Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προϊόντα για ραγαδες


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά!!! Είμαι στην 23η εβδομάδα και εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την pregnaderm για τις ραγαδες την οποία μου έδωσε σε δείγματα η γιατρός μου... Μόλις μου τελείωσε, μετά από προτροπή της φαρμακοποιού πήρα τη prevestria της frezyderm και ενώ τακτοποιουσα βρήκα το κουτί της και διάβασα τα συστατικά της... Περιέχει 3 parabens μέσα... Αγχώθηκα που το είδα.. Στη γιατρό έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα για να τη ρωτήσω... Τι γνώμη έχετε εσείς?? Χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη κρέμα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά!!! Είμαι στην 23η εβδομάδα και εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την pregnaderm για τις ραγαδες την οποία μου έδωσε σε δείγματα η γιατρός μου... Μόλις μου τελείωσε, μετά από προτροπή της φαρμακοποιού πήρα τη prevestria της frezyderm και ενώ τακτοποιουσα βρήκα το κουτί της και διάβασα τα συστατικά της... Περιέχει 3 parabens μέσα... Αγχώθηκα που το είδα.. Στη γιατρό έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα για να τη ρωτήσω... Τι γνώμη έχετε εσείς?? Χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη κρέμα?? 

Καλημέρα κορίτσι, και μένα ο γιατρός την prevenstria μου πρότεινε και αυτή χρησιμοποιώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ αυτή χρησιμοποιούσα και οι περισσότεροι γυναικολόγοι την προτείνουν. Αν θέλεις κάτι πιο αγνό μπορείς να χρησιμοποιήσεις αμυγδαλέλαιο, έχω ακούσει από πολλές ότι είναι αποτελεσματικό. Εγώ να σου πω την αλήθεια τις ραγαδες δεν τις γλίτωσα, δεν έβαζα όμως και συστηματικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα bio oil και δεν έκανα καθόλου... Φυσικά έχει να κάνει με το δέρμα όμως να ξέρετε ότι το νερό παίζει πολύ μεγάλο ρόλο.. Όσο μπορείτε πιο πολύ νερό και πιο λίγο αλάτι.. Και οι κρέμες αυτές πάνω κάτω ίδιες είναι όλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Κορίτσι καλησπέρα! Εγω  προσωπικα  χρησιμοποιώ  3 προϊόντα  για τις ραγάδες ( εγω ειμαι στην 28η εβδομάδα)  το ένα είναι το lierac phytolastill  το όποιο ειναι σε μορφή τζελ , ένα λαδάκι από την Bio oil porcelain και την Prevestrian  cream και μέχρι στιγμή δεν έχω εμφανίσει ραγάδες. Μου είπε ο γιατρός μου όμως ότι το αμυγδαλελαιο  έχει την τάση να προκαλεί συσπάσεις οπότε καλύτερα να ζητήσεις την γνώμη του γιατρού σου !Με το καλό το μωράκι σου ,σου εύχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2020 at 8:56 ΠΜ, ο/η annie! είπε:

 

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις απαντήσεις σας!! Απλά είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και όπως καταλαβαινετε αγχώνομαι με το παραμικρό!!!! Καλή συνέχεια σε όλες!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ όλες πολύ για τις απαντήσεις σας!! Απλά είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και όπως καταλαβαινετε αγχώνομαι με το παραμικρό!!!! Καλή συνέχεια σε όλες!!! ❤️

Γεια σου κορίτσι μου..με το καλό το μωράκι σου! Αν θέλεις κάτι πιο αγνό μπορείς να δεις το λαδάκι της weleda. Έβαζα αυτό και της mustela και που και που λάδι καρύδας..δεν έκανα καμια ραγάδα αλλά πάντα παίζει ρόλο και το δέρμα αλλά και το νερό που πίνεις, όπως και η ενυδάτωση που έκανες πριν! Οι πλειοψηφία των γυναικολόγων προτείνει frezyderm σε όλα τα προϊόντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου..με το καλό το μωράκι σου! Αν θέλεις κάτι πιο αγνό μπορείς να δεις το λαδάκι της weleda. Έβαζα αυτό και της mustela και που και που λάδι καρύδας..δεν έκανα καμια ραγάδα αλλά πάντα παίζει ρόλο και το δέρμα αλλά και το νερό που πίνεις, όπως και η ενυδάτωση που έκανες πριν! Οι πλειοψηφία των γυναικολόγων προτείνει frezyderm σε όλα τα προϊόντα!

Άκουσα για αυτό το λαδάκι, σ ευχαριστω πολύ για την απάντηση σου!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου είμαι και εγώ στην 23η εβδομάδα και μου σύστησαν την mustela, είναι λαδάκι πολύ αγνό. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ναταλία6 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου είμαι και εγώ στην 23η εβδομάδα και μου σύστησαν την mustela, είναι λαδάκι πολύ αγνό. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά. 

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!! Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!! Έχω ραντεβού και στη γιατρό τέλος εβδομάδας και θα τη ρωτήσω τι θεωρεί καλύτερο,!! Γενικά η mustela από ότι ξέρω έχει πιο αγνά προϊόντα!! 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/7/2020 at 9:38 ΜΜ, ο/η kiarita91 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! Εύχομαι να είστε όλες καλά!!! Είμαι στην 23η εβδομάδα και εδώ και ένα μήνα περίπου χρησιμοποιώ την pregnaderm για τις ραγαδες την οποία μου έδωσε σε δείγματα η γιατρός μου... Μόλις μου τελείωσε, μετά από προτροπή της φαρμακοποιού πήρα τη prevestria της frezyderm και ενώ τακτοποιουσα βρήκα το κουτί της και διάβασα τα συστατικά της... Περιέχει 3 parabens μέσα... Αγχώθηκα που το είδα.. Στη γιατρό έχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα για να τη ρωτήσω... Τι γνώμη έχετε εσείς?? Χρησιμοποιείτε τη συγκεκριμένη κρέμα?? 

Εγώ τι κρέμες και λαδια έβαζα τι νερά έπινα έκανα και ειδική διατροφή λόγο ζαχάρου με αποτέλεσμα να μην πάρω πολλά κιλά και πάλι έκανα ραγαδες! Και πολλές μάλιστα!! Αν είναι το δέρμα σου λεπτό δεν τις γλιτώνεις! Κάνε ότι καλύτερο μπορείς και μην δίνεις σημασια...το μωράκι σου να είναι καλά!!! Με το καλό εύχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Ria27 είπε:

Εγώ τι κρέμες και λαδια έβαζα τι νερά έπινα έκανα και ειδική διατροφή λόγο ζαχάρου με αποτέλεσμα να μην πάρω πολλά κιλά και πάλι έκανα ραγαδες! Και πολλές μάλιστα!! Αν είναι το δέρμα σου λεπτό δεν τις γλιτώνεις! Κάνε ότι καλύτερο μπορείς και μην δίνεις σημασια...το μωράκι σου να είναι καλά!!! Με το καλό εύχομαι!! 

Καλά εννοείται αυτό!!! Γι αυτό αγχώθηκα με τα parabens μην επηρεάζουν το μωράκι!!! Το ξέρω ότι είναι ανάλογα με το δέρμα!! Σ' ευχαριστώ για την απάντηση σου!! 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα της frezyderm μου σύστησε και μάλιστα άρχισα σήμερα να τη χρησιμοποιώ. Έχει όντως psrabens; Πώς τη συνιστούν τότε οι γιατροί; Και σημειωτέον ο δικός μου είναι πολύ προσεκτικός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Μήπως μπορείς να βάλεις φωτό των συστατικών; Έχω πετάξει τη συσκευασία και θέλω να τη στείλω στον γιατρό.

Καλησπέρα!!! Την ανεβάζω τώρα!!! Αν μπορείς ενημέρωσε μας για το τι σου είπε ο γιατρός σου!! 

IMG_20200802_131538.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για τη φωτογραφία.

Επειδή έχει parabens αποφάσισα να μην την χρησιμοποιήσω. Αύριο σκέφτομαι να πάρω τη mustela.  Απλά δεν ξέρω εάν είναι προτιμότερο το λάδι ή η κρέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Καλημέρα, ευχαριστώ πολύ για τη φωτογραφία.

Επειδή έχει parabens αποφάσισα να μην την χρησιμοποιήσω. Αύριο σκέφτομαι να πάρω τη mustela.  Απλά δεν ξέρω εάν είναι προτιμότερο το λάδι ή η κρέμα.

Κι εγώ τη σταμάτησα-2 φορές την έβαλα και μετά είδα τα συστατικά της- και πήρα αυτή που μου είχε δώσει εξ αρχής της pregnaderm που δεν έχει parabens και αλλεργιογόνα... Και για το λαδάκι άκουσα πολύ καλά λόγια πάντως!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kiarita91 είπε:

Κι εγώ τη σταμάτησα-2 φορές την έβαλα και μετά είδα τα συστατικά της- και πήρα αυτή που μου είχε δώσει εξ αρχής της pregnaderm που δεν έχει parabens και αλλεργιογόνα... Και για το λαδάκι άκουσα πολύ καλά λόγια πάντως!!! 

Κι εγώ χθες δύο φορές και ευτυχώς είδα το μήνυμα σου, να είσαι καλά. Είχα πετάξει τη συσκευασία, δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να έχει parabens, αφού είναι εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κι εγώ χθες δύο φορές και ευτυχώς είδα το μήνυμα σου, να είσαι καλά. Είχα πετάξει τη συσκευασία, δεν φαντάστηκα ότι μπορεί να έχει parabens, αφού είναι εγκυμοσύνης.

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση κατά τύχη είδα τα συστατικά!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα...εγώ έχω χρησιμοποιήσει μια κρέμα simulcium g3.με βοηθήσει πολύ...δεν κρεμάστηκε δέρμα καθόλου και ραγαδες είναι πολύ λίγες...

Έχω χρησιμοποιήσει αυτή κρέμα και παλιότερα...όταν κάποια στιγμή έφτασα 95 κιλά αποφασησα να αδυνατίσω...με βοήθησε πολύ ....όχι να αδυνατίσω αλλά για να προλάβω ραγαδες και χαλάρωση δέρματος..

Γράφει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί και από ενγιες.

Ελπίζω βοήθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/8/2020 at 12:50 ΜΜ, ο/η kiarita91 είπε:

Κι εμένα μου έκανε εντύπωση κατά τύχη είδα τα συστατικά!!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ επίσης!

Πήρα το bio oil.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Με έχει προβληματίσει πολύ το θέμα αυτό. Δυστυχώς όλα κάτι κάνουν.. 

Η prevenstria έχει parabens

Το bio oil έχει ρετινολη Α που απαγορεύεται στην εγκυμοσύνη και απορώ γιατί γράφει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθει 

Το αμυγδαλελαιο κάνει συσπάσεις 

Δεν ξέρω αν τελικά υπάρχει ακρι εντελώς αγνό...το λάδι της mustela αν μπορεί κάποια να μου πει ποιο είναι μήπως εκεί βρούμε σωτηρία 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dpilo λάδι καρύδας επίσης νομίζω οτι ειναι καλό. Εγώ έβαζα και λάδι καρύδας και αμυγδαλελαιο και prevenstria. Οποιο είχα κοντα μου εκεινη τη στιγμή. Δεν έκανα ραγαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Εγω τελευταια βάζω λάδι καρύδας!Για το αμυγδαλελαιο δεν ήξερα οτι κανει συσπάσεις...ελπίζω να μη συμβαίνει το ίδιο και με το λάδι καρύδας!Εχω ακούσει και για τη βαζελίνη αλλά οι γνώμες διίστανται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsaκοριτσακι μου λυπαμαι πολύ και για εσενα😢 πάλι βιοχημικη βρε κορίτσι μου πφφφφ! Δεν ξερω τι να πω πραγματικά! Μη το βάζεις κατω κορίτσι μου γτ είναι πολύ σημαντικό που κανεις συλληψη φυσιολογικά και δεν χρειάζεσαι άλλες μεθόδους! Θα έρθει το μπεμπακι σου είμαι σιγουρη🙏
    • Κορίτσι μου λυπαμαι πολύ😢 ήταν βιοχημικη κορίτσι μου ότι και να έπαιρνες δεν θα βοηθούσε! Πέρασα και εγώ μια βιοχημικη τον Δεκέμβρη που μας πέρασε ακριβώς όπως εσυ η πρώτη χοριακη νου ήταν 9,9 και η δεύτερη αρνητικη  και έπειτα πολύ αίμα και πόνοι δυνατοί ! Ξεκινά καινούργιος κύκλος όποτε σφίξει δοντια σήκωσε ανάστημα και ξεκινά τις προσπάθειες και το μωρακι είναι στο δρομοοοοο❤️🙏
    • Με τίποτα κορίτσι μου δεν θα ήθελα να παρω την απόφαση ! Ούτε να το σκέφτομαι άλλωστε παρακάλεσα τον άγιο Εφραίμ που πήγα και του είπα πως αν είναι άρρωστο το μωρακι μου να το πάρει κοντα του🙏 ο γιατρός μου είπε πως θα είχε πολλα προβλήματα μιας και η αυχενική του ήταν πολύ αυξημένη  αλλά είχε υγρό και στην κοιλιτσα του και αν δεν παλινδρομουσε και ερχόταν στη ζωή θα είχε σοβαρά θέματα! Ευχαριστώ κοριτσάκι μου μακάρι η Τρίτη να είναι και η τυχερη🙏🤞🌈 Μακάρι κορίτσι μου μακαριιιιιιιιιιιι🙏❤️🌈 Ναι είναι σπάνιο σύνδρομο και έχει διάφορες μορφές ! Μπορεί πχ να είναι μόνο στείρο , να έχει αναπτυξιακά , νοητικά (σπάνιο), αλλά και παθολογικά όπως διαβήτη, αυτοάνοσα, αντίσταση στην ινσουλίνη , πρόβληματα στα αυτιά όπως ακοή ωτίτιδες κτλ αλλά και  ψυχοκοινωνικά θέματα. Τυχαίο γεγονός μας είπε και εμας μιας και οι καρυοτυποι μας βγήκαν φφσηολογικοι! Όπως τα λες κορίτσι μου συν αυτά που ανέφερα πιο πάνω! Τα πήρε ψηλά μαζί του για να μην ταλαιπωρηθούν το πιστεύω πολύ αυτό🙏 Σε ευχαριστώ πολύ για τα ομορφα λογια σου κορίτσι μου❤️ θα ανταμειφτούμε όλες μας και θα κρατήσουμε ένα γερό μωρακι στην αγκαλια μας❤️🌈 μπάντα αξία να είσαι είσαι κορίτσι μου🙏 με το καλό η βαφτηση και με το καλό το μπεμπακι σου το γλυκο ουράνιο τόξο σου🙏❤️🌈 Καλύτερα που σταμάτησε η καρδουλα από το κοριτσάκι μου δεν θα άντεχα να έρθει στη ζωή και να ταλαιπωριόνταν με τίποτα🙏 με το καλοοοοστη φίλη σου κοριτσάκι μου🌈 όλα να πανε υπεροχα❤️ Αχ κορίτσακι μου θα έρθει το ουράνιο τόξο μας θα το δεις🌈🌈 εδώ θα είμαστε και θα τα λέμε☺️❤️
    • Ααα εντάξει τότε καλύτερα να έχεις κάποιον κοντά σου εκείνο το διάστημα είναι η αλήθεια  Ναι να πάρεις τηλ μακάρι να βρεις ραντεβού άμεσα.. εγω Τετάρτη θα πάω να με δει και πρέπει να παρω τον άλλο τηλ (τον ιδιώτη ) να του πω ότι λογικά θα σταματήσω να πηγαίνω σε αυτόν 
    • @Ioann89 μην το σκεφτεσαι. Ειναι πολυ αρχικο σταδιο. Κατι ηταν λάθος και δεν προχώρησε. Οση προγεστερονη και να επαιρνες δε θα αλλαζε κατι πιστευω. Μην κανεις τέτοιες σκεψεις. Θα μπορούσες καν να μην καταλαβεις οτι εχεις καθυστέρηση. Λογικα απο αυτο τον κυκλο κιολας θα μπορεις να ξανα προσπαθησεις. Κριμα ρε κοριτσι μου. Δεν εχω κατι αλλο να σου πω.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...