι σου είπε ο Π; Εμένα μου μίλησε για αμνιο λόγω ηλικίας αλλά γύρω στην 32η εβδομάδα κ μου φαίνεται αργά… 😳

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα διδυμομανουλες!!! Πήγα σήμερα στο γυναικολόγο, 34+2 εβδομάδες. Το ένα το μωράκι είναι 2.100 κ όλα φυσιολογικά ενώ το άλλο είναι 1.800 κ το πρόβλημα είναι ότι η τιμή της μέσης εγκεφαλικής αρτηρίας στο δεύτερο μωρό  είναι στα κατώτερα φυσιολογικά όρια στο 1.20! Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα αύριο πρωί πρωί να γεννήσουμε με καισαρική για να μην έχουμε χειρότερα, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι αν κάποια μανούλα δίδυμων γέννησε πρόωρα, ποσά κιλά ήταν τα μωράκια της αν χρειάστηκαν θερμοκοιτίδα κ πόσες μέρες έκατσαν στην θερμοκοιτίδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope @Nefeliap κουράγιο κορίτσια! Σας διαβάζω κ κουράζομαι μόνο με την ανάγνωση! Έχω 1 (χωρίς όμως καμία βοήθεια πέρα του άντρα μου που όμως εργάζεται με τηλεργασια οπότε απλά είναι εδώ αν τύχει κάτι) κ πάλι τρέχω! Δεν μπορώ να κάνω σχεδόν τπτ... Όμως επειδή είναι 1 οκ βγαίνω με το καρότσι, θα πάω για καφέ, πήγαμε τα μπάνια μας ακόμα κ σε εστιατόρια στις διακοπές γιατί απλά παίζουμε 2 προς 1! Στη χειρότερη ένας κράταγε το παιδί κ έτρωγε ο άλλος. Είναι κ ήρεμο παιδί αν κ πολύ κολλημένη πάνω μου... Να πω την αλήθεια είχα μια εικόνα του τι εστι δίδυμα κ για αυτό ζήτησα ετ μόνο ενός εμβρύου, γιατί εμένα μου φαινόταν πραγματικά αδύνατο... Όμως δείτε το θετικό, ναι μεν έχει το ζόρι μαζεμένο όμως μετά έχουν ξεπεταχτει κ τα δύο! 

Ας πω το παρήγορο κλισέ ότι κάποτε θα τα θυμόμαστε κ θα γελάμε! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Χαιρετίζω τα κορίτσια τα άυπνα! Διαβάζω αυτά που γράφετε κ τρομάζω για το τι με περιμένει! 😂 Υπομονή κ όλα θα φτιάξουν! Αυτό μόνο! 

Κορίτσια τα φώτα σας! Κυρίως εάν υπάρχουν στην ομάδα μανούλες 40+. Μετά την αυχενική κ για εντελώς προληπτικούς λόγους, κυρίως λόγω ηλικίας κάνατε nipt ή προτιμήσατε αμνιο; @Nefeliap κοριτσάκι μου εσύ που ήσουν κ στο ίδιο κέντρο που είμαι κ εγώ τι σου είπε ο Π; Εμένα μου μίλησε για αμνιο λόγω ηλικίας αλλά γύρω στην 32η εβδομάδα κ μου φαίνεται αργά… 😳

 

Εγω καταρχας τον  ειχα πρηξει για προεμφυτευτικο απο την αρχη..μου λεγε οχι και οχι και κοντεψαμε να τσακωθει κ με τον αντρα μου..ο αντρας μου,μου λεγε τοτε τι ηλιθιο γιατρο βρηκα κ να παμε στον σφακ..ειχε γινει χαμος τοτε..τελικα τον ακουσαμε γιατι διαβάζαμε οτι χαλανε τα εμβρυα κλπ κ το ξεραμε οτι θα ειχαμε και ελαχιστα λογω μη ανταποκρισης ..πριν την αυχενικη γυρνάω κ του λεω «δε με αφησατε να κανω προεμφυτευτικο  κ τωρα στα 42 μου τρεμω  για τα συνδρομα!!τι υπαρχει να κανω κ του ειχα μιλησει κ για τροφοβλαστη κ για αμνιο και για κατι αλλες εξετασεις που γραφει στο σαιτ genlab(μυικη ατροφια κ AutismScreen® – Έλεγχος 101 γονιδίων)  & το θυμαμαι σαν χτες..μου ειχε χτυπησει τη πλατη με χαμόγελο και μου ειπε«δε θα κανεις τιποτα & θα εισαι μια χαρα μην ανησυχεις καθολου,κανε ενα νιπτ μονο λογω ηλικιας,σπανια βλεπουμε συνδρομα»& εκανα το γνωστο νιπτ των ιταλων PrenatalSafe® Karyo Plus που εχει στο σαιτ τους..μου στοιχισε 950€ ( 12+4 εβδομαδων το εκανα μαζι με 2 αυχενικες την μια στο γενεσις με αρμελιδου κ μια στον μαλιγιαννη(δικη μου πρωτοβουλια που εκανα 2) σκεφτομουν οτι αν καποιος γιατρος δε δει κατι να το δει ο αλλος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...