Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διδυμομανούλες 2021


annie!

Recommended Posts

Εγώ πάλι 12 εβδομάδων σημερα και μπορώ να πω ότι νιώθω εμφανώς καλύτερα. Άρχισα να ανακτω δυνάμεις. Όπως τα είπε η @annie! αλλά όχι ότι έχω βρει τον παλιό μου εαυτό. Ελπίζω να γίνει κι αυτό. Μεθαύριο Αυχενική και μετά μπορεί να στρώσω και ψυχολογικά αν όλα πάνε καλά. Ποια έχει κάνει το nipt;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.9k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλησπέρα διδυμομανούλες, πως είστε; Την παλεύετε με τη ζέστη; Εγώ είμαι όλη μέρα με τον κλιματισμό...

@Nefeliap έκανες τελικά nipt κοπέλα μου; 

Ναι βεβαια ολα τα εκανα 2 αυχενικες και νιπτ ολο το πακετο μεθαυριο λογικα θα ξερω.θα σας στειλω τι γραφει.ειμαι περιεργη αν κ μου ειπε αρνητικο σημαινει δεν κανεις αμνιο κ ειναι ολα καλά.οποτε ισως γραφει μονο αυτο; Θα δειξει στο μαιλ μου συντομα κ θα μου τηλ κ ο γιατρος.βασικα πρωτα τηλεφωνει ο γιατρος και μετα μου το στελνουν.το εχουν συστημα μη τυχον και παθουμε καμια καρδια κανα εγκεφαλικο κατι χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εγώ πάλι 12 εβδομάδων σημερα και μπορώ να πω ότι νιώθω εμφανώς καλύτερα. Άρχισα να ανακτω δυνάμεις. Όπως τα είπε η @annie! αλλά όχι ότι έχω βρει τον παλιό μου εαυτό. Ελπίζω να γίνει κι αυτό. Μεθαύριο Αυχενική και μετά μπορεί να στρώσω και ψυχολογικά αν όλα πάνε καλά. Ποια έχει κάνει το nipt;

Εγω πεταω αν και εξακολουθει ο αιματοκριτης να ειναι 31 εχω τοση ενεργεια ρε κοριτσια ολη μερα κατι κανω και δεν νοιωθω τιποτα ουτε τσιμπηματα που γραφετε ουτε στηθος δεν ειναι πρησμενο.δε ξερω πραγματικα ειναι τρελό..ειμαι κανονικοτατα!ξεχναω πως ειμαι εγκυος..κατι παιζει..ευτυχως εκανα αυχενικη πριν μια βδομαδα κ σε 10 μερες θα ξαναπαω για τραχηλο κ απλο κοιλιακο.γιατί απορω πραγματικά..για να δω αν θα φανει και τι φυλο ειναι το μικρο μικρό..εκανα νιπτ τη προηγουμενη δευτερα θα σας στειλω τι γραφει, μεθαυριο που θα το λαβω..αντε καλη επιτυχια ειναι ωραια στην αυχενική μια ωρα με ψαχουλευε κ με βαραγε κανονικα στη κοιλια να γυρισει το μικρο ,και αυτο τιποτα..χαχα μετα γυρισε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@sova λογικό είναι κορίτσι μου. 2-3 βδομαδες υπομονή και μετά θα είσαι σούπερ!!!

@melodyy αλήθεια κοριτσάκι μου;; Πωωωωωω κουράγιο!! Θα δροσίσει που θα πάει... Τα πόδια ψηλά..!!!

Α ναι ? Και εγώ σκεφτόμουν ότι όσο περνάει ο καιρός θα είμαι και χειρότερα πάλι καλά ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορώ να μπω κι εγώ στη συζήτηση ?? Σήμερα 7+2 ακούσαμε καρδούλες. Πάμε για μια τελειόμηνη δίδυμη κύηση με αισιοδοξία !!! Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού σε γυναικολόγο κύησης . Έχω μάθει τόσα από εσάς....και είσαστε η καλύτερη συντροφιά μιας και δεν το γνωρίζει κανείς στον κύκλο μου. Σας αγαπώ πολύ !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap βρε μη το μελετάς και λέγε Δόξα το Θεό που είσαι όπως πριν!!! Πλάκα κάνεις;; 
 

@Antelope @sova Όπως πριν δεν είμαι σε καμμία περίπτωση.. Στη ζέστη με πιάνει ταχυπαλμία και ζάλη και στις ανηφόρες παω με υποβοήθηση..😂😂😂 Σπρώχνει ο σύζυγος.. Γενικά όμως είμαι πολύ μα πολύ καλύτερα!!! Θα δείτε το 2ο τρίμηνο είναι παράδεισος!! Αν γλιτώσετε και τις καούρες θα πετάτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Christina_81 είπε:

Μπορώ να μπω κι εγώ στη συζήτηση ?? Σήμερα 7+2 ακούσαμε καρδούλες. Πάμε για μια τελειόμηνη δίδυμη κύηση με αισιοδοξία !!! Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού σε γυναικολόγο κύησης . Έχω μάθει τόσα από εσάς....και είσαστε η καλύτερη συντροφιά μιας και δεν το γνωρίζει κανείς στον κύκλο μου. Σας αγαπώ πολύ !!! 

Μπραβο χριστινα συγχαρητηρια !να μας γραφεις ..Οποτε αλλαξες γιατρο κ πηγες σε γυναικολογο απλο.και εγω δε ξερω τι να κανω να φυγω απο εξωσωματικο αλλα δεν εχω και καποιον να εμπιστευομαι φοβαμαι οποτε αφου ξεγενναει ο δικος μου σκεφτομαι να κατσω εκει ,εκτος αν βρω και δευτερο αλλα γινεται αυτο; Ή να βρω δευτερη μαια; Ουτε ξερω κ πως πανε αυτα.

@annie!ναι βρε αννυ μου καλο ειναι βεβαια αλλα σου λεω δεν ειναι δυνατον, νοιωθω ωρες ωρες υπαρχει κατι εκει; Τι στο καλό γινεται; Ουτε ενα τραβηγμα;;δεν ειναι φυσιολογικό θεωρω τοσο τιποτα!!αφου μεγαλωνει η κοιλια και εγω τιποτα.. σαν να ειναι πλακα νοιωθω ,σαν μη εγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο χριστινα συγχαρητηρια !να μας γραφεις ..Οποτε αλλαξες γιατρο κ πηγες σε γυναικολογο απλο.και εγω δε ξερω τι να κανω να φυγω απο εξωσωματικο αλλα δεν εχω και καποιον να εμπιστευομαι φοβαμαι οποτε αφου ξεγενναει ο δικος μου σκεφτομαι να κατσω εκει ,εκτος αν βρω και δευτερο αλλα γινεται αυτο; Ή να βρω δευτερη μαια; Ουτε ξερω κ πως πανε αυτα.

@annie!ναι βρε αννυ μου καλο ειναι βεβαια αλλα σου λεω δεν ειναι δυνατον, νοιωθω ωρες ωρες υπαρχει κατι εκει; Τι στο καλό γινεται; Ουτε ενα τραβηγμα;;δεν ειναι φυσιολογικό θεωρω τοσο τιποτα!!αφου μεγαλωνει η κοιλια και εγω τιποτα.. σαν να ειναι πλακα νοιωθω ,σαν μη εγκυος.

Μη σκέφτεσαι χαζομάρες!!! Είσαι απλά πολύ τυχερή!!! Ε να σου πω κάτι;;; Διασκέδασε το και ευχαριστήσου το!!! Στις περισσότερες από μας αν όχι σε όλες δεν ήρθε εύκολα και μόνο της η εγκυμοσύνη... Ας είναι και κάτι εύκολο!! Εγω να σου πω την αλήθεια έμεινα στον εξωσωματικό μου και αυτό θα με ξεγεννήσει με το καλό.. Αν υπάρχει περίπτωση να σε πάει για φυσιολογικά δες για μαία. Εμένα μου ξεκαθάρισε στο προηγούμενο ραντεβού την καισαρική οπότε τι να την κάνω τη μαία;

@Christina_81 Καλως ήρθες στην παρέα μας κοπέλα μου!! Μια καλή και εύκολη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Μη σκέφτεσαι χαζομάρες!!! Είσαι απλά πολύ τυχερή!!! Ε να σου πω κάτι;;; Διασκέδασε το και ευχαριστήσου το!!! Στις περισσότερες από μας αν όχι σε όλες δεν ήρθε εύκολα και μόνο της η εγκυμοσύνη... Ας είναι και κάτι εύκολο!! Εγω να σου πω την αλήθεια έμεινα στον εξωσωματικό μου και αυτό θα με ξεγεννήσει με το καλό.. Αν υπάρχει περίπτωση να σε πάει για φυσιολογικά δες για μαία. Εμένα μου ξεκαθάρισε στο προηγούμενο ραντεβού την καισαρική οπότε τι να την κάνω τη μαία;

@Christina_81 Καλως ήρθες στην παρέα μας κοπέλα μου!! Μια καλή και εύκολη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Σωστα!!εχεις δικιο και εγω ακομα πιο δυσκολα εμεινα και ισα και που προλαβα κιολας πωπω αστα οσο τα σκεφτομαι οποτε ας ησυχασω κ απο αυτο.. Και εγώ μαλλον στον εξωσω θα μεινω και παλι καλά να λεω.Σιγά μη με παει φυσιολογικα στα 42 + και με διδυμα να παθω και τιποτα εγω ή τα μωρα.παναγια μου..το αποκλειω!!Καισαρικη και μια χαρα.οποτε ναι !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βγηκε κιολας το νιπτ και γραφει:

:Δίδυμη κύηση 12 εβδομάδων και 3 ημερών κατά την αιμοληψία.
Μέθοδος:Μαζικά παράλληλη αλληλούχιση με τεχνολογία αλληλούχισης επόμενης γενιάς (Next Generation Sequencing, NGS).
Αποτέλεσμα:Το αποτέλεσμα του ανωτέρου ελέγχου είναι ΑΡΝΗΤΙΚΟ.
Από την ανάλυση του γονιδιώματος του δείγματος προς εξέταση δεν ανιχνεύθηκαν προσθήκες ή ελλείψεις χρωμοσωμικού υλικού, ενδεικτικές για χρωμοσωμικές ανευπλοειδίες, υπομικροσκοπικούς διπλασιασμούς ή ελλείψεις ≥10 Mb.Φύλο εμβρύων: Ανιχνεύθηκαν αλληλουχίες του χρωμοσώματος Υ..
Κλάσμα εμβρυϊκού DNA: 8%Η ανάλυση πραγματοποιήθηκε στο εργαστήριο Genoma στην Ιταλία ,μετα γραφει και αλλα πολλα πιο αναλυτικα για τη μεθοδο κλπ @sova

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Βλέπω μεγαλώνει η παρέα! Μακάρι όλες μας να είμαστε καλά και να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Με συμπτώματα ή και χωρίς! Θα τα ξεχάσουμε αυτά που περνάμε τώρα και θα έχουμε να τα λέμε αύριο μεθαύριο! Εγώ προσωπικά αύριο κλείνω 13 βδομάδες και έχω την αυχενική να κάνω. Οι εμετοι και η αναγούλα δεν έχουν υποχωρήσει εντελώς.. άντε να δροσίσει να μπορούμε να βγούμε καμιά βολτίτσα με άνεση χωρίς να ζοριζόμαστε! Ό,τι πρεπει το φθινόπωρο! Ούτε ζέστη ούτε κρύο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Κι εγώ με κλιματιστικό κι ανυπομονώ για το φθινόπωρο!!! 

@Nefeliapμια χαρά και το nipt μπράβο!!!

Εγώ ανυπομονώ μέχρι την άλλη Τετάρτη να πάω στο γιατρό να δω τα μωράκια μου.. δε περνάνε αυτές οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο βρε κορίτσια!!! 

Κατά τα άλλα κι εγώ καλύτερα είμαι αν και κουράζομαι εύκολα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Κι εγώ με κλιματιστικό κι ανυπομονώ για το φθινόπωρο!!! 

@Nefeliapμια χαρά και το nipt μπράβο!!!

Εγώ ανυπομονώ μέχρι την άλλη Τετάρτη να πάω στο γιατρό να δω τα μωράκια μου.. δε περνάνε αυτές οι μέρες μέχρι τον επόμενο υπέρηχο βρε κορίτσια!!! 

Κατά τα άλλα κι εγώ καλύτερα είμαι αν και κουράζομαι εύκολα!!! 

Ναι, δεν περνανε !!εμενα σε καποια φαση μου ειπανε οτι θα με βλεπουν μια φορα το μηνα οποτε καταλαβαινεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κορίτσια.. θέλω να σας πω κάτι που άκουσα χθες και με προβλημάτισε.. μία κοπέλα είχε δίδυμα και στην πορεία το ένα απορρόφησε το άλλο. Χάθηκε το ένα.. δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά λέει το κατάλαβε πριν την αυχενική. Διάβασα πως δεν το καταλαβαίνεις βέβαια γιατί δεν έχεις αίμα. Έχω να πάω 6 βδομάδες στην γιατρό και αγχώθηκα.. να μου επιβεβαιώσει οτι ειναι και τα δύο.. έχετε ακούσει ποτέ παρόμοια περίπτωση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

ρε κορίτσια.. θέλω να σας πω κάτι που άκουσα χθες και με προβλημάτισε.. μία κοπέλα είχε δίδυμα και στην πορεία το ένα απορρόφησε το άλλο. Χάθηκε το ένα.. δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά λέει το κατάλαβε πριν την αυχενική. Διάβασα πως δεν το καταλαβαίνεις βέβαια γιατί δεν έχεις αίμα. Έχω να πάω 6 βδομάδες στην γιατρό και αγχώθηκα.. να μου επιβεβαιώσει οτι ειναι και τα δύο.. έχετε ακούσει ποτέ παρόμοια περίπτωση; 

Ασε αν διαβαζουμε καηκαμε ..και εγω διαβασα νομιζω στο αλλο φορουμ οτι το ενα παρεσυρε το αλλο και χαθηκανε και τα 2..πριν ή μετα την αυχενικη που λες.ή μηπως  να διαβασα την ιδια περιπτωση και να μη θυμαμαι καλα..οι πιο κρισιμες βδομαδες ειναι απο τον δευτερο υπερηχο μεχρι την αυχενικη..εγω παντως ειπα να ηρεμηςω γιατί δεν εχω και συμπτωματα γιατί αλλιως «δεν θα βγει» κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε ,αλλά δεν ειναι ολα στο χερι μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά άμα κάτσεις και διαβάσεις.. (πράγμα που το κάνουμε αρκετά συχνά εμείς στα φόρουμ κλπ).. αγχώνεσαι περισσότερο.. έλα όμως που όλο και κάτι συμβαίνει και το ψάχνουμε στο ίντερνετ 🙄🙄🙄

Εγώ ας πούμε έβλεπα υγρά στο εσώρουχο και με έπιασε ανησυχία μην είναι αμνιακό υγρό.. έψαξα στο ίντερνετ βρήκα κάτι τεστακια που το ανιχνεύουν έκανα ένα σήμερα όλα καλά.. τώρα όμως σκέφτομαι μήπως έβαλα πολύ μέσα την μπατονετα στον κόλπο κι έκανα καμία ζημιά στον τραχηλο.. άσε δε βγάζει πουθενά 😏😏

Τις προάλλες πάλι διάβαζα για τον τράχηλο και την περιδεση.. άλλο άγχος εκεί μέχρι να με δει ο γιατρός και να τον μετρήσει.. κάτι που με έχει ξαναπιάσει γιατί έχει να με δει ένα μήνα!! 

Αυτά.. κοινώς μέχρι να γεννησουμε όλο και κάτι θα μας απασχολεί 😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατάλαβα κορίτσια.. ας ηρεμήσουμε γιατί υπάρχουν πολλά και δεν χρειάζεται να τα ξέρουμε όλα γιατί μονο μας αγχώνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια χαρητε την εγκυμοσύνη σας δεν είναι κρίμα να μην χαιρεστε τις στιγμές σας αφήστε τα αυτά και μην σκέφτεστε αρνητικα καλη εγκυμοσύνη σε όλες σας χαιδευστε κοιλιτσες και ακούστε μουσική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Evi 89 είπε:

ρε κορίτσια.. θέλω να σας πω κάτι που άκουσα χθες και με προβλημάτισε.. μία κοπέλα είχε δίδυμα και στην πορεία το ένα απορρόφησε το άλλο. Χάθηκε το ένα.. δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά λέει το κατάλαβε πριν την αυχενική. Διάβασα πως δεν το καταλαβαίνεις βέβαια γιατί δεν έχεις αίμα. Έχω να πάω 6 βδομάδες στην γιατρό και αγχώθηκα.. να μου επιβεβαιώσει οτι ειναι και τα δύο.. έχετε ακούσει ποτέ παρόμοια περίπτωση; 

Καλημέρα... Μην ακούς το τι υπάρχει κ το τι έχει ζήσει η κάθε μία.... Είναι καλό γενικά να ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί αλλά σε ένα πλαίσιο ώστε να μην πετάμε σε ροζ συννεφάκι.... Όχι για να κάνουμε δικό μας κάθε πρόβλημα που υπάρχει στον πλανήτη... Έχω κ σ πω κ εγώ πολλά περιστατικά που τα έχασαν στον 8ο....θα πεθάνεις από το άγχος μέχρι τον 8ο;;;; μέχρι να περάσουν οι πρώτες 13 εβδομάδες προφανώς μπορεί κάποιο να πάλινδρομησει όπως κ σε μονή κύηση... Παίζουν πολλά που εξαρτώνται όμως από πάρα πολλές παραμέτρους που διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση.. Δε χρειάζεται όμως να το σκέφτεσαι τόσο έντονα... Αν είναι να γίνει θα γίνει κ δε μπορείς να κάνεις τπτ γιαυτό.. Συγνώμη που σ το λέω ωμά αλλά δυστυχώς έτσι είναι.. Έχε πίστη στα μωρά σου και προχώρα βήμα βήμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melodyy είπε:

Καλημέρα... Μην ακούς το τι υπάρχει κ το τι έχει ζήσει η κάθε μία.... Είναι καλό γενικά να ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί αλλά σε ένα πλαίσιο ώστε να μην πετάμε σε ροζ συννεφάκι.... Όχι για να κάνουμε δικό μας κάθε πρόβλημα που υπάρχει στον πλανήτη... Έχω κ σ πω κ εγώ πολλά περιστατικά που τα έχασαν στον 8ο....θα πεθάνεις από το άγχος μέχρι τον 8ο;;;; μέχρι να περάσουν οι πρώτες 13 εβδομάδες προφανώς μπορεί κάποιο να πάλινδρομησει όπως κ σε μονή κύηση... Παίζουν πολλά που εξαρτώνται όμως από πάρα πολλές παραμέτρους που διαφέρουν από γυναίκα σε γυναίκα και από κύηση σε κύηση.. Δε χρειάζεται όμως να το σκέφτεσαι τόσο έντονα... Αν είναι να γίνει θα γίνει κ δε μπορείς να κάνεις τπτ γιαυτό.. Συγνώμη που σ το λέω ωμά αλλά δυστυχώς έτσι είναι.. Έχε πίστη στα μωρά σου και προχώρα βήμα βήμα.. 

Όχι καλά τα λες.. μην ανησυχεις! Βήμα βήμα ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evi 89 είπε:

Όλα καλά με την αυχενική! 2 αγοράκια περιμένουμε!!!!

Ουυυυυ τέλεια!!!!! Γερά μωράκια και τελειομηνα!!!!! Με το καλό να σε κλωτσησουν τώρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Ουυυυυ τέλεια!!!!! Γερά μωράκια και τελειομηνα!!!!! Με το καλό να σε κλωτσησουν τώρα!!!! 

Ευχαριστώ πολύ! Αντε ένα ένα περνάνε! Περιμένουμε το επόμενο στάδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας !!! Ανταποδίδω κι εύχομαι στην καθεμιά σας υγιή μωράκια !!!

Ο γυναικολόγος του κέντρου εξωσωματικής δεν αναλαμβάνει κυήσεις, αλλά θα ενημερώνετε για την πορεία μου από τον γυναικολόγο κύησης. Επισκέφτηκα τον γιατρό κύησης και ήδη μου είπε για καισαρική. Απορώ πως προαποφασίζουν από τόσο νωρίς....

Πάντως ακόμη δεν μπορούμε να πιστέψουμε με τον άντρα μου ότι φτάσαμε μέχρι εδώ....σαν όνειρο...μάλλον όταν θα τα κρατήσω στην αγκαλιά μου θα το πιστέψω !!!

Από συμπτώματα πέραν από υπνηλία και ατονία δεν έχω κάτι άλλο . Η όρεξή μου είναι απίστευτη !! Που θα πάει αυτό ????

Θα ήθελα να ρωτήσω για την αυχενική διαφάνεια, Papp-A, NIPT TEST τα πληρώνουμε όλα ή χορηγεί ποσοστό ο ΕΟΠΠΥ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Christina_81 συγχαρητήρια και καλωσήλθες στο club! Αυχενική πλήρωσα 170 σε ιδιώτη και 20€ η papp-a με παραπεμπτικό σε μικροβιολογικο. Ξερω οτι γίνονται δωρεάν σε δημόσιο νοσοκομείο αλλά πρέπει να κλείσεις ραντεβου καιρό πριν. Λογικά προλαβαίνεις αν πάρεις τηλ σήμερα ή αύριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...