Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαδικασία θηλασμού !


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες !! Θα σας κάνω μια ερωτησούλα η οποία ίσως σας φανεί λίγο χαζή αλλά είμαι άπειρη η δόλια !! Πριν το θηλασμό πλένετε πάντα το στήθος ; Γιατί καπου διάβαζα ότι προκαλείται ξηρότητα έτσι ! Επίσης με τι σαπούνι το πλένετε ; Φαντάζομαι δεν κάνουν τα κοινά αφρόλουτρα !! Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irenefr είπε:

Καλησπέρα σε όλες τις μαμάδες !! Θα σας κάνω μια ερωτησούλα η οποία ίσως σας φανεί λίγο χαζή αλλά είμαι άπειρη η δόλια !! Πριν το θηλασμό πλένετε πάντα το στήθος ; Γιατί καπου διάβαζα ότι προκαλείται ξηρότητα έτσι ! Επίσης με τι σαπούνι το πλένετε ; Φαντάζομαι δεν κάνουν τα κοινά αφρόλουτρα !! Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!

Καλημέρα κορίτσι! Εγώ έκανα καθημερινά το μπανάκι μου όπως πάντα με το κλασικό αφρολουτρο. Απλά τις επόμενες φορές το ξεπλενα με μπόλικο νεράκι ή το καθάριζα με μια βρεγμένη πετσετουλα. Κι αυτό τον πρώτο καιρό. Μετά τον θήλαζα απευθείας.😆💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζε λιγο γαλαγυρω απο την θηλη.μου εχει πει μαια ειναι το καλυτερο αντιμικροβιακο και το καλυτερο για τυχον πληγες.απλα οταν τελςιωνει ο θηλασμος ξεπλυνε το με νερο σε χαρτι για να μην μενουν πανω γαλατα και σαλακια γτ αναπτυσει μικρωβια.αυτο το κανω ακομα εγω παρολο ππυ ειναι 5μηνων και εχουμε σταματησει την αποστειρωαη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα. Και σε μένα η μαία και στα μαθήματα θηλασμού που έκανα στο μαιευτήριο μου είπαν πως να μην πλένω την θηλή μου συνέχεια και μόλις ολοκληρώνω τον θηλασμό να βάζω λίγο γαλατάκι για να γιατρεύει τις πληγές και για τα μικρόβια. Επίσης το αφρολουτρο μας είπε ένα με ουδέτερο ph είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...