Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ελενακι12 είπε:

Αχ κοριτσάκι μου όμορφο σε ευχαριστώ τόσο πολύ.. Είναι πολύ συμαντικο για εμένα που το λες αυτό.. ❤️❤️❤️❤️Και πολύ καλά κάνετε η οικογενειακές στιγμές είναι υπέροχες κ εύχομαι όλες η οικογένειες να είναι πάντα ευτυχισμένες.... Αχ άστα όσο για της δουλειές του σπιτιού με έχει πιάσει ένα άγχος θέλω να τα αφήσω όλα τέλεια γτ ο άντρας μου θα είναι μόνος του όσο θα είμαι στην κλινική αλλά μου λέει μην στεναχωριέσαι θα τα κάνω εγώ όταν έρθεις όλα θα είναι τέλεια αχ πόσο τον αγαπώ μωρέ  με βοηθάει τόσο πολύ κ είναι μεγάλο στήριγμα για εμένα 😍😍😍😍😍 Αχαχαχα εντάξει ήταν λίγο άσχετο αλλά ας πω κ κάνα καλό λόγο γιαθτον🤣🤣🤣🤣🤣 όλα θα γίνουν κοριτσάκι μ μόνο το άγχος μην σε αφήσει να σε παρασύρει 

Αχ τι να κάνουν κι αυτοί; Να δεις όλα στην εντέλεια θα τα έχει! Όταν έπρεπε να μείνω ξαπλωμένη, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ο αδερφός μου να δεις! Το τι πλυντήρια έβαζε! Απλωνε ρούχα!  Όλα στην πένα! Ενώ ήταν μαθήμενος να τα έχει όλα στο πιάτο! Κι όμως από τότε άλλαξε ακόμα κι αυτός! Ένα παιδί μπορεί να τα αλλάξει όλα! Είναι τόσο μικρά κι ανυπεράσπιστα αλλά έχουν απίστευτη δύναμη!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lacostaki @Άντρεα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... Αν και μου είπε ο γιατρός να μην κάνω άλλη χοριακη εγώ θα πάω τέλος της βδομάδας για να δω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα θα σκάσω μέχρι την άλλη βδομάδα..

Κορίτσια εύχομαι σε όλες σας να έχετε γρήγορα ένα θετικό τεστακι στα χέρια σας και να νιώσετε αυτό το απίστευτο συναίσθημα.. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για την καθεμία σας ξεχωριστά❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

@Lacostaki @Άντρεα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... Αν και μου είπε ο γιατρός να μην κάνω άλλη χοριακη εγώ θα πάω τέλος της βδομάδας για να δω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα θα σκάσω μέχρι την άλλη βδομάδα..

Κορίτσια εύχομαι σε όλες σας να έχετε γρήγορα ένα θετικό τεστακι στα χέρια σας και να νιώσετε αυτό το απίστευτο συναίσθημα.. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για την καθεμία σας ξεχωριστά❤️❤️

Αχχ τι ωραία βρε κοριτσάκι μου!!! Πολύ χαίρομαι για σένα!!! Η αλήθεια και εγώ θα πήγαινα!!😂 Παρά να αγχώνεσαι καλύτερα να κάνεις μια χοριακή ακόμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Άντρεα είπε:

Αχχ τι ωραία βρε κοριτσάκι μου!!! Πολύ χαίρομαι για σένα!!! Η αλήθεια και εγώ θα πήγαινα!!😂 Παρά να αγχώνεσαι καλύτερα να κάνεις μια χοριακή ακόμη!!

Εμεις οι γυναίκες τελικά όλες ίδιες είμαστε χάχα.. Καμία υπομονή και μέσα στο άγχος όλες😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kardoula1991 είπε:

@Lacostaki @Άντρεα σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου... Αν και μου είπε ο γιατρός να μην κάνω άλλη χοριακη εγώ θα πάω τέλος της βδομάδας για να δω ότι όλα είναι καλά χαχαχαχα θα σκάσω μέχρι την άλλη βδομάδα..

Κορίτσια εύχομαι σε όλες σας να έχετε γρήγορα ένα θετικό τεστακι στα χέρια σας και να νιώσετε αυτό το απίστευτο συναίσθημα.. Το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου για την καθεμία σας ξεχωριστά❤️❤️

Με το καλό κορίτσι μου. Να πάνε τέλεια όλα αυτή τη φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/6/2020 at 11:10 ΠΜ, ο/η Kardoula1991 είπε:

Κορίτσια 398 η χοριακηηηηηη

Συγχαρητήρια κορίτσι μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά..δύο φορές αμέσως!! Αυτή τη φορά θα πάνε όλα καλά να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά ❤️❤️

Συγχαρητήρια και σε όλα τα κορίτσια είδα έγινε χαμός αυτό το μήνα, τι θετική ενέργεια με τόσα θετικά τεστ!!! @kalina @Hope19 @Tokyo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kardoula1991 @Tokyo Συγχαρητήριαααααααααααα!!!!!!! Σας εύχομαι όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!! Μπράβο σας κορίτσια!!! Να μας φέρετε γούρι!

@Άντρεα προσπάθησε να μείνεις αισιόδοξη!! Θα δώσει σε όλες μας η Παναγία το μωράκι που τόσο επιθυμούμε... Για κάποιες θα είναι πιο εύκολο, για κάποιες άλλες πιο δύσκολο...αλλά σε όλες θα συμβεί όσο δεν εγκαταλείπουμε!!! Έχουμε πει ότι σε αυτό το γκρουπ επιτρέπεται να πέφτουμε αλλά όχι να μην σηκωνόμαστε!!! 

Είχα πολλή δουλειά αυτες τις μέρες και δεν προλάβαινα να σας γράψω αλλά σας διάβαζα! Καλή δύναμη σε όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ τι να κάνουν κι αυτοί; Να δεις όλα στην εντέλεια θα τα έχει! Όταν έπρεπε να μείνω ξαπλωμένη, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, ο αδερφός μου να δεις! Το τι πλυντήρια έβαζε! Απλωνε ρούχα!  Όλα στην πένα! Ενώ ήταν μαθήμενος να τα έχει όλα στο πιάτο! Κι όμως από τότε άλλαξε ακόμα κι αυτός! Ένα παιδί μπορεί να τα αλλάξει όλα! Είναι τόσο μικρά κι ανυπεράσπιστα αλλά έχουν απίστευτη δύναμη!💗

Το είπες πολύ σωστά κορίτσι μ ένα παιδί μπορεί να αλλάξει έναν άνθρωπο 100%κ μπράβο στον αδελφό σου πραγματικα είναι πολύ σημαντικό όλο αυτό που εκανε😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Παλι καφε σταγονες βρε κοριτσια.. ελεος.. αποητευτηκα..

Καλημερα!!

Και εγώ είχα καφέ 2 μέρες και τελικά είμαι έγκυος.. Μην απογοητεύεσαι ακόμα.. Θετική ενέργεια και σκέψη☺️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η marselntina είπε:

@Kardoula1991 @Tokyo Συγχαρητήριαααααααααααα!!!!!!! Σας εύχομαι όμορφες και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!! Μπράβο σας κορίτσια!!! Να μας φέρετε γούρι!

@Άντρεα προσπάθησε να μείνεις αισιόδοξη!! Θα δώσει σε όλες μας η Παναγία το μωράκι που τόσο επιθυμούμε... Για κάποιες θα είναι πιο εύκολο, για κάποιες άλλες πιο δύσκολο...αλλά σε όλες θα συμβεί όσο δεν εγκαταλείπουμε!!! Έχουμε πει ότι σε αυτό το γκρουπ επιτρέπεται να πέφτουμε αλλά όχι να μην σηκωνόμαστε!!! 

Είχα πολλή δουλειά αυτες τις μέρες και δεν προλάβαινα να σας γράψω αλλά σας διάβαζα! Καλή δύναμη σε όλες ❤️

Κοριτσάκι μου είμαι πολύ καλύτερα τώρα!! Σ ευχαριστώ πολύ!! Ήταν 2 μέρες η απογοήτευση μετά όλα καλά, προχωράμε δυναμικά για τον στόχο μας!! Ακριβώς όπως το είπες!! Επιτρέπεται να πέσουμε, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να σηκωστούμεεε!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η marina22 είπε:

Παλι καφε σταγονες βρε κοριτσια.. ελεος.. αποητευτηκα..

Καλημερα!!

Μαρινάκι αν δεν κάνω λάθος σου έχει τύχει και σε προηγούμενους κύκλους αυτό σωστά; Την προλακτίνη σου την έλεγξες καθόλου; Απ ότι θυμάμαι αρκετά κορίτσια που είχαν καφέ  στη μέση του κύκλου τους είχαν ψηλή προλακτίνη.. Αν πάλι είναι ελεγμένη, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ακούσουμε τα ευχάριστα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ σήμερα περιμένω και τπτ.. Έκανα ένα τεστακι γτ ήμουν ανυπομονη και ήταν αρνητικό.. Οποτε περιμένω να κατέβει να σας δηλώσω καινούρια ημερομηνία. Πάμε στον 3ο μήνα προσπάθειας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Ελενακι12 είπε:

Έχει συμβεί κ σε εμένα κορίτσι μου εμένα μ κρατάει 7 μέρες κ μια φορά μ κράτησε 4 μέρες με το ζόρι κ ήμουν έγκυος κ το έμαθα όταν ήμουν 2 μηνών ελπίζω Ν είναι εγκυμοσύνη κούκλα μ κ τπτ αλλο

Μακάρι να ήμουν αλλά τι αποκλείω .... Ο σύζυγός μόλις ανακαλύψαμε ότι έχει ουρεοπλασμα και του επιρρεαζει το σπέρμα, να μην στα πολυλογω είμαστε σε διαδικασία εξετάσεων και σε λίγες μέρες θα πάρει θεραπεία..... Νομίζω ότι είναι απίθανο να είμαι έγκυος 😕

Ίσως όλο αυτό να είναι από στρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nansi είπε:

Μακάρι να ήμουν αλλά τι αποκλείω .... Ο σύζυγός μόλις ανακαλύψαμε ότι έχει ουρεοπλασμα και του επιρρεαζει το σπέρμα, να μην στα πολυλογω είμαστε σε διαδικασία εξετάσεων και σε λίγες μέρες θα πάρει θεραπεία..... Νομίζω ότι είναι απίθανο να είμαι έγκυος 😕

Ίσως όλο αυτό να είναι από στρες...

καλησπερα!με το γιατρο σου μιλησες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

καλησπερα!με το γιατρο σου μιλησες??

Όχι δεν μίλησα 🙄

Είχα και χθες το απόγευμα 3 σταγόνες αίμα αλλά αυτό ήταν όλο κ ολο....το ρίχνω στο στρες που περνάω αυτόν το καιρό αλλά δεν σου κρύβω ότι αρχίζει να με προβληματίζει.... ξεκίνησε με ελάχιστα καφέ το πρώτο απόγευμα την άλλη μέρα είχα έντονο κόκκινο αλλά όχι μεγάλη ποσότητα μέχρι το μεσημέρι μετά σταμάτησε και μου ξαναήρθε την άλλη μέρα 3 σταγόνες και αυτό ήταν..... συγγνώμη για τις λεπτομέρειες απλά σκέφτομαι μήπως τζάμπα ενοχλήσω το γιατρό ....🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Όχι δεν μίλησα 🙄

Είχα και χθες το απόγευμα 3 σταγόνες αίμα αλλά αυτό ήταν όλο κ ολο....το ρίχνω στο στρες που περνάω αυτόν το καιρό αλλά δεν σου κρύβω ότι αρχίζει να με προβληματίζει.... ξεκίνησε με ελάχιστα καφέ το πρώτο απόγευμα την άλλη μέρα είχα έντονο κόκκινο αλλά όχι μεγάλη ποσότητα μέχρι το μεσημέρι μετά σταμάτησε και μου ξαναήρθε την άλλη μέρα 3 σταγόνες και αυτό ήταν..... συγγνώμη για τις λεπτομέρειες απλά σκέφτομαι μήπως τζάμπα ενοχλήσω το γιατρό ....🤔

Εγω γενικα οταν μου συμβαινει κατι που με προβληματίζει μιλαω με το γιατρο...δεν ειναι κατι κακο να τον απασχολεις για κατι που αγχωνεσαι...αλλιως ασε να δεις πως θα παει η επομενη περιοδος..κ βεβαια αν εχεις στρες και αγχος καποιες φορες επηρρεαζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η ntinaki83 είπε:

Εγω γενικα οταν μου συμβαινει κατι που με προβληματίζει μιλαω με το γιατρο...δεν ειναι κατι κακο να τον απασχολεις για κατι που αγχωνεσαι...αλλιως ασε να δεις πως θα παει η επομενη περιοδος..κ βεβαια αν εχεις στρες και αγχος καποιες φορες επηρρεαζει...

Θα του μιλήσω σήμερα....μόνο και μόνο επειδή είχα θέματα με την περίοδο μου παλαιότερα και επειδή παίρνω και utrogestan γι'αυτό το λόγο ,ανησυχώ να μην χαλάσει η ωραία σειρά που έχω βάλει εδώ και 6μηνες στον κύκλο μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Άντρεα είπε:

Κοριτσάκι μου είμαι πολύ καλύτερα τώρα!! Σ ευχαριστώ πολύ!! Ήταν 2 μέρες η απογοήτευση μετά όλα καλά, προχωράμε δυναμικά για τον στόχο μας!! Ακριβώς όπως το είπες!! Επιτρέπεται να πέσουμε, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να σηκωστούμεεε!!

Μαρινάκι αν δεν κάνω λάθος σου έχει τύχει και σε προηγούμενους κύκλους αυτό σωστά; Την προλακτίνη σου την έλεγξες καθόλου; Απ ότι θυμάμαι αρκετά κορίτσια που είχαν καφέ  στη μέση του κύκλου τους είχαν ψηλή προλακτίνη.. Αν πάλι είναι ελεγμένη, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να ακούσουμε τα ευχάριστα :)

Ελεγμενη ειναι κοριτσι μου κ ειναι μια χαρα! Κ γενικα ολα τα εχω πολυ καλα! Απλα εδω κ 4 μηνες την 23η μερα εχω καφε υγρα κ 26η μερα αδιαθετω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kardoula1991 είπε:

Και εγώ είχα καφέ 2 μέρες και τελικά είμαι έγκυος.. Μην απογοητεύεσαι ακόμα.. Θετική ενέργεια και σκέψη☺️🙏

Κοριτσι μου κατ αρχας συγχαρητηρια❤️ Κατα δευτερον δεν νομιζω. Εδω κ 4 μηνες εχω καφε υγρα την 23η μερα κ 26η αδιαθετω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας. Εγώ μόλις γύρισα από την δουλειά και είδα καφέ υγρά στο σερβιετακι. Δεν έχω προλάβει να πάω για χοριακη ακόμα λόγω δουλειάς. Έλεγα να πάω την Πέμπτη. Να ανησυχήσω; Το τεστ το είχα κάνει 3με 4μερες πριν την περίοδο και θεωρητικά σήμερα είναι η 1η μέρα καθυστέρησης. Έκανα και βλακεία χθες και έφαγα παγωτό και από χθες το βράδυ με έχει ταράξει το έντερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Κοριτσι μου κατ αρχας συγχαρητηρια❤️ Κατα δευτερον δεν νομιζω. Εδω κ 4 μηνες εχω καφε υγρα την 23η μερα κ 26η αδιαθετω..

Δε ξέρω αν στο έχω αναφέρει ξανά ακριβώς την ίδια μέρα σε κάθε κύκλο είχα αίμα.. χωρίς ροή απλά στο σκούπισμα , μετά τέλος έως την 28η μέχρι να αδιαθετησω.. ήταν ανεβασμένη η προλακτίνη μου!! Κ χαμηλή η προγεστερόνη μου. Νομίζω κυρίως λόγω προλακτίνης  η συνδιασμός των δύο. Είναι ανωμαλία κύκλου.. να πας να το δεις εύκολα φτιάχνεται!!! Να κάνεις τις προσπάθειες σου κ πιο σωστά... 👶😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marina22 είπε:

Ελεγμενη ειναι κοριτσι μου κ ειναι μια χαρα! Κ γενικα ολα τα εχω πολυ καλα! Απλα εδω κ 4 μηνες την 23η μερα εχω καφε υγρα κ 26η μερα αδιαθετω..

Περίμενα μέχρι την μέρα της περιόδου σου κορίτσι μου, αν έχεις καθυστέρηση κάνε τεστάκι.. Αν όχι πάρε τον γιατρό σου να μιλήσετε.. 3 μέρες πριν ομως να εχεις καφε δεν μου φαίνεται ανυσηχητικό, είναι συνηθισμένο νομίζω1-2 μέρες καφέ και μετά ροή.. Μίλα όμως σίγουρα με τον γιατρό σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα τουαλέτα και είδα αίμα.. Πήρα αμέσως τον γιατρό μου και θα πάω σε μια ώρα να με δει... Έχω φοβηθεί πάρα πολύ ότι μου συμβαίνει πάλι το ίδιο με την τελευταία φορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...