Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγω που εκλεισα τη κουνια κ την σιφινιερα παντως τα ειχαν δλδ οποτε τους πω μεχρι τελος Νοεμβρη μπορουν να τα κρατησουν!!  Κ εγω θα βαλω στη λιστα φωλιτσα, και ενα λικνο σκεφτομαι να παρω!! 

Ποια κούνια πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Ποια κούνια πήρες;

Απο το mothercare τη stretton που ειχαν προσφορα στο λευκο της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; σας ταλαιπωρουν κ εσας απο το ΙΚΑ; μα τι πραγματα ειναι αυτα καθε φορα κ ενα προβλημα βγαζουν με συγχισαν παλι σημερα που πηγε ο αντρας μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλημερα κοριτσια τι κανετε; σας ταλαιπωρουν κ εσας απο το ΙΚΑ; μα τι πραγματα ειναι αυτα καθε φορα κ ενα προβλημα βγαζουν με συγχισαν παλι σημερα που πηγε ο αντρας μου!!

Καλημέρα κοπέλα μου, τι έγινε με το ΙΚΑ ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου, τι έγινε με το ΙΚΑ ; 

Καθε φορα κ αλλο θεμα!! Πηγε να καταθεσει την νεα αδεια μου και να παρει χαρτι πληρωμης για τις 2 προηγουμενες, και δεν τους εκανε η βεβαιωση εργοδοτη αυτη ξαφνικα  θελουν αλλο χαρτι ξεχωριστο να βεβαιωνει οτι δεν ημουν σε αναστολη εργασιας εκεινο το διαστημα!! Και για τις προηγουμενες θελουν ξανα βεβαιωση εργοδοτη για να παρει το χαρτι πληρωμης!! Δλδ δεν ξερω τι να πω πλεον, μια ταλαιπωρια ειναι αυτο το ΙΚΑ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καθε φορα κ αλλο θεμα!! Πηγε να καταθεσει την νεα αδεια μου και να παρει χαρτι πληρωμης για τις 2 προηγουμενες, και δεν τους εκανε η βεβαιωση εργοδοτη αυτη ξαφνικα  θελουν αλλο χαρτι ξεχωριστο να βεβαιωνει οτι δεν ημουν σε αναστολη εργασιας εκεινο το διαστημα!! Και για τις προηγουμενες θελουν ξανα βεβαιωση εργοδοτη για να παρει το χαρτι πληρωμης!! Δλδ δεν ξερω τι να πω πλεον, μια ταλαιπωρια ειναι αυτο το ΙΚΑ!! 

Πωωωωωω ρε συ!!! Κάθε ΙΚΑ κάνει τα δικά του. Εγώ εδώ Θεσσαλονίκη να μην τους ματιαξω κ ευγενικοί είναι κ δε ταλαιπωρούν με τα χαρτιά απλά αργούν πολύ οι πληρωμές. Σκέψου ότι σήμερα πληρώθηκα για την άδεια του Ιουλίου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πωωωωωω ρε συ!!! Κάθε ΙΚΑ κάνει τα δικά του. Εγώ εδώ Θεσσαλονίκη να μην τους ματιαξω κ ευγενικοί είναι κ δε ταλαιπωρούν με τα χαρτιά απλά αργούν πολύ οι πληρωμές. Σκέψου ότι σήμερα πληρώθηκα για την άδεια του Ιουλίου. 

Καλα κ εγω μονο για τον Ιουνιο εχω πληρωθει μη νομιζεις, αστα λεω αντε να παω στον 7ο να κανω της λοχειας να τελειωνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καθε φορα κ αλλο θεμα!! Πηγε να καταθεσει την νεα αδεια μου και να παρει χαρτι πληρωμης για τις 2 προηγουμενες, και δεν τους εκανε η βεβαιωση εργοδοτη αυτη ξαφνικα  θελουν αλλο χαρτι ξεχωριστο να βεβαιωνει οτι δεν ημουν σε αναστολη εργασιας εκεινο το διαστημα!! Και για τις προηγουμενες θελουν ξανα βεβαιωση εργοδοτη για να παρει το χαρτι πληρωμης!! Δλδ δεν ξερω τι να πω πλεον, μια ταλαιπωρια ειναι αυτο το ΙΚΑ!! 

Δηλαδή δεν έχεις πληρωθεί για τόσους μήνες; Τι βλακειες είναι αυτές; Δεν μ ζήτησαν καν τέτοιο χαρτί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Δηλαδή δεν έχεις πληρωθεί για τόσους μήνες; Τι βλακειες είναι αυτές; Δεν μ ζήτησαν καν τέτοιο χαρτί! 

Μονο του Ιουνιου μου εβαλαν μεσα Αυγουστου!! Αστα!! Τωρα περασαν επιτροπη τις Ιουλιου Αυγουστου και κανονικα αρχες Οκτωβρη ειναι να πληρωθω!! Αν δεν μου κανουν θεμα με αυτα τα χαρτια κ με καθυστερησουν παλι!! Και δεν μπορω να παω κ εγω,πηγαινει ο αντρας μου αλλιως θα ειχα κανει φασαρια εγω δεν εχω υπομονη με τους παραλογισμους τους!! Δλδ ελεος ρωτανε πως περναμε εμεις;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα κ εγω μονο για τον Ιουνιο εχω πληρωθει μη νομιζεις, αστα λεω αντε να παω στον 7ο να κανω της λοχειας να τελειωνουμε!!

Εμείς εδώ Λάρισα (φτου φτου) καμία σχέση!! Έχω πληρωθεί μέχρι 15 Σεπτεμβρίου ! Απλα κάθε 15 μέρες πρπει να πηγαίνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μονο του Ιουνιου μου εβαλαν μεσα Αυγουστου!! Αστα!! Τωρα περασαν επιτροπη τις Ιουλιου Αυγουστου και κανονικα αρχες Οκτωβρη ειναι να πληρωθω!! Αν δεν μου κανουν θεμα με αυτα τα χαρτια κ με καθυστερησουν παλι!! Και δεν μπορω να παω κ εγω,πηγαινει ο αντρας μου αλλιως θα ειχα κανει φασαρια εγω δεν εχω υπομονη με τους παραλογισμους τους!! Δλδ ελεος ρωτανε πως περναμε εμεις;!

Έτσι είναι! Είναι δύσκολοι καιροί δεν είναι αστεία αυτά!!! Καλά είναι να μην πας εσυ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Εμείς εδώ Λάρισα (φτου φτου) καμία σχέση!! Έχω πληρωθεί μέχρι 15 Σεπτεμβρίου ! Απλα κάθε 15 μέρες πρπει να πηγαίνουμε 

Ευτυχως κοριτσια κ ειστε ετσι!! Καλυτερα απο το να συγχιζεσαι καθε φορα!! Απορρω; δεν επρεπε να υπαρχει ενα κοινο συστημα στο ΙΚΑ;; απο πολη σε πολη δλδ κανουν οτι θελουν;; ενας χαος ειμαστε σ'αυτη τη χωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ευτυχως κοριτσια κ ειστε ετσι!! Καλυτερα απο το να συγχιζεσαι καθε φορα!! Απορρω; δεν επρεπε να υπαρχει ενα κοινο συστημα στο ΙΚΑ;; απο πολη σε πολη δλδ κανουν οτι θελουν;; ενας χαος ειμαστε σ'αυτη τη χωρα!!

Έτσι όπως τα λες είναι! Και κανονικά θα μπορούσε να επικοινωνήσει με την δουλειά και να πάρει με φαξ το χαρτί η μαιλ! Όλο το άλλο είναι επίδειξη δύναμης! Και καλά είμαι εδώ και θα τα κανείς όπως θέλω εγώ! Αυτή είναι η γνώμη μ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι! Και κανονικά θα μπορούσε να επικοινωνήσει με την δουλειά και να πάρει με φαξ το χαρτί η μαιλ! Όλο το άλλο είναι επίδειξη δύναμης! Και καλά είμαι εδώ και θα τα κανείς όπως θέλω εγώ! Αυτή είναι η γνώμη μ! 

Καλα αυτο που το πας; ολα ηλεκτρονικα επρεπε να ηταν εμεις δεν θα επρεπε να πηγαιναμε καν εκει!! Σε καμια αλλη χωρα δεν υπαρχει τετοια γραφειοκρατια!! Ετσι οπως το λες ειναι, ειναι εκει κ αν δεν κανεις οτι λενε δεν θα κανεις τη δουλεια σου!! Ευτυχως που δεν μπορω να παω γτ γινομαι εξω φρενων με κατι τετοια😅 ειμαι ικανη να τους παω τα καναλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Έτσι όπως τα λες είναι! Και κανονικά θα μπορούσε να επικοινωνήσει με την δουλειά και να πάρει με φαξ το χαρτί η μαιλ! Όλο το άλλο είναι επίδειξη δύναμης! Και καλά είμαι εδώ και θα τα κανείς όπως θέλω εγώ! Αυτή είναι η γνώμη μ! 

Με ποια δουλειά να επικοινωνήσουν... Τι λες τώρα... Εδώ μεταξύ τους δεν βγάζουν άκρη. Σκέψου ότι εμείς ανήκουμε στο ΙΚΑ του Βότση αλλά για τη σύνταξη η μαμά έκανε τα χαρτιά της στο κέντρο. Λοιπόν έβγαλαν τη μονιμοποίηση της σύνταξης όλα οκ. Πάει στο γιατρό να γράψει φάρμακα και της λέει είσαι ανασφάλιστη😮.. Πάει στο ΙΚΑ και τι είπαν αν έχεις το Θεό σου;!;!;; Αφού λέει δε μας έφερες το χαρτί της σύνταξης.. Συγνώμη η ίδια υπηρεσία δεν το έβγαλε;!;!;;; Δεν έχει καμμία σημασία.. Δεν επικοινωνούν μεταξύ τους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με ποια δουλειά να επικοινωνήσουν... Τι λες τώρα... Εδώ μεταξύ τους δεν βγάζουν άκρη. Σκέψου ότι εμείς ανήκουμε στο ΙΚΑ του Βότση αλλά για τη σύνταξη η μαμά έκανε τα χαρτιά της στο κέντρο. Λοιπόν έβγαλαν τη μονιμοποίηση της σύνταξης όλα οκ. Πάει στο γιατρό να γράψει φάρμακα και της λέει είσαι ανασφάλιστη😮.. Πάει στο ΙΚΑ και τι είπαν αν έχεις το Θεό σου;!;!;; Αφού λέει δε μας έφερες το χαρτί της σύνταξης.. Συγνώμη η ίδια υπηρεσία δεν το έβγαλε;!;!;;; Δεν έχει καμμία σημασία.. Δεν επικοινωνούν μεταξύ τους... 

Απιστευτοι ειναι, απιστευτοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Με ποια δουλειά να επικοινωνήσουν... Τι λες τώρα... Εδώ μεταξύ τους δεν βγάζουν άκρη. Σκέψου ότι εμείς ανήκουμε στο ΙΚΑ του Βότση αλλά για τη σύνταξη η μαμά έκανε τα χαρτιά της στο κέντρο. Λοιπόν έβγαλαν τη μονιμοποίηση της σύνταξης όλα οκ. Πάει στο γιατρό να γράψει φάρμακα και της λέει είσαι ανασφάλιστη😮.. Πάει στο ΙΚΑ και τι είπαν αν έχεις το Θεό σου;!;!;; Αφού λέει δε μας έφερες το χαρτί της σύνταξης.. Συγνώμη η ίδια υπηρεσία δεν το έβγαλε;!;!;;; Δεν έχει καμμία σημασία.. Δεν επικοινωνούν μεταξύ τους... 

Χριστέ μου!!! Ότι να ναι!!!!! Τι να πω! Λες και ήταν άλλη υπηρεσία! Έχουμε ξεφύγει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο ! Αν το ξέρετε! Στον 7 κάνουμε τα χαρτιά για την άδεια γεννάς που είναι 56 μέρες έτσι; Αυτά τα λεφτά τα παίρνουμε αφού γεννήσουμε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι άσχετο ! Αν το ξέρετε! Στον 7 κάνουμε τα χαρτιά για την άδεια γεννάς που είναι 56 μέρες έτσι; Αυτά τα λεφτά τα παίρνουμε αφού γεννήσουμε; 

Δεν ειμαι σιγουρη αλλα επειδη ειναι κ 70 κατι μερες μετα τη γεννα, ξερω μονο οτι τα παιρνουμε μαζεμενα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν ειμαι σιγουρη αλλα επειδη ειναι κ 70 κατι μερες μετα τη γεννα, ξερω μονο οτι τα παιρνουμε μαζεμενα!! 

Αααα νόμιζα κάνουμε αλλά χαρτιά μέχρι την πητ και αλλά για την λοχεία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν 56 πριν την ΠΗΤ καταθέτουμε το χαρτί για την άδεια κυήσεως. Το χαρτί το παίρνουμε από τις παροχές στο ΙΚΑ και θέλει να είναι υπογεγραμμένο από γιατρό του ΙΚΑ ή του δημοσίου. Τα λεφτά μπαίνουν γρήγορα. Αφού γεννήσουμε πάει ο σύζυγος και καταθέτει τα χαρτιά για την άδεια λοχείας που είναι για 63 μέρες μετά τον τοκετό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν 56 πριν την ΠΗΤ καταθέτουμε το χαρτί για την άδεια κυήσεως. Το χαρτί το παίρνουμε από τις παροχές στο ΙΚΑ και θέλει να είναι υπογεγραμμένο από γιατρό του ΙΚΑ ή του δημοσίου. Τα λεφτά μπαίνουν γρήγορα. Αφού γεννήσουμε πάει ο σύζυγος και καταθέτει τα χαρτιά για την άδεια λοχείας που είναι για 63 μέρες μετά τον τοκετό 

Ααααα ωραία! Άρα πριν!! @annie! @Κατερίνα!!! Ισχύει για παντού το ίδιο λέτε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Αααα νόμιζα κάνουμε αλλά χαρτιά μέχρι την πητ και αλλά για την λοχεία! 

Ναι και μετα τη γεννα παμε χαρτια, τι τοσο ευκολο θα ηταν;😜 αλλα μου ειπαν οτι τα λεφτα μπαινουν για ολες τις μερες μαζι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Ααααα ωραία! Άρα πριν!! @annie! @Κατερίνα!!! Ισχύει για παντού το ίδιο λέτε 😂😂😂

Αα επισης κοριτσια μου ειπαν, οτι αν η 56η μερα πεφτει αργεια πρεπει να παμε πριν κ οχι μετα γτ δεν το δεχονται αν ειναι πιο μετα λεει!! Τι να πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι και μετα τη γεννα παμε χαρτια, τι τοσο ευκολο θα ηταν;😜 αλλα μου ειπαν οτι τα λεφτα μπαινουν για ολες τις μερες μαζι!!

Για το ποτε μπαίνουν τα χρήματα δε μπορώ να στο πω με σιγουριά. Εμένα νομίζω μου είπε φίλη πως τα πήρε σε 2 δόσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...