Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΛΗΣ πρώτου φύγει σε όλες τις κοιλίτσες θαυματάκια θα αφήσει ❤😇🤞🤰❤


Άντρεα

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Γεννάει το. Κοριτσάκι μας????? Όλα καλά να πάνε κούκλα μου με έναν πόνο η Παναγίτσα μαζί σου❤️

Ελενάκι μου πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με δύο ζουζουνακια;💗💗💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 803
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλά μια χαρά είναι!! Ζωηρούλης κι εμένα!! 😄 Κι εγώ καλά είμαι, αν εξαιρέσεις τις ανακατωσούρες κλπ που με παιδεύουν ακόμα, κ το μωρό που μου πιέζει την ουρήθρα κ κατουριέμαι συνέχεια, κατά τ’ άλλα μια χαρά..δηλαδή δε νιώθω αυτό το βάρος που λένε ούτε δυσκίνητη, ίσα ίσα κάνω τα πάντα κ η κοιλιά δεν είναι πολύ μεγάλη, όσο θα περίμενα δηλαδή..φαίνομαι ότι είμαι έγκυος, αλλά φαντάσου μέχρι κ χθες στο σουπερ μαρκετ που πάω μου λέει η ταμίας πριν φύγω «να σε ρωτήσω..μήπως είσαι έγκυος;»..ναι της λέω..κ σκεφτόμουν μετά εδώ κοντεύω να γεννήσω κ ακόμη με ρωτάνε; 😆

Καλά κάνεις και βγαίνεις βόλτες να περνάς ωραία πριν έρθει το μωράκι 💗💗 είστε και νησί εκεί, θα’ναι τέλεια τώρα!!

Φυσιολογικά θα πας; Γιατί σου είπε ο γιατρός ότι θα πάτε αρχές Αυγούστου εννοώ. Τότε δεν είναι η ΠΗΤ ούτως ή άλλως; Άντε σε λίγο θα έχεις την κούκλα σου στην αγκαλιά σου 💗💗💗

Κάτι άσχετο, καρότσι ποιο έχεις πάρει; Γιατί είμαι σε αναζήτηση τώρα, κλίνω προς το inglesina trilogy ή aptica, αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμη και πρέπει να το κάνω σύντομα..!!

Φιλάκια γλυκούλα να περνάς τέλεια!! 🤗🥰

Καλημέρα αγαπημένη..αυτό είναι τέλειο κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν..σκέψου ότι όταν διενυα τον πέμπτο μου ελεγε ο κόσμος ότι αδυνάτισα δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος χαχαχαχαχα..το δεύτερο τρίμηνο ήταν η καλύτερη μου δεν έκατσα στον κωλο μου λεπτό..και τώρα δλδ απλά κουράζομαι λίγο πιο εύκολα..όσο για το κατούρημα να ξέρεις μόνο θα αυξάνεται εγώ σηκώνομαι τη νύχτα 5-7 φορες..φυσιολογικά πάω απλά εγώ ρωτούσα το γιατρό μπας και γεννήσω πριν την Πητ αλλά αυτός λέει δεν νομίζει..όποτε θέλει ας έρθει η μπουμπούκα...καρότσι πήρα της carello εγώ το m28 3σε1 πολύ γερό και εύκολο φαίνεται ήταν στα 450ε..μου πρότεινε την μάρκα ξαδέρφη μου που έχει 4παιδια όποτε την άκουσα χαχαχαχαχαχα...σε ποιο μήνα είσαι εσύ τώρα αγαπημένη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα αγαπημένη..αυτό είναι τέλειο κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν..σκέψου ότι όταν διενυα τον πέμπτο μου ελεγε ο κόσμος ότι αδυνάτισα δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος χαχαχαχαχα..το δεύτερο τρίμηνο ήταν η καλύτερη μου δεν έκατσα στον κωλο μου λεπτό..και τώρα δλδ απλά κουράζομαι λίγο πιο εύκολα..όσο για το κατούρημα να ξέρεις μόνο θα αυξάνεται εγώ σηκώνομαι τη νύχτα 5-7 φορες..φυσιολογικά πάω απλά εγώ ρωτούσα το γιατρό μπας και γεννήσω πριν την Πητ αλλά αυτός λέει δεν νομίζει..όποτε θέλει ας έρθει η μπουμπούκα...καρότσι πήρα της carello εγώ το m28 3σε1 πολύ γερό και εύκολο φαίνεται ήταν στα 450ε..μου πρότεινε την μάρκα ξαδέρφη μου που έχει 4παιδια όποτε την άκουσα χαχαχαχαχαχα...σε ποιο μήνα είσαι εσύ τώρα αγαπημένη??

Κι εγώ καρότσι της carello 3σε1 είχα κορίτσια μου. Βέβαια άλλο μοντέλο από αυτό αλλά εξαιρετικό! Ελαφρύ και γερό. Είναι ακόμα σαν καινούριο παρόλο που το χρησιμοποίησα πολύ!🥰🥰

Καμιά φορά σκέφτομαι έχω καρότσι, πάρκο, περπατούρα, ότι χρειάζεται ένα μωρό ( αν και τα περισσότερα δεν τα χρησιμοποιήσαμε και πολύ!) μέχρι και νονό έχω αλλά.... υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια! Δεν έχω το μωρό!😆😆 Που θα πάει θα το πετύχουμε κι αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Κοριτσια μου καλό σκ σε όλες μας.... Τα νέα μου είναι ότι περίμενα περίοδο χθες αλλά ακόμα ευτυχώς δεν έχει φανεί υποθέτω ότι μπορεί να είναι από τη θάλασσα κρύα νερά και λοιπά..μεσα μ εύχομαι να κάνω λάθος και να συμβαίνει κάτι καλό αλλά μετά από δύο παλλινδρομες ο φόβος υπερνικα τα οποία αλλά συναισθήματα...καλα μου κορίτσια εύχομαι για όλες μας το θαυματακι να είναι καθ οδόν. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Frogel είπε:

Καλημέρα αγαπημένη..αυτό είναι τέλειο κι εγώ έτσι ακριβώς ήμουν..σκέψου ότι όταν διενυα τον πέμπτο μου ελεγε ο κόσμος ότι αδυνάτισα δεν καταλάβαιναν καν ότι είμαι έγκυος χαχαχαχαχα..το δεύτερο τρίμηνο ήταν η καλύτερη μου δεν έκατσα στον κωλο μου λεπτό..και τώρα δλδ απλά κουράζομαι λίγο πιο εύκολα..όσο για το κατούρημα να ξέρεις μόνο θα αυξάνεται εγώ σηκώνομαι τη νύχτα 5-7 φορες..φυσιολογικά πάω απλά εγώ ρωτούσα το γιατρό μπας και γεννήσω πριν την Πητ αλλά αυτός λέει δεν νομίζει..όποτε θέλει ας έρθει η μπουμπούκα...καρότσι πήρα της carello εγώ το m28 3σε1 πολύ γερό και εύκολο φαίνεται ήταν στα 450ε..μου πρότεινε την μάρκα ξαδέρφη μου που έχει 4παιδια όποτε την άκουσα χαχαχαχαχαχα...σε ποιο μήνα είσαι εσύ τώρα αγαπημένη??

Με το καλό κορίτσι μου να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωρό σου! Αυγουστιατικο θα είναι το κοριτσάκι σου τέλεια!!! Και εμένα μου ελεγε ότι θα πάω στην πητ αλλά ξεκίνησα το περπάτημα από την 38 εβδομάδα και τελικά γέννησα στις 39 και 1!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Κι εγώ καρότσι της carello 3σε1 είχα κορίτσια μου. Βέβαια άλλο μοντέλο από αυτό αλλά εξαιρετικό! Ελαφρύ και γερό. Είναι ακόμα σαν καινούριο παρόλο που το χρησιμοποίησα πολύ!🥰🥰

Καμιά φορά σκέφτομαι έχω καρότσι, πάρκο, περπατούρα, ότι χρειάζεται ένα μωρό ( αν και τα περισσότερα δεν τα χρησιμοποιήσαμε και πολύ!) μέχρι και νονό έχω αλλά.... υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια! Δεν έχω το μωρό!😆😆 Που θα πάει θα το πετύχουμε κι αυτό! 

Κοριτσαρα μου όμορφη θα έρθει και το μωρό σου και θα τα έχεις όλα έτοιμα :) αυτό με τους νονους έχει πολύ πλάκα εγώ ακόμα δεν γεννησα το πρώτο έχω βρει νονο και για το δεύτερο.. :))

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kostef είπε:

Με το καλό κορίτσι μου να κρατήσεις αγκαλίτσα το μωρό σου! Αυγουστιατικο θα είναι το κοριτσάκι σου τέλεια!!! Και εμένα μου ελεγε ότι θα πάω στην πητ αλλά ξεκίνησα το περπάτημα από την 38 εβδομάδα και τελικά γέννησα στις 39 και 1!!! 

Σευχαριστω πολύ κορίτσι μου ❤️ εγώ να σου πω την αλήθεια την Πέμπτη κλείνω 38εβδομαδες όποτε λέω από κει και πέρα να δώσω κι εγώ πόνο με το περπάτημα εχουμε και εν γάμο την Παρασκευή και θέλω να πάω χαχαχαχαχαχαχα... Διάβασα τα νέα σου ότι όλα τα συστήματα λειτουργούν μια χαρά όποτε είμαστε έτοιμη για δεύτερο μπεμπακι με το καλό σου εύχομαι αγαπημένη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια βοηθήστε με. Εκανα μολις υπερηχο.  Κ μ ειπαν ότι το στοματάκι της μικρη μας είναι μικρότερο από την ηλικία κύησης. Κ οτι τ παιδι είναι μικρό 812 γρ κ γω ειμαι 26 εβδομάδες κ 6 μερες. Μ ειπε θα με αναφέρουν στ νοσοκομειο π με παρακολουθεί. Με τρόμαξε ρε παιδια αλλα αυτός π μ εκανε τν υπερηχο δε μ γέμισε τ ματι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση, στο τεστ εγκυμοσύνης αυτό με το σταυρό το clearblue πρέπει να υπάρχει κάποια γραμμή πλην στο παράθυρο αποτελέσματος πριν κάνεις το τεστ?ή όχι?δεν είναι ληγμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κορίτσια βοηθήστε με. Εκανα μολις υπερηχο.  Κ μ ειπαν ότι το στοματάκι της μικρη μας είναι μικρότερο από την ηλικία κύησης. Κ οτι τ παιδι είναι μικρό 812 γρ κ γω ειμαι 26 εβδομάδες κ 6 μερες. Μ ειπε θα με αναφέρουν στ νοσοκομειο π με παρακολουθεί. Με τρόμαξε ρε παιδια αλλα αυτός π μ εκανε τν υπερηχο δε μ γέμισε τ ματι

έκανες την Β επιπέδου?εμένα στην Β επιπέδου ήταν 450 γρ κάπου εκεί γύρω κ  άλλα 3 συν πλην 21 βδομάδες...τώρα αυτό για το στόμα το να σ πω δεν θυμάμαι να μου έχουν πει ποτέ κάτι για μετρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κορίτσια βοηθήστε με. Εκανα μολις υπερηχο.  Κ μ ειπαν ότι το στοματάκι της μικρη μας είναι μικρότερο από την ηλικία κύησης. Κ οτι τ παιδι είναι μικρό 812 γρ κ γω ειμαι 26 εβδομάδες κ 6 μερες. Μ ειπε θα με αναφέρουν στ νοσοκομειο π με παρακολουθεί. Με τρόμαξε ρε παιδια αλλα αυτός π μ εκανε τν υπερηχο δε μ γέμισε τ ματι

Κορίτσι μου δεν σε παρακολουθουσαν τους προηγούμενους μήνες? Πρόσφατα γέννησα αλλά δεν θυμάμαι πόσα γραμμάρια ήταν στις 26 εβδομάδες..  Αλλά δεν σε ενημέρωναν αν μεγαλώνει σωστά κτλ κτλ? Βάλε τον Σταύρο σου, πες στον Θεό, τον Χριστό και στην Παναγία να βοηθήσουν και όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσιαα στη β επίπεδου ήταν 350γρ κ μ ειπαν όλα καλα κ τελεια κ δεν ειπαν κτ για τ στομάχι της. Τώρα στις 26κ 6 είναι 812 γρ κ μικρότερο στομάχι δε ξερω τι να υποθεσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κοριτσιαα στη β επίπεδου ήταν 350γρ κ μ ειπαν όλα καλα κ τελεια κ δεν ειπαν κτ για τ στομάχι της. Τώρα στις 26κ 6 είναι 812 γρ κ μικρότερο στομάχι δε ξερω τι να υποθεσω

Τώρα είδα και το δικό μου Ευακι μου. Ήταν περίπου στην 26η εβδομάδα 776 και έκανα έναν παίδαρο 3710. Άρα τα κιλά εγώ τα θεωρώ μια χαρά. Στην β' επιπέδου ήταν όλα καλά από ότι θυμάμαι. Τι μπορεί να άλλαξε τόσο σύντομα. Υπάρχει κάποιος άλλος που μπορείς να πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Evie2 είπε:

Ρε κοριτσιαα στη β επίπεδου ήταν 350γρ κ μ ειπαν όλα καλα κ τελεια κ δεν ειπαν κτ για τ στομάχι της. Τώρα στις 26κ 6 είναι 812 γρ κ μικρότερο στομάχι δε ξερω τι να υποθεσω

μπορεί να είναι σαν μωρό λίγο πιο μικρό αλλά δεν λέει κάτι αυτό...και σε μένα στο 2ο παιδί έλεγαν θα γεννηθεί μέχρι 3 κιλά και γεννήθηκε 3440...και η γίνονται...μην αγχώνεσαι εγώ πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

βρε κορίτσια να κάνω μια ερώτηση, στο τεστ εγκυμοσύνης αυτό με το σταυρό το clearblue πρέπει να υπάρχει κάποια γραμμή πλην στο παράθυρο αποτελέσματος πριν κάνεις το τεστ?ή όχι?δεν είναι ληγμενο 

μήπως ξέρει κάποια να μου πει?Στο μήνυμα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ζουζουνα* είπε:

μήπως ξέρει κάποια να μου πει?Στο μήνυμα μου

Αχ δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου! Στις οδηγίες δεν το γράφει; Έχουμε ευχάριστα!😃😃😃😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ δεν ξέρω καθόλου κορίτσι μου! Στις οδηγίες δεν το γράφει; Έχουμε ευχάριστα!😃😃😃😃

είχα κάνει το ίδιο στο 3ο μου παιδάκι αλλά δεν θυμάμαι...στις οδηγίες δείχνει ότι δεν θα πρέπει να υπάρχει κανονικά καμία γραμμή πριν το κάνεις...σε μένα υπήρχε είδη το πλην 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Τώρα είδα και το δικό μου Ευακι μου. Ήταν περίπου στην 26η εβδομάδα 776 και έκανα έναν παίδαρο 3710. Άρα τα κιλά εγώ τα θεωρώ μια χαρά. Στην β' επιπέδου ήταν όλα καλά από ότι θυμάμαι. Τι μπορεί να άλλαξε τόσο σύντομα. Υπάρχει κάποιος άλλος που μπορείς να πας;

Έστειλα στη γυναικολογο στην Ελλάδα κ θα περιμένω τώρα να με πάρουν οπόταν με πάρουν από το νοσοκομείο να δούμε.  Μ ειπε ο σύντροφος μ να πάμε κ σε άλλο ιδιωτικο αν θέλω.  Παιδια μεχρι π σκέφτηκα ότι εγω φταίω π δε μπορω ν φαω πολυ κ φουσκωνω κατευθειαν κ γιαυτο μέχρι τώρα έχω πάρει μονο 6 κιλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ζουζουνα* είπε:

μπορεί να είναι σαν μωρό λίγο πιο μικρό αλλά δεν λέει κάτι αυτό...και σε μένα στο 2ο παιδί έλεγαν θα γεννηθεί μέχρι 3 κιλά και γεννήθηκε 3440...και η γίνονται...μην αγχώνεσαι εγώ πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά!

Κ γω τωρα π ειμαι λιγο πιο ψυχραιμη κ ηρέμησα πιστευω πως όλα είναι καλά.  Ο Θεός κ η Παναγία μαζι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Evie2 είπε:

Έστειλα στη γυναικολογο στην Ελλάδα κ θα περιμένω τώρα να με πάρουν οπόταν με πάρουν από το νοσοκομείο να δούμε.  Μ ειπε ο σύντροφος μ να πάμε κ σε άλλο ιδιωτικο αν θέλω.  Παιδια μεχρι π σκέφτηκα ότι εγω φταίω π δε μπορω ν φαω πολυ κ φουσκωνω κατευθειαν κ γιαυτο μέχρι τώρα έχω πάρει μονο 6 κιλα. 

Όχι βρε κορίτσι μου! Μην σκέφτεσαι τέτοια πράγματα! Εγώ ξέρεις πόσα κιλά είχα πάρει μέχρι την 32η; 2! Κι όπως είδες το μωρό μου ήταν τροφαντο! Συμφωνώ με τον άντρα σου να πας σε ιδιώτη! Είναι κρίμα να στεναχωριέσαι. Μόνο έτσι θα ηρεμήσεις και θα μπορέσεις να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...