Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια αρχες του 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όλα καλά κορίτσι Μ περιμένω να πάω στον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα κάνουμε με τον διαβήτη για να ησυχάσω εσύ??

Αντε κοριτσι μου να πας να ηρεμησεις!! Πες μας μετα τι σου ειπε!! Καλα εγω μια χαρα εδω βαρεμαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Καλά κατερινακι μου,,,,εσυ πως είσαι; 

Καλα κ εγω κοριτσι μου!! Εισαι καλυτερα που ενιωθες εκεινα τα πονακια;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Όλα καλά κορίτσι Μ περιμένω να πάω στον ενδοκρινολόγο να δούμε τι θα κάνουμε με τον διαβήτη για να ησυχάσω εσύ??

Σήμερα έχεις ραντεβού;; Αποκλείεται να σου τα βγάλει οκά πάντως γιατί το παιδί χρειάζεται τους υδατάνθρακες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλα κ εγω κοριτσι μου!! Εισαι καλυτερα που ενιωθες εκεινα τα πονακια;;

Ναι ναι.., μου είπε πως είναι φυσιολογικό, σήμερα πήγα για μέτρηση στον τράχηλο και όλα καλά!!! Ειδαμε και λίγο τον μπεμπη!!!! 💙💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι.., μου είπε πως είναι φυσιολογικό, σήμερα πήγα για μέτρηση στον τράχηλο και όλα καλά!!! Ειδαμε και λίγο τον μπεμπη!!!! 💙💙💙

Μπραβο αγαπη μου τελεια😊κ εγω ανυπομωνω να παω στις 30 για τη Β να την δω τη μπουμπου μου αναλυτικα, πηρα κ ρωτησα κ εγω κ δεν επιτρεπεται ο συζυγος προς το παρον, αλλα επειδη αλλαζουν συνεχεια λεει να ξανα παρω οταν πλησιαζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Μπραβο αγαπη μου τελεια😊κ εγω ανυπομωνω να παω στις 30 για τη Β να την δω τη μπουμπου μου αναλυτικα, πηρα κ ρωτησα κ εγω κ δεν επιτρεπεται ο συζυγος προς το παρον, αλλα επειδη αλλαζουν συνεχεια λεει να ξανα παρω οταν πλησιαζει!!

Άντε λίγες μέρες μείνανε!!! Μακαρι να σε αφήσουν να είναι μεσα ο άντρας σου.,,, είναι αλλιώς και για το ζευγάρι ρε κορίτσια πως να το κάνουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Άντε λίγες μέρες μείνανε!!! Μακαρι να σε αφήσουν να είναι μεσα ο άντρας σου.,,, είναι αλλιώς και για το ζευγάρι ρε κορίτσια πως να το κάνουμε!!!

Ναι μωρε ειναι αλλιως οπως και να το κανουμε!! Κ αυτοι που δεν τα νιωθουν κιολας  οπως εμεος μονο ετσι ερχονται κοντα στην ιδεα μεχρι να τα δουν απο κοντα!! Εμενα δεν ειχε ερθει ουτε στην αυχενικη και ηθελε πολυ να ερθει τωρα, ειχε τρελαθει με το βιντεο!! Τι να κανουμε, μακαρι να το αλλαξουν αυτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι μωρε ειναι αλλιως οπως και να το κανουμε!! Κ αυτοι που δεν τα νιωθουν κιολας  οπως εμεος μονο ετσι ερχονται κοντα στην ιδεα μεχρι να τα δουν απο κοντα!! Εμενα δεν ειχε ερθει ουτε στην αυχενικη και ηθελε πολυ να ερθει τωρα, ειχε τρελαθει με το βιντεο!! Τι να κανουμε, μακαρι να το αλλαξουν αυτο!!

Είναι μέρες ακόμη.,, ρώτησε τους αν κάνει ο άντρας σου τεστ για κορονοιο αν μπορεί να έρθει,,, γιατί μερικά εργαστήρια κάνουν 30€ όποτε άντε λες παλευεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Είναι μέρες ακόμη.,, ρώτησε τους αν κάνει ο άντρας σου τεστ για κορονοιο αν μπορεί να έρθει,,, γιατί μερικά εργαστήρια κάνουν 30€ όποτε άντε λες παλευεται 

Ναι θα παρω 2-3 μερες πριν παλι να δω τι θα μου πουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Σήμερα έχεις ραντεβού;; Αποκλείεται να σου τα βγάλει οκά πάντως γιατί το παιδί χρειάζεται τους υδατάνθρακες... 

Έκανα μια εβδομάδα μετρήσεις κ διατροφή με υδατάνθρακες που Μ έδωσε κ ήταν σχετικά μια χαρά μόνο 2 μετρήσεις ήτα  λίγο πάνω από το οριο.ενώ ο γυναικολόγος είχε αλλη άποψη.σημερα που θα τα δείξω ν αδω τι θα μου πουν κ οι 2 γιατί δεν βγάζω άκρη.πολυ χαίρομαι που είδες τον μπέμπη σσσ...έτσι να παίρνουμε τα πάνω μας σιγά σιγά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Αντε κοριτσι μου να πας να ηρεμησεις!! Πες μας μετα τι σου ειπε!! Καλα εγω μια χαρα εδω βαρεμαρα!!

Το βραδάκι θα σας πω Κατερίνα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Έκανα μια εβδομάδα μετρήσεις κ διατροφή με υδατάνθρακες που Μ έδωσε κ ήταν σχετικά μια χαρά μόνο 2 μετρήσεις ήτα  λίγο πάνω από το οριο.ενώ ο γυναικολόγος είχε αλλη άποψη.σημερα που θα τα δείξω ν αδω τι θα μου πουν κ οι 2 γιατί δεν βγάζω άκρη.πολυ χαίρομαι που είδες τον μπέμπη σσσ...έτσι να παίρνουμε τα πάνω μας σιγά σιγά.

Γνώμη μου πάντως να άκολουθησεις τις συμβουλές του ενδοκρινολόγου ... και θα δεις τι σε πειράζει.,, εμείς έτσι το πάμε να σ πω την αλήθεια.,, τρώω τα πάντα μετράω ότι μ ανεβάζει την τιμή το αφαιρώ. Π.χ κουλούρι +χυμό πορτοκαλί δεν μπορώ μαζί.,, χωριστά μόνο.,, γιατί 1 ώρα μετά είχε φταστεί 170. Τι τιμές είχες φτάσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ioann89 είπε:

Γνώμη μου πάντως να άκολουθησεις τις συμβουλές του ενδοκρινολόγου ... και θα δεις τι σε πειράζει.,, εμείς έτσι το πάμε να σ πω την αλήθεια.,, τρώω τα πάντα μετράω ότι μ ανεβάζει την τιμή το αφαιρώ. Π.χ κουλούρι +χυμό πορτοκαλί δεν μπορώ μαζί.,, χωριστά μόνο.,, γιατί 1 ώρα μετά είχε φταστεί 170. Τι τιμές είχες φτάσει; 

Ναι κοριτσι μου κ εγω πιστευω οτι ο ενδοκρινολογος ειναι ο καταλληλος για αυτα!! Οι γυναικολογοι μπορει να εχουν τον πρωτο λογο σε πολλα οταν μια γυναικα ειναι εγκυος αλλα οι ειδικοτητες γι αυτο υπαρχουν θεωρω εγω!! Αλλα απο την αλλη οπως εσυ θα νιωθεις πιο ασφαλης!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ioann89 είπε:

Γνώμη μου πάντως να άκολουθησεις τις συμβουλές του ενδοκρινολόγου ... και θα δεις τι σε πειράζει.,, εμείς έτσι το πάμε να σ πω την αλήθεια.,, τρώω τα πάντα μετράω ότι μ ανεβάζει την τιμή το αφαιρώ. Π.χ κουλούρι +χυμό πορτοκαλί δεν μπορώ μαζί.,, χωριστά μόνο.,, γιατί 1 ώρα μετά είχε φταστεί 170. Τι τιμές είχες φτάσει; 

Συμφωνώ απολύτως αρκη να μην έχω γκρίνια από την άλλη πλευρά Το μεγαλύτερο ήταν 150 με μακαρόνια κ σαλάτα που μου έβαλε . συνήθως μια ώρα μετα το φάι είμαι από 94 μεχρι 140 κ νηστείας απο 83 μέχρι 97.εσυ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Συμφωνώ απολύτως αρκη να μην έχω γκρίνια από την άλλη πλευρά Το μεγαλύτερο ήταν 150 με μακαρόνια κ σαλάτα που μου έβαλε . συνήθως μια ώρα μετα το φάι είμαι από 94 μεχρι 140 κ νηστείας απο 83 μέχρι 97.εσυ??

Αν σου πω νηστείας δεν έχω μετρήσει 😂😂 εκεί και εγώ είμαι.,, από 85 μέχρι 130 συνήθως.,,, αλλά μ είπε και εμένα μέχρι 140 θέλει .,, κορίτσια από φαγητά τώρα στην εγκυμοσυνη τα τρώτε όλα;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά είμαστε τοτε..τι μας ταλαιπωρούν..Για εγκυμοσύνη λες η για διαβήτη κύησης..? Αμα δεν προσεχα εκτός από πολύ βαριά φαγητά μύδια κ μεγάλα ψάρια θα έτρωγα τα πάντα 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μια χαρά είμαστε τοτε..τι μας ταλαιπωρούν..Για εγκυμοσύνη λες η για διαβήτη κύησης..? Αμα δεν προσεχα εκτός από πολύ βαριά φαγητά μύδια κ μεγάλα ψάρια θα έτρωγα τα πάντα 😁😁😁

Για εγκυνοσυνη.,, δεν μπορώ να φάω κοτόπουλο..,, δεν το θέλω ΚΑΘΟΛΟΥΥΥΥΥΥ!!!! Ο γυναικολογος σου δηλαδή επιμένει να βγάλεις τελείως τους υδατάνθρακες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Μια χαρά είμαστε τοτε..τι μας ταλαιπωρούν..Για εγκυμοσύνη λες η για διαβήτη κύησης..? Αμα δεν προσεχα εκτός από πολύ βαριά φαγητά μύδια κ μεγάλα ψάρια θα έτρωγα τα πάντα 😁😁😁

Άντε ντε .,, και μας έχουν να τρυπιόμαστε συνέχεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2020 at 3:52 ΜΜ, ο/η Ioann89 είπε:

Λογικά φυσιολογικό είναι.,, μου είπε να μην πάρω ντεπον για να δούμε πως θα πάει ο πόνος,, εσυ μίλησες με τον γιατρό σου σου είπε κάτι άλλο; 

Όχι δεν έχω μιλήσει σχετικά με αυτό. Παλαιότερα μου είχε πει ότι οι έγκυες λογικό είναι να έχουν πονακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ioann89 είπε:

Ναι ναι.., μου είπε πως είναι φυσιολογικό, σήμερα πήγα για μέτρηση στον τράχηλο και όλα καλά!!! Ειδαμε και λίγο τον μπεμπη!!!! 💙💙💙

Τον τράχηλο πώς σου τον μέτρησε; Εννοώ με εξωτερικό υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Τον τράχηλο πώς σου τον μέτρησε; Εννοώ με εξωτερικό υπέρηχο;

Όχι με κολπικο μου το μετράει κάθε φορά! Αλλά απ ότι μίλησα με τα κορίτσια εδώ είναι επειδή έχω θεματάκι... μετριέται και από πάνω πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πήγα ενδοκρινολόγο επιβεβαίωσε ότι έχω διαβήτη κύησης . τελικά κατάλαβα ότι τα μεταγευματικα κάπως τα στρώνω με διατροφή αλλά της νηστείας απλα πρέπει να είναι κάτω από 95αμα ξεφύγει πάνω από 4 μέρες την εβδομάδα που είπε για ινσουλίνη.ευχομαι να μην φτάσουμε εκεί.αλλα δεν φταίει η διατροφή είναι στον οργανισμό είπε .. ελπίζω να πάνε όλα καλά να μην επιρεαστει η μικρή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου πήγα ενδοκρινολόγο επιβεβαίωσε ότι έχω διαβήτη κύησης . τελικά κατάλαβα ότι τα μεταγευματικα κάπως τα στρώνω με διατροφή αλλά της νηστείας απλα πρέπει να είναι κάτω από 95αμα ξεφύγει πάνω από 4 μέρες την εβδομάδα που είπε για ινσουλίνη.ευχομαι να μην φτάσουμε εκεί.αλλα δεν φταίει η διατροφή είναι στον οργανισμό είπε .. ελπίζω να πάνε όλα καλά να μην επιρεαστει η μικρή!

Κοριτσι μου ευχομαι κ εγω να μη φτασεις εκει αλλα και να γινει θα ειναι για καλο οποτε μην σε αγχωνει, μολις γεννησεις θα εισαι μια χαρα!! Καλα θα ειναι η μπουμπουκα σου μην φοβασαι αφου το βλεπεις θα το ρυθμισεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Dona90 είπε:

Κορίτσια μου πήγα ενδοκρινολόγο επιβεβαίωσε ότι έχω διαβήτη κύησης . τελικά κατάλαβα ότι τα μεταγευματικα κάπως τα στρώνω με διατροφή αλλά της νηστείας απλα πρέπει να είναι κάτω από 95αμα ξεφύγει πάνω από 4 μέρες την εβδομάδα που είπε για ινσουλίνη.ευχομαι να μην φτάσουμε εκεί.αλλα δεν φταίει η διατροφή είναι στον οργανισμό είπε .. ελπίζω να πάνε όλα καλά να μην επιρεαστει η μικρή!

Στη β επιπέδου γράφει κάπου για τον πλακούντα grade ? Εγώ είχα θέμα με αντίσταση στην ινσουλίνη πριν την εγκυμοσυνη.  Και γι αυτό δεν θέλει τα πρωινά νηστείας να τα μετράω , από 95-105 δείχνει πως υπάρχει κάτι παθολογικό, και εγώ όταν έκανα καμπύλη είχα κάπου εκεί στο νηστείας. Επίσης μου ανέφερε πως Τις περισσοτερεσ εγκυμοσύνες εμφανίζεται αντίσταση στην ινσουλίνη αν δεν υπάρχει σωστή διατροφή,,, Και το άγχος να ξέρεις επηρεάζει.,, να ξέρεις! Προσπάθησε να έχεις ρυθμισμένα τα μεταγευματικα και βλέπετε.,, σου έβγαλε κάτι από την διατροφή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...