Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ο ΙΟΥΝΗΣ έφτασε, μυρίζει καλοκαίρι, μωρά λοιπόν στις αγκαλιές σε ΟΛΕΣ μας να φέρει!


A&O

Recommended Posts

@Άντρεα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ναι αυτό με αγχωνει είμαι ήδη 36 με πρόβλημα και είδα και την εξέταση και λέω τρεχάτε τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Άντρεα είπε:

Κορίτσι μου μην σε ανησυχεί η ΑΜΗ, και εγώ είμαι στο κατώτατο φυσιολογικό.. Δεν σχετίζεται με την ποιότητα των ωαρίων αλλά με την ποσότητα και το πόσο σύντομα θα μπεις σε διαδικασία εμηνόπαυσης. Απλά χρειάζεται να επισπεύσουμε το πότε θα κάνουμε νιννάκι, να μην το αφήσουμε για παράδειγμα μετά τα 40

Ωοριξία πότε έκανες κορίτσι μου γνωρίζεις; αν είχες πολύ νωρίς την ωοριξία σου π.χ 9η μέρα, ίσως κάτι ευχάριστω να δείχνει το αίμα.. Αν όμως η ωοριξία σου έγινε την 14η μέρα τότε είναι αίμα από την ωοριξία συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις! Αν δεν αντέχεις μέχρι τη καθυστέρηση, η χοριακή θα δείξει αν υπάρχει εγκυμοσύνη 12 μέρες μετά την ωοριξία σου :) 

Ωωω πολύ ευχαριστα νέα αυτά κορίτσι μου!! ΠΕριμένουμε να μας αναρτήσεις θετικό τεστάκι :) 

Λυπάμαι κοριτσάκι μου 😕 αυτό που παίρνεις τη χαρά και στην παίρνουν πίσω πολύ άσχημο.. εύχομαι να σας πάνε όλα καλά στο μέλλον ❤️ 

Η ωορρηξία μου κρατάει μέχρι την 12η ημέρα γι'αυτό ψηλοχαρικα γιατί 14 δεν έχω ωορρηξία...θα περιμένω μέχρι την καθυστέρηση αν υπάρξει και μετά θα πάω για χοριακη φοβάμαι πολύ πάλι την απογοήτευση του είναι αρνητικό 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πως είστε;

Εγώ είμαι 22η μέρα με κύκλο 25ημερων συνήθως. Χθες το βράδυ λοιπόν στο σκούπισμα ειδα λιγο ροζ-καφε με ελάχιστη βλέννη. Έβαλα μάλιστα σερβιετα γιατί υπέθεσα πως κατεβαίνει νωρίτερα. (Πολύ περιγραφική, συγνώμη κιόλας!) Σήμερα από το πρωί και χθες πέρα από το χαρτί και ελάχιστο στη σερβιετα δεν εχω κάτι.

Τι γίνεται άραγε;; Να ελπίζω σε κάτι;;

Δεν το έχω καθόλου στο μυαλό μου αυτό το μήνα. Δεν είχαμε πολλές επαφές τις γόνιμες μέρες και δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα ωορρηξία. Την υπολογίζω στο περίπου! Προβληματιστηκα από χθες! 🤨🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κορίτσια πως είστε;

Εγώ είμαι 22η μέρα με κύκλο 25ημερων συνήθως. Χθες το βράδυ λοιπόν στο σκούπισμα ειδα λιγο ροζ-καφε με ελάχιστη βλέννη. Έβαλα μάλιστα σερβιετα γιατί υπέθεσα πως κατεβαίνει νωρίτερα. (Πολύ περιγραφική, συγνώμη κιόλας!) Σήμερα από το πρωί και χθες πέρα από το χαρτί και ελάχιστο στη σερβιετα δεν εχω κάτι.

Τι γίνεται άραγε;; Να ελπίζω σε κάτι;;

Δεν το έχω καθόλου στο μυαλό μου αυτό το μήνα. Δεν είχαμε πολλές επαφές τις γόνιμες μέρες και δεν ξέρω πότε ακριβώς έκανα ωορρηξία. Την υπολογίζω στο περίπου! Προβληματιστηκα από χθες! 🤨🙏

 

Μακάρι κορίτσι μου να τα έχετε καταφέρει...κανε υπομονή μέχρι την χοριακη 🙏❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Olly είπε:

Μακάρι κορίτσι μου να τα έχετε καταφέρει...κανε υπομονή μέχρι την χοριακη 🙏❤❤❤

Κρατιέμαι να μην κανω τεστ...!!! Κανονικά περιμενω στις 14/6!! Λεω έως τότε να είμαι συγκρατημένη γιατί πολλές οι απογοητεύσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κρατιέμαι να μην κανω τεστ...!!! Κανονικά περιμενω στις 14/6!! Λεω έως τότε να είμαι συγκρατημένη γιατί πολλές οι απογοητεύσεις!

Και εγώ μια από τα ίδια κρατιέμαι για την χοριακη αλλά το φοβάμαι κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Olly είπε:

Και εγώ μια από τα ίδια κρατιέμαι για την χοριακη αλλά το φοβάμαι κιόλας...

Πότε δεν περιμένεις εσύ;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Maroulita! είπε:

Πότε δεν περιμένεις εσύ;

 

Στις 19 και μου φαίνεται αιώνας χαχαχ αλλά λέω να περιμένω καθυστέρηση και τότε θα πάω....προσπαθείτε καιρό...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Olly είπε:

Στις 19 και μου φαίνεται αιώνας χαχαχ αλλά λέω να περιμένω καθυστέρηση και τότε θα πάω....προσπαθείτε καιρό...?

Σε καταλαβαίνω!! 😊

2 χρόνια όχι εντατικά και τα 2, αλλα λίγο πολύ προσπαθούμε.. έχουμε και ενα θέμα με το σπέρμα που εντοπίστηκε τους τελευταίους μήνες και μας το κάνει πιο δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Σε καταλαβαίνω!! 😊

2 χρόνια όχι εντατικά και τα 2, αλλα λίγο πολύ προσπαθούμε.. έχουμε και ενα θέμα με το σπέρμα που εντοπίστηκε τους τελευταίους μήνες και μας το κάνει πιο δύσκολο!

Ο κατάλαβα...εμείς χωρίς να έχουμε κανένα θέμα προσπαθούμε εντατικά 2 Χρόνια και τπτ... δεν μπορούμε να καταλάβουμε το γιατί ...αν και αυτό το μήνα δεν δούμε αποτέλεσμα πάμε για σπερμετανχυση ..εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου εννοείται πως ανήκω κ στο δικό σας πινακακι δε φευγωωωω χαχαχαα .. @Frogel μου κ όλα τα κορίτσια που μου ευχήθηκαν σας ευχαριστώ.. έκανα την ωοληψια κ είμαι σπίτι τώρα.. πήρε ο γιατρός 15 !!! Εύχομαι από δω κ πέρα να προχωρήσουν κ να γονιμοποιηθούν να πάνε όλα καλά. Ο γιατρός είναι αισιόδοξος ❣️🙏🙏🙏💞 με το καλό σε όλες μας... 

Ευχομαι να πανε ολα καλα!! Καλη επιτυχία και με το καλό ολα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrita είπε:

Ευχομαι να πανε ολα καλα!! Καλη επιτυχία και με το καλό ολα! 

Σ ευχαριστω πάρα πολυυυυ. Τα καλύτερα κ σε σένα εύχομαι 👶👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήγα πάλι στην αιματολογο. Τελικά δεν γλυτώνω τα ενεσακια κατά τη διάρκεια εγκυμοσύνης γτ εκτός από την γονιδιακή θρομβοφιλια που θα μπορούσα απλά με ένα σαλοσπιρ να την γλυτώσω έχω και χαμηλή πρωτεΐνη s. Μου έδωσε  vitd πιο ισχυρό φολικο και βιταμίνες pregnant. Επίσης έχω ελαχιστα ανεβασμένα ΑΝΑ και μου είπε να πάω σε ρευματολογο κύησης. Δεν είναι πολύ ανεβασμένα αλλά θέλει να πάρω και από εκεί μια γνώμη.. Λίγο έχω στεναχωρηθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πριν λίγο αδιαθετησα.. Είχα μια μικρή ελπίδα γιατί είχαμε 2 ελεύθερες επαφές γύρω στην μέρα ωορριξιας αλλά τίποτα.. Αυτόν τον μήνα ξεκινάμε όμως και πάλι κανονικές προσπάθειες.. ΔΕΝ περιμένω 11/07(για το πινακάκι🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Κορίτσια μου εννοείται πως ανήκω κ στο δικό σας πινακακι δε φευγωωωω χαχαχαα .. @Frogel μου κ όλα τα κορίτσια που μου ευχήθηκαν σας ευχαριστώ.. έκανα την ωοληψια κ είμαι σπίτι τώρα.. πήρε ο γιατρός 15 !!! Εύχομαι από δω κ πέρα να προχωρήσουν κ να γονιμοποιηθούν να πάνε όλα καλά. Ο γιατρός είναι αισιόδοξος ❣️🙏🙏🙏💞 με το καλό σε όλες μας... 

Καλές γονιμοποιήσεις λακτακι μας..όλα να πάνε κατευχην..ποτέ υπολογίζεται να κάνετε έμβρυομεταφορά με το καλό??κι εσύ να είσαι αισιόδοξη και όσο μπορείς πιο ήρεμη..<3 ❤️

@st3llina τι έγινε κορίτσι μου είχες νέα από την αμνιο?? Εύχομαι να είναι όλα καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Frogel είπε:

Καλές γονιμοποιήσεις λακτακι μας..όλα να πάνε κατευχην..ποτέ υπολογίζεται να κάνετε έμβρυομεταφορά με το καλό??κι εσύ να είσαι αισιόδοξη και όσο μπορείς πιο ήρεμη..<3 ❤️

@st3llina τι έγινε κορίτσι μου είχες νέα από την αμνιο?? Εύχομαι να είναι όλα καλά ❤️

Σ ευχαριστω πάρα πολυυυυ... Θα αφήσουμε να περάσει ένας κύκλος για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Οπότε θα ξεκινήσουμε μετά την περίοδο του Ιουλίου κ μόλις εντοπίσουμε ωορηξια θα κανουμε κ Ετ.. ελπίζω να μη πέσει ημέρες που θα είναι κλειστό το κέντρο τον Αύγουστο χαχαχα..  θα δείξει.. προς το παρόν όμως το έχω ανάγκη δε θα μπορούσα να πάω αμέσως σε εμβρυομεταφορα , θέλω να ηρεμήσω απ' τις ορμόνες κ όλη αυτή τη διαδικασία... κ να το θελα δλδ δε γίνεται λόγω ενδομητριωσης μου είπε ο γιατρός.. οπότε ηρεμία τώρα.... 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια δυστυχώς δεν έχω ευχάριστα....βιοχημική!!!μου είπαν ότι συχνά όταν είναι κοντά οι εγκυμοσύνες έχουμε τέτοια φαινόμενα και φυσικά έπρεπε να το πάθω και εγώ αυτό....Πάμε παρακάτω λοιπόν...

☹️ Αχ κορίτσι μου τώρα το διάβασα. Αγκάλιασε σφιχτά το παιδάκι σου! Δεν υπάρχει καλύτερο φάρμακο! Κάθε φορά που αδιαθετω του τελευταίες μήνες νιώθω μεγάλη στεναχώρια.  Μόλις όμως κοιτάω τον γιο μου παίρνω απίστευτη δύναμη και νιώθω ευλογημένη που τον έχω. Με κάνει να βλέπω το μέλλον πολύ πιο αισιόδοξα. Στην τελική μπορεί να θέλω σαν τρελή ένα δεύτερο παιδί αλλά ότι είναι να γίνει θα γίνει. Και που μου έδωσε ο Θεός ένα τον χιλιοευχαριστω! Πρέπει όμως να σκεφτόμαστε θετικά! Λοιπόν εμείς χαλαρώνουμε και συνεχίζουμε δυναμικά για αδερφάκι!🥰💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!😘💗

Εμένα είχε άδεια ο αντρουλης μου και κάναμε κάποιες δουλειές στο σπίτι. Ήμουν και στις γόνιμες τον ξεπατωσα τον καημένο!😁 Μου αρέσει που ήθελε να ξεκουραστεί κιόλας! 😆 Δεν πειράζει ας κάνει την δουλειά του αυτός όπως πρέπει και ύστερα θα ξεκουράζεται 9 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Σ ευχαριστω πάρα πολυυυυ... Θα αφήσουμε να περάσει ένας κύκλος για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Οπότε θα ξεκινήσουμε μετά την περίοδο του Ιουλίου κ μόλις εντοπίσουμε ωορηξια θα κανουμε κ Ετ.. ελπίζω να μη πέσει ημέρες που θα είναι κλειστό το κέντρο τον Αύγουστο χαχαχα..  θα δείξει.. προς το παρόν όμως το έχω ανάγκη δε θα μπορούσα να πάω αμέσως σε εμβρυομεταφορα , θέλω να ηρεμήσω απ' τις ορμόνες κ όλη αυτή τη διαδικασία... κ να το θελα δλδ δε γίνεται λόγω ενδομητριωσης μου είπε ο γιατρός.. οπότε ηρεμία τώρα.... 😉

Λακτάκι μου η ενδομητρίωση δεν επηρεάζει καπως τη διαδικαδία της εξωσωματικής? Δεν επρεπε να αφαιρεθεί πρώτα? 

στις πριν 19 ώρες, ο/η elephant είπε:

@Άντρεα σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Ναι αυτό με αγχωνει είμαι ήδη 36 με πρόβλημα και είδα και την εξέταση και λέω τρεχάτε τωρα!

Μεχρι τωρα δεν είχες ξανακανει? Τι τιμή έχεις αν επιτρέπεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Να έχετε μια υπέροχη ημέρα!😘💗

Εμένα είχε άδεια ο αντρουλης μου και κάναμε κάποιες δουλειές στο σπίτι. Ήμουν και στις γόνιμες τον ξεπατωσα τον καημένο!😁 Μου αρέσει που ήθελε να ξεκουραστεί κιόλας! 😆 Δεν πειράζει ας κάνει την δουλειά του αυτός όπως πρέπει και ύστερα θα ξεκουράζεται 9 μήνες!

Καλημερα!!!χαχαχα τον ξεπατωσες τον ανθρωπο!!!Εμενα εχει αυριο γενεθλια κ του φτιαξα σημερα το πρωι το γλυκο που μου ζητησε!!!Σκεφτομαι μολις παει 12 η ωρα να το παω με κερακια να τα σβησει!!!Αν δεν με παρει ο υπνος πρωτα😂😂😂😂!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γεια σας!!!πιστευω να με θυμάστε....συγνώμη που χάθηκα αλλά έχω πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη....με παρά πολλά συμπτώματα.Δυο τρεις μέρες έχω που νιωθω λίγο καλύτερα....είμαι 15 εβδ και έχω μάλλον κοριτσάκι!!!!

εσεις τι κάνετε ;τα νέα σας ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marina22 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!!!!

Καλημέραααααα... άλλη μια μέρα γεμάτη αγωνία και θετικες σκέψεις για όλες μας...🙏🤰🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...